Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naděje - nebeská nebo pozemská?

+11
Věra Kolafová - quaero
stefan
Aleš
drobeček
Petr W.
Jirka z P. (queens)
Petr Štefek
oskar
OOO
Hvězdlický
Martin Cibulka
15 posters

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 9/1/2007, 14:06

No, myslím si, že "nevedomosť" je opravdu jeden z velkých problémů věřících. O mnohých pravdách jako je např. Boží království, vzkříšení a přeměnění či existence ráje a podsvětí sice víme, ale přesně nevíme, jak fungují, protože jsme tím ještě neprošli.

Tím nechci říct, že je nesprávné o těchto věcech uvažovat a pátrat v Písmu, jak tomu vlastně doopravdy je. Právě naopak. Myslím si, že je nutné se i o tyto věci zajímat právě proto, abychom si uvědomili, že nemůžeme svou víru stavět na pouhých výkladech, ale především na slibech Boha, který slíbil, že Boží království opravdu přijde, že vzkříšení opravdu nastane a že pokud se budeme držet učení našeho Pána a jeho apoštolů, budeme také "přeměněni" (1.Korinťanům 15:51) a vyhneme se tak druhé smrti (Zjevení 20:6).

O tato témata bychom se však měli zajímat i proto, že jsou i výklady, které brání, aby lidé těmto Božím slibům uvěřili. Příkladem je i tato diskuze, která může pomoci k tomu, aby věřící přijali to, co v Písmu je, a pochyboval již jen o tom, co v Písmu není.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Nikola Tyrpak 11/1/2007, 19:46

Jestliže dnes existuje povědomí o "pozemské naději", tak toto povědomí se rozšířilo vinou Svědků Jehovových, kteří přestali hlásat původní evangelium s nebeskou nadějí, protože si najednou nevěděli rady s množstvím lidí, kteří se k nim na počátku dvacátého století ve velkém přidávali, ale přitom očividně postrádali pomazání svatým duchem a necítili žádné povolání k nebeské naději. viz Oskar 28. 2. 2006

Jak je tedy možné, že první křesťané o pozemské naději vyučovali a věděli?! Například když si přečteme spisy Papiáše frýžského biskupa, žáka těch, kteří osobně znali apoštola Jana, tak narazíme na toto místo:" Jestliže jsem vám pověděl o pozemských věcech a přesto nevěříte, jak uvěří, budu-li vám povídat o věcech nebeských." Jan 3:12

K tomuto Ježíšovu výroku Papiáš dodává, že tento výrok řekl Ježíš Jidášovi, který ho nakonec zradil poté, co odmítal uvěřit tomu, když Ježíš popisoval zázračnou plodnost celé země v miléniu, tedy v době, kdy Ježíš obnoví požehnání, které Bůh lidstvu, jako celku odebral. Ještě k tomu dodal: "Nečetli jste zprávu o tom, když Židé vyslali zvědy do zaslíbené země, jak dva muži nesli jeden hrozen vína?" A na záver řekl již zmiňovaný verš z Jana 3:12

Ale již apoštol Pavel v dopise Hebrejcům napsal:"Budoucí obydlenou zemi, o které mluvíme, totiž nepodřídil andělům." Heb. 2:5

V tomto verši je velice zajímaví řecké slovo oi-kou-me-ne. Je použito například v Matoušovi 24:14; Lukáš 2:1; Skutky 17:6 a také ve Zjevení 12:9 a nikde, není řeč o nějaké nebeské končině, ale vždy o něčem, co se bezprostředně týká naší země, jako planety. Je také zajímavé, že to apoštol Pavel připomíná křesťanům, kteří evidentně měli nebeské povolání. "Proto, svatí bratři, účastníci nebeského povolání,..." Heb. 3:1

"Jsou však nová nebesa a nová země, které očekáváme podle jeho slibu." 2:Petra 3:13

Otázka k zamyšlení: "Kdo v prvním století v křesťanských sborech očekával novou zemi, ... o které mluvil i apoštol Pavel?

Přečtěte si prosím Strážnou věž z roku 1982 1.1 str. 22-26 článek "Křesťané a naděje na Milénium", podtitulek "První křesťané byli označováni jako Milenisté." Jednoduše řečeno věřili tomu, že se Kristus viditelně ujme vlády a tisíc let bude viditelně vládnout nad zemí a sním jeho vyvolení. Země v té době bude pohádkově úrodná. V detailech byli různé varianty, ale v obsahu se na tom mnoho prvních křesťanů shodovalo, mj. Tertulián, Papias atd.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 11/1/2007, 20:18

Co píše Strážná věž, není podstatné, protože se prokázala, jako falešný prorok.

Písmo ale ukazuje, že víra starých izraelitů byla taková, jak je psáno, třeba v-

Žalmy 37:11 Ale pokorní obdrží zemi a bude je blažit dokonalý pokoj.
Žalmy 37:29 Spravedliví obdrží zemi a budou v ní bydlet navždy.
Izajáš 60:21 Tvůj lid, všichni budou spravedliví, navěky obdrží do vlastnictví zemi, oni, výhonek z mé sadby, dílo mých rukou k mé oslavě.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 11/1/2007, 22:27

Pro Nikolu Tyrpaka:

Abych pravdu řekl, z Tvé argumentace mi není jasné, co vlastně Papiáš ve svých spisech napsal. Citát z Jana 3:12 se přece nevztahuje k tomu, co Pán Ježíš řekl Jidášovi, ale co řekl Nikodémovi. Pán Ježíš totiž mluvil o nutnosti narodit se „z vody a ducha“ (Jan 3:5) a Nikodém nic nechápal, ačkoliv se ta věc týká všech, kteří ještě žijeme na zemi. Proto se Pán Nikodéma zeptal: „Jestliže jsem vám pověděl o pozemských věcech, a přece nevěříte, jak uvěříte, budu-li vám povídat o věcech nebeských?“ (Jan 3:12) Obávám se, že ta otázka je aktuální pro všechny, kteří stále zoufale brání svou tzv. pozemskou naději nebo, jak Ty říkáš v jiném svém příspěvku, povolání.

Přesto i já věřím, že se Kristus viditelně ujme vlády a tisíc let bude viditelně vládnout a s ním jeho vyvolení. To není věc, kterou by znovuzrozený křesťan nemohl přijmout. Věděli to přece i apoštolé, ale nikdy nehlásali evangelium typu „můžeš žít navždy v pozemském ráji“ jako dnes svědkové Jehovovi.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/1/2007, 10:03

"Viditelně" ujme vlády. Pokud pominu náznak ve 21. kap. ve Zjevení, tak nevím kde by se dalo vyčíst, že bude Ježíš opět vidět a i jeho spoluvládci? Ale jsem jen člověk, který je chybující a přiznávám, že mé poznání je zatím částečné. Někteří se zřejmě snaží naznačit, že již mají plné poznání. Proč ne, ale je to dnes vůbec možné mít plné poznání?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 12/1/2007, 11:43

˛
Přesto i já věřím, že se Kristus viditelně ujme vlády a tisíc let bude viditelně vládnout a s ním jeho vyvolení.

Každý na něco věří.


Jan 14:19 Ještě malou chvíli a svět mne už neuzří, vy však mě uzříte, poněvadž já jsem živ a také vy budete živi.

Jako nebeská vláda nahoře.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/1/2007, 12:26

Nebo taky to znamená, že zatím kdaždý kdo je pod zákonem hříchu je mrtvý i když žije. Proto jej znovu uvidí ti, kteří ožijí jako první, co jsou zahrnuti do prvního ovoce. Rozhodně to jsou věci o kterých "prd" víme. Omlouvám se za ten výraz, ale myslím si, že to vystihuje přesně. Bavme se o tom, co je z Písma srozumitelné a nehledejme stále v oblastech, které když nám nesedí můžeme zahrnout do oblasti tajemství a přes to nepojede vlak. To nedává smysl a nemyslím si, že by něco takového chtěl Ježíš a ani jeho Otec Bůh.

Přece když si uvědomuji, že ve SZ vystupuje převážně JHVH a v NZ Ježíš Kristus, tak proč hned v tom hledat záměr, podezření atd. Já to vnímám tak, že v éře novozákonní se Ježíš Kristus prezentuje jako Kníže pokoje nebo jako silný Bůh. Tak jako bych chtěl mluvit s šéfem firmy a dozvěděl bych se, že teď budu komunikovat s někým kdo přebírá řízení, protože šéf řeší něco jiného a momentálně ho vůbec nezajímá jaké mám problémy, protože od toho tam má toho v koho má absolutní důvěru a vůbec nepochybuje, že v jeho nepřítomnosti bude jeho člověk dělat věci tak aby byl poškozen on a nebo jeho firma, naopak je přesvěčený, že když se vrátí, tak mu bude firma předána v tom nejlepším stavu a nikdo nebude pochybovat o tom, že je stále šéfem on. Když si to uvědomuji, tak vůbec neřeším, proč to tak v té firmě je, ale jsem rád, že s ní mohu stále pracovat, komunikovat a mít užitek. Proč bych měl najednou začít zkoumat, jestli to není nějaká finta a ta osoba s kterou teď spolupracuji je nakonec ten šéf, o kterém mi řekli, že se nemám starat, protože všechno zařídí k mé úplné spokojenosti člověk, kterého šéf pověřil řízením ve firmě. A pokud má spolupráce bude trvat i v době kdy se vrátí šéf a ten pověřený člověk mu všechno předá, tak já jsem jen rád, že se ve vztahu ke mně nic nezmění protože i pak budu moci spolupracovat a komunikovat s tou firmou ve kterou věřím, že zkvalitní můj život. Tak jako Izraelité neřešili i když na malé vyjímky, že jim byl Mojžíš Bohem, tak proč by mi mělo vadit, že pro křesťany je teď Bohem Ježíš Kristus. Ano, jak Mojžíš tak ani Ježíš Kristus nemění nic na tom, že Všemohoucím Bohem zůstává JHVH. Ale to jsem se dostal tam kde nechci. O trojici nechci hezky dlouho slyšet a pokud bych nemusel už nikdy, vůbec bych se nezlobil.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 12/1/2007, 13:54

Já se domnívám, že tady ta myšlenka je bezproblémová.

˛Jan 14:3 A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já.

Tady je řeč o "příbytcích v nebi" kde s ním budou vládnout. A tedy jej osobně uvidí. Nahoře.

Je ale možné, že bude skutečně i na zemi, ale v tom případě, až po tisíci letech a uvidí jej nejen jeho spoluvládci, ale všichni lidé na nové zemi..

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Volba, kam půjde potom, je zřejmá. Když ne v nebi, tak na zemi.

I v Otčenáši se máme modlit o naplnění jeho vůle "jak v nebi, tak i na zemi"..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/1/2007, 19:54

Queens napsal:
"Viditelně" ujme vlády. Pokud pominu náznak ve 21. kap. ve Zjevení, tak nevím kde by se dalo vyčíst, že bude Ježíš opět vidět a i jeho spoluvládci? Ale jsem jen člověk, který je chybující a přiznávám, že mé poznání je zatím částečné. Někteří se zřejmě snaží naznačit, že již mají plné poznání. Proč ne, ale je to dnes vůbec možné mít plné poznání?
Ale, ale, Queensi. Ty pořád čteš mezi řádky jako v hluboké totalitě. Kdybych chtěl naznačit, že mám již plné poznání, dávno bych Vám to tady v diskuzi napsal. Nebo se Ti zdá, že tady s Vámi nediskutuji na rovinu?

Myslím si, že byste si konečně s dědou Slavíkem měli ujasnit, co vlastně od Božího království očekáváte. Na jedné straně se totiž stále bráníte nebeské naději, protože zdůrazňujete, že chcete žít během Kristova tisíciletého království pod jeho spravedlivou vládou zde na zemi, a na druhé straně upíráte viditelný vliv tohoto království.

Také, Queensi, nevím, jak si vlastně představuješ realizovat, to co navrhuješ:
Bavme se o tom, co je z Písma srozumitelné ...
To se tedy nemůžeme bavit ani o textu z Jana 14:19? Vždyť je pro Vás evidentně nesrozumitelný! Leda snad, že byste znali jeho přesný význam, ale ten jsi nepodal ani Ty ani děda.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 12/1/2007, 21:14

Jan 14:19 Ještě malou chvíli a svět mne už neuzří, vy však mě uzříte, poněvadž já jsem živ a také vy budete živi.

To se tedy nemůžeme bavit ani o textu z Jana 14:19? Vždyť je pro Vás evidentně nesrozumitelný! Leda snad, že byste znali jeho přesný význam, ale ten jsi nepodal ani Ty ani děda.

Tak nevím, co je tady nesrozumitelného. Ježíš zde vysvětluje, že jeho vláda bude nad zemé neviditelná, ale vidět jej přesto budou jeho spoluvládci, protože budou vzkříšeni a proměněni nahoru.

Po ukončení této vlády a po předání nové země do ruky Otce (aby byl opět každému vším On) bude možná Kristus viditelně na zemi..

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/1/2007, 10:10

Nevím Martine, kdo tady čte mezi řádky, ale já jsem svůj názor na ten text uvedl:
Proto jej znovu uvidí ti, kteří ožijí jako první, co jsou zahrnuti do prvního ovoce.
A děda Slavík to doplnil, když budou s ním v nebesích.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Nikola Tyrpak 13/1/2007, 15:44

Omlouvám se za nepřesnost. Z mého příspěvku by se dalo skutečně usuzovat, že odpověď z Jan 3:12, kterou Ježíš adresoval Nikodémovi, jakoby zárověň adresoval Jidášovi, ale tak to není.

Papias, a já z jeho některými názory nesouhlasím, skutečně věřil, že během Kristovi tisícileté vlády, bude země pohádkově úrodná. Kristus prý skutečně měl z Jidášem rozhovor, kdy Jidáš měl oponovat Ježíšovi a nevěřit ve starozákoní splnění proroctví, jak jsou zaznamenána např. u Izajáše, v Žalmech a jinde v Písmu. Ježíš veřejně o takových věcech mluvil a vyučoval nejen své učedníky, ale také v chrámu. A proto, teď se dostáváme k jádru věci, řekl, pochopitelně Nikodémovi toto: "Jestliže jsem vám pověděl..." Jan 3:12 Papias tu poukazuje na tu skutečnost, že Ješíš mluvil v množném čísle: "Jestliže jsem vám..." Skutečná odpověď přímo Jidášovi byla něco v tom smyslu: "Ten, kdo se toho dožije, uvidí."

Ale to nebylo mým cílem, prezentovat tu Papiasovi názory, nebo dokazovat v čem měl pravdu a v čem se mýlil. Jen jsem chtěl poukázat na ten fakt, že v prvotní církvy nebyly diskuze o pozemských zaslíbeních a nesplněných starozákonních slibech a proroctví vůbec tabu, to je vše.

Jinak se mi diskuze libí a jsem rád, že je M. Cibulka nejen znalým Písem, ale pozorným čtenářem příspěvků, i když v některých závěrech se asi neshodneme.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 13/1/2007, 22:43

Hvězdlický vysvětluje text z Jana 14:19 takto:
Tak nevím, co je tady nesrozumitelného. Ježíš zde vysvětluje, že jeho vláda bude nad zemé neviditelná, ale vidět jej přesto budou jeho spoluvládci, protože budou vzkříšeni a proměněni nahoru.

Po ukončení této vlády a po předání nové země do ruky Otce (aby byl opět každému vším On) bude možná Kristus viditelně na zemi..

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.
Obávám se však, že nic z toho tam Ježíš nevysvětluje. Naopak říká: „Nenechám vás osiřelé. Přijdu k vám. Ještě chvíli a svět mě již nespatří, ale vy mě spatříte, protože já žiji a vy budete žít. V ten den poznáte, že jsem ve spojení se svým Otcem a vy jste ve spojení se mnou a já jsem ve spojení s vámi.“ (Jan 14:18-20) Zde není žádný náznak toho, že by Pán Ježíš mluvil o vzkříšení svých učedníků. Spíše bych řekl, že mluví o svém vzkříšení, protože po svém vzkříšení se svým učedníkům opravdu zjevoval v neoslaveném lidském těle, aby jim dokázal pravdivost svých slov, ale světu se již takto nezjevoval.

Kromě toho ve Skutcích 3:21 není popisována situace, kdy „se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno“ (1.Korinťanům 15:28), ale je spíše popisována situace, kdy Bůh pošle židům určeného jim „Mesiáše, Ježíše“ (Skutky 3:20, KMS), aby obnovil všechny věci, „jak o tom mluvil Bůh od věků ústy svatých proroků“ (Skutky 3:21, KMS). Čas „obnovy všech věcí“ (Skutky 3:21, KMS) začíná druhým příchodem Krista a zřízením tisíciletého království. A právě o té době píše apoštol Jan: „Pohleďte, přichází s oblaky a uvidí ho každé oko, a ti, kteří ho probodli; a všechny kmeny země se kvůli němu budou bít v zármutku. Ano, amen.“ (Zjevení 1:7)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 13/1/2007, 23:26

Už je moc hodin a tak se v tom nebudu přehrabovat .

Máš pravdu. Říká to. Ale dodává, "a vezmu vás k sobě, aby jste i vy byli tam, kde já jsem" nebo tak nějak. Prostě je má vzít nahoru, a Pavel vysvětluje, že to bude proměněním a že půjdou vstříc Pánu do oblak..společně se vskříšenými..

Jan 14:3 A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já.

Sám jsi mnohokrát psal o "příbytcích v nebi", že se "nebudou ženit, ani vdávat" atd.
Bude to možná jen na dobu 1000 let. Kdo ví?? Podle textu


Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

a podle slibu, že s nimi bude pít "vinnoíu révu" by to tak nějak, asi mohlo být.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  stefan 14/1/2007, 14:05

Chcel by som doplniť niekoľko údajov k spomínaným veciam.
Nikola Tyrpak:
Jak je tedy možné, že první křesťané o pozemské naději vyučovali a věděli?! Například když si přečteme spisy Papiáše frýžského biskupa, žáka těch, kteří osobně znali apoštola Jana,
Treba si uvedomiť jednu vec. Kresťanstvo prvých storočí bolo veľmi nestále v názoroch, hľadalo samo seba, vstupovali do neho rôzne sektárske vplyvy a formovalo sa učenie. Je to vidieť aj v Písme, ako sa Pavol háda, ako sa rozchádza v názoroch s Petrom atď. Prví kresťania o pozemskej nádeji nevedeli nič. To je informácia ktorú ste trochu poplietli. Papiáš bol žiakom (asi) Polykarpa a on (Papiáš) asi najviac písal o tisícročnom kráľovstve. Možno to bola jeho záľuba ja neviem, ale jeho spisy (ktoré dnes nepovažuje odborná obec za celkom jeho) hovoria o obrovskom ovocí (myslím, že sa jedná o hrozno, možno tam Strážna veža čerpá obrázky o obrovskom ovocí, ktoré vidieť v jej publikáciách) a o dostatku všetkého počas tisícročného kráľovstva. Ale ak by ste Papiášove poznámky dočítali do konca, tak spolu svorne s inými tvrdí, že po skončení tejto epochy sa všetko premení do duchovnej formy...
Teda považuje tisícročné kráľovstvo za reálne, ale o večnosti trvania hmotnej zeme neuvažuje.

podtitulek "První křesťané byli označováni jako Milenisté." mj. Tertulián, Papias atd
Toto je tiež nie celkom presná informácia. Ako som povedal, na začiatku sa kresťanstvo len hľadalo, hľadalo svoju tvár a preto vznikali rôzne zbory, ktoré mali rôzne učenie. Zjednotenie učenia zapríčinili až ekumenické koncily ktoré definovali Písmo, pred tým na pravosť učenia dohliadal rímsky biskup. Skupina o ktorej píšete Vy sa nazývala chiliasti a bludný smer ktorý Cirkev odsúdila bol teda chiliazmus. Títo kresťania očakávali príchod Krista a jeho tisícročnú vládu a tak ďalej.... Mali však veľa neprirodzených názorov, ktoré sa nezhodovali s učením ostatných zborov a preto boli vylúčení zo spoločenstva cirkví. Napríklad spomínaný Tertulián dal svojím jazykom Cirkvi veľa nových pojmov, definoval významy slov a rozvádzal učenia. Cirkev je mu za veľa vďačná, ale to nič nemení na fakte, že sa z neho nakoniec stal bludár ktorý prepadol sekte a bludu montanizmu. Táto sekta bola veľmi ťažko rozoznateľná, lebo nič nevyučovala ináč ako Cirkev. Boli to asketici, ktorí boli veľmi charizmatickí. Jedine na základe ich nesplnených proroctiev Cirkev rozoznala, že sa jedná o bludný smer.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 14/1/2007, 15:16

Prví kresťania o pozemskej nádeji nevedeli nič.

Mluví o ní celá starý zákon. Nebeská naděje byla novinka s kterou se teprve museli seznámot.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  stefan 14/1/2007, 15:44

Bolo by dobré sa spýtať židov ako si predstavujú večný život. Oni asi najlepšie poznajú Starý zákon.
Máte však pravdu, mal som napísať "prví kresťania o pozemskej nádeji už nič nechceli vedieť". Takto by to bolo lepšie. Podľa Pavlových slov 2. Kor 3,12-13 Když tedy máme takovou naději (aká že je to nádej?) , smíme vystupovat s plnou otevřeností a jistotou. Nepočínáme si jako Mojžíš, který zahaloval svou tvář závojem, aby synové Izraele nespatřili konec té pomíjející záře.
Prečítajte si celú kapitolu o čom pojednáva. Kontrast hmotného a teda pominuteľného a nehmotného a teda stáleho... čo má väčšiu slávu.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 14/1/2007, 16:02

Skutky apoštolů 1:6 Ti, kteří byli s ním, se ho ptali: "Pane, už v tomto čase chceš obnovit království pro Izrael?"

To nevypadá na nebeské království.

Jan11:24 Řekla mu Marta: "Vím, že vstane při vzkříšení v poslední den."

Že by Marta byla křesťanka v předstihu, to se mi také nezná..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Nikola Tyrpak 15/1/2007, 10:26

Kamenem úrazu je to, že pokud mluvíme o pozemské naději, nebo jinými slovy o tom, co se stane se zemí, pak Písma hovoří o tom, že země potrvá navždy: "Kaz.1:4; Žalm 37:29; Iz. 45:18.

Víte co je zajímavé, že sám Ježíš začal své vyučování, mj. tímto výrokem: "Štastní jsou lidé mírné povahy, protože zdědí zemi." Mat. 5:5

Když jsem rozjímal nad tím, co měl apoštol Pavel na mysli, když napsal: Heb. 1:10-12- " A: „Pane, ty jsi na počátku položil základy země, a nebesa jsou díla tvých rukou. 11 Ony zaniknou, ty však máš zůstat neustále; a ony celé zestárnou právě jako svrchní oděv, 12 a svineš je právě jako plášť, jako svrchní oděv; a budou změněny, ale ty jsi stejný a tvá léta nikdy neuběhnou.“, Tak jsem si to nějak nedokázal srovnat v hlavě. Na jedné straně má země zůstat navždy, ale na druhé straně má být zřejmě zničena.

Dále je v tom samém dopise napsano: " Proto je nutné, abychom věcem, které jsme slyšeli, věnovali více než obvyklou pozornost, abychom nikdy nebyli zavlečeni pryč. 2 Jestliže se totiž slovo pronesené prostřednictvím andělů prokázalo být pevné a každý přestupek a neposlušné jednání obdržely odplatu v souladu s právem, 3 jak unikneme, jestliže jsme zanedbali záchranu tak velkou, že se o ní začalo mluvit prostřednictvím [našeho] Pána, a potvrdili nám ji ti, kdo ho slyšeli, 4 zatímco se Bůh připojil k vydávání svědectví znameními a také předzvěstmi a různými mocnými skutky a rozdílením svatého ducha podle své vůle?" Hebrejcům 2:1-4

Ano, je nutné věnovat více než obvyklou pozornost tomu, co je v Písmu napsáno. Například o pozemských zaslíbeních. Protože můžeme zanedbat záchranu tak velkou, že nám o ni vydával svědectví náš Pán Ježíš a ti, kteří ho slyšeli a viděli na vlastní oči a uši. Netvrdím, že Ježíš nám nepředložil nebeskou naději s ním vládnout, ale říkám, že nikde neřekl, že původní Boží záměr se zemí již neplatí.

Hebr. 2:5-" Budoucí obydlenou zemi, o které mluvíme, totiž nepodřídil andělům." O jaké "budoucí obydlené zemi" to tedy apoštol Pavel mluví, když sám na jiném místě napsal: "Pokuď jde o nás, naše občanství existuje v nebesích." Fil. 3:20
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 15/1/2007, 10:34

Tady se připojuji bez výhrad.
Je ještě dost toho, co je možné dodat, ale těm, kdo nezaujatě uvažují, by to mělo stačit..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 18/1/2007, 14:22

Nikola Tyrpak napsal:
Ano, je nutné věnovat více než obvyklou pozornost tomu, co je v Písmu napsáno. Například o pozemských zaslíbeních. Protože můžeme zanedbat záchranu tak velkou, že nám o ni vydával svědectví náš Pán Ježíš a ti, kteří ho slyšeli a viděli na vlastní oči a uši. Netvrdím, že Ježíš nám nepředložil nebeskou naději s ním vládnout, ale říkám, že nikde neřekl, že původní Boží záměr se zemí již neplatí.
Svědkové Jehovovi se sice neustále zaobírají i tzv. původním Božím záměrem se zemí, ale zároveň také zanedbávají tu „záchranu“ (Hebrejcům 2:3), o níž psal apoštol Pavel. Apoštol Pavel totiž skutečně mluvil o budoucí obydlené zemi, ale ta slova adresoval těm, kteří nezanedbávají „velikou záchranu, která má svůj původ (ř.: vzavši počátek) v tom, co říkal Pán“ (Hebreům 2:3, KMS). Všichni ti totiž dobře věděli, že Bůh „budoucí obydlenou zemi … nepodřídil andělům“ (Hebrejcům 2:5), ale těm, kteří „zdědí zemi“ (Matouš 5:5), a dědicové nejsou poddanými Božího království, protože jsou „spoludědici s Kristem“ (Římanům 8:17). To jsou ti, které Pán Ježíš koupil Bohu svou krví „z každého kmene a jazyka a lidu a národa a udělal … z nich království a kněze našemu Bohu a budou kralovat nad zemí“ (Zjevení 5:9-10; srovnej Zjevení 20:6).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 18/1/2007, 14:38

Svědkové Jehovovi se sice neustále zaobírají i tzv. původním Božím záměrem se zemí, ale zároveň také zanedbávají tu „záchranu“ (Hebrejcům 2:3), o níž psal apoštol Pavel. Apoštol Pavel totiž skutečně mluvil o budoucí obydlené zemi, ale ta slova adresoval těm, kteří nezanedbávají „velikou záchranu, která má svůj původ (ř.: vzavši počátek) v tom, co říkal Pán“ (Hebreům 2:3, KMS). Všichni ti totiž dobře věděli, že Bůh „budoucí obydlenou zemi … nepodřídil andělům“ (Hebrejcům 2:5), ale těm, kteří „zdědí zemi“ (Matouš 5:5), a dědicové nejsou poddanými Božího království, protože jsou „spoludědici s Kristem“ (Římanům 8:17). To jsou ti, které Pán Ježíš koupil Bohu svou krví „z každého kmene a jazyka a lidu a národa a udělal … z nich království a kněze našemu Bohu a budou kralovat nad zemí“ (Zjevení 5:9-10; srovnej Zjevení 20:6).

Hurá, konečně Martin souhlasí se dvěmi nadějemi. Pro ty, kteří zdědí zemi (do vlastnictví) a ty, kteří nad ní budou společně s Kristem vládnout.

Ještě dopilovat pár drobností a začnu věřit, že je veden Duchem...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 18/1/2007, 16:23

No, Sváťo, asi jsi mne vůbec nepochopil. Ti, kteří doopravdy zdědi zemi totiž budou společně s Kristem i vládnout, takže se jedná stále jen o jednu naději.

Kromě toho dáváš jasně najevo, že vedení Duchem uznáváš jen u toho, kdo mluví přesně tak, jak smýšlíš Ty. Jenže, jak může mít člověk narozený "z vody a ducha" (Jan 3:5) stejné smýšlení jako "hmotný člověk" (1.Korinťanům 2:14), který není narozen "z vody a ducha"?

Apoštol Pavel o narozených "z vody a ducha" napsal jasně: "A my jsme nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha, abychom věděli, co nám bylo darováno od Boha. O tom také mluvíme - ne však slovy, kterým vyučuje lidská moudrost, ale těmi, jimž vyučuje Duch svatý; duchovní věci vysvětlujeme duchovními slovy. Duševní člověk však nepřijímá věci Ducha Božího, neboť jsou mu bláznovstvím a nemůže je poznat, protože mají být posuzovány duchovně." (1.Korintským 2:12-14, KMS)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/1/2007, 16:36

Pokora, bratři, pokora!!! No
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 18/1/2007, 17:13

Koupil jsem si knihu Adobe Photoshop CZ verze 8
Od zítra začnu studovat místo této diskuze...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 10 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru