Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

+18
111111
gem123
witness
rals
hanala
zbysek
fklad
jája
Matěj Telam
Jiří Hrádek - Matýno
Xantipa
Vierka
Mezek
juvel
Jesen
Pollypus
Jirka z P. (queens)
Michal
22 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty R.F.

Příspěvek  Jesen 2/6/2010, 12:14

Je dobře, že jsi Fklade našel odvahu vstoupit na tyto stránky. Nebojíš se konfrontace své pravdy. To je dobře. Podívej se prosím na odkaz na krev a historii. Pokud tě to neosloví jako lidské názory v průběhu času, pak jsi jako mnozí z těch, kteří nechtějí vidět skutečnosti a fakta jsou podřadnější než jednota a život tvých blízkých. Představ si v určitá období svě dítě nebo někoho na kom ti v životě záleží a polož si otázku, jak by si se díval na jeho smrt, která by za pár let po změně výkladu nebyla nutná. Ale i tento tvůj postoj je možná pro tebe lepší než žít jinak. Bez víry, bez morálních hodnot. Přeji ti hodně radosti a spokojenosti. Mě mé svědomí v této věci nenechává klidným.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Anonymní 2/6/2010, 15:02

- Tímto způsobem se dá totiž zpochybnit úplně všechno. Na takovou zjednodušenou argumentaci neslyším.


Ahoj Fklade,

na jednu stranu oceňuji, že ses vůbec přihlásil do tohoto fóra a nedá se Ti upřít snaha o konfrontaci různých názorů. Na druhou stranu na konfrontaci "zjednodušené argumentace" nic zjednodušeného nevidím, černé je černé a bílé je bílé, lež zůstane lží, ať ji budeš zahalovat do těch nejkrásnějších hávů. Domnívám se, že ačkoli jsi knihu četl dvakrát, vždy jsi četl s cílem obhájit neobhajitelné. Hlavní hodnotou obou knih R. Franze je snaha podat fakta v jejich nahotě a, což je možná ještě důležitější, bez byť sebemenších náznaků zášti. Pokud toto nevidíš, tak dle mého názoru nemá cenu, abys knihu četl potřetí, byla by to pro Tebe ztráta času, hlavní poselství knihy by Ti pravděpodobně uniklo i příště. Domnívám se, že kniha je určena všem bývalým i současným SJ (Ti, kteří neměli se SJ nikdy nic společného, by z knihy pravděpodobně nepochopili nic), avšak z řad těch současných SJ je určena jen těm, kteří budou ke čtení knihy přistupovat bez předsudků, ti ostatní ji "ocejchují" podobně jako ty.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  witness 2/6/2010, 15:26

fklad napsal:
Knihu R. Franze jsem četl dvakrát. Při prvním /před více lety/ jsem vnímal jen kritiku Organizace, při druhém /nedávno/ jsem si více všímal krize svědomí samotného autora. Člověk, který něčemu věří nebo spíš nevěří a něco jiného dělá pro mě není důvěryhodný.
Milý Fklade, rád bych se Tě tedy zeptal, jak je to s Tvou krizí svědomí.
Organizace SJ jednoznačně vyučuje, že komunikovat s kýmkoliv, kdo byl
pokřtěným SJ a už není (a je jedno, z jakého důvodu byl vyloučen nebo
odešel sám), je biblicky podložený akt odpadlictví, který je důvodem
k vyloučení.To, že jsi tady na fóru, by bylo dostačujícím důvodem pro jakýkoliv právní výbor, aby Tě vyloučil.
Jako přesvědčený SJ jsi v situaci, která se dá popsat v těchto
2 základních možnostech.
1) Pokud věříš tomu, že organizace SJ má ve svém názoru na styk s odpadlíky pravdu, potom bys měl mít silnou krizi svědomí a měl
bys co nejrychleji ukončit své působení zde a požádat starší sboru o pomoc, aby ses rychle mohl zotavit ze svého duchovního onemocnění.

2) Pokud nevěříš tomu, že organizace SJ má ve svém názoru na styk s odpadlíky pravdu a myslíš si, že Tvé působení zde na fóru není nic proti Bohu,
pak jsi v očích organizace SJ někdo, kdo zpochybňuje názor autority, která
je od Boha, někdo, kdo nemá úctu k vedení, které Bůh poskytuje, neváží si pokrmu v pravý čas a nechápe jasná biblická vysvětlení, která věrný a rozvážný otrok poskytuje.
A co Tvá krize svědomí? Podporovat a aktivně hájit takové vedení, které svým učením o postoji k odpadlíkům nejenže vyučuje bludy, ale též ničí rodinné vztahy tam, kde je nějaký vyloučený nebo odejitý člen, bylo by to v souladu s Tvým svědomím a nedostavila by se žádná krize?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  gem123 2/6/2010, 22:00

Bol raz jeden človek. Povedzme, že volal sa Adam. Dvakrát jedol zo zakázaného ovocia. Bohovi povedal: vôbec sa mi to nechutilo. Čo si myslíte, Boh sa ho neopýta: potom prečo až dvakrát ?

Musíš se vyvarovat věcí, které Bůh nenávidí.
Lži a tělesnou nemravnost.

Čítal si vôbec tú knihu ?

gem123

Male Poeet p?íspivku : 44
Reputace : 0
Body : 47
Registration date : 20. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Krize svědomí

Příspěvek  fklad 3/6/2010, 00:45

- pro Stanislava: neocejchoval jsem knihu. Vyjádřil jsem na ní názor.
- pro witnesse: máš naprostou pravdu. Až na to, že tohle je virtuální realita. Skutečný svět není v internetu. Lidé se tu mohou vydávat za někoho jiného. Pokud jsi opravdu odpadlík, tak už ti psát nebudu. Ne proto,že mi to nařizují. Ale proto, že v tom nevidím smysl. Jinak účast na tomto fóru; samo se nazývá pro svědky současné i bývalé. I z bývalého může být zas někdy svědek.

fklad

Male Poeet p?íspivku : 30
vztah k organizaci : člen
Reputace : 0
Body : 32
Registration date : 01. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Anonymní 3/6/2010, 10:36

Zdravím všechny.

to fklad

Neuvědomuji si, jestli tu někdo z diskutujících odešel od Krista nebo JHVH, pokud ano pak je nasnadě je nazvat odpadlíky. Ale jestli termín "odpadlík" vnímáš jako odchod od organizace SJ, tak tě skutečně lituji.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  jája 3/6/2010, 10:54

yxoxs, dovolil bych se zastat fklada, termín "odpadlík" jsem použil první já v odpovědi jemu. A použil jsem ho ve smyslu jak ho chápou SJ, tedy ten, kdo byl SJ a odešel, protože se neztotožňoval s jejich výkladem Bible.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Anonymní 3/6/2010, 12:00

Zdravím všechny.

to jája

Ahoj, reagoval jsem na toto:
Pokud jsi opravdu odpadlík, tak už ti psát nebudu. Ne proto,že mi to nařizují. Ale proto, že v tom nevidím smysl.
Když uvedl, že ne proto že mu to nařizují, chápu to tak, že termín "odpadlík" chápe v intencích učení SJ. Jestli-že někdo odejde, ne od instituce, ale Boha nebo Syna, potom se můžeme bavit o odpadnutí, ale jestli-že někdo vnímá termín "odpadlík" jen proto, že někdo odejde od SJ ke katolíkům - například, potom je v omylu když takové nazývá odpadlíkem, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  witness 3/6/2010, 12:44

fklad napsal:
- pro witnesse: máš naprostou pravdu. Až na to, že tohle je virtuální realita. Skutečný svět není v internetu. Lidé se tu mohou vydávat za někoho jiného.
I účast na internetové diskuzi tohoto typu by byl jednoznačným důvodem k Tvému vyloučení.
Kdyby Tě někdo prásknul a Tys v tom pokračoval a nebral v úvahu duchovní pomoc starších sboru, byl bys vyloučen do měsíce a do dne, to mi věř.
Pokud jsi opravdu odpadlík, tak už ti psát nebudu. Ne proto,že mi to nařizují. Ale proto, že v tom nevidím smysl.

Podívej se do mé vizitky.
Jinak je samozřejmě dobře, že tu jsi a nedbáš na nařízení vedení SJ v této věci. Tím se ale stáváš a už ses stal, ať si to připustíš nebo ne, i Ty jasným odpadlíkem dle měřítek společnosti SJ.
Připomínka: ,,Podle knihy používané pro právní výbory, je odpadlíkem ten,
kdo se staví nebo jedná proti pravdě a jejímu současnému výkladu, jak je prezentován v publikacích od věrného a rozvážného otroka
´´.
Jinak účast na tomto fóru; samo se nazývá
pro svědky současné i bývalé.
Jistě, ale to by u právního výboru nebyla žádná polehčující okolnost.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Proč jsi tu ty?

Příspěvek  fklad 3/6/2010, 13:00

Toto je téma o R. Franzovi. Odpovím v diskusi, kterou jsem nazval: mají současní svědkové Jehovovi odejít z organizace?

fklad

Male Poeet p?íspivku : 30
vztah k organizaci : člen
Reputace : 0
Body : 32
Registration date : 01. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  111111 4/6/2010, 09:24

K úcte a k pamiatke R.Franza som zmazal text.R.I.P


Naposledy upravil 111111 dne 4/6/2010, 09:50, celkově upraveno 1 krát

111111

Male Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 06. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  jája 4/6/2010, 09:30

111111 píšeš, že R.F. byl vyloučený s pedofily. Můžu vědět, kdes to zjistil, příp. jaká byla mezi nimi souvislost?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  witness 4/6/2010, 15:59

Přátelé,
na několika zahraničních diskuzích koluje smutná zpráva o tom, že Raymond
Franz měl koncem května mozkovou příhodu a před několika hodinami zemřel.
Jen se o tom ale mluví a žádný seriózní podklad pro tuto zprávu jsem zatím
neobjevil. Budu pátrat dál...víte o tom někdo něco?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  kovboj 4/6/2010, 16:17

Už je to i na Wikipedii, zemřel 2.6.2010
Červený nápis jeho knihy "Krize svědomí" se na mě směje z knihovny...
Věřím, že se s ním ještě setkáme a už nerozloučíme.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  witness 4/6/2010, 16:18

Našel jsem na Wikipedii zprávu o úmrtí R. Franze. U jeho jména a fotografie
je kromě data narození i datum úmrtí - 2. června 2010.

http://en.wikipedia.org/wiki/Raymond_Franz

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Matěj Telam 4/6/2010, 21:26

Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty R.F.

Příspěvek  Jesen 4/6/2010, 21:43

Tak to je mi velmi, velmi líto, ale přijít to jednou muselo. Děkuji Bohu za tohoto muže, který pomohl tolika lidem otevřít oči. Ještě 14.5. mi odepisoval krátce na můj dotaz. Velmi si ho vážím a navždy zůstane v mém srdci.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Matěj Telam 4/6/2010, 22:13

Jak napsal Witness, byla to mozková příhoda. Záchvat Raymond dostal na procházce se psem mimo domov. Byl nalezen teprve několik hodin po této příhodě. Tato informace pochází od Petera Gregersona, o tom vzpomíná jeho synovec. Peter Gregerson je popisován v knize "Krize svědomí" - to s ním Raymond Franz pojedl jídlo v restauraci, což se pak stalo důvodem k zahájení procedůry soudního výboru organizace.

2.6.2010 Cynthia Franz udělala rozhodnutí odstoupit od dalšího umělého prodlužování životních funkcí svého manžela. A ještě v tom dni byly podepsané patřičné dokumenty.
Závěť Raymonda Franze ohlašuje kremaci bez zvláštních pohřebních ceremonií.

http://watchtower.org.pl/forum/index.php?showtopic=6544
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Je mi zle z falesne organizace

Příspěvek  26 17/6/2010, 14:18

Jak krute slibit lidem vecny zivot, ktery jiste a nezpochybnitelne prijde drive, nez ztaci zestarnout jen proto, aby zdarma rozsirovali řady prizpevovatelu organizace. Jeste ze R.Franz vcas prohledl a mohl se vyrovnat s tim, ze zestarne a zemre a nemusel se zbytecne upinat k nejakemu falesnemu datu...

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty R.F.

Příspěvek  Jesen 19/6/2010, 08:49

Raymond Franz přinesl neocenitelnou pomoc pro všechny SJ, kteří se nebojí podrobit svou pravdu zkoušce fakty. Pomohl a pomáhá i všem bývalým SJ, kteří neopustili Boha a J.K. Jeho hluboký pohled na to, co skutečně Písmo říká ve věcech, které jsou někdy pilíři víry SJ, je prostě nedocenitelný. Stále se musím v některých bodech vracet k částem knihy Hledání křesťanské svobody. Jednou se vyjádřil, že lituje jen jedné věci, že neví, jak to dopadne s jeho manželkou Cynthií, až tu nebude, protože neměl děti, které by se o ní postaraly. Věřím, že Bůh jí neopustil a alespoň hmotně je zabezpečena. I to je daň, kterou přinesli jako manželé ORGANIZACI. Zřeknutí se svých potomků, aby mohli více a soustředěně sloužit Bohu a organizaci, jak k tomu jsou dosud SJ více či méně, důrazněji nebo méně důrazněji, vybízeni na svých sjezdech.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Krize svědomí

Příspěvek  rals 18/3/2011, 22:04

Tak jsem dočetl knihu Krize svědomí. Když jsem před 9ti lety odcházel od SJ neměl jsem nic proti této organizaci, moje důvody byly spíš osobní. Postupem jsem začal procitat a vidět věci jinak. Po přečtení tohoto svědectví mě utvrdilo v přesvědčení, jak je tato organizace autoritářská a je vyžadována naprostá poslušnost. Další zajímavost bylo pro mě, že falešný výklad roku 1914 přejali SJ od Adventistů. Taky je zajímavé, že i když několik členů vedení SJ pochybovalo o výkladu a lpění na roce 1914, přesto zůstal jako stěžejní bod jejich učení. Běda však, kdyby se řadový svědek tento rok odvážil zpochybnit..
Je tam také uvedená pravda, že svědci rádi poukazují na chyby a pomlouvají ostatní náboženství. Běda však, jak někdo poukáže na ně.
Další věc tajné právní výbory v protikladu s veřejnými soudy v prvním století.
Publikace a psané slovo v nich mají při právních výborech a vylučování větší váhu než bible.
Chtěl jsem se zeptat, zdali někdo dal tuto knihu přečíst někomu ze SJ a jaké byly reakce na ní a svědectví v ní zveřejněné. Rád bych tuto knihu totiž dal přečíst svým příbuzným, kteří jsou SJ, avšak obávám se, že je to zbytečné, protože jak víme, když je člověk zaslepen nechce vidět jak se věci mají.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Krize svědomí

Příspěvek  Jesen 19/3/2011, 13:41

Je to různé. Zpravidla to vede k tomu, že ti skalní si řeknou, že to bylo, ale teď je vše čisté a vedené od Boha - viz povzbuzení a vedení ve SV, tam nejsou žádné lži, ale životadárná pravda. Pokud se v minulosti někomu ublížilo, Bůh to napraví. Oni si za svá rozhodnutí ponesou svou odpovědnost před Bohem. Nakonec i ve starém Izraeli sloužil zkažení kněží bohoslužby Jehovovi, ale národ kvůli tomu neopustil Jehovu! Čekal, až sám zakročí. Byli jednotní v pravém uctívání!

Někdo se zamyslí hlouběji, ale životní starosti, výchova dětí, zaměstnání, přehluší otázky svědomí, ale časem se vrátí.

Hodně lidem to otevře oči a začnou zkoumat. Dobré na další zkoumání je Hledání kř. svobody a dále studium faktů na tomto webu.

Rozhodně to ralsi nevidím jako chybu, ale dobrou věc. Ukáže se buď hned nebo časem, kdo skutečně miluje pravdu ( fakta ), a kdo má opravdovou lásku.



Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Krize svědomí

Příspěvek  Markét 22/7/2014, 15:11

Nevíte, zda je možné v současné době tuto knihu někde stáhnout? Na prodej nikde není.

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  rals 22/7/2014, 21:37

Je na ulozto.cz

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Markét 22/7/2014, 21:53

Tak snad to mám, díky moc :-)

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí - Stránka 2 Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru