Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hledání křesťanské svobody

Goto down

Hledání křesťanské svobody Empty Hledání křesťanské svobody

Příspěvek  Michal 20/12/2006, 14:49

Hledání křesťanské svobody, Raymond Franz

"Jsem přesvědčen, že lidé mají právo dozvědět se o věcech, ke kterým běžně nemají přístup." - Raymond Franz

Svoboda je nepostradatelnou součástí ryzího křesťanství. Hledání křesťanské svobody je pokračováním knihy Krize svědomí. Ukazuje, jak začalo v ranných stoletích nahlodávání křesťanské svobody, a jak se totéž nahlodávání může objevit, a také objevuje, i dnes. Pojednává o způsobu, kterým jsou svědkové vedeni k projevování loajality k organizaci, o službě dveře ode dveří, exkomunikaci, krvi, a mnoha dalších tématech.

Otázky, které kniha rozebírá se týkají především svědků Jehovových, ale i ostatní křesťané musí řešit podobné problémy, když se ve své církvi snaží skloubit hlas svého svědomí s loajalitou, odpovědností a svobodou. Hledání křesťanské svobody je kniha, která přivede čtenáře různých vyznání k zamyšlení nad tím, jak hluboce si váží své křesťanské svobody, a jak svobodnými ve svém náboženství opravdu jsou.

"Jsme svobodní, když naše jednání není vynucováno žádnými pravidly. K dosažení schváleného postavení ve křesťanském sboru existuje cesta, která je vznešenější než cesta zákonů a pravidel. Závažný problém, který zde předkládám, se zdaleka netýká jenom náboženské skupiny, o které pojednávám. Dotýká se samotné podstaty dobrého poselství o Božím synu, Ježíši Kristu." - Raymond Franz
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Hledání křesťanské svobody Empty Poděkování

Příspěvek  anonymní 23/12/2006, 22:35

Děkuji za práci s překladem. Zvláště mě zaujal Walshův soudní proces.(2.kap.) Komentáře k pravdě a omylu jsou výmluvné.
Prosím proč se tato kniha na webu zásadně odlišuje od té samé knihy vydané: Návrat domů, Praha 1998?
Počet ani názvy kapitol si neodpovídají. Na první pohled mám dojem, že se jedná o dvě různé knihy.
Předem děkuji za objasnění.

anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru