Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Modlitby před jídlem

+8
pepakrocan
noname
Martin Cibulka
Bulhar
sazeč
frodobagin
jája
witness
12 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  Mezek 30/10/2012, 16:50

Je zajímavé, že i tvoje další úvahy a mé závěry ze samostudia jsou v podstatě stejné, ačkoli jsem tvá slova četla opravdu až po odeslání svého příspěvku, pouze mne to utvrzuje v myšlence, že to je ta správná cesta a těší mě to:)
DĚKUJI.

Tak,tak.Je to jeden z důkazů,kam vede SAMOSTUDIUM study bez autoritářského vlivu.Že?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  sazeč 30/10/2012, 17:32

Mezek napsal:
Je zajímavé, že i tvoje další úvahy a mé závěry ze samostudia jsou v podstatě stejné, ačkoli jsem tvá slova četla opravdu až po odeslání svého příspěvku, pouze mne to utvrzuje v myšlence, že to je ta správná cesta a těší mě to:)
DĚKUJI.

Tak,tak.Je to jeden z důkazů,kam vede SAMOSTUDIUM study bez autoritářského vlivu.Že?

Mohu doplnit, že Bůh jelikož je všudypřítomný, přebývá v lidech, těch znovuzrozených, skrze Ducha svatého čili co Duch to Bůh je jeden. Jen je třeba dobře naslouchat, jelikož nevíme, odkud vane a kam chce. Vše spějeme k jednotě v Kristu jak jsme zde viděli. Ještě toho uvidíme spousta, jaký je Bůh vůči nám milostivý a laskavý. cheers

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  noname 30/10/2012, 19:04

Witness napsal
proč upozorňují čtenáře, že Pavel se v uvedeném případě modlil k Bohu Jehovovi a nikoliv ke Kristu.
Publikace SJ opravdu pouze upozorňují a navigují čtenáře, co si má myslet a co má v textu vidět, ale bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení.
To je žel smutná pravda, o to smutnější, že hřeší na strunu upřímné víry oveček. Nikdy dříve mne nenapadlo, že si někdo může úmyslně dovolit překroutit pravdu tak, jak se mu hodí - tedy alespoň ne někdo, kdo se vydává za čistou organizaci vedenou Bohem. SJ (a dlouho i já) proto přijímají v upřímné důvěře takové informace za správné, nezměněné a úplné a vůbec netuší, že to může být jinak - prostě jim někdo předkouše to, co by měli rozmělnit sami a oni v dobré víře polykají a nepochybují o tom, že je jídlo v pořádku, protože důvěřují kuchaři.

Witness napsal
začal jsem celý systém nauk SJ znovu biblicky přehodnocovat a tentokrát už opravdu zkoumat, zda je tomu tak.
A to je pak opravdu ta jediná cesta, jak z omylů ven. Dá to fušku, ale stojí za to Wink

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  Melissa 30/10/2012, 22:10

witness napsal:
noname napsal: považujete za biblické a správné modlit se k JK nebo ne? A proč ano nebo proč ne? Předem díky za odpovědi.
Noname, poté, co jsem se zbavil svého přesvědčení, že VRO je od Boha a SJ nejsou jedinou pravou církví, začal jsem celý systém nauk SJ znovu biblicky přehodnocovat a tentokrát už opravdu zkoumat, zda je tomu tak.
Toto zkoumání mi přineslo možnost, které si velmi cením o to více, že u SJ mi byla zapovězena, a to možnost modlit se přímo i ke Kristu.

Když mi došlo, že jsem uvěřila spoustě omylů a že vše je jinak, že církev SJ je jiná, než jak se prezentuje a jakou falešnou hru hraje se svými ovečkami, trvalo mi to pak dost dlouho, než jsem byla schopna zase vzít Bibli a čist si v ní a znovu přehodnocovat. Mým odrazovým můstkem se staly ty části Bible, kde je Ježíš, jeho slova, jeho život , jeho učení.
To až pak jsem byla zase schopna začít číst i další texty. A je mi dnes už jedno, kdo je autorem, z jaké církve, člověku začne docházet jak byl slepý a plný předsudků, když předem odsuzoval protestanty či katolíky.


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  witness 30/10/2012, 22:31

Melissa napsal: .....člověku začne docházet jak byl slepý a plný předsudků, když předem odsuzoval protestanty či katolíky.
Člověk se sám sobě velmi diví, jak mnohé věci přijímal opravdu slepě.
Když jsem si sám znovu prozkoumával nauky SJ, tak jsem se nestačil divit, jak jsou mnohé z nich postaveny na vodě až jsem měl sám na sebe zlost při pomyšlení, že ta voda byla dříve přímo přede mnou, šplouchala všude okolo mě a já ji jako přesvědčený SJ považoval za pevnou půdu pod nohama..(ta voda byla samozřejmě i v mém mozku, který byl důkladně vymýván a proplachován).
Např. když jsem při svých počínajících pochybnostech prozkoumával otázku oprávněnosti autority VRO, trvalo mi opravdu jen velmi krátce, abych pochopil, jak nulové jsou argumenty VRO, kterými dokládá své postavení.
20 let mého přesvědčení, o kterém jsem si myslel, že je nenapadnutelné, se tak zhroutilo
během snad jen jednoho odpoledne důkladného a konečně nikým nepředžvýkaného studia.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  noname 31/10/2012, 08:50

Melissa napsala:
A je mi dnes už jedno, kdo je autorem, z jaké církve, člověku začne docházet jak byl slepý a plný předsudků, když předem odsuzoval protestanty či katolíky.

Vystihla jsi i mé pocity dnes, člověk se konečně osvobodil i od těchto předsudků
Smile

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby před jídlem - Stránka 2 Empty Re: Modlitby před jídlem

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru