Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postavení ženy ve sboru

+16
daniely
Melissa
jája
pepakrocan
witness
gari
sazeč
Jiří Brei
haid
Arago
Jirka z P. (queens)
Doktorka White
Petr W.
admin pavel
Martin Cibulka
Hvězdlický
20 posters

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Mezek 9/11/2012, 16:10

Že by alergie? scratch
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Martin Cibulka 9/11/2012, 18:12

Witness napsal (Wed 7 Nov ŕ 23:56):

witness napsal:
sazeč napsal:
Witnessi, nosit kipu proč bereš vážně že to je podlé?
Viz. celé toto diskuzní vlákno...(ovšem slovo ,,podlé´´ tam od nikoho nenajdeš)

Musím dát zapravdu Sazečovi (viz jeho příspěvek z Today at 0:19), že Witness rád zneužívá Sazečovu neobratnost ve vyjadřování. „Podlé“ sice nikdo nenapsal, zato však Gari bez skrupulí označil nošení kipy za „modlářství“ (viz jeho příspěvek ze Sun 4 Nov ŕ 19:12) a Witness mu pěkně přizvukoval těmito slovy: „Gari, vystihl jsi přesně to, o čem se tu točí diskuze stále dokola ...“ (viz jeho příspěvek ze Sun 4 Nov ŕ 19:31).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 9/11/2012, 19:25

witness napsal:
Můžeš, prosím, uvést, co a proč bereš jako vtip?


To je opravdu zábavné pozorování.

Takže sazeč na jedné straně ze sebe dělá nevinnou oběť nelítostné kousající šelmy witnesse, která v něm vidí jen vítanou kořist, ale na straně druhé této šelmě rád strká ruku mezi zuby nebo ji dráždí, i když ona šelma je v klidu a vůbec neprojevuje potřebu sazeče sežrat ani to nemá v úmyslu..... Very Happy




Witnessi, co si o sobě myslíš, člověčče? Píšeš. ,,prosím", abys vzápětí zesměšnil, jakého ze sebe dělám oběť. Toto divadélko si strč pro sebe. Tady je diskuse, ne falešný zájem. Akorát pro diváky, ne diskutéry. Akorát jen ty dokážeš někoho zesměšnit jako jsi zesměšnil Bulhara a některé diskutéry. Kdo ještě tedy z nás nestydí někoho nazvat někým než ty?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 9/11/2012, 20:45

Martin Cibulka napsal:
Musím dát zapravdu Sazečovi (viz jeho příspěvek z Today at 0:19), že Witness rád zneužívá Sazečovu neobratnost ve vyjadřování.
Kdybych tu obhajoval nasazování si kipy a sazeč by byl proti a vedli bychom diskuzi podobným stylem, ani by Tě to, co píšeš, nenapadlo.
„Podlé“ sice nikdo nenapsal
Tak vidíš, nic jiného navíc jsem neříkal.
, zato však Gari bez skrupulí označil nošení kipy za „modlářství“ (viz jeho příspěvek ze Sun 4 Nov ŕ 19:12) a Witness mu pěkně přizvukoval těmito slovy: „Gari, vystihl jsi přesně to, o čem se tu točí diskuze stále dokola ...“ (viz jeho příspěvek ze Sun 4 Nov ŕ 19:31).
No a?
Máš snad pocit, že modlářství a podlost je naprosto totéž?

Modlářství se přece na mnoha frontách dopouští spousta lidí, ale mohou to být upřímní lidé, kteří jsou jenom zmanipulovaní nebo neinformovaní, ale rozhodně nemusí být podlí.

Já bych nikdy o Židech nenapsal, že jsou podlí, jsem přesvědčen, že mnozí z těch, co nosí kipu, to dělají z nejlepšího vedomí a svědomí s pocitem, že se to líbí Bohu.

Na nošení kipy mohu mít svůj názor, a to i ten, že to modlářství je, ale v žádném případě nošení kipy u Židů nepovažuji za podlost.

Ty také nosíš kipu a já jsem si jist, že ji také nosíš z hlubokého a upřímného přesvědčení, že je to tak správné.
A to, že s Tebou v tomto pojetí správna nesouhlasím vůbec neznamená, že Tě považuji za podlého člověka.
Naopak, už několikrát jsem zde psal, že Tě považuji za správného a poctivého chlapa
se silným duchovním založením, a tento svůj názor na Tebe jsem měl vždy a vždy mít budu,
i když se v něčem sebevíce neshodneme a i když pro mě Tvé názory budou sebevíce nepřijatelné.

Jistě, dle mého názoru jsi v zajetí židovského pohledu na svět, a to ke Tvé škodě,
ale o podlosti se ve Tvém případě vůbec nedá mluvit, spíše naopak.
sazeč napsal:
Witnessi, co si o sobě myslíš, člověčče? Píšeš. ,,prosím", abys vzápětí zesměšnil, jakého ze sebe dělám oběť. Toto divadélko si strč pro sebe. Tady je diskuse, ne falešný zájem.....
Sazeči, na to Ti mohu jen napsat, že mi Tě je líto a moc bych Ti přál, abys nad svými negacemi vůči mé osobě jednou zvítězil.




witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  jája 10/11/2012, 08:58

Sazeči, víš, že jsem se ozval, když byl witness necitlivej. Od tý doby se hodně změnilo. witness předkládá věcný argumenty, zatímco ty tu často místo rozumový odpovědi a faktu vložíš emoce.
Zkus to přehodnotit a začít znova. Moje bejvalá žena je romka a máme dvě nádherný děti. Vychovávám z nich sebevědomý lidi, co zažívají úspěchy i pády a musí se s tím srovnat. Nikdy jim ale nedovolím, aby svoje neúspěchy ve škole i v životě sváděly na barvu pleti nebo náboženskou výchovu maminky, jako jejich některý spolužáci.
Snad jsi mě pochopil.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 10/11/2012, 10:39

jája napsal:Sazeči, víš, že jsem se ozval, když byl witness necitlivej. Od tý doby se hodně změnilo. witness předkládá věcný argumenty, zatímco ty tu často místo rozumový odpovědi a faktu vložíš emoce.
Zkus to přehodnotit a začít znova. Moje bejvalá žena je romka a máme dvě nádherný děti. Vychovávám z nich sebevědomý lidi, co zažívají úspěchy i pády a musí se s tím srovnat. Nikdy jim ale nedovolím, aby svoje neúspěchy ve škole i v životě sváděly na barvu pleti nebo náboženskou výchovu maminky, jako jejich některý spolužáci.
Snad jsi mě pochopil.
Jájo, rád bych ti věřil, že se witness změnil. Vždyť jsem byl mezi prvními, kdo se ozval na jeho příspěvek a minulé nepříjemnosti jsem hodil za hlavu. Jenže když se mi omluvil, napřed o mně psal jakej jsem ubožák nebo co. Taková omluva se nepřijímá.
Pak se omluvil všem myslím i mně, ale to bylo na popud myslím Aley, i tak bych omluvu bral. Není důležité. Důležité co bude dál. No a ještě psal, jací jsme duchaři... dále místo aby mi odpověděl, se snažil mě znemožnit, jelikož dobře ví na čem jsem (nemám dobrou orientaci nebo co, proto poukazuji raději tváří v tvář, grimasa by pomohla značit postoj). Odpovídá stylem směrem mimo diskuse. Uvedu jeden jeho příklad:
sazeč: Já v tom nevidím a proto bych klidně kipu nosil, pokud by mi Bůh před bránou hřbitova nějakým způsobem nezabránil.


witness: Myslíš, že by třeba Bůh k Tobě vyslal anděla a ten by Ti kipu srazil z hlavy?

Jeho styl vtip nepřijímám. Patří do cirkusu. Problém witnesse je, že nevěří v Boží pomoc v různých situacích a nečekaně. Včera mi řekla jedna nesl. sestra s její mámou když chtěly se podívat na ten hřbitov. Ovšem si rozmyslely myslím před bránou a naznačily gesty a odešly. V tom za nimi běžela stará paní, aby je pozvala dál bočním vchodem a zadarmo. Velmi příjemné. I to mohu nazvat Boží způsob.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 10/11/2012, 13:11

sazeč napsal:
Jájo, rád bych ti věřil, že se witness změnil.
Nezměnil jsem se, jen jsem přestal na některé typy reagovat tvrdě a snažím se s nimi
jednat solidně a věcně, protože je to tak správné.
witness: Myslíš, že by třeba Bůh k Tobě vyslal anděla a ten by Ti kipu srazil z hlavy?
Jeho styl vtip nepřijímám.
To nebyl vtip, ale snaha zeptat se Tě na to, jak si představuješ způsob, jakým by Ti Bůh zabránil kipu si nenasadit.
Patří do cirkusu.
Kdys byl naposledy v cirkuse? Bude to asi už dlouho, že?
Problém witnesse je, že nevěří v Boží pomoc v různých situacích a nečekaně.
A tohle jsi zase z mých komentářů vyčetl kde?
V tom za nimi běžela stará paní, aby je pozvala dál bočním vchodem a zadarmo. Velmi příjemné. I to mohu nazvat Boží způsob.
Jistě, Bůh si přeje, aby se lidé vyhýbali placení vstupného a pomáhá jim k tomu.

Má zkušenost:
Kdysi jako SJ jsem si potřebovat v metru ,,odskočit´´. Zamířil jsem tedy ke dveřím s nápisem WC a hle, jako toaletářka tam seděla jedna zájemkyně z našeho sboru.
Vřele mě uvítala a řekla mi, že klidně můžu jít zadarmo a nic neplatit, jako ze známosti.
Řekl jsem jí, že to vidím tak, že ona není oprávněná odpouštět poplatky, že to může jen provozovatel WC, takže svou návštěvu samozřejmě zaplatím, protože jinak bychom se oba podíleli na okrádání jejího zaměstnavatele...a samozřejmě jsem k jejímu údivu i nelibosti zaplatil.

Nemyslíš si snad, sazeči, že jsem svým jednáním odmítl Boží způsob, jak mě dostat na toalety bez placení, že ne?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 10/11/2012, 15:36

To je tvoje věc.

Jde o čestné výměny biblických názorů.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 10/11/2012, 16:36

sazeč napsal:To je tvoje věc.
Co?
Jde o čestné výměny biblických názorů.
Proto čestně neodpovídáš na mé dotazy a námitky,
které Ti čestně v rámci diskuze pokládám?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 11/11/2012, 11:01

witness napsal:
sazeč napsal:To je tvoje věc.
Co?
Jde o čestné výměny biblických názorů.
Proto čestně neodpovídáš na mé dotazy a námitky,
které Ti čestně v rámci diskuze pokládám?
Tvůj problém.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 11/11/2012, 12:03

Vidím, sazeči, že jsi se jaksi zmonotematizoval na obraty jako,,Tvůj problém´´
a ,,Tvoje věc´´.
Tyto obraty sice nemají žádnou výpovědní ani návaznou logiku, ale dělají li Ti dobře, tak je klidně používej dál... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 11/11/2012, 14:02

sazeč: proto bych klidně kipu nosil, pokud by mi Bůh před bránou hřbitova nějakým způsobem nezabránil.
witness: Myslíš, že by třeba Bůh k Tobě vyslal anděla a ten by Ti kipu srazil z hlavy?

tvůj problém


Problém witnesse je, že nevěří v Boží pomoc v různých situacích a nečekaně.

A tohle jsi zase z mých komentářů vyčetl kde?

tvůj problém

Používej hlavu i srdce. Zkus pro tentokrát prosím přestat. Prostě tečka. Nemusíš mít poslední slovo. Jo? Dík. Zde vyměnujeme biblické myšlenky, především.


sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 11/11/2012, 16:15

sazeč napsal:
Používej hlavu i srdce. Zkus pro tentokrát prosím přestat. Prostě tečka. Nemusíš mít poslední slovo. Jo? Dík. Zde vyměnujeme biblické myšlenky, především.
No comment Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 11/11/2012, 22:56

Přátelé, myslím, že vezmeme li v úvahu všechny komentáře na tomto vláknu, tak
můžeme konstatovat, že každý upřímný čtenář bez předsudků si po jejich přečtení
s největší pravděpodobností uvědomí, že požadavek pro každého muže nasazovat si kipu před vstupem na židovský hřbitov je již za hranicí přijatelnosti.

Argumenty ve prospěch tohoto požadavku byly natolik tendenční, slabé až úsměvné
a velmi snadno rozmetatelné, že se to snad v jiných tématech v takové míře nestalo.

Jen je smutné, že ti, co je předkládali, tak místo toho, aby aspoň náznakem uznali, že
požadavek nasazovat si kipu není úplně ,,košer´´, tak postupně buď v tichosti vyklidili pole
nebo začali reagovat emotivním způsobem, který nijak s námětem diskuze ani s ničím jiným nesouvisel.

No, myslím, že po tomto příspěvku se někteří zase zaktivizují.... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  jája 12/11/2012, 09:54

Nebo naopak dojdou k závěru, že vše již bylo řečeno a tuto debatu, navíc na nesouvisejícím vláknu, ukončí.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  daniely 12/11/2012, 10:30

jája napsal:Nebo naopak dojdou k závěru, že vše již bylo řečeno a tuto debatu, navíc na nesouvisejícím vláknu, ukončí.
Cítím to stejně.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Martin Cibulka 12/11/2012, 12:56

Pro Witnesse, který napsal:
Máš snad pocit, že modlářství a podlost je naprosto totéž?
Pocity v té věci nejsou podstatné. Podstatné v té věci, o níž se vedla diskuze, totiž je, zda nasazení kipy modlářství je nebo není. A pokud to modlářství není a někdo zde toto nejen rozhlašuje, ale navíc se tohoto nesprávného názoru tvrdošíjně zastává nebo ho využívá k závěrům, jaké jsou formulovány ve Tvém příspěvku z Yesterday at 22:56, pak se z jeho strany jedná o podlost jak vyšitou.

Pro Jáju, který napsal:
Nebo naopak dojdou k závěru, že vše již bylo řečeno a tuto debatu, navíc na nesouvisejícím vláknu, ukončí.
Tímto příspěvkem tuto debatu o kipě na tomto nesouvisejícím vláknu, alespoň z mé strany, ukončuji. Bude-li zájem a někdo založí diskuzi s odpovídajícím názvem, jsem ovšem ochoten v diskuzi na toto téma pokračovat. Rozhodně totiž s Witnesem nesdílím názor, „že požadavek pro každého muže nasazovat si kipu před vstupem na židovský hřbitov je již za hranicí přijatelnosti“ nebo že by takový požadavek nebyl úplně „košer“. Za hranicí přijatelnosti a vkusu je naopak to, když někdo srovnává takový požadavek s omezeními, které začalo uplatňovat nacistické Německo bezprostředně před holocaustem vůči všem židům/Židům.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Anonymní 12/11/2012, 13:17

Bráškové a sestřičky.

Nemohu pochopit proč sazeč stále na witnesse útočí i když se z toho stává fraška???
Přeci witnessova snaha sazeči ukázat jeho uvažování a důraz a vztah k zákonům a právům a reakce sazeče je neomluvitelná. Sazeč, jak to vidím já, díky své "zaslepenosti" vůči witnessovi, vůbec nepochopil příběh od witnesse na toaletě a zájemkyně. Smutné!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 12/11/2012, 13:36

to Yxoxs

Prosím, proč chceš oživit? Už je za námi, ne? Na witnesse neútočím, to je tvoje zdání, jelikož každý vidí svýma očima. Proto jsem ukončil způsobem tak, aby nemohl pokračovat, a ty v tom vidíš útok? Od okamžiku 10.11.12 15:36 jsem usoudil, že nemá cenu pokračovat, jelikož každý vidí po svém a jednal jsem tak aby tato diskuse přestala. V tom ty vidíš můj problém?
Smutné je, že chceš oživit tuto situaci, je mi to jedno. Stejně nemám zájem v tom pokračovat. Jde o čest tento hřbitov navštívit či ne a ne pitvat to a to až za hranice hlouposti, proto v tom dám za pravdu Martinovi.

Pro mne je to uzavřená kapitola.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Anonymní 12/11/2012, 14:52

Bráškové a sestřičky.

Nic nechci oživovat sazeči, jen jsem napsal jak to působí když čtu vaši komunikaci, tak nebuď takový vztahovačný. A už o tom nebudu psát nic, ne k vůli tomu, že jsi něco uzavřel, ale protože už je mi z toho smutno!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 12/11/2012, 16:25

To je tvoje věc. Máš na to právo.

Witnessi, mám pro tebe prosbu, abys nerozebíral mé poslední příspěvky. Dík.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 12/11/2012, 18:59

Martin Cibulka napsal:
Podstatné v té věci, o níž se vedla diskuze, totiž je, zda nasazení kipy modlářství je nebo není.
Slovo ,,modlářství´´ sice na tomto vláknu také padlo, ale rozhodně nebylo ani zdaleka prvotním cílem diskuze.

A pokud to modlářství není a někdo zde toto nejen rozhlašuje, ale navíc se tohoto nesprávného názoru tvrdošíjně zastává nebo ho využívá k závěrům, jaké jsou formulovány ve Tvém příspěvku z Yesterday at 22:56, pak se z jeho strany jedná o podlost jak vyšitou.
To, zda nasazování si kipy modlářství je nebo ne by sice bylo také na hlubší diskuzi, ale
závěry v mém příspěvku z Yesterday at 22:56 na tom rozhodně nejsou ani v nejmenším závislé.
Za hranicí přijatelnosti a vkusu je naopak to, když někdo srovnává takový požadavek s omezeními, které začalo uplatňovat nacistické Německo bezprostředně před holocaustem vůči všem židům/Židům.
V principu je ,,ZÁKAZ VSTUPU MUŽŮM BEZ JARMULKY´´
úplně totéž jako ,,ŽIDŮM VSTUP ZAKÁZÁN´´.

Mnohé argumenty, které tu jsou použity ve prospěch požadavku nasazovat si jarmulku
jako např: ,,nikdo přece na hřbitov nemusí chodit apod.....´´by mohli úplně ve stejném duchu používat i nacisté (kdo ví, jestli je také nepoužívali) při obhajobě nápisů: Židům vstup zakázán.

PS - Samozřejmě nesrovnávám rozsah ani dosah těchto omezení,
mluvím jen o PRINCIPU těchto omezení.

yxoxs napsal:
Nemohu pochopit proč sazeč stále na witnesse útočí i když se z toho stává fraška???
Myslím, že tomu nerozumí ani sám sazeč.


sazeč napsal:

Jde o čest tento hřbitov navštívit či ne a ne pitvat to a to až za hranice hlouposti, proto v tom dám za pravdu Martinovi.
Jde o čest tento hřbitov navštívit?
Takže návštěva židovského hřbitova se má brát jako jakási pro každého tak veliká
a nepopsatelná čest, že by si každý muž měl z vděčnosti za to, že mu tato čest byla poskytnuta, nasadit kipu a nijak to neřešit?

Nebo si snad myslíš, sazeči, že např. umučení židé z dob nacismu mají v Božích očích větší cenu než umučení lidé z jiných národů a jít na židovský hřbitov je větší čest než jít na jiné hřbitovy?

Hochu, hochu.........



witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  witness 12/11/2012, 19:00

sazeč napsal:
Witnessi, mám pro tebe prosbu, abys nerozebíral mé poslední příspěvky. Dík.
Pozdě, už jsem je rozebral.
PS - Tak piš tak, aby nic k rozebírání nebylo.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  sazeč 12/11/2012, 19:50

witness napsal:
sazeč napsal:
Witnessi, mám pro tebe prosbu, abys nerozebíral mé poslední příspěvky. Dík.
Pozdě, už jsem je rozebral.
PS - Tak piš tak, aby nic k rozebírání nebylo.. Very Happy
Jinak tvůj ten předešlý příspěvek mne rozesmál, jak jsi se ponížil a rád sbíráš kdejakou zprávu ve svůj prospěch. Musíš mít ve všem pravdu a přitom se chováš jako zajímavý kamarád. Doufám konec debaty. Jo? Hledám ať hledám, nikde nemohu nalézt pro sebe brloh. Ještě zima počká, snad.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Anonymní 12/11/2012, 21:48

Bráškové a sestřičky.

Uvědomme si, že jsme již téměř 70let od II. světové války a jak je mi odporné, co se stalo více jak 6 mil. Židů, ale witness má pravdu, že i kdyby to číslo bylo ještě větší, to nic nemění na tom faktu, že "KAŽDÝ" lidský život, který byl zmařen díky nacistické zvůli, si zaslouží stejné cti a vážnosti při jejich připomínce. Mám takový pocit, že někteří, pozor netvrdím že všichni, ale někteří jak Židé tak i jejich příznivci, když se jim to hodí a když jim dochází argumenty, tak se ohánějí holokaustem.

Proto prosím uvědomme si, že každý lidský život je nejen pro lidi, ale pro našeho Pána důležitý! Proto se mi nelíbí, že ti, kteří se tzv. "navážejí" do Židů, jsou vnímáni některými, jako nějací vyvrhelové, ale witness se snaží jen poukázat na PRINCIP dané věci aniž by chtěl urážet nebo snižovat rasu, kulturu či národnost, kohokoliv, tak si to už sazeči uvědom, děkuji. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Postavení ženy ve sboru - Stránka 7 Empty Re: Postavení ženy ve sboru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru