Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bible - příčina ke klopýtání

+17
jája
zbysek
144012
stefan
Dora
Jiří
hanala
Melissa
Zdeněk Bláha
Eliška
Mezek
kovboj
Martin Cibulka
Karmen
Černá ovce sboru
witness
Pasach
21 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  dov 20/2/2009, 19:47

Pasach napsal:5) Empirická zkušenost zaměstnavatele: Zaměstnejte týmy mužů a žen. Sám mám tři firmy a všude je to stejný model: Muži tvoří, pracují, vymýšlejí nová řešení. Ženy krafají, vymýšlejí neustálé komplikace, zdržují nesmyslnými připomínkami a permanentně kvokají o tématech v rozmezí menstruace, antikoncepce, kvasinky a orgasmus.

Ahoj Pasachu, po přečtení těchto slov bych nechtěl být tvým zaměstnancem. Navíc ze své zkušenosti mohu říci, že znám dost mužů, kteří si stěžují a fňukají a nechce se jim tvořit. Takovéto zevšeobecnění je nefér a vypadá to, že pohrdáš lidmi, kteří jsou Božím stvořením.

Pasach napsal:
Melissa napsal:A před Bohem jsme si naprosto rovni.
lol! A tohle máš odkud? Z Bible, nebo je to jen Tvé zbožné přání??? Pokud vím, tenhle rovnostářský blábol v Bibli nikde není. Jestli se mýlím, přihoď odkaz.

Vychází to ze základního pohledu na stvoření člověka. Vezmeš-li jako popis stvoření člověka Gn 1:26-27, tak zde nalezneš, že člověk je stvořen jako muž a žena. Jako celek je člověk k Božímu obrazu. Nelze zde nijak vyvodit podřízenost jednoho druhému. Pokud poničíš postavení druhého, ničíš vše.

Pasach napsal: Praktický poznatek: Inteligence a osobní kvality konkrétní ženy se poznají mimo jiné i podle toho, do jaké míry přijímá svoji podřízenou úlohu oproti muži. Mimochodem, Melisso, můžu se Tě zeptat, co jsi konkrétně Ty v životě dokázala tak kreativního, činorodého, objevného a vědecky kvalitního, že máš tu smělost prohlašovat se za rovnou mužům?

Mellisu neznám, ale základem pro posuzování druhého člověka je to, že je Božím milovaným stvořením, a tak je nutno jej vnímat, i když není tak kreativní a možná z mého pohledu hloupý. V církvi, kam chodím, je jeden mentálně postižený kluk a nikdy nebude naplňovat tvé požadavky o tvořivosti. Modlí se však nahlas a je mi vždy velikou výzvou v upřímnosti své víry. On to, k čemu se pracně doberu, bere daleko lehčeji. No a vůbec: neprojevuje Mellisa tím, že sem píše a formuluje myšlenky, nějakou tvořivost? scratch

Pasach napsal: Dobrý večer, Witnessi,děkuji za Tvůj názor. Dovol mi, abych se pozastavil nad Tvým výše uvedeným tvrzením. Bůh přece stvořil ke svému obrazu pouze Adama, toho nazval člověkem - hebrejsky IŠ znamená ČLOVĚK i MUŽ. Žena, hebrejsky IŠŠAA, není člověk, nýbrž doplněk člověka. Cituji Bibli:
1. Mojžíšova 2:18 A Jehova Bůh dále řekl: Pro člověka není dobré, aby byl stále sám. Udělám mu pomocnici jako jeho doplněk.

Tvé tvrzení je chybné - viz citovaný text Gn 1:26-27. Tebou citovaný překlad s výrazem doplněk je dán nesprávným pochopením hebrejského výrazu "ezer knegedo." Stefan správně poukazuje na jiné překlady, které tebou použitému neodpovídají. Doslově je zde "pomoc jeho naproti jemu." Do česky znějícího vyjádření to má daleko a je více možností, jak toto spojení přeložit zvukomalebně a s ohledem na kontext. Možná je fajn překlad New Living Translation, který je i výkladem a který říká: "I will make a companion who will help him." Společník se mi moc líbí a nebál bych se z té pomocnice udělat kumpána pro společná dobrodružství.

Navíc technicky vzato "íšá" je ženský rod od "íš" a ne jistě nějaký doplněk. Tvé tvrzení odporuje základům hebrejské gramatiky. Aspoň z toho mála, co znám. Použití výrazu "íš" a "íšá" je důležité až ve verši 23 ("Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest."), kde je tento výraz použit jako vyjadření Adamaova nadšení z kumpána, jehož dostal.

Pasach napsal: Za prvé: ten verš Gen 2:18 je trochu jinak, použila jsi Ekumenický překlad a to je dost mizerné a tendenční dílo. Mnohem exaktněji překládá tento verš PNS:
1. Mojžíšova 2:18 A Jehova Bůh dále řekl: Pro člověka není dobré, aby byl stále sám. Udělám mu pomocnici jako jeho doplněk.
Za druhé, Eva svoji roli prokazatelně neustála. Otrávila Adama a s ním celé lidstvo. Žena je takto spolu se Satanem zodpovědná za téměř veškeré zlo tohoto světa.

Dora napsal:Myšlenka, že Bůh stvořil ženu méně inteligentní, kreativní atd... je blábol, který nemá biblické opodstatnění.

Pasach napsal:Má biblické opodstatnění, a to už jen v tom, že Satan si netroufl svádět Adama, protože věděl, že by ho Adam poslal do patřičným míst. Musel čekat na hloupější a domýšlivější Evu, aby ji mohl svést. Eva to neustála - a proto Bůh poté zavedl opatření, že stabilnější muž bude labilní ženě vládnout. A toto opatření platí dodnes a ženy ho musejí respektovat.

Dory se je třeba zastat. Jednak překlady CEP a PNS lze těžko srovnávat, protože každý z nic je dělán jinou metodou a navíc PNS je překlad z angličtiny, a ne z původních jazyků jako CEP. Tvé biblické opodstatnění je spekulací, protože to můžeš podpořit jen tím, že had sváděl nejprve ženu. Šlo by namítat, že ona diskutovala, kdežto Adam jen jako vůl vedený naporážku poslušně žral. Někteří biblisté kladou otázku, kde byl Adam při pokušení Evy a jakto, že jí nepomohl? Nemůže to být jeho chyba?

Může se debatovat o rozdílnost úloh muže a ženy a toho, jak se projevují, ale ne o méněcennosti jednoho nebo druhého. To je scestné pochopení Písma.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Pasach 20/2/2009, 19:55

Melissa napsal:Bylo tady mnoho napsáno o inteligenci. Co se týče druhů inteligence, tak psychologie jich rozeznává nejméně osm.

Do této míry je nutno souhlasit. Špičkové IQ testy většinou pracují s devíti disciplínami a výsledek je vypočítán ze všech z nich.

Melissa napsal:(tady se různí někteří jich udávají i více - přidávají emoční a taky spirituální)- mezi nimi je inteligence sociální, pro pohyb, hudbu apod. Prostě lidé jsou různí. Někdo je perfektní v matematice, ale neudělá kotoul, jiný skáče do dálky jako klokan, ale bojuje se základními rovnicemi...

Ach jo. Co je zase tohle za vynález? Inteligence pro pohyb? Ke skákání do dálky je potřeba inteligence??? To snad už není vůbec možné, co všechno někteří lidé prohlásí za inteligenci. Nakonec prohlásí za génia totálního imbecila jen proto, že hraje dobře fotbal.

Melissa napsal:...a pak jsou lidé zdánlivě jednoduší, ale s obrovským smyslem pro potřeby jiných a ti pak mají srdce na dlani. Nikdo není lepší, či horší : jen jsou prostě různí. A v tom je ta krása - můžeme se vzájemně obohacovat, dávat ze sebe to nejlepší. Pokud takhle bude fungovat lidská společnost - pak by svět vypadal jinak.

Tohle je ovšem velmi významný a zajímavý postřeh. Ano, Melisso, je to tak a významně jsi vystihla podstatu věci a posunula tím téma inteligence do úplně jiné roviny. I v tom spočívá mé prokletí. Naměřené IQ mám sice obrovské, ale kdybych měl výrazně nižší, nejspíš bych se v životě nebyl dopustil hříchů, které dodnes špiní mé svědomí. Kdybych měl IQ poloviční, také bych měl pravděpodobně mnohem pokornější postoj k jevům, které okolo sebe vidím. Díky svým životním "úspěchům" jsem vlastně neúspěšný před Bohem: Jsem nafoukaný, namyšlený, arogantní a chybí mi nejzákladnější vlastnost nezbytná k přístupu k Bohu: pokora. Je hrozně těžké s tím bojovat. A to obzvláště v situaci, kdy je člověk mladý bohatý muž, kterého velké množstvý bohatých úspěšných lidí uznává a vychvaluje a navíc nemá nouzi o přízeň mladých půvabných dívek... Můj dobrý přítel, který je SJ, to nazval "svůdnými lákadly tohoto Světa". Nechci tomu propadat, protože mé vlastní pocity viny mi dávají jasně najevo, že tudy cesta k Bohu nevede. Bojovat s tím je velmi, velmi těžké - nemoc zvaná arogantní nafoukanost se velmi, velmi těžko léčí. Nějaké úspěchy jsem v tom sice zaznamenal, ale jde to velmi, velmi pomalu a ztěžka. Asi si dovedeš představit, co jsem byl kdysi za hovado, když Ti řeknu, že jsem býval ještě mnohem horší než v současnosti Sad
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Pasach 20/2/2009, 20:04

Dóv:
Děkuji Ti za pozoruhodný příspěvek. Je pro mě velkým přínosem, protože odhaluješ pohled, který je pro mě nový.
Potřebuji čas na promyšlení Tvých poučných výroků, které mě bezpochyby o mnohé obohatí a pravděpodobně změní můj postoj.

Děkuji ještě jednou.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re:Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Melissa 20/2/2009, 20:17

Dohledala jsem konkrétně: druhy inteligencí podle teorie mnohočetné inteligence:
logicko -matematická
lingvistická
prostorová
kinestetická (tělesně - pohybová)
hudební
interpersonální (hodně přátel, skupinové hry, empatie )
intrapersonální - smysl pro nezávislost, silná vůle, vyhraněné názory, styl
ekologická
někteří jiní přidávají emoční a duchovní inteligenci

Jistý psychoterapeut se vyjádřil - díky Bože za krize, hodně mě naučily, pomohly mi střetnout se s tím, co musím řešit. A jen tak mohu zase o kousek vyrůst. Protože duchovní růst během lidského života nikdy nekončí.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  stefan 20/2/2009, 21:15

dov
Někteří biblisté kladou otázku, kde byl Adam při pokušení Evy a jakto, že jí nepomohl?
Presne tam som mieril, chcel som, či sa na to niekto nechytí. Scott Hahn práve tu vidí to prvé zlyhanie Adama, pretože Adam dostal príkaz raj obrábať a strážiť, teda chrániť, v čom evidentne zlyhal, pretože Evu neochránil. Priznávam však, že len u Hahna som sa stretol s týmto postrehom, môžete napísať ktorí iní biblisti ešte takto zmýšľajú? Ďakujem.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Eliška 20/2/2009, 21:39

Pasach napsal:

I v tom spočívá mé prokletí. Naměřené IQ mám sice obrovské, ale kdybych měl výrazně nižší, nejspíš bych se v životě nebyl dopustil hříchů, které dodnes špiní mé svědomí. Kdybych měl IQ poloviční, také bych měl pravděpodobně mnohem pokornější postoj k jevům, které okolo sebe vidím. Díky svým životním "úspěchům" jsem vlastně neúspěšný před Bohem: Jsem nafoukaný, namyšlený, arogantní a chybí mi nejzákladnější vlastnost nezbytná k přístupu k Bohu: pokora. Je hrozně těžké s tím bojovat. A to obzvláště v situaci, kdy je člověk mladý bohatý muž, kterého velké množstvý bohatých úspěšných lidí uznává a vychvaluje a navíc nemá nouzi o přízeň mladých půvabných dívek...


Věřím Ti Pasachu, že je to pro Tebe opravdu těžké.
Modlím se za Tebe celý den, co jsem sledovala tuto diskusi.

Považuji za zázrak, že se tolik lidí mělo čas i chuť připojit do diskuse a také měli co říci. Již několikrát jsem vnímala, že když se rozčílíš, tak to všechno lítá. A mám dojem, že musí být mnoho zraněných kolem. Já si celý den kladu otázku, jak je to možné, že tak inteligentní člověk jako Ty, může mít takovýto pohled. Jsou to jistě hodně špatné zkušenosti s ženami, jinak to nemohu pochopit.

Je jich tolik, že Tě to vede ke zevšeobecnění? Nebo je to nějaký čerstvý zážitek, který Tě přiměl takto reagovat?

Prosím Otce, aby Ti pomohl zvládnout to zoufalství, vztek a vzpouru. Abys mohl dary, které si od Něj dostal využít co nejvíce ve prospěch Jeho království. A aby v Tobě dále sílila touha a láska k Němu, aby Tě bezpečně dovedl k až Sobě. sunny

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  dov 20/2/2009, 22:04

stefan napsal:dov
Někteří biblisté kladou otázku, kde byl Adam při pokušení Evy a jakto, že jí nepomohl?
Priznávam však, že len u Hahna som sa stretol s týmto postrehom, môžete napísať ktorí iní biblisti ešte takto zmýšľajú? Ďakujem.

Myslel jsem na knihu Larry Craba Adamovo mlčení. Vydal ji Návrat domů vyjadřuje se v ní k tomuto tématu a dává více možností.
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  witness 20/2/2009, 23:51

Zdravím Tě, Pasachu,
myslím, že je Ti nutno přiznat, že jsi svým komentářem o postavení muže a ženy rozpoutal živou diskuzi.
Pročetl jsem asi 3 x znovu a znovu Tvé příspěvky a rád bych opět k některým něco řekl, nejprve zareaguji na Tvůj dotaz na mě:
Dobrý večer, Witnessi,
děkuji za Tvůj názor. Dovol mi, abych se pozastavil nad Tvým výše uvedeným tvrzením. Bůh přece stvořil ke svému obrazu pouze Adama.
Výraz, že člověk byl stvořen k Božímu obrazu, se nachází
v 1. Mojžíšově 1:27, pro porovnání cituji text z PNS(který uznáváš)
a z EP(který považuješ za tendenční, ale obecně je uznáván).
(pozn. já osobně čtu kromě jiných oba tyto překlady, které oba mají své přednosti i zápory, žádný však nepovažuji za nadřazený tomu druhému.)

PNS:
A Bůh přistoupil k tomu, aby stvořil člověka ke svému obrazu, stvořil ho k obrazu Božímu, stvořil je jako muže a ženu.
EP:
Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil.
Z těchto textů i z následného kontextu jasně vyplývá, že člověk je zde myšlen jako celek, není žádný důvod oddělovat v tomto případě jen Adama a jen na něj uplatnit výrok, že člověk byl stvořen k Božímu obrazu, jelikož vyjádření ,, obraz ´´se týká jak muže, tak ženy.
Píšeš, že jsi vzdělán v lingvistice, pak tedy předpokládám, že čteš i jinak než česky. Zkus se tedy podívat na tento text do jakéhokoliv jiného překladu (anglického, německého, francouzského atd.), který považuješ za korektní, a zjistíš, že obrazem Božím je všude míněn jak muž, tak žena.

Uvádíš též argument:
Stojí za zamyšlení, proč Satan v podobě hada neoslovil Adama, dokud byl Adam sám. Učinil tak až ve chvíli, kdy existovala Evu. Proč? Protože u Adama by evidentně nepochodil, ten by ho patřičně poslal do jistých míst. Jen Eva mohla skrze svoji ženskou omezenost a touhu po bohorovnosti celé zničit.
Pokud Eva vše zničila skrze svoji ženskou omezenost, skrze co pak následně Adam posoudil její jednání za hodné následování, snad skrze svou Bohem danou větší inteligenci ?
Také, Satan jistě neplánoval jen svedení Evy, ale pravděpodobně si uvědomil, že na Adama musí jinak, a to přes ženu, kterou předem musí dostat na svou stranu a pak už to půjde lépe. Ale to, že Adam nebyl sveden přímo satanem, ale až svou manželkou, není přece žádný důkaz Adamovy vyvýšené inteligence.
Bůh oběma vyměřil stejný trest, protože oba selhali naprosto stejně, a fakt, že každý měl své slabé místo jinde jen poukazuje na rozdílnost mezi mužem a ženou, ale jistě ne na rozdílnou míru jim dané inteligence při stvoření.
Za druhé, Eva svoji roli prokazatelně neustála. Otrávila Adama a s ním celé lidstvo. Žena je takto spolu se Satanem zodpovědná za téměř veškeré zlo tohoto světa.
Dopis Římanům 5 : 12 říká, že skrze jednoho člověka vstoupil do světa hřích...
Kontext dále jasně ukazuje, že tím jedním člověkem je myšlen Adam, neboli jemu dává Bible hlavní odpovědnost, ne Evě (což ji samozřejmě nijak neomlouvá).

Uvádíš:
Historická průkaznost výkonu a díla. Autory vynálezů, technického pokroku a vědeckého výzkumu byli vždy téměř bez výhrad muži.
Jestli to není tím, že názor na ženy, který jim vymezoval jen roli manželky, matky a kuchařky, jim po dlouhá staletí vůbec neumožňoval se na vědeckém pokroku podílet.
Též uvádíš:
Zavolejte si někdy na operátora nějaké GSM sítě. Dostanete ženu-operátorku:
Je zmatená, plácá nesmysly, ničemu nerozumí, je vzdělaností úplně mimo. Dostanete muže-operátora: Jasně ví, co dělá. Je věcný, přímý, přesný, věrohodný a odborně erudovaný.....
Ve školství a vzdělávání: Učitel - přirozeně dominantní, s aktuálními znalostmi oboru, schopný žáky kultivovaně motivovat a poskytovat výstupy. Učitelky - uječené hysterky s nízkou inteligencí, na nízké odborné úrovni, žákům spíš pro srandu........
Empirická zkušenost zaměstnavatele: Zaměstnejte týmy mužů a žen. Sám mám tři firmy a všude je to stejný model: Muži tvoří, pracují, vymýšlejí nová řešení. Ženy krafají, vymýšlejí neustálé komplikace, zdržují nesmyslnými připomínkami a permanentně kvokají o tématech v rozmezí menstruace...
Díky své práci jsem se setkal jak s mnohými učiteli, tak s mnohými telefonními operátory, a to přímo na jejich pracovišti a při jejich práci a mohu jednoznačně prohlásit, že jsem potkal i spoustu zmatených mužů, plácajících nesmysly do telefonu, učitelů, kteří nebyli schopni si udržet ve třídě autoritu a též byli žákům pro srandu a dokonce si ke kolegyním-učitelkám museli chodit pro radu, co s těmi žáky mají dělat, aby měli ve třídě alespoň takovou kázeň, jakou měly ony.
Poznal jsem také některé velice dobře prosperující společnosti, kde se na kvalitním výsledku v drtivé míře podílely ženy a dokonce znám i pár mužů,
kteří svou pracovní dobu umí také jalově ,, prokvokat´´ o nesmyslech, není jim pro neschopnost možno svěřit nic většího a jsou to jejich mnohem schopnější kolegyně, které více pracují a mnohdy i za ně samotné.
Zaujalo mě, co píšeš sám o sobě:
Díky svým životním "úspěchům" jsem vlastně neúspěšný před Bohem: Jsem nafoukaný, namyšlený, arogantní a chybí mi nejzákladnější vlastnost nezbytná k přístupu k Bohu: pokora.
Věříš mi, že já si to o Tobě vůbec nemyslím ?
Připomenu Ti, jak si toto téma začal a jak jsi reagoval na první odezvy, psal jsi:
Mám problém. Dovolte mi prosím, abych se vám s ním svěřil.
Čím pečlivěji studuji Bibli, tím více pociťuji důvodů ji zavrhnout jako lživou knihu napsanou pro sobce, která pomlouvá samotného Boha Stvořitele.

Poradíte mi prosím, kudy kam? Jsem z toho dost rozhozenej. Díky.

Vždycky vítám s obrovským pocitem úlevy, když mi někdo dokáže, jak jsem se ve své unáhlenosti mýlil. Prožil jsem teď slabé období a cítil jsem se mizerně. Díky vám je mi teď mnohem lépe.
Já tedy z toho rozhodně nemám dojem, že taková slova může o sobě napsat člověk, kterému chybí pokora.
Naopak, jsem přesvědčen, že Ti jde o duchovní věci, chceš v nich mít jasno,
neváháš přijmout argument, pokud Ti přijde dobrý a kvalitní, také bych řekl, že po takových argumentech dokonce vnitřně toužíš, i když si to možná sám nepřiznáš.
Také je vidět, že dokážeš celkem výstižně formulovat své myšlenky i pocity,
víš, co a proč chceš říct a působí to upřímně, i když s tím ne vždy lze souhlasit(jako např. já zásadně nemohu souhlasit s Tvým názorem na ženy).
Ale jak vidíš z diskuze, kterou jsi rozpoutal, nejsi zdaleka považován za člověka, kterému nestojí za to odpovědět, naopak, i přes některá Tvá extrémní vyjádření umíš hodit působivě rukavici a jak vidíš, mnozí z nás ji zvednou a považují Tě za kvalitního partnera v diskuzi, na kterého chtějí reagovat i přesto, že některé Tvé názory mohou působit opravdu zvláštně.
Můj osobní názor je, že Ti nechybí pokora, ale Tvůj problém je jinde.
Myslím, že jsi až velmi emocionální a citlivý.
Máš poměrně rozsáhlé znalosti a vzdělání, jak píšeš(já osobně nemám důvod Ti to nevěřit), i je z Tvého způsobu psaní zjevné, že o věcech strukturovaně přemýšlíš, nesmí Tě však něco citově dostat nebo vykolejit, pak jakoby Tě Tvé znalosti ve Tvém jednání nepodpoří, protože Tě ovládnou spíše ty emoce a cit.
Když odezní, nastane opět rozumové logické utřídění.
Tím neříkám, že emoce a cit jsou špatné, naopak, jen je potřeba je naučit ještě lépe spolupracovat s rozumem a logikou, máš oboje, jen je třeba nechat cit a rozum běhat na společné dráze, a ne nechávat střídavě běhat jen jednoho a toho druhého nechat odpočívat.
Avšak, mohu se mýlit, píši jen svůj dojem na základě Tvých příspěvků.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Mezek 21/2/2009, 12:09

I já,ačkoli jsem dost jednoduchý,/někdy se nechám zblbnout/a ledčemu v písmu nerozumím,musím říct klobouk dolů před Tvojí pokorou /otevřeností/To je Bohu libá vlastnost.Jen tak dál.Pasachu lol!
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Pasach 21/2/2009, 21:41

Eliška napsal:
Já si celý den kladu otázku, jak je to možné, že tak inteligentní člověk jako Ty, může mít takovýto pohled. sou to jistě hodně špatné zkušenosti s ženami, jinak to nemohu pochopit. Je jich tolik, že Tě to vede ke zevšeobecnění? Nebo je to nějaký čerstvý zážitek, který Tě přiměl takto reagovat?

Milá Eliško!

Moc Ti děkuji za Tvá laskavá slova plná účasti a pochopení. Prosím, věř mi, že navzdory mému přesvědčení o ženách pro mě představuješ velmi výjimečnou ženu, které si nesmírně vážím a k níž pociťuji pokornou úctu. Mám k tomu silné důvody, vyplývající s velmi silnými zkušenostmi s Tvojí inteligencí, empatií i vírou.
Ano, máš pravdu, zkušenosti jsou zlé. Už od dětství.
Nechodil jsem do jeslí, protože jsem měl problémy s dýcháním. Matka mě proto nechávala hlídat soukromě u jisté ženy as padesátileté. Vzpomínám si, že když mi jednou bylo u této soukromé chůvy špatně a pozvracel jsem se, zavřela mě za trest po tmě na záchod. Příčina: Měla nade mnou moc a tak jí zneužila.
Když jsem později začal chodit do školky, uměl jsem ve čtyřech letech číst, psát a mluvit o elektrických obvodech. Učitelky to nesnášely a trestaly mě tím, že mě zavíraly do kumbálu a říkali mi, že až si pro mě přijdou rodiče, nikdy mě nenajdou. Příčina: Měly nade mnou moc a tak jí zneužily.
Na základní škole na prvním stupni mě učitelka opakovaně bila ukazovátkem tak, že jsem měl po celém těle dlouhé černé podlitiny. Příčina: Měla nade mnou moc a tak jí zneužila.
A moje matka? Zachovala se typicky žensky: neudělala s tím vůbec nic.
Do družiny se mnou chodil hrozně hodný a nezištný klučina jménem Jiřík. Neměl šťastný život, jeho mamince bylo už 50, tatínkovi 60, ale byl velmi milý, křehký a zranitelný. Učitelka v družině - as padesátiletá tlustá bába jménem Štolfová, ho před celou třídou zfackovala tak, že mu tekla proudem krev z nosu, a pak ho ve své nevzdělané demenci nutila zaklánět hlavu, aby zastavila silné krvácení. Příčina: Měla nad Jiříkem moc a tak jí zneužila.
Dnes již pocit vlastní ublíženosti nemám, neboť viny, kterých se na mě dopustili druzí, jsem již odpustil. Ale nikdy jsem neodpustil viny, kterých se ostatní dopustili na jiných lidech či zvířátkách. A těch jsem viděl na vlastní oči mnohem víc. Podle Bible však po mně Bůn takové odpuštění ani nechce - máme odpustit těm, kdo se provinili proti nám (viz Otčenáš), nikoliv těm, kdo se provinili proti jiným, s nimiž soucítíme.
Ještě mnohokrát jsem se v životě setkal ze strany žen s násilím, brutalitou, bezohledností, absencí jakékoliv empatie, chladnokrevnou sobeckostí a krutostí ze vůči dětem, zvířatům i mužům. Nechci ani nemohu tady vyjmenovávat všechny zkušenosti, kdy jsem se s tím setkal, protože by na to ani tato stránka nestačila. Ale byla to zákeřnost, nenasytnost, intriky, nenávist, zlo, ryzí zlo, spočívající na principu, že kdykoliv žena dostane jakoukoliv pravomoc, okamžitě ji zneužije tím nejodpornějším způsobem. Ženy proto odůvodněně považuji za nejhorší pozemské původce všeho zla.

Když jsem dospíval v muže, všiml jsem si, že dívky přitahuji. Nemám žádné zkušenosti z tím, že by mě dívky odmítaly a byly pro mě málo dostupné - spíše naopak. Nemám důvod mít před dívkami komplexy. Ale ty hrozné životní zkušenosti, které byly příliš nahuštěné a časté, než aby šlo o pouhou souhru okolností, mě naučily, že ženy je nutno z pozice muže neustále kontrolovat a usměrňovat těmi nejúčinnějšími prostředky. Žena není ryzí zlo, tím je jen Satan, ale je tomu velmi, velmi blízko. A v současné době, kdy se ve světě rozmáhá ženský šovinismus, feminismus, diskriminace mužů a navíc spousta zbačkorovatělých rádobymužů na to dokonce oslovsky kýve, cítím potřebu se proti tomu postavit, i kdybych měl být jediný na světě.

Děkuji za Tvoji pozornost. Věř mi prosím, že si Tě velmi vážím.
Bůh Ti žehnej.

Vážený Witnessi!

Mnohokrát děkuji za Tvůj moudrý příspěvek. Děkuji za Tvoji milosrdnou toleranci a empatickou vnímavost, kterou jsi mi s takovou štědrostí věnoval. Tvé myšlenky mi udělaly pořádek v mnoha věcech. Dovol mi, prosím, abych tedy alespoň zareagoval na jediný Tvůj názor, s nímž nemohu souhlasit:

witness napsal:Bůh oběma vyměřil stejný trest, protože oba selhali naprosto stejně, a fakt, že každý měl své slabé místo jinde jen poukazuje na rozdílnost mezi mužem a ženou, ale jistě ne na rozdílnou míru jim dané inteligence při stvoření.

Rozhodně musím prohlásit, že Bůh v žádném případě oběma stejný trest nevyměřil! Důkazem je především fakt, že kromě smrtelnosti navíc uštědřil Evě zvýšení bolestí souvisejících s rozmnožováním, avšak Adamovi nikoliv - a především, ustanovil Adama vládcem nad Evou. A právě v této Jeho spravedlnosti tkví důkaz o tom, že Evě přisoudil vyšší míru viny než Adamovi.

witness napsal:Dopis Římanům 5 : 12 říká, že skrze jednoho člověka vstoupil do světa hřích... Kontext dále jasně ukazuje, že tím jedním člověkem je myšlen Adam ...
Důvodem k tvrzení, že hřích vstoupil skrze jednoho člověka, je skutečnost, že člověkem je pouze Adam; Eva není člověk, nýbrž žena, doplněk člověka. Pro důkaz stačí projít Starý Zákon: Všude se píše jen o mužích, kteří se stali otci jiných mužů. Matky jsou v drtivé většině ignorovány, nebo je o nich pouze letmá zmínka; považují se za méně podstatné. Není bez zajímavosti, že tento postoj se promítá i do Ježíšova rodokmene, kde byli za otce Josefa označeni jak Jákob bin Matthan (Matouš 1:16), tak Heli (Lukáš 3:23) - nikoliv otcem Marie, nýbrž Josefa.

Ve zbytku máš velikou pravdu.
witness napsal:Můj osobní názor je, že Ti nechybí pokora, ale Tvůj problém je jinde. Myslím, že jsi až velmi emocionální a citlivý. Máš poměrně rozsáhlé znalosti a vzdělání, jak píšeš(já osobně nemám důvod Ti to nevěřit), i je z Tvého způsobu psaní zjevné, že o věcech strukturovaně přemýšlíš, nesmí Tě však něco citově dostat nebo vykolejit, pak jakoby Tě Tvé znalosti ve Tvém jednání nepodpoří, protože Tě ovládnou spíše ty emoce a cit.
Když odezní, nastane opět rozumové logické utřídění.
Tím neříkám, že emoce a cit jsou špatné, naopak, jen je potřeba je naučit ještě lépe spolupracovat s rozumem a logikou, máš oboje, jen je třeba nechat cit a rozum běhat na společné dráze, a ne nechávat střídavě běhat jen jednoho a toho druhého nechat odpočívat.
Avšak, mohu se mýlit, píši jen svůj dojem na základě Tvých příspěvků.

Je to přesně tak, jak píšeš. Jsem horká hlava - emotivní, temperamentní a asi příliš citlivý. Zatím si vůbec neumím představit, jak sladit emoce s rozumem a logikou. Nepochybně to bude ještě nesmírně dlouhá a těžká cesta. Budu prosit Boha, našeho milujícího Tatínka o pomoc.

Děkuji Ti a ze srdce Ti přeji požehnaný večer.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  witness 22/2/2009, 00:07

Zdravím Tě, Pasachu, jsem rád, že Ti tato diskuze alespoň z nějaké části pomáhá. Než ulehnu, zareaguji na Tvá slova, která budu postupně citovat.
Ale byla to zákeřnost, nenasytnost, intriky, nenávist, zlo, ryzí zlo, spočívající na principu, že kdykoliv žena dostane jakoukoliv pravomoc, okamžitě ji zneužije tím nejodpornějším způsobem. Ženy proto odůvodněně považuji za nejhorší pozemské původce všeho zla.
Ze Tvých zkušeností je to pochopitelný závěr, zkus si to ale formulovat méně obecně, např. ve smyslu ,, většina žen, se kterými jsem já měl osobní zkušenost, ji zneužila´´...apod.
Často nás osobní zkušenost vede k tomu, že zážitky z ní zobecňujeme
na všechny situace nebo lidi. Je to přirozené a pochopitelné, ale zároveň také neobjektivní a také nám to pak do dalšího života dává vůči něčemu nebo někomu zbytečný předsudek.
Např. ženy, které se staly obětí znásilnění, pociťují nějakou dobu odpor ke všem mužům (logicky tedy i k těm, kteří by nikdy nikoho neznásilnili), pokud ke znásilnění dívky dojde před dospělostí (v dětství nebo pubertě), bývá pro takovou dívku velmi náročné, mnohdy nemožné najít k mužům vyrovnaný vztah nebo si najít životního partnera.
Tvé zážitky, které popisuješ, jistě nebyly snadné a Tvůj pohled na ženy může být pochopitelný, ale na druhou stranu žen, kterých si můžeš opravdu vážit a které nezapadají do Tebou výše uvedeného popisu, je dost a dost.
Mimochodem, např. koncentrační tábory a mnohé jiné dějinné událostí jsou jasným dokladem, jakých zvěrstev jsou schopni dopustit se též a mnohdy hlavně muži, kterým je dána neomezená moc.
....... a navíc spousta zbačkorovatělých rádobymužů na to dokonce oslovsky kýve, cítím potřebu se proti tomu postavit, i kdybych měl být jediný na světě.
Souhlasím s Tebou, několik zbačkorovatělých rádobymužů znám osobně a je to tragedie jak pro ně, tak pro jejich manželky.

Na můj komentář, že Bůh oběma(muži i ženě) vyměřil stejný trest, jsi napsal:
Rozhodně musím prohlásit, že Bůh v žádném případě oběma stejný trest nevyměřil! Důkazem je především fakt, že kromě smrtelnosti navíc uštědřil Evě zvýšení bolestí souvisejících s rozmnožováním, avšak Adamovi nikoliv - a především, ustanovil Adama vládcem nad Evou. A právě v této Jeho spravedlnosti tkví důkaz o tom, že Evě přisoudil vyšší míru viny než Adamovi.
Když jsem použil slovo trest, myslel jsem tím trest smrti, který přišel na oba stejně, jelikož Adam i Eva zemřeli přesně podle Božího varování, když vydal své pokyny ke stromu poznání dobrého a zlého.
Boží slova, která jsou např. v 1. Moj 3:16 a která hovoří o porodních bolestech, dychtivé touze manželky po manželovi a mužovu panování nad ženou, já osobně neberu jako Boží trest, ale pouze Bohem prorokovaný důsledek, který zákonitě musel nastat v životě muže a ženy poté, co byl jejich život poznamenán hříchem a ztrátou Boží přízně.
Jedna věc je vyhnat děti oprávněně a za vážnou neposlušnost z domu (trest)
a druhá věc je předpovědět, jak se jim dále v životě povede.
V Bibli je mnoho případů, kdy Bůh používá vyjádření tak, jako by věci dělal on sám, ale přitom je jen buď připouštěl nebo to byly jen předpověděné důsledky.
Další Tvá reakce byla:
Důvodem k tvrzení, že hřích vstoupil skrze jednoho člověka, je skutečnost, že člověkem je pouze Adam; Eva není člověk, nýbrž žena, doplněk člověka.
Verš, který hovoří o vstupu hříchu skrze člověka nepopisuje nebo nedefinuje člověka jako takového, ale ukazuje na Adamovu odpovědnost za hřích, čímž se však nijak nenuluje ani odpovědnost Evy, ani její právo na označení člověk.
V Bibli se objevuje mnohokrát výraz člověk, a to ve zcela obecném principu a mnohém poučení, které se týká jak muže, tak ženy.
Např. závěr knihy Kazatel uvádí (12:13), že u člověka vše závisí na bázni před Bohem a dodržování Jeho přikázání. Tento verš jistě, jako i mnohé jemu podobné, není napsán jen pro muže a netýká se jen jich, ale rozhodně tak Bůh oslovuje člověka jak v podobě muže, tak i ženy.
Přeji krásný zbytek víkendu !!!

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Jinovatka 22/2/2009, 09:24

Nedá mi to a musím reagovat na Pasachovu mysogynní apologetiku.
Jednak:
1.Moj.2.kap.
18 I řekl Hospodin Bůh: „Není dobré, aby člověk byl sám. Učiním mu pomoc jemu rovnou.“ 19 Když vytvořil Hospodin Bůh ze země všechnu polní zvěř a všechno nebeské ptactvo, přivedl je k člověku, aby viděl, jak je nazve. Každý živý tvor se měl jmenovat podle toho, jak jej nazve. 20 Člověk tedy pojmenoval všechna zvířata a nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř. Ale pro člověka se nenašla pomoc jemu rovná. 21 I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem. 22 A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu. 23 Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“ 24 Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem. 25 Oba dva byli nazí, člověk i jeho žena, ale nestyděli se.

1.Moj.5.kap
Toto je výčet rodopisu Adamova: V den, kdy Bůh stvořil člověka, učinil jej k podobě Boží. 2 Jako muže a ženu je stvořil, požehnal jim a v den, kdy je stvořil, dal jim jméno Adam (to je Člověk).

Z toho se dá odvodit, že muž i žena jsou z jednoho těsta. Také embryo je prapůvodně bezpohlavní, až v jistém okamžiku při vývoji pohl. orgánů dochází v embryogenezi k odlišení. Což ovšem mimojiné sebou přináší i jiný styl myšlení. To je dokázáno např. funkční magnetickou rezonancí při testování mužů a žen řešících stejný úkol. Zapojují se jiná centra v mozku.Výsledek - řešení- však může být naprosto stejný.

Takže k trápení jiných lidí může žena mít naprosto jiné důvody než muž, ale výsledek v posledku může být stejný- utrpení okolí.¨

To, že dnes funguje spíše model Bohem prorokovaný, že muž bude nad svojí ženou vládnout a ona bude po něm dychtit (a to ve většině světa i historie), je výsledkem porušení původního ideálního stavu. Prapůvodně Bůh zamýšlel dát muži ženu jako pomoc jemu rovnou.

Ujišťuji Vás, že když moje sestřička marodí (kdybych se chtěla nad ní povyšovat, tak má o dost nižší vzdělání než já) tak jsem jako bez rukou a nevím, kde co je. Považuji ji za pomoc sobě rovnou a naše pracoviště funguje, když jsme obě na svých místech naprosto perfektně. Dá se řící, že je naše ordinace živoucím organismem, kde je každý vědom si svých kvalit, své ceny i svých úkolů.

A tak by to mělo být i mezi mužem a ženou. Pokud je to jinak, tak je to výsledkem nepochopení slov, že se stanou ti dva jedním tělem. A je úplně jedno, jestli je parazitem či uzurpátorem muž nebo žena.

Věřím tomu, že Bůh stvořil první lidskou dvojici jako celek. Tento celek nazval Bůh jménem ha Adam- člověk. Na tom, že lidstvo dnes trpí se podíleli oba dva, a nejen oni, ale i Satan. Takže házet všechno na ženy je absurdní, stejně jako házet všechno na Satana.

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Jinovatka 22/2/2009, 09:35

Ještě ke zneužívání moci:
Když jsem byla školou povinná holka, dlouhá léta mě fyzicky i psychicky šikanovali spolužáci i spolužačky. Dělali mi různé naschvály, mlátili mě a ponižovali. Učitelé ani rodiče mi nepomohli a nebyly to jen ženy nebo muži. Myslím to tak, že to prostě byly zodpovědné osoby, za mou výchovu, za péči o mne.

Dnes mám dvě děti a jsem šťastně vdaná. Když se dívám na povahu hlavně svého syna vidím i sama sebe. Protivné děcko, samotářské, vybočující z řady talentem i inteligencí. Úplně ideální terč.

Vždycky je několik stran. Do interakce vstupují povahy všech aktérů. Jejich životní zkušenosti, aktuální problémy a podobně.

Musím říct, že se snažím vycházet s učitelkami svého syna po dobrém, spolupracovat, i když někdy mám v sobě taky jakousi skrytou averzi. Ale snažím se ji potlačit ve prospěch svého syna. Zároveňs jsem si právě plně vědoma i povahových limitů svého syna (potažmo mých v dětství).

Dospělost je o tom, že vyrosteme. Dětství zpracujeme a jdeme dál. Bez nenávisti, bez pocitů hořkosti. Já myslím, že i o tom je křesťanství.

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Jinovatka 22/2/2009, 10:01

Lékař je neustále moderně vzdělaný, nápaditý, tvořivý, má vlastní objevy a poznatky, má obrovský nadhled a špičkový logický úsudek. Lékařka má omezené myšlení, jednostranný pohled, předpotopní znalosti postavené na biflování nazpaměť bez vlastního logického úsudku, celkově spíše katastrofa..


To jsi mě teda jako fakt dostal Very Happy

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  jája 22/2/2009, 10:30

Pasachu,nevím,co tě uráží na otázce,na níž zná odpověď veřejnost kolem tebe. Kolegové v práci,sousedi,známí...Nicméně díky za odpověď.A upřímně,obdivuju tvoji přítelkyny,jestli tě má ráda i s tvýma názorama.Mám pocit,že má pro tebe obecně větší hodnotu pes (pejsek),než žena.Aspoň mi to tak vychází z tvých komentářů.A co se týče slova gay,mám pocit,že je dostatečně srozumitelný,takže nevím,proč ho nepoužít.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Petr W. 22/2/2009, 10:42

A co se týče slova gay,mám pocit,že je dostatečně srozumitelný,takže nevím,proč ho nepoužít.

Výkladový slovník YOUTUBE

https://www.youtube.com/watch?v=yJrGt_Pu8TA

Twisted Evil flower Twisted Evil
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  jája 22/2/2009, 11:29

Nechci tu rozpoutat debatu o významu slova gay. Jen mi to přišlo normálnější,než se zeptat,jestli je Pasach na muže. Už odpověděl,není. Tímto to já cejtím jako zodpovězený.Měl jsem a mám z jeho komentářů pocit,že nemá rád ženy. Nic víc v tom nebylo.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Pasach 22/2/2009, 12:24

jája napsal:A upřímně,obdivuju tvoji přítelkyny,jestli tě má ráda i s tvýma názorama.

Upřímně, já to obdivuji taky. Mimochodem, ona není moje přítelkyně, protože nejsme přátelé - je to moje dívka (moje holka), protože spolu chodíme. Tolik k češtině.

jája napsal:Mám pocit,že má pro tebe obecně větší hodnotu pes (pejsek),než žena.

To má. Pejsek mě miluje bezmezně, nezištně a naprosto oddaně. Takový čistý cit lze oplácet pouze stejným čistým citem. Žádná žena takového citu není schopna, pro ženu to je vždy jen podmíněno skrytou otázkou "Co z toho budu mít?", i když to nepřizná a třeba si to sama ani neuvědomuje. Navíc pejsek je na mě zcela odkázaný a beze mě nemá šanci přežít - což mě zavazuje ho nikdy neopustit ani nezklamat. Samozřejmě, že kdybych se teoreticky ocitl v situaci, kdy bych mohl zachránit život jen jedinému tvorovi a musel bych si vybrat, zda to bude žena nebo pejsek, vyberu si bez váhání pejska.

jája napsal:A co se týče slova gay,mám pocit,že je dostatečně srozumitelný,takže nevím,proč ho nepoužít.

Protože není důvod mluvit anglicky, když máme vlastní krásný plnohodnotný jazyk (mimochodem rovněž dar od Boha).
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Petr W. 22/2/2009, 12:40

Samozřejmě, že kdybych se teoreticky ocitl v situaci, kdy bych mohl zachránit život jen jedinému tvorovi a musel bych si vybrat, zda to bude žena nebo pejsek, vyberu si bez váhání pejska.

Psychologický slovník (P. Hartl/H. Hartlová, Praha 2004) - zoofilie - láska ke zvířatům, která může přerůst v sexuální deviaci
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  144012 22/2/2009, 12:50

Pasach :

kdy bych mohl zachránit život jen jedinému tvorovi a musel bych si vybrat, zda to bude žena nebo pejsek, vyberu si bez váhání pejska.

Co blbneš Pasachu??!! No
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Dora 22/2/2009, 13:02

Pasach napsal:Žádná žena takového citu není schopna, pro ženu to je vždy jen podmíněno skrytou otázkou "Co z toho budu mít?", i když to nepřizná a třeba si to sama ani neuvědomuje.
Mě by teda velice upřímně zajímalo, co z toho může mít ta tvá dívka, která není tvoje přítelkyně. scratch
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  jája 22/2/2009, 13:13

Pasachu,byl jsi mi zpočátku sympatický. Nevím,jestli jsi sám chtěl,aby se to tímhle směrem vyvinulo. Asi je načase tuhle debatu ukončit.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Pasach 22/2/2009, 14:33

Petr W. napsal:
Samozřejmě, že kdybych se teoreticky ocitl v situaci, kdy bych mohl zachránit život jen jedinému tvorovi a musel bych si vybrat, zda to bude žena nebo pejsek, vyberu si bez váhání pejska.

Psychologický slovník (P. Hartl/H. Hartlová, Praha 2004) - zoofilie - láska ke zvířatům, která může přerůst v sexuální deviaci

To máš teda pěkně prasácké představy, jestli si soucit se zvířaty spojuješ se sexuální konotací. Mě by tohle nikdy nenapadlo...
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Jinovatka 22/2/2009, 15:06

Není to můj styl, takhle někoho urážet, omlouvám se všem, kdo tuto nechutnou výměnu invektiv museli sledovat.


Naposledy upravil Jinovatka dne 22/2/2009, 19:24, celkově upraveno 2 krát

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Petr W. 22/2/2009, 15:45

Pasach napsal:
Petr W. napsal:
Samozřejmě, že kdybych se teoreticky ocitl v situaci, kdy bych mohl zachránit život jen jedinému tvorovi a musel bych si vybrat, zda to bude žena nebo pejsek, vyberu si bez váhání pejska.

Psychologický slovník (P. Hartl/H. Hartlová, Praha 2004) - zoofilie - láska ke zvířatům, která může přerůst v sexuální deviaci

To máš teda pěkně prasácké představy, jestli si soucit se zvířaty spojuješ se sexuální konotací. Mě by tohle nikdy nenapadlo...


...to je citát ze seriozního lexika...a jak správně čteš, tak je v tom heslem uveden obrat: "může přerůst" a nikoliv to, že já si to spojuji...nicméně, abych to přiliš nezlehčoval, když dáváš v krizových situacích - byť hypotetických - najevo, že ti bude milejší zachraňovat život pejska namísto člověka, něco sociopatického tam asi je...pokud tvým úvahám mám skutečně věřit a není to jen nějaký gag...
Odhlédnu-li tedy od legrácky, kterou bys mohl zde předvádět, pak mne ještě zarazilo na tvůj proklamovaný věk 37 let to, že nemáš vyrovnané dětství - negativně vzpomínat totiž, jak tě učitelka zavřela v mateřské školce do tmavé místnosti, svědčí o jistých abnormalitách ve vývoji osobnosti až do maturace...

...prostě mi tam něco nesedí, ačkoli se tím netrápím...jen se snažím zjistit, co tě k takovým výstupům zde vede? aniž bych to zase potřeboval extrémně nutně zjistit - kdoví, kdy si to přečtu a zda vůbec...

(k tomu "Globálnímu oteplování" já si myslím, že si děláš legracky a proto ten odkaz - vysílali to také v rádiu na Kiss Hády a údajně to byla i na MFF ve Varech... Razz )
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Bible - příčina ke klopýtání - Stránka 3 Empty Re: Bible - příčina ke klopýtání

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru