Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Život a služba Vlada Fajfra

+8
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Old.Stloukal
myšák
Eliška
Petr Štefek
Dora
skeptik
12 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Dora 20/4/2008, 20:28

tím tématem je problematika SJ a ne nějakých KC a nebo protestantů, či jiných.
Samozřejmě. Ale mnozí SJ skončili v Církvi bratrské, takže se jich to týká. Mluvíme tu o víře, zkušenostech s Bohem a o duchovních věcech. To se týká současných i bývalých SJ.
Uznávám, že kdybychom si tu s holkama vyměňovaly recepty, diskutovali o chovu včel či pěstování kedluben, že by to sem opravdu nepatřilo.
Tolik můj názor. flower
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 20/4/2008, 20:44

kód:
Mluvíme tu o víře, zkušenostech s Bohem a o duchovních věcech. To se týká současných i bývalých SJ.

Tak promiň. To je v pořádku. Netušil jsem, že autor onoho článku před tím byl SJ.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Dora 20/4/2008, 20:46

scratch Question Question Question scratch
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  skeptik 20/4/2008, 21:15

pre pána Hvězdlického,

brata Fajfra som stretla ako muža po 80-tke. Ako človek, ktorý neochvejne, verne, s láskou a radosťou slúžil Bohu a blížnym, mal podstatný vplyv na moju neskoršiu formáciu a nie k Cirkvy Bratskej, Apoštolskej, alebo bratom baptistom, ale smerom ku Kristu.
Pred uverejnením tohto článku som sa obrátila na admina a poprosila ho o zváženie toho, či sa sem príspevok hodí.
Je mi ľúto, ak Vás tento článok urazil, dotkol sa Vás, alebo si myslíte, že tu skrátka nepatrí.
Ja sa vo chvíľach svojej neistoty, alebo skrátka zápasov vraciam k tejto knihe a čítavam ju niekedy aj svojim deťom. Pre mňa je to hodnotné čítanie a myslela som, že druhým urobím radosť, tak sa Vám ešte raz ospravedlňujem.
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 20/4/2008, 22:14

Není se proč omlouvat. Stal se omyl na mé straně
Předpokládal jsem že je zde příběh bývalého SJ, který použil slova "PÁN" NA MÍSTO JEHOVA.
a z toho důvodu (autorství od SJ) jsem článek jen tak proletěl.

Abych se aspoň trošku ospravedlnil, okopíroval jsem "stanovy" zdejší diskuze.

Malér z toho udělala věra a dora. Jinak byl klid.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 21/4/2008, 14:58

Malér z toho udělala věra a dora. Jinak byl klid.
To si nemyslím.
"Klid" by mohl být jedině v tom smyslu, že by se tu o tom nepsalo, ale "malér" to už byl ve chvíli, kdy jsi kritizoval příspěvek druhého, aniž by sis ho dobře přečetl a aniž bys věděl kdo ho píše. (Někdy je dobře počítat do deseti než odklepneme svůj příspěvek. Jinak riskujeme, že můžeme ublížit druhému, ale i sobě, že totiž pak budeme mít pověst nesnášenlivého kritika.)
Myslím si, že si tu nikdo nemůžeme dovolit psát o příspěvcích druhých, že jako nevíme, co tu dělají. V tom vidím dost málo lásky a proto jsem se taky ozvala.

Mám návrh:
Jestli chcete, můžu celou tuhle diskuzi, která nebyla k tématu, vymazat, aby tu na tom tématu nastrašila a můžeme pokračovat ve sledování života Vlada Fajfra. Jste pro?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Dora 21/4/2008, 17:11

Ani ne - jako že ani nejsem pro.
Věrko, ty jsi taková dobrá duše. Kdyby tys psala Bibli, ty bys vypustila, jak Abraham zapřel v Egyptě Sáru, jak David zhřešil, jak Jidáš zradil... Smile aby to tam nestrašilo... Ne, nic proti. Já Tě jen zlobím.
Ale já bych to tam klidně nechala. Nedělejme se lepší, než jsme. Co?
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/4/2008, 17:28

king bounce farao lol! flower cheers
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Petr Štefek 22/4/2008, 07:06

skeptik mě napsala soukromou zprávu, ve které se nejprve ptala, zda může tyto informace předkládat na těchto stránkách. Odepsal jsem ji a tady je část odpovědi

.....Koho to bude zajímat, tak bude s vámi diskutovat, koho to nebude zajímat, tak je to jeho problém. Myslím si osobně, že je dobře když se člověk může seznámit i s dalšími pohledy na víru a křesťanství. Těším se na vaše příspěvky a přeji hodně požehnání.

Proč by jinak byly jednotlivé diskuze rozděleny do témat ? Každý si vyhledá co ho zajímá.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  skeptik 22/4/2008, 11:34

Brat Fajfr evanjelizoval celý život, svojim životom. Som rada, že dnes sa nájdu ľudia, ktorí stoja o to, prečítať si jeho príbeh. sunny
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  skeptik 22/4/2008, 13:44

Nádherný život
Státní bezpečnost nabízí spolupráci
(čtení na pokračování)

„Vy jste doktor Fajfr?“ otázal se muž, který do mne mírně vrazil, když jsem opouštěl dopravní oddělení VB ve Zlíně.
„Ano.“
„Vy jste byl vedoucím společné rodinné dovolené na Valašsku?“
„Ano.“
„Mohl bych si s vámi pohovořit?“
„Ano.“
Vedl mne do místnosti, kde už seděl jeho kolega.
Je nutno podotknout, co tomu předcházelo.
Dostal jsem dvě pozvánky, abych se dostavil na dopravní oddělení VB. Jednu, protože jsem se dopustil dopravního přestupku, druhou, abych předložil řidičský průkaz ke kontrole. Podle té první jsem se měl dostavit v úředních hodinách, ta druhá určovala přesně den a hodinu. Zdálo se mi to divné. Přestupek kdykoliv, předložení řidičského průkazu v úterý 12,30.
Oslovení „vedoucí společné rodinné dovolené“ mělo mít jediný účinek: narušit psychickou rovnováhu. Býval jsem totiž „velitelem“ v rekreačním středisku naší církve ve Velké Lhotě. Byla to hlavně setkání mládeže v turnusech 7 – 14 denních.
Na každou takovou akci bylo potřeba povolení od lidosprávy. Žádost o povolení sjezdu mládeže by byla určitě zamítnuta. Biblické lekce o životě víry by narušovaly ateistickou materialistickou ideologii. V důsledku toho jsme nemohli žádat o povolení kursů pro mládež. Pozvali jsem zároveň dvě, tři rodiny s dětmi a nazvali tato setkání rodinnou dovolenou. Komunisté však zjistili pravý stav věcí. „Posaďte se, prosím,“ tím začal rozhovor. Věděli, že jako kazatel cestuji po různých místech v Československu.
„Máte mnoho kontaktů s různými lidmi, hovoříte s nimi, poznáváte je, víte, jak smýšlejí, jaké mají názory, jaký mají vztah k našemu zřízení, k vládě, jak posuzují činnost KSČ, její úsilí o sociální spravedlnost a světový mír mezi národy. Nechceme od vás nic jiného než jen pravdu, jen pravdu, nic jiného než pravdu,“ to stále zdůrazňovali. Asi dvě hodiny mne takto přesvědčovali, abych jim sděloval pravdu.
„Vždyť vy hlásáte též pravdu, je to tak? Občas se sejdeme na určitých místech, která vám sdělíme, a tam si spolu pohovoříme. Ovšem o tom nesmí nikdo vědět!“
„Ani manželka?“ otázal jsem se.
„Ani manželka.“
„Podívejte se,“ odpověděl jsem. „Vy zde kouříte. Já teď půjdu domů a manželka se mě určitě zeptá: „Kdes byl, smrdíš kouřem, jako bys přišel z nějaké putyky.“ „Řeknu jí všechno na rovinu, nemohu jí lhát. Vidíte, že u mne to není možné.“
Rozhovor skončil. Muži povstali. Podal jsem jim ruku a rozloučil se.
Měl jsem jednoho přítele, který podlehl jejich nátlaku a stal se spolupracovníkem StB. Sděloval mi občas, aby si ulehčil, své zkušenosti. Když jsem mu řekl, že jsem odmítl spolupracovat, odpověděl, že jistě do tří měsíců ztratím souhlas k vykonávání činnosti duchovního.
Člověk z nedalekého sousedství, znali jsme se jen tak z povídání, mne zastavil a povídá: „Pane doktore, nikomu to prosím neříkejte, musel jsem napojit váš telefon na StB. Dávejte si pozor na vaše rozhovory, všechno je odposloucháváno! Neprozraďte to, víte, co by mě to stálo! Vím, že si to necháte pro sebe.“
Neuplynuly ani tři měsíce a dostal jsem dopis z KNV v Brně. Stálo v něm, že povolení k vykonávání činnosti duchovního se odnímá. Důvodem tohoto rozhodnutí je moje pastorační práce, zvláště výchova mládeže. Toto je moje působení proti veřejnému zájmu.
Nesměl jsem se vrátit ani ke svému právnickému povolání. Avšak jaká „vzorná péče“ o moje nové zaměstnání! Sám tajemník z ONV šel se mnou na pracovní oddělení a přimlouval se za mne. Nabízeli mi zdravé zaměstnání u Státních lesů, kácet stromy, nebo u Státních statků, chovat dobytek apod.
Bylo mi naznačeno, že mohu pracovat kdekoliv jako dělník, ale ne v kanceláři.
Nebylo lehké se rozhodnout, co budu dělat. Modlili jsme se za tu věc s manželkou. Chtěli jsme poznat Boží vůli, která je ta nejlepší pro náš život. To nejmoudřejší je svěřit Mu naše životy, aby On nás vedl, podle slov žalmisty:
„Uval na Hospodina svou cestu a slož v něm naději,
On zajisté všecko spraví“ (Ž 37,5).
Z knihy od Vlado Fajfra
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Eliška 22/4/2008, 19:54

Moc ráda čtu tento příběh, díky, že si s tím dáš tu práci. Je to radost vidět takovou víru a ryzost. Také se těším na pokračování. flower Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 22/4/2008, 20:49

Taky mi dělá radost číst o člověku, který jednal na rovinu, nevymýšlel žádné kličky a spoléhal na Pána.
Jsem zvědavá, jaké bude pokračování
Díky
Věra
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  skeptik 23/4/2008, 08:38

V továrně
Z knihy „Nádherný život“ od Vlado Fajfra

2. ledna 1962 jsem po modlitbách nastoupil do ZPS (Závodů přesného strojírenství) ve Zlíně – Malenovicích. My dělníci jsme je nazývali „Závody přibližného strojírenství“ neboli „léčebna“. Tento podnik mi doporučila jedna sestra ze sboru, která tam byla zaměstnána. Byl jsem přidělen do dílny, kde nebyli žádní mladí dělníci a kde průměrný výdělek byl nejvyšší ze všech ostatních dílen. Stál jsem před frézou, kterou jsem viděl poprvé v životě. Výplatu jsem dostával za odvedenou práci. Kolik kusů, tolik peněz.
Manželce Jiřině, která by našla práci ihned, neboť ovládala tři cizí jazyky, jsem řekl: „Když půjdeš pracovat i ty, kdo bude vychovávat děti? Ulice? Budeme žít skromně, však se Bůh o nás postará. Zůstaneš doma.“
Než jsem se naučil frézovat, pracoval jsem i 16 hodin denně, ale ani to nějak nestačilo. Nikomu z lidí jsme však o své nouzi neřekli, jen svému Pánu. Ta Boží vzorná péče!
Když už jsme neměli žádné peníze, v pravý čas mi bratr kazatel Brůžek z Kyjova vsunul několik stovek do kapsy. Škoda, že jsme všechny vždy utratili. Aspoň jednu jsem si měl zarámovat a pověsit na stěnu, aby nám připomínala, jak se Bůh stará o ty, kdo mu důvěřují.
Jak to Pán předivně zařídil: poslal mě do nejlépe honorované dílny, kde se většinou zpracovávaly velké kusy, které vyžadovaly několik operací. Ve srovnání s ostatními frézami ze sousedních dílen byla fréza, na níž jsem pracoval, nejlépe placená. Po jistém čase chtěl na stejné fréze pracovat mistr z jedné dílny – vyučený frézař, uvědomělý straník, ale na funkci mistra nestačil. Co se stalo? Pracovali jsme na dvě směny. Ačkoliv můj spolufrézař pracoval na tomto dobrém stroji několik let, musel odejít. Nepomohly žádné protesty. Já jsem zůstal na svém místě, protože v jiných dílnách byli mladí lidé a já bych je mohl ideologicky narušit, jak jsem se později dověděl od dělníka, člena výboru KSČ, který ke mně nějak přilnul.
Po necelém roce jsem měl větší plat než kazatel, ba dokonce více než kontrolor v dílně, absolvent strojní průmyslovky, který mě učil frézovat a rozumět výkresům.
Frézoval jsem hlavně suporty na vrtačky, exportní zboží. Byly to velké kusy. Když jsem nasadil správné úkony, mohl jsem číst Bibli, než frézování dílu skončilo. Vykazoval jsem 80,- Kč za směnu. Tehdy to byly slušné peníze.
Vyjma dvou až tří mužů jsem měl u spoludělníků respekt.
Projevovali mi svoji přízeň radou a všelijakými drobnými pozornostmi. Bylo jim jasné, že jsem se sem dostal neprávem.
ROH udělovalo pobyty v lázních. Nebyl jsem zaměstnán v továrně dlouho. Přesto za mnou přišel člen výboru ROH a nabídl mi, abych si podal žádost do lázní. Odpověděl jsem, že já je nepotřebuji, ale velmi by je uvítala moje manželka. Jen pro ilustraci uvádím postesk jednoho dělníka, který jsem zaslechl: „Pracuji zde už 15 let a ještě jsem lázně nedostal.“
Vedení církve dvakrát žádalo, abych mohl vykonávat při svém povolání činnost laického kazatele ve Zlíně. Nebylo nám vyhověno. Náhodou jsem se dověděl, že se lidospráva dotázala v ZPS, zda by doporučili vyhovět této žádosti. Předseda ZO KSČ prohlásil: „ Nikdy, my ho tady hlídáme, do smrti nebude kázat!“
Laickým kazatelem byl tehdy bratr Čeněk Matulík, zakladatel kazatelské stanice ve Zlíně. Těžce pracoval jako kovář v továrně, a proto mu přišlo vhod, když jsem mu nabídl pomoc v jeho službě Božím slovem. Psával jsem mu nedělní kázání. Mohl jsem pak naslouchat svým vlastním výkladům Písma, které četl. Měl jsem z toho dokonce dvojí požehnání – jednou, když jsem je tvořil, podruhé, když jsem mu naslouchal.
Slova, že nebudu do smrti kázat, neplatila dlouho. Přihodila se totiž následující věc.
Tehdejší ministr zahraničních věcí ČSSR Dr. Jiří Hájek zjistil, že v budově OSN v New Yorku, kde jsou kaple pro diplomaty, není nikdo z východní Evropy, kdo by tam mohl konat bohoslužby. Tento nedostatek měl být odstraněn. Dr. Jan Urban, kazatel CB v Brně, byl určen, aby tuto funkci pastora konal osobně. Rada CB však dala podmínku. Uvolníme Dr. Urbana pro New York, když po dobu jeho nepřítomnosti bude v Brně kazatelem místo něho dr. Fajfr. A stalo se. Přišel za mnou informátor v továrně a sdělil mi: „Půjdete ze ZPS pryč, uvolnili jsme vás pro vyšší funkci!“
A tak jsem se dostal do Brna. Šel jsem za církevním tajemníkem, abych se představil. Potřeboval jsem také potvrzení pro ČSD, že jsem zaměstnán v Brně, abych dostal slevu na dráze. Manželka s dětmi totiž zůstala ve Zlíně.
Církevní tajemník mne uvítal velmi přátelsky, zavolal i předsedu kulturního oddělení a měli jsme pěkný rozhovor. Abych dostal potvrzení pro ČSD a později i pro ČSAD, musel jsem jej navštěvovat každý měsíc. Při těchto příležitostech jsme si vždy o všeličems popovídali. Nastala ale doba, kdy dr. Urban oznámil návrat z New Yorku do Brna na svůj sbor. Přišel jsem se s církevním tajemníkem rozloučit: „Měl jsem se tu fajn. Díky i vám za všechnu vaši laskavost. Teď se vracím ke své frézce do Zlína,“ tak nějak jsem ukončil náš rozhovor.
„Nepůjdete do ZPS, budete moci vykonávat svoji duchovenskou činnost, ale na jiném místě než ve Zlíně. Napsal jsem o vás výborný kádrový posudek.“ Málem bych ho objal.
21. 6. 1966 jsem nastoupil jako kazatel v Českých Budějovicích a přestěhoval jsem se tam s celou rodinou.
Když se ohlédnu na čtyři ročníky pracovní akademie, kterou jsem absolvoval v ZPS, chválím vděčně svého Spasitele a ověřuji si pravdivost slov žalmisty:


Od své mladosti, a jsem už starý, jsem neviděl, že by byl opuštěn spravedlivý, nebo že by jeho potomci žebrali o chléb.
Ž 37,25

Pokračování příště
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 23/4/2008, 19:56

Hezký příběh. Reklama "Vstupte do našich řad".


A tak se snadno zapomene na hlavní účel těchto stránek.
Nebylo by dobré pokračovat v tomto trendu a zároveň změnit název fóra??

Vždyť on ten pan Fajfrt neměl nic společného se Strážnou věží.

Mohl bych napsat také nějaké podobné příspěvky. Z vyprávění jich znám několik od očitých svědků. Kdy kněží KC (v 50tých letech) zemřeli přikováni k řetězům podzemních kobek na Mírově.
Nejsou to sice příběhy tak sametově laděné pro vaše ouška, ale tito lidé také trpěli a dotrpěli za svou víru...

Mohu nějaký napsat, ale teprve až po změně názvu a účelu této diskuze.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Dora 23/4/2008, 20:48

Hvězdlický - neděle napsal:Není se proč omlouvat. Stal se omyl na mé straně. Předpokládal jsem že je zde příběh bývalého SJ, který použil slova "PÁN" NA MÍSTO JEHOVA.
a z toho důvodu (autorství od SJ) jsem článek jen tak proletěl.
Abych se aspoň trošku ospravedlnil, okopíroval jsem "stanovy" zdejší diskuze.
Malér z toho udělala věra a dora. Jinak byl klid.

Hvězdlický - středa napsal:Hezký příběh. Reklama "Vstupte do našich řad".
A tak se snadno zapomene na hlavní účel těchto stránek.
Nebylo by dobré pokračovat v tomto trendu a zároveň změnit název fóra??
Vždyť on ten pan Fajfrt neměl nic společného se Strážnou věží.
Mohl bych napsat také nějaké podobné příspěvky. Z vyprávění jich znám několik od očitých svědků. Kdy kněží KC (v 50tých letech) zemřeli přikováni k řetězům podzemních kobek na Mírově.
Nejsou to sice příběhy tak sametově laděné pro vaše ouška, ale tito lidé také trpěli a dotrpěli za svou víru...
Mohu nějaký napsat, ale teprve až po změně názvu a účelu této diskuze.

A je po klidu. Jen by mě zajímalo, kdo z toho udělal malér tentokrát. scratch
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 23/4/2008, 20:54

Je to můj názor.
A zároveň návrh, jak dál, aby to bylo v souladu S NÁPLNÍ STRÁNEK.

Jak to, že vás to zase nenechá klidné??? Píchlo se do vosího hnízda??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 23/4/2008, 21:02

Zkušenost Vlado Fajfra čtenáře tady na fóru povzbuzuje, "příběh hladí po duši" píší o něm čtenáři.
Ale podle......... není to v souladu s náplní stránek.

Jiná situace.

Kristus o sabatu uzdravoval nemocné - což určitě povzbuzovalo lidi kolem a jistě je to "hladilo po duši".
Nicméně podle......... nebylo to v souladu se zákonem o sabatu.

Chybějící si doplňte sami.


Naposledy upravil Věra Kolafová - quaero dne 23/4/2008, 21:03, celkově upraveno 1 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Dora 23/4/2008, 21:03

Ne, jen mě fascinuje, jak rychle dokážete měnit názor.

Zároveň mě fascinuje, kolika málo slovy dokážete zranit druhé lidi. Je to ohromující, ale přesto Vás prosím, abyste toto umění používal méně.
Nebo je to tak těžké napsat něco pěkného, povzbudit druhé, poděkovat za zajímavé čtení, potěšit?
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 23/4/2008, 21:17

kód:
poděkovat za zajímavé čtení, potěšit?

Dobrá věc se chválí sama.

Hádanku Věry rád doplním.

1. podle dědy Slavíka tento článek sem v podstatě nepatří. Snad otevřít alespoň jiný námět, třeba z názvem "Budující zkušenosti jiných církví a jejich služba Pánu". Tím by se i dědek Slavík umlčel.

2. Kristus uzdravoval o sbatau, ptotože je pánem sabatu. kázal dopředu (i v podobenství o ,smaritánovi) neplatnost desatera.

A tak vyhlásil dopředu změnu.

Římanům 13:9 Vždyť přikázání 'nezcizoložíš, nezabiješ, nepokradeš, nepožádáš' a kterákoli jiná jsou shrnuta v tomto slovu: 'Milovati budeš bližního svého jako sebe samého.'

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Old.Stloukal 23/4/2008, 23:58

ZDRAVÍM TĚ SVATOPLUKU!

JISTĚ NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ TVŮJ PÍSEMNÝ NÁZOR, ŽE DESATERO NEPLATÍ V TOMTO ČASE!
POKUD ANO, TAK JSI ZÍSKAL DUCHOVNÍ SLEPOTU SKRZE PŮSOBENÍ VE SBORU NÁČELNÍKŮ NSSJ. ALE ANI TAM TO POKUD VÍM NIKDO NETVRDIL!

ZDRAVÍ A VŠE DOBRÉ PŘEJE
Ježíš jí řekl: "Já jsem vzkříšení a život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít."

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 24/4/2008, 07:33

kód:
JISTĚ NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ TVŮJ PÍSEMNÝ NÁZOR, ŽE DESATERO NEPLATÍ V TOMTO ČASE!
POKUD ANO, TAK JSI ZÍSKAL DUCHOVNÍ SLEPOTU SKRZE PŮSOBENÍ VE SBORU NÁČELNÍKŮ NSSJ. ALE ANI TAM TO POKUD VÍM NIKDO NETVRDIL!

OLDO,

NENÍ PODSTATNÉ, CO JÁ SI MYSLÍM. uvedl jsem proto text, kde je psáno, že celé desatero je shrnuto do slov "budeš milovat bližního svého"

Římanům 13:9 Vždyť přikázání 'nezcizoložíš, nezabiješ, nepokradeš, nepožádáš' a kterákoli jiná jsou shrnuta v tomto slovu: 'Milovati budeš bližního svého jako sebe samého.'


Láskou k bližnímu by se nedalo nazvat striktní dodržování desatera a dalších zákonů (jak je psáno v Římanům) když zákon židovi nařizoval každý sedmý rok sabat půdy. (a jiné, dnes pro křesťany neplatné zákony)

DOVEDEŠ SI PŘEDSTAVIT TEN CELOSVĚTOVÝ HLADOMOR??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/4/2008, 08:25

Proč tolik vzrušení kvůli tomu, že se tu někdo odvážil upozornit, že se tu objevilo něco, co sice má co dočinění s křesťanstvím, ale dle námětu těchto stránek to tu "patří" jen okrajově a nebo s upozorněním, že nejde o SJ nebo exSJ. Co je na tom tak nepochopitelného? Přece na stránkách s názvem: Svědkové Jehovovi a Strážná věž - Diskuze o naukách a životě současných i bývalých SJ; by skutečně stálo za to, aby čtenář věděl, že sice to zde apriori moc nepatří, ale pro pohlazení na duši jsme se rozhodli ... . To si myslím je laskavé a rozumné.

A k dědovi, je zajímavé když k založeným tématů se někdy kriticky vyjadřovali jiní než např. děda Slavík, tak nebylo tolik vzrušení, tak si prosím Vás ujasněte, co chcete o sobě na těchto stránkách říci a nebo co by mělo o Vás pro druhé vypovídat. flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Hvězdlický 24/4/2008, 09:31

Jirko,

bylo by zajímavé pozorovat reakci těch, kdo touží po podobném "pohlazení" kdyby zkuženost z pronásledování, domovních prohlídek, věznění, sem tam i s nějakým výpraskem, s dopadem na rodinu, zaměstnání a podobně, ale v daleko tvrdších situacích, napsal nějaký SJ.
I tam by jistě autor dodal, jak ho Jehova chránil, jak se o něj a rodinu staral, jak podnítil spolubraty k finanční podpoře atd.

To by asi nebylo "pohlazení na duši" ale píchnutí do vos.

To, jak popisuje "pronásledování pana ....." to je procházka jarním lesem v bílých rukavičkách.

Byl jsem tam dvakrát. Nebyli tam jen SJ, ale I KATOLIČTÍ KNĚŽÍ, ADVENTISTÉ. protestanta jsem tam nepotkal.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Dora 24/4/2008, 09:47

Jirka z P. napsal:Proč tolik vzrušení kvůli tomu, že se tu někdo odvážil upozornit, že se tu objevilo něco, co sice má co dočinění s křesťanstvím, ale dle námětu těchto stránek to tu "patří" jen okrajově
Vzrušení není kvůli tomu, že děda Slavík si dovolil upozornit, ale kvůli tomu, že to už jednou uzavřel a teď to pořád řeší dokola.
Proč je mu trnem v oku, že tady bývalá svědkyně Jehovova uveřeňuje něco z knížky, která ji oslovuje?
Mně se taky na Diskusi některé věci líbí, některé ne. A mám volbu, co budu číst, a co nebudu číst. Ale proč bych uvšechvšudy pořád psala dokola do nějakého tématu, že to sem nepatří a kritizovala lidi za to, že se chtějí bavit o něčem jiném, než o čem se chci bavit já. Vždyť je to jejich věc, o čem se baví.
Vždyť je tady tolik jiných zajímavých témat!!!
Jestli nechci číst a řešit něco, co mi přijde zcela irelevantní, tak vpravo dole je ikonka "Ukončit sledování tohoto tématu". Stačí na ni kliknout a je po problému.

Tak to jen, abys, Jiříku, pochopil, proč se tady již několik dní zbytečně hádáme a vyléváme své emoce. geek bounce Razz
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Život a služba Vlada Fajfra - Stránka 2 Empty Re: Život a služba Vlada Fajfra

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru