Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... Empty Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 21/2/2007, 15:08

Homosexualita je další téma které se u SJ moc nenosí.Proč?To se mezi SJ ne-nachází?Je tomu tak nebo se tento problém "jedince" kope pod koberec?Co na to říká sama Bible? Je homosexualita hřích?
Bible nám jednoznačně říká, že homosexualita je hřích (Genesis 19:1-13; Leviticus 18:22; Římanům 1:26-27; 1Korintským 6:9). Římanům 1:26-27 konkrétně učí, že homosexualita je výsledkem neposlušnosti a zapření Boha. Když člověk setrvává v hříchu a nevěře, Bible nás učí, že Bůh ho nechá „propadnout“ ještě horším a ohavnějším hříchům, aby bylo vidět nesmyslnost a beznadějnost života bez Boha. 1.Korintským 6:9 říká, že homosexuální hříšníci nezdědí Boží království.

Bůh nestvořil člověka s homosexuálními tužbami. Bible říká, že člověk se stává homosexuálem v důsledku hříchu (Římanům 1:24-27), a v konečném důsledku z vlastní vůle. Člověk se může narodit se sklony k homosexualitě tak, jako se může narodit s násilnickými sklony a náchylností k jiným hříchům. To však neomlouvá člověka, když se rozhodne pro hřích tím, že se poddá svým hříšným tužbám. Narodí-li se člověk se sklony k hněvu, zuřivosti, dává mu to právo poddat se těmto sklonům? Jistěže ne! To platí i v případu homosexuality.

Bible však nepopisuje homosexualitu jako „větší“ hřích nežjiné hříchy. Všechny hříchy urážejí Boha. Homosexualita je jednou z mnoha věcí vyjmenovaných v 1.Korintským 6:9-10, které brání člověku vstoupit do Božího království. Podle Bible je Boží odpuštění dostupné stejně tak homosexuálovi jako cizoložníku, modláři, vrahovi, zloději atd. Bůh také zaslíbil sílu zvítězit nad hříchem včetně homosexuality všem, kteří uvěří v Ježíše Krista a chtějí být spaseni (1.Korintským 6:11; 2.Korintským 5:17).Důležité je "abstinovat" a nebýt aktivní homosexuál...Je to velký boj ale v moci JK lze být vítězem....i nad homosexualitou..


Naposledy upravil dne 21/2/2007, 18:12, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 21/2/2007, 17:19

Bible však nepopisuje homosexualitu jako „větší“ hřích nežjiné hříchy. Všechny hříchy urážejí Boha. Homosexualita je jednou z mnoha věcí vyjmenovaných v 1.Korintským 6:9-10, které brání člověku vstoupit do Božího království. Podle Bible je Boží odpuštění dostupné stejně tak homosexuálovi jako cizoložníku, modláři, vrahovi, zloději atd. Bůh také zaslíbil sílu zvítězit nad hříchem včetně homosexuality všem, kteří uvěří v Ježíše Krista a chtějí být spaseni

Ano, nevstoupí do nebeského království. Tato nemoc jde potlačit, ale ne vyléčit. Je to vada. Následkem zděděného hříchu a ne vlastního.

Jeden slepec, kterého Pán uzdravil, vydával svědectví o svém uzdravení. Jak reagovali ostatní??
˛Jan 9:34 Odpověděli mu: "Celý ses narodil v hříchu, a nás chceš poučovat?" A vyhnali ho.

Považovali i slepotu za ovoce hříchu..

Souhlasím s tím, že tento hřích je stejný, jako ostatní hříchy.

Proto, takto postižený člověk, který s touto nemocí bude bojovat, bude asi považován stejně jako většina z nás, za "nespravedlivého".
Má šanci, dostat život na zemi, pod vládou spravedlivých...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 23/2/2007, 08:59

Má křesťan co se cítí být homosexuálem nějakou naději?Má stejnou milost od svého Boha jako ti ostatní?Jak může zdolat hřích v křesťanském životě ,kterým aktivní /praktikovaná/homosexualita bezesporu je?
Bible hovoří o následujících zdrojích, které jsou nám k dispozici, abychom dovedli překonat svoji hříšnost:
(1) Svatý Duch – jeden z darů, které nám (své církvi) Bůh dal, abychom vítězili v křesťanském životě nad hříchem je Svatý Duch. Bůh staví proti sobě skutky těla a ovoce Ducha v listě Galatským 5:16-25. V této pasáži jsme vyzváni, abychom kráčeli podle Ducha. Všichni věřící již mají dar Svatého Ducha, ale tato pasáž nám říká, že musíme kráčet v Duchu a svěřit mu vedení. Toto znamená rozhodnout se a poslouchat hlas Svatého Ducha v našem životě namísto následování těla.
Rozdíl, který může Svatý Duch způsobit v životě věřícího, je vidět na Petrově životě, který před tím, než byl naplněn Svatým Duchem, třikrát zapřel Ježíše, a pak, když obdržel Ducha Svatého, byl odhodlán následovat Krista až na smrt. Když byl naplněn Duchem Svatým, hovořil otevřeně a mocně k Židům na Svatodušní svátky o Spasiteli.
Kráčet v Duchu je možné tak, že se nebudeme snažit „uzavřít pod víko“ hlas Ducha Svatého („uhasit Ducha“), jak se říká v 1Tesalonickým 5:19, ale budeme se usilovat být naplněni Duchem Svatým (Efezským 5:18-21). Jak můžeme být naplněni Duchem Svatým? Nejprve je to věcí Boží vůle tak, jak tomu bylo ve Starém Zákoně. On si vyvolil jednotlivce a konkrétní příležitosti ve Starém zákoně, kdy naplnil Duchem toho, koho si vybral, ke splnění úkolu, který mu určil (Genesis 41:38; Exodus 31:3; Numeri 24:2; 1Samuelova 10:10;atd.) Věřím, že jsou důkazy v Efezským 5:18-21 a Koloským 3:16 o tom, že důsledek tohoto naplnění se projevuje podobně u všech. To nás přivádí k dalšímu zdroji.
(2) Boží Slovo, Bible – 2.Timoteovi 3:16-17 hovoří, že Bůh nám dal své Slovo, aby nás vystrojil pro všechny dobré skutky. Učí nás, jak žít a čemu věřit, zjevuje nám pravdu, a když jdeme nesprávnou cestou, pomáhá nám vrátit se zpět na správnou cestu a udržet se na ní. Také list Židům 4:12 říká, toto Slovo je živé a mocné, aby proniklo k našim srdcím a vykořenilo i ty nejhlubší problémy, které my jako lidé nedokážeme zdolat. Žalmista o moci, kterou má toto Slovo v žalmu 119:9, 11,105 a jinde. Jozuovi bylo řečeno, že klíčem jeho úspěchu proti nepříteli (analogie našich zápasů), je nezapomínat na tento zdroj, ale rozjímat o něm dnem i nocí, aby dovedl podle něho žít. On se toho držel, i když z vojenského hlediska to často nedávalo smysl, a to bylo klíčem k vítězství v bitvě o zaslíbenou zem.
Tento zdroj i my často zanedbáváme, nepřipisujeme mu dostatečný význam. Splníme si povinnost tím, že si Bibli vezmeme do kostela anebo si přečteme denně jednu kapitolu, ale nedaří se pamatovat si přečtené, rozjímat o tom a hledat aplikace pro náš život, vyznávat hříchy, které nám byly zjeveny a oslavovat Boha za dary, které nám byly darovány. Často dochází k anorexii anebo bulímii co se týče Bible. Buď čerpáme jenom tolik, abychom přežili duchovně ze Slova, když jdeme do kostela (ale nikdy ne dost, abychom byli zdrávi a činorodí), anebo si přejeme mnoho a často nerozjímáme dostatečně o tom, abychom ty živiny absorbovali pro náš duchovní život.
Je důležité uvědomit si, jestli jste nezačali studovat Boží Slovo pravidelně každý den s plnohodnotním výsledkem, jestli jste se nesnažili pamatovat si části, kterými Svatý Duch působí na vaše srdce, pak je na čase s tím začít. Taktéž doporučuji psát si deník (buď na počítači, nebo do sešitu). Zvykněte si na to, že nazanecháte studium Slova bez toho, abyste si zapsali, co jste dnes z něj získali. Já si často zapisuji modlitby, v kterých prosím Boha, aby mi pomohl změnit se v oblastech, na které mi poukázal při čtení Jeho Slova. Bible je nástrojem, který Duch používá v našich životech i v životech jiných lidí (Efezským 6:17), podstatná a hlavní složka výzbroje, kterou nám Bůh dává pro naše duchovní zápasy (Efezským 6:12-18).
(3) Modlitba – to je další podstatní zdroj, který nám Bůh dal.Opět jde o zdroj, o kterém křesťané rádi mnoho vyprávějí, ale málo jej využívají. Máme modlitební chvilky, ztišení atd.,ale nevyužívame je tak, jak to vidíme u prvních křesťanů (Skutky 3:1; 4:31; 6:4; 13:1-3, atd). Pavel opakovaně připomíná, jak se za všechny modlí, jak jim slouží. Ani když jsme sami, nevyužíváme tuto možnost. Bůh nám ale dal úžasné zaslíbení ohledně modlitby (Matouš 7:7-11; Lukáš 18:1-8; Jan 6:23-27; 1.Jana 5:14-15, atd). A Pavel se ktomu vrací ještě v pasáži o duchovním boji (Efezským 6:18).
Jak je to důležité? Když se znovu vrátíme k Petrovi a ke Kristovým slovům v Getsemanské zahradě před tím, než ho Petr zapřel, Ježíš se modlí, Petr spí. Ježíš jej budí a říká: „Bděte a modlete se, abyste neupadli do pokušení.Váš duch je odhodlán, ale tělo slabé“ (Matouš 26:41). My, tak jako Petr, chceme dělat to, co je správné, ale nanalézáme sílu. Potřebujeme Boží napomenutí, abychom hledali, klepali, prosili… a On nám dá sílu, kterou potřebujeme (Matouš 7:7n). Musíme ovšem o tomto zdroji nejenom mluvit ale také jej používat.
Netvrdím, že modlitba je kouzlo. Není. Bůh je ale předivný. Modlitbou jednoduše uznáváme svoji omezenost a Boží nevyčerpatelnou moc. Obracíme se na Něj s prosbou o sílu, abychom konali to, co On od nás chce (ne to, co chceme MY) (1.Jana 5:14-14).
(4) Církev – tento zdroj je také jedním z těch, které máme sklon ignorovat. Když Ježíš vyslal své učedníky, vyslal je ve dvojicích (Matouš 10:1). Když čteme o misijních cestách ve Skutcích, jdou ve skupinkách, ve dvou nebo více. Ježíš řekl, že když se dva nebo tři sejdou v Jeho jménu, On je uprostřed (Matouš 18:20). On přikazuje, abychom neopouštěli společná shromáždění, jako mají ve zvyku někteří, ale abychom je využívali ke vzájemnému povzbuzování v lásce a v dobrých skutcích (Židům 10:24-24). On nám říká, abychom vyznávali své poklesky před druhými (Jakub 5:16). V mudroslovné literatuře Starého zákona se píše, že tak jako se železo brousí železem, tak i člověk brousí tvář svého bližního (Přísloví 27:17). „A nit trojitá se nepřetrhne“ (Kazatel 4:11-12).
Někteří moji známí našli bratry a setry v Kristu, kteří si vzájemně oznamují telefonicky nebo osobně, jak se jim daří kráčet v křesťanském životě, jak zápasí atd. a podporují se vzájemně modlitbami a spovědí podle Božího slova ve svých vztazích. Někdy se změna dostaví rychle. Někdy, v jiných oblastech, přichází pomaleji. Ale Bůh zaslíbil, že když budeme využívat Jeho zdroje, On POŠLE změnu a sílu do našich životů. Vytrvejte ve vědomí, že On je věrný ve svých zaslíbeních! sunny


Naposledy upravil dne 23/2/2007, 12:59, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 23/2/2007, 10:28

Datle já žasnu nad Tvými dlouhými příspěvky. Škoda jen, že jsou tak dlouhé ..... budu se muset přemoci a přečíst si je celé I love you

Sváťa tady poznamenal, že homosexualita je nemoc od narození a srovnává ji s vrozenou slepotou.
Řekla bych, že homosexualitu nelze srovnávat s fyzickým handicapem člověka. Biblicky "zapřít duši" ve smyslu své sexuální touhy lze díky pevné víře a chození s Pánem . Jiné je to s "uzdravovací mocí Ducha" ve smyslu vrozené vady těla, tam mám velké pochybnosti je-li to možné. Víme, že Ježíš coby Syn Boha měl tuto moc. Tuto moc předal i svým apoštolům, které činili tyto zázraky. Ale jak je to dnes ?

Prostě nevím ....
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 23/2/2007, 11:42

Milá doktorko White,já jsem poznal na vlaství kůži uzdravení v moci Ducha s.Tak o tom nepochybuji. bounce Setkal jsem se na severní Moravě s člověkem co byl od 14 .let praktikující homosexuál..Pak poznal Boha a dnes je součástí myslím .že jednoho sboru AC.Je ženatý a má děti..Když o tom mluví je cítit ,že se ho dotkl Bůh a není tam lítost nebo něco jiného.Nakladateství "Křesťanský Život"před časem vydolo úžasnou knížku na toto téma.. sunny


Naposledy upravil dne 23/2/2007, 12:55, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  oskar 23/2/2007, 12:02

Doktorka White: Datle já žasnu nad Tvými dlouhými příspěvky.


Taky jsem žasnul nad proměnou Datlova stylu a nebývalým nárůstem jeho stylistických schopností, ale pak jsem našel vyhledávačem na nějakých stránkách zdroj těch textů, kterými to tady tapetuje.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 23/2/2007, 12:06

Co se týká toho "uzdravování". Již o tom byla dlouhá debata a neuzavřená. Každá strana stojí na svém názoru dál.

Kdyby to ale dnes tak fungovalo, bylo by to podobné jak v případě Ježíše. Šly za ním zástupy se svými nemocnými, kladli je před něj na cestu a zároveň očekávaly, že se zadarmo nají,

Dnes je to spíše jakýsi propagační akt v AC a několika dalších.

Co se týká vyléčených alkoholiků, homosexuálů, narkomanů, tak i to, některé církve (včetně SJ) zneužívají pro svou propagandu.

Já jsem například byl velice silným kuřákem a chodil pravidelně na pivo. Dest piv, byla norma a potom se šlo domů.
Nevyléčila mne víra. Ale začal jsem šetřit na motorku. A tak jsem přestal kouřit i pít.

Reklama je dobrá věc, ale ne vždy fér..

ale pak jsem našel vyhledávačem na nějakých stránkách zdroj těch textů, kterými to tady tapetuje
.

To je i můj postřeh, ohledně jeho velké změny. Cizí peří..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 23/2/2007, 16:01

Vážený dědo S,seš si jist ,že si byl vždy a všude na diskuzi původní?O Oskarovi nepochybuji. Jeho biblické výklady jsou jasný"originál".To se pozná bounce Myslím ,že tu má jíti o obsah našich zdělení..forma je až to druhé .Tak tu ty moje příspěvky jsou .Já sám si rád přečtu komentáře od všech a k některým se i vracím....Proč né? sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 23/2/2007, 16:16

Nikde neopisuji. A pokud okopíruji článek, poznamenám tam, že je to z netu, nebo odjinud..Ale to je velice vzácné.

O to mě ale nejde. Vadí mi obrovský balík najednou. Běžnou velikost si asi každý rád přečte. Ale takovou velikost přeskáče, nemá chuť reagovat a ani to nejde.
Při menším (alespoň polovičním objemu) se dá o přečteném uvažovat a po případě nějak reagovat.

Vadí mě taky, že jsem byl zvyklý na "datla: a jeho způsob vyjadřování. (setkáváme se tady již přes rok).
Tohle ale není datel. Ten starý dobrý a divoký datel.
Ale jen nějaký uhlazený kazatel nějaké AC, nebo podobně.
Navíc, uváděné texty nejsou citované a málokdo má chuť, nebo čas, je všechny vyhledávat...

Takže, nic proti tobě. Bude to ale přirozenější a přijatelnější, když si články přečteš sám, a tady v krátkosti napíšeš podstatnou myšlenku, tvými vlastními, datlovskými slovy..tvým způsobem vyjadřování, který mě tady zatím schází..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 24/2/2007, 22:06

Tákkžé....bratr Datel tak trochl kápl božskou... a můžeme přejít na jeho téma. santa

S čím se tedy potýkají lidé se zvláštní identitou sexuální orientace?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 25/2/2007, 09:51

Vážená paní doktorko White,homosexualita je velký osobní problém.Člověk ho chápe jako své "hájemství".Takže je to jeho osobní věc.Nikdo mu do toho nemůže mluvit ani Bůh.Tento názor jsem četl u katolíka myslím Putny.Řekl bych ,že je ještě více "osobní" než kouření a drogy...Homosexuál to chápe tak ,že je to součásti jeho já...Proto ani věřící nemusí cítit potřebu to "řešit".Jsou i církve co tento trend ve své církvi tolerují.Dokonce homosexuálové mohou vyučovat z Písem.To tady nechci popisovat.Jde o ovzduší v těchto sborech ,které v podstatě tolerují a "neřeší"Homosexualitu ve svých řadách..Proč to tak je je otázkou.Případ co jsem popisoval já je od nás.Tento člověk byl naštěstí v církvi kde "praktikující"homosexualita je chápána jako hřích.Nikdo ho nekonejšil ,že je to normální a tak je třeba se k tomu postavit.Jsou dvě možosti.Jedna bolestivá a to abstinence na celý život.Druhá je snaha hledat pomoc u Boha.Bůh je schopen i natahovat kosti /Viděl jsem na vlaství oči/tak také jeho moc dokáže "vyléčit"homosexualitu.Protože tento člověk věděl ,že je to hřích co dělá a chtěl s tím bojovat .Tak k tomu došlo .Dnes má rodinu a děti.Toto téma mapuje několik knih co vyšly i v češtině...Jednu z nich vydalo nakladatelství "Křesťanský Život" jak jsem už uváděl..Osobní výpovědi těchto lidí bych nebral na lehkou váhu jak to dělá děda S. Cituji:
Co se týká toho "uzdravování". Již o tom byla dlouhá debata a neuzavřená. Každá strana stojí na svém názoru dál.
Kdyby to ale dnes tak fungovalo, bylo by to podobné jak v případě Ježíše. Šly za ním zástupy se svými nemocnými, kladli je před něj na cestu a zároveň očekávaly, že se zadarmo nají,

Jsou to příběhy lidí z masa a krve,pastorů kolem homosexuálů ve svých sborech a práce s nima i lékařů.Skepse hledat pomoc u Boha i v těchto věcech je možná pozůstatkem toho čímž jsme všichni většinou v NSSJ prošli.Naštěstí dědo S. ta uzdravení co jsem kdy a kde popisoval jsem viděl a cítil na vlastní kůži. http://www.novyzivot.cz/?language=1&action=svedectvi. PS:Některé lidi znám osobně..Takže mi to žádný skeptik ani ty dědo S.nemůže vyvrátit.... sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 25/2/2007, 15:26

Souhlasím s Vámi milý Datle. Nejhorší je princip společenského humanismu, který hlásá toleranci mezi všemi lidmi a zapomíná na duchovní praktiky Satanovo království. Kdyby aspoň církev v tomto "viděla"a vedla boj proti těmto lžím. Jenomže není církev jako Církev. pale
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 27/2/2007, 20:46

Doktorka White:
navrhujete v návaznosti na znalost praktik satanových nulovou toleranci homosexuálům?

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Arago 27/2/2007, 21:14

No jo, to už jsem někde četl, že humanismus je jedno z nejhorších hnutí proti Bohu. Kdepak, snaha svázat lidi ať politicky, nábožensky či jinak, tak ta je nesmrtelná.
Ale k tématu : Koho chceme soudit? Komu chceme říkat, že nevejde do Božího království? Máme snad klíče od těch dvěří? Jsme bez viny, abychom házeli kamením? Nechci se homosexuality zastávat a nechci, aby nám byla hlásána ze všech médií, ale stejně je to nakonec jedincem a Bohem. Máme štěstí, že nejsme částí žádné organizované církve, kde bychom si stanovili soudy a úřady, které mají bdít nad čistotou, ryzostí, smýšlením a tak podobně. V tomto seskupení jsme každý sám za sebe vůči svému Pánu.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 27/2/2007, 22:14

Arago napsal:
Ale k tématu : Koho chceme soudit? Komu chceme říkat, že nevejde do Božího království? Máme snad klíče od těch dvěří? Jsme bez viny, abychom házeli kamením? Nechci se homosexuality zastávat a nechci, aby nám byla hlásána ze všech médií, ale stejně je to nakonec jedincem a Bohem.
s tímto s Vámi můžu jen a jen souhlasit. Dávejme si pozor, abysme se nedopustili té chyby, že budeme přesně vědet, co je Bohu milé a co ne a pak podle toho posuzovat lidi. V Bibli je nejedno varování...

Jinak já jsem členem organizované církve-českobratrské evangelické-a nijak to neomezuje mou svobodu svědomí. Je to spíš zájmový spolek, společenství blízkých si lidí, rodina, která společně slaví Boha. A stejně tak nemám problém spolupracovat a spolupracuji s lidmi z jiných oficiálních církví. od ŘK až po různé letniční. Je snad problém v organizaci? Instituci?
Takže jsem rád, že jsem v církvičce oficiální (a ta je jistě z velké části i v Církvi, Těle Kristově). Můžu se na našem malém městě potkávat a vyznávat se stejně postiženými. Bez ní by mi zbyl jen internet a to by bylo smutné...
Pokoj vám
Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 28/2/2007, 08:15

haide,aktivní homosexualita je hřích nebo né? Co říká "SAMA" Bible?Je to hřích a to co si myslíš Ty s tím nic neuděláš.Já však soudit nikoho nebudu ,ale ani tě nebudu konejšit ,že je to normální.Nemůžu ti ani tleskat.Hřích je hřích..Je faktem ,že každý z nás je hříšníkem a "konečné" soudy nejsou naštěstí na nás.. sunny


Naposledy upravil dne 28/2/2007, 21:11, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 28/2/2007, 15:30

Petr/Datel/ napsal:Je to hřích a to co si myslíš Ty s tím nic neudělá.Já však soudit nikoho nebudu ,ale ani tě nebudu konejšit ,že je to normální.Nemůžu ti ani tleskat.sunny
Milý Petře!
co říkám, povídaj, naslouchám.
I tady na tomto fóru můžeš vidět, že TA bible se dá vykládat opravdu všelijak. Dokonce můžeš uvažovat nad tím, že díky Pavlovi se církev vydala špatným směrem (i to jsem už slyšel).
Ale já uklidním Tebe. ANO, praktikovaná homosexualita je HŘÍCH, tak tomu věřím. Ale víc než toto vnímám slova z Matouše 21:31b Ježíš jim řekl: "Amen, pravím vám, že celníci a nevěstky předcházejí vás do Božího království. nebo Jan 8:10-11 Ježíš se zvedl a řekl jí: "Ženo, kde jsou ti, kdo na tebe žalovali? Nikdo tě neodsoudil?"
Ona řekla: "Nikdo, Pane." Ježíš jí řekl: "Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!"-všimni si, že to neřekli farizejové, ale Pán sám. Tak si na něj nehrajme. Největší hřích zákoníků a takyvěřících byl a je (domnívám se), že přesně veděli a ví, jak nás Pán Bůh vidí a dělali se Jeho obhájci a soudci na zemi. Taky z tohoto postoje bylo v dějinách nejvíce zla (tudíž ne z instituce církve, ale hříchu satanova-pýchy!). Lukáš 22:26
Pán s Tebou
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 28/2/2007, 17:30

Bůh dokáže odpustit vše.Nebo skoro.Pokud Bible jasně píše ,že homosexualita je hřích .Tak o tom nepochybuji .Stejně nepochybuji o "nezabiješ"atd.Je jasné ,že nikdo znás není dokonalej a tak ,každý potřebuje "milost"od Pána.Je však rozdíl se "chlácholit",že můžu dělat vše a ta "milost"to vždy překryje.To je moment ,který mi u křesťanů-aktivních homosexuálů vadí.../Putna a spol./Dnes je možné homosexuála vidět i jako biskupa nebo pastora v různých církvích.To vnímám a chápu ,že je špatně.Představ si ,že by ti kázal člověk co před shromážděním někoho "zařízne".Milost ho očistí a on se "svatozáří"kolem huby káže o rodině..Pak příště to samé..Zase si zařízne svojí oběť a zase "krásně"káže.To si myslím je případ aktivních-homosexuálů.Tak jak chápu Písma nemyslím ,že je to přístup který mohu schvalovat,tolerovat nebo mu dokonce tleskat.. :affraid:Křesťan musí být v aktivním boji proti hříchu i když občas neobstojí.To je pořádný rozdíl né? sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 28/2/2007, 18:04

Bratře,
opakuješ jen, co jsi již napsal.
Já tomu taky netleskám, ale nesoudím.
Ale odpověz na mou otázku z předchozího příspěvku:
píšeš:
haide,aktivní homosexualita je hřích nebo né? Co říká "SAMA" Bible?Je to hřích a to co si myslíš Ty s tím nic neudělá.Já však soudit nikoho nebudu ,ale ani tě nebudu konejšit ,že je to normální.Nemůžu ti ani tleskat.
Tak se ptám, říkal jsem něco jiného?
jinak ty místa se SAMY bible jsem viděl vykládat opravdu různě.

Já jen že od fundamentalismu (v tom špatném slova smyslu) je jen krok k odsouzení, 2kroky k exkomunikaci a pár metrů ke kamenování.
V tuto chvíli kašlu na to, co říkají VYKLADAČI bible (fanatiční letniční), ale zajímá mne, co říká Kristus.
A pokud budeš k sobě upřímný, musíš si přiznat, že homosexualitu bible NIKDE přímo neřeší.
Jan

nezlob se za ostřejší tón, ale začínám mít pokrk všech, kteří se domnívají, že požrali Boží vtipnou kaši s namixovanou biblí.
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 28/2/2007, 18:08

Praví ti, aktivní homosexuálové, kteří se celý život trápili svou sexuální orientací a pitomí jakokřesťané je posílali při tom do pekla, szejně tak, jako kleptomani neustále hřešící proti nepokradeš, ti všichni a spousta dalších nás předchází do království nebeského!

a je to dobře.

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 28/2/2007, 18:09

haide,psal jsem:Křesťan musí být v aktivním boji proti hříchu i když občas neobstojí.Je jedno jestli je to aktivní homosexualita nebo ,že si občas něco vemu v krámu nebo "upravím"daňové přiznání ke svému prospěchu.To je pořádný rozdíl né?Proti pohledu "chlácholení"Trošku mi to připomíná katolický vzorec:hřích-zpověď-rozhřešení-bez-hříšnost..a znova:Nemyslím ,že to takto runguje..Já nemohu a nechci nikoho posuzovat nebo odsuzovat...
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 28/2/2007, 18:22

Petr/Datel/ napsal:haide,psal jsem:Křesťan musí být v aktivním boji proti hříchu i když občas neobstojí.Je jedno jestli je to aktivní homosexualita nebo ,že si občas něco vemu v krámu nebo "upravím"daňové přiznání ke svému prospěchu.To je pořádný rozdíl né?Proti pohledu "chlácholení"haide,to je podstatné..Já nemohu a nechci nikoho posuzovat nebo odsuzovat...

Je homosexualita tvůj problém? Ne? pak dle slov bible radím starej se o svůj vlastní hřích a neštvi se do toho, po čem Ti nic.

Přeji Ti, aby Ti Pán dal do cesty jednoho trápícího se homosexuála a ty s ním prožil jeho bolest. Aby jsi s ním zažil odsouzení i vyvržení. Aby ses s ním na motlitbách sexuálně postil 15-30let...


Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 28/2/2007, 18:28

haide,je to tvoje cesta.Já se "peru" zase s něčím jiným...Mojžišův zákon by nás oba ukamenoval. affraid Dnes jsme pod milostí Pána.To ano.Tvojí cestou však jíti nechci.."chlácholení"nikam nevede..
Problém homosexuálů trošku znám.Kdys jsem "studoval"jako SJ s jedním..Tak znám toto uvažování..Chlácholení není opravdu lék..věř.. sunny Lékem je "naděje"
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 28/2/2007, 18:35

Petře,
jseš mimo, jako pig . Já mám manželku, 2 děti, třetí na cestě, tudíž vedu normální sexuální život, muži mne nevzrušují.
Co mne ale vzrušuje jsou frajeři, kteří znají Boží pravdy nazpaměť, nikdy by nezapochybovali a ani si neumí představit, že by měli věřit jinak, než je ve sboru učí. Z pár veršíků v NZ si vyrobí víru, odmítají přijmout lékařská fakta dělají Pánu Bohu advokáta.
Jako příklad (určitě Tě trkne) uvedu prvních 11kapitol z genesis.-je to fakt, nebo mytologie? nyl by si ochoten uvěřit (pod tíhou vědeckých faktů), že se jedná o mýtus? nebo bys to stejně považoval za spiknutí katolických zednářů? Možná se v Tobě pletu, ale nebojím se Ti to říct. A nebojím se opravovat si své názory svobodně v souladu s poznáním, které mi, jak věřím, dává Pán. A s vědomím, že NIKDY nebude úplné.
Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 44
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 28/2/2007, 18:50

Haide,
S dětma jsme na tom skoro stejně.To třetí máme v edičním plánu letos.Uvidíme. bounce V ostatních věcech asi moc né..Nemyslím ,že lze Písmo upravovat podle našich "potřeb".Dnes frčí teologie ,která chlácholení skoro ve všem hlásá.Na druhou stranu Písmo přináší milost a naději.O Genesis,nepochybuji..jen je třeba brát to jak to je..Nemyslím ,že na 100%den stvoření musí mít 24hodin.Je otázkou jak je dlouhý...?Proč né miliardy let.Proč ale né 24hodin?Tyto věci mne netlačí ani to kdy a kde si který biblický král"uprdl"Na tom "opravdu"moje víra nestojí.Stojí na osobní zkušennosti s Bohem .Písmo beru jako jeho slovo....To je asi vše sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru