Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 15 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 01:06

witnessi

Na pochopeni tyhle pravdy Boziho slova nikto z nas nepotrebuje slyset nazor jineho cloveka.

Slova modlitby Jezise Krista k OTCOVI.
"TO ZNAMENÁ VEČNÝ ŽIVOT, že přijímají poznání O TOBE, JEDINÉM PRAVÉM BOHU, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu." (Jan 17:3)

"Jestliže však někdo miluje Boha, takového on zná...modla není ve světě nic a že NENÍ ŽÁDNÝ BUH KROME JEDNOHO. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně JEDEN BUH, OTEC, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho.Ne všichni ovšem mají toto poznání; ale někteří, protože jsou až dosud zvyklí na MODLU..." (1 Korintanum 8:3-7)

"TAK SE SLOVO STALO TELEM a přebývalo mezi námi a DÍVALI JSME SE NA JEHO SLÁVU, slávu, jaká patří jedinému zplozenému synovi od otce; a byl plný nezasloužené laskavosti a pravdy...ŽÁDNÝ ČLOVEK NIKDY NEVIDEL BOHA; jediný zplozený bůh, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil." (Jan 1:14,18 )

"Já jsem Jehova, tvůj Bůh...Nebudeš mít žádné jiné bohy proti mému obličeji...Neuděláš si vyřezávanou sochu ani podobu něčeho, co je nahoře v nebesích nebo co je dole na zemi nebo co je ve vodách pod zemí. Nebudeš se jim klanět ani se nedáš svést, abys jim sloužil, protože já, Jehova, tvůj Bůh, jsem Bůh vyžadující výlučnou oddanost...Nepoužiješ jméno Jehovy, svého Boha, nehodným způsobem, neboť Jehova nenechá bez trestu toho, kdo používá jeho jméno nehodným způsobem." (2 Mojzisova 20 kap.)

"Ďábel mu řekl: „Dám ti celou tuto autoritu a jejich slávu, protože byla předána mně a dávám ji, komukoli si přeji. Jestliže tedy přede mnou učiníš akt uctívání, bude to všechno tvoje.“ Ježíš mu odpověděl a řekl: „Je napsáno: ‚JEHOVU, SVÉHO BOHA, BUDEŠ UCTÍVAT a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“" (Lukas 4:6-8 )

"ZJEVIL JSEM TVÉ JMÉNO LIDEM, KTERÉ JSI MI DAL ZE SVETA. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a ZACHOVALI TVÉ SLOVO. Nyní POZNALI, ŽE VŠECHNO, CO JSI MI DAL, JE OD TEBE; protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a URČITE POZNALI, ŽE JSEM VYŠEL JAKO TVUJ PREDSTAVITEL..." (Jan 17:6-8 )

"Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím, a přijdu k vám [zpět]. KDYBYSTE ME MILOVALI, RADOVALI BYSTE SE, že jdu k Otci, protože OTEC JE VETŠÍ NEŽ JÁ." (Jan 14:28 )

"JDI však K MÝM BRATRUM A REKNI JIM: ‚VYSTUPUJI KE SVÉMU OTCI A VAŠEMU OTCI A KE SVÉMU BOHU A VAŠEMU BOHU.‘“" (Jan 20:17 )

"Tato však byla zapsána proto, abyste věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život, protože věříte." (Jan 20:31 )

"Právě proto HO také BUH VYVÝŠIL do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a ABY KAŽDÝ JAZYK OTEVRENE UZNAVAL, ŽE JEŽÍS KRISTUS JE PÁNEM KE SLÁVE BOHA, OTCE." (Filipanum 2:9-11 )

"Běda těm, kdo provinění táhnou provazy nepravdy a hřích jako vozovými šňůrami...Běda těm, kdo říkají, že dobré je špatné a špatné je dobré, těm, kdo vydávají tmu za světlo a světlo za tmu, těm, kdo vydávají hořké za sladké a sladké za hořké! Běda těm, [kdo jsou] moudří ve svých vlastních očích a rozvážní dokonce před svým vlastním obličejem!" (Izaias 5:18,20,21 )

"Boží zloba se totiž zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nespravedlnosti lidí, kteří nespravedlivě potlačují pravdu, protože co může být o Bohu poznáno, je mezi nimi zjevné, neboť jim to Bůh učinil zjevným...protože sice znali Boha, ale neoslavovali ho jako Boha ani mu neděkovali, ale stali se tupými ve svém uvažování a jejich neinteligentní srdce se zatmělo. Ačkoli tvrdili, že jsou moudří, stali se pošetilými a slávu neporušitelného BOHA PROMENILI V NECO PODOBNÉHO OBRAZU PORUŠITELNÉHO ČLOVEKA...Bůh je tedy ve shodě s touhami jejich srdce vydal nečistotě, aby mezi sebou zneuctívali svá těla, ano ty, kdo vyměnili Boží pravdu za lež a zbožňovali stvoření a prokazovali [mu] posvátnou službu spíše než Tomu, kdo stvořil, jenž je navždy požehnaný. Amen....A právě proto, že neschvalovali přidržet se Boha v přesném poznání, vydal je Bůh neschválenému stavu mysli, aby dělali to, co se nehodí, byli naplněni vší nespravedlností, ničemností, chtivostí, špatností a byli plní závisti, vraždy, rozepře, klamu, zlomyslné povahy a byli našeptávači, ostouzející, nenávidící Boha, nestoudní, domýšliví, sebejistí, vymýšlející škodlivé věci, neposlušní rodičů, bez porozumění, zpronevěřující se dohodám, bez přirozené náklonnosti, nemilosrdní. Ačkoli zcela dobře znají Boží spravedlivý výnos, že ti, kdo provádějí takové věci, zasluhují smrt, nejenže je dělají dále, ale také souhlasí s těmi, kdo je provádějí." (Rimanum 1 kap)

Nicejsko-konstantinopolské vyznání
http://goo.gl/RSrgi

"Bůh z Boha, Světlo ze Světla, Pravý Bůh z Pravého Boha, zrozený, nestvořený, jedné podstaty s Otcem,...Věřím v jednu svatou, všeobecnou apoštolskou Církev.

Nicejské vyznání
http://goo.gl/5rRIz

"Ty však, kteří říkají: „Byl (čas), kdy nebyl“ a „před svým zrozením nebyl“ a že vznikl z nebytí anebo z jiné hypostaze nebo podstaty, kteří tvrdí, že Boží Syn podléhá změně nebo proměně, ty všeobecná a apoštolská církev anatematizuje."

Katolícka cirkev uctieva Diabla
http://makrosvet.sk/?p=1487

Pohanský kríž na cintorínoch
http://makrosvet.sk/?p=1044

Witnessi tohle neni JEHOVA a neslouzi to ani k ucte a oslave JEZISE KRISTA jako naseho PANA. Je to dilo teho, kto odporuje JEHOVOVI a postaral se o to, aby semenu, ktere je od JEHOVU rozdrtil patu.

Kruté omyly pápežov
http://makrosvet.sk/?p=770

"Jako Jannes a Jambres odporovali Mojžíšovi, tak i oni dále odporují pravdě, lidé s naprosto zkaženou myslí, neschválení, pokud jde o víru. Nebudou však dělat žádný další pokrok, neboť jejich šílenství bude všem zcela jasné, stejně jako se objasnilo [šílenství] těch [dvou mužů]. Ty jsi však věrně následoval mé učení, mou životní dráhu, můj záměr, mou víru, mou trpělivost, mou lásku, mou vytrvalost, má pronásledování, má utrpení, takové věci, jaké se mi staly v Antiochii, v Ikoniu, v Lystře, taková pronásledování, jaká jsem snášel; a přece mě Pán ze všech osvobodil. Vskutku všichni ti, kdo touží žít ve zbožné oddanosti ve společenství s Kristem Ježíšem, budou rovněž pronásledováni. Ale ničemové a podvodníci budou postupovat od špatného k horšímu a budou zavádět na scestí a budou na scestí zaváděni.
Ty však pokračuj v tom, co ses naučil a o čem ses přesvědčil, abys [tomu] věřil, protože víš, od jakých osob ses to naučil, a že od útlého dětství znáš svaté spisy, které jsou schopné učinit tě moudrým k záchraně prostřednictvím víry ve spojitosti s Kristem Ježíšem. Celé Písmo je inspirováno Bohem a [je] prospěšné k vyučování, ke kárání, k urovnávání věcí, k ukázňování ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl zcela způsobilý, úplně vyzbrojený pro každé dobré dílo." (2 Timotejovi 3:8-17 )

Ariánství
http://goo.gl/527Jw

"Přichází však hodina, a je [již] nyní, kdy praví ctitelé budou uctívat Otce duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali. Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.“" (Jan 4:23,24 )

Komu neni dano od JEHOVU, aby spoznal a videl PRAVDU tak takovy clovek ji ani neuvidi a neprijme.

"‚Slyšením uslyšíte, ale smysl toho rozhodně nepochopíte; a pohlédnete a budete hledět, ale rozhodně neuvidíte. Vždyť srdce těchto lidí se stalo nevnímavým a ušima slyšeli bez odezvy a zavírali oči, aby nikdy očima neviděli a ušima neslyšeli a aby smysl toho nepochopili svým srdcem a neobrátili se zpět, a já je neuzdravil.‘
 Šťastné jsou však vaše oči, protože se dívají, a vaše uši, protože slyší." (Matous 13:14-16 )

Jan Hus kázání v Betlémské kapli
https://www.youtube.com/watch?v=ItA_zASJ8PM

Jan Hus- príklad pravdivého kresťana- PRAVDA O KRESŤANSTVE
https://www.youtube.com/watch?v=ZVv2wfx_EEo

Proc treba i lide, co poslouchali kazani Jana Huse nesli dale cestou, ktorou jim v zivote Krista i tehle Bozi sluzebnik ukazal ? Proc dale neskoumali uceni PISMA a neodhalovali i dalsi lzi a spatnosti, co vnesli do uceni krestanu krestansky odpadlici, co nakonec udelali kompromisy s filozofii a svetskou moci a nakonec i sami pronasledovali zbyle verne nasledovniky Jezise Krista ?

Proc podlehli lecke Satana a zacali zabijet v mene Boha stejne jako ty, co zradili Boha pred nimi ?

Sam Jan Hus zbran do rukou nevzal a nechtel ani od jinych, aby se dopousteli nasili.

Vim, ze je toho hodne a je toho jeste vic co bych rad tobe witnessi, ale i garimu a dalsim co opustili JEHOVU rekl.

Witnessi az ty sam zustavas JEHOVOVI verny nemluv o necem o cem te presvedcili odpadlici, co spatne vysvetluji a interpretuji PRAVDU PISMA.

JEZIS KRISTUS urcite neprijima uctivani od nikoho z lidi, ale nas vsechny ucil uctivat vyhradne SVEHO OTCE - BOHA JEHOVU. To nas ucil i v modlitbe, kde mame POSVECOVAT OTCOVO JMENO JHVH a ne jeho jmeno co on sam dostal od OTCE.

Prosit a volat na Jezise jako na prostrednika medzi Bohem a lidmi neni nic v rozporu s tym, co sam Jezis ucil.

Az si precetl vsechno az sem, tak uz mi snad rozumis lepe proc sem se te ptal na to ci veris, ze je JEHOVA jediny pravy BUH hodny uctivani. Nesouhlasim s odpadlictvim, co se projevuje i u tech lidi, co rikaji, ze vzyvaji jmeno JEZISE KRISTA.

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ALE TEN, KDO ČINÍ VULI MÉHO OTCE, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti." (Matous 7:21-23)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 01:26

Loraku,
možná to myslíš dobře, ale ani Tvé rozsáhlé citace Písma či publikací SJ nijak neřeší
jádro a smysl toho, o čem je zrovna diskuze, ke které se takto chceš připojit.
Jestli se tímto způsobem projevuješ v kazatelské službě, tak předpokládám, že nemáš moc
spolupracovníků z řad SJ, kteří by s Tebou do služby rádi chodili...

Víš, umění, jak mnoha slovy vlastně nic neříct, je sice také umění,
ale něco takového je lepší neumět.

No, nic ve zlém. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 01:31

witness napsal:Loraku,
možná to myslíš dobře, ale ani Tvé rozsáhlé citace Písma či publikací SJ nijak neřeší
jádro a smysl toho, o čem je zrovna diskuze, ke které se takto chceš připojit.
Jestli se tímto způsobem projevuješ v kazatelské službě, tak předpokládám, že nemáš moc
spolupracovníků z řad SJ, kteří by s Tebou do služby rádi chodili...

Víš, umění, jak mnoha slovy vlastně nic neříct, je sice také umění,
ale něco takového je lepší neumět.

No, nic ve zlém. Very Happy

Vim, ze je toho hodne. Rekni mi, co jsi dobre nepochopil ? Dokazes na tyhle moje slova reagovat i jinak nez jen tim, ze mne odsoudis jako spatneho kazatele ?

Ani Mojzis nebyl nejlepsim recnikem. Meli by sme snad, ale proto posolstvem co Mojzis oznamoval pohrdat ? Vis co je v takovehle veci dulezitejsi ?

Az mi teda chces pomoct pomoz mi jak pomohl Aron Mojzisovi i kdyz ja Mojzisem nejsem a ty nejsi Aronem. Uvedl sem tuhle vec jen jako priklad.


Naposledy upravil lorak dne 6/7/2012, 01:50, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 01:34

witness napsal:
lorak napsal:
witnessi reagoval jsme na to, co si psal garimu.
To jsem pochopil, jen mi není zcela zřejmé, co jsi tím chtěl sdělit.
Že celý ten odkaz nemá smysl číst, protože ho napsal někdo, kdo se hlásí ke katolíkům?

I Jan Hus byl katolickym knezem, ale takovehle veci neucil ani neobhajoval.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 01:43

Song 108 - Praise Jehovah for His kingdom
https://www.youtube.com/watch?v=v7IssCKjprE

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 01:48

lorak napsal:
Vim, ze je toho hodne. Rekni mi, co jsi dobre napochopil ?
Loraku, u Tebe není co nechápat.

Dokazes na tyhle moje slova reagovat i jinak nez jen tim, ze mne odsoudis jako spatneho kazatele ?
Samozřejmě, mohu Ti poradit, aby sis bral menší sousta k výkladu.
Reaguj jasně, stručně a k věci.
Můžeš se samozřejmě dle libosti rozepsat více, pokud udržíš srozumitelnost a jasnost svého sdělení.
Ani Mojzis nebyl nejlepsim recnikem. Meli by sme snad, ale proto posolstvem co Mojzis oznamoval pohrdat ? Vis co je v takovehle veci dulezitejsi ?
Ale já tebou přece nepohrdám, jen mi Tě je líto, když si Tě představím, jak se namáháš s dlouhými komentáři, kdy vesměs vybíráš a poskládáváš dohromady citace, i přitom se Tvá
námaha nijak nemůže zúročit.
A pokud uvádíš nějaký text, je to dobře, jen k tomu textu napiš, proč jsi ho uvedl a co tím chceš říci.
Citování textů po sobě bez nějakého průvodního slova nemá valný smysl.
Az mi teda chces pomoct pomoz mi jak pomohl Aron Mojzisovi i kdyz ja Mojzisem nejsem a ty nejsi Aronem. Uvedl sem tuhle vec jen jako priklad
Dal jsem Ti pár podnětů, ale mluvit za Tebe jako Aron za Mojžíše nemůžu Very Happy
Jak jsem už psal, zřejmě své příspěvky myslíš dobře, ale snaž se, aby měly nějaké jasné sdělení a nebyly to jen dlouhé citace mnoha veršů po sobě a prakticky už téměř nic dalšího.
V takové podobě, jak dosud komentuješ, je silné nebezpečí, že to mnozí zdejší čtenáři vůbec číst nebudou nebo to jen odrolují rychle pryč a pouze to přelítnout očima bez většího zájmu.
Však to zvládneš Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 01:56

lorak napsal:
I Jan Hus byl katolickym knezem, ale takovehle veci neucil ani neobhajoval.
Loraku, o odkazu, který poslal Gari, tu mluvíme proto, že tu je otevřen (a byl už několikrát)
námět, zda Bible je vždy přesná a do jaké míry v ní působí lidský faktor.

V publikacích SJ se také píše o naukách, které SJ neuznávají, ale přesto se k nim ve svých vlastních publikacích vyjadřují (trojice, nesmrtelnost duše, očistec apod.), takže by Ti to dle Tvé logiky mělo vadit.

Pokud člověk čte něčí názor nebo se k němu vyjadřuje, přece nutně neznamená, že s tím názorem souhlasí.



witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 01:58

lorak napsal:Song 108 - Praise Jehovah for His kingdom
https://www.youtube.com/watch?v=v7IssCKjprE
Snad nečekáš, loraku, že si tu budeme zpívat ze zpěvníku SJ.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 01:58

Witnessi cekal jsem od tebe, ze milujes Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou a v tomto mne, co slouzi k oslave jeho mocneho a svateho jmena mne podporis.

Nedalam to kvuli sobe ani kvuli VRO, ale kvuli memu nebeskemu BOHU OTCI a kvuli svym bliznim, ktere uprimne miluji, tak jak mne to stale uci muj milovany PAN Jezis Kristus.

Nechci, aby zustali v osidle sektarskeho uceni, co znesvecuje naseho nebeskeho OTCE BOHA Jehovu jako jedineho praveho Boha a zneuctuje to tak i Jezise Krista jako naseho Pana, ktory obetoval svuj zivot, aby nas smiril s nasim i svojim nebeskym Otcem a BOHEM.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 02:02

lorak napsal:Witnessi cekal jsem od tebe, ze milujes Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou a v tomto mne, co slouzi k oslave jeho mocneho a svateho jmena mne podporis.
V čem konkrétně jsi čekal, že Tě podpořím?


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 02:07

witness napsal:
lorak napsal:Song 108 - Praise Jehovah for His kingdom
https://www.youtube.com/watch?v=v7IssCKjprE
Snad nečekáš, loraku, že si tu budeme zpívat ze zpěvníku SJ.

Proc ne witnessi ?

"A viděl jsem jiného anděla, jak letí středem nebe, a měl věčnou dobrou zprávu, aby [ji] oznamoval jako radostnou zvěst těm, kdo bydlí na zemi, a každému národu a kmenu a jazyku a lidu, a říkal silným hlasem: „BOJTE SE BOHA A OSLAVUJTE JEJ, protože přišla hodina jeho soudu, a PROTO UCTÍVEJTE TOHO, KTERÝ UDELAL NEBE A ZEMI a moře a prameny vod.“
A následoval jiný, druhý anděl, a řekl: „Padl! Velký Babylón padl, ten, který nutil všechny národy pít z vína hněvu svého smilstva!“
A následoval je jiný anděl, třetí, a řekl silným hlasem: „Jestliže někdo uctívá divoké zvíře a jeho obraz a přijímá označení na čelo nebo na ruku, BUDE TÉŽ PÍT Z VÍNA BOŽÍHO HNEVU, které je vylito neředěné do poháru jeho zloby, a jistě bude trýzněn ohněm a sírou PRED ZRAKEM SVATÝCH ANDELU A PRED ZRAKEM BERANKA. A dým jejich trýzně vystupuje po celou věčnost a dnem i nocí nemají odpočinek ti, kdo uctívají divoké zvíře a jeho obraz, ani žádný, kdo přijímá označení jeho jména. ZDE TO ZNAMENÁ VYTRVALOST PRO SVATÉ, [PRO] TY, KDO ZACHOVÁVAJÍ BOŽÍ PRIKÁZÁNÍ a JEŽÍSOVU VÍRU.“" (Zjeveni 14:6-12 )

"A dnem i nocí nemají odpočinek, neboť říkají: „Svatý, svatý, svatý je Jehova Bůh, Všemohoucí, který byl a který je a který přichází.“... „Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“" (Zjeveni 4:8,11 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 02:10

A ta citace ze Zjevení má podpořit chuť si ze zpěvníku SJ zazpívat?

PS - Jdu spát Sleep

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 02:16

witness napsal:
lorak napsal:Witnessi cekal jsem od tebe, ze milujes Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou a v tomto mne, co slouzi k oslave jeho mocneho a svateho jmena mne podporis.
V čem konkrétně jsi čekal, že Tě podpořím?


Witnessi veris, ze to co ucim je od JEHOVU a je to v souladu s jeho vuli a na jeho oslavu ?

To slovicko mne neznamena, aby si podporoval cloveka loraka, ale aby si podporil to co ted tenhle bezvyznamny Bozi otrok oznamuje tak, ze cituje Bozi slovo a oznamuje z neho to co je v souladu s Bozi vuli.

Postav se teda vedle mne a oslavuj spolu se mnou naseho vzneseneho a milujiciho OTCE BOHA JEHOVU.

"‚Proto mě stále očekávejte,‘ je Jehovův výrok, ‚do dne, kdy vstanu k lupu, neboť mým soudcovským rozhodnutím je shromáždit národy, abych sesbíral království, abych na ně vylil své otevřené odsouzení, všechen svůj hořící hněv; vždyť ohněm mé horlivosti bude pohlcena celá země. Pak totiž změním národům jazyk na čistý, aby všichni vzývali Jehovovo jméno, aby mu sloužili rameno vedle ramena.‘" (Sefenias 3:8,9 )

"Ale vy jste se neučili, že je KRISTUS takový, pokud jste jej vskutku slyšeli a byli jím vyučováni, právě jako je pravda v Ježíšovi, že byste měli odložit starou osobnost, která odpovídá vašemu dřívějšímu způsobu chování a která se kazí podle svých podvodných tužeb; ale že byste měli být obnoveni v síle, která podněcuje vaši mysl, a měli byste obléci novou osobnost, jež byla stvořena podle Boží vůle v pravé spravedlnosti a věrné oddanosti.
Proto nyní, když jste odložili faleš, mluvte každý z vás pravdu se svým bližním, protože jsme údy, které patří k sobě. Zlobte se, a přece nehřešte; ať slunce nezapadne nad vaší podrážděnou náladou, ani nedávejte místo Ďáblovi." (Efezanum 4:20-27 )


Naposledy upravil lorak dne 6/7/2012, 03:08, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 02:18

witness napsal:A ta citace ze Zjevení má podpořit chuť si ze zpěvníku SJ zazpívat?

PS - Jdu spát Sleep

U mne ano Wink

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 03:02

witness napsal:
lorak napsal:Dokazes na tyhle moje slova reagovat i jinak nez jen tim, ze mne odsoudis jako spatneho kazatele ?
...Můžeš se samozřejmě dle libosti rozepsat více, pokud udržíš srozumitelnost a jasnost svého sdělení.

O to sem se i snazil. V celem tom mojem dlouhem prispevku jsme sledoval jednu temu. Tou byla obhajoba JEHOVU jako jedineho praveho BOHA v opozici vuci tvrzenim odpadliku, kteri PRAVDE zapsane v Bozim slove o tom, ze je JEHOVA jedinym pravym Bohem hodny uctivani odporuji a misto toho uci sektarske uceni o tom, ze neni JENOM JEDEN OTEC A VSEMOHOUCI a VECNY BUH JEHOVA, ale ze je timhle BOHEM je i nekdo jiny a ma rovnake postaveni jako ON.

witness napsal:
lorak napsal:Ani Mojzis nebyl nejlepsim recnikem. Meli by sme snad, ale proto posolstvem co Mojzis oznamoval pohrdat ? Vis co je v takovehle veci dulezitejsi ?
Ale já tebou přece nepohrdám...A pokud uvádíš nějaký text, je to dobře, jen k tomu textu napiš, proč jsi ho uvedl a co tím chceš říci.Citování textů po sobě bez nějakého průvodního slova nemá valný smysl.

Ten komu je to dane od JEHOVU, ten smysl nepochybne spravne pochopi a ten komu to neni dano se kvuli tomu, co jsem z Pisma citoval jeste vice zatvrdi v odporu vuci BOZIMU SLOVU = PRAVDE a tak i vuci samotnemu JEHOVOVI. (Matous 13:10-15 )

witness napsal:
lorak napsal: Az mi teda chces pomoct pomoz mi jak pomohl Aron Mojzisovi i kdyz ja Mojzisem nejsem a ty nejsi Aronem. Uvedl sem tuhle vec jen jako priklad
Dal jsem Ti pár podnětů, ale mluvit za Tebe jako Aron za Mojžíše nemůžu Very Happy Jak jsem už psal, zřejmě své příspěvky myslíš dobře, ale snaž se, aby měly nějaké jasné sdělení a nebyly to jen dlouhé citace mnoha veršů po sobě a prakticky už téměř nic dalšího.V takové podobě, jak dosud komentuješ, je silné nebezpečí, že to mnozí zdejší čtenáři vůbec číst nebudou nebo to jen odrolují rychle pryč a pouze to přelítnout očima bez většího zájmu.
Však to zvládneš Very Happy

Witnessi proc mi nemuzes pomoct ? Popros Jehovu, aby ti dal svoji silu, sveho ducha a urcite to budes moct udelat. Ja ho o to taky prosim, aby mi pomohl spravne oznamit jeho slovo PRAVDY a potesi mne podpora od cloveka, co Jehovu taky uprimne miluje a jeste ho uplne neopustil.

Witnessi odpovedel jsi mi na tyhle moje slova takovymhle spusobem.

witness napsal:
lorak napsal:
Vim, ze je toho hodne. Rekni mi, co jsi dobre napochopil ?
Loraku, u Tebe není co nechápat.

Vis to co sem napsal podat tak, aby to pochopilo a pokud mozno i prijalo, co nejvice lidi, ktorym je to dano od Jehovu ?

Witnessi jak jsi teda pochopil ty slova, co jsem napsal ty sam ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 6/7/2012, 12:21

lorak napsal:witnessi jinymi slovy ti autor rika tohle.

Pápež Klement XI. (1700-1721) zakázal všetkým kresťanom čítať Bibliu. Vyhlásil, že nad Bibliou a v nej napísané Božím prikázaním a zjavením stojí pápež, pretože len pápež vie, čo je dobré a pravdivé.

Pápež Pius IX. (1826-1878) oznámil doslovne: „Biblia je jed.“

Pápež Leo XII. vyhlásil 25. Januára 1897 svoj slávny zoznam zakázaných kníh, v ktorom bolo aj Sväté Písmo.
Loraku, zpomněl jsi ve svém výčtu ještě na jednu důležitou osobu:
Pastor Russell - říkával, že pokud by se někdo měl rozhodnout mezi Biblí, nebo knihou Společnosti, udělal by lépe, kdyby si vybral knihu Společnosti.
Ve Strážné Věži z r. 1910 se psalo, že každý, kdo přestane číst Russellovy Studie Písem a bude číst pouhou Bibli, do dvou let upadne do temnoty světa. A naopak. Každý, kdo na dva roky odloží Bibli, a bude číst Studie Písem, zůstane ve světle.

Jak je vidět, SJ mají s Katolickou církví skutečně mnoho věcí společných. Katolická církev tento pohled na Bibli pozměnila. VRO však stále své publikace pokládá za důležitější než Bibli, protože se dle nich jedná o aktuální nové světlo pro tuto dobu. Jak vidíš, kritizuješ jiné za to, co sami ve své církvi praktikujete.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 6/7/2012, 12:30

witness napsal:
Odkaz jsem si pročetl, ale ještě si ho chci důkladněji prostudovat,
zatím jsou mé dojmy takovéto: ........

Ahoj Witnessi,
dík za tvé vyjádření. Ještě by mě ale zajímal tvůj názor na to, jak si ty sám vysvětluješ odlišnosti ve zprávách pisatelů evangelií, pokud nepřipouštíš lidský faktor. Za tvou odpověď budu rád.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 14:25

lorak napsal:
Witnessi veris, ze to co ucim je od JEHOVU a je to v souladu s jeho vuli a na jeho oslavu ?
Píšeš toho spoustu, s něčím se dá souhlasit, s něčím ne.

Postav se teda vedle mne a oslavuj spolu se mnou naseho vzneseneho a milujiciho OTCE BOHA JEHOVU.
Jak můžeš chtít po někom, kdo odpadl od VRO, aby se vedle Tebe postavil?
A v čem?

Witnessi proc mi nemuzes pomoct ?
Stále mi není jasné, v čem konkrétně chceš pomoct.

Vis to co sem napsal podat tak, aby to pochopilo a pokud mozno i prijalo, co nejvice lidi, ktorym je to dano od Jehovu ?
Které Tebou napsané myšlenky mám podpořit?

Witnessi jak jsi teda pochopil ty slova, co jsem napsal ty sam ?
Která slova? Napsal jsi toho spoustu.
gari napsal:

Ahoj Witnessi,
dík za tvé vyjádření. Ještě by mě ale zajímal tvůj názor na to, jak si ty sám vysvětluješ odlišnosti ve zprávách pisatelů evangelií, pokud nepřipouštíš lidský faktor. Za tvou odpověď budu rád.
Lidský faktor připouštím, jen ne takový, který by z Bible dělal knihu nepřekonatelných rozporů nebo lží.
Případné odlišnosti, např. ve zprávách pisatelů evangelií, které by na první pohled mohly vzbudit dojem, že se jedná o rozporuplná vyjádření, z nichž minimálně některá jsou vysloveně nepravdivá, vnímám tak, že musí mít nějaké rozuzlení a vysvětlení, která si třeba jen nejsme schopni uvědomit.
Ale nechci teď vařit z vody, inkriminované pasáže si prostuduji, podívám se na tuto problematiku podrobněji, na různé studie z domova i ze světa, udělám si i vlastní srovnání ,,rozporuplných´´ textů a dám vědět.



witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 6/7/2012, 15:46

witness napsal:
Lidský faktor připouštím, jen ne takový, který by z Bible dělal knihu nepřekonatelných rozporů nebo lží.
To vidím naprosto stejně jako ty. Pokud ale připouštím výše zmíněný lidský faktor, musím při dotazu vyznat, že Bible je Boží slovo ale i lidské.
Proto nevidím nic špatného na vyjádření Církve Bratrské, které zde bylo Lorakem předloženo jako odpadlické, a kde se říká:
Písmo svaté má dvě stránky: božskou a lidskou. Božská stránka je neomylná
pravda, lidská stránka je lidská řeč, lidské vyjádření i to, jak řeč a vyjádření byly zachovány.
V jiné publikaci (Základy CB) se píše mimo jiné toto:
1. Písmo svaté
..... „Přijímáme slovo Boží za jediný a neomylný základ naší víry a našeho konání. Věříme, že Písmo Starého a Nového zákona bylo vnuknuto od Boha a že je jediným a pravým základem víry i života.“

Tato dvě vyznání si nijak neprotiřečí a jsou vlastně totožná s tím, co píšeš ty.
Jinak dík za odpověď a přeji ti příjemné chvíle při studiu Písma. Doufám, že napíšeš, k jakému závěru dojdeš.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 16:46

gari napsal:
Tato dvě vyznání si nijak neprotiřečí a jsou vlastně totožná s tím, co píšeš ty.
V principu je to tak (chápeme li správně co je míněno výrazem ,,lidský´´) Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 12:49

gari napsal:
Pastor Russell - říkával, že pokud by se někdo měl rozhodnout mezi Biblí, nebo knihou Společnosti, udělal by lépe, kdyby si vybral knihu Společnosti.
Ve Strážné Věži z r. 1910 se psalo, že každý, kdo přestane číst Russellovy Studie Písem a bude číst pouhou Bibli, do dvou let upadne do temnoty světa. A naopak. Každý, kdo na dva roky odloží Bibli, a bude číst Studie Písem, zůstane ve světle.




.....tak proto u mnoha SJ vypadá osobní studium tak, že si čtou literaturu Společnosti a ne Bibli - leda snad jen biblické verše v této literatuře uvedené

.....tak proto jsou zakázány číst , staré publikace ´, aby se tyto
, nádherné ´Russelovi výroky a jiné výroky jiných , představitelů ´nedostaly na světlo

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Kdo jsou SJ, křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jesen 7/7/2012, 22:28

Ačkoliv jsou poslední příspěvky mimo námět vlákna, dovolím si také jeden příspěvek na toto téma.

Uvědomujeme si patřičně ta fakta, která říkají, že kánon hebrejských písem byl uzavřen po zničení Jeruzaléma r. 70 n.l. učenými rabíny? A uvědomujeme si patřičně, že kánon řeckých písem byl uzavřen až několik století po smrti J.K.? A uvědomujeme si patřičně, kdo vyřazoval a odsouhlasoval, co kde bude a nebude zařazeno? A že to byli lidé? A není k zamyšlení, že názor, že byli vedeni Duchem svatým, může být lehce interpretován např. i na koncil v Kostnici, kde byli církrvní otcové také vedeni Bohem při odsouzení Jana Husa? Je VRO veden Sv. Duchem?....

Dávám si od prostudování spisů, které nebyly vybrány do kánonu např. NZ dobrý pozor, abych nebyl dogmatik v doslovném lpění na některých textech Bible.

Ještě jedno zamyšlení. Myslíte si, že ap. Pavel při psaní svých dopisů myslel na to, že jednou budou zařazeny do nové Bible jako NZ?....

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  pepakrocan 7/7/2012, 22:52

Jesen napsal:A uvědomujeme si patřičně, kdo vyřazoval a odsouhlasoval, co kde bude a nebude zařazeno? A že to byli lidé? A není k zamyšlení, že názor, že byli vedeni Duchem svatým, může být lehce interpretován např. i na koncil v Kostnici, kde byli církrvní otcové také vedeni Bohem při odsouzení Jana Husa? Je VRO veden Sv. Duchem?....
A uvědomujeme si patřičně, že Bůh má bezpochyby události zcela pevně v rukou a pokud poskytoval všem pisatelům Bible inspiraci, dohlížel na sepsání a uchování Písma po celá ta dlouhá staletí tak zcela jistě také dohlížel a případně zasahoval v době když se "kompletovalo" dnešní Svaté Písmo?

Jesen napsal:Dávám si od prostudování spisů, které nebyly vybrány do kánonu např. NZ dobrý pozor, abych nebyl dogmatik v doslovném lpění na některých textech Bible.

Ještě jedno zamyšlení. Myslíte si, že ap. Pavel při psaní svých dopisů myslel na to, že jednou budou zařazeny do nové Bible jako NZ?....
A uvědomujeme si patřičně, že dnes je moderní všechno zpochybňovat a že to často ve snaze se od něčeho osvobodit dožene takové "myslitele" do uličky úplné oddělenosti od Boha? Btw je úplně jedno co si Pavel myslel při psaní dopisů, důležité je, že psal pod inspirací a že ho Bůh vedl tak, aby zapsal důležitou součást Písem a uchoval jí pro nás.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 7/7/2012, 23:48

Jesen napsal:
Ještě jedno zamyšlení. Myslíte si, že ap. Pavel při psaní svých dopisů myslel na to, že jednou budou zařazeny do nové Bible jako NZ?....
Takže pokud na to nemyslel, tak snad psal méně svědomitě a přesně než kdyby na to myslel?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Kdo jsou SJ, křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jesen 8/7/2012, 21:15

pepakrocan napsal:
A uvědomujeme si patřičně, že Bůh má bezpochyby události zcela pevně v rukou a pokud poskytoval všem pisatelům Bible inspiraci, dohlížel na sepsání a uchování Písma po celá ta dlouhá staletí tak zcela jistě také dohlížel a případně zasahoval v době když se "kompletovalo" dnešní Svaté Písmo?

Já to nevím. Ale dnes silně pochybuji, že výběr dopisů a knih byl veden od Boha. Vím však, že jej kompletovali lidé a NZ minimálně lidé již zasažení mocí biskupskou a autoritativní. Výše uvedené prohlášení mohou vztáhnout muslimové na Korán a SJ na Překlad nového světa. Výrok je nedokazatelný a manipulativní.

Tím nechci nikomu brát víru v inspirovanost Bible jako takové. Můj názor je však ovlivněn sestavováním obou kánonů. Zároveň tak upozorňuji na dogmatiské slovíčkaření při citacích z Bible. Myslím, že rozhodující je celkový duch Písem. A z hlediska hodnověrnosti jsou pro mě směrodatné hlavně dopisy v NZ.

Ještě k výroku, že Bůh dohlížel na sepsání a uchování písma. Kdyby tomu tak bylo, neměli bychom dnes takové hodnověrné překlady jako PNS a jiné, kde se některá slova v daném textu diametrálně liší svým významem. Bůh zachoval ducha poselství, ne doslovná slova.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 15 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru