Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maria, matka Boha nebo anděla?

+33
dov
Dora
Martin Vlasák
Černá ovce sboru
Luboš Kolafa - absolvo
Zdeněk Bláha
Martin.
haid
Old.Stloukal
Petr V.
hihihi
Leo Stuš
hyper
petra
Mysteri
Petr W.
Aleš
Vladislav Kulda
oskar
Doktorka White
janmat
Michal
Věra Kolafová - quaero
stefan
Jirka z P. (queens)
Arago
Admin
Petr Štefek
Hvězdlický
OOO
Martin Cibulka
admin pavel
Karel
37 posters

Strana 21 z 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 28/3/2008, 18:18

Dora
Když já v oddíle Židům 1:8,9 žádnou souvislost s královnou nevidím.
No, tak nabudúce.... Smile I love you
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 28/3/2008, 20:28

Hebrejcům 1:8 O Synovi však: 'Tvůj trůn, Bože, je na věky věků a žezlo práva je žezlem tvého království,
1:9 Miluješ spravedlnost a nenávidíš nepravost, proto pomazal tě, Bože, Bůh tvůj olejem radosti nad všechny tvé druhy.'

Tady je ale jasně řečeno, že Syn je také Bůh.

To ale nic nevadí.
Slovo Bůh, znamená MOCNÝ VLÁDCE. A to on je. ¨Byl pomazán (dosazen) SVÝM BOHEM na tohoto vládce.

A jestliže někdo má NAD SEBOU BOHA (je tady psáno BŮH tvůj) TAK TO ZNAMENÁ, ŽE JE MU PODŘÍZEN A JE CO DO "FUNKCE A MOCI" MENŠÍ.
NENÍ ROVNOCENNÝ.

Ještě stojí za pozornost poslední věta textu "olejem radosti nad všechny tvé druhy"
Syn tedy byl na jejich úrovni, než byl povýšen nad ně...

Pomazán na Boha (byla mu dána veškerá moc na nebi i na zemi) byl až po svém vzkříšení.
Marie tedy nemohla bý matkou Boha, ale jen Božího Syna.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  dov 28/3/2008, 22:18

Označení "královna nebes" zrovna nemusím, ale jestli je Ježíš Bůh zejevený v těle - a jak je vidno, zmiňovaný oddíl z listu Židům o tom i podle hermeneutického zápasu pana Hvězdlického svědčí - pak tvrzení, že Marie je Bohorodičkou, je jen pouhým konstatováním pravdy zjevené v Písmu.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 28/3/2008, 22:35

kód:
Označení "královna nebes" zrovna nemusím, ale jestli je Ježíš Bůh zejevený v těle - a jak je vidno, zmiňovaný oddíl z listu Židům o tom i podle hermeneutického zápasu pana Hvězdlického svědčí - pak tvrzení, že Marie je Bohorodičkou, je jen pouhým konstatováním pravdy zjevené v Písmu.

Dopis ŽIDŮM BYL NAPSANÝ AŽ PO vzkříšení krista A TEDY V DOBĚ KDY JIŽ BOHEM BYL. (dosazený Otcem do tohoto postaverní)

Již jsem to psal, že slovo Bůh, nebo bůh, znamená jakéhokoliv mocného vládce (satan je bůh, některý člověk je bůh).

˛1. Korinťanům 8:5 I když jsou tak zvaní bohové na nebi či na zemi - jakože je mnoho takových bohů a pánů -

Po svém narození Ježíš nebyl Bohem. Teprve po vzkříšení se jím stal.
MARIE NEBYLA MATKOU BOHA, ALE BOŽÍHO SYNA.

Kde tu ZJEVENOU PRAVDU máš, to jsem z toho na větvi.)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  dov 28/3/2008, 23:25

Hvězdlický napsal: Po svém narození Ježíš nebyl Bohem. Teprve po vzkříšení se jím stal.
MARIE NEBYLA MATKOU BOHA, ALE BOŽÍHO SYNA.

Kde tu ZJEVENOU PRAVDU máš, to jsem z toho na větvi.)

Přiznám se, že by mne velmi zjímalo, odkud berete tento podklad pro vaši argumentaci. Přijde mi, že buď lze v Bibli najít Kristovo Božství od začátku nebo vůbec, ale s varianta až po vzkříšení je poměrně originální výklad s kterým se jentak někde nesetkám.

Zajímalo by mne, odkud pro toto své tvrzení berete podklad. Zda je to Vaše osobní zjevení skrze ducha nebo je to podle Vás podložitelené Biblí? scratch

Jestliže byl Ježíš stále Bohem a je přinejmenším jeden z možných výkladů, pak není nic divného, že jeho matka je Bohorodičkou. Basketball

Dov
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 29/3/2008, 00:24

dov
Označení "královna nebes" zrovna nemusím
Nuž viete, titul alebo označenie "kráľovna nebies" sa čo do dôležitosti nemôže rovnať s titulom Márie ako Matky Božej. To je pravda. To druhé je neomylné učenie Cirkvi vychádzajúce zo samotného christologického princípu, to prvé je skôr láskyplná zbožnosť veriacich. Analogicky však, ak Ježiš je Pán a Kráľ, ktorý má matku, tak označenie "kráľovna" pre matku nie je až tak nepochopiteľné. Existujú stránky, kde detailnejšie píšem o mojej viere a vzťahu k Matke Božej. Kto chce, môžem poskytnúť link.


Pre pána Hvězdlického - Boh je len jeden. Všetko ostatné, čo sa chce nazývať Bohom je chamraď, ktorá nie je hodná vzývania.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 12:37

kód:
Pre pána Hvězdlického - Boh je len jeden. Všetko ostatné, čo sa chce nazývať Bohom je chamraď, ktorá nie je hodná vzývania.

Štefane,

sohlasím. Ale je tam jedna podmínka. Svatá trojice. A proto mám výhradu. Svrchovaný Bůh je jeden (JHVH) a jeho Syn, kterého bůh Otec dočasně do této funkce dosadil.

Pro "dov"

Izajáš 9:6 Nebo dítě narodilo se nám, syn dán jest nám, i bude knížetství na rameni jeho, a nazváno bude jméno jeho: Předivný, Rádce, Bůh silný, Rek udatný, Otec věčnosti, Kníže pokoje.

Již tady byl vysvětlen několikrát význam slova "jméno, ve jméně" atp.
Izaiáš píše, že bude Ježíši "dáno jméno" BŮH SILNÝ A OTEC VĚČNOSTI"

Tady to "dát jméno" lze chápat jako postavení a moc. Tedy bude mu dáno postavení Boha a Otce (během jeho vlády nad nebem a zemí.)

A říkám, že jen dočasně, protože je psáno

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Další je na tobě. Pokud to někdo nechce přijmout, jak je psáno, je zbytečnÁ DALŠÍ DEBATA.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  dov 29/3/2008, 16:16

Hvězdlický napsal: Izajáš 9:6 Nebo dítě narodilo se nám, syn dán jest nám, i bude knížetství na rameni jeho, a nazváno bude jméno jeho: Předivný, Rádce, Bůh silný, Rek udatný, Otec věčnosti, Kníže pokoje.

Již tady byl vysvětlen několikrát význam slova "jméno, ve jméně" atp. Izaiáš píše, že bude Ježíši "dáno jméno" BŮH SILNÝ A OTEC VĚČNOSTI"

Tady to "dát jméno" lze chápat jako postavení a moc. Tedy bude mu dáno postavení Boha a Otce (během jeho vlády nad nebem a zemí.)

A říkám, že jen dočasně, protože je psáno

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Další je na tobě. Pokud to někdo nechce přijmout, jak je psáno, je zbytečnÁ DALŠÍ DEBATA.

No ty Skutky uakazují na zjevní Ježíše jako mesiáše a nechápu jak souvisí s vaším dokazováním.

V hebrejštině jméno označovalo kým osoba skutečně je, a proto si myslím, že citovaný Izajáš je jednoznačným odkazem k Ježíšovu Božství již před jeho příchodem na zem. Ukazje to k víře proroků

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 17:10

kód:
No ty Skutky uakazují na zjevní Ježíše jako mesiáše a nechápu jak souvisí s vaším dokazováním.


Proroctví říká. "NARODÍ SE NÁM DÍTĚ" Mluví tedy o budoucnosti na zemi.Po narození Ježíše.
A tomu dítěti, v tomto případě Ježíší (není řečeno kdy, ale až po narození) bude dáno jméno -Bůh, Otec.
Jistě, že někdy jméno, je jméno, ale většinou znamená postavení a moc.
Bůh ale není jméno a Otec také není jméno. Znamení tedy postavení a moc. Nebo taky majestát.

Skutky nemohou ukazovat na ZJEVENÍ mesiáše, ale na dobu "až bude všechno nové" to znamená po 1000 leté vládě Krista, až předá své dílo Otci a Bůh bude opět každému vším, jako v době prvního Adama..

Já to chápu zase takto. Kolik lidí tolik hlav a názorů...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 20/3/2013, 09:48

Našel jsem na internetu pěkné video, které se hodí k tématu. Je velmi zaímavé vidět, jak se Marie stává celosvětovým fenoménem a jaký je obsah jejích sdělení věřícím. Doporučuji shlédnout celé.

http://www.tv7.cz/?vid=646

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Alea 20/3/2013, 12:14

Zdeněk Bláha napsal:Našel jsem na internetu pěkné video, které se hodí k tématu. Je velmi zaímavé vidět, jak se Marie stává celosvětovým fenoménem a jaký je obsah jejích sdělení věřícím. Doporučuji shlédnout celé.

http://www.tv7.cz/?vid=646

Chtěla bych jenom podotknout, že ti lidé - oponenti v tom videu - v podstatě vedou samomluvu. Jako mnoho evangelíků (až na pár světlých výjimek) kteří absolutně nepochopili, o čem je v dogmatech řeč, stejně tak, jako nepochopili podstatu mariánské úcty, která tu není "k Marii pro Marii", ale z důvodu úcty k Bohu, ctíme i jeho Matku, která jako jediná žena na světě byla z důvodu jeho lásky takto poctěna.

Její sdělení jsou v tom videu značně osekána. Je třeba přečíst si vždy sdělení toho zjevení v knihách apod. celé (což v tom videu není). Maria vždy (tam, kde se jedná o pravé zjevení) vybízí k úctě a lásce k Bohu, k modlitbám a k pokání za hříchy světa. (Na čemž by druhá strana neměla zájem Very Happy )

Z vlastní zkušenosti musím říci, že pravá Marie nevede lidi k sobě, ale k Bohu.
Ve videu dále není pochopena další, dost zásadní věc - Maria nemá "nahrazovat" úlohu člověka Ježíše Krista, jakožto prostředníka mezi námi a Bohem (Otcem), nýbrž se může stát prostřednicí mezi námi a Bohem (Kristem). Tyto dvě entity je velmi těžké oddělovat, ale musíme si uvědomit, že v Kristu jsou oba tyto celky: člověk Ježíš a Bůh Ježíš.

Maria není v nebi "nad Bohem", ale zároveň nemůžeme tvrdit, že nemá výjimečné postavení, jako Boží Matka. Má. V tomto smyslu je "nad ostatními lidmi". Bůh=Král. Maria=Matka Boží, v lidském smyslu matka lidského krále byla vždy v historii i dnes titulována "matka královna".
Tak to chápu já i mí spoluvěřící.

Z vlastní zkušenosti vím, že Maria opakuji nevede lidi k sobě, ale k Bohu. K Ježíši Kristu. Do doby, než jsem měla osobní silný duchovní zážitek s Marií jsem nevěřila, že Ježíš je Bůh. Četla jsem si Bibli, ale tohle sdělení o Kristu jsem tam "neviděla", jako mnozí zde. Duchovně řečeno jsem byla "slepá". Byla jsem sice od Svědků, ale stále jsem byla Svědek. S oním dotekem jsem se začala díky Boží milosti pomalu měnit a s tím i moje náhledy. Po krátké době jsem najednou "sama od sebe" začala věřit a zcela chápat, KDO JE Kristus. Viděla jsem jej na Kalvárii a pochopila jsem jeho velkou oběť a jeho něžnou lásku k nám.

Díky těmto zážitkům jsem se přiblížila k Bohu. A proto mohu dnes vydat osobní svědectví jako apoštolové a říct: "Kristus je můj osobní Spasitel, můj Otec, miluji ho." A stejně tak mohu říct: "Maria mě dovedla ke svému Synu. Ujala se mě, stala se mojí matkou. Miluji jí."

Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Anonymní 20/3/2013, 21:43

Bráškové a sestřičky.

Nevím, ale Marie je adoptivní matkou vykupitele. Kristus byl zplozen Otcem. Tedy když budeme brát Krista jako toho kým byl a opět je, že? :-)

Nevím, ale vzkříšení ještě neproběhlo, nebo snad už s Kristem jsou Petr, Jan, Pavel nebo Marie, M. Magdaléna apod.? Potom tedy je již Království v úplné činnosti a Pán již přišel, ale asi jsme si toho nevšimli. Žijeme tedy v jiné realitě, kdy Pán ještě nepřišel, ale v jiné již ano, co???

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  sazeč 20/3/2013, 22:12

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Nevím, ale Marie je adoptivní matkou vykupitele. Kristus byl zplozen Otcem. Tedy když budeme brát Krista jako toho kým byl a opět je, že? :-)

Nevím, ale vzkříšení ještě neproběhlo, nebo snad už s Kristem jsou Petr, Jan, Pavel nebo Marie, M. Magdaléna apod.? Potom tedy je již Království v úplné činnosti a Pán již přišel, ale asi jsme si toho nevšimli. Žijeme tedy v jiné realitě, kdy Pán ještě nepřišel, ale v jiné již ano, co???

Ježíš učí o dvou druzích vzkříšení

Pán Ježíš Kristus vysvětil v 5. kapitole Janova evangelia dva druhy vzkříšení velmi jasně. Vždy, když se Písmo zmíní o vzkříšení, musíme mít Ježíšův výklad na srdci i mysli. Každé vzkříšení týkající se člověka náleží nutně buď do duchovní, nebo tělesné kategorie. Ať je naším interpretem sám Ježíš:

Duchovní vzkříšení:

Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života. (25) Amen, amen, pravím vám, přichází hodina, ano, už je tu, kdy mrtví uslyší hlas Božího Syna, a kteří uslyší, budou žít. (26) Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synovi, aby měl život sám v sobě.
Tělesné vzkříšení:

A dal mu moc konat soud, poněvadž je Syn člověka. (28) Nedivte se tomu, neboť přichází hodina, (ještě tu není) kdy všichni v hrobech uslyší jeho hlas (29) a vyjdou; ti, kdo činili dobré, vstanou k životu, a ti, kdo činili zlé, vstanou k odsouzení. (Jan 5:24-29)
Pán Ježíš zde mluví o dvou vzkříšeních. Kdo byl vzkříšen duchovně, vstane i tělesně k věčnému životu. Kdo nebyl duchovně vzkříšen, vstane tělesně k odsouzení.

http://zod.reformace.cz/vzkriseni-cislo-68

Amen, Yxoxsi?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Anonymní 21/3/2013, 17:55

Bráškové a sestřičky.

Sazeči, ale já jsem neřešil vzkříšení. Ale když ses ho dotkl, tak si přečti 1. Korintským 15. kapitolu a bude ti jasno o čem je vzkříšení. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/3/2013, 20:00

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Nevím, ale Marie je adoptivní matkou vykupitele. Kristus byl zplozen Otcem. Tedy když budeme brát Krista jako toho kým byl a opět je, že? :-)


Co je to za nesmysl. Dle Bible Maria počala z DS. Proč by měla adoptovat dítě, které porodila? To mne opravdu moje řepa nebere.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Anonymní 21/3/2013, 21:28

Bráškové a sestřičky.

Když bych už někdy existoval a narodil bych se rodičům, tak by nebyli skutečnými rodiči v tom slova smyslu, stejné to je i v případě Pána, kdo je jeho Otec? Můžeme se bavit kdo je jeho matka, ale i to je na snadě, ne? :-) Jestliže v Korintským Pavel píše, že my jsme z toho pozemského, ale díky Bohu jsme teď nebo budeme buď aktem vzkříšení či přeměněním, podobní dle toho, který je nebeský - Krista. Jak tedy může být Marie skutečná matka někoho, kdo je nebeský - duchovní???

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Tonda Vlas 22/3/2013, 03:16

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Když bych už někdy existoval a narodil bych se rodičům, tak by nebyli skutečnými rodiči v tom slova smyslu, stejné to je i v případě Pána, kdo je jeho Otec? Můžeme se bavit kdo je jeho matka, ale i to je na snadě, ne? :-) Jestliže v Korintským Pavel píše, že my jsme z toho pozemského, ale díky Bohu jsme teď nebo budeme buď aktem vzkříšení či přeměněním, podobní dle toho, který je nebeský - Krista. Jak tedy může být Marie skutečná matka někoho, kdo je nebeský - duchovní???

Vidím, že popíráš, že je Ježíš pravý člověk. Sice zvláštním způsobem počatý, v každém případě však pravý.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Anonymní 22/3/2013, 10:27

Bráškové a sestřičky.

Co je to pravý a nepravý člověk? Je to tvoje přesvědčení, nebo je to učení nějaké církve? Ale jestli sis všiml, já jsem psal, když už tak je matkou vykupitele. Ale když už bavme se o biblických věcech ne o lidských dogmatech.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 22/3/2013, 12:48

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.
Nevím, ale vzkříšení ještě neproběhlo, nebo snad už s Kristem jsou Petr, Jan, Pavel nebo Marie, M. Magdaléna apod.? Potom tedy je již Království v úplné činnosti a Pán již přišel, ale asi jsme si toho nevšimli. Žijeme tedy v jiné realitě, kdy Pán ještě nepřišel, ale v jiné již ano, co???

To je velmi trefná poznámka, se kterou se ztotožňuji. Ap. Pavel v listu Filipenským píše:

21 Život, to je pro mne Kristus, a smrt je pro mne zisk. 22 Mám-li žít v tomto těle, získám tím možnost další práce. Nevím tedy, co bych vyvolil, 23 táhne mne to na obě strany: Toužím odejít a být s Kristem, což je jistě mnohem lepší; 24 ale zůstat v tomto těle je zase potřebnější pro vás. 25 Proto pevně spoléhám, že zůstanu a budu se všemi vámi k vašemu prospěchu a k radosti vaší víry,

Tento stav trvá až do Pánova příchodu až do vytržení církve. Do té doby sice odcházíme, abychom byli s Pánem, ale dočasně bez těla, dočasně bez možnosti mít podíl na práci. Pavel si prostě musel vybrat. Buď pracovat k prospěchu sboru nebo být s Pánem. A být s Pánem pro něj znamenalo nemoci se podílet na práci církve a pomáhat. Být s Pánem ještě neznamená dostat oslavené tělo a být schopen se zjevovat lidem, být nějak prospěšný sboru. Kdyby to tak bylo, jistě by se zjevoval po svém odchodu Pavel, Petr, Jan a další, ale to se neděje. Písmo zjevuje, že hlavním pomocníkem, který nám byl seslán je Svatý Duch.
Nevím, ale Marie je adoptivní matkou vykupitele. Kristus byl zplozen Otcem. Tedy když budeme brát Krista jako toho kým byl a opět je, že? :-)
Chápu, co chceš říci, ale myslím, že se dopouštíš nepřesnosti. Můžeš říci, že Josef byl adoptivním Otcem Ježíše, ale o Marii to říci nemůžeš. Marie nebyla jen nějaký inkubátor nebo náhradní matka. Boží Syn skutečně tělem pocházel z Davidovské rodové linie. Není to jen o jednom verši. Pro naši záchranu je nutné, aby byl naším příbuzným.
3 evangelia o jeho Synu, který tělem pocházel z rodu Davidova,
Ale samozřejmě s Tebou souhlasím, že ten nebeský je jednozplozený syn svého Otce a tudíž neměl nebeskou matku.




Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Anonymní 22/3/2013, 13:41

Bráškové a sestřičky.

Ahoj Zbyšku, jistě ale Marie byla z rodové linie, Ježíš se ji narodil právě proto, aby Bůh dodržel slib, který si mj. dal sám sobě, ale také Abrahamovi. Kdyby tomu tak nebylo, mohl se Pán narodit, kterékoliv ženě, ne? Taky je důležité, že se Slovo stalo tělem i proto, abychom lépe pochopili, jaký je rozdíl mezi tím, když je někdo z toho pozemského a těmi, co jsou z toho nahoře tedy nebeského, co říkáš Zbyšku? Ne nadarmo čteme, že tělo a krev nemůže zdědit království, že? Písmo potřebujeme mj. i k tomu, abychom v něm rozpoznávali to, co "moudří" světa nikdy nepoznají a co již naznačuje kvantová fyzika a nová biologie, že jsme duchovní už i proto, že jsme od ostatního stvoření stvořeni k Božímu obrazu, jsme schopni tvořit z myšlenky díky energii hmotu, tedy jsme schopni realizovat naše myšlenky. Když si uvědomíme, jak to je s energií, pochopíme i to, co myslel například ap. Pavel tím, co napsal ve svém prvním dopisu do Korintu v 15. kapitole. Co například myslel Pán, jak můžeme číst v 6. kapitole apoštola Jana o tom, že život mají ti, kteří jedí jeho tělo a pijí jeho krev apod.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  sazeč 22/3/2013, 13:56

Ahoj Zdeňku, mohu s tebou plně souhlasit v tom, co píšeš Yxoxsi. Též narazím na nedostatky v názorech o vzkříšení v časopise Zápas o duši. Jinak mi mnoho dal a dává.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  zbysek 22/3/2013, 16:54

yxoxs napsal:Ahoj Zbyšku, ...
Já se do této debaty nezapojil. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Anonymní 23/3/2013, 11:53

Bráškové a sestřičky.

Ahoj Zbyšku, vidíš ani jsem si nevšiml, že to nejsi ty, ale Zdeněk. sunny

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 21 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 21 z 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru