Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva typy vydání časopisu Strážná věž

+14
Jindřich Šafář
Ctibor Plášek
Alžběta
Černá ovce sboru
Jane
Jirka z P. (queens)
OOO
scotty
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Arago
Vladislav Kulda
Aleš
Michal
18 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Michal 21/1/2008, 10:33

26+ napsal:... Jo a pokud vas napadlo jestli nahodou v te dobe(myslim registraci SJ) nezmenila spolecnost pohled na nahradni vojenskou sluzbu ... "tak jste uhodili hrebicek primo na hlavicku" jsem 100% presvedcen, ze to byl ten duvod zmeny postoje k civilni sluzbe a ne zadne "nove svetlo"

Otázku civilní služby řešil vedoucí sbor v Brooklynu řadu let - píše o tom očitý svědek Raymond Franz v knihách Hledání křesťanské svobody a Krize svědomí.

Povolení civilní služby bylo uveřejněno celosvětově ve Strážné věži z 1. května 1996. Tato změna se tedy netýkala pouze České republiky.

Více viz článek "SJ a civilní služba" zde: http://www.straznavez.cz/Zdomova/sjacs.htm

Zdravím
M
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Černá ovce sboru 21/1/2008, 19:01

to u nás v ČR byla civilní služba povolení v r.1996.V době zákazu se bratři z Německa divili,že něco takového je možné,protože u nich takový zákaz není,ani nepamatují dobu,že by tam něco obdobného platilo.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Ctibor Plášek 21/1/2008, 21:01

U SJ je alespoň jisté,kdy bude zlikvidováno toto falešné náboženství. Přestanou totiž vycházet tato periodika. Uvědomí si ale pravověrní, co se vůbec stalo(až přestanou vycházet)?

Ctibor Plášek

Male Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : -13
Registration date : 02. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 22/1/2008, 09:28

No když to bude šikovně odůvodněno, tak to bude pro ně jen signál, že konec je již skutečně za dvěřma. king lol!
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 22/1/2008, 10:39

kód:
U SJ je alespoň jisté,kdy bude zlikvidováno toto falešné náboženství. Přestanou totiž vycházet tato periodika. Uvědomí si ale pravověrní, co se vůbec stalo(až přestanou vycházet)?

Stát se to může jedině z důvodu totálního rozpadu. To se ale nestane. Finanční důvody a zákazy, je také nezabrzdí. Maximálně se to bude dělat jako za komunistů. Psát přes cyklostil, nebo fotocestou a nebo moderně přes PC.

Těch skalních obětavců mají a budou mít stále dost.
A je zásada. Čím větší tlak zvenčí, tím větší odpor zevnitř.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jindřich Šafář 12/4/2008, 13:45

Aleš napsal:
Michal napsal: ...že Jehova žehná našemu úsilí, když horlivě a pravidelně kážeme království? .................... takže ohromně vzrostla výroba Biblí, biblických příruček a časopisů. ......
Jak si dát ve světle této SV do spojitosti požehnání s radikálním omezením výroby tiskovin?

Je to jednoduché, ne vše co se vyrobilo, bylo také rozšířeno. Měl jsem možnost navštívit několik rodin SJ. Jejich knihovny byly plné literatury, hlavně té starší a v mnoha duplikátech. Pokud to funguje takhle v každé rodině na světě, potom bylo nutno vyrobit literatury opravdu hodně. Asi už tuto skutečnost konečně někdo prohlédl a ve finále pochopil, že to jsou zbytečně vyhozené peníze. Proto zřejmě toto omezení.

Jindřich Šafář

Male Poeet p?íspivku : 4
vztah k organizaci : tzv. mimostojící
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 03. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Robin 12/4/2008, 23:06

Také jsem řešil tuto otázku - co s literaturou, která zabírala celé regály. Dřív jsem to řešil tak, že jsem si doma nechával časopisy jen z posledních 10 let. Teď si nechávám vždy jen poslední 2 ročníky a ostatní, včetně duplicitních výtisků knih, dávám do kontejneru na starý papír; kromě výtisků s tématy, která mě opravdu zaujmou a některých milníků s "novým světlem", jako např. SV z 1.11.1995. Kdybych snad náhodou něco potřeboval, najdu to na internetu nebo na CD Watchtower. Také jsme ve sboru snížili počet pravidelně odebíraných časopisů.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2008, 09:28

kód:
nebo na CD Watchtower.

Na tom CD najdeš tak akorát to, co prošlo cenzůrou. Všechny starší ročníky jsou vypuštěny a hledání v použitých publikacích je omezeno jen na infrormace, které nejsou "imprimátur".

Je to dobrá pomůcka pro drobnosti při výmazu mozků SJ, ale pro běžnou potřebu ostatních pro kočku a tedy nepoužitelná...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Old.Stloukal 15/4/2008, 11:42

Vladislav Kulda napsal:Asi to chce chvíli počkat, něco se z toho vykrystalizuje. Derou se mi do úst slova jednoho z farizeů, z doby apoštolů, Gamaliela.

Skutky 5:34-39.
O slovo se však přihlásil známý farizejský učitel Zákona Gamaliel, muž značné autority a dal pokyn, aby na chvíli obžalované odvedli.
5,35 Pak oslovil veleradu: "lzraelité, dobře si rozmyslete, co chcete udělat s těmito lidmi.
5,36 Vzpomínáte na rozruch kolem Teuda? Ten ze sebe dělal velkou osobnost a shromáždil na čtyři sta přívrženců. Když však zemřel, jeho lidé se rozprchli a všechno utichlo.
5,37 Nebo vzpomeňte na povstání Judy z Galileje za sčítání lidu. Měl hodně následovníků, ale i on zahynul a jeho tlupa se rozptýlila.

5,38 A tak vám radím, nechte ty lidi prostě na pokoji. Jestli je to zase nějaké lidské hnutí, brzo se rozpadne.
5,39 Stojí-li však za tím Bůh, nic proti tomu nezmůžete a vlastně byste se snažili bojovat s Bohem." Dali na jeho radu.

Jen mě to tak nějak vlezlo do hlavy a musel jsem to zde vyjádřit.

Pán s Vámi!

ANO STÍM NELZE NESOUHLASIT! JE VŠAK NUTNO PŘIPOMENOUT, ŽE SAMI VNNSSJ PROVOKOVALI A URÁŽELI OSTATNÍ CÍRKVE ! PROČ ASI? PŘITOM BŘEVNO VOKU SVÉM NEVIDĚLI?
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  sisinka.87 8/8/2008, 13:13

OOO napsal:Nebude taky omezený náklad jedné verze SV pro čestné "odpadlíky",aby byl kontakt s vozem poznání?Možná by bylo dost čtenářů... bounce sunny

Very Happy Very Happy lol!
sisinka.87
sisinka.87

Female Poeet p?íspivku : 16
Age : 36
vztah k organizaci : dobrovolně odejitá :)
Reputace : 0
Body : 7
Registration date : 08. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Černá ovce sboru 10/8/2008, 22:08

V takové SV pro odpadlíky by jistě oprášíli dřívější nauku,že Kristus zemřel jen za členy věrného otroka a záchrana ostatních závisí jen na vůli právě toho věrného otroka.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Xton 25/4/2010, 12:21

Ahoj všem, nevím kam napsat inzerci, tak to dám sem. Pustil jsem se do úklidu a našel asi metr na délku Strážných věží a Probuďte se. Vyhazovat se mi je nechce, ale číst je asi také nebudu. Tak kdo je z Prahy a měl by zájem (dám zadarmo) ať se ozve na mail Xton@centrum.cz
Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty do sběrny s tím

Příspěvek  Černá ovce sboru 25/4/2010, 18:16

Stává se mi,že to so dlouho uchovávám už stejně nikdy nebudu potřebovat.Dnes se za papír už opět platí.Vyházel jsem nedavno asi 200 kg stážných věží apod.Atejně jsem se nikdy k tomu nevrátil,navít ta konkrétní věc co by se hledala hodně dlouho,než se tím prohrabat.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Xton 26/4/2010, 15:24

Ok, ale nedávno měli v antikvatiátu tři knihy od Rutherforda cca tak r. v. 1926 a okamžitě dvě někdo koupil a já tu třetí s názvem "Osvobození".
Asi bych koupil i staré časopisy z dob komunismu, kdyby je měli. Proto si myslím, že tak za 20-30 let budou i tyto dnešní časopisy zajímavé čtení, proč je vyhazovat? To je raději nahamouním tongue
Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 3 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru