Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MESIÁNSKÉ SBORY

+30
hanala
candy
skeptik
Ctibor Plášek
drobeček
Old.Stloukal
zbysek
Pavel Sládeček
Martin Vlasák
Arago
dov
Foreign girl
Morpes
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
haid
hihihi
Petr V.
petra
Mysteri
Vladislav Kulda
Zdeněk Bláha
stefan
Biblicky krestan
Věra Kolafová - quaero
Jirka z P. (queens)
Petr W.
OOO
Martin Cibulka
34 posters

Strana 2 z 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 9/8/2007, 17:44

Milá Věrko, kdybych použil sloh Martina, tak si budeš muset trošičku
svou optiku vidění nechal seřídit
, tedy nechat seřídit. Protože ty píšeš výše toto:
Co se týče zařazení na fórum Život v organizaci
a mimo ní, mám pocit, že tam se jedná o organizaci SJ a s tím tohle
téma nemá mnoho společného.
To se pleteš, právě Petr W. zřejmě narážel, že se tady presentuje něco, co postihlo někoho, kdo opustil organizaci SJ a tedy následně našel jak Martin hezky píše svůj "domovský sbor"king, hm... taky si to vychutnáváte?, já tedy celkem jo.geek A to je oblast, pokud mě nešálí zrak "a mimo ní", rozuměj organizaci SJ. Ale je skutečně na vás administrátorech, co s tím uděláte. Je zvláštní, že jindy jsi Věrko iniciativní, ale když jde o Martínka, tak najednou o nic moc nejde, že?king Ale je to fakt úplně fuk, kam to dáte nebo nedáte. A to je všechno, co jsem k tomu chtěl napsat. sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 9/8/2007, 18:05

Vůbec o nic přece nejde, myslím si, že všechna fóra jsou rovnocenná.
Kam které téma patří asi záleží na tom, jak kdo to téma chápe.
Proto jsem čekala na vaše reakce, a protože to vypadá, že to přesunout chcete, budu se snažit to udělat.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  stefan 10/8/2007, 00:31

quaero
Myslím, že tyto lidské formulace týkající se Trojice nikdy neměly sloužit k přesnému popisu Boha
Keby som mal urobiť výťah najlepších myšlienok všetkých príspevkov, tak táto by bola na poprednom mieste. Je to presne to, čo sa ja snažím tiež prezentovať od začiatku môjho pôsobenia na tomto fóre. Totiž, že trojičné vyznania a formulácie nemajú za cieľ popísať Boha aký je, ale oveľa skôr, aký nie je. Snáď každé jedno vyznanie vzniklo ako reakcia na blud. Súbor týchto reakcií sa zhrnul a máme tu Krédo. Ak niekto tvrdil, že Ježiš je iba človek, tak sa mu to zatrhlo, ak niekto tvrdil, že Ježiš je iba Boh, tak tiež, ak niekto tvrdil, že nie je Boh, ale je Bohu iba podobný, tak tiež, ak niekto tvrdil, že Ježiš má len jednu vôľu, tak sa mu to zatrhlo, ak niekto tvrdil, že v Ježišovi je len jedna sila, tak tiež, ak niekto tvrdil, že v Ježišovi sú dve osoby, tak tiež sa mu také niečo zakázalo šíriť, lebo to nevyjadrovalo vieru kresťanov.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 08:34

Stefane, taky si myslím, že i toto je dobrá myšlenka:
1. Jana 2, 22 Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 10/8/2007, 09:44

Pro Quaero, která napsala:
Sama za sebe tady necítím žádný rozpor a tak nevidím důvod nepokládat Mesiánské Židy v určitém smyslu za své bratry a sestry. Nevím jak by oni pohlíželi na mne, ale snad podobně....
Oni jsou zřejmě tvými bratry a sestrami skutečně jen v určitém smyslu, to znamená ne tělesně, ale jen v Kristu Ježíši. A oni opravdu nemají problém nazývat GOJIM (pohany) svými bratry a sestrami, pokud tito GOJIM přijímají téhož JEŠUU HA-MAŠIACH.

Někteří křesťané totiž nepřijali téhož JEŠUU HA-MAŠIACH, který přišel naplnit Tóru a proroky, ale přijali takového Krista, který přišel Tóru "zničit" (Matouš 5:17). Jiní nepřijali téhož JEŠUU HA-MAŠIACH, který je Adonaj (= JHVH, Pán), ale přijali ho jen jako toho, kdo je také stvořen, tedy jako jednoho z Božích andělů (např. svědkové Jehovovi) nebo dokonce jen jako člověka, který byl jedním z proroků (např. muslimové).

Takže není "lhář" jen "ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus" (1.Jana 2:22), ale jsou lháři všichni, kdo ho nectí tak, jak se sluší ctít Otce (viz Jan 5:23) a nevyznávají Ježíše Krista jako Tomáš, který Kristu řekl: "Můj Pane a můj Bože!" (Jan 20:28)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:14

Martine, píšeš fakt hezky a umíš si to i pěkně odůvodnit, vysvětlit. Ale tady nikdo nepopírá, že Ježíš a JHVH jsou stejné podstaty, ale je tu otázka, kdo byl příčinou, že jej JHVH zplodil, buď na to přišel ploditel a nebo zplozený, že?sunny Přece v Písmu tedy více v NZ, snad nějak jsem to dopodrobna nezkoumal, ale tak nějak mi to vyvstává, je dostatek míst, kdy je jasné, že JHVH a Kristus Ježíš, tvoří odlišnou skupinu v duchovní svéře od ostatních duchovních tvorů. Ale co mě je příjemné a přítažlivé, že na rozdíl od lidí, kteří se rádi připomínají, že jsou za jedno s tím či oním, tak Ježíš i když na to má a měl právo to neudělal. A to si velice cenil a cení JHVH, proto je teď Kristus v postavení v jakém je. A taky nejsou žádné náznaky, že by se to Kristu Ježíši nelíbilo, tedy doba kdy bude opět muset z lásky a poslušnosti ke svému Otci, se snížit. Vrátí to, co mu Bůh JHVH propůjčil, tedy autoritu jak v nebi tak i na zemi, a pak bude Bůh opět vším. Což zřejmě je od hříchu v Edenu narušeno až do dnešních dnů. Tedy jen to shrnu, Ježíš je Boží podstaty jako zplozený, ale z lásky k Otci, ploditeli, je mu příjemné konat Otcovu vůli i když by mohl vyžadovat, aby jeho vůli naplňovali ostatní, protože jako zplozený Syn má na to právo, tak neučinil. Dokonce i teď když jej Otec vyvýšil, tak to nečiní, protože stále upřednostňuje vůli Otce než svoji vůli. A tak bych mohl pokračovat, ale má to cenu... ? sunny

P.S. Teď jsem si uvědomil, že je tu ještě přinejmenším další věc tedy z mnoha, která poukazuje na důvodnou pochybnost. Jak je patrné a víme z Písem, po Ježíšově zplození bylo vše ostatní stvořeno skrze něj. Ale nevzpomínám si, když tak mě opravte, že by se v Písmech někde vyskytovala zmínka, že Ježíš je taky ploditel? Ale uznávám, že budu opraven, že samozřejmě je, protože je JHVH, že? Ale tuto stránku věci jsem neměl namysli.king sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 10/8/2007, 14:24

Pavle, píšeš:
ale je tu otázka, kdo byl příčinou, že jej JHVH zplodil, buď na to přišel ploditel a nebo zplozený, že?
Obávám se, že tu otázku nikdo z prvních křesťanů neřešil a že taková otázka Písmem nebyla vůbec naznačena. Tu otázku řeší stále dokola ti, kdo popírají, že Ježíš Kristus je JHVH. Ti, kdo mají Ducha svatého, takovou otázku neřeší, protože Duch svatý zjevuje, že "Ježíš je Pán!" (1.Korinťanům 12:3)


Naposledy upravil dne 10/8/2007, 14:31, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:30

Proč na to tedy nereaguješ ty, ale jednáš tak jak nám to vyčítáš s dědou??? Mě nezajímá, co si mysleli nějací lidé z dřívější doby, já se ptám teď. Je přece jasné, a nemusím být žádný mesianský žid, že když je někdo zplozený, tak nemůže být ploditel, ne? Protože jinak se můžeme do nekonečna přít v kterém okamžiku nebo bodě vývoje, byl ploditelem Syn a kdy zase Otec. Ale nemusíme chodit daleko, protože samotné Písmo ukazuje, že ploditelem byl JHVH a zplozeným byl Syn, Logos, Kristus, Beránek... . Ale proč se namáhám, protože už teď vím, jaká bude tvá odpověď.geek
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Petr W. 10/8/2007, 14:30

Pro Petra W.:

Pokud jsi měl na srdci zařazování témat do správných rubrik, tak jsi na to mohl upozornit hned a nemusel jsi kolem toho chodit jako okolo horké kaše; pro administrátory diskuzního fóra by jistě nebyl problém vyhovět v tomto směru oprávněné námitce. Možná, že by přecejen bylo lepší, kdyby sis svou optiku vidění nechal seřídit.

...hmmm...vlastne nic...diskutovat o genetickych predpokladech ke krestanstvi vopravdu nemusim...neni zida, reka, otroka...rekl kdysi jakysi klasik krestanstvi...ale na to uz se zapomelo, lidi maj kratkou pamet Wink
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:35

ač zřejmě máš svůj domovský sbor u svědků Jehovových, ve skutečnosti se tam necítíš a ani nemůžeš cítit jako doma
Martine, co to pleteš, kde jsem uvedl, že je mým domovským sborem sbor, do kterého stále chodím? Máš pravdu, že nerad, ale není to můj domovský sbor, protože jsem od doby kdy jsem studoval se SJ, chodil do různých sborů, proto se v žádném necítím doma, a ani tudíž není žádný mým domovským sborem. Když už tak s tímto pojmenováním jsi tuším přišel ty!Wink Já mám domov u Otce a ne u lidí, tak si to konečně ujasni, ale chápu, že tě stále láká určovat lidem, co mají dělat a nebo kam patří a kam nepatří. Ale jestli sis toho nevšiml tak tato mylná nauka vyšuměla i u SJ.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 10/8/2007, 14:37

Pavle, píšeš:
Písmo ukazuje, že ploditelem byl JHVH a zplozeným byl Syn, Logos, Kristus, Beránek
Právě, že něco takového Písmo vůbec neukazuje. Písmo totiž říká, že Otec zplodil Syna, psáno bez toho JHVH.


Naposledy upravil dne 10/8/2007, 14:37, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:37

A nebo se, Petře W., za tou krátkou pamětí, když neví kudy kam, často schovávají. king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:42

Omlouvám se všem, ale musím to zde napsat, protože neznám jiný dostupný styl chování u lidí. Můžeš mi Martine napsat, kdy si to Otec se Synem a nebo Syn s Otcem, vyměnili, tedy svou roli? Protože mi to silně připomíná, jako by jsi zde popisoval choutky u homosexsuálních jedinců, kteří jsou taky stejné podstaty-lidé, a občas buď se na tom domluví a nebo je to spontání, a jednou je ženou ten a jindy zase tam ten. Znovu se všem omlouvám, ale musel jsem to napsat, protože mi neustálé Martinovo tvrzení připomělo tuto praktiku, kterou používají ti, o kterých je v Písmech zmínka - muži leží s muži atd.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:46

Nebo nám sděl Martine, dle jakého algoritmu poznáš, kdy jde o Otce a kdy jde o Syna.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 14:59

Když tak mě opravte:

JHVH=Otec=JHVH - kontext Písma.

JHVH není Otec, to tvrdí Martin Cibulka, když uvádí:
Právě, že něco takového Písmo vůbec neukazuje. Písmo totiž říká, že Otec zplodil Syna, psáno bez toho JHVH.
Zřejmě Martinovi vyhovuje kontext, když mu to právě vyhovuje v jeho dokazování, ale když to nepotřebuje tak kontext najednou není a je jen to, co je psáno, ale Martine, tím jsme nasáklí všichni, kdo jsme byli nebo kdo jsme stále u SJ.king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 10/8/2007, 15:04

Z kontextu Písma nevyplývá rovnice
JHVH=Otec=JHVH
z kontextu Písma vyplývá tato rovnice:
JHVH ELOHIM = Otec, Syn a Duch svatý.

Důvod: JHVH je jméno jak pravého ELOHIM, tak všech osob, které jsou součástí tohoto ELOHIM.


Naposledy upravil dne 10/8/2007, 15:12, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 15:12

Jo já zapoměl.
Nedávno jsem četl, určitě to taky znáš, neber to, že je to nějaká součást kázání, ale hodí se to zde:
Matouš 10, 14 A když vás někdo nepřijme a nebude chtít slyšet vaše slova, vyjděte ven z toho domu nebo města a setřeste prach svých nohou.
A to právě obrazně dělám i když opět mi bude Martin naznačovat, že ... , ale o co jde?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 10/8/2007, 15:17

Pavle, kdybys tak často nezapomínal, nepřisuzoval bys svým vlastním slovům větší váhu, než doopravdy mají.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 15:18

Shocked Question
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 15:19

Martine, osvěž mi paměť.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 10/8/2007, 15:20

Např. obrazně jsi neudělal vůbec nic.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 16:07

A co máš namysli, že jsem obrazně neudělal "vůbec" nic?Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/8/2007, 16:09

Například Saul kdyby neudělal nic, tak by taky nic nezkazil, a byl by stále králem v Izraeli. Tak takové nic máš Martine namysli?king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  stefan 11/8/2007, 01:23

Otázka pre Martina:
Aké sú pre mesiánskych židov objektívne dôvody pokladať za inšpirovaný palestínsky súbor a nie alexandrijský? Vychádzam z toho, že židokresťania rannej cirkvi predsa len trochu nadŕžali LXX. Vyplýva mi to z pomeru citácií (Jeruzalem vs. Alexandria) v Novom zákone.

Pre Pavla:
Viera v Trojicu je viera, to sa nedá pochopiť, ani vysvetliť, ani dokázať (a to ani Písmom - potom by to nebola viera, ale veda). Je to viera zjavená a tú treba prijať. Keď budete donekonečna vo svojej hlave súťažiť s tým, že kto koho splodil a kedy, a čo bolo pre tým (teda s tým čo, ako Martin správne povedal, že Písmo nerieši), tak nikdy neporozumiete kresťanom, ktorí majú túto vieru. Vzkriesený Ježiš Kristus bol pre tých ktorí ho videli proste Pán, Kyrios, Všemohúci - rozumej JHVH. Nechápali, neriešili, proste sa len klaňali a uctievali. A až potom začali skúmať rozumom, pričom vedeli čomu majú veriť, a to ostatné si už domysleli.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Ano

Příspěvek  Zdeněk Bláha 11/8/2007, 08:59

Myslím Martine, že je to celkem dobré téma, co jsi tu uvedl. Možná by to chtělo ještě předtím uvést jinou poněkud obecnější otázku do fóra, kterou bych formuloval asi  takto "Jaká je úloha církve ve spasení jednotlivce?" Myšleno církev = místní sbor, společenství apod.

Zpátky k tvému tématu.

Takže pokud mesiánský sbor, ke kterému nyní patříš, plní tu úlohu církve, která ji přináleží dle písma, potom je to vhodná alternativa. Vzhledem k bývalým svědkům jehovovým, o které se zde jedná především, se osobně domnívám, to může být také zajímavé. Už tím, že používáš přesnější jméno Ješua oproti zaužívanému jménu Ježíš, ukazuješ, že člověk je nucen přemýšlet nad tím, co je skutečné a co je jenom tradice. Co je od Boha a na čem má smysl lpět a co pochází od lidí. Je to taková užitečná odlišnost.

Nedávno jsem se setkal s textem 1 Petrův 2:12 Obcování vaše mezi pohany majíce dobré, aby místo toho, kdež utrhají vám jako zločincům, dobré skutky vaše spatřujíce, velebili Boha v den navštívení.
Petr - žid - psal rozptýleným židům. 
Židé vychovávaní zákonem k čistému životu byli vhodnými kandidáty k tomu, aby se od nich obrácení pohané něco naučili. Tedy můj příspěvek k tvé otázce je asi ten, že soužití židů a pohanů v jednom křesťanském sboru může být pro obě strany obohacující a prospěšné. (pro přesnost bych asi měl uvést soužití znovuzrozených mesiánských židů a znovuzrozených křesťanů, jenže se mi nechce zavádět nové pojmy, protože buď člověk patří Kristu nebo nepatří, to že dnes označení křesťan nabylo jiného významu je politováníhodné. Stejně bychom měli správněji používat Kristovec )

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 2 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru