Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Ježíš Kristus Bůh ?

+21
Matěj
Červenka
kovboj
Jaroslav Malý
Nikola Tyrpak
Černá ovce sboru
Jirka z P. (queens)
Amalka
Old.Stloukal
zbysek
dov
Zdeněk Bláha
Pasach
Věra Kolafová - quaero
stefan
Vojtěch Malleus
Václav
Petr Štefek
Hvězdlický
vera
pat
25 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  pat 15/4/2008, 10:34

Jelikož v předmětu pod názvem "Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible" se to trochu zvrtlo (začalo se tam diskutovat na téma Božství Krista), tak jsem založil "nové" téma :
Je Ježíš Kristus Bůh ?

Pro mě osobně jsou velmi dostačující tato slova :

Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo byl Bůh.
(Jan 1,1; překlad : Nová Bible kralická).

"Ježíšovo učení i jeho skutky se neoddělitelně pojí s tím, kým Ježíš je. Jan Ježíše představuje jako Boha a člověka v jedné osobě, jenž je cele Bůh i cele člověk. Ačkoli na sebe Ježíš vzal lidskou přirozenost a žil jako člověk, nikdy nepřestal být věčný Bůh, jehož existence nemá počátek (Kristus existoval od věčnosti) ani konec, jenž je stvořitelem vesmíru, silou, která udržuje veškeré stvoření, a zdrojem věčného života. Taková je skutečnost o Ježíši, jenž je základem veškeré pravdy. Nevěříme-li nebo nemůžeme-li věřit této základní pravdě, nebudeme mít dostatek víry na to, abychom Bohu svěřili péči o naši věčnost. A právě proto Jan napsal toto evangelium, aby v nás vybudoval víru v Ježíše Krista a důvěru k němu, abychom mohli uvěřit, že Ježíš opravdu byl a je Bůh zjevený v těle".

Věřím, že Ježíš Kristus je Bůh.

pat Wink

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  vera 15/4/2008, 10:49

AMEN!!!
ANO, ON JEŽÍŠ KRISTUS JE Bůh!!! ALFA i OMEGA, počátek i konec!!!
Náš PÁN je MOCNÝ Bůh a OTEC VĚČNOSTI a běda všem, kteří to nepochopili!
PÁN přijde ve Své Slávě a tím, máme jedni druhých, potěšovat!!!
A tak vždycky s Pánem JSME a BUDEME!!!Jsme v duchu a budeme tělem!!!
Kdyby náš Pán nebyl Bůh Všemohoucí, tak by Jeho oběť za nás NEBYLA zachraňující!!!
Díky Pánu, za všechny bratry a sestry, které nám DAL!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 13:03

kód:
Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo byl Bůh.

Pate, je hezké že používáš Kralický překlad.

Ovšem jeho výklad může být různý.

Pro trojičáře tento text (na počátku...slovo...bylo Bůh...) je chápáno, jako část trojice. Prostě Bůh se rozdělil jako buňka a vznikla jeho další podoba, Syna.
Musel by se ale pořádně seškrtat kontext. Už jen v tom, že Bůh nemá počátek, ale jeho slovo se uskutečnilo na počátku něčeho. Nebo bylo prvním krokem jeho další tvůrčí činnosti)

Jiní to řeší malým b.

Další slovo Bůh škrtají a nahrazují slovem "bylo božské". (božské rozhodnutí a realizace)

Já mám ale ještě jiný názor.

Na počátku bylo slovo, neboli myšlenka, plán, rozhodnutí, toto slovo bylo u Boha (tento plán byl v Boží mysli) a toto slovo (plán, projekt, rozhodnutí) se stalo skutečností.
Jeho myšlenka byla uskutečněna v podobě jeho Syna, který se později stal Bohem (mocný Bůh, král a Otec věčnosti).

Nebyl tedy Bůh (mocný) ihned, ale teprve tehdy, až dostal od Otce VEŠKEROU MOC NA NEBI I NA ZEMI.
A tu do té chvíle MĚL POUZE JEHO OTEC.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Petr Štefek 15/4/2008, 13:46

Ahoj všem

pro pata:
nic proti svobodné diskuzi, ale zdá se mi, že nějaké takové téma tady už probíhá. Viz....Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? (38 stránek příspěvků na téma Kdo byl nebo je Ježíš Kristus)....nebo....Maria, matka Boha nebo anděla? (34 stránek podobného námětu)
A snad by se ještě nějaké podobné našlo.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Václav 15/4/2008, 14:39

...anebo byl člověkem? Na základě, na tu dobu, poměrně pokrokových myšlenek, které přijaly masy lidí, došlo ke "zbožštění"(glorifikaci). Otázkou je, nakolik Ježíš sám propagoval své božství a nakolik k tomu přispěli pisatelé evangelií, potažmo křesťanských textů vůbec. Dle mého názoru vnímání Ježíše jako boha či božího syna vychází hlavně z židovské tradice mesiáše. Naroubováním těchto proroctví a "nadějí" na život a práci konkrétního člověka došlo k vytvoření nového mýtu? scratch Monoteismus židů, který byl pro ostatní národy prakticky nepřijatelný díky jeho národnímu omezení(samozřejmě s výjimkami) se najednou stal velmi atraktivním díky určitému druhu internacionalismu. K tomu se přidává poselství lásky a pokory v opozici proti kultům síly, plodnosti, smrti apod. Tato pluralita nauk byla nahrazena jednoduchým systémem: jeden bůh, jedna nauka, jedna cesta k nesmrtelnosti. Ostatně zbožňování lidí(i žijících) mělo tisíciletou tradici již za Ježíšova života - Epos o Gilgamešovi, egyptské dynastie tradičně potomky boha Ra, olympijské hry, římští císaři... study
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Vojtěch Malleus 15/4/2008, 19:42

argument na tohle už jsem tady jednou psal, ale musím se ohradit znovu, odpusťte:
Je to jenom názor, ale proč škatulkuješ Boha do něčeho ,,lidskýho"? Tím že by Bůh něco nemohl? Vzhledem k tomu že de facto Bůh smrt stvořil, je zároveň absolutním pánem nad smrtí. Neřekl bych že tenhle argument je argument rozsekávající celou diskuzi, protože jak už jsem řekl: Boha nemůžeš zaškatulkovat do věcí jak je chápame my lidé. Zeptej se nějakýho dobrýho fyzika na teorii nepravděpodobnosti, na poslední výzkumy o podstatě vesmíru. Poznáš jak málo člověk zná.
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 20:10

kód:
Je to jenom názor, ale proč škatulkuješ Boha do něčeho ,,lidskýho"? Tím že by Bůh něco nemohl?

No, třeba nemůže hřešit. A spoustu podobných věcí.

Taky nemůže lhát.
Když je tedy napsáno, že Ježíš odchází ke svému Bohu, tak je to PRAVDA, když je psáno, že JEŽÍŠE VZKŘÍSIL Z MRTVÝCH BŮH (NEBO JEHO OTEC) JE TO TAKÉ PRAVDA. protože jinak by jistě bylo psáno, že sám vstal z mrtvých (BEZ ZÁSAHU JINÉ BYTOSTI)

Tento popis nikde není v rozporu s kontextem, ale naopak..

Takže to "lidské škatulkování" má podobu trojice a podobných vynálezů člověka.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Vojtěch Malleus 15/4/2008, 20:21

I. Řekni o Bohu že něco nemůže ,,může říci nádoba svému výrobci, co děláš?"
II. Myslím že kdyby sis pořádně přečetl co jsem psal, pochopil bys že to myslím trošku jinak. Alespoň to vyplývá z tvého přístpěvku.
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  stefan 15/4/2008, 20:26

Hvězdlický
protože jinak by jistě bylo psáno, že sám vstal z mrtvých (BEZ ZÁSAHU JINÉ BYTOSTI)
Odhliadnúc od skutočnosti, že pre Ježišovo zmŕtvychvstanie sa v evanjeliách používa iba jeden výraz /anastasis/, ktorý je odlišný od toho, ktorý sa používa pre tých, ktorí boli oživení /egersis/, ale znovu zomreli, by som v tejto súvislosti poukázal na tento text:

Ježíš jim odpověděl: "Zbořte tento chrám a ve třech dnech jej postavím." Tu řekli Židé: "Čtyřicet šest let byl tento chrám budován, a ty jej chceš postavit ve třech dnech?" On však mluvil o chrámu svého těla.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  vera 15/4/2008, 20:27

asi pohádky by se měly číst dětem, ale s tou smrtkou, by to, asi děti moc nebralo, alespoň ty moje né...hlavně né ve spojitosti s evangeliem...
Pokud jde o Pána v hrobě, tak Tě zklamu, protože ON v té době kázal v PEKLE!!! a vzkříšeno bylo JEN JEHO TĚLO, protože jak je známo i z dobrých pohádek, Bůh NEUMÍRÁ, to by NEBYL BOHEM!!!hmm?!
při hlubším zájmu doporučuji I.Petr3,18.19;
Jinak br SJ určitě budou mít jinou, "lepší" verzi, jak je znám!Very Happy

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  pat 15/4/2008, 20:39

Petr Štefek napsal :

kód:
Ahoj všem

pro pata:
nic proti svobodné diskuzi, ale zdá se mi, že nějaké takové téma tady už probíhá. Viz....Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? (38 stránek příspěvků na téma Kdo byl nebo je Ježíš Kristus)....nebo....Maria, matka Boha nebo anděla? (34 stránek podobného námětu)
A snad by se ještě nějaké podobné našlo.

Já vím Petře, taky mě to potom napadlo, že už takové téma tady v diskuzi je. Tak se prosím nezlob a z mé strany uzavírám předmět, který jsem vytvořil. (můj návrh : pokud chce někdo na toto téma psát, diskutovat... ať se prosím přesune do předmětu : Ježíš Kristus = Bůh..., nebo do Maria, matka Boha... a máš pravdu, ještě nějaké podobné téma by se tady v této diskuzi našlo) Ahoj, pat Wink


Naposledy upravil pat dne 15/4/2008, 20:41, celkově upraveno 1 krát

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 20:41

kód:
tak Tě zklamu, protože ON v té době kázal v PEKLE!!!

Kázal uvězněným duchům,(kterým duchům??) kteří nemají možnost (ve svém vězení, izolaci) znát jakoukoliv informaci o dění.

Máš možnost si ale vybrat místo jejich "pobytu". PEKLO, nebo TARTAR, nebo VĚZENÍ, ale také PODSVĚTÍ..

Všechny ty výrazy Písmo používá na jednu a tutež záležitost.

Takže- kázal duchům v PEKLE, VĚZENÍ, nebo TARTARU, či PODSVĚTÍ???
Hledej kontext a dojde ti to....


Naposledy upravil Hvězdlický dne 15/4/2008, 20:57, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 21:03

kód:
PROTOŽE KRISTUS PÁN JE BůH!!!

Souhlasím s tebou. Mám PODOBNÝ NÁZOR,
Jen s malou úpravou.
Ve své moci a postavení je hned po svém Otci a je Otci plně a ve všem podřízen.
Naštěstí jsou spolu ve všem ZAJEDNO, vládne mezi nimi dokonalá jednota, tak žádný problém se nekoná.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Anonymní 15/4/2008, 22:55

Ano, je to jen obrázek, který ilustruje pokus o znázornění něčeho, co znázornit nelze.

Ale mám na Vás otázku, pane Hvězdlický. Jestli jsem to pochopil dobře, tak nemáte problém uznat, že Ježíš je Bůh. Alespoň tedy po vzkříšení. Ale už neuznáváte, že by Ježíš byl Bohem před jeho ...no vlastně před čím? Chtělo se mi napsat před Jeho vtělením, ale to je asi ve sporu s Vaším názorem, takže takhle: Existoval, podle Vás, Ježíš ještě před stvořením světa?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Petr Štefek 16/4/2008, 06:33

pro pata:

Milý pate ne nemáš se za co omlouvat, jen jsem chtěl poukázat na to, že i v těchto tématech je hodně informací o tomto námětu. Ale pěkně se to tady taky rozjíždí, je vidět, že na toto téma není nikdy dostatek informací.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 16/4/2008, 10:34

kód:
Existoval, podle Vás, Ježíš ještě před stvořením světa?

Chtěl jsem podat několik textů, které mluví o tom, že Syn je stejné podstaty jako Otec, to znamená Duch (duchovní bytost) Je psáno "Bůh je duch". (bůh je postavení, funce, a ne podstata)

Syn je také "prvorozeným všeho stvoření". To znamená, že je prvním po Otci,
Syn byl dřív než zem a spolupodílel se s Otcem na většině stvořitelských děl. Možná většina byla uskutečněna již jeho prostřednictvím.

Jestli byl Bohem, od počátku své existence, je otazka na kterou záleží z jakého pohledu slovo Bůh bereme.

V podstatě "BŮH" znamená "někdo mocný" I satan je prohlášen za boha a lidé na zemi podobně.

Podle mého porozumění se Syn stal Bohem (mocným) od chvíle, kdy mu Otec tuto moc dal.
Jeho moc a božství ale bylo velice omezeno spoluvládou a nadřazeností Otce.
Teprve od okamžiku, kdy mu BYLA DÁNA VEŠKERÁ MOC NA NEBI I NA ZEMI se stal "mocným Bohem"
Je mu dána moc nade vším, mimo moci nad svým Otcem. Ovšem obráceně, hlavní autoritu a moc nade vším, i nad Synem si Otec ponechal..

V Izaiášově proroctví není psáno, že se nám narodí BŮH, ale dítě a jeho jméno (poslání) bude (později, pokud vytrvá do konce a zvítězí) nazváno, mocný Bůh, Otec věčnosti, Kníže pokoje....

Tehdy to byla budoucnost (proroctví), DNES JE TO SOUČASNOST.

To je můj názor z toho, jak jsem pochopil Písmo já a nechci jej nikomu vnucovat.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  pat 16/4/2008, 10:54

Jirka z P. napsal (15.4.2008, 19:23)
kód:
Pokud tedy byl Ježíš když byl na zemi Bohem Všemohoucím a tedy i Stvořitelem a když byl zabit a byl tři dny? v hrobě tak podle tebe vlastně mrtvý nebyl protože kdyby ano tak kdo by ho vzřísil, že?...

Jirko, netvrdím, že Ježíš po ukřižování "vlastně mrtvý nebyl". To jsi napsal Ty.
Věřím, že Ježíš byl po ukřižování mrtvý (fyzicky) a za tři dny zmrtvychvstal. Věřím, že Ježíše vzkřísil Bůh.

Závěrem : nejdůležitější je, že Ježíš zemřel za naše hříchy na kříži a za tři dny zmrtvychvstal. Ježíš je naším osobním Spasitelem a Pánem. Každý, kdo věří v Krista jako svého Spasitele a Pána, bude spasen. Ježíš řekl : "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mě, i kdyby umřel, bude žít" (Jan 11,25)

Já už zde osobně nebudu diskutovat, jestli je Ježíš Bohem nebo ne. Ty slovní přestřelky prostě nejsou pro mě. Já osobně věřím, že Ježíš je Bohem, věřím v Otce, Syna a Ducha Svatého jako trojjediného Boha. Trojice je tajemství, které zatím nemůžu úplně pochopit, jelikož jsem omezený ve svém myšlení. Věřím však, že jednou poznám i toto tajemství.

Pán s vámi.

pat Wink

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 16/4/2008, 11:54

Milý pate,
píšeš:
Já osobně věřím, že Ježíš je Bohem, věřím v Otce, Syna a Ducha Svatého jako trojjediného Boha. Trojice je tajemství, které zatím nemůžu úplně pochopit, jelikož jsem omezený ve svém myšlení. Věřím však, že jednou poznám i toto tajemství.
Úplně s tebou souhlasím, cítím to stejně.
Taky jsem proto už o trojjedinosti Boha přestala diskutovat.
Myslím, že jsou věci, na které nemůže přijít člověk svou chytrostí, ani na základě nových a nových informací, ale pouze a jedině Božím Duchem. A to není výsada jen někoho, koho si Bůh specielně vybere. Je to, myslím si, pouze otázka toho, jestli člověk opravdu chce poznat, jaký Bůh je, přičemž si v té touze po poznání podstaty Boha nesmí dávat vůbec žádné podmínky. (Myslím podmínky typu logických úvah, jako: že jedna a jedna a jedna musí být vždycky tři, že když je někdo vyšší, musí být druhý nižší atd, jsou to podmínky, které platí pro hmotný svět, ale ne pro duchovní.)
Už jsem to tu psala, že jsem se před více než rokem dostala do fáze, kdy jsem byla ze sebe nešťastná, že ačkoliv pořád čtu a porovnávám biblické texty a jejich výklady, nemůžu přijít na to, je-li tedy Bůh trojjediný nebo ne. A v té chvíli jsem Boha prosila tak nějak v tom smyslu, že to vůbec nechápu a hlavně, že to nikdy nepochopím, že na to prostě nemám, a že ho prosím, ať mi to nějak ukáže - a bylo to jako blesk. Najednou mi začaly v hlavě samy naskakovat biblické texty, ale nejen ty. Možná spíš takové zvláštní propojení nebo co. Cítila jsem v sobě "něco", ale těžko to popsat jako pocit, neumím to popsat, ale najednou jsem "věděla" - a následně hned, jsem se začala hrozně stydět za to, že jsem Boha celou dobu plně nechápala a tím pádem nemohla tak obdivovat, jak si to zaslouží. Chtělo se mi brečet z toho, jak je nádherný, nedostižný a taky absolutně výjimečný. A taky mi došlo, že ho stejně nikdy úplně nemůžu pochopit, protože jsem jen člověk z masa a kostí. Ale že je mnohem složitější, než mi byl vysvětlován u SJ. A styděla jsem se (nebo jsem se úplně zalekla toho, že jsem to někdy říkala) za svoje výroky typu - že slovo "Bůh" znamená "mocný", a že bohem je tedy vlastně i satan atd - protože to všechno je svým způsobem sice pravda, ale BŮH, ten je prostě jediný, jiného takového není, nedá se s nikým srovnávat a porovnávat a představovat si, že je prostě jenom ten "mocný" je hrozně málo. A to, že je neporovnatelný vůbec s nikým mi došlo právě z toho, že je trojjediný. Kdyby byl jenom "duchovní osoba" - tak těch je spoustu. Kdyby byl jenom "mocný" - tak těch je spoustu, prostě on je opravdu alfa a omega, obsahuje sám v sobě vztah, společenství, prostě, jak píšeš tajemství. A člověk může jenom žasnout a klanět se mu.
A tohle SJ hodně zazlívám, že z Boha udělali pouhou mocnou duchovní osobu, která před stvořením všeho stvořila svého Syna a Duch je jenom jeho energie. Přijde mi to, jako děsná degradace a zneuctění Boha. Ale je pravda, že hmotně smýšlejícím lidem, tzv.logicky - to znamená pouze rozumem a ne srdcem - těm se to zdá normální.
Ale, jak jsem psala na začátku, vysvětlit jim to, na to jsme opravdu slabí. Musíme to nechat na Boha a hlavně - v tomto případě - na ty lidi, aby otevřeli svá srdce dokořán - bez jakýchkoli podmínek.
Měj se, pate, moc hezky.


Naposledy upravil Věra Kolafová - quaero dne 16/4/2008, 13:34, celkově upraveno 1 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 16/4/2008, 12:25

Bůh je stvořitelem nebe i země. JAK TO UDĚLAL??? To je jeho tajemství. Pro nás zůstává jen fakt, v podobě vytvořené skutečnosti.

Trojice je také "tajemství" Ale schází tam onen FAKT. Je to postaveno jen na lidském dohadu, myšlence. a šikovné manipulaci s Písmem.

Jediná fakta jsou nějaké nákresy, povídačky o vodě, páře a ledu a další snahy.

Jeden fakt ale přesto platí. JaK již tady bylo řečeno.

JE TO ZBYTEČNÁ DISKUZE.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Myslím, že Ježíš určitě není Bůh

Příspěvek  Pasach 26/7/2008, 10:57

Osobně si myslím, že Ježíš nemůže být Bůh. Jeden z nejjednodušších argumentů pro mě je Zjevení 1:1 Zjevení Ježíše Krista, kteréž dal jemu Bůh (kralický překlad)...
Zjevení 1:1 Zjevení od Ježíše Krista, které mu dal Bůh (překlad Nového Světa).

Kdyby byl Ježíš Bůh, jak mohl dát zjevení sám sobě? Podle mého názoru jde zde o jednoznačný důkaz toho, že Bůh a Ježíš jsou odlišné osoby.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 26/7/2008, 12:47

Kdyby byl Ježíš Bůh, jak mohl dát zjevení sám sobě? Podle mého názoru jde zde o jednoznačný důkaz toho, že Bůh a Ježíš jsou odlišné osoby.

Mě to zase tak jednoznačné nepřipadá. Je to jako kdybych řekl, muj syn není člověk, protože člověk jsem já. Prostě Otec je Otec a Syn je Syn. Syn - Ježíš je ten, který je dokonalým obrazem neviditelného Boha, prvorozený všeho stvoření. Otec je Bůh a syn je Bůh, tak jako já jsem člověk a můj syn je také člověk. Můj syn v sobě nese genové dědictví moje a mé manželky, není tedy obrazem jen svého Otce, ale je obrazem předchozích pokolení našich rodin. Ježíš je jednozplozený, jednorozený, On je obrazem pouze svého Otce. V něm přebývá veškerá plnost Božství. Je to ten, který způsobem bytí roven Bohu, na své rovnosti nelpěl.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Pasach 26/7/2008, 13:02

Otec je Bůh a syn je Bůh, tak jako já jsem člověk a můj syn je také člověk.

Je syn prezidenta prezident? pirat

Bůh je titul, nikoliv "živočišný druh" (omlouvám se za přirovnání).
Jistě, z hlediska "druhu" platí, že jak Bůh, tak i Ježíš náleží ke stejné podstatě (Jan 10:30).

Navíc: Všimni si, že v Kazatel 1:1 není psáno, že by to dostal "Ježíš od Otce" ani "Syn od Otce", nýbrž Ježíš od Boha. Z toho tedy plyne, že Ježíš je jedna osoba a Bůh druhá.

A ještě něco: Pokud bys vycházel z přirovnání, že Ty jsi člověk a Tvůj syn je také člověk - tedy dohromady dva lidé, pak by muselo platit, že Bohové jsou dva - což Bible popírá: "1. Korinťanům 8:6 my přece víme, že je jediný Bůh Otec, od něhož je všecko, a my jsme tu pro něho, a jediný Pán Ježíš Kristus, skrze něhož je všecko, i my jsme skrze něho." (ekumenický překlad)
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 26/7/2008, 13:28

Jako "ŽIVOČIŠNÝ DRUH" (v uvozovkách) bych dal slovo DUCHOVNÍ BYTOST.
A jako nejvyšší postavení, mezi těmito duchovními bytostmi je DUCH, VE FUNKCI -BOHA.
Bůh =mocný vládce a protože, jak je psáno, těch bohů je vícero, mají i svá jména a postavení. Třeba STVOŘITEL A DÁRCE ŽIVOTA, JAHWE.
Nebo taky, BŮH TOHOTO SVĚTA-SATAN.

To je tedy můj n ázor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 26/7/2008, 14:52

Jistě, z hlediska "druhu" platí, že jak Bůh, tak i Ježíš náleží ke stejné podstatě

A koho bys ještě přiřadil k této podstatě?

Bůh je titul, nikoliv "živočišný druh" (omlouvám se za přirovnání).

Každé přirovnání v něčem pokulhává i to moje, kdo chce pochopit, tak pochopí, kdo hledá mouchy tak je najde.

A ještě něco: Pokud bys vycházel z přirovnání, že Ty jsi člověk a Tvůj syn je také člověk - tedy dohromady dva lidé, pak by muselo platit, že Bohové jsou dva - což Bible popírá:

Kol 1:15 Kterýž (Ježíš) jest obraz Boha neviditelného a prvorozený všeho stvoření

Když se podíváš na Boha a na jeho obraz, kolik uvidíš Bohů a kolik uvidíš jedinců?

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Hvězdlický 26/7/2008, 18:29

Když se podíváš na Boha a na jeho obraz, kolik uvidíš Bohů a kolik uvidíš jedinců?

1. Mojžíšova (Genesis) 1:27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru