Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milovat MATKU organizaci

+18
witness
Alea
JAREKzRybenu
Hurvinek
Ing.Peter
sazeč
frodobagin
Styvi
Bulhar
pepakrocan
kasatymyr forse spain
Jesen
zbysek
Mezek
gari
daniely
lorak
Michal
22 posters

Strana 2 z 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 20:24

kasatymyr forse spain napsal:

Lidé potřebují hlavně pravé nauky a pokud je některá církev předkládá, může být považována za pravou nebo správnou a je dobře tam být.

Jakým pravým naukám vyučoval Ježíš?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 20:44

daniely napsal:
kasatymyr forse spain napsal:

Lidé potřebují hlavně pravé nauky a pokud je některá církev předkládá, může být považována za pravou nebo správnou a je dobře tam být.

Jakým pravým naukám vyučoval Ježíš?

Danielo az si byvaly SJ, jak je mozne, ze to nevis ? (2 Kor 4:4 )

"Běželi jste dobře. Kdo vám zabránil, abyste dále neposlouchali pravdu? Takové přesvědčování není od Toho, kdo vás povolává. Trochu kvasu zkvasí celé těsto. Důvěřuji vám, kdo jste ve spojení s Pánem, že nebudete smýšlet jinak; ale ten, kdo vám působí těžkosti, ponese [svůj] rozsudek bez ohledu na to, kým snad je." (Galatanum 5:7-10)

Šest mýtů o křesťanství odhaleno
http://goo.gl/GhRYN

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 20:55

lorak napsal:

Danielo az si byvaly SJ, jak je mozne, ze to nevis ? (2 Kor 4:4 )

Question 2 Korintským 4:4 Jim, nevěřícím, bůh tohoto věku oslepil myšlení, aby jim nevzešlo světlo (evangelia slávy) Krista, jenž je obrazem Božím. Question

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 21:21

daniely napsal:
lorak napsal:

Danielo az si byvaly SJ, jak je mozne, ze to nevis ? (2 Kor 4:4 )

Question 2 Korintským 4:4 Jim, nevěřícím, bůh tohoto věku oslepil myšlení, aby jim nevzešlo světlo (evangelia slávy) Krista, jenž je obrazem Božím. Question

Velmi spravne Danielo.

"jenž je obrazem Božím" - NE BOHEM, hodnym uctivani.Verny Bozi sluzebnici neuctivaji OBRAZY, ale samotneho BOHA.

"On je obrazem neviditelného Boha, prvorozeným všeho stvoření..." (Kolosanům 1:15 )

"On je odleskem [jeho] slávy a přesným znázorněním samotné jeho bytosti a udržuje všechny věci slovem své moci (kterou dostal od sveho OTCE Jan 5:30); a když způsobil očištění za naše hříchy, posadil se po pravici Majestátu ve výšinách." (Hebrejcům 1:3 )

"Sám Jehova mne vytvořil jako počátek své cesty, [jako] nejranější ze svých dávných počinů." (Prislovi 8:22 )

Prave proto i JEZIS prosil a modlil se ke sveho OTCI - jedinemu PRAVEMU BOHU, aby ho po vzkriseni znovu oslavil a dal mu postaveni, ktere mel predtim nez prisel na Zem v postaveni OTROKA jako dokonaly clovek v nizsim postaveni od andelu. (Heb 2:9 "hledíme na Ježíše, který byl učiněn o něco nižším než andělé")

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu. Oslavil jsem tě na zemi, když jsem dokončil dílo, které jsi mi dal, abych [je] konal. Otče, nyní mě tedy oslav vedle sebe slávou, kterou jsem měl vedle tebe, dříve než byl svět." (Jan 17:3-5 )

Bez sveho OTCE by Jezis nemohl existovat. Jeho Otec by, ale bez sveho syna existoval i nadale. Jezisuv OTEC - BUH JEHOVA je VECNY a VSEMOHUCI BOH hodny vsi slavy a uctievani jaka patri BOHU v Najvyssim postaveni od vsech.

"„Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil (skrze sveho Syna Jezise Krista) všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“" (Zjeveni 4:11 )

"Všechno, co bylo napsáno dříve, bylo totiž napsáno pro naše poučení, abychom měli naději prostřednictvím své vytrvalosti a prostřednictvím útěchy z Písem. Kéž dá BŮH, který poskytuje vytrvalost a útěchu, abyste mezi sebou měli stejný myšlenkový postoj, jako měl Kristus Ježíš, abyste jednomyslně, jedněmi ústy oslavovali BOHA a Otce našeho Pána Ježíše Krista.
Vítejte se proto navzájem, právě jako i KRISTUS uvítal nás, aby to Bohu [přineslo] slávu. Říkám totiž, že se Kristus ve prospěch Boží pravdivosti skutečně stal služebníkem těch, kdo jsou obřezáni, aby potvrdil sliby, které On učinil jejich praotcům, a aby národy oslavovaly Boha pro jeho milosrdenství. Právě jak je napsáno: „Proto tě budu mezi národy otevřeně uznávat a tvému jménu (JHVH) budu hrát melodie.“ A znovu říká: „Radujte se, národy, s jeho lidem.“ A zase: „Chvalte Jehovu, všechny národy, a ať ho chválí všichni lidé.“ A opět říká Izajáš: „Bude kořen Jišaie a bude ten, kdo povstane, aby panoval nad národy; na něm národy založí svou naději.“ Kéž vás BŮH, který dává naději, naplní vší radostí a pokojem, tím, že věříte, abyste oplývali nadějí s mocí svatého ducha." (Rimanum 15:4-13 ) Porovnej taky s 1 Tim 2:3-7.

Prave k uctivani sveho Otce jako jedineho praveho BOHA nas Jezis vedl a stale vede i jako nas Bohem ustanoveny PAN a KRAL. Kto to nepochopil ten je zaslepen Satanem a nepochopil, ze nas Jezis prisel priblizit a smirit s nasim nebeskym Otcem.

"„Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Řekl mu: „Co je napsáno v Zákoně? Jak čteš?“ Odpověděl mu a řekl: „‚Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí‘ a ‚svého bližního jako sám sebe.‘“ Řekl mu: „Odpověděl jsi správně; ‚dělej to dál a získáš život.‘“" (Lukas 10:25-28)


Naposledy upravil lorak dne 23/7/2012, 21:30, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 21:29

lorak napsal:
Velmi spravne Danielo.

Loraku, velmi nesprávně jsi vyhodnotil moji reakci.

Otázka zněla, jaké pravé nauky vyučoval Ježíš. I teď jsi odpověď prokaučoval Neutral Nech prosím odpovědět dotazovaného, tvoje strážnověžní odpověď mě opravdu nezajímá. Promiň.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 21:36

daniely napsal:
lorak napsal:
Velmi spravne Danielo.

Loraku, velmi nesprávně jsi vyhodnotil moji reakci.

Otázka zněla, jaké pravé nauky vyučoval Ježíš. I teď jsi odpověď prokaučoval Neutral Nech prosím odpovědět dotazovaného, tvoje strážnověžní odpověď mě opravdu nezajímá. Promiň.

Danielo nemyslim si, ze jsem tvoji odpoved vyhodnotil nespravne a urcite necham reagovat i kasatymyra.

Nedavam ti zadne straznovezni odpovede. Davam ti biblicke odpovede a az mas Bibli muzes si to o cem ti pisu i sama najit a presvedcit se, ze je to PRAVDA - uceni BOZIHO SLOVA, kterou ucil i sam nas PAN Jezis Kristus a jeho verni nasledovnici. I love you

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 21:41

lorak napsal:

Nedavam ti zadne straznovezni odpovede. Davam ti biblicke odpovede a az mas Bibli muzes si to o cem ti pisu i sama najit a presvedcit se, ze je to PRAVDA - uceni BOZIHO SLOVA, kterou ucil i sam nas PAN Jezis Kristus a jeho verni nasledovnici. I love you

Dobře, odpovíš mi, jakým pravým naukám vyučoval Ježíš?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 23/7/2012, 21:45

pepakrocan napsal:Hmmm, tak to je opravdu zásadní argument Very Happy Co myslíš, je církev určitým organizačním uspořádáním tedy organizací?
No, asi nějak takto: co myslíš, je nějaký zásadní rozdíl mezi slovem trojice a například vyjádřením "ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého"?

Církev je shromáždění. To stále ještě tak úplně organizace není.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 23/7/2012, 21:56

zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Hmmm, tak to je opravdu zásadní argument Very Happy Co myslíš, je církev určitým organizačním uspořádáním tedy organizací?
No, asi nějak takto: co myslíš, je nějaký zásadní rozdíl mezi slovem trojice a například vyjádřením "ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého"?

Církev je shromáždění. To stále ještě tak úplně organizace není.
Asi zbytečně rozpatláváš něco co jsi tu sám nahodil jako "argument" byť to spíš působí tak, že už se v zoufalosti chytáš každého ...kraviny. Takže asi takto aneb co na to wiki:

Organizace je buď formální skupina lidí se společnými cíli, nebo se tak označuje činnost, která je součástí procesu řízení (tj. organizování). Slovo samotné pochází z řeckého ὄργανον, což znamená nástroj. (odkaz zde)

Co myslíš, kdyby bylo v 1. stol. známo slovo "organizace" tak jak jej dnes chápeme a používáme, hodilo by se na evidentně organizovanou činnost křesťanů?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 23/7/2012, 22:01

pepakrocan napsal:Asi zbytečně rozpatláváš něco co jsi tu sám nahodil jako "argument" byť to spíš působí tak, že už se v zoufalosti chytáš každého ...kraviny.
Je to naprosto stejná KRAVINA, jako svědkovské zarputilé brojení proti termínu trojice. Wink Proto jsem uvedl tuto souvislost...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 22:05

pepakrocan napsal:
zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Hmmm, tak to je opravdu zásadní argument Very Happy Co myslíš, je církev určitým organizačním uspořádáním tedy organizací?
No, asi nějak takto: co myslíš, je nějaký zásadní rozdíl mezi slovem trojice a například vyjádřením "ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého"?

Církev je shromáždění. To stále ještě tak úplně organizace není.
Asi zbytečně rozpatláváš něco co jsi tu sám nahodil jako "argument" byť to spíš působí tak, že už se v zoufalosti chytáš každého ...kraviny. Takže asi takto aneb co na to wiki:

Organizace je buď formální skupina lidí se společnými cíli, nebo se tak označuje činnost, která je součástí procesu řízení (tj. organizování). Slovo samotné pochází z řeckého ὄργανον, což znamená nástroj. (odkaz zde)

Co myslíš, kdyby bylo v 1. stol. známo slovo "organizace" tak jak jej dnes chápeme a používáme, hodilo by se na evidentně organizovanou činnost křesťanů?

Pepo pro lidi u kterych vladne zmatek a chaos neocekavej pochopeni pro Jehovu, ktery je BOHEM poradku (1 Kor 14:33). Sam vis, kto ma rad neporadek a zmatek a zatemnuje lidem mysl.

"Ale ať se všechno děje slušně a uspořádaně." (1. Korinťanům 14:40 )

"Ačkoli jsem totiž v těle nepřítomen, stejně jsem v duchu s vámi a raduji se a spatřuji váš dobrý pořádek a pevnost vaší víry vůči Kristu." (Kolosanům 2:5 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 23/7/2012, 22:12

zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Asi zbytečně rozpatláváš něco co jsi tu sám nahodil jako "argument" byť to spíš působí tak, že už se v zoufalosti chytáš každého ...kraviny.
Je to naprosto stejná KRAVINA, jako svědkovské zarputilé brojení proti termínu trojice. Wink Proto jsem uvedl tuto souvislost...
Jsi schopný se zamyslet nad povrchností této své úvahy? Copak lze spojovat tvůj "výpad" proti termínu organizace s trojicí? Snažil jsem se ti ukázat, že i když v Písmu slovo organizace není (zcela logicky, neexistovalo, stejně jako spousta dalších slov, třeba slovo Bible v Písmu taky nanajdeš) je dobré se zamyslet nad smyslem toho slova a pak je logické, že je užíváno správně.

Já neznám žádného SJ, který by zarputile brojil proti termínu trojice. Co to je za další nesmysl? Pokud nějaký SJ vyjádří, že nesouhlasí s naukou o trojici, nejde mu logicky o ten výraz, ale o to co v sobě nese. Stavět "protitrojiční" argumentaci na tom, že slovo trojice není v Písmu by přece postrádalo logiku. Stejným postupem (tedy nelogickým až slaboduchým) se však ty navážíš do slova organizace Very Happy Někdy mě strašně bavíš, děkuju bude se mi opět dobře spát Very Happy

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 22:14

daniely napsal:
lorak napsal:

Nedavam ti zadne straznovezni odpovede. Davam ti biblicke odpovede a az mas Bibli muzes si to o cem ti pisu i sama najit a presvedcit se, ze je to PRAVDA - uceni BOZIHO SLOVA, kterou ucil i sam nas PAN Jezis Kristus a jeho verni nasledovnici. I love you

Dobře, odpovíš mi, jakým pravým naukám vyučoval Ježíš?

Danielo vse, co Jezis ucil sve uceniky je PRAVDA. Je jasne zapasna v uceni BOZIHO SLOVA BIBLI. Sam Jezis Kristus vydaval svedectvi o PRAVDE a prosil sveho Otce o stejnou vec a posveceni i pro sve verne uceniky a nasledovniky (Jan 17:17 ).

Pravdu a jeho uceni urcite nehledej v rozhodnutich cirkevnich koncilu RIMSKO KATOLICKE CIRKVI. To co prinaseji tyhle koncily primo prepojeny na svetskou moc a svetskou filozofii urcite neni PRAVDA a uceni Boziho slova a tahla cirkev velmi dobre slouzi bohu tohto sveta. Jejim ucenim je ovplyvnena i vecsina z vas. Prijimate uceni co nama s ucenim Jezise Krista a jeho vernych uceniku z 1. stoleti vubec nic spolecne. Je to jen napodobenina krestanstvi ovladana bohem tohoto sveta. (2 Kor 11:13-15 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 22:27

lorak napsal:
daniely napsal:
lorak napsal:

Nedavam ti zadne straznovezni odpovede. Davam ti biblicke odpovede a az mas Bibli muzes si to o cem ti pisu i sama najit a presvedcit se, ze je to PRAVDA - uceni BOZIHO SLOVA, kterou ucil i sam nas PAN Jezis Kristus a jeho verni nasledovnici. I love you

Dobře, odpovíš mi, jakým pravým naukám vyučoval Ježíš?

Danielo vse, co Jezis ucil sve uceniky je PRAVDA. Je jasne zapasna v uceni BOZIHO SLOVA BIBLI. Sam Jezis Kristus vydaval svedectvi o PRAVDE a prosil sveho Otce o stejnou vec a posveceni i pro sve verne uceniky a nasledovniky (Jan 17:17 ).

Pravdu a jeho uceni urcite nehledej v rozhodnutich cirkevnich koncilu RIMSKO KATOLICKE CIRKVI. To co prinaseji tyhle koncily primo prepojeny na svetskou moc a svetskou filozofii urcite neni PRAVDA a uceni Boziho slova a tahla cirkev velmi dobre slouzi bohu tohto sveta. Jejim ucenim je ovplyvnena i vecsina z vas. Prijimate uceni co nama s ucenim Jezise Krista a jeho vernych uceniku z 1. stoleti vubec nic spolecne. Je to jen napodobenina krestanstvi ovladana bohem tohoto sveta. (2 Kor 11:13-15 )

Odpovídáš jako vždycky...nijak. Škoda.


daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 23/7/2012, 22:29

pepakrocan napsal:Já neznám žádného SJ, který by zarputile brojil proti termínu trojice. Co to je za další nesmysl? Pokud nějaký SJ vyjádří, že nesouhlasí s naukou o trojici, nejde mu logicky o ten výraz, ale o to co v sobě nese.
Pojem trojice v sobě nese pokus o vyjádření vztahu mezi Otcem, Synem a Duchem. Přestože nikde v Bibli tento pojem není přímo použit, je na více místech jasně vyjádřen vztah, který je pojmenován jako trojice. Stejné je to s organizací.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Anonymní 23/7/2012, 22:34

Bráškové a sestřičky.

Raději bych byl, protože nejsem momentálně, někde kde panuje důvěra než uniformita, protože někdo tady napadl Zbyška a církev, do které dochází, že si tam každý věří čemu chce, proto nebude již na Zbyška reagovat, nebo tak podobně. Jenže vztah Boha a člověka není o poslušnosti ze strachu, ale na důvěře. Já nemusím se vším souhlasit s někým se kterým sdílím stejné zásady nebo víru, ale spojuje mě jedno, že můj bližní (bráška nebo sestra), věří tomu čemu já, ale už mě tolik nermoutí, že nedělá přesně to, co já si myslím, že by dělat měl i za cenu, že se to v té či oné církvi očekává nebo dokonce podmiňuje. Kdo mi nerozumí, stačí si připomenout Pána jak reagoval na Janovu výtku, na člověka, který koná stejné zázraky jako oni, ale nechodil s nimi. Pán řekl, jestli není proti nám, je s námi. A dále to neřešil. Protože tomu člověku důvěřoval, že jestli Duch mu propůjčuje stejnou moc jako jim, proč by mu měli v tom bránit, jen proto, že si myslíme, že když nedodržuje jisté normy, tak když se nezmění, tak nemá pravdu nebo není věřící? O tom důvěra a láska není, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 23/7/2012, 22:42

zbysek napsal:Pojem trojice v sobě nese pokus o vyjádření vztahu mezi Otcem, Synem a Duchem. Přestože nikde v Bibli tento pojem není přímo použit, je na více místech jasně vyjádřen vztah, který je pojmenován jako trojice. Stejné je to s organizací.
V pohodě, já s termínem trojice nemám, jen s některými jejími pojetími. Ale ty jsi tu jasně vyjádřil, že máš problém s termínem organizace, protože se v Písmu nevyskytuje. Pak jsi vlastně sám napsal, že je to kravina. Asi moje chyba, měl bych kraviny automaticky ignorovat, ale mě to nějak občas nedá Smile

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 23/7/2012, 23:20

pepakrocan napsal:Ale ty jsi tu jasně vyjádřil, že máš problém s termínem organizace, protože se v Písmu nevyskytuje.
Very Happy Ne, já jsem parodoval postoj SV k termínu trojice.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 23/7/2012, 23:26

zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Ale ty jsi tu jasně vyjádřil, že máš problém s termínem organizace, protože se v Písmu nevyskytuje.
Very Happy Ne, já jsem parodoval postoj SV k termínu trojice.
Pak jsem ti snad dostatečně vysvětlil jak je tato tvá parodie ubohá. Ty jsi uvedl, že termín organizace je špatně, protože není v Bibli a já ti ukázal, že SJ nemají problém s termínem trojice kvůli tomu, že to slovo v Bibli není obsaženo, ale kvůli tomu jaký je jeho smysl. Jedná se o dvě úplně jiné situace. Místo parodie jsi jen ukázal jak lacině se mnozí snaží do SJ trefovat. To, že ses to pak snažil zachránit tím, že místo organizace jsi pak začal psát o trojici, už to moc nevylepší. Spíš naopak.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 23/7/2012, 23:36

pepakrocan napsal:Ty jsi uvedl, že termín organizace je špatně, protože není v Bibli
Teď jsem mimo domov, takže nemůžu sáhnout do regálu. Ale literatura SV argumentuje tím, že slovo trojice není v Bibli, jako silným argumentem pro to, že se jedná o nebiblické učení. Načež předkládá učení, které je biblickému pojetí ještě mnohem vdálenější. Proto jsem to parodoval.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 23/7/2012, 23:50

zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Ty jsi uvedl, že termín organizace je špatně, protože není v Bibli
Teď jsem mimo domov, takže nemůžu sáhnout do regálu. Ale literatura SV argumentuje tím, že slovo trojice není v Bibli, jako silným argumentem pro to, že se jedná o nebiblické učení. Načež předkládá učení, které je biblickému pojetí ještě mnohem vdálenější. Proto jsem to parodoval.
Já spíš myslím, že jsi víc mimo mísu než jen mimo domov Smile Sorry, to už zavánělo zbytečným zesměšňováním. Pokud bys ale opravdu chtěl mít pocit, že jsi objektivní a chceš zde předkládat o SJ věci tak jak jsou a ne jak se ti hodí pak udělám tu práci za tebe a uvedu pár citátů, které bys našel v literatuře SJ doma sám a snad to jsou ta místa, která máš na mysli:

*** w09 4/1 str. 18 Je Ježíš Bůh? ***
Dílo The Illustrated Bible Dictionary jeden důvod uvádí. V pojednání o Trojici je v tomto slovníku napsáno: „Není to biblická nauka v tom smyslu, že by v Bibli bylo možné najít nějakou její formulaci.“

*** w11 12/15 str. 13 odst. 4 Proč se nechat vést Božím duchem? ***
Někteří lidé, s nimiž mluvíme v kazatelské službě, věří, že svatý duch je duchovní osoba, která je součástí Trojice. (1. Kor. 8:6) Nauka o Trojici však není v souladu s tím, co je napsáno v Bibli.

*** w10 2/1 str. 22 Musí ten, kdo se hlásí ke křesťanství, věřit v Trojici? ***
To, co o Bohu a o Ježíšovi říká Bible, je jasné a jednoduché. Není obtížné tomu porozumět. V Božím Slově se neobjevuje ani výraz „Trojice“, ani myšlenka, že by Bůh byl trojjediný. Bible jasně ukazuje, že Ježíš Kristus je Boží prvorozený Syn. (Kolosanům 1:15) Také je o něm řečeno, že je „prostředník mezi Bohem a lidmi“. (1. Timoteovi 2:5) O Otci se v Bibli píše: „Ty, jehož jméno je Jehova, ty sám jsi Nejvyšší nad celou zemí.“ (Žalm 83:18)


Nic "pikantnějšího" asi nenajdeš. Já rozhodně nesouhlasným s tvrzením, že by SJ používali fakt, že slovo "trojice" není v Bibli jako silný argument proto, že se jedná o nebiblické učení. Dokonce bych ani neřekl, že to je podpůrný argument, protože to pochopitelně samo o sobě není argumentem vůbec žádným. Je to zkrátka fakt, ale všechna taková vyjádření jsou dána vždy do souladu s hlavní myšlenkou trojice, její formulací a tím jaká jiná vyjádření v Písmu, která jsou v rozporu s naukou o trojici, jsou k dispozici. Zároveň se domnívám, že není nic špatného na tom připomenout skutečnost, že to slovo v Písmu opravdu není, protože jsem už mluvil s několika katolíky, kteří mi tvrdili, že tam je Smile







pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 24/7/2012, 09:06

pepakrocan napsal:Nic "pikantnějšího" asi nenajdeš.
První, po čem bych doma sáhnul, by byla brožura Trojice. Tam lze nalézt ledacos. Nepotřebuju hledat pikantnosti, stačí mi jít po podstatě v tom smyslu, v jakém jsem to použil v případě organizace.

Zároveň se domnívám, že není nic špatného na tom připomenout skutečnost, že to slovo v Písmu opravdu není, protože jsem už mluvil s několika katolíky, kteří mi tvrdili, že tam je Smile
Jistě, že na tom není nic špatné, a tvá zkušenost vypovídá o bídných znalostech těch, se kterými jsi mluvil.

Stejně tak není v Bibli nic, z čeho by se dala vyvodit organizace křesťanů v podobé, v jaké jí představují SJ. Neexistovalo nic, jako je vedoucí sbor, neexistovalo žádné centralizované lidské vedení církví. Jediným "centrem" byl Duch Svatý a Kristus jako hlava všech církví. Proto jsem to srovnal s trojicí.

Navíc svědkovské představy o organizovanosti prvních křesťanů jsou ještě vzdálenější biblickému popisu, než představy jiných křesťanských skupin o trojici.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 24/7/2012, 09:57

daniely napsal:

Jakým pravým naukám vyučoval Ježíš?


Daniely odpust, ale já stále nechápu smysl tvých otázek. Jako by ti tvoje dítě řeklo, že má rádo jahodovou zmrzlinu a ty jsi mu stále předhazovala vanilkovou. Já jsem ti řekl v čem mě učení svědků a adventistů osvobodilo a pomohlo - smrtelná duše, život věčný na Zemi, Velký spor věků - Sporná otázka a ty mi stále tyto věci jakoby dáváš stranou a snažíš se mě nutit, abych si cenil něčeho jiného. Mě je úplně jedno, jestli je trojice nebo není nebo jestli tisíciletí proběhne tak, že se zde bude budovat ráj - podle svědků - nebo zde budou v tisíciletí jen Satan a démoni - podle adventistů - obě náboženství však učí, že po tisíciletí bude věčný život v ráji na Zemi pro spravedlivé a věčná smrt - neexistence pro nespravedlivé. Bůh bude konečně navěky vládnout, jelikož jeho vláda je ta nejlepší. To je v Bibli. A Ježíš učil o mnoha věcech, to jsi mi dala dost všeobecnou otázku - pro mě je podstatné, že učil o gehenně - věčné neexistenci a také učil, že mírní zdědí Zemi.
A také učil o morálním a bohulibém životě a já se rád pohybuji mezi svědky a adventisty, jelikož většina z nich podle Ježíšových slov žije.
A jestli znáš jiné náboženství, které učí o smrtelné duši a ráji na Zemi,
napiš mi o něm a já si ho přidám do seznamu uznávaných náboženství hned vedle svědků a adventistů.

Ted mám já otázky na tebe, když dovolíš :

1. Chodíš do nějaké Církve ?
2. Pokud ano, co se v ní učí o duši a o budoucnosti této planety ?
3. Věříš ty sama v smrtelnou nebo nesmrtelnou duši ?
4. Věříš, že na této Zemi bude ráj nebo že tato Země bude zničena ?

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 24/7/2012, 11:09

kasatymyr forse spain napsal:
Daniely odpust, ale já stále nechápu smysl tvých otázek.
To mě mrzí. Ptala jsem se kvůli tomuhle tvému tvrzení:
kasatymyr forse spain napsal:Lidé potřebují hlavně pravé nauky a pokud je některá církev předkládá, může být považována za pravou nebo správnou a je dobře tam být.
----------------------------------

kasatymyr forse spain napsal: Jako by ti tvoje dítě řeklo, že má rádo jahodovou zmrzlinu a ty jsi mu stále předhazovala vanilkovou. Já jsem ti řekl v čem mě učení svědků a adventistů osvobodilo a pomohlo - smrtelná duše, život věčný na Zemi, Velký spor věků - Sporná otázka a ty mi stále tyto věci jakoby dáváš stranou a snažíš se mě nutit, abych si cenil něčeho jiného.
V žádném případě tě k ničemu nenutím, snažila jsem se jen získat odpověď. Nevím o tom, že by Ježíš mluvil o potřebnosti pravých nauk, ty nejspíš ano. Byl to pro mě nový postřeh, tak jsem chtěla vědět, jakou oporu má v Bibli.
To, že tady popisuješ své zkušenosti, pocity a závěry, ke kterým jsi došel, je čistě tvoje věc, nevím, proč bych je měla dávat stranou nebo je jakkoli komentovat. A už vůbec nechápu, čím tě nutím, aby sis cenil něčeho jiného Question

Chodím na toto fórum, abych si rozšířila biblické poznání a diskutovala o Bibli, ne abych se svěřovala se svými osobními pocity a svojí vírou. Z tohoto důvodu na tvé otázky neodpovím. Promiň.




Naposledy upravil daniely dne 24/7/2012, 15:12, celkově upraveno 2 krát

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 24/7/2012, 12:25

daniely napsal:
ne abych se svěřovala se svými osobními pocity a svoji vírou.




Osobní pocity jsi psát nemusela, mě stačilo napsat, jestli věříš v nesmrtelnost či smrtelnost duše a zničení či zachování této Země.
Já bych všechno respektoval. Pokud však věříš v nesmrtelnost duše a zničení Země, mohu tě jen politovat. To není ani biblické ani Ježíšovo učení. To už mám naštěstí po letech u katolické církve za sebou.
Díky svědkům a adventistům jsem od těchto falešných nauk osvobozen.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 2 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru