Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

+26
gari
popepapez
Ing.Peter
Alea
sazeč
Mezek
Jesen
gem123
rals
Abbaddon
dov
witness
Jiří Hrádek - Matýno
Minehava
Patrobas
kovboj
jája
Šilarová Jana
Melissa
Radim
candy
agamnemnon
stefan
Dora
zbysek
Vojtěch Malleus
30 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 29/12/2012, 16:31

Ahoj Yxoxsi, za sebe jsem odpověděl v předchozím příspěvku ......
gari napsal:O slavení Ježíšova narození není v bibli žádná zmínka, protože ho začali křesťané v této podobě slavit až mnohem později.


gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 29/12/2012, 18:11

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Yxoxsi, pokud někdo řekne, že sedat u vánočního stolu znamená účastnit se uctívání démonů, uvěřil bys? Moje svědomí nikoli, naopak bych dotyčnému vysvětlil význam tohoto svátku.
A co ti v tom brání, sazeči?

Nerozumím ti. Můžeš mi prosím vysvětlit?

Spíš by ses měl ptát sebe, co ti v tom brání, ne? Sedat u vánočního stolu a povykládat přítomným význam narození Pána moje svědomí netrápí, spíš naopak.

Kol.2:16 Nikdo tedy nemá právo odsuzovat vás za to, co jíte nebo pijete, nebo kvůli svátkům, kvůli novoluní nebo sobotám. To všechno je jen stín budoucích věcí, ale skutečnost je Kristus. Ať vám neupírá podíl na vykoupení nikdo, kdo si libuje v poníženosti a uctívání andělů, jak to v marné pýše své mysli viděl při svém zasvěcování....
Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat: neber to do rukou, nejez, nedotýkej se - jako byste stále ještě byli v moci světa? Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí. Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní.
Protože jste byli vzkříšeni s Kristem, hledejte to, co je nad vámi, kde Kristus sedí na pravici Boží. K tomu směřujte, a ne k pozemským věcem...

Všechno, cokoli mluvíte nebo děláte, čiňte ve jménu Pána Ježíše a skrze něho děkujte Bohu Otci....

Jednejte moudře ve styku s okolním světem a využijte čas vám svěřený. Vaše slovo ať je vždy laskavé a určité; ať víte, jak ke komu promluvit.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 20:03

Bráškové a sestřičky.

Sazeči, i jsem to zvýraznil, psal jsi, že bys vysvětlil význam tohoto svátku, tak jsem se jen ptal, co ti v tom brání, čemu z toho nerozumíš? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 20:09

Bráškové a sestřičky.

gari napsal:O slavení Ježíšova narození není v bibli žádná zmínka, protože ho začali křesťané v této podobě slavit až mnohem později.
Gari ty v tom možná nevidíš problém, já ano, ale to je můj problém, který nikomu nenutím, jen o něm píši, co vám z toho vadí nebo nesedí? :-) Možná je to špatný přístup, ale cokoliv se do křesťanského života či církve dostává po době o které čteme v Písmu, o kterém si můžeme myslet, co chceme, já ho vnímám jako Boží Slovo, tak jsem velmi opatrný, a slavení vánoc mi příliš křesťanské nepřijde i když se tak chce tvářit.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 29/12/2012, 20:35

yxoxs napsal:a slavení vánoc mi příliš křesťanské nepřijde i když se tak chce tvářit.
Zkusím se zeptat ještě jinak. Vnímáš samostatnou připomínku Ježíšova narození (tedy Vánoce) jako rozpor s tím, co po nás Bůh chce? Pokud ano, v čem konkrétně je ten rozpor?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 29/12/2012, 20:50

Yxoxsi, citoval jsem Kol. Co to tam vidíme?
Ať směřujeme ke Kristu, no a tím pádem proč odsuzovat popř. varovat, že účastnit se slavení Vánoc znamená účastnit se démonského stolu, když jde o Krista, jeho narození čili vzhlížet výš ke Kristu a o něm mluvit?

Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat: neber to do rukou, nejez, nedotýkej se - jako byste stále ještě byli v moci světa? Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí. Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní.

Mocnosti světa se nemusím lekat např. slavení Vánoc. (Vánoce zařadím k mocnostem světa dle chování účastníků). Účastním se a mě se nemusí týkat, ony jsou mimo mě pro můj přehled a chápání lidských tradic nevedoucí nikam. Proč se zdržovat planých tradic (neúčastnit se např. Vánoc dle světských měřítek), jen abych se náhodou nenakazil? Copak nejsem chrám, copak jsem nezemřel světu, že toužím oslavit s ním, že upadám do bahna světa?
Ne, vše je Kristus. No a proto vydávejme o něm svědectví ve svůj prospěch pro Boží vůli i ve slavení Vánoc. Právě když věří v Kristovo narození či jen tak oslavují pro sebe a rodinu, nemůžeme využít ve stanovenou dobu jako v den narození Páně? (Kdoví, nenarodil-li se 25.12?)

Proč se mám bát a nevědět si rady tak, že se vyhýbám lidských zvyků?

Pán Ježíš využil svátků ve svůj prospěch např. v době slavení Pesach uspořádal svou hostinu na památku svého úmrtí v náš prospěch, tak i apoštolé v době Letnic dostali dar DS. Určitě i mnozí apoštolé využili něco podobného, ne?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 20:57

Bráškové a sestřičky.

Zbyšku, ptáš se špatně, nikdo mi zatím nevysvětlil, co má narození Krista společného se slavením vánoc? Ano, bral bych to, kdyby to bylo spojeno jako samozřejmost s jakou přijímali záležitost s připomínkou Kristovy smrti (Skutky apoštolů jsou toho plné, jak raní křesťané lámali chleba), ale nic takového, proto skutečně mě udivuje vaše přesvědčení o spojitosti slavení vánoc s narozením Pána? Pak vůbec nechápu, co vám vadilo u SJ třeba o doslovném vnímání 144000, protože to mi přijde ve spojitosti obhajoby vánoc, stejná demagogie.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 21:00

Bráškové a sestřičky.

Jenže Sazeči, co jsi vyjmenoval jsou záležitosti spojené s Bohem, ale vánoce jsou lidská - pohanská tradice, tedy s Bohem nemají nic společného, proto nevím proč by křesťan měl mít na těchto slavnostech účast!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 29/12/2012, 21:13

yxoxs napsal:Zbyšku, ptáš se špatně, nikdo mi zatím nevysvětlil, co má narození Krista společného se slavením vánoc?
Vánoce jsou původně oslavou narození Krista. Takže spojitost je tu jasná. Někoho prostě napadlo, že by bylo vhodné to připomínat či slavit. Je to špatně, nebo dobře? Narodil se zrovna 25.12. (dle našeho počítání)? V tomto směru panuje určitá nejistota, ale záchytným bodem je početí Jana (Křitele). Pokud zjistíš, kdy měl jeho otec službu v chrámu, můžeš určit zhruba dobu, kdy se Ježíš mohl narodit.

Podobně, respektuješ náš letopočet? Někoho napadlo, že by bylo vhodné počítat roky od narození Krista. Ten, kdo měl za úkol spočítat dobu jeho narození, se o několik let seknul. Z praktických důvodů však k opravě nedošlo. Tedy i náš letopočet je svým způsobem oslavou narození Ježíše. Je to proti Bohu, nebo není?

Pak vůbec nechápu, co vám vadilo u SJ třeba o doslovném vnímání 144000, protože to mi přijde ve spojitosti obhajoby vánoc, stejná demagogie.
Mně osobně nevadí doslovné chápání 144 000, ale to, že na základě tohoto učení SJ rozdělují křesťany na kasty, a nižší kastě upírají podíl na Kristově těle a krvi. Přičemž Bible v tomto směru hovoří jasně, mezi křesťany žádné kasty nejsou a na chlebu a vínu má mít podíl každý, který přijímá Krista jako svého spasitele.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 21:21

Bráškové a sestřičky.

Stále se točíte kolem lidské tradice, která se objevuje kolem třetího a čtvrtého století, ale je podivem, že, že lámání chleba vešlo v platnost či známost bezprostředně, proč asi? Co je z Boha, učedníci Krista činí okamžitě, co je z lidí, vidíme v historii s velikým odstupem od rané církve, zvláštní!

Ale nevím proč mám ten pocit, že bych někomu snad bránil v tom aby se slavení vánoc účastnil, jen sděluji svůj názor, že to s křesťanstvím nemá, co dělat!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 29/12/2012, 21:32

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Jenže Sazeči, co jsi vyjmenoval jsou záležitosti spojené s Bohem, ale vánoce jsou lidská - pohanská tradice, tedy s Bohem nemají nic společného, proto nevím proč by křesťan měl mít na těchto slavnostech účast!

Škoda, Yxoxsi, že nerozumíš. Právě o tom píši, že dle tvých měřítek jsou Vánoce lidská tradice. Tak proč se ho nedotýkat, jako kdybys upadl zpět do bahna? Jsi chrám a tudíž se nemáš čeho bát, že bys upadl do bahna! Ap.Pavel v Aténách plné model zvěstoval jméno Páně. Oproti těmto jsou Vánoce neškodné. Nemyslíš?
Samson při pohanském svátku bořil chrám, Mojžíš vychován v Egyptě plné model atd. Rozumíš?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 29/12/2012, 21:36

yxoxs napsal:Stále se točíte kolem lidské tradice
Ano.

jen sděluji svůj názor, že to s křesťanstvím nemá, co dělat!
Tak se zkusím zeptat ještě jinak. Je jakákoliv lidská tradice proti Bohu? Je lidská tradice slavení Ježíšova narození nějakým způsobem v rozporu s Božím záměrem, tedy se záměrem jednoty všech v Kristu?

Když jsi tu před chvílí zmiňoval 144 000, pak ve způsobu, jakým to SJ podávají, vidím rozpor s Božím záměrem, protože dochází ke kastování, tedy i k narušení jednoty v Kristu. A to tím (jak jsem psal minule), že "vyšší" kasta odpírá "nižší" kastě podíl na Kristově těle a krvi.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 21:39

Bráškové a sestřičky.

Sazeči, zvláštní uvažování!

On Lot, když byl v Sodomě a Gomoře, byl zachráněn Bohem jen proto, že když ho obklopovali hříšníci, že s nimi hřešil, super. Protože tak mi to přijde, že z toho, co jsi uváděl, tak pro křesťana znamená, že když tedy je obklopen těmi, kteří ani neví proč slaví vánoce, tak je má slavit taky. Ale znovu, já ti v tom nebráním, klidně si je slav když ti to svědomí dovoluje. Nebo jsi snad z mé strany vnímal, že ti to nějak vyčítám? Ale například Pavel sice byl mezi modlami, ale ani jedné se neklaněl. No nic, asi zapomínáte na textík o tom, že je bláhové si myslet, že když na sebe nahrneš uhly, že zůstaneš čistý.

Dobrou noc, klidné spaní

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 21:45

Bráškové a sestřičky.

Ne Zbyšku, já jen nevidím ve slavení vánoc důvod. Proč? Možná špatný nebo naivní, ale protože je neslavili třeba apoštolové. Ano, můžeš namítat, jak to můžeš vědět, jistě nemůžu, ale věřím tomu, že kdyby ano, tak se o tom určitě bude psát, tak jak se třeba Pavel - mnohokrát zmiňoval o lámaní chleba a nejen to, on k tomu i vybízel nebo-li to preferoval. Po vánocích, jako by se zem slehla, divné. Ale divné to vidím já, ostatní to tak nevidí, proto jim nic nebrání slavit vánoce. Ale to je v pořádku, znovu, nejsem soudce. Jen to vidím jinak a nikdo mě zatím nepřesvědčil o tom, že můj pohled je nesprávný či nebiblický.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 29/12/2012, 21:51

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Jenže Sazeči, co jsi vyjmenoval jsou záležitosti spojené s Bohem, ale vánoce jsou lidská - pohanská tradice, tedy s Bohem nemají nic společného, proto nevím proč by křesťan měl mít na těchto slavnostech účast!
Ahoj Yxoxsi, ty si vážně myslíš, že Vánoce zavedli pohané, tedy lidé, kteří nevěřili v Ježíše Krista?

Není problém, že neslavíš Vánoce. Pokud to tak cítíš, tak je to v pořádku. Je dobře, že jsi opatrný a dáváš si pozor na to, co děláš a proč to děláš. Problém je ale to, že o křesťanech, svých bratrech říkáš, že když slaví Vánoce, tak sedí u stolu démonů. Jak by se ti líbilo, kdyby to říkali o tobě, protože je neslavíš? Není to vynášení soudu?

Jak se asi cítí tvoji bratři, kteří mají vánoční čas za čas hlubokého rozjímání, modliteb plných díkůvzdání Bohu za to, že nám poslal vykupitele, čas mnohých příležitostí mluvit s lidmi o Bohu, čas nádherných bohoslužeb, kam více jak jindy přicházejí i lidé ze světa, protože i někteří z nich si v tomto čase uvědomují své duchovní potřeby atd. atd. Tomu ty říkáš stůl démonů a nazýváš to pohanskou tradicí? Proč? Pokud máš s tímto svátkem problém, fajn, ale nepodsouvej ho hned na stůl démonů. Nevidíš do mysli a srdce svých bratrů.

Vážím si tvého názoru a toho, že nechceš dělat nic, co se dle tebe Bohu nelíbí.
O to samé usiluji já - jen s tím rozdílem, že ty tento svátek s úcty k Bohu neslavíš, a já ho s úcty k Bohu slavím. I love you


Naposledy upravil gari dne 29/12/2012, 22:12, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 29/12/2012, 21:54

yxoxs napsal:Ne Zbyšku, já jen nevidím ve slavení vánoc důvod.
To je v pořádku, proti tomu naprosto nic nenamítám. Ale proč tvrdíš, že to s křesťanstvím nemá nic společného, když se to přímo Krista týká? Právě proto se tě ptám, zda je to v rozporu s Boží vůlí, nebo ne? A že o tom v Bibli není zmínka? Tam není zmínka ani o mnoha jiných věcech, jako například o počítání let od narození Krista. Je tedy i celý náš letopočet špatný?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 22:42

Bráškové a sestřičky.

Jenom proto, že se o letopočtu Bůh nezmiňuje, tak máš Zbyšku jistotu, že je to OK? Já si to nemyslím. Ale to je na jinou diskuzi.

Nemyslím si vážně, že vánoce mají co dělat s křesťanstvím či s Kristem, to stejné je jako si nemyslím, že vyzdvihování Marie jako matky Boží, má co dělat s Kristem. Prostě tomu nevěřím, že si to Pán přeje, a vůbec mě neznepokojuje, že si to většina bratří nemyslí.

Gari, víš já mám problém i s bohoslužbami, takže tvá snaha se minula cíle, ale vím, co jsi tím chtěl naznačit. Chápu tyto pohnutky, jen mě mrzí, že k tomu stále potřebujete berličky. To skutečně ke každému projevu vděčnosti Bohu, za to, že nám dal příležitost žít díky Kristu, potřebujete svátek, který má pochybnou historii? Je jedno jak se na tu věc dívám, ale už to, že jsem tak naladěn, protože to tak je, vidím jako již do jisté míry souhlas s tím vším kolem. Nezlobte se bráškové a sestřičky, já uctívání v Duchu a v pravdě, vnímám jinak, sorry. Což mi nebrání v tom abych vás neměl rád. I love you

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 22:48

Bráškové a sestřičky.

Možná se pletu, ale na rozdíl od připomínky smrti nebo-li toho, co se díky smrti Krista stalo nebo umožnilo, si neuvědomuji, že by za života Krista a služby se svými apoštoly, někdy vyzval k připomínání svého narození, krom záležitosti s Marií, nepletu-li se. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 29/12/2012, 23:10

yxoxs napsal:Jenom proto, že se o letopočtu Bůh nezmiňuje, tak máš Zbyšku jistotu, že je to OK? Já si to nemyslím.
Ano, mám jistotu, že je to OK.

Nemyslím si vážně, že vánoce mají co dělat s křesťanstvím či s Kristem, to stejné je jako si nemyslím, že vyzdvihování Marie jako matky Boží, má co dělat s Kristem. Prostě tomu nevěřím, že si to Pán přeje, a vůbec mě neznepokojuje, že si to většina bratří nemyslí.
Jenže ty jsi Vánoce o přirovnal ke stolu démonů. Z čehož plyne, že je považuješ za něco, co je v rozporu s Boží vůlí. Tedy by tě mělo také znepokojovat, že jiní křesťané v tom problém nevidí. Proto se tě také ptám...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 29/12/2012, 23:21

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Sazeči, zvláštní uvažování!

On Lot, když byl v Sodomě a Gomoře, byl zachráněn Bohem jen proto, že když ho obklopovali hříšníci, že s nimi hřešil, super. Protože tak mi to přijde, že z toho, co jsi uváděl, tak pro křesťana znamená, že když tedy je obklopen těmi, kteří ani neví proč slaví vánoce, tak je má slavit taky. Ale znovu, já ti v tom nebráním, klidně si je slav když ti to svědomí dovoluje. Nebo jsi snad z mé strany vnímal, že ti to nějak vyčítám? Ale například Pavel sice byl mezi modlami, ale ani jedné se neklaněl. No nic, asi zapomínáte na textík o tom, že je bláhové si myslet, že když na sebe nahrneš uhly, že zůstaneš čistý.

Dobrou noc, klidné spaní

yxoxs

Yxoxsi, zapomínáš, že jsme chrám a v něm Boží království čili nemá místo pro démony. To znamená, že díky zkušenostem ve SZ žijeme v tom podobně jako Lot a nestane se nám, protože jsme chrám. Ne proto, že chceme, ale proto že jsme zvítězili nad světem svou smrtí tak, že se již nemusíme bát, že se do něho zaplétáme znova s chutí, nýbrž jako ap.Pavel, Samson, Lot a další, které chrání Bůh.

Pokud věříš v moc DS a znovuzrození, pak se nemáš čeho obávat. Ale žel v tobě obavy vidím. To ale neznamená, že můžeš skočit do pece a nic se ti nestane. My jsme jako Samson, Daniel a jeho tři přátelé, apoštolé ad., které Bůh povolává a které také chrání před Zlým...

Chce to víra a ta dokáže divy.

Účastnit se slavení Vánoc není modla, ale lidská tradice spíš, pro nás příležitost tomuto světu oznámit spásu skrze Krista, který se v tuto chvíli narodil byť Bůh jako člověk. Toto je mocné evangelium.

Jenomže, ty Yxoxsi, velice obáváš, a to není víra, nýbrž strach jako SJ, kteří se z Boha narodili. Narodili-li se, zjistili by tuto marnost, ale vše je Kristus.

To neznamená, že můžeš hřešit, jak se domníváš, nýbrž využít tuto příležitost. Proto bych šel navštívit židovský hřbitov jako navštívili apoštolé synagogy.

Pokud tvoje svědomí říká ne, prosím, ale účast u vánočního stolu byť dle tebe účast u stolu démonů nemůže křesťana ohrozit, upírá-li vše ke Kristu.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 23:33

Bráškové a sestřičky.

Sazeči promiň, ale já ve slavení vánoc žádné evangelium nevidím. Určitě jsou jiné příležitosti k tomu, jak světu ukázat nebo zvěstovat Krista.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 23:35

Bráškové a sestřičky.

Ano Zbyšku, máš pravdu já slavení vánoc považuji jako něco, co je v rozporu s Boží vůlí.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 29/12/2012, 23:41

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Sazeči promiň, ale já ve slavení vánoc žádné evangelium nevidím. Určitě jsou jiné příležitosti k tomu, jak světu ukázat nebo zvěstovat Krista.

Já ano. Mám zkušenosti. Měli jsme předvánoční setkání nesl. členů v klubu. Po určité době jedna naše sestra povstala a začala mluvit o významu slavení Vánoc. Pak jsme vydávali svědectví o našem Pánu, proč se nám narodil a proč slavení Vánoc. Určitá souvislost. Pro lidi světská tradice, ale pro věřící vlastní. Někteří pochopili, hlavně bylo, že naslouchali. Nakonec se jeden přihlásil, že má zájem poznat Krista. Už navštěvuje náš sbor 2x. Každý rok nám přibývá křestanů 1 nesl. Halelujah! Chápej, vánoční atmosféra je něco, co musíme využít, lidé mají jaksi otevřené srdce a mysl a o Kristu raději naslouchají, vždyť k Vánocům patří. Smile
cheers

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Melissa 29/12/2012, 23:47

gari napsal:
yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Jenže Sazeči, co jsi vyjmenoval jsou záležitosti spojené s Bohem, ale vánoce jsou lidská - pohanská tradice, tedy s Bohem nemají nic společného, proto nevím proč by křesťan měl mít na těchto slavnostech účast!
Ahoj Yxoxsi, ty si vážně myslíš, že Vánoce zavedli pohané, tedy lidé, kteří nevěřili v Ježíše Krista?

Není problém, že neslavíš Vánoce. Pokud to tak cítíš, tak je to v pořádku. Je dobře, že jsi opatrný a dáváš si pozor na to, co děláš a proč to děláš. Problém je ale to, že o křesťanech, svých bratrech říkáš, že když slaví Vánoce, tak sedí u stolu démonů. Jak by se ti líbilo, kdyby to říkali o tobě, protože je neslavíš? Není to vynášení soudu?

Jak se asi cítí tvoji bratři, kteří mají vánoční čas za čas hlubokého rozjímání, modliteb plných díkůvzdání Bohu za to, že nám poslal vykupitele, čas mnohých příležitostí mluvit s lidmi o Bohu, čas nádherných bohoslužeb, kam více jak jindy přicházejí i lidé ze světa, protože i někteří z nich si v tomto čase uvědomují své duchovní potřeby atd. atd. Tomu ty říkáš stůl démonů a nazýváš to pohanskou tradicí? Proč? Pokud máš s tímto svátkem problém, fajn, ale nepodsouvej ho hned na stůl démonů. Nevidíš do mysli a srdce svých bratrů.

Vážím si tvého názoru a toho, že nechceš dělat nic, co se dle tebe Bohu nelíbí.
O to samé usiluji já - jen s tím rozdílem, že ty tento svátek s úcty k Bohu neslavíš, a já ho s úcty k Bohu slavím. I love you
Moc hezky shrnuto a vysvětleno, díky. Souhlasím s tebou. sunny

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 30/12/2012, 00:14

Bráškové a sestřičky.

Ahoj Yxoxsi, ty si vážně myslíš, že Vánoce zavedli pohané, tedy lidé, kteří nevěřili v Ježíše Krista?
Ahoj Gari, a kdo je tedy zavedl, byli to apoštolové nebo první křesťané v prvním století? Kde je první doložení slavení vánoc, a účastnil se jich třeba Jan nebo Petr nebo Pavel nebo třeba Marie, Ježíšova matka?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 5 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru