Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

144 000

+34
Styvi
admin pavel
sazeč
witness
dajti
Melissa
annakonyk
Martin Cibulka
Jiří Brei
Eliška
Doktorka White
Věra Kolafová - quaero
jája
Luboš
Dora
Milan
Robin
Martin Vlasák
zbysek
Černá ovce sboru
jacky89
Jirka z P. (queens)
janmat
Arago
Mysteri
oskar
dov
petra
Hvězdlický
Petr W.
Biblicky krestan
stefan
František
Zdeněk Bláha
38 posters

Strana 13 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Melissa 14/9/2014, 16:43

annakonyk napsal:
Nevím, jestli sis vědoma toho, že „královské kněžství“ je úplně něco jiného než „království kněží“!? To prvé je něco, co zde zvěstuješ Ty, a to druhé je to, o čem čteme v 2. Moj. 19:6.
Ano, Martine, "Britské království" je úplně něco jiného než "Království Británii", v tom je opravdu veliký rozdíl, ale jenom podle tebe.
Jsi cizinka a čeština není tvůj rodný jazyk, proto je pro tebe velmi obtížné chápat rozdíl.
Království - je útvar (jako republika či císařství, nějaké uspořádání) království kněží je tudíž "místo" ve kterém žijí kněží.
A královské kněžství - to je jako způsob, určení, druh tohoto kněžství. Něco jako "čisté" kněžství.
V tomto případě královské, ne čisté, aby nedošlo k omylu, to byl jen příklad, způsob jak jazykově přiblížit rozdíl mezi tak zdánlivě podobnými spojeními:
královské kněžství a království kněží.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 14/9/2014, 16:56

Melissa napsal: to byl jen příklad, způsob jak jazykově přiblížit rozdíl
mezi tak zdánlivě podobnými spojeními:
královské kněžství a království kněží.
Mimoto i v ruštině (a pravděpodobně tedy i v ukrajinštině)
lze dojít jazykově k podobnému závěru:

království - королевство (korolévstvo) nebo царство (cárstvo)
královský - королевский (korolévskij)  nebo царский (cárskij)

Mezi češtinou a ruštinou, aspoň pokud je mi známo, není celkem žádný rozdíl
v používání těchto slov a v jejich významech.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 14/9/2014, 18:34

Jsi cizinka a čeština není tvůj rodný jazyk, proto je pro tebe velmi obtížné chápat rozdíl.
Království - je útvar (jako republika či císařství, nějaké uspořádání) království kněží je tudíž "místo" ve kterém žijí kněží.
A královské kněžství - to je jako způsob, určení, druh tohoto kněžství. Něco jako "čisté" kněžství.
V tomto případě královské, ne čisté, aby nedošlo k omylu, to byl jen příklad, způsob jak jazykově přiblížit rozdíl mezi tak zdánlivě podobnými spojeními:
královské kněžství a království kněží.
Ano, souhlasím z tebou, že pro mě je obtížné chápat rozdíl.
V 2.Moj. 19:6 Budete mi "královstvím kněží."
Napíšu ti jak já sama rozumím výrazu "království kněží":

"Království kněží" - je to království které se skládá jenom z kněží, nikdo jiný tam není.
Ve starověkem Izraeli kněze měli města která patřila Levitům, ale nikde nečtu že by ta města byla královská. Ani nikde nečtu, že by Levitskému kněžství se říkalo "království kněží". Ve starověkem Izraeli byli zvlášť krále a zvlášť kněze. Žádný král nesměl dělat to, co dělal kněz, a žádný kněz nemohl kralovat tak jak to bude v budoucnu. Zjevení 20:6. 
Když rozumím tomu špatně tak mi prosím vysvětli jaký je rozdíl ve verších: 2.Moj. 19:6; 1.Petra 2:9; Zjevení 5:10; 20:6.
A jak se verše z 2.Moj. 19:5,6 mohly splnit ve starověkem Izraeli.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Melissa 14/9/2014, 20:28

annakonyk napsal:[
Ano, souhlasím z tebou, že pro mě je obtížné chápat rozdíl.
V 2.Moj. 19:6 Budete mi "královstvím kněží."
Napíšu ti jak já sama rozumím výrazu "království kněží":

"Království kněží" - je to království které se skládá jenom z kněží, nikdo jiný tam není.

Upřímně - nevím přesně jak tomu mám rozumět, ale když čtu to co je tam psáno, pak z toho vyplývá, že tato slova jsou pro celý Izrael, opakuje se to před tím, co má říct a pak znovu je tam, že to má oznámit synům Izraele. Tedy celému národu má říct, že budou královstvím kněží. Říká jim, že je přivedl k sobě, a vyvolil. Všechny, ne jen jeden kmen. I když pak v přesných pokynech dal úkol Aronovi a jeho synům, aby pečovali o olej, svatyni.. a vůbec spoustu dalších ustanovení.
Toto promluvíš k domu Jákobovu a oznámíš synům Izraele:
Sami jste viděli, jak jsem vás nesl na orlích křídlech, abych vás přivedl k sobě. Vy mi budete královstvím kněží a svatým národem.' Toto jsou slova, která promluvíš k synům Izraele."
Co se týče zaslíbení, pak v dopise Řím. je celá 11. kap. o tom, že co se týče vyvolení, tak Izrael zůstal Bohu milý, že Bůh svůj lid nezavrhl. Jak přesně uskuteční jejich spásu, to nevím, to bych si vymýšlela a já nehodlám vyprávět pohádky ve stylu br. Losche.

annakonyk napsal:[
Když rozumím tomu špatně tak mi prosím vysvětli jaký je rozdíl ve verších: 2.Moj. 19:6; 1.Petra 2:9; Zjevení 5:10; 20:6.
A jak se verše z 2.Moj. 19:5,6 mohly splnit ve starověkem Izraeli.
Starověký Izrael byl národ vyvolený, svatý, měl přístup k Bohu, v tomto smyslu se sliby vyplnily a zůstaly platné i dál.
Co se týče dopisu Petra, pak je nutné dívat se i na verše okolo. Ty vysvětlují:je to o bratrstvu lidu Kristova, o tom, že díky víře v Ježíše, ten kámen živý, vyvolený, se skrze něj ti, co v něj věří stávají národem vyvoleným, svatým, královským kněžstvem, lidem , který náleží Bohu, je tam: budujte se i vy jako živé kameny v duchovní dům, svaté kněžstvo k přinášení duchovních obětí vzácných Bohu skrze Ježíše Krista. Tohle je o těch, kteří uvěřili v Krista. Jak je vysvětleno při znovuzrození, (je tam taky jako novorozenci.. atd.) , při křtu v Krista, (v dopise Kolos. ) - byli jste vzkříšeni s Kristem, zemřeli jste, život je skryt spolu s Kristem v Bohu.
Kdo je v Kristu, získal tím přístup k Bohu, slouží mu jako kněžstvo, protože už nic neodděluje křesťana od Boha. Ježíš je král, jsme-li v něm,jsme jeho, pak jsme taky královští -ti co jsou jeho, tvoří církev, tělo Kristovo.
Zjevení je něco, do čeho se zatím moc nepouštím, teprve začínám něco málo chápat - zatím jen vím, že to, co mě učili u SJ, byly nesmysly. Ty je nejlepší zapomenout.







Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 14/9/2014, 22:29

Melisso, děkují za odpověď.
Ano, souhlasím s tebou, že ta slova jsou pro celý Izrael, ale je tam podmínka, "budete-li mě skutečně poslouchat a dodržovat mou smlouvu... budete MI královstvím kněží, pronárodem svatým..."

Ten slib prochází celou Bibli a je do budoucna.

Ale žide Boha neposlouchali, a smlouvu hodně krát porušili a proto ve Zjevení 5:9,10 čteme: "...ze všech kmenů, národů, jazyků a ras a učinil je královským kněžstvem NAŠEHO Boha; a ujmou se vlády nad zemi."

Já vím, že SJ mají hodně bludu ale to, že do nebe jde určitý počet lidi které budou vládnout nad zemi není z hlavy VRO, je to z Bible.
Kdo je v Kristu, získal tím přístup k Bohu, slouží mu jako kněžstvo, protože už nic neodděluje křesťana od Boha. Ježíš je král, jsme-li v něm,jsme jeho, pak jsme taky královští -ti co jsou jeho, tvoří církev, tělo Kristovo.
Těm slovům na rozdíl od tebe rozumím jinak.
Ti které jsou v Kristu patří k těm, co budou "královstvím kněží", jsou vykoupeni z obyvatel zemi, budou králi a kněží zároveň (což podle Mojžíšského zákona bylo nemožné). Oni tvoři církev - Kristovo tělo.
V Jana 15:16 Ježíš řekl: "Ne vy jste vyvolili mne ale já jsem vyvolil vás..."
Je to Bůh kdo rozhodne koho vyvolí a ne  sám člověk. 
Přejí ti z celého srdce aby jsi mezi vyvolenými byla.
Napsala jsem to tak jak tomu rozumím já sama.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re:144 000

Příspěvek  Melissa 14/9/2014, 23:33

annakonyk napsal:
Těm slovům na rozdíl od tebe rozumím jinak.
Ti které jsou v Kristu patří k těm, co budou "královstvím kněží", jsou vykoupeni z obyvatel zemi, budou králi a kněží zároveň (což podle Mojžíšského zákona bylo nemožné). Oni tvoři církev - Kristovo tělo..
A já zase rozumím jak čtu - ne oni tvoří, ale my tvoříme .. my, křesťani.
Zkrátka ti, co uvěřili v srdci uvěřili v Krista, ti, co jsou jeho: Vám věřícím je tedy vzácností
Vy jste však "vyvolený rod, královské kněžstvo, svatý národ, lid získaný k vlastnictví," abyste vyhlašovali ctnosti Toho, který vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla.
Kdysi jste nebyli lidem, ale nyní jste lid Boží, Milovaní,..
To jsou přece krásná zaslíbení, to je pravé evangelium, proč ho od sebe odstrkovat? Bůh nás miluje, to on miloval nás, že i svého Syna poslal....

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 08:52

A já zase rozumím jak čtu - ne oni tvoří, ale my tvoříme .. my, křesťani.
Zkrátka ti, co uvěřili v srdci uvěřili v Krista, ti, co jsou jeho: Vám věřícím je tedy vzácností
Vy jste však "vyvolený rod, královské kněžstvo, svatý národ, lid získaný k vlastnictví," abyste vyhlašovali ctnosti Toho, který vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla.
Kdysi jste nebyli lidem, ale nyní jste lid Boží, Milovaní,..
To jsou přece krásná zaslíbení, to je pravé evangelium, proč ho od sebe odstrkovat? Bůh nás miluje, to on miloval nás, že i svého Syna poslal....
Když si Melisso, otevřeš 1.Petra 1:1,2 tam je napsáno: "Petr, apoštol Ježíše Krista, VYVOLENÝM, který přebývají jako cizinci v diaspoře v Pontu, Galacii, Kappadokii, Asii, a Bithynii a byli PŔEDEM vyhlédnuti  od Boha Otce a posvěcení Duchem, aby se poslušně odevzdali Ježíši Kristu a byli očištění pokropením jeho krví..."

Jak vidíš, že ta slova jsou adresovaná VYVOLENÝM, předem vyhlédnutím od Boha, nemůžeš ta slova vztahovat na sebe, ten dopis je adresován určitým lidem. Ta slova se nevztahují na každého kdo si řekne "Já věřím v Krista" ale na toho koho vyvolí Bůh.
Tak tomu rozumím já.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 15/9/2014, 08:56

Nevím, ale v čem je to tedy boží slovo když není pro všechny, ale jenom pro někoho, takového Boha nechci!

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 09:30

Nevím, ale v čem je to tedy boží slovo když není pro všechny, ale jenom pro někoho, takového Boha nechci!

Přiklad: ve třidě je 30 žaku ale jenom 6 bylo vyvoláno k tabuli, znamená to, že ostatních 24 (nevyvolaných) jsou horší, ne, ale Páni učitelka tak rozhodla.

Bůh rozhodl, že vyvolí k nebeskému životu 144 000.

Ti, co nejsou vyvolený k nebeskému životu budou žit na zemi, jako kdysi Adam.
Když jsou vyvolený tak musí být i nevyvolení, když čteš, že těch 144 000 vykoupených se zemi, tak na té zemi musí někdo zůstat nevykoupený (nevyvolený k nebeskému životu).
Kdyby všechny spravedlivé šli do nebe tak by nemluvil o 144 000 vykoupených.
Tak tomu rozumím já sama. Běž tak, abys mezi těmi vyvolenými byl.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 09:39

annakonyk napsal:
Když si Melisso, otevřeš 1.Petra 1:1,2.......
Jak vidíš, že ta slova jsou adresovaná VYVOLENÝM, předem vyhlédnutím od Boha, nemůžeš ta slova vztahovat na sebe.......
Annakonyk, i přes to, že s Tebou v tomto nesouhlasím, je mi Tvůj způsob uvažování
v něčem sympatický.
Působíš na mě totiž upřímně, máš zjevně upřímný pocit, že jsi nehodná nějakého vyvolení
a proto se bráníš mít od Boha něco, co považuješ za vyhrazené pro nějaký vyšší level.
Chápu, že v takovém stavu slova z 1. Petra ani jiná podobná nebudeš nikdy vztahovat
na sebe, JENŽE:

Děláš chybu v tom, že rozděluješ křesťany (tím nemyslím ty, co si říkají křesťané
a Kristus je přitom nezná) na jakési třídy elity a ,,odpadu´´, do elity nepatřící.

Ježíš se takto ale na ty, co mu patří, nedívá a nerozděluje je. Také neplatí, že vyvolený
jedinec je nějaký mravně a morálně vyšší druh lidské kategorie nebo křesťanská šlechta,
která má nárok na mimořádné výsady od Krista, zatímco ostatní, které Pán také přijal,
mohou jen pozorovat, jak je šlechta odměňována a říkat si, že do takové elity se nemohou
ani v představách dovolit počítat.

Realita je takováto:
Římanům  3:23 -  Všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy.

Když to řeknu hodně naturalisticky, tak
všichni lidé neboli každý z nás je jen chybující a hříšná lidská bída a pakáž,
plná nečistot, skutků a jednání daleko od Boží mravně nádherné vyladěné osobnosti,
máme jen to štěstí, že Bůh a Kristus jsou milosrdní a u některých lidí viděli a vidí
v jejich srdci touhu se z tohoto bídného postavení vyhrabat a dali jim tak možnost
mít užitek z výkupného.
Ani fakt, že jsme měli tu výsadu, že nás k sobě Bůh a Kristus přitáhli, z nás ale nedělá něco
lepšího, jsme stále jen póvlem, který bez Božího a Kristova milosrdenství není vůbec nic.
V takovém stavu je opravdu až směšné a trapné si představovat, že mezi námi ,,přitáhnutými´´
by měla být nějaká třída elity.
Ne.
Každý křesťan (myslím ten skutečný, kdo opravdu patří do Pánovy církve a jeho těla) je stále
jen NIC a žádné z těch NICů si nemůže jakkoliv nárokovat nějaké elitářské postavení.
Vše, co Bůh pro nás nechal zapsat v Božím slově, je pro NÁS VŠECHNY, a to ne proto,
že bychom si to zasloužili, ale proto, že Bůh a Kristus jsou milosrdní.
Všichni, kdo jsme součástí Kristova těla, jsme stále zatím jen verbež, která by bez výkupného
byla zcela právoplatně ve stavu od marnosti k marnosti.
A chceš mezi verbeží a póvlem hledat elitu? Ta tam není ani nemůže být.
Můžeme jen být všichni vděční našemu Pánu Ježíši Kristu, že díky svému utrpení na kříži
nám všem ,,verbežským´´ jedincům dal možnost se z tohoto stavu jednou pozvednout.
Číst Bibli a říkat si, že to či ono nebylo napsáno pro mě, to nás kdysi učila jiná verbež,
ta brooklynská, která nepochopila ani nechtěla pochopit sílu Božího milosrdenství ani svůj
stav verbeže a postavila se do role elity....a takovýto systém myšlení snad už nikdy
nechceme přijímat, co říkáš?... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 15/9/2014, 10:47

Pro Annu, která napsala:
Ty jsi dodnes ještě nepochopil, že nebyli to žide kdo válčili ale Bůh, bez krále dobili celou kananejskou zemi (z pomoci Boha), a chceš mi tady říct, že na to aby zničili Amaleka potřebovali krále? Bůh si nemohl poradit z Amalekem bez krále?
Neměj strach. Dobře chápu, kdo za Izrael bojoval a bojuje. Spíše je to tak, že na to dnes zapomínají ti, kdo jsou z národů a říkají si křesťané, protože Ti ten boj ve prospěch tělesného Izraele často vztahují jen na minulost a zapomínají na současnost a budoucnost.
Král v Izraeli soudil lid, stejně až bude králem Ježíš tak bude soudit celou obydlenou zemi. Proto Bůh nechtěl dat židům krále, protože soud ke králi patří, a žide moc dobře věděli když si žádali krále, že zhřešili.
Kdyby bylo Boží vůli dát židům krále podle psané Tóry tak by jim ho dál sám, což neudělal, žide si krále vydupali sami. Takže můžeš to překrucovat jak chceš, ale Boží slovo překroucené nebude.
Zatím jsi zde překroutila sama, co šlo ‒ měla bys tedy přestat s tím věčným osočováním a raději by ses měla soustředit na argumenty, které Ti zde vypisuji. Pravda je taková, že Mesiáš, kterého židé očekávali a očekávají, má být králem a soudcem celé země. Zbožní židé totiž dodnes berou vážně to, co čteme v psané Tóře: "Vyjde hvězda z Jákoba, povstane žezlo z Izraele." (4. Mojžíšova 24:17, EP) Na základě toho a jiných veršů psané Tóry nelze dojít k jinému závěru než takovému, že budoucí mesiášský král bude tělesně pocházet z Izraele. Proto bylo správné, aby zatoužili po takovémto králi a prosili Boha, aby jim ho dal. Jejich touha však měla být ovlivněna tím, co četli v psané Tóře, a ne tím, co viděli v okolních národech, a měli o takového krále žádat samotného Boha a ne Samuela.
A když Bůh sám neměl v planu dat židům krále v zaslíbené zemi, tak verše z 2.Moj. 19:5,6 se vztahuje na Ježíšovo kralovaní, a vůbec na tom nezaleží zda ty tomu věříš nebo ne, ten slib o "království kněží" prochází celou Bibli. Žalm 2:6; Ezek. 21:26,27; Dan. 7:14; Izajáš 32:1; Zech. 9:9; Lukáš 1:32,33; 22:29.
Z toho, co jsem napsal výše, naopak vyplývá, že Bůh chtěl dát Izraeli krále v zaslíbené zemi, a v tomto kontextu je nutno vykládat verše, které jsi vypsala.
Nevím, jestli sis vědoma toho, že „královské kněžství“ je úplně něco jiného než „království kněží“!? To prvé je něco, co zde zvěstuješ Ty, a to druhé je to, o čem čteme v 2. Moj. 19:6.
Ano, Martine, "Britské království" je úplně něco jiného než "Království Británii", v tom je opravdu veliký rozdíl, ale jenom podle tebe.
Jsem rád, že sis mé poznámky zpětně všimla, protože právě v tom je největší problém při diskuzi s Tebou. Často totiž připisuješ jednotlivým biblickým výrazům jiný význam, než ve skutečnosti mají. Ale ten problém není ani tak v tom, že jsi cizinka, ale v tom, že máš utvořený jakýsi obraz toho, co čteme v Písmu, a vše se snažíš přizpůsobit tomu obrazu, místo abys začala svůj obraz přizpůsobovat tomu, co v Písmu doopravdy čteme a zkoumala co jednotlivé výrazy znamenají ‒ to ovšem nejde zcela a vždy bez zkoumání hebrejské a řecké předlohy Písma. Doufám, že na základě vysvětlení ostatních již chápeš ten rozdíl mezi výrazy "královské kněžství" a "království kněží". "Království kněží" rozhodně není "království které se skládá jenom z kněží, nikdo jiný tam není", jak jsi též napsala,  ale jedná se o království, kde kněžství sehrává důležitou úlohu v tom, aby se ostatní lidé mohli víc přiblížit k živému Bohu. V tomto směru může jako kněz působit i někdo, kdo nepochází z kmene Levi, stačí, když dotyčný zná psanou Tóru a žije podle ní. Tímto způsobem může být názorným příkladem toho, jak se může člověk přiblížit k Bohu. Proto je v rámci židovství uznávána kněžská úloha každé hlavy rodiny vůči ostatním členům rodiny. Tak jako kněz zastává ve svatyni určitou zprostředkující úlohu, kterou nemůže zastávat někdo, kdo nepochází z kmene Levi a rodu Árona, tak podobně má zastávat svou úlohu každý muž ve své vlastní rodině ‒ nikdo jiný ho nemůže adekvátně nahradit. Proto apoštol Pavel napsal, že muž má předsedat "znamenitým způsobem své vlastní domácnosti" (1. Timoteovi 3:4, NS).
Bůh rozhodl, že vyvolí k nebeskému životu 144 000.
Ano, Bůh vyvolil k nebeskému životu 144 000, ale zrovna tak k takovému životu vyvolil onen "veliký zástup" (Zjevení 7:9, EP), což jsou ti, jež Beránek vykoupil svou krví "ze všech kmenů, jazyků, národů a ras a učinil je královským kněžstvem našeho Boha; a ujmou se vlády nad zemí" (Zjevení 5:9-10, EP). Rozdíl mezi 144 000 a ostatními z velikého zástupu spočívá pouze v tom, že 144 000 má mít zvláštní postavení podobně jako kdysi kněží z kmene Levi v rámci celého Izraele.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 10:54

pro witness za 15/9/2014, 09:39

Já vůbec nerozdělují křesťane na třidu elity a odpadu, spíš vidím to tak, že lide jsou spravedlivé a nespravedlivé.

Vidím to drobet jinak, třeba je skupina proroku, je skupina apoštolu mohl nikdo sám sebe do jedné nebo druhé skupiny zařadit? A nebo byl to Bůh kdo rozhodl kdo kam bude patřit?
Stejně je skupina vyvolených, když jsou vyvolení tak musí být i nevyvolení (to neznamená, že ti nevyvolení jsou špatní). Bůh se země vyvolil (vykoupil) 144 000 zbytek musí zůstat na zemi (nepatři mezi vyvolené).

Já vím, že ty nebereš číslo 144 000 doslovně, ale nikde nečtu, že to číslo není doslovné.
Třeba když žide měli vstoupit do zaslíbené zemi a zhřešili tak Bůh jim určil trest 40 let, a je tam srozumitelně napsáno rok za den. Ale u 144 000 není žádné vysvětlení.
A když Bůh rozhodl, že nám lidem da "království kněží" které budou vládnout nad zemi Zjevení 5:9,10 tak proč bych to měla odmítat, Bůh určitě ví, co je pro mě lepší jít do nebe a nebo žit na zemi, já jemu věřím, že On rozhodne správně. A nebudu pořad dokola tvrdit, že já jdu do nebe když mi to nebylo zjeveno (já nevím) tak jak to bylo zjeveno Abrahamovy, Izákovy, Jakobovy, králi Davidu, prorokům, apoštolům, učedníkům v 1 století.
V Efez. 1:10 je napsáno: "že podle svého planu, až se naplní čas, přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu." A po 1000 lete vládě Bůh bude každému vším. 1.Kor. 15:28.
Adam, se rozhodně necítil nižší třidou dokud nezhřešil, a Ježíš neumřel kvůli tomu aby lidstvo vykoupil se zemi ale od hříchu a smrti do kterého lidstvo dostal Adam.
Takže nevidím žádní rozdíl mezi životem v nebi a na zemi. To je ta víra v Boha, že nikdy nedává nic špatného, každému dá to, co potřebuje.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 15/9/2014, 11:04

Aničko, a koho oslovoval Petr ve svém dopise, jen jistou vybranou skupinu nebo všechny ty, kteří přijali Krista, jak židy tak i jiné ovce z národů? Protože toto uvědomění si je důležité pro další chápání věcí. Proto si nemyslím, že svaté Písmo je jenom pro někoho, protože Pán zemřel za každého, jestli si někdo myslí, že toho není hoden, nic nemění na tom, že to tak je a je to Pánovo rozhodnutí, ne nějakých lidí, díky Bohu. Smile

Pavel


Naposledy upravil yxoxs dne 15/9/2014, 12:12, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 11:49

annakonyk napsal:
Bůh se země vyvolil (vykoupil) 144 000 zbytek musí zůstat na zemi (nepatři mezi vyvolené).

Já vím, že ty nebereš číslo 144 000 doslovně, ale nikde nečtu, že to číslo není doslovné.
Nechci tu opakovat to, co už tu opakovaně je řečeno pořád dokola.
Jen snad to, že máš prostě zafixováno, že nebe je jen pro 144 000 a přes to
Ti prostě, jak se říká, nejede vlak.

A když Bůh rozhodl, že nám lidem da "království kněží" které budou vládnout nad zemi Zjevení 5:9,10 tak proč bych to měla odmítat, Bůh určitě ví, co je pro mě lepší jít do nebe a nebo žit na zemi, já jemu věřím, že On rozhodne správně.
Problém je v tom, že Bůh dnes následovníky svého syna Ježíše Krista neposuzuje z hlediska
toho, co je pro ně jednotlivě lepší, zda jít do nebe nebo žít na zemi.
VŠEM křesťanům je jednoznačně určena vybídka k nebeskému životu, takže spekulace o tom,
zda mám nebo nemám jít jako křesťan do nebe a zda pro mě Bůh chystá jako odměnu
nebe nebo zemi, jsou úvahy zcela MIMOBIBLICKÉ.

Dvojí naděje pro křesťany, nebeská a pozemská, je jeden z největších bludů SJ,
který má za následek, že mnozí poctiví lidé v řadách SJ mají od ,,pomazaných´´
z Brooklynu zakázáno dělat to, co Bůh přikazuje a k čemu vybízí
(přijímat symboly, usilovat o nebeskou naději apod.)

Prostě, Tvé závěry vychází ze dvou mylných hypotéz:
1) Nebe je jen pro 144 000
2) Křesťanská naděje je dvojí - nebeská + pozemská

Pokud se těchto mylných nauk nezbavíš, nebudeš nikdy moci vidět věci správně.

A nebudu pořad dokola tvrdit, že já jdu do nebe když mi to nebylo zjeveno (já nevím)
To tvrdit nemusíš, nikdo z nás si nemůže být jist, zda se prokáže až do konce věrný
a finální nebeskou naději obdrží, čím si ale můžeš být jista je to, že Bůh KAŽDÉHO křesťana,
TEDY I TEBE, k vyhlídce na nebeský život vybízí a opravdu nijak o nás jednotlivě nepřemýšlí,
zda toho pošle do nebe a onoho zase na zem.

Ty totiž čekáš na nějaké zjevení, a přitom v Bibli otázka toho, že pro křesťany
je jediná naděje, a to nebeská, je již dávno zcela jasně ukázána a vyřešena.

V Efez. 1:10 je napsáno: "že podle svého planu, až se naplní čas,
přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu."
To jistě, ale to přece nezahrnuje jen ty, co se před Pánovým příchodem
v průběhu svého života stali křesťany.
Adam, se rozhodně necítil nižší třidou dokud nezhřešil,
Proboha, my tu přece nemluvíme o Adamovi, ale o následovnících Krista a o nesprávném
úhlu pohledu dělit křesťany na třídu nebeskou a pozemskou.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 12:22

Aničko, a koho oslovoval Petr ve svém dopise, jen jistou vybranou skupinu nebo všechny ty, kteří přijali Krista, jak židy tak i jiné ovce z národů? Protože toto uvědomění si je důležité pro další chápání věcí. Proto si nemyslím, že svaté Písmo je jenom pro někoho, protože Pán zemřel za každého, jestli si někdo myslí, že toho není hoden, nic nemění na tom, že to tak je a je to Pánovo rozhodnutí, ne nějakých lidí, díky Bohu.
V 1.Petra 1:1,2 je napsáno komu ten dopis je adresován, ti které byli VYVOLENÝ a vyhlédnutí od Boha (pokřtěný Duchem svatým) oni o tom věděli, že patří meze vyvolený.

Svaté Písmo je pro všechny lidi ale otázkou je jak s tím Písmem nakládáme. Ono nestačí Písmo znát ale musíme podle toho žit.
Ježíš řekl, že mnozí přijdou a řeknou: my jsme dělali to a ono, ale Ježíš jim řekne: "Odejděte vy které činíte bezzákonnost." Stejně jako strom se pozná podle ovoce, člověk se pozná podle skutků.
Ano máš pravdu, že Ježíš umřel za celý svět aby vykoupil lidi od hříchu a smrti, ale rozhodně neumřel za to aby, svět vykoupil se zemí do nebe.
I dnes máme možnost se dostat mezi vyvolené ale o tom rozhodne Bůh, a ne sám člověk.
Když čteš Skutky apoštolů tak vidíš jak je vedl Duch svatý, a říkal jím kam mají jít, posílal je za lidmi které vyvolil Bůh.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 14:01

Nechci tu opakovat to, co už tu opakovaně je řečeno pořád dokola.
Jen snad to, že máš prostě zafixováno, že nebe je jen pro 144 000 a přes to
Ti prostě, jak se říká, nejede vlak.

Já to nemam zafixováno, je to napsáno v Bibli Zjevení 14:3.
Ukaž mi, kde je napsáno, že do nebe jde ještě nikdo jiní.
Hlavně nepiš mi Zjevení 7:9 protože stát před trůnem neznamená být v nebi Izajáš 66:22.
Problém je v tom, že Bůh dnes následovníky svého syna Ježíše Krista neposuzuje z hlediska
toho, co je pro ně jednotlivě lepší, zda jít do nebe nebo žít na zemi.
VŠEM křesťanům je jednoznačně určena vybídka k nebeskému životu, takže spekulace o tom,
zda mám nebo nemám jít jako křesťan do nebe a zda pro mě Bůh chystá jako odměnu
nebe nebo zemi, jsou úvahy zcela MIMOBIBLICKÉ.

Ale otázkou je zda jsi tím křesťanem.
Víš kdo byl nazván "křesťanem?" Skutky 11:26.
Jsi Ježíšovo učedník? Chodil jsi s nim? Viděl jsi Ježíše, nebo očité svědky? Byl jsi pokřtěn DS?  Nebo ta slova vztahuješ na sebe stejně jako VRO?
 
O tom, že lide budou žit na zemi je v Bibli napsáno na hodně místech, sám Ježíš v Mat. 5:5 "Šťastní jsou lide mírné povahy, protože zdědí zemi." Doufám, že všechny verše které mluví o životě na zemi znáš.

Křesťane byli lidi které věděli o tom, že mají nebeskou nadějí, což nelze dnes říct o nás, kdo meze ně budeme patřit. Nebo ty o tom, ze máš nebeskou naději z jistotou víš?
Prostě, Tvé závěry vychází ze dvou mylných hypotéz:
1) Nebe je jen pro 144 000
2) Křesťanská naděje je dvojí - nebeská + pozemská



Vzhledem k tomu, že křesťane měli nebeskou nadějí tak jsou to oni které patří ke 144 000 + proroky a + dnes ti které Bůh vyvolí k nebeskému životu.

Ti které mají nebeskou nadějí Bible nazývá: vykoupení, povolaný, Kristovo tělo, křesťany, omyti Ježíšovo krví, svatý, královské kněžství, rod vyvolený, Kristova církev... je jich 144 000.

Když si vezmeš apoštoly tak jsou: vykoupení Efez. 1:7;
povolaný:  Fil. 3:14;
Kristovo tělo: Efez. 5:30;
křesťany: Skutky 11:26;
omyti Ježíšovo krví: Efez. 1:7;
svatý:1.Petra 2:9;
královské kněžství: -"-
rod vyvolený: -"-
Kristova církev: Efez. 2:19-21
Jak vidíš je to jedná skupina, oni mají nebeskou nadějí, oni byli pokřtění DS.
Myslíš, že k nim patříš? Já tobě to přejí z celého srdce.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 15/9/2014, 14:08

Nedovedu si představit křesťana, tedy toho kdo uvěřil v evangelium Krista a při tom není součástí Kristova těla??? Prosím, teď nenarážím na SJ, ale proč stále si myslíte, že jsou dvě skupiny křesťanů, jsou jenom křesťané.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 14:33

annakonyk napsal:
Hlavně nepiš mi Zjevení 7:9 protože stát před trůnem neznamená být v nebi Izajáš 66:22.
Neboj, nebudu tu opakovat argumenty, které tu jsou stále dokola opakovány.
Myslím, že tu bylo již dost napsáno jako doklad, že velký zástup má nebeské určení.
Ty to z nějakého důvodu jako argumenty neuznáváš, je to Tvá věc... Very Happy

Ale otázkou je zda jsi tím křesťanem.
Víš kdo byl nazván "křesťanem?" Skutky 11:26.
Jsi Ježíšovo učedník? Chodil jsi s nim? Viděl jsi Ježíše, nebo očité svědky?.......
Jestli Ti tedy správně rozumím, tak ten, kdo nechodil s Ježíšem, neviděl ho nebo
očité svědky, nemá právo nazývat se křesťanem.
A jak se tedy má nazývat? Ty o sobě neříkáš, že jsi křesťanka?
O tom, že lide budou žit na zemi je v Bibli napsáno na hodně místech, sám Ježíš v Mat. 5:5 "Šťastní jsou lide mírné povahy, protože zdědí zemi." Doufám, že všechny verše které mluví o životě na zemi znáš.
Jistěže znám  Very Happy
Nikdo tu přece nezpochybňuje, že země má také svou úlohu v Božím záměru
a fakt, že všichni následovníci Krista mají nebeskou naději není nijak v rozporu s verši,
kde se mluví o životě na zemi.

Křesťane byli lidi které věděli o tom, že mají nebeskou nadějí,
což nelze dnes říct o nás
O kom o nás? O nekřesťanech?

Nebo ty o tom, ze máš nebeskou naději z jistotou víš?
Jistě, Bible o jiné naději pro Kristovy následovníky nepíše.

+ dnes ti které Bůh vyvolí k nebeskému životu.
To, co tady tvrdíš, je ale v rozporu s tím, co tvrdíš výše.. Very Happy
Psala jsi, že

1)
Křesťane byli lidi které věděli o tom, že mají nebeskou nadějí

2)
Víš kdo byl nazván "křesťanem?" Skutky 11:26.
Jsi Ježíšovo učedník? Chodil jsi s nim? Viděl jsi Ježíše, nebo očité svědky?

Z těchto Tvých tvrzení tedy nutně vyplývá závěr, že jelikož dnes již není nikdo,
kdo chodil s Ježíšem nebo viděl očité svědky, tak nikdo nemůže být křesťanem,
a protože nikdo nemůže být křesťanem, nemůže mít nikdo nebeskou naději,
protože, jak jsi psala, to byli křesťané, kteří věděli o tom, že mají nebeskou nadějí.

Takže otázka pro Tebe:
Koho tedy dnes dle Tebe Bůh volí k nebeskému životu, když křesťané
jsou ve své podstatě již historickou minulostí?

Jak vidíš je to jedná skupina, oni mají nebeskou nadějí,
oni byli pokřtění DS.
Myslíš, že k nim patříš?
Jistě.

Já tobě to přejí z celého srdce.
To bys neměla, protože ze svého pohledu mi přeješ
bludné přesvědčení, které je biblicky nerealizovatelné a nedoložitelné... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 14:51

Takže otázka pro Tebe:
Koho tedy dnes dle Tebe Bůh volí k nebeskému životu, když křesťané
jsou ve své podstatě již historickou minulostí?

Kdo to bude, na to si musíme dávat opravdu velký pozor.
Ježíš v Mat. 25:31-46 nám popisuje podle čeho bude soudit celou obydlenou zemi.
Z toho podobenství vyplivá, že to bude těžko rozeznatelní, proto se musíme ke všem lidem chovat z láskou, protože nebudeme vědět kdo je ten nejmenší z Ježíšovo bratru. Mat. 25:40. Oni budou pronásledovaní (budou prožívat velké soužení) a my bychom jim měli pomáhat i když se nám ten člověk nebude líbit.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 15:00

annakonyk napsal:
Takže otázka pro Tebe:
Koho tedy dnes dle Tebe Bůh volí k nebeskému životu, když křesťané
jsou ve své podstatě již historickou minulostí?
Kdo to bude, na to si musíme dávat opravdu velký pozor.
Myslím, že jsme si nerozuměli.
Já jsem neměl v úmyslu ptát se na konkrétní jednotlivce a jména, ale
ptal jsem se na to, jak bys ty lidi nazvala souhrnně, když je nelze nazvat
křesťany.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  sazeč 15/9/2014, 16:03

annakonyk napsal:
Ti které mají nebeskou nadějí Bible nazývá: vykoupení, povolaný, Kristovo tělo, křesťany, omyti Ježíšovo krví, svatý, královské kněžství, rod vyvolený, Kristova církev... je jich 144 000.

Když si vezmeš apoštoly tak jsou: vykoupení Efez. 1:7;
povolaný:  Fil. 3:14;
Kristovo tělo: Efez. 5:30;
křesťany: Skutky 11:26;
omyti Ježíšovo krví: Efez. 1:7;
svatý:1.Petra 2:9;
královské kněžství: -"-
rod vyvolený: -"-
Kristova církev: Efez. 2:19-21
Jak vidíš je to jedná skupina, oni mají nebeskou nadějí, oni byli pokřtění DS.
Myslíš, že k nim patříš? Já tobě to přejí z celého srdce.

Mat.22
10Služebníci vyšli na cesty a shromáždili všechny, které nalezli, zlé i dobré; a svatební síň se naplnila stolovníky.
11Když král vstoupil mezi stolovníky, spatřil tam člověka, který nebyl oblečen na svatbu.
12Řekl mu: ‚Příteli, jak ses sem dostal, když nejsi oblečen na svatbu?‘ On se nezmohl ani na slovo.
13Tu řekl král sloužícím: ‚Svažte mu ruce i nohy a uvrhněte ho ven do temnot; tam bude pláč a skřípění zubů.‘
14Neboť mnozí jsou pozváni, ale málokdo bude vybrán.“


Třída, jakou jsi Melisse znázorňovala, se skládá ze všech zúčastněných spolužáků včetně vyvolených, které vyvolala učitelka. Bůh vyvolil křesťany a ostatní zbývající, kteří následují Krista, dle tebe nevstoupí do Božího království, budou ušetřeni a nebudou vhozeni do jámy tmy.

Kde se, Anno, Pán Ježíš zmiňoval v Mat.22.kap. o druhotných lidech víry, kteří do nebe nevstoupí? Akorát tam vidím, že jsou dvě skupiny: jedna skupina je složena z věřících, kteří budou stolovat oblečeni v bílá roucha, a druhá skupina z nevěřících, kteří mají úděl v temnotě.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 17:26

Myslím, že jsme si nerozuměli.
Já jsem neměl v úmyslu ptát se na konkrétní jednotlivce a jména, ale
ptal jsem se na to, jak bys ty lidi nazvala souhrnně, když je nelze nazvat
křesťany.
Když dnes nevíme kdo to je, tak komu máme dávat jméno? Budou to ti, které budou pronásledovaní kvůli Ježíšovu jménu, až bude velké soužení, proto máme zůstat bděli (ostražití) abychom nebyli jako lide ve dnech Noe (nepovšimli si). Marek 13:37.
Vyvolené budou rozházení po celém světě Mat. 24:31.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 17:42

Takže otázka pro Tebe:
Koho tedy dnes dle Tebe Bůh volí k nebeskému životu, když křesťané
jsou ve své podstatě již historickou minulostí?

Třeba proroci nebyli křesťany ale mají nebeskou nadějí, nebyla to skupina lidi.
Nebeskou nadějí mají proroci, apoštoly, učedníky v 1 století které byli pokřtěný DS i dnes budou lidi které půjdou do nebe. Myslíš, že zaleží na tom jak se budou nazývat?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 17:50

Nikdo tu přece nezpochybňuje, že země má také svou úlohu v Božím záměru
a fakt, že všichni následovníci Krista mají nebeskou naději není nijak v rozporu s verši,
kde se mluví o životě na zemi.

Jak podle tebe se nazývají lide které budou bydlet na zemi? A kdo jsou ti lide?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 18:29

To annakonyk:
Nebudu znovu rozebírat něco, co zde již bylo rozebráno tisíckrát,
jen bych řekl, že jsi dotáhla 2 třídní učení SJ do celkem absurdního
závěru.
U SJ je pro ,,nepomazané´´, co nepatří mezi 144 000, nebe nekompromisně zavřeno,
ale přesto všechno jim ,,pomazané´´ ústředí povoluje říkat si křesťané.
Ty nepřipouštíš ani to.... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 13 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru