Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

+39
gari
Mezek
Ing.Peter
sazeč
Bulhar
standa
Jesen
Abbaddon
kovboj
petoke
Amalka
Tonda Vlas
A6zvolen
witness
Matěj Telam
Styvi
Černá ovce sboru
scotty
Věra Kolafová - quaero
randir
Doktorka White
jonas
Petr Štefek
haid
Vladislav Kulda
Arago
Old.Stloukal
Luboš Kolafa - absolvo
Aleš
Jirka z P. (queens)
Petr W.
petra
oskar
stefan
Admin
admin pavel
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
43 posters

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 23:29

Bráškové a sestřičky.

A jsme u jádra věci. Tady se někteří přou o nošení či nenošení kipy a jestli mají ti či oni právo bránit nebo vyžadovat to či ono po těch, kteří ani nejsou z toho či toho nebo v tom či onom. Ale proč tedy někteří po zhlédnutí podobných videí nebo po pročtení podobných diskusních fór jako to naše, se stanou SJ nebo katolíky nebo členy jiných církví? A proč ti, kteří ještě jsou členy té či oné církve, ale už jejich svědomí je v pozoru... , neřeknou a dost, když se nezměníte nebo když nepřiznáte to a to a to a to, tak kudy budu chodit, tam budu rozšiřovat, co děláte. Proč si lidi stěžují, že tam v tom obchodě je to a to špatně, proč si lidi stěžují, že ty boty nic nevydrží a jak jsou drahý???!!! Proč se tolik bojímr, abychom si stáli za svým, když se nám něco nelíbí? A jsme u odvěkého problému, někdo si říká a já jsem k nim taky patřil, když jsem byl ještě dítě... když by nikdo nebojoval, jak to že jsou přesto války? Když by nikdo nechodil do toho hnusnýho obchodu, protože se tam dělají čachry s tím či oním. Ale ony války jsou, špatný obchody či obchodníci stále podvádějí, prodávají špatný nebo zkažený zboží! Proč tedy když se něco zlevní, to kupujeme, i když víme že to je šunt apod.??????? Já si nestěžuju, ale jen upozorňuji, že o čem tady diskutujeme, tak o tom se snad už diskutuje, co existuje lidstvo. Názory, zkušenosti... to je fajn, ale když to nikam nevede, má to smysl, nemá, a přesto se to stále dokolečka generace za generaci opakuje.

Dobrou noc, doufám že jsem vás moc nezarmoutil tímto pesimismem, ale tak nějak jsem měl potřebu to tu napsat.

Jinak, život je fajn, ne? :-)))

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  daniely 13/11/2012, 23:49

yxoxs napsal:Já si nestěžuju, ale jen upozorňuji, že o čem tady diskutujeme, tak o tom se snad už diskutuje, co existuje lidstvo. Názory, zkušenosti... to je fajn, ale když to nikam nevede, má to smysl, nemá, a přesto se to stále dokolečka generace za generaci opakuje.

Už je docela pozdní hodina, tak tvému příspěvku úplně nerozumím Wink
Já na tohle forum nechodím proto, abych něco vyřešila, spíš mě zajímá názor mých současníků na dnešní život s Bohem. I když si můžu přečíst názory spousty učenců dávných dob, přece jen žili v jiné době. Uvědomuji si, že spoustu otázek nemůžeme nikdy vyřešit, ale i přesto budeme v každé době hledat odpovědi. A o tom je podle mě i tahle diskuze Smile

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  pepakrocan 13/11/2012, 23:55

yxoxs napsal:Ale proč tedy někteří po zhlédnutí podobných videí nebo po pročtení podobných diskusních fór jako to naše, se stanou SJ nebo katolíky nebo členy jiných církví?
Co třeba zkrátka respektovat, že je to jejich osobní věc a každý si může pro svou cestu zvolit prostředek (organizaci) jaká mu vyhovuje. Proč by se měl ten kdo jede do z Prahy do Brna autem posmívat tomu co se rozhodl jet vlakem, předkládat mu argumenty proč je vlak špatný a tlačit na něj, aby jel jiným způsobem?

yxoxs napsal:A proč ti, kteří ještě jsou členy té či oné církve, ale už jejich svědomí je v pozoru... , neřeknou a dost, když se nezměníte nebo když nepřiznáte to a to a to a to, tak kudy budu chodit, tam budu rozšiřovat, co děláte.
Co třeba taky proto, že je to zkrátka jejich osobní věc a nikomu do toho nic není? Otázkou je spíš to proč jedni tlačí na druhé, aby vystoupili z té či oné organizace a předkládají jim stále nějaké důvody ze svého pohledu, a vysvětlují jim jak si vybrali špatně.

yxoxs napsal:Proč si lidi stěžují, že tam v tom obchodě je to a to špatně, proč si lidi stěžují, že ty boty nic nevydrží a jak jsou drahý???!!! Proč se tolik bojímr, abychom si stáli za svým, když se nám něco nelíbí?
Ať si každý chodí nakupovat kde chce, ať nosí boty jaké chce. Špatně je když si někdo koupí boty v Tescu a někdo jiný na něj vystartuje s tím, že boty z Tesca jsou špatné, protože majitelé Tesca jsou podvodníci a nutí ho, aby ty boty vyhodil. Co když se mu v nich zkrátka chodí dobře a dojde v nich tam kam chce? To je tak těžké to respektovat, že se každému líbí jiné boty a vyhovuje mu jiný obchod?

yxoxs napsal:A jsme u odvěkého problému, někdo si říká a já jsem k nim taky patřil, když jsem byl ještě dítě... když by nikdo nebojoval, jak to že jsou přesto války? Když by nikdo nechodil do toho hnusnýho obchodu, protože se tam dělají čachry s tím či oním. Ale ony války jsou, špatný obchody či obchodníci stále podvádějí, prodávají špatný nebo zkažený zboží! Proč tedy když se něco zlevní, to kupujeme, i když víme že to je šunt apod.??????? Já si nestěžuju, ale jen upozorňuji, že o čem tady diskutujeme, tak o tom se snad už diskutuje, co existuje lidstvo. Názory, zkušenosti... to je fajn, ale když to nikam nevede, má to smysl, nemá, a přesto se to stále dokolečka generace za generaci opakuje.
Smysl má si stále připomínat smysl, závažnost a odpovědnost našeho rozhodování. Smysl nemá nutit ostatní, aby přijal náš názor na to v čem a jak se rozhodovat, protože se nám nelíbí způsob toho druhého.


Naposledy upravil pepakrocan dne 13/11/2012, 23:57, celkově upraveno 1 krát

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 23:55

Bráškové a sestřičky.

Daniely, pochopila jsi mě dost dobře, věř mi. Já jsem realista ne naivka, právě proto, že není v našich silách vše vyřešit nebo pochopit, je dobře, když se někde můžeme svěřit nebo dozvědět se od druhých, něco zajímavého. Jen mě to tak napadlo, že je to zvláštní, když denně slýcháváme, jak si lidi stěžují na to či ono, ale když přijde na lámání chleba, tak skutek utek. Jinak Daniely, máš pravdu, taky jsem tady z toho důvodu, který jsi popsala.
Uvědomuji si, že spoustu otázek nemůžeme nikdy vyřešit, ale i přesto budeme v každé době hledat odpovědi. A o tom je podle mě i tahle diskuze Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 14/11/2012, 00:00

Bráškové a sestřičky.

Pepo, tak jsem to nemyslel, určitě každý má právo na osobní rozhodování, spíš jsem chtěl poukázat na tu skutečnost, že ač se svobodně rozhoduji, proč si potom stěžuji, že někde je zelenej salám, ale když je ve slevě, tak si ho jde koupit?! To že se pro to rozhodl, mi nevadí, když mu to chutná, ale ať nenadává. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  pepakrocan 14/11/2012, 00:03

yxoxs napsal:Pepo, tak jsem to nemyslel, určitě každý má právo na osobní rozhodování, spíš jsem chtěl poukázat na tu skutečnost, že ač se svobodně rozhoduji, proč si potom stěžuji, že někde je zelenej salám, ale když je ve slevě, tak si ho jde koupit?! To že se pro to rozhodl, mi nevadí, když mu to chutná, ale ať nenadává. :-)
A ty máš pocit, že je zde problém, že by se někdo zuby nehty držel např. SJ a přitom na ně nadával kudy chodí? Není to spíš tak, že je někdo SJ a je tak spokojený a všichni okolo mu stále dokola vysvětlují, že ten jeho salám je zelený a on je tak hloupý a slepý, že to nevidí a měl by ho okamžitě vyhodit?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  frodobagin 14/11/2012, 10:34

Ing.Peter napsal:Myslel som to tak , že som to sem nedal ako provokáciu pre Aleu alebo iných katolikov a Židov atď. Ale ich názor na to video si rád prečítam.
Este jedno zaujímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=yHvoLBPoqAE&feature=related

Zdravím na Slovensko Ing.Peter.
Videa jsem již viděl a musím za sebe říci, že nastalá situaci odklonu KC od "té cesty" je důsledkem zaujmutí postavení, které Katolické církvi vůbec nepatří.
Tím, že se KC postavila do role svědomí všech křesťanů, i když tento náklad vlastně vůbec nebyla, není a nebude schopna nést a z pohledu Ježíše Krista a JHVH ani neměla nést, produkuje tato "dogmata", která jenom reagují na "dogmata" předcházející a celý rozkol dále prohlubují. Důvodů, proč se to děje je mnoho a všechny vycházejí z lidské nedokonalosti.
Zajímavé je, si všimnout, jak je KC zobrazena v mysli lidí, křesťanů. Je to jakási organizace za tímto jménem a tak se o ní i hovoří a tak je hodnocena. Jenže KC je složena z jednotlivých lidí, majetku JHVH a jejich pastýře Ježíše Krista. Předpokládám že jejich pastýř Ježíš Kristus raději jedná s jednotlivci než s jejich zástupci pro věci Boží.
Pro mne další důkaz, že další lidská organizace, i když založena na dobrých pohnutkách a dobrých cílech a dobrých základech, není schopna organizovat majetek Ježíše Krista.
Snad by se dílo dařilo, kdyby založené společenství a její čelní představitelé nezapoměly na to, že JSOU POUZE OTROKY MAJETKU, KTERÝ JIM SVĚŘIL JEŽÍŠ KRISTUS a všichni členové tohoto společenství (tedy ten MAJETEK) si tento důležitý moment stále uvědomovali.
Předpokladů a důležitých skutečností k dosažení kýženého cíle křesťanského společenství, které chválí jméno svého stvořitele je mnohem více. Předpoklad, o kterém zde přemýšlím se hodí k této diskuzi.

S pozdravem a přáním dostatku dobré vůle.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Ing.Peter 24/11/2012, 11:50

Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.
To je mi novinka. Very Happy
http://www.sme.sk/c/6614759/papez-spochybnil-datum-narodenia-jezisa-a-ine-vianocne-myty.html#ixzz2D8QiG888

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  frodobagin 24/11/2012, 13:44

Ing.Peter napsal:Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.
To je mi novinka. Very Happy
http://www.sme.sk/c/6614759/papez-spochybnil-datum-narodenia-jezisa-a-ine-vianocne-myty.html#ixzz2D8QiG888

Ahoj Ing.Peter
Papež by neměl vyhlašovat v nějaké knize záležitosti tak, jak je vyhlašuje. Jako kdyby na jeho vyhlášení jako zástupce božího na zemi záleželo. Mám dojem že datum tak, jak jej slavíme jako vánoce, je dán manipulací katolické církve s boží vůlí.
Rozhodně by na názoru Ratzingera záleželo, kdyby chtěl o tomto diskutovat z pozice člověka, kterého tato záležitost zajímá. Ale se svým postojem zástupce boha na zemi je mimo se vším co říká stejně jako VRO.
Zkus tento článek Grygar hovoří o vánocích.
Zajímavé. Ježíš se narodil cca 7 let až 4 roky před Kristem tedy před pomyslným přelomem př.n.l. a n.l. nebo BCA a CA nebo AC a AD.
S pozdravem frodobagin.

Zdarec.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  tomix 28/11/2012, 16:51

frodobagin napsal:
Ing.Peter napsal:Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.
To je mi novinka. Very Happy
http://www.sme.sk/c/6614759/papez-spochybnil-datum-narodenia-jezisa-a-ine-vianocne-myty.html#ixzz2D8QiG888

Ahoj Ing.Peter
Papež by neměl vyhlašovat v nějaké knize záležitosti tak, jak je vyhlašuje. Jako kdyby na jeho vyhlášení jako zástupce božího na zemi záleželo. Mám dojem že datum tak, jak jej slavíme jako vánoce, je dán manipulací katolické církve s boží vůlí.
Rozhodně by na názoru Ratzingera záleželo, kdyby chtěl o tomto diskutovat z pozice člověka, kterého tato záležitost zajímá. Ale se svým postojem zástupce boha na zemi je mimo se vším co říká stejně jako VRO.
Zkus tento článek Grygar hovoří o vánocích.
Zajímavé. Ježíš se narodil cca 7 let až 4 roky před Kristem tedy před pomyslným přelomem př.n.l. a n.l. nebo BCA a CA nebo AC a AD.
S pozdravem frodobagin.

Zdarec.

Frodo,
Papez to povedal v podstate iba ako sukromny nazor, nie ako zavezne ucenie (ex cathedra).

tomix

Male Poeet p?íspivku : 13
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  frodobagin 28/11/2012, 19:18

tomix napsal:
frodobagin napsal:
Ing.Peter napsal:Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.
To je mi novinka. Very Happy
http://www.sme.sk/c/6614759/papez-spochybnil-datum-narodenia-jezisa-a-ine-vianocne-myty.html#ixzz2D8QiG888

Ahoj Ing.Peter
Papež by neměl vyhlašovat v nějaké knize záležitosti tak, jak je vyhlašuje. Jako kdyby na jeho vyhlášení jako zástupce božího na zemi záleželo. Mám dojem že datum tak, jak jej slavíme jako vánoce, je dán manipulací katolické církve s boží vůlí.
Rozhodně by na názoru Ratzingera záleželo, kdyby chtěl o tomto diskutovat z pozice člověka, kterého tato záležitost zajímá. Ale se svým postojem zástupce boha na zemi je mimo se vším co říká stejně jako VRO.
Zkus tento článek Grygar hovoří o vánocích.
Zajímavé. Ježíš se narodil cca 7 let až 4 roky před Kristem tedy před pomyslným přelomem př.n.l. a n.l. nebo BCA a CA nebo AC a AD.
S pozdravem frodobagin.

Zdarec.

Frodo,
Papez to povedal v podstate iba ako sukromny nazor, nie ako zavezne ucenie (ex cathedra).

Ahoj tomix.
Nejde o to, v jakém termínu jsou vánoce slaveny. Jde o to, jak bylo a je manipulováno s tímto svátkem ve prospěch církevních hodnostářů a církve jako organizace a tyto manipulace jsou označeny jako "od boha" i když to není pravda. A také tyto manipulace neslouží ve prospěch JHVH a Ježíše. Je to jedna z mnoha a mnoha podvodných metod, jak nalákat do svých řad více členů a stát se pánem nad jejich vírou.
Dále asi není potřeba aby papež vystupoval jednou jako PAPEŽ a jednou jako svobodný člověk. Je to směšné. Jakoby ho jeho funkce svazovala a nedovolovala mu svobodně se vyjádřit. Taková funkce (myslím PAPEŽ) ve své podstatě není potřeba a tato funkce PAPEŽE si uzurpuje duchovní dozor nad vírou Ježíšova vlastnictví (myslím nad vírou lidí) ikdyž jí to nenáleží.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  tomix 28/11/2012, 20:38

frodobagin napsal:
tomix napsal:
frodobagin napsal:
Ing.Peter napsal:Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.
To je mi novinka. Very Happy
http://www.sme.sk/c/6614759/papez-spochybnil-datum-narodenia-jezisa-a-ine-vianocne-myty.html#ixzz2D8QiG888

Ahoj Ing.Peter
Papež by neměl vyhlašovat v nějaké knize záležitosti tak, jak je vyhlašuje. Jako kdyby na jeho vyhlášení jako zástupce božího na zemi záleželo. Mám dojem že datum tak, jak jej slavíme jako vánoce, je dán manipulací katolické církve s boží vůlí.
Rozhodně by na názoru Ratzingera záleželo, kdyby chtěl o tomto diskutovat z pozice člověka, kterého tato záležitost zajímá. Ale se svým postojem zástupce boha na zemi je mimo se vším co říká stejně jako VRO.
Zkus tento článek Grygar hovoří o vánocích.
Zajímavé. Ježíš se narodil cca 7 let až 4 roky před Kristem tedy před pomyslným přelomem př.n.l. a n.l. nebo BCA a CA nebo AC a AD.
S pozdravem frodobagin.

Zdarec.

Frodo,
Papez to povedal v podstate iba ako sukromny nazor, nie ako zavezne ucenie (ex cathedra).

Ahoj tomix.
Nejde o to, v jakém termínu jsou vánoce slaveny. Jde o to, jak bylo a je manipulováno s tímto svátkem ve prospěch církevních hodnostářů a církve jako organizace a tyto manipulace jsou označeny jako "od boha" i když to není pravda. A také tyto manipulace neslouží ve prospěch JHVH a Ježíše. Je to jedna z mnoha a mnoha podvodných metod, jak nalákat do svých řad více členů a stát se pánem nad jejich vírou.
Dále asi není potřeba aby papež vystupoval jednou jako PAPEŽ a jednou jako svobodný člověk. Je to směšné. Jakoby ho jeho funkce svazovala a nedovolovala mu svobodně se vyjádřit. Taková funkce (myslím PAPEŽ) ve své podstatě není potřeba a tato funkce PAPEŽE si uzurpuje duchovní dozor nad vírou Ježíšova vlastnictví (myslím nad vírou lidí) ikdyž jí to nenáleží.

Tvoj nazor na papeza a ani slavenie Vianoc ti neberiem, mas nan pravo. Ale ked sa vratime k podstate toho clanku, o ziadnu senzaciu nejde je, ale o znamu a v principe nie prilis podstatnu vec.

tomix

Male Poeet p?íspivku : 13
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  frodobagin 29/11/2012, 08:12

tomix napsal:
frodobagin napsal:
tomix napsal:
frodobagin napsal:
Ing.Peter napsal:Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.
To je mi novinka. Very Happy
http://www.sme.sk/c/6614759/papez-spochybnil-datum-narodenia-jezisa-a-ine-vianocne-myty.html#ixzz2D8QiG888

Ahoj Ing.Peter
Papež by neměl vyhlašovat v nějaké knize záležitosti tak, jak je vyhlašuje. Jako kdyby na jeho vyhlášení jako zástupce božího na zemi záleželo. Mám dojem že datum tak, jak jej slavíme jako vánoce, je dán manipulací katolické církve s boží vůlí.
Rozhodně by na názoru Ratzingera záleželo, kdyby chtěl o tomto diskutovat z pozice člověka, kterého tato záležitost zajímá. Ale se svým postojem zástupce boha na zemi je mimo se vším co říká stejně jako VRO.
Zkus tento článek Grygar hovoří o vánocích.
Zajímavé. Ježíš se narodil cca 7 let až 4 roky před Kristem tedy před pomyslným přelomem př.n.l. a n.l. nebo BCA a CA nebo AC a AD.
S pozdravem frodobagin.

Zdarec.

Frodo,
Papez to povedal v podstate iba ako sukromny nazor, nie ako zavezne ucenie (ex cathedra).

Ahoj tomix.
Nejde o to, v jakém termínu jsou vánoce slaveny. Jde o to, jak bylo a je manipulováno s tímto svátkem ve prospěch církevních hodnostářů a církve jako organizace a tyto manipulace jsou označeny jako "od boha" i když to není pravda. A také tyto manipulace neslouží ve prospěch JHVH a Ježíše. Je to jedna z mnoha a mnoha podvodných metod, jak nalákat do svých řad více členů a stát se pánem nad jejich vírou.
Dále asi není potřeba aby papež vystupoval jednou jako PAPEŽ a jednou jako svobodný člověk. Je to směšné. Jakoby ho jeho funkce svazovala a nedovolovala mu svobodně se vyjádřit. Taková funkce (myslím PAPEŽ) ve své podstatě není potřeba a tato funkce PAPEŽE si uzurpuje duchovní dozor nad vírou Ježíšova vlastnictví (myslím nad vírou lidí) ikdyž jí to nenáleží.

Tvoj nazor na papeza a ani slavenie Vianoc ti neberiem, mas nan pravo. Ale ked sa vratime k podstate toho clanku, o ziadnu senzaciu nejde je, ale o znamu a v principe nie prilis podstatnu vec.

Ahoj tomix.
Děkuji že respektuješ můj názor. V této informaci o obsahu knihy, kterou napsal p. Ratzinger a ne Benedikt XVI. vidím právě to, co jsem napsal. Tedy jakýsi povzdech nad stavem církve a postoj p. Ratzingera, že s tím vlastně stejně nehodlá nic dělat. Proč. Protože svoje názory prezentuje jako p. Ratzinger a ne jako Benedikt XVI. tedy papež.
A jaký je tvůj názor na katolickou církev, její aparát počínaje papežem a její nauky?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  pepakrocan 29/11/2012, 10:38

frodobagin napsal:V této informaci o obsahu knihy, kterou napsal p. Ratzinger a ne Benedikt XVI. vidím právě to, co jsem napsal. Tedy jakýsi povzdech nad stavem církve a postoj p. Ratzingera, že s tím vlastně stejně nehodlá nic dělat. Proč. Protože svoje názory prezentuje jako p. Ratzinger a ne jako Benedikt XVI. tedy papež.
Pokud budeme zcela objektivní, myslím, že kdykoli by se k nějaké zásadní otázce vyjádřil nějaký člen VS, bude to okamžitě v očích čtenářů či posluchačstva bráno jako oficiální názor SJ. A je vcelku jedno jestli to napíše do svých pamětí, řekne při proslovu na sjezdu nebo v nějakém rozhovoru. Jednou je to představitel církve a jeho názory tak budou brány a nikdo nebude v případě člena vedení SJ rozlišovat jestli to byl jeho osobní názor nebo oficiální stanovisko. Stejně tak by se mělo přistupovat i k vyjádřením papežů. Pokud papež připustí evoluci či vyjádří, že Vánoce jsou pohanským svátkem naroubovaným přes tradice na nauku narození J.K., je to zkrátka názor, který prezentuje postoj církvce k této otázce a tedy postoj Boha k této věci (ale v očích těch, kteří vnímají papeže jako zástupce Boha na zemi).

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  tomix 29/11/2012, 15:33

Pokud budeme zcela objektivní, myslím, že kdykoli by se k nějaké zásadní otázce vyjádřil nějaký člen VS, bude to okamžitě v očích čtenářů či posluchačstva bráno jako oficiální názor SJ. A je vcelku jedno jestli to napíše do svých pamětí, řekne při proslovu na sjezdu nebo v nějakém rozhovoru. Jednou je to představitel církve a jeho názory tak budou brány a nikdo nebude v případě člena vedení SJ rozlišovat jestli to byl jeho osobní názor nebo oficiální stanovisko. Stejně tak by se mělo přistupovat i k vyjádřením papežů. Pokud papež připustí evoluci či vyjádří, že Vánoce jsou pohanským svátkem naroubovaným přes tradice na nauku narození J.K., je to zkrátka názor, který prezentuje postoj církvce k této otázce a tedy postoj Boha k této věci (ale v očích těch, kteří vnímají papeže jako zástupce Boha na zemi).

pepakrocane

moze to tak vyzniet ale nastastie nie je. Papez alebo nejaky hodnostar moze, dokonca aj verejne vyslovit svoj sukromny nazor bez toho aby bolo povazovane za oficilalne vyhlasenie alebo oficialne stanovisko Cirkvi.Ja tomu osobne rozumiem, ako to ne-katolici vnimaju a chapem,ze moze byt pre nich tazke pochopit,ze papez moze mat nejaky sukromny nazor , ktory sa dokonca zverejni (nebodaj vyjde knizne) a tyka sa aj zavaznych otazkach (ale Vianoce nie su tak zasadne) , ale kto sa trochu orientuje problematike teda a vie ako to funguje v ramci KC, tak ten rozdiel chape. V pripade, ze nie je to jasne tak treba to vysvetlit a uviest na spravnu mieru.

A co sa tyka Svedkov, tak predpokladam, ze aj oni maju svoj mechanizmus akym sposobom sa prezentuju oficialne stanoviska, nie som si isty ci clenovia VS maju tuto pravomoc vytdavat oficialne stanoviska vedenia SJ a ci ich nazor sa ma alebo nema povazovat za oficialne stanovisko SJ. Predpokladam, ze nie.

tomix

Male Poeet p?íspivku : 13
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 29/11/2012, 20:02

pepakrocan napsal:
Pokud budeme zcela objektivní, myslím, že kdykoli by se k nějaké zásadní otázce vyjádřil nějaký člen VS, bude to okamžitě v očích čtenářů či posluchačstva bráno jako oficiální názor SJ. A je vcelku jedno jestli to napíše do svých pamětí, řekne při proslovu na sjezdu nebo v nějakém rozhovoru.
Je to přesně tak, pokud něco řekne člen vedoucího sboru (a je úplně jedno, kde a kdy a při jaké příležitosti), tak to SJ vnímá vždy jako závazné, a to zcela pochopitelně.

Přece považuje li někdo nějaký lidský zdroj jako Božího mluvčího, pak ho prostě tak bere vždy.
Pokud tedy někdo bere vážně autoritu papeže a jeho oficiální výroky jako výroky od Bohem pověřené autority, pak by se tak měl stejně dívat i na neoficiální papežovy výroky.
(Nemyslím tím, když VRO nebo papež řeknou, že to či ono tak může být ale nemusí, ale když řeknou, že něco je tak a tak...)

Autorita, která by se měla dělit na část oficiální a soukromou, kdy autoritativní výroky jsou jen ty oficiální výroky, tak to by byla jakási ,,schizofrenie´´, která by pro každého soudného člověka měla být nepřijatelná.

Problém samozřejmě je dávat lidské autoritě větší pozornost než je zdrávo, ale to už je jiná otázka.

Pro křesťana je samozřejmě zcela závazná jen autorita Ježíše (kromě Otce, samozřejmě),
a souhlasili bychom snad s názorem, že slova Ježíše jsou závazná jen tehdy, jsou li součástí Bible, a jakákoliv jiná slova Ježíše, která bychom měli k dispozici, ale která by nebyla shledána jako součást Písma, by se měla brát jen jako méně závazné soukromé názory?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Tonda Vlas 29/11/2012, 20:48

witness napsal:

Autorita, která by se měla dělit na část oficiální a soukromou, kdy autoritativní výroky jsou jen ty oficiální výroky, tak to by byla jakási ,,schizofrenie´´, která by pro každého soudného člověka měla být nepřijatelná.


Žel, v součastné ŘKC to tak je. Papežská neomylnost platí, pouze pokud vyučuje "ex catedra", což je věc velice zřídkavá a až na dvě věci, se řkc teologové nemohou shodnout, kdy papež učil ex catedra. Na papežské encykliky a drtivou většinu papežových výroků se neomylnost nevztahuje. Žel pro většinu katolíků většina toho co papež řekne téměř posvátné. Je to opravdu schizofrenní věc, které se ŘKC drží.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Tonda Vlas 29/11/2012, 21:31

pepakrocan napsal:
frodobagin napsal:V této informaci o obsahu knihy, kterou napsal p. Ratzinger a ne Benedikt XVI. vidím právě to, co jsem napsal. Tedy jakýsi povzdech nad stavem církve a postoj p. Ratzingera, že s tím vlastně stejně nehodlá nic dělat. Proč. Protože svoje názory prezentuje jako p. Ratzinger a ne jako Benedikt XVI. tedy papež.
Pokud budeme zcela objektivní, myslím, že kdykoli by se k nějaké zásadní otázce vyjádřil nějaký člen VS, bude to okamžitě v očích čtenářů či posluchačstva bráno jako oficiální názor SJ. A je vcelku jedno jestli to napíše do svých pamětí, řekne při proslovu na sjezdu nebo v nějakém rozhovoru. Jednou je to představitel církve a jeho názory tak budou brány a nikdo nebude v případě člena vedení SJ rozlišovat jestli to byl jeho osobní názor nebo oficiální stanovisko. Stejně tak by se mělo přistupovat i k vyjádřením papežů. Pokud papež připustí evoluci či vyjádří, že Vánoce jsou pohanským svátkem naroubovaným přes tradice na nauku narození J.K., je to zkrátka názor, který prezentuje postoj církvce k této otázce a tedy postoj Boha k této věci (ale v očích těch, kteří vnímají papeže jako zástupce Boha na zemi).

Jenže ŘKC nemá takto svázané učení. Její teologové vyznávají několik zcela protichůdných teologických systémů. Tři historické- tomismus, scotismus a molinismus a k tomu pár novodobých. Závazná jsou pouze přesně stanovená vyjmenovaná dogmata. Osobně uznávám pouze dogmata stanovená do roku 750.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  tomix 29/11/2012, 22:54

Tonda Vlas napsal:
pepakrocan napsal:
frodobagin napsal:V této informaci o obsahu knihy, kterou napsal p. Ratzinger a ne Benedikt XVI. vidím právě to, co jsem napsal. Tedy jakýsi povzdech nad stavem církve a postoj p. Ratzingera, že s tím vlastně stejně nehodlá nic dělat. Proč. Protože svoje názory prezentuje jako p. Ratzinger a ne jako Benedikt XVI. tedy papež.
Pokud budeme zcela objektivní, myslím, že kdykoli by se k nějaké zásadní otázce vyjádřil nějaký člen VS, bude to okamžitě v očích čtenářů či posluchačstva bráno jako oficiální názor SJ. A je vcelku jedno jestli to napíše do svých pamětí, řekne při proslovu na sjezdu nebo v nějakém rozhovoru. Jednou je to představitel církve a jeho názory tak budou brány a nikdo nebude v případě člena vedení SJ rozlišovat jestli to byl jeho osobní názor nebo oficiální stanovisko. Stejně tak by se mělo přistupovat i k vyjádřením papežů. Pokud papež připustí evoluci či vyjádří, že Vánoce jsou pohanským svátkem naroubovaným přes tradice na nauku narození J.K., je to zkrátka názor, který prezentuje postoj církvce k této otázce a tedy postoj Boha k této věci (ale v očích těch, kteří vnímají papeže jako zástupce Boha na zemi).

Jenže ŘKC nemá takto svázané učení. Její teologové vyznávají několik zcela protichůdných teologických systémů. Tři historické- tomismus, scotismus a molinismus a k tomu pár novodobých. Závazná jsou pouze přesně stanovená vyjmenovaná dogmata. Osobně uznávám pouze dogmata stanovená do roku 750.
Oficialna katolicka filozofia je tomizmus.

tomix

Male Poeet p?íspivku : 13
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Tonda Vlas 29/11/2012, 23:04

tomix napsal:
Oficialna katolicka filozofia je tomizmus.

Pouze oficiálními místy protěžovaná. Tomismus má aristetolovský podklad, kdežto scotismus podklad platónský. Většina františkánů protěžuje scotismus. Já osobně se distancuju stavět teologii na filosofickém podkladu těchto metafysik, jsem přesvědčen, že Bible má svou vlastní metafysiku a takové kočkopsy není potřeba vytvářet.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  tomix 30/11/2012, 11:46

Pouze oficiálními místy protěžovaná. Tomismus má aristetolovský podklad, kdežto scotismus podklad platónský. Většina františkánů protěžuje scotismus. Já osobně se distancuju stavět teologii na filosofickém podkladu těchto metafysik, jsem přesvědčen, že Bible má svou vlastní metafysiku a takové kočkopsy není potřeba vytvářet.

Ak filozofiu povazujeme za druh rozumoveho skumania nejakej veci - v tomto pripade teologie alebo nauky ako takej - tak v principe na tomto diskusnom fore (a samozrejme nielen tu) robime presne to iste. Rozoberame veci a pytame sa navzajom a diskutujeme o veciach, ktore nie su nam jasne a snazime sa vyvodit nejaky logicky zaver a podla neho sa riadit. Tieto, ako si ich nazval kockopsy, vznikli z dovodu aby sa rozriesili otazky na ktore sa nevedelo najst odpoved. Na niektore sa nasli, niektore su stale otvorene.

tomix

Male Poeet p?íspivku : 13
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Tonda Vlas 1/12/2012, 14:52

Jde o to, že když se Aristotelovy spisy po dobytí Toleda Alfonsem VI. dostaly do Evropy, tak to bylo nóvum. Tehdy Evropanům jeho spisy připadaly vědecké. Jenže dnes víme, v kolika věcech se Aristoteles sekl ve fyzice. Také jeho metafyzika není neomylná. ŘKC však na ní sveřepě staví svou teologii. Je to to samé, jako když kdysi sveřepě trvala na tom, že je Zeměkoule placatá.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 15 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru