Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 17/3/2013, 20:28

Zatím se nesměju. Zkus to lépe a více. Nějaký ten vtípek by se hodil.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 17/3/2013, 21:51

frodobagin napsal:Zatím se nesměju. Zkus to lépe a více. Nějaký ten vtípek by se hodil.

lol! Frodo Tobě není pomoci, fakt není. Ty budeš nenávidět ještě dlouho, v poslední době míříš na mě, ale já už pochopil, co jsi zač a jsem rád, že si svou chuť jak jsi psal zašlapávat do země můžeš vybíjet jen na internetu rendeer

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 18/3/2013, 07:18

MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:Zatím se nesměju. Zkus to lépe a více. Nějaký ten vtípek by se hodil.

lol! Frodo Tobě není pomoci, fakt není. Ty budeš nenávidět ještě dlouho, v poslední době míříš na mě, ale já už pochopil, co jsi zač a jsem rád, že si svou chuť jak jsi psal zašlapávat do země můžeš vybíjet jen na internetu rendeer

Sám jsi to řekl a sám jsi se usvědčuješ. Vždyť mne vůbec neznáš.
Opakuji opětovně a k lepšímu zapamatování. Podle psaného není možné člověka poznat natož jej nějak soudit. K informaci, kterou jsem zde uvedl opětovně vytrháváš z kontextu protože jsem k tomu uvedl ještě z důvod, a to když vidím že někdo jedná nečestně z mého pohledu. Nejsem pacifista, spíše přemýšlím do jaké míry si mám nechat nadělat na hlavu a do jaké míry a jak mám na to nadělávání reagovat. To je smysl mého vyjádření, kdyby tě to zajímalo.
pro úplnost uvádím celé své vyjádření:
...mám někdy nutkání, když vidím ze svého pohledu, že se někdo snaží jednat nečestně, ho trošku zašlapat do země. Ale vidíš že pracuji na svém způsobu jednání a nabídl jsem svoji omluvu.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 18/3/2013, 07:28

frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:Zatím se nesměju. Zkus to lépe a více. Nějaký ten vtípek by se hodil.

lol! Frodo Tobě není pomoci, fakt není. Ty budeš nenávidět ještě dlouho, v poslední době míříš na mě, ale já už pochopil, co jsi zač a jsem rád, že si svou chuť jak jsi psal zašlapávat do země můžeš vybíjet jen na internetu rendeer

Sám jsi to řekl a sám jsi se usvědčuješ. Vždyť mne vůbec neznáš.
Opakuji opětovně a k lepšímu zapamatování. Podle psaného není možné člověka poznat natož jej nějak soudit. K informaci, kterou jsem zde uvedl opětovně vytrháváš z kontextu protože jsem k tomu uvedl ještě z důvod, a to když vidím že někdo jedná nečestně z mého pohledu. Nejsem pacifista, spíše přemýšlím do jaké míry si mám nechat nadělat na hlavu a do jaké míry a jak mám na to nadělávání reagovat. To je smysl mého vyjádření, kdyby tě to zajímalo.
pro úplnost uvádím celé své vyjádření:
...mám někdy nutkání, když vidím ze svého pohledu, že se někdo snaží jednat nečestně, ho trošku zašlapat do země. Ale vidíš že pracuji na svém způsobu jednání a nabídl jsem svoji omluvu.

No alespoň jsi to na rovinu napsal, já tedy jsem vyhraněný pacifista, násilím nejde nic vybojovat dobrého, proti komu? Apoštol Pavel říká - "nebojujeme proti tělu a krvi, ale proti duchovním silám", také je psáno "přemáhejte zlo dobrem". Podle mne jsou to boje Ducha, víry, naše vnitřní boje a já jsem tedy vyrozumněl, že pacifismus je základem křesťanství, tedy protest neúčastí a v tom je náš pohled také rozdílný. Pokud svět jak píše Pavel řídí duchovní síly, jak s nimi bojovat, než modlitbou, jsou to boje duchovní. Jistě je to věc názoru, já tedy jsem pro 100 pacifismus.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 18/3/2013, 07:47

MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:Zatím se nesměju. Zkus to lépe a více. Nějaký ten vtípek by se hodil.

lol! Frodo Tobě není pomoci, fakt není. Ty budeš nenávidět ještě dlouho, v poslední době míříš na mě, ale já už pochopil, co jsi zač a jsem rád, že si svou chuť jak jsi psal zašlapávat do země můžeš vybíjet jen na internetu rendeer

Sám jsi to řekl a sám jsi se usvědčuješ. Vždyť mne vůbec neznáš.
Opakuji opětovně a k lepšímu zapamatování. Podle psaného není možné člověka poznat natož jej nějak soudit. K informaci, kterou jsem zde uvedl opětovně vytrháváš z kontextu protože jsem k tomu uvedl ještě z důvod, a to když vidím že někdo jedná nečestně z mého pohledu. Nejsem pacifista, spíše přemýšlím do jaké míry si mám nechat nadělat na hlavu a do jaké míry a jak mám na to nadělávání reagovat. To je smysl mého vyjádření, kdyby tě to zajímalo.
pro úplnost uvádím celé své vyjádření:
...mám někdy nutkání, když vidím ze svého pohledu, že se někdo snaží jednat nečestně, ho trošku zašlapat do země. Ale vidíš že pracuji na svém způsobu jednání a nabídl jsem svoji omluvu.

No alespoň jsi to na rovinu napsal, já tedy jsem vyhraněný pacifista, násilím nejde nic vybojovat dobrého, proti komu? Apoštol Pavel říká - "nebojujeme proti tělu a krvi, ale proti duchovním silám", také je psáno "přemáhejte zlo dobrem". Podle mne jsou to boje Ducha, víry, naše vnitřní boje a já jsem tedy vyrozumněl, že pacifismus je základem křesťanství, tedy protest neúčastí a v tom je náš pohled také rozdílný. Pokud svět jak píše Pavel řídí duchovní síly, jak s nimi bojovat, než modlitbou, jsou to boje duchovní. Jistě je to věc názoru, já tedy jsem pro 100 pacifismus.

Ale význam slova pacifismus přeci neumožňuje vůbec vzít jakoukoliv zbraň do ruky nebo jednat násilně.
Tedy když ti přijde někdo záměrně ublížit, přeci se nenecháš zmlátit nebo uvidíš, že někdo ubližuje někomu jinému, přeci když to bude v tvé moci, pomůžeš i fyzicky ukončit spor.
Chápu že doslovný překlad slova pacifismus je sjednat mír tedy bez harašení nebo používaná zbraní. S tím naprosto souhlasím a v tomto ohledu jsem také 100% pacifista, ale dnes se význam tohoto slova přenáší i do osobního jednání vůči jinému jedinci nebo společnosti. Určitě bych nesáhl k fyzické agresi a nezačal první s projevováním fyzického násilí ale v případě, že bych byl terčem útoku zhodnotil bych situaci a pokud by to bylo v mých silách, určitě bych se bránil i s použitím fyzického násilý.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 18/3/2013, 07:56

frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:Zatím se nesměju. Zkus to lépe a více. Nějaký ten vtípek by se hodil.

lol! Frodo Tobě není pomoci, fakt není. Ty budeš nenávidět ještě dlouho, v poslední době míříš na mě, ale já už pochopil, co jsi zač a jsem rád, že si svou chuť jak jsi psal zašlapávat do země můžeš vybíjet jen na internetu rendeer

Sám jsi to řekl a sám jsi se usvědčuješ. Vždyť mne vůbec neznáš.
Opakuji opětovně a k lepšímu zapamatování. Podle psaného není možné člověka poznat natož jej nějak soudit. K informaci, kterou jsem zde uvedl opětovně vytrháváš z kontextu protože jsem k tomu uvedl ještě z důvod, a to když vidím že někdo jedná nečestně z mého pohledu. Nejsem pacifista, spíše přemýšlím do jaké míry si mám nechat nadělat na hlavu a do jaké míry a jak mám na to nadělávání reagovat. To je smysl mého vyjádření, kdyby tě to zajímalo.
pro úplnost uvádím celé své vyjádření:
...mám někdy nutkání, když vidím ze svého pohledu, že se někdo snaží jednat nečestně, ho trošku zašlapat do země. Ale vidíš že pracuji na svém způsobu jednání a nabídl jsem svoji omluvu.

No alespoň jsi to na rovinu napsal, já tedy jsem vyhraněný pacifista, násilím nejde nic vybojovat dobrého, proti komu? Apoštol Pavel říká - "nebojujeme proti tělu a krvi, ale proti duchovním silám", také je psáno "přemáhejte zlo dobrem". Podle mne jsou to boje Ducha, víry, naše vnitřní boje a já jsem tedy vyrozumněl, že pacifismus je základem křesťanství, tedy protest neúčastí a v tom je náš pohled také rozdílný. Pokud svět jak píše Pavel řídí duchovní síly, jak s nimi bojovat, než modlitbou, jsou to boje duchovní. Jistě je to věc názoru, já tedy jsem pro 100 pacifismus.

Ale význam slova pacifismus přeci neumožňuje vůbec vzít jakoukoliv zbraň do ruky nebo jednat násilně.
Tedy když ti přijde někdo záměrně ublížit, přeci se nenecháš zmlátit nebo uvidíš, že někdo ubližuje někomu jinému, přeci když to bude v tvé moci, pomůžeš i fyzicky ukončit spor.
Chápu že doslovný překlad slova pacifismus je sjednat mír tedy bez harašení nebo používaná zbraní. S tím naprosto souhlasím a v tomto ohledu jsem také 100% pacifista, ale dnes se význam tohoto slova přenáší i do osobního jednání vůči jinému jedinci nebo společnosti. Určitě bych nesáhl k fyzické agresi a nezačal první s projevováním fyzického násilí ale v případě, že bych byl terčem útoku zhodnotil bych situaci a pokud by to bylo v mých silách, určitě bych se bránil i s použitím fyzického násilý.

Tohle je přetěžké téma. Na otázku, pokud by napadl někdo někoho a byl bych u toho, to není ale pacifismus. To je otázka, zda a jak člověk má právo bránit bližního je-li svědkem napadení. Přesně to upravují zákony, které umožňují sebeobranu či obranu třeba napadené ženy atd Nevím, to člověk pozná až podle situace, jestli je schopen pomoci druhému v takové věci. Pacifismus ale obecně s tímto nesouvisí. Pacifismus je názor, že změny v politice v mezilidských vztatzích atd. se nesmí a nemají řešit násilím. No a to jsem tedy vyhraněný pacifista. Obrana proti útoku na rodinu, člověka, když jsi u toho je něco jiného. Ale je to ošemetná věc, míra té obrany, jestli znáš ten problém mezi lidmi ke kterému se nachomítneš. Ale věřím, že kdyby někdo třeba fyzicky napadl mé rodiče a v útoku pokračoval, že bych se zachoval správně a v případě nezbytnosti jim pomohl ovšem samozřejmě obranou. Jsou to ale těžké zkoušky, které na někoho můžou přijít, takže nevím, nebyl jsem v tak nepříjemné situaci.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 18/3/2013, 08:24

zákonu pokud vímk figuruje termín přiměřená sebeobrana. Tedy pokud se bráníš více než bys měl, jsi také spoluviník. Ale záleží na okolnostech, za kterých bitka vznikla.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 18/3/2013, 16:33

Hele,vy bitkaři,spíte vy vůbec?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  JAREKzRybenu 19/3/2013, 02:08

frodobagin napsal: zákonu pokud vímk figuruje termín přiměřená sebeobrana. Tedy pokud se bráníš více než bys měl, jsi také spoluviník. Ale záleží na okolnostech, za kterých bitka vznikla.

No, otázka je, co je přiměřená obrana, když na mě půjde člověk gorila 2,2m, 130 kg a já, slabý člověk mám po ruce jen motorovou pilu, sekeru, kladivo a pod... :-o

...no, pro křesťana každopádně modlitba a hledání pokoje

Ovšem myslím, že zákony např. v USA to řeší lépe - v právu je vždy napadený (jestli se nemýlím), to u nás si stačí dát na dvorek psa, nějaký výrostek přeleze plot, pes ho pokouše a popotahovat budou majitele (byla o tom reportáž v televizi - už dřív - že na soukromém pozemku ohraničeném plotem neměl co dotyčný dělat, se neřešilo)
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 10 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru