Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

+33
Minehava
Černá ovce sboru
Alea
Zdeněk Bláha
jája
Foreign girl
pat
Vladislav Kulda
Dora
Alžběta
kvartus
Radim
Melissa
Petr W.
Maximus
dov
witness
Jane
Arago
Petr Štefek
144012
sisinka.87
zbysek
Jiří
stefan
candy
Villon
Doriska
Hurvinek
Dozorčí
Mezek
Matěj Telam
Admin
37 posters

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Vyloučen za vzývání...

Příspěvek  Jesen 30/4/2010, 23:21

K tématu br. Janči a jeho minulosti jako aktivního člena SJ a odpovědnosti staršího a tedy i právních výborů. Poznal jsem již několik bratrů - bývalých nebo současných, kteří byli dlouhou dobu staršími a prosazovali linii společnosti SV, tak jak to dělají jiní i nyní. Soudili a kárali s vědomím, že to je tak správně a Bůh to tak schvaluje a vyžaduje. Jak zde bylo nadhozeno i my jako řadoví zvěstovatelé jsme ovlivňovali mnohé naše posluchače a studenty, z nichž někteří se stali později SJ.
Důležité ovšem je, zda, po svém procitnutí z iluze a odhalení úlohy VRO, jsme dokázali s kritickým ohledem zhodnotit naši minulost. Kdo je upřímný, musí uznat, že někdy jiným ublížil a nyní toho lituje. Že si byl jist svou pravdou a ve jménu té pravdy shlížel svrchu na pochybovače a hříšníky.
Znám bratra, dlouholetého staršího, který zpětně lituje řady věcí, které dělal, říkal, tvrdil. A je to dobře. Věřím, že i br. Janča si zpětně uvědomuje své chyby a nedostatky a lituje jich, pokud někomu v minulosti v dobré víře ublížil nebo na někoho shlížel svrchu.
Prosím našeho Tvůrce, aby byl shovívavý k našim skutkům, které jsme dělali a mohli někomu ublížit. Sám teď vzpomínám, rekapituluji a pokud to bude možné bych se rád s některými sešel a omluvil se jim.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  zbysek 1/5/2010, 09:19

stanislav napsal: Jenda shlížel se svých patricijských výšin na plebejský národ, aby občas - řečeno slovy Jana Wericha - "ne moc často, jen tu a tam" ukázal palcem dolů na nějakého toho plebejce ve jménu režimu, jehož obětí se sám stal po upřimně věrné a oddanné pětadvacetileté službě. Ale domnívám se, že upřímnost není a ani nesmí být ani argumentem, ani omluvou.
Byl jeden farizeus, který horlivě pronásledoval křesťany a vydával je na smrt. Přesto se později stal jedním z nějvětších apoštolů. To je asi tolik, co jsem k tomu chtěl říct.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Přesně

Příspěvek  Alea 2/5/2010, 14:19

zbysek napsal:
stanislav napsal: Jenda shlížel se svých patricijských výšin na plebejský národ, aby občas - řečeno slovy Jana Wericha - "ne moc často, jen tu a tam" ukázal palcem dolů na nějakého toho plebejce ve jménu režimu, jehož obětí se sám stal po upřimně věrné a oddanné pětadvacetileté službě. Ale domnívám se, že upřímnost není a ani nesmí být ani argumentem, ani omluvou.
Byl jeden farizeus, který horlivě pronásledoval křesťany a vydával je na smrt. Přesto se později stal jedním z nějvětších apoštolů. To je asi tolik, co jsem k tomu chtěl říct.

Skvěle, Zbyšku! bom
Bůh vidí do srdce člověka a jeho pohnutek, druhý člověk nikoli....
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Vysvětlení a úvaha

Příspěvek  Anonymní 4/5/2010, 10:30

Obávám se, že vznikl mylný a mnou nezamýšlený, dojem, že Jendu Janču soudím. Tak tomu zcela rozhodně není. Souhlasím s tím, že jedině Stvořitel vidí do srdcí nás smrtelníků a zná naše pohnutky a že jedině Jemu se budou všichni lidé jednou zodpovídat ze svých skutků.
Chtěl jsem jen poukázat na to, že ne vždy musí být nutně popisované životní zkušenosti v souladu s tím, jak je vidí jiní (zvláště pak očití svědkové) i když jejich autor zcela u přímě a bez vedlejších pohnutek nemá o relevanci popisovaných událostí nejmenších pochyb.
Abych již nebyl osobní, tak tedy obecně-apoštol Pavel v 1. dopise Timoteovi 3. kapitole vyjmenovává vlastnosti, kterými by měl vládnou ten, o němž se uvažuje jako o pastýři stáda …“neměl by být nově obrácený na víru, aby nezpychl“… Navíc ve starověkém Izraeli byl stanoven věk dospělosti na 30 let, nepochybně proto, protože se předpokládalo, že člověk před dosažením tohoto věku nemusí být „hotovým člověkem“.
Prosím, aby vyjádření mého osobního názoru nebylo považováno za vnucování nebo pokus o soud kohokoli, ale osobně se domnívám, že není dobré, když je jmenován do postavení pastýře muž, který překročil práh dnes uznávané dospělosti sotva o „několik decimetrů“.
Závěrem dovolte jednu malou úvahu-opět obecně-v normálně fungující lidské společnosti platí, že lidé ve Vašem okolí si k Vám dovolí pouze to, co jim dovolíte, aby si dovolili. Tato věta zní poněkud krkolomně, uznávám, avšak plně vystihuje situaci mezi SJ, mezi nimi není v žádném případě místo pro ty jedince, kteří nevykazují projevy absolutní podřízenosti nejen v čistě náboženských naukách, ale i v oblastech normálního praktického života. Důsledkem je to-jak jsem četl, nejsem si jist, zda na serveru SV a SJ nebo Rozcestí-že dnes na Zemi žije více bývalých SJ než těch současných. Je to smutné, ale je to tak.
Jedno malé přirovnání, za které se omlouvám předem, protože jsem si jist, že alespoň některé z Vás určitě „zatahá“, ale mě osobně přijde velmi trefné. Jeden můj přítel, bývalý SJ, přirovnal NSSJ k politickým systémům, vzhledem k tomu, že mnohá rozhodnutí a postoje NSSJ jsou politického charakteru a proto na SJ nelze nazírat jako na organizaci čistě náboženskou (ačkoli oficiální proklamace samotných SJ nás ujišťují o tom, že to tak je), ale jako na organizaci politicko náboženskou. A podobně jako některé revoluce (např. FR 1789) „požíraly své děti“, tak i NSSJ „požírá své děti“. Jak jinak si lze vysvětlovat hromadné, z větší části nucené, odchody z NSSJ?
Podíváme-li se na hromadné vylučování ve světle výše uvedeného drsného přirovnání, zdá se, že i vylučování věrných a dlouhodobě oddaných členů je naprosto „přirozený“ jev. Slovo přirozený jsem napsal úmyslně v uvozovkách, samozřejmě to není přirozený jev ale naprosto nepřijatelný a neomluvitelný postoj, zvláště pak když se organizace, která toto činí, zaštiťuje autoritou Božího Slova.
Vaše názory na tuto malou úvahu uvítám.

Petr

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  Anonymní 4/5/2010, 11:18

Zdravím všechny.

Pokud se díváme na jakoukoli skupinu z jejich pohledu tak i u SJ je veškerá činnost přirozená. Protože každý člen před křtem a tedy vstupem do této skupiny souhlasil "dobrovolně" s řádem (stanovy, pravidla), který tato skupina ke své činnosti má. Proto vylučování když je v souladu s tímto řádem je logické, že členové takové skupiny nevidí nic divného, nepřirozeného, když se tak děje. Ale jak napsal výše Stanislav (Petr) z pohledu Boha je to nepřirozené a tedy odsouzeníhodné.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  witness 16/5/2010, 15:33

stanislav napsal:
Jenda nebyl jen "nějakým obyčejným" svědkem, ale byl částí mocenské struktury.
Proto si myslím, že "glorifikace" Jendy Janči a jeho popis jako ubohé oběti režimu je nemístná a přehnaná.

Já osobně si nemyslím, že by výše citovaná slova ,,Stanislava(Petra)´´
byla nějakým jeho soudem bratra Janči.
Chápu dobře jeho úvahu, chce nám jen říci, abychom si dali pozor na přehnané obdivování osobnosti.
Též má pravdu v tom, že je rozdíl, zda někdo byl či nebyl součástí
mocenské struktury a zda sám prováděl to, co jeho samotného později
mocensky převálcovalo.
Já sám jsem byl starším sboru mnohá léta, za sebou mám několik, možná
i desítek, právních výborů, kdy jsem sám nemilosrdně jednal a pamatuji si na případ, kdy jsem předsedal u jednoho právního výboru s ,, provinilcem´´, který tu a tam vznášel pochybnosti o biblickém podkladu učení VRO.
Před konáním výboru jsem měl jen jednu starost, zda máme dostatek podkladů na to, abychom ho už konečně mohli ze sboru vyrazit.
Podle Bible nebyly důvody k vyloučení žádné(což vím až dnes), podle pokynů a směrnic SJ jich bylo více než dost. Bratra jsme tedy vyrazili a naše ,,důkazy´´ byly natolik promyšlené(jen ne biblické), že stačily i na to,
aby naše rozhodnutí o vyloučení potvrdil i odvolací výbor, který případ přezkoumával.
Ano, mám vinu, nebyl jsem jen oběť, ale i výrobce obětí a vehementně jsem
hnal mnohé do chomoutu s VRO a chtěl li se někdo vyvléknout a já byl u toho, stačila mi jedna dvě návštěvy a když to nepomohlo, inicioval jsem
co nejdříve svolání právního výboru, v srdci rozhodnut, že se snad onoho
pochybovače zbavíme.
Podotýkám, že jsem jednal zcela s přesvědčením, že konám Boží vůli
a že se Bohu má horlivost i v tomto směru velmi líbí.
Chci tím jen říci, že rozdíl v tom, zda někdo se sám podílel nebo nepodílel na praktikách, proti kterým později sám vystupuje, skutečně je. To je to, co nám chtěl Stanislav říci, nic víc, nic míň, a má pravdu.
Jak ale i zde již mnohokrát zaznělo, postoj Jendy byl biblický, já osobně jsem
z nahrávky nijak necítil něco nevhodného vůči starším, kteří Jendu soudili.
Jenda postupoval korektně, mluvil s argumentační převahou, mírně a snažil se ukázat biblické důvody pro své jednání.
Ač jsem mu do srdce samozřejmě neviděl, myslím, že je pravděpodobné, že si Jenda uvědomil též to, že sám byl kdysi na postu soudícího a ne oběti,
že sám kdysi jednal stejně jako jeho současní soudci.
Prostě teď byl ale už ve fázi, kdy nemohl jednat jinak, ale přece... pokud někdo opustí špatné praktiky, které dříve dělal a stejné praktiky odsoudí nakonec jeho samého, co je na tom špatného?
Nebylo snad mnoho učedníků za celá staletí v podobné situaci?
Nejsou mnozí z těch, kteří se vzepřeli náboženské moci, kterou i dříve podporovali, uznáváni jako příklad Božích služebníků?
Myslím, že odpověď je jasná.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Jenda Janča

Příspěvek  Jesen 16/5/2010, 22:53

witness napsal:
Podotýkám, že jsem jednal zcela s přesvědčením, že konám Boží vůli
a že se Bohu má horlivost i v tomto směru velmi líbí..

To je ta hrůza, když si člověk potom uvědomí svůj omyl, důvěru v člověka a svou nesprávně nasměrovanou horlivost. Já jsem se do pozice soudce naštěstí nikdy nedostal a Bohu za to děkuji. O úřad staršího jsem nikdy neusiloval, protože v pojetí staršího SJ jsem nemohl fungovat. Chyběl by mi čas na obyčejné rozmluvy, pomoc a pastýřské návštěvy těch nepotřebnějších ve sboru.
Apoštol Pavel také prozřel a jistě si myslel, že pronásledováním křesťanů dělá to nejlepší pro Boha.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Jenda Janča

Příspěvek  Anonymní 17/5/2010, 15:53

Děkuji witnessovi za to, že naprosto přesně vystihl podstatu mých myšlenkových pochodů, možná byl vystižení schopen právě proto, že se díky svým zkušenostem zároveň dokázal vžít do postojů Jendy a současně je i schopen prokázat značnou míru sebereflexe, kterou postrádám u mnohých...
Oceňuji witnessovu otevřenost a upřímnost i když to, co píše je dost hrozné. Kdo nebyl v postavení těch, kteří stáli na "správné straně zákona", si asi nedovedou představit míru pocitů viny, kterou tito lidé prožívají a se kterou se musejí vyrovnávat. Ale právě ona upřímnost a otevřenost společně s projevy lítosti je dle mého názoru správným postojem. Znám totiž i dva bývalé SJ, kteří zároveň sloužili jako starší a kteří z titulu své "funkce" vykonávali příslušné úkony vyplývající z jejich postavení a přesto poté, co byli vyloučeni, dále trvali na tom, že ve svých úřadech konali Boží vůli, ty, které vylučovali, nadále nazývají heretiky a vůči organizaci jako celku se zmohli (a dodnes se zmáhájí) pouze na "praní špinavého prádla". Žádná pokora, žádná sebereflexe.
V každém případě-spravedlivého posouzení našich skutků se dočkáme jen od našeho Stvořitele.
Co se mé osoby týká, mé postavení ve sborech, kterými jsem kdy prošel, je srovnatelné s Jesenem.
Petr Stanislav

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty MP3

Příspěvek  Feiri 7/6/2010, 17:38

Ahoj, nejde mi to stáhnout a to už je co říct, poradte.

Feiri

Male Poeet p?íspivku : 90
Reputace : 0
Body : 98
Registration date : 23. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty MP3

Příspěvek  kvartus 3/8/2010, 18:34

Stahování MP3 už zase funguje.

kvartus

Poeet p?íspivku : 6
vztah k organizaci : nadále SJ, nyní disident
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  Pollypus 20/8/2011, 21:10

Dobrý den........
Tento spor který se týká ohledně p.Janča versus ved. sboru.Je škoda že se hajil před těmito lidmi je to obrovská škoda né jenom času ale i slov.Proto nejsem příznivcem této politické organizace.

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 11:52

Jenca byl bez pochyb vyloucen opravnene za prekrucovani uceni Boziho slova a spochybnovani autority Otce Boha Jehovu jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani. Tohle odpadlicke uceni spojene s modlarstvim uz davno pred Jencou do krestanstvi zanesli uz jini odpadlici a sektari v minulosti o cem existuji nespochybnitelne historicke dukazy. Neobjevil tedy nic nove jen zopakoval odpadlicke uceni zanesene satanem medzi prave a verne nasledovniky Jezise Krista i v minulosti. Verni nasledovnici Jezise Krista nikdy na Jezise jako na BOHA hodneho uctivani nepohlizeli a velmi dobre si uvedomovali, ze Jezis je Bozi sluzebnik a cestou k pravemu Bohu. Jako Bozi syn dostal od OTCE vysoke postaveni a autoritu Krale a PANA, ale se pro krestany nikdy nestal novym Bohem, co je hodny uctivani. Tym i nadale zustal pouze jeho OTEC JEHOVA.

Jedna z Jencovych otazek starsim. "Je Jezis Kristus falesny buh ?"

V Bibli je jasna odpoved. Je Bozim synem a svou autoritu a postaveni BOHA dostal od sveho Otce Boha Jehovu a jeho samotneho i sam Jezis uznaval a vzyval jako jedineho praveho BOHA a ucil to delat i sve verne nasledovniky.

Verni krestane a nasledovnici Jezise Krista se urcite ridili jeho prikladem a jako Boha hodneho uctivani uznavali pouze jeho OTCE BOHA JEHOVU.

Jezisove slova a uceni:
Mat 4:10 - "‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘" Jezis opakuje a potvrzuje jasne slova zakona
5 Moj 10:20,21;5 Moj 6:13-15

Jan 5:19,20 "Syn nemůže dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy, ale jenom to, co vidí dělat Otce." Vic jas jasny doklad o tom, ze se sam Jezis ridi Bozi vuli - vuli sveho nebeskeho Otce Boha Jehovu.

Jan 5:30 "Nemohu dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy; právě jak slyším, soudím; a soud, který vykonávám, je spravedlivý, protože nehledám svou vlastní vůli, ale vůli toho, který mě poslal." Potvrzeni vyse uvedenych slov. Jezisove vule jako osoby je odlisna od vule jeho Otce, ktere se plne podrizuje.

Jan 14:28 "Kdybyste mě milovali, radovali byste se, že jdu k Otci, protože Otec je větší než já." Kazdy verny nasledovnik Jezise Krista ma radost, ze je Jezis u sveho Otce jako nas PAN a vi, ze jeho Otec stale zustava vuci Jezisovi v nadrazenem postaveni jako jeho BUH.

Jan 17:3,6-8 "To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu.""Zjevil jsem tvé jméno lidem...zachovali tvé slovo...poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe...určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel, a uvěřili, že jsi mě vyslal."

Otec BUH Jehova je - JEDINY PRAVY BUH - Jezis Kristus Bozi syn ma postaveni jako jeho představitel poslany svym Otcem. Oznamuje nam jeho jmeno a vuli.Modli se k Otci k nasemu prospechu.

Po vzkriseni se nijak Jezisove postaveni vuci Otci nemeni.

Jan 20:17,31 "‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu...Tato však byla zapsána proto, abyste věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život, protože věříte.‘“" Otec BUH JEHOVA i nadale zustava Jezisovym BOHEM a to plati i pro jeho nasledovniky, ktery i nadale uznavaji Jezise pouze jako Boziho syna.

Vira i uceni vernych nasledovniku Jezise Krista je jasna. BUH je pouze Jezisuv Otec - JEHOVA. Otce Boha Jehovu taky jednomyselne i jako BOHA uctivaji. Jezise uznavaji a oslovuji pouze jako sveho PANA a KRALE ustavoveneho k BOZI SLAVE vedomi si toho, ze pouze jeho prostrednictvim se rozhodl Buh smirit lidi sam se sebou. (1 Kor 8:4-7; 1 Tim 2:3-7; Rim 15:5,6,8; Fil 2:9-11)

Nic jine ani z uceni Boziho slova nevyplyva a vsechno co je napsano a receno nad tyhle jasna slova PISMA je pouze spekulace a prekrucovani slov zapsanych v Bozim slove. Vyse uvedene slova jsou jasne srozumitelne a nespochybnitelne co i v tomhle ohlede ucil sam Jezis Kristus.

"„Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Řekl mu: „Co je napsáno v Zákoně? Jak čteš?“ Odpověděl mu a řekl: „‚Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí‘ a ‚svého bližního jako sám sebe.‘“ Řekl mu: „Odpověděl jsi správně; ‚dělej to dál a získáš život.‘“" (Lukas 10:25-28 )


Naposledy upravil lorak dne 23/7/2012, 19:39, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Vyloučen za ...

Příspěvek  Jesen 23/7/2012, 19:19

lorak napsal:Jenca byl bez pochyb vyloucen opravnene za prekrucovani uceni Boziho slova a spochybnovani autority Otce Boha Jehovu jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani. Tohle odpadlicke uceni spojene s modlarstvim uz davno pred Jencou do krestanstvi zanesli uz jini odpadlici a sektari v minulosti o cem existuji nespochybnitelne historicke dukazy. Neobjevil tedy nic nove jen zopakoval odpadlicke uceni zanesene satanem medzi prave a verne nasledovniky Jezise Krista i v minulosti.

Byl bych velmi opatrný v soudech. Byl by si Loraku dobrý inkvizitor.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 10:37

Jesen napsal:
lorak napsal:Jenca byl bez pochyb vyloucen opravnene za prekrucovani uceni Boziho slova a spochybnovani autority Otce Boha Jehovu jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani. Tohle odpadlicke uceni spojene s modlarstvim uz davno pred Jencou do krestanstvi zanesli uz jini odpadlici a sektari v minulosti o cem existuji nespochybnitelne historicke dukazy. Neobjevil tedy nic nove jen zopakoval odpadlicke uceni zanesene satanem medzi prave a verne nasledovniky Jezise Krista i v minulosti.

Byl bych velmi opatrný v soudech. Byl by si Loraku dobrý inkvizitor.

Vim o cem mluvim. Uctivani Jezise Krista jako BOHA je v rozporu s ucenim PISMA a ten kto prekrucuje a falsuje uceni PISMA, aby si takovou vec obhajil i kdyz velmi dobre vi, ze to uceni PISMA jako celku odporuje je sektar hodny vylouceni !

JEHOVA vyzaduje vylucnou oddanost a lasku z celeho srdce. Kto mu ji nevi dat ho neni hoden.

Klidne muzete jak Rimsky katolici zacit uctivat i MARII jako BOZI MATKU a pokracujte i v modlosluzebnictvi a uctivani SOCH a SVATYCH pohanskych symbolu jakym je kriz co nema s Jezisem a jeho smrti nic spolecne.

Klidne i nadale podporujte nauky zalozene na LZI a jeste se tym chvalte, co objevne ste nasli a pak nakonec az vam to Jehova jediny pravy Buh hodny uctivani zjevi jak ste ho urazeli a vysmivali se mu primo do tvare poznate jeho moc a pak moje slova nebudou slova zadneho inkvizitora a spoznate, ze vase nerozumnost v tyhle vecech vas vede k falesnym naukam ovlyvnenych ucenim demonu. Nauka o Trojici je pouze jedna z techto nauk a to co tu obhajujete je jen jeji jina verze.

Muzete si podat ruce s modlosluzebnikmi a uctivaci kriza. Presne tam s takovymhle svym ucenim zneuctujicim JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU i jeho syna JEZISE KRISTA skutecne patrite.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Vyloučen za ...

Příspěvek  Jesen 17/8/2012, 07:40

lorak napsal:

Klidne i nadale podporujte nauky zalozene na LZI a jeste se tym chvalte, co objevne ste nasli a pak nakonec az vam to Jehova jediny pravy Buh hodny uctivani zjevi jak ste ho urazeli a vysmivali se mu primo do tvare poznate jeho moc a pak moje slova nebudou slova zadneho inkvizitora a spoznate, ze vase nerozumnost v tyhle vecech vas vede k falesnym naukam ovlyvnenych ucenim demonu. Nauka o Trojici je pouze jedna z techto nauk a to co tu obhajujete je jen jeji jina verze.

Muzete si podat ruce s modlosluzebnikmi a uctivaci kriza. Presne tam s takovymhle svym ucenim zneuctujicim JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU i jeho syna JEZISE KRISTA skutecne patrite.

Osobně nevěřím v pojetí trojice, jak ji vykládá většina církví. Ale oni sami nedokáží přesně postavení těch tří popsat. Respektuji ale jejich názor, protože Boha nikdy nikdo neviděl a já jsem jen stvoření. Myslím, že naše myšlenkové schopnosti nejsou sto tuto záležitost rozklíčovat a pochopit.

Faktem je, že řada textů použitých na JHVH je stejně tak použita na JK. Dále je fakt, že se v NZ píše o modlitbách přímo k JK. To jen na okraj pro zamyšlení.

Naopak se mohu zeptat, kde je v Bibli napsané, že JK je anděl, trochu vyšší, tedy archanděl?

Také se chci zeptat, kdo tvrdí, že v biblickém popisu nezemřel JK na kříži? A je to tak podstatné, na jakém mučícím nástroji JK zemřel?

A na závěr. Co když se Loraku hrubě mýlíš se svými názory založenými na učení SV? Co když jsi na tom jako ap. Pavel před obrácením ke Kristu? Jemu se také nezjevil JHVH, ale JK.

Přeji ti, aby si byl schopen se alespoň nad některými argumenty zamyslet. Abys neviděl jen černobíle a nezapomínal na to, že Satan se převléká za anděla světla. A nové světlo se stále ve SV objevuje...

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča) - Stránka 5 Empty Re: Vyloučen za vzývání Ježíše Krista (Jenda Janča)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru