Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Články k zamyšlení a povzbuzení

+13
Styvi
Melissa
JAREKzRybenu
zbysek
pavel port
iofka
witness
daniely
sazeč
noname
Mezek
gari
Alea
17 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 4/11/2012, 17:26

Anonymní romantici aneb Jmenuji se Bůh



Hrozně mě fascinuje, když je v nějakém filmu sezení anonymních alkoholiků a začíná slovy: "Já se jmenuju Petr," nebo tak podobně. Když se řeknou jména, už to přece není anonymní. To jen tak bokem.

Můj dnešní článek nebude o alkoholu, ačkoliv i to, o čem chci psát, může být (a bývá) opojné.

Co si představíte, když se o někom řekne, že je romantik? Vzdychajícího melancholika, který sedí na lavičce a kouká na hvězdy se slzou v oku? A co když se řekne romantika? Pláž, palmy rozkývané teplým vánkem, západ slunce...

Slovo "romantika" je u nás doma zakázané. Byli jsme v létě na dovolené v severních Čechách a mamka ho používala na každý výhled, každou skálu, každou úzkou uličku tak dlouho, až poněkud pozbylo svého významu. Romantická byla otřískaná "hospoda Jamajka", romantická byla naše roubenka pod skálou, romantická byla vyhlídka na špičce pískovcové jehly, romantická byla říčka, louka, Liberec, zkrátka a dobře všechno.

Jenomže...co je tedy ta romantika? Já nevím, tohle slovo běžně používám v ironickém tónu, ale tak nějak cítím, že romantikou by se dalo nazvat cokoliv, při čemž se mi tak trochu zastaví srdce, chvíle, kdy jen tak stojím a koukám a říkám si: "Pane Bože, to je krása!", kdy se mi zatají dech a udělá malinko husí kůže, kdy najednou nechci a nemůžu spěchat, kdy mám v žaludku takový zvláštní hřejivě lechtavý pocit, kdy se mi možná malinko orosí oči...

Romantika je v obitém nádraží i v projíždějícím vlaku, romantický je starý hrad, úzká ulička nebo zarostlý park, romantické je všechno, co je krásné. A občas i to, co zas tak moc krásné není.

Hledání míst s geniem loci může být stejně návykové jako pití alkoholu. Člověk si snadno vypěstujet závislost na krásných výhledech, na podzimních barvách, na západech slunce. Pláče na rozhlednách a na polních cestách. Rozněžní ho jen zvuk vlaku, šum větru či vody. Hledá zlato v kalužích a na podzimních cestách. Z cest si vozí kamínky a květiny vložené mezi listy knížek. V neutěšené plískanicové dny má nepřítomný pohled a před nevidoucíma očima mu běží "filmy" z krásných míst, na nichž se kdy ocitl.

Je třeba romantiky léčit? Někteří si myslí, že ano. Že realita je tvrdá a není v ní místo pro lidi, dojímající se nad květem mateřídoušky. Hm, smutné.

Jenže, víte, kdyby někdo svolal takové sezení anonymních romantiků, mám dojem, že při představování by zaznělo i "Jmenuji se Bůh". Protože to byl přece Bůh, kdo stvořil všechnu tu krásu, která nás bere za srdce. Byl to on, kdo každou věc udělal s láskou a udělal ji pro nás, abychom se z ní mohli těšit. V šesti dnech stvořil takovou krásu, že jsme ji nedokázali jakožto lidé svými díly překonat a nikdy to nedokážeme. Pokud tedy bereme romantika jako milovníka krásy, je Bůh největším romantikem, protože on krásu stvořil.

Těšme se z krásy kolem, protože ji pro nás, pro tebe, pro mě, vymyslel a vytvořil největší ze všech romantiků. Těšme se z ní a děkujme mu za to, že je na co se dívat!

Zdroj: katusi.signaly.cz
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 4/11/2012, 18:21

Ahoj Aleo, moc hezké čtení.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 4/11/2012, 20:21

gari napsal:Ahoj Aleo, moc hezké čtení.

Jj, jsem ráda že se líbí, mě článek taky vzal za srdce sunny
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 5/11/2012, 15:53

No, jestli můžu i Já,k tomu článku....Pro mě normál v uvozovkách. Proč? Uvědomuji si To celý svůj život.Tu nádheru.I v době když jsem věřil v evoluci Very Happy
/Nenapsal bych to lépe/V přírodě je mi nejlépe.Ale vzpoměl jsem si na své sousedy kteří chodí,či jezdí do Prahy na "procházku" Sad s dětma do Mekáče,či makra atd. a jsou spokojeni Mad .To fakt nechápu.Je mi jich líto.Ta deformace je katastrofální.No a Ty by ten článek stejně neoslovil.že?
Výchova dětí I love you je,neotravuj, pusť si telku affraid ,či PC affraid .Ale aby zvedli P...l /musím to tak napsat,/to je nenapadne. scratch

Tak že závěr : "Pane Bože, to je krása!"To bych takovým lidičkám přál,aby si to scratch jo,ženy jsou více vnímavé na tuto "romantiku" ahóóój přátelé flower I love you cheers sunny
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  noname 6/11/2012, 09:48

Faktem je, že B.stvoření je tak dokonalé a krásné, že musí oslovit každého, kdo má alespoň trochu vnímavé srdce - romantiky i neromantiky Smile , minimálně alespoň tak, že se nad ním zamyslí. A to, co popisuje Mezek, je opravdu smutné - takoví lidé sami sebe dobrovolně ochuzují. Avšak je to, žel, docela častá realita dneška....

Využiji založení tohoto vlákna a přispěji také svou trochou do mlýna - malým zamyšlením z knížky Život plný setkání. Líbí se mi proto, že člověk někdy není schopen zhodnotit svou situaci z pohledu Boha nebo Krista (zvláště je-li mu z nějakého důvodu mizerně) a myslí si, že musí vše utáhnout z vlastních sil. A pak se v tom plácá a plácá a často to řeší špatně. Líbí se mi to připomenutí, že člověk na svůj život není sám, pokud se k tomu sám nerozhodne.
Tak tedy:

"Jeden muž měl v noci sen. Zdálo se mu, že se s ním Kristus procházel podél mořského břehu. Na nebi nad nimi se objevily scény z jeho života. V každé scéně si všiml dvou párů otisků nohou, jeden patřil jemu a druhý Kristovi. Když se objevila poslední scéna, podíval se zpátky k otiskům a zpozoroval, že na cestě byly často vidět jen jedny stopy. Zjistil, že to bylo právě v dobách, kdy se mu vedlo nejhůře.
To ho samozřejmě udivilo, a tak se zeptal: "Pane, tys mi řekl, že se mám rozhodnout, abych tě následoval, a že půjdeš vždycky se mnou. Teď však zjišťuji, že v těch nejobtížnějších dobách mého života tu jsou vidět pouze jedny stopy nohou. Nechápu proč! Když jsem tě nejvíce potřeboval, nechal jsi mě samotného!"
Pán odpověděl: "Můj milý, milý příteli, mám tě tak rád, že bych tě nikdy neopustil. V dobách, kdy se ti vedlo nejhůře, kdy jsi byl vystaven zkouškám, kdy jsi trpěl - tam, kde teď vidíš jen jedny otisky nohou, to byly doby, kdy jsem tě nesl." "


noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  sazeč 6/11/2012, 10:59

Bohu dík za krásný, hřejivý článek. sunny

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  daniely 6/11/2012, 11:23

Noname, moc hezký příběh. Četla jsem ho sice už před pár lety, ale stejně mě vždycky pohladí po duši flower

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 7/11/2012, 22:21

noname napsal:
Pán odpověděl: "Můj milý, milý příteli, mám tě tak rád, že bych tě nikdy neopustil. V dobách, kdy se ti vedlo nejhůře, kdy jsi byl vystaven zkouškám, kdy jsi trpěl - tam, kde teď vidíš jen jedny otisky nohou, to byly doby, kdy jsem tě nesl." "

Jé, to je krááásné I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 10/11/2012, 20:05

Sad Zemřela mi "panimáma "/tchyně/ je slovo co nemusím.Dnes jsme se s Ní rozloučili,na krásném místě Lobeč./Kokořínsko/
Prosím o modlitbu za Ní i za moji ženu Libuši /dceru/děkuji.

Člověk si myslí jaký je hrdina,ale když to přijde,vše je jinak... flower


Naposledy upravil Mezek dne 10/11/2012, 21:42, celkově upraveno 1 krát
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  daniely 10/11/2012, 20:33

Zdendo, moc na Vás a hlavně na Libušku myslím... I love you

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 10/11/2012, 20:35

Sad děkujem...
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  witness 10/11/2012, 21:56

Mezek napsal:
Člověk si myslí jaký je hrdina,ale když to přijde,vše je jinak... flower
Mezku, je dobře, že nejsi ,,hrdina´´, který zatlačuje smutek a emoce,
aby se nějak neshodil.
Je vidět, že máš mysl i srdce na správném místě, tak se s manželkou držte
a slzami nešetřete, v životě je čas i plakat....

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 10/11/2012, 22:08

JJ witnessi,pravdu díš...je to životní běh,který má svůj počátek a svůj konec.Teť je lépe než ráno...a život jde dál.
Jsem zastánce toho,poděl se o své "břemeno" a ono to fungluje.Děkujeme přátelé.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  noname 11/11/2012, 08:15

Mezku,
tohle přesně jsou chvíle, kdy se těžko hledají slova. Je jasné, že si člověk může stokrát říkat, že je naděje, ale přesto ta ztráta blízkého člověka hodně bolí a ještě nějakou dobu bolet bude. I já proto na tebe i tvou rodinu myslím a přeji vám všem hodně síly, abyste tuhle těžkou dobu společně zvládli....

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 11/11/2012, 09:13

Noname dík ... I love you
Je těžké najít "narychlo"přátele,když ti bývalí letití,jsou za vysokým plotem rádoby pravého a jediného stáda /SJ/.
Tím samozřejmě neopomíjím našeho stvořitele.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  noname 11/11/2012, 09:36

To je pravda, Mezku, a v takových chvílích, jaké zažíváte teď vy, to určitě pociťuješ ještě víc. Tohle bývá často to nejtěžší při odchodu od SJ (nebo při rozhodování o tomto kroku) - ztráta dlouholetých přátel, kterých si stále vážíme a máme rádi, máme s nimi mnoho společných zážitků, někdo dokonce přichází o rodinu. I proto je tohle forum fajn - člověk zjišťuje, že není najednou úplně sám - názorově i jinak Smile .

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 11/11/2012, 18:10

Mezek napsal: Sad Zemřela mi "panimáma "/tchyně/ je slovo co nemusím.Dnes jsme se s Ní rozloučili,na krásném místě Lobeč./Kokořínsko/
Prosím o modlitbu za Ní i za moji ženu Libuši /dceru/děkuji.

Člověk si myslí jaký je hrdina,ale když to přijde,vše je jinak... flower

Milý Mezku, "maminka" byla věřící? Nebo SJ?
Určitě na ni i na Vás budu v modlitbách pamatovat. Hodně sil a pokoje od Pána - podle mých zkušeností se ztrátou někoho blízkého hodně pomáhá, když si člověk uvědomí, že ten už je u Pána....takže se má MNOHEM líp než my...a to je povzbudivé, a aspoň z části zmírňuje bolest ze ztráty.... I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 11/11/2012, 18:38

Těko říct zda byla věřící,či ne.Kyž jsme byli SJ chodila pouze na pam.slavnost /někdy/ a to jen ze zvědavosti,si myslím.Takový pavlačový tip Smile aby bylo o čem mluvit....
Byla to hlavně maminka Moji ženy.Což pro mne bylo a je podstatné...
Děkuji Ti Aleo za účast I love you
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 11/11/2012, 18:48

Mezek napsal:Byla to hlavně maminka Moji ženy.Což pro mne bylo a je podstatné...

To je jasné, ptala jsem se jen proto abych věděla v jakém byla duchovním stavu, protože modlitby za křesťana a za neveřícího se trochu liší. Určitě se za ni budu moc modlit a myslet na ni i na Vás. Držte se I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 12/11/2012, 13:21

Bráškové a sestřičky.

Mezku, díky za tvoji upřímnost a prosbu o modlitbu za tvoji "maminku" a manželku, přeci náš Pán věděl, co učiní v případě Nikodéma a také pocítil smutek a plakal.

Jsem v duchu s tebou a tvoji rodinou. flower

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Mezek 12/11/2012, 16:48

Jsem v duchu s tebou a tvoji rodinou. flower

yxoxsi nebo /y/? Smile i tobě dík.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 18/11/2012, 16:20

Buďme Božími milovanými dětmi


Všichni toužíme být milováni. Láska mění a přetváří náš život. Jak důležité je mít v životě někoho, kdo Vás miluje bezpodmínečně, za všech okolností! Láska člověka nese, drží, posiluje.

Obrovská a úžasná je láska matky ke svému dítěti. Obětuje se, pečuje. Láska na celý život. Vývojová psychologie nám odhaluje, že nejdříve potřebujeme být milováni, abychom sami byli schopni milovat. Že všichni můžeme být milováni. Jádro naší osobnosti se vytváří do našich 5 let. Právě v této době potřebujeme být bezvýhradně přijatí, milovaní. Biologové zjistili, že láska (či neláska) matky má vliv na povahu a psychiku dítěte rostoucího v jejím lůně. Ukázalo se dokonce, že již na chemické bázi komunikuje embryo s matkou, sděluje tělu matky, co potřebuje. To, jak se matka cítí a co cítí ke svému dítěti, se (nejen prostřednictvím hormonů doprovázejících její pocity) podílí na vývoji a budoucí povaze dítěte. Milované děti jsou většinou vyrovnanější a pohodovější, šťastné povahy. Starozákonní obraz v bibli nám ukazuje Boha, který říká: ještě než jsi byl v lůně své matky, jsem Tě znal a utvořil. Miloval. Dokonalost stvoření je v Lásce stvořitelově. Ještě než jsi fyzicky vznikl, miloval jsem Tě a svou Láskou Tě stvořil k obrazu svému. Je to obrovská Láska. Láska, která je život, a která život dává v plnosti.

Někteří rabíni vykládají přikázání “Cti otce svého i matku svou” tak, že se vztahuje i na Boha, který je nám lidem Otcem i Matkou. Proroci, učitelé a kněží v Izraeli používali oslovení Pane, Králi apod. Ježíš používá oslovení z dětské modlitby „tatínku“ (Abba), oslovení osobní, důvěrné.

Bůh je osoba a jeho láska je osobní, vroucí: otcovská a mateřská. Bůh nás miluje jako Otec a Matka, miluje nás jako své děti, osobně, niterně, dokonale. Miluje nás, abychom i my mohli Jeho Láskou milovat jeden druhého. Abychom hledali jeho dobro, prospěch. Dokonalou Lásku, která je mezi Bohem (Otcem) a Kristem (Synem), rozšiřuje Ježíš i na nás. Navrací nás původní Lásce, skrze kterou jsme vznikli, která nás drží a obživuje, v které jediné můžeme prospívat, růst a Smysluplně žít. Jeho milující přítomnost nám dává budoucnost místo smrti.

Buďme Božími milovanými dětmi!

Zdroj:signaly.cz/tob
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  noname 18/11/2012, 19:56

Biologové zjistili, že láska (či neláska) matky má vliv na povahu a psychiku dítěte rostoucího v jejím lůně. Ukázalo se dokonce, že již na chemické bázi komunikuje embryo s matkou, sděluje tělu matky, co potřebuje. To, jak se matka cítí a co cítí ke svému dítěti, se (nejen prostřednictvím hormonů doprovázejících její pocity) podílí na vývoji a budoucí povaze dítěte. Milované děti jsou většinou vyrovnanější a pohodovější, šťastné povahy. Starozákonní obraz v bibli nám ukazuje Boha, který říká: ještě než jsi byl v lůně své matky, jsem Tě znal a utvořil. Miloval.

To je moc hezká myšlenka - nikdy mne nenapadlo tohle srovnání. Že i láska/neláska matky může ovlivnit budoucí osobnost dítěte zatímco je ještě v děloze a srovnat to s textem, že Bůh nás znal a miloval ještě před tím. To je úžasné - Jeho láska k nám převyšuje jakoukoli sebevětší lásku lidskou...

Připomněla jsi mi tím také jeden z mých oblíbených textů (Iz.49:14-16) - primárně je sice vztažen na Izrael, nicméně určitě platí i na každého z nás.
"Sijón říkával: „Hospodin mě opustil, Panovník na mě zapomenul. Cožpak může zapomenout žena na své pacholátko, neslitovat se nad synem vlastního života? I kdyby některé zapomněly, já na tebe nezapomenu. Hle, vyryl jsem si tě do dlaní, tvé hradby mám před sebou stále."

Bůh má na dlani nás, nikoli jen naše jména, ale prostě nás, celou naši osobnost. A nevepsal si to na dlaň, on si nás tam dokonce vyryl -
nesmazatelně a trvale. Nikdy na nás nezapomene a nezavrhne nás, pokud se my sami nerozhodneme jinak.

Díky za tenhle příspěvek Smile

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 24/11/2012, 20:39

noname napsal: vyryl jsem si tě do dlaní, tvé hradby mám před sebou stále."

Bůh má na dlani nás, nikoli jen naše jména, ale prostě nás, celou naši osobnost. A nevepsal si to na dlaň, on si nás tam dokonce vyryl -
nesmazatelně a trvale. Nikdy na nás nezapomene a nezavrhne nás, pokud se my sami nerozhodneme jinak.

Amen. I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 24/11/2012, 20:44

"Velebí má duše Hospodina a můj duch jásá v Bohu, mém spasiteli,
neboť shlédl na svou nepatrnou služebnici.
Od této chvíle mě budou blahoslavit všechna pokolení,
že mi učinil veliké věci ten, který je mocný. Jeho jméno je svaté.
A jeho milosrdenství trvá od pokolení do pokolení k těm, kdo se ho bojí.
Mocně zasáhl svým ramenem, rozptýlil ty, kdo v srdci smýšlejí pyšně.
Mocné sesadil z trůnu a ponížené povýšil,
hladové nasytil dobrými věcmi a bohaté propustil s prázdnou.
Ujal se svého služebníka Izraele, pamatoval na své milosrdenství,
jak slíbil našim předkům, Abrahámovi a jeho potomkům navěky."
(Lukáš 1:46-55)
Sláva Otci i Synu i Duchu svatému,
jako byla na počátku, i nyní i vždycky a na věky věků.

Amen.

Články k zamyšlení a povzbuzení Pannamatka
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru