Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Bible od Boha?

+11
Alea
iofka
drobeček
dajti
frodobagin
gari
sazeč
Mezek
witness
Styvi
zbysek
15 posters

Strana 12 z 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 22/12/2012, 12:50

sazeč napsal:
Proto zde na tomto foru vidím i na některých bývalých i neposlušných SJ, kteří nemohou pochopit Boží lásku dostat zadarmo.........
Zřejmě si stále živě pamatují na to, jak v sále Království u SJ vídali schránku na dary s nápisem:
Platba za projevy Boží lásky
a jak z pódia naslouchali varovným zkušenostem, které vyprávěli ti, kteří zaplatit zapomněli
a jak je Bůh pak vydal do rukou satana.

Copak Tys tu schránku při své všímavosti nikdy neviděl? To snad ani není možné, sazeči... Very Happy

SJ nesmí dostat DS do srdce a být pomazán
Máš pravdu, roční text SJ na rok 2013 zní:
Kdo se prohlásí za pomazaného, bude zastřelen s celou svou rodinou.

Když viděl, že trvám na svém, ustoupil a podal mi symboly.
Vidíš sazeči, jakou máš kliku, že se Ti to už stalo, příští rok už bys Památnou slavnost
opustil jen v ,,kabátku z prken´´ a s kulkou v srdci. cyclops

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 22/12/2012, 13:50

zbysek napsal:
sazeč napsal:Řekl jsem, že jsem se před Pánem poklekl a prosil o odpuštění a že mne poté navštívil. Zhrozil se nad tím a řekl, že kdo jsem já že Bůh mne navštěvuje, když nepodávám zprávy ani domácí biblické studium a málo navštěvuji shromky, kdežto on zná 2 pomazané, horlivé a je vybral Jehova.
To je typický přístup namyšlenců......
Zbyšku, dovol malou a slušnou oponenturu.

Je vidět, že jsi opravdu mezi SJ pobýval relativně krátce a nebyl jsi nějak více aktivně zapojen, protože myšlení SJ zjevně příliš dobře, promiň, neznáš.
Není úplně objektivní zhodnotit situaci tak jak ji hodnotíš.

Reakce onoho staršího přece nebyla vůbec o namyšlenosti, ale byl to postoj na základě jeho upřímného přesvědčení o tom, jak a komu se projevuje Boží přízeň a také si umím představit, co a jak tam sazeč vyprávěl a jak to mohlo zcela pochopitelně působit a jak by to stejně působilo i na mnoho jiných křesťanů mimo SJ i zde na fóru.

Ten starší prostě zareagoval tak, jak by v dané chvíli zareagoval každý SJ,
a věř mi, že mezi SJ sice není málo namyšlenců, ale lidí, co si nevěří, co o sobě nemají valné mínění, co neradi někoho poučují, prostě těch SJ, kteří mají malé sebevědomí a vůbec o nich ani náznakem nelze říci, že jsou namyšlení, je mnohem, mnohem více.

Tys mi položil otázku ohledně svých zážitků ve stylu:
Jsi ty připraven přijmout takovéto svědectví jako pravé a jako doklad toho, že i dnes Bůh působí zázraky?

Já Ti otevřeně a jasně odpověděl, že ne.

Mám pro Tebe podobnou otázku ohledně sazeče a jeho dnes (12:02) popisovanému ,,setkání s Pánem´´ , a to:

Přijímáš Ty osobně tuto sazečovu výpověď a svědectví jako pravé a jako doklad toho, že i dnes Bůh působí zázraky?


Ty sám za sebe OPRAVDU můžeš jednoznačně odpovědět, že ano?

Nadále, sazeč píše, že požadoval symboly. Z biblického hlediska měl sazeč samozřejmě na přijímání symbolů právo, ale vezmi to zase z pohledu SJ, kteří jsou přesvědčeni, že symboly
patří pomazané třídě.
A od pomazané třídy SJ se rozhodně očekává nejen to, že její členové budou podávat zprávu a že budou chodit na shromáždění (to je přece u SJ úplná samozřejmost), ale že budou i příkladem sboru.

Co je na tom tedy tak udivujícího, že starší SJ nebyl ,,nadšením bez sebe´´, když měl sazečovi dát symboly k přijímání, když sazeč sám o sobě píše, cituji:
,,nepodávám zprávy ani domácí biblické studium a málo navštěvuji shromky´´

Jak myslíš, zbyšku, že by se takoví mormoni dívali na jiného mormona, který by usiloval o to dostat se do mormonského vedení v Salt Lake City, ale přitom by o něm bylo známo, že neuznává Knihu Mormon?
Považoval bys také přirozené rozčarování mormonů vůči němu za namyšlenost?

Sazeč sám píše, že onen starší mu nakonec symboly předal, a jsem rád, že to tu sazeč uvedl.
Mohu potvrdit, že při Památné slavnosti není nikomu bráněno, aby symboly přijímal a rozhodně i v pokynech pro starší SJ se opakovaně píše, že braní symbolů je každého osobní věc
a má se to nechat v Jehovových rukou.

Což samozřejmě nevylučuje logiku věci, že pokud přijme symboly někdo, kdo nepodává zprávu a nechodí na shromáždění, tak to způsobí pochopitelně zjevné rozčarování sboru,
zvláště pokud je bere někdo, kdo je ve sboru vnímán tak jak popsal sám sebe sazeč z doby, kdy byl SJ: ,,špatný manžel, surovec, nekajícní hříšník, nevěrec´´

Ale ani tehdy nejsou vůči takovému člověku podnikány žádné právní ani jiné kárné kroky.



witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 22/12/2012, 14:35

witness napsal:Reakce onoho staršího přece nebyla vůbec o namyšlenosti, ale byl to postoj na základě jeho upřímného přesvědčení o tom, jak a komu se projevuje Boží přízeň
SJ jsou namyšlení, protože si myslí, že jedině oni (tedy NSSJ) jsou Bohem vyvolení a Bohem vedení. Stejný pocit výjimečnosti měli i farizeové.

Tys mi položil otázku ohledně svých zážitků ve stylu:
Jsi ty připraven přijmout takovéto svědectví jako pravé a jako doklad toho, že i dnes Bůh působí zázraky?

Přijímáš Ty osobně tuto sazečovu výpověď a svědectví jako pravé a jako doklad toho, že i dnes Bůh působí zázraky?
Měníš smysl těchto dvou věcí. Moje odpověď tedy je, že jsem připraven přijmout sazečovo svědectví jako pravé. V každém případě ho nemohu odmítnout jako falešné, dokud nebudu mít v ruce jasný důkaz, že sazečova interpretace je falešná.

A od pomazané třídy SJ se rozhodně očekává nejen to, že její členové budou podávat zprávu a že budou chodit na shromáždění (to je přece u SJ úplná samozřejmost), ale že budou i příkladem sboru.
Od Božího Syna byla také očekávána příkladnost, ale on zcela nepříkladně jedl a pil s celníky a nevěstkami. Z čehož plyne, že nemohl být Božím Synem a zázraky činil z moci belzebuba, jak byl také obviněn... Že, witnessi?

Mohu potvrdit, že při Památné slavnosti není nikomu bráněno, aby symboly přijímal
Zde vůbec nejde o (ne)bránění, ale o přístup. Starší odmítl sazečovi uvěřit, protože sazeč nesplňoval představy staršího o tom, na koho Bůh může vylít svého Ducha. Asi nečetl Bibli, kde je jasně napsáno, že Ježíš povolával své učedníky ze společenské spodiny, protože elita ho odmítla. Takže mi nepřijde nikterak divné, pokud si Bůh povolá velkého hříšníka, kdežto toho mezi lidmi vzorného zavrhne, dle Mt 7:21-23.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 22/12/2012, 14:38

witness napsal:
sazeč napsal:
Byl jsem již přesvědčen, že půjdu za Pánem kamkoli, jen ne zůstat mezi SJ, díky nimž jsem se zklamal jako špatný manžel, surovec, nekajícní hříšník, nevěrec.
Sazeči, já bych na Tvém místě podal na SJ žalobu za to, že Tě vlastně donutili
být ,,špatným manželem, surovcem, nekajícním hříšníkem, nevěrcem´´... Very Happy

A ještě si raději zavzpomínej dál, třeba jsi ještě něco ukradl apod; aby ten seznam hříchů,
ke kterým Tě SJ povzbuzovali, byl kompletní.... Suspect Suspect Suspect

Jo, jo, první alespon 3 roky jsem se cítil báječně jako křesťan, SJ, ale postupem času díky absenci DS a odsouvání Pána na vedlejší kolej a stáledokolající připomínání úlohy VRO a pokrytectví ostatních křesťanů ve všech církvích jsem se cítil být tím víc divnější až zfanatizoval svůj pohled na svět. Poté 5 let před r. 2000 mi bylo hned jasné, signál, že ve VRO není něco v pořádku. Totiž ve SV byl vyřešen význam ,,generace".

Witnessi, nic nenaděláš, jsi surovec stejně alespoň ve skrytu. Twisted Evil Čím to? Viz výše Embarassed . Myslím tě a ostatní SJ dobře, jinak bych o sobě nepsal. I to je evangelium, tj. dobrá zpráva o Kristu, našem Pánu. I love you

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 22/12/2012, 15:02

Zdarec ve spolek.
Jde o to zbyšku, že je lepší, pokud padá kritika na SJ jako organizaci, na vedoucí sbor na samozvaného věrného a rozvážného otroka, "definovat problém" pokud možno co nejpřesněji, protože SJ jako jednotlivci nechtějí moc přemýšlet o čemkoliv jiném ,než je napsáno v jazyce VRO. Myslím tím určitý styl psaní, který je patrný z mnoha článků, publikací, tiskových sdělení atp. Protože pokud netrefíš jak se říká "hřebíček na hlavičku", pak je tato záležitost v očích SJ přehlédnuta a ve vzácném případě vyhodnocena jako další pomluva a s opačným významem chápána jako důkaz vyvolenosti organizace SJ. Jako ukázka snahy pomlouvače a satana ďábla zničit tuto organizaci, což se stejně nemůže stát v očích SJ.
Myslím, že situace je taková, jak to popisuje witness. Mnoho lidí bez svého názoru, očekávající, že jim někdo řekne jak se chovat, co dělat. Prostě bez snahy jednat s odpovědností sám za sebe ale s mocnou snahou jednat ve jménu kolektivní odpovědnosti, ve které se mnoho ztratí a ve které platí všeobecné zásady a teorie davu, kde se ledacos schová. Ale toto prostředí má obrovský potenciál dávat svým uživatelům podporu a schválení chránit své zažité a vstřebané prostředí. Myslím si, že takto smýšlejí lidé bez rozdílu rasy, vyznání, společenského postavení, ... .
Chceš červenou nebo bílou pilulku. Jakou bys bral? Very Happy
Myslím že velmi pomáha trpělivost.
Pamatuji se, že kdysi jsem byl ve službě a u vrat domku se paní zeptala na krev a její nepřijímání a už jsem jel jako papírový čertík.
"Myslíte si že jsme nějací vrahové atp.?" Pěkně jsem to paní, s důrazem na věc, vysvětlil a byl jsem spokojený.
Prostě kolektivní prostředí, kde neexistuje svoboda volby a na každém kroku ve vzduchu visí nějaká forma lidské perzekuce, plodí mnohé charakterové úchylky a dá vyniknout mnohým skrytým myšlenkovým pochodům a jednání.
Ale prostředí s možností uplatnění svobodné vůle je také velmi dobrá živná půda pro různé charakterové deformace, úchylky a způsoby jednání. Jenže v tom prvním popisovaném prostředí existuje pouze pseudosvoboda, o které mluvil Ježíš Kristus.
ČEP
Jan 8:31 Ježíš řekl Židům, kteří mu uvěřili: "Zůstanete-li v mém slovu, jste opravdu mými učedníky.
32 Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými."


Ale v prostředí, kde člověk má k dispozici pouze sám sebe a nemá možnost se schovat za organizační kolektivní vinu, poskytuje prostor pro pochopení, přijmutí a rozvinutí svobody, ke kterému vede pravda od Ježíše Krista. Cesta je to leckdy složitá ale zřejmě nevyhnutelná.
A možná i proto, že člověk při uplatňování svobodné vůle nedokáže uchopit a rozpoznat celou šířku tohoto nástroje a tak se svobodná vůle často stává zbraní namířenou na cokoli, s čím není člověk stotožněn, Ježíš i JHVH slibují svatého ducha jako pomocníka k uchopení svobodné vůle jako nástroje určeného k dospívání k dokonalosti a nikoliv zbraně určené k ničení čehokoliv.
Co myslíte?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 22/12/2012, 15:47

frodobagin napsal:Ježíš i JHVH slibují svatého ducha jako pomocníka k uchopení svobodné vůle jako nástroje určeného k dospívání k dokonalosti a nikoliv zbraně určené k ničení čehokoliv.
Člověk, který DS nemá, prostě situaci nerozumí. Je to stejné, jako malé dítě nerozumí pojmu sex, protože mu chybí zkušenost, chybí mu i pud, který by mu napověděl. Lze dítěti tento pojem rozumově vysvětlit, ale skutečně to člověk pochopí, až sexuálně dospěje.

Ti, kteří si myslí, že Bohu slouží správně (ať si to myslí z jakýchkoliv důvodů), ale nemají DS, pak z nepochopení těm, kteří DS mají, prostě nevěří, posmívají se jim, pronásledují je atp. Tím spíše, jsou-li přesvědčeni o své výjimečnosti (být ve vyvolené skupině, protože nemohu v takové skupině nebýt, je také přesvědčení o své výjimečnosti) - hezkou ukázkou je Saul, než se stal Pavlem.

Co lze dělat? Samozřejmě, že DS není zbraň. Ale lze ukazovat, že Bůh dává DS komu on sám chce, ne tomu, koho si lidi vyberou za vzor. A je třeba říkat, zejména těm zmanipulovaným, že i oni mohou DS mít, jen je třeba Boha prosit. Avšak při tom dochází k mnoha nepochopením, a z toho plynoucím konfliktům. Konfliktům obecně se vyhnout nelze, na to upozorňoval i Ježíš, když mluvil o rozdělení a meči.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 22/12/2012, 17:26

witness:

zvláště pokud je bere někdo, kdo je ve sboru vnímán tak jak popsal sám sebe sazeč z doby, kdy byl SJ: ,,špatný manžel, surovec, nekajícní hříšník, nevěrec´´

Ale ani tehdy nejsou vůči takovému člověku podnikány žádné právní ani jiné kárné kroky.

Malá oprava: nedall jsem nikomu ani staršímu vědět, jakej jsem byl, takže nikdo ve sboru o mně neměl takové ponětí, spíš naopak. Akorát pomalu starší docházeli, čím to je.
Proč witnessi, přeháníš? Prosím další slova nevytrhávej a tím pozměňuješ myšlení a postoj ve svůj prospěch. Není libo, lebo Bůh bude soudit dle tvých slov tebe. Buď prosím upřímnej. Tohle myslím na tvé předešlé úmysly pirat

Co se týče Boží lásky, není to co se učíme jako SJ Very Happy , kdepak, chce to Boha I love you a až pak křestané si uvědomují její sílu a začnou Boha a ostatní milovat Boží láskou. I love you

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 22/12/2012, 19:34

zbysek napsal:
frodobagin napsal:Ježíš i JHVH slibují svatého ducha jako pomocníka k uchopení svobodné vůle jako nástroje určeného k dospívání k dokonalosti a nikoliv zbraně určené k ničení čehokoliv.
Člověk, který DS nemá, prostě situaci nerozumí. Je to stejné, jako malé dítě nerozumí pojmu sex, protože mu chybí zkušenost, chybí mu i pud, který by mu napověděl. Lze dítěti tento pojem rozumově vysvětlit, ale skutečně to člověk pochopí, až sexuálně dospěje.

Ti, kteří si myslí, že Bohu slouží správně (ať si to myslí z jakýchkoliv důvodů), ale nemají DS, pak z nepochopení těm, kteří DS mají, prostě nevěří, posmívají se jim, pronásledují je atp. Tím spíše, jsou-li přesvědčeni o své výjimečnosti (být ve vyvolené skupině, protože nemohu v takové skupině nebýt, je také přesvědčení o své výjimečnosti) - hezkou ukázkou je Saul, než se stal Pavlem.

Co lze dělat? Samozřejmě, že DS není zbraň. Ale lze ukazovat, že Bůh dává DS komu on sám chce, ne tomu, koho si lidi vyberou za vzor. A je třeba říkat, zejména těm zmanipulovaným, že i oni mohou DS mít, jen je třeba Boha prosit. Avšak při tom dochází k mnoha nepochopením, a z toho plynoucím konfliktům. Konfliktům obecně se vyhnout nelze, na to upozorňoval i Ježíš, když mluvil o rozdělení a meči.

Ahoj zbyšku.
Rozumím ti. Také bych si zřejmě asi nepustil do zesměšňování někohu, kdo tvrdí, že má svatého ducha a že se mu stávají nevšední události, které se nemohli stát sami od sebe nebo je nelze označit jako nepředvídané události. Je to odpovědnost toho, kdo toto tvrdí, že tomu tak je.
Jenže toho člověka to prostě k ničemu nepředurčuje. Je to pouze jeho osobní záležitost, kterou se JHVH zřejmě rozhodl takto řešit. Rozhodně tato skutečnost pro toho dotyčného nemá být něčím, co by měl dotyčný křesťan používat jako jakési dělítko mezi dobrým a špatným křesťanem a také by to neměl chápat jako možnost odlišit se od dalších křesťanů. Proč? Protože JHVH svatého ducha nedává za odměnu nebo jako potvrzení dobré a pevné víry toho jedince, nýbrž ho chce dát a nabízí všem jako pomocníka. A zřejmě jej skutečně poskytne tomu, kdo o něj prosí a chápe důležitost jeho působení. To znamená že jej nejspíše poskytne i člověku, který nemá velkou víru nebo dokonce nemá žádnou víru ale snaží se například zjistit, zda platí slibi, které dal Ježíš Kristus. Také není nikde řečeno, že svatý duch nemůže přestat působit na toho dotyčného jedince.
Rozumíme si?
Chápu to jako osobní zkušenost a není vůbec potřeba ukazovat, že má zkušenost s DS je taková a tvá zkušenost s DS je méně významná atp. Diskuze o působení DS je zajímavá, ale nikdy by neměla přerůst v přijímaní dogmat, která přidávají nad to, co je v písmu.
Souhlas?

Nepsal jsem že DS je zbraň ale svobodná vůle a její možné zlé používání může být škodlivé.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 22/12/2012, 20:33

frodobagin napsal:Rozhodně tato skutečnost pro toho dotyčného nemá být něčím, co by měl dotyčný křesťan používat jako jakési dělítko mezi dobrým a špatným křesťanem a také by to neměl chápat jako možnost odlišit se od dalších křesťanů.
Jistě. Smyslem tohoto vlákna však bylo ukázat, že DS stále působí, že nějaké zázraky se stále dějí. Že každý křesťan by měl usilovat o větší dary.

Římanům 8:14  Neboť všichni ti, kdo jsou vedeni Duchem Božím, jsou Boží synové.
15  Nepřijali jste ducha otroctví, abyste se opět báli, nýbrž přijali jste Ducha synovství, v němž voláme: Abba, Otče!
16  Sám ten Duch svědčí spolu s naším duchem, že jsme děti Boží.

Židům 10:14  Neboť jedinou obětí učinil navždy dokonalými ty, kteří jsou posvěcováni.
15  Dosvědčuje nám to i Duch Svatý, neboť po slovech: ...

Dnes již dávno nežije nikdo z těch, kteří se setkali s Ježíšem přímo, aby nám mohli podat svědectví. Ale Ježíš dal svým následovníkům DS, aby ten svědčil o něm.

Jan 14:26  Ale Zastánce, Duch Svatý, kterého Otec pošle v mém jménu, ten vás naučí všemu a připomene vám všechno, co jsem vám řekl.

Jak někdo prokáže, že zázraky popsané v Bibli nejsou přikrášlené mýty? Nijak, nelze to. Ale DS nám může podat svědectví o tom, že ty věci skutečně fungují. A teprve v tom, tedy ve svědectví DS, lze vidět skutečně pevný základ pro víru. Snad není Boží vůlí, aby se děly masové zázraky. Ale rozhodně je jeho vůlí, aby se vše sjednotilo v Kristu. Takže je-li to třeba, použije Bůh třeba místní nebo osobní zázrak pro jedince nebo několik málo svědků. Ten, kdo tohle odmítá a posmívá se tomu, ve skutečnosti ukazuje, že Bohu nevěří, ať už svými ústy tvrdí cokoliv.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 23/12/2012, 01:05

zbysek napsal:
SJ jsou namyšlení, protože si myslí, že jedině oni (tedy NSSJ) jsou Bohem vyvolení a Bohem vedení.
Ale to není přece vůbec o namyšlenosti, ale o výsledku toho, jak jsou SJ vedeni.
Pokud je SJ přesvědčen o tom, že je v jediné správné organizaci, tak to je z důvodu, že
přijal za své výklady, které mu byly předloženy, a to velmi dovedně a chytře i když ty důvody nebyly a nejsou správné.
Prostě SJ své přesvědčení o vyvolenosti organizace má spojené s tím, že to vnímá (samozřejmě nesprávně), jako biblickou pravdu.

Spoustě SJ se ,,klepou kolena´´, když mají jít dům od domu a jen málokterý SJ jde kázat druhým jako namyšlený jedinec, který pohrdá druhými.
Naopak, mnozí SJ se velmi často dostanou do situace, kdy jim nějaký příslušník jiné církve jen vynadá nebo je vyslechne s pohrdlivým úsměvem na tváři a SJ se jen snaží slušně poukázat zejména na důležitost čtení Bible, na to, že je doba posledních dnů a že Bůh hledá upřímné lidi, aby přežili.....a spor o církevní vyvolenost hrotí cíleně jen opravdu velmi málo ,,nešťastníků´´
z řad SJ.
Ve většině případů se SJ snaží jen slušně předat ke čtení nějakou litaraturu.

Představa, že SJ chodí namyšleně kázat s cílem ukázat, že on je důležitý, protože je ve vyvolené organizaci, zatímco ti ostatní ne SJ jsou nějací ,,občané druhé kategorie´´, je představa zcela nesprávná.

Mnohem typičtější SJ je takový člověk, který chce pomoci bližnímu, aby nezahynul v armagedonu a který se pro druhého ,,rozkrájí´´, jen aby mu upřímně pomohl.

Být něčím výjimečným nebo namyšleným je pro mnohé běžné a řadové SJ to poslední, co by
chtěli ve svém životě mít.
Naopak, většinu upřímných SJ opravdu trápí, že ostatní nejsou SJ a jdou tak po cestě zničení.

S Tvým srovnáním SJ s farizey samozřejmě souhlasím, ale jen pokud se to týká VRO.
VRO samozřejmě svou samozvanou autoritou a mnohými dogmaty, které publikuje a tím, jak se vyvyšuje nad těmi, kdo nejsou ve VRO, jednoznačně kritéria farizejství splňuje, o tom není pochyb.

Ale běžný SJ, to je kapitola úplně jiná.

Měníš smysl těchto dvou věcí.
Dobře, budeme tedy uvažovat jen v pojmu ,,být připraven´´ přijmout svědectví a nebudeme to chápat jako už ,,přijmout svědectví´´, nemám s tím problém.

Moje odpověď tedy je, že jsem připraven přijmout sazečovo svědectví jako pravé. V každém případě ho nemohu odmítnout jako falešné,
Dobře, respektuji Tvůj postoj, ale v tom případě se zeptám ještě jinak.

Do sboru přijde těhotná křesťanka a bude tvrdit, že počala z Ducha svatého.
Byl bys také připraven přijmout její svědectví jako pravé?
dokud nebudu mít v ruce jasný důkaz, že sazečova interpretace je falešná.
A co by pro Tebe bylo takovým důkazem?
A od pomazané třídy SJ se rozhodně očekává nejen to, že její členové budou podávat zprávu a že budou chodit na shromáždění (to je přece u SJ úplná samozřejmost), ale že budou i příkladem sboru.
Od Božího Syna byla také očekávána příkladnost, ale on zcela nepříkladně jedl a pil s celníky a nevěstkami. Z čehož plyne, že nemohl být Božím Synem a zázraky činil z moci belzebuba, jak byl také obviněn... Že, witnessi?
Ale zbyšku, neříkej, žes nepochopil, proč jsem to psal.

Pokusím se to tedy zopakovat stručně znovu:
VRO představuje sebe i třídu pomazaných jako příklad k následování a svá dogmata jako
nenapadnutelná, kam patří i povinnost odevzdávat zprávu a chodit na VŠECHNA shromáždění.
Takže je zcela logické a pochopitelné, že pokud nějaký SJ nepodává zprávu a nechodí na shromáždění, tak je pro ostatní SJ nepřijatelné, že by ho Jehova vyvolil mezi pomazané a podnítil ho k tomu, aby bral symboly. Takže to, jak se onen starší SJ zachoval v případě sazeče, je něco, s čím by přirozeně souhlasili všichni SJ, a to zcela pochopitelně.

Asi jako kdyby se v nějakém šachovém klubu hlásil nejslabší hráč, který vše prohrává, na mistrovství světa....

To je to, co jsem chtěl říci, a pokud z každého slova, které napíšu, budeš chtít udělat kličku, abys mi dokázal, že nejsem správným následovníkem Krista, tak se opravdu nikam neposuneme
Zde vůbec nejde o (ne)bránění, ale o přístup. Starší odmítl sazečovi uvěřit, protože sazeč nesplňoval představy staršího o tom, na koho Bůh může vylít svého Ducha.
Ale jaké představy staršího? Copak starší sboru SJ mají v těchto věcech nějaké svoje představy?
SJ je společenstvím, kde VRO (jen a pouze VRO) jasně vymezuje, kdo má být považován za příkladného SJ a kdo už je nepříkladný SJ.
A je také jasně vymezeno a vyučováno, že nejenže členové VRO jsou příkladní, ale že i ostatní pomazaní jsou příkladní a vyzkoušení SJ, kteří samozřejmě plní pokyny ústředí.

Proto SJ, který nepodává zprávu a nechodí na shromáždění, nemůže být přirozeně sborem přijat jako pomazaný, protože to zcela odporuje logice společenství SJ v této věci.

A podobná schémata ,,organizační logiky´´ jsou přece ve větší či menší míře všude.

Asi nečetl Bibli, kde je jasně napsáno, že Ježíš povolával své učedníky ze společenské spodiny, protože elita ho odmítla.
Ale samozřejmě že to ten starší četl, neboj, a možná že lidem ze společenské spodiny
pomáhá poznat Bibli více než my dva dohromady....ale tady jde přece úplně o něco jiného
a doufám, že se na tomto ,,vykolejení´´ z podstaty nijak nezasekneme... Very Happy

sazeč napsal:
Witnessi, nic nenaděláš, jsi surovec stejně alespoň ve skrytu.
Mýlíš se, sazeči, já jsem surovec ve skrytu i navenek... Very Happy

frodobagin napsal:
Prostě bez snahy jednat s odpovědností sám za sebe ale s mocnou snahou jednat ve jménu kolektivní odpovědnosti, ve které se mnoho ztratí a ve které platí všeobecné zásady a teorie davu, kde se ledacos schová. Ale toto prostředí má obrovský potenciál dávat svým uživatelům podporu a schválení chránit své zažité a vstřebané prostředí. Myslím si, že takto smýšlejí lidé bez rozdílu rasy, vyznání, společenského postavení, ... .

Prostě kolektivní prostředí, kde neexistuje svoboda volby a na každém kroku ve vzduchu visí nějaká forma lidské perzekuce, plodí mnohé charakterové úchylky a dá vyniknout mnohým skrytým myšlenkovým pochodům a jednání.
Myslím, frodo, žes to popsal přesně.

Běžný SJ, který se snaží poctivě plnit pokyny VRO z přesvědčení, že je to vedení od Boha, má velmi náročný život:

- je ve střehu ve sboru, aby se nedostal do škatulky duchovně slabého a do Boží nepřízně
- na shromáždění se dočká pochvaly jen zřídka
- spíše se dozví, co všechno nedělá a musí dohnat, aby ho nesmetl armagedon
- absolutní nedostatek volného času, shromáždění, schůzky před službou
- mnohdy tlak v zaměstnání a posměch za víru
- v kazatelské službě cítí často opovržení oslovených
- stále ve střehu vůči oslavám narozenin, přípitkům, svátkům apod.
- nevěřící příbuzenstvo na něj většinou pohlíží s despektem nebo ho min. nebere zcela vážně
- pocity nespokojenosti nelze ventilovat, byl by to přece doklad reptání a vzpoury
- nad ním VRO, který ho smýká sem a tam a navaluje mu břemena, která VRO sám nenosí

To by byl zázrak, kdyby takovému upřímnému SJ, který chce z přesvědčení dělat věci dobře a poctivě a už i nějakou tu desítku let, z pudu sebezáchovy a z ohromného tlaku občas někdy neruply nervy a nezačal se prostě nějak bránit nebo nějakým ,,úhybným´´ manévrem si nechtěl trochu ulevit z toho strašlivého tlaku, který se na něj valí den co den a který nemá ze své strany nejmenší šanci snížit, pokud to nepovolí VRO.

Dělat z takovýchto trpících chudáků namyšlené jedince, které je třeba setřít jak to jen jde není dobrá cesta, takovým lidem je totiž třeba pomáhat, aby svou upřímnost nasměrovali ke Kristu bez okovů VRO.

A budeme li do někoho z SJ kopat a dělat z něj farizea, prosím, jsem pro,
pokud všechny tyto kopance nasměrujeme jen a pouze na tu sebestřednou sebranku VRO.

zbysek napsal:Člověk, který DS nemá, prostě situaci nerozumí.
Naprosto souhlasím, jen musíme dobře chápat, co to vlastně je nemít DS.... Very Happy
sazeč napsal:
witness:
zvláště pokud je bere někdo, kdo je ve sboru vnímán tak jak popsal sám sebe sazeč z doby, kdy byl SJ: ,,špatný manžel, surovec, nekajícní hříšník, nevěrec´´
Malá oprava: nedall jsem nikomu ani staršímu vědět, jakej jsem byl, takže nikdo ve sboru o mně neměl takové ponětí, spíš naopak.
Psal jsem ,, pokud je bere někdo, kdo je ve sboru vnímán tak jak popsal sám sebe sazeč´´
To bylo v rámci obecné úvahy, sazeči...

Akorát pomalu starší docházeli, čím to je.
Tak přece jen, a pak se div, že Tě starší nepovažovali za pomazaného
neboli za příkladného a prozkoušeného SJ.
Víš snad, jaká jsou rámcová kritéria pro pomazané u SJ, že?
Není libo, lebo Bůh bude soudit dle tvých slov tebe.
Vidíš, to mě nenapadlo, děkuji... Very Happy

zbysek napsal:
Smyslem tohoto vlákna však bylo ukázat, že DS stále působí, že nějaké zázraky se stále dějí.
Zkusme to formulovat trochu jinak:
Smyslem tohoto ( i jiných vláken) je ukázat, jaký kdo má názor a o čem je přesvědčen.
Závěr ať si každý čtenář udělá sám za sebe

Dnes již dávno nežije nikdo z těch, kteří se setkali s Ježíšem přímo, aby nám mohli podat svědectví. Ale Ježíš dal svým následovníkům DS, aby ten svědčil o něm.
Souhlas, DS však nepůsobí ani nikdy nepůsobil jen skrze zázraky, ty byly i v prvním století spíše výjimečné.

Jak někdo prokáže, že zázraky popsané v Bibli nejsou přikrášlené mýty? Nijak, nelze to.

Ale vždyť to po nás ani nikdo nechce.
Věc stojí tak, že buď přijímáme Bibli jako Boží slovo nebo ne.

Přijmout Bibli jako Boží slovo samozřejmě nemůžeme lehkověrně (ono to ani nejde, protože taková ,,víra´´ se rozsype při prvních zkouškách), ovšem přitáhnout si kohokoliv k Sobě
a ke Svému slovu může Bůh svým Duchem i bez zázračných darů DS.

Když Petr říkal Kristu, že uvěřil, že je Mesiáš, bylo to snad hlavně proto, že viděl Ježíšovy zázraky? Vidělo je přece spousta lidí a přesto Ježíše za Mesiáše nepřijali.

Petr však též Ježíšovi řekl:
,,Ty máš slova věčného života. A my jsme uvěřili a poznali, že ty jsi ten Svatý Boží´´
Jan 6:68,69 (EP)

Ano, Ježíš měl především SLOVA (byl hlavně učitel), která prostě upřímným posluchačům správně za pomoci DS vyzněla, a to zcela přesvědčivě ,,mesiášsky´´.
Jeho slova jsou dnes součástí Bible a i dnes k nám Ježíšova slova promlouvají, a máme li podporu DS, vyznějí nám se stejnou vahou tak, že v nich jako ovce jednoznačně uslyšíme
a rozpoznáme Pánův hlas.

Já osobně jsem takto Pánův hlas díky působení DS rozpoznal, a to zcela přesvědčivě
a i když čtu evangelia už více než 25 let, stále mě nepřestává fascinovat Ježíšova osoba
a i když jeho slova už čtu snad po mnohasté, nikdy mi ani tím nejmenším náznakem nezevšedněla a jejich hloubku a praktičnost a neskonalou moudrost jsem si ve svém životě
ověřil nesčíslněkrát.

A co podobenství o rozsévači? Co bylo rozséváno za semeno, které se někde uchytilo a někde ne?

Lukáš 8:11 (EP)
Toto podobenství znamená: Semenem je Boží slovo

A kdo je chválen?

Lukáš 8:15(EP)
......ti, kteří uslyší slovo, zachovávají je v dobrém a upřímném srdci a s vytrvalostí
přinášejí úrodu.

Ale DS nám může podat svědectví o tom, že ty věci skutečně fungují.
Takže: ,,Dokud nezažiji zázrak, neuvěřím...?´´
Snad není Boží vůlí, aby se děly masové zázraky.
Snad? Ty to nevíš jistě?
Takže je-li to třeba, použije Bůh třeba místní nebo osobní zázrak pro jedince nebo několik málo svědků.

Dnes to není třeba ani to není dle mého názoru žádoucí (viz. příslušné vlákno).
Ten, kdo tohle odmítá a posmívá se tomu, ve skutečnosti ukazuje, že Bohu nevěří, ať už svými ústy tvrdí cokoliv.
Já to odmítám, takže v tom případě dle Tvého kritéria ukazuji, že Bohu nevěřím.

A vidíš, i když já ve Tvé ,,zázračné´´ zkušenosti nevěřím ani nejsem připraven jim věřit
a i když s mnohými Tvými názory těžce, ale opravdu hodně těžce nesouhlasím a některé z nich dokonce považuji na hranici (někdy i za) odpadlictví, přesto bych o Tobě nikdy neprohlásil, že Bohu nevěříš.

Jsem si jist, že Bohu věříš a že jsi pro Něj dle svého přesvědčení ochoten přinášet oběti
a vůbec nepochybuji o tom, že se snažíš mít k Bohu a ke Kristu vřelý vztah a jistě v mnohém máš, jen si myslím, že jsi někdy natolik zahleděn sám do sebe a do svého, řekněme, nestandardního myšlení, že cedíš toho komára, ale velbloudů kolem Tebe stále přibývá.

Myslím, že si tím dost značně zužuješ prostor pro působení Božího ducha (v té běžné a ,,nezázračné´´ formě), a jsem si jist, že pokud se Ti tohoto rysu podaří zbavit,
tak se Tvé kvality, které jistě mnohé máš, mnohem více zrealizují a rozhojní.

Takhle na sebe, žel, budeme stále asi narážet.....no, stále ne, ale do doby než nám Pán jednoznačně při soudu ukáže, co z nás dvou kdo dělal dobře a co špatně.
Určitě se u nás obou najde obojí..... Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 23/12/2012, 09:23

Ahoj witnessi.
Dobře se čte kometář, který dává prostor pro vlastní názor i když je jeho obsahem nesouhlas.

witness napsal:Běžný SJ, který se snaží poctivě plnit pokyny VRO z přesvědčení, že je to vedení od Boha, má velmi náročný život:

- je ve střehu ve sboru, aby se nedostal do škatulky duchovně slabého a do Boží nepřízně
- na shromáždění se dočká pochvaly jen zřídka
- spíše se dozví, co všechno nedělá a musí dohnat, aby ho nesmetl armagedon
- absolutní nedostatek volného času, shromáždění, schůzky před službou
- mnohdy tlak v zaměstnání a posměch za víru
- v kazatelské službě cítí často opovržení oslovených
- stále ve střehu vůči oslavám narozenin, přípitkům, svátkům apod.
- nevěřící příbuzenstvo na něj většinou pohlíží s despektem nebo ho min. nebere zcela vážně
- pocity nespokojenosti nelze ventilovat, byl by to přece doklad reptání a vzpoury
- nad ním VRO, který ho smýká sem a tam a navaluje mu břemena, která VRO sám nenosí

To by byl zázrak, kdyby takovému upřímnému SJ, který chce z přesvědčení dělat věci dobře a poctivě a už i nějakou tu desítku let, z pudu sebezáchovy a z ohromného tlaku občas někdy neruply nervy a nezačal se prostě nějak bránit nebo nějakým ,,úhybným´´ manévrem si nechtěl trochu ulevit z toho strašlivého tlaku, který se na něj valí den co den a který nemá ze své strany nejmenší šanci snížit, pokud to nepovolí VRO.

Dělat z takovýchto trpících chudáků namyšlené jedince, které je třeba setřít jak to jen jde není dobrá cesta, takovým lidem je totiž třeba pomáhat, aby svou upřímnost nasměrovali ke Kristu bez okovů VRO.

A budeme li do někoho z SJ kopat a dělat z něj farizea, prosím, jsem pro,
pokud všechny tyto kopance nasměrujeme jen a pouze na tu sebestřednou sebranku VRO.

Doplnil bych tvůj popis, kde jsi se zřejmě snažil vyvážit zbyškův jednostranný negativní popis jednotlivých SJ.
Nemyslím si, že jednotlivý SJ je pouze trpným objektem lidských nauk VRO a VS. Každý člověk je přeci odpovědný za svá rozhodnutí, i když je k nim nucen nějakými naukami. A je mnoho indícií a náznaků mezi SJ, že by to mělo zřejmě stačit k tomu, aby se dotyčný člověk (SJ) zamyslel nad tak zvanou vyvoleností a jedinečností organizace WTBTS.
Takže abych to spravedlivě promyslel a zhodnotil z mého pohledu.
NSSJ dělá chyby v tom, že své lidské pojetí skutečností s úmyslem ukázat JHVH svoji loajalitu vůči němu, promítají do rozhodnutí a nauk, které dále označují jako "od boha", své lidské pochopení věcí.
Svědek jehovův dělá chyby v tom, že si neověřuje to, co přijímá označené "jako od boha" a bezmězně důvěřuje člověku, který se označil jako VRO.
Oba momenty s sebou nesou mnoho doprovodných kladných i záporných skutečností, které se svojí intenzitou mění podle toho, z jakého úhlu pohledu se na ně díváš.
Tedy nesouhlasím s tvrzením, že řadový SJ je pouze oběť a VRO je pouze pachatel.
To není výsledek širšího pohledu na skutečnosti.
Skutečnost bývá mnohem složitější ale složená z jednoduchých záležitostí a jejich kombinací.
Co myslíš?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 23/12/2012, 09:51

witness napsal:Spoustě SJ se ,,klepou kolena´´, když mají jít dům od domu a jen málokterý SJ jde kázat druhým jako namyšlený jedinec, který pohrdá druhými.
Zato když ti druzí nejsou v doslechu, ani pak se o nich nevyjadřují pohrdlivě, jako například o světácích a falešném Babylonu, že ne?

Být něčím výjimečným nebo namyšleným je pro mnohé běžné a řadové SJ to poslední, co by chtěli ve svém životě mít.
Vnější projevy pokory a případně bázlivosti se nijak nevylučují s vnitřní namyšleností. Lk 18:10-14.

S Tvým srovnáním SJ s farizey samozřejmě souhlasím, ale jen pokud se to týká VRO.
Samozřejmě, že pro ně to platí především. Ovšem nastoleným systémem se to částečně přenáší i na prosté členy.

Do sboru přijde těhotná křesťanka a bude tvrdit, že počala z Ducha svatého.
Byl bys také připraven přijmout její svědectví jako pravé?
Very Happy Rozhodně bych to zkoumal pomocí dostupných metod, než bych ji označil za lhářku. Ty bys však určitě s odsouzením neváhal ani okamžik, že? Pokud je to tak, pak opravdu nechápu, jak můžeš věřit tomu, co je v Bibli...

dokud nebudu mít v ruce jasný důkaz, že sazečova interpretace je falešná.
A co by pro Tebe bylo takovým důkazem?
Například zjištěná hormonální nerovnováha, která ovlivňuje funkce mozku. Nebo nádor na mozku.

Takže je zcela logické a pochopitelné, že pokud nějaký SJ nepodává zprávu a nechodí na shromáždění, tak je pro ostatní SJ nepřijatelné, že by ho Jehova vyvolil mezi pomazané a podnítil ho k tomu, aby bral symboly.
To jsem samozřejmě pochopil. Proto jsem uvedl příklad, ve kterém se Ježíš také choval podle tehdejších norem velmi nepříkladně. Což by ho dle tebou uváděných argumentů jednoznačně diskvalifikovalo z úlohy Božího Syna.

Naprosto souhlasím, jen musíme dobře chápat, co to vlastně je nemít DS.... Very Happy
To se rozhoduje dost obtížně, zkus to tedy z druhé strany. Co to podle tebe znamená DS mít a jak poznáš, zda ho máš?

Souhlas, DS však nepůsobí ani nikdy nepůsobil jen skrze zázraky, ty byly i v prvním století spíše výjimečné.
Ano, však jsem psal, že DS svědčí o tom, že co zažili první křesťané, je pravdivé (např. DS poslal někoho někam, což se mi také stalo). Ale i tak je působení DS poznatelné. Minimálně bys to měl poznat ty, pokud bude u tebe působit. Pak o tom vydáš svědectví, a někteří se ti vysmějou a začnou ti doporučovat nějakého odborníka přes hlavu. Razz

Co se týče zázraků, jen oponuju tvé nevíře, protože se dějí i dnes.

Když Petr říkal Kristu, že uvěřil, že je Mesiáš, bylo to snad hlavně proto, že viděl Ježíšovy zázraky? Vidělo je přece spousta lidí a přesto Ježíše za Mesiáše nepřijali.
Rozdíl je v tom, že Petr s Ježíšem chodil, viděl ho, slyšel ho, dostal celkový obraz (včetně těch zázraků). Z jeho pohledu to nebylo možné zfalšovat. Kdežto dnes jsme v situaci, kdy musíme vzít v úvahu, že čteme zfalšované (vymyšlené, přibarvené) texty, o kterých navíc víme, že byly napsány se značným zpožděním (už to je důvod k opatrnosti).

Já osobně jsem takto Pánův hlas díky působení DS rozpoznal, a to zcela přesvědčivě a i když čtu evangelia už více než 25 let, stále mě nepřestává fascinovat Ježíšova osoba a i když jeho slova už čtu snad po mnohasté, nikdy mi ani tím nejmenším náznakem nezevšedněla a jejich hloubku a praktičnost a neskonalou moudrost jsem si ve svém životě ověřil nesčíslněkrát.
To samé ti řekne i čtenář Koránu, na to klidně vem jed. Jak víš, kdo z vás dvou má pravdu a kdo ne? Abych ukázal skutečný extrém - najdou se i lidé, kteří stejně silně věří Marku Bendovi (Vesmírní lidé).

Snad? Ty to nevíš jistě?
Jistě to ví jen Bůh...

Dnes to není třeba ani to není dle mého názoru žádoucí (viz. příslušné vlákno).
Protože se nějaké zázraky stále dějí, je to tedy zjevně třeba i žádoucí. Stejně bych se mohl vyjádřit o autech, která mi jezdí po oknem. Když okna zvukově utěsním, také mohu tvrdit, že mi pod nimi nic nejezdí, protože to není nutné ani žádoucí. Ovšem stačí otevřít okno a vyhlédnout ven, abych byl usvědčen z omylu...

Já to odmítám, takže v tom případě dle Tvého kritéria ukazuji, že Bohu nevěřím.
Způsobem, jakým to děláš, ukazuješ svou nevíru. Nebo spíš bych to asi nazval polovírou, nebo pomínečnou vírou či tak nějak.

Pán jednoznačně při soudu ukáže, co z nás dvou kdo dělal dobře a co špatně.
Určitě se u nás obou najde obojí..... Very Happy
To bezpochyby...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Mezek 23/12/2012, 11:11

Frodo píše:
Svědek jehovův dělá chyby v tom, že si neověřuje to, co přijímá označené "jako od boha" a bezmězně důvěřuje člověku, který se označil jako VRO.
Oba momenty s sebou nesou mnoho doprovodných kladných i záporných skutečností, které se svojí intenzitou mění podle toho, z jakého úhlu pohledu se na ně díváš.
Tedy nesouhlasím s tvrzením, že řadový SJ je pouze oběť a VRO je pouze pachatel.
To není výsledek širšího pohledu na skutečnosti.
Skutečnost bývá mnohem složitější ale složená z jednoduchých záležitostí a jejich kombinací.
Co myslíš?

Ověřovat si,znamená v dnešní době ne málo úsilí...
Já,jako naprostý laik ohledně písma/rok 1989počátek/jsem neměl na nějaké "ověřování si"prostředky,jsem neznalý jazyků češtinou počínaje, Sad
náboženství jsem bral jako ani nebudu psát co.Jako první kdo v počátcích mého zájmu byl ochoten pomoci "pochopit"byl SJ.Tak že ON to byl,kdo mi určil,že modrá je modrá a červená je zelená.Snad chápete, co tím chci říci.Uplynulo ne málo let,než jsem se z tohoto stavu vymanil.Tak že se jako oběť cítím.Časem jsem nabyl určité biblické gramotnosti a až potom,jsem mohl začít oponovat věcem kolem mne.
Často jsem si říkal,ten bratr vedle mne,Dr,Ing,Mgr,......je naprosto přesvědčen,tak to asi je pravda....rozhovory s nima nad verši písma atd.žel i oni se opírali ve vysvětlení o dodatkové knihy od otroka.Někdo řekne že jsem se choval nezrale,či naivně...možná.Někomu to prohlédnutí trvalo 6 let jako Zbyškovi,mě 15 a tak dál.
ps:rozhodně nechovám zášť i když mě svým způsobem tahali za nos.
jak napsal trefně Franz,jsou to oběti obětí. Sad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 23/12/2012, 11:30

Přátelé v Kristu,

ukázal jsem před chvíli své bývalé ženě po vícero let jako nevěřící, bývalé dlouholeté SJ (žijeme společně v domácnosti, jsem totiž čerstvě rozvedený) některé vaše příspěvky. Spíš jsem řekl stručně, pousmála se. Ona prostě věří, co se mi stalo s DS, ale víc jí poutá příběh s plujícím bochnikem chleba.

Mně to nevadí. Zázraky prostě existují v Kristu jako uzdravování a všelijaké pomoci shora pro budování církve a slávu Boží.

Jinak witnessi, no co se dá dělat s tebou? Kdybys alespoň nevěřil, tvá věc, ale výsměch? To už je na pováženou, nemyslíš? Sad

Co se týče mého rozvodu s ženou, tiše prorokovala jedna misionářka před 2 roky, kdy jsme byli jezdit po městech s jednou další sestrou vydávat evangelium nesl. lidem. V restauraci jsem se jí zmínil, že moje žena sice 2x se přišla podívat do sboru ale to je vše, jinak nechce s Bohem nic společného. Mimochodem tato misionářka ji znala jen jednou při našem pohovoru společně před 3 roky jen tak. Ona mi odpověděla, ať doma čtu Ozeáše. Toť vše. No a co to vidím tam? Prostě jsem se nestačil divit nad tím obsahem, a opravdu po půl roce se mi žena svěřila, že by chtěla střídat partnery, jestli souhlasím atd. Mimochodem jsem již myslel, že jsme šťastný pár, ne jako tehdy SJ.

Proto věřím, že této misionářce Bůh přiřkl proroctví. Ještě bych mohl popsat mnoho podobných dějů s působením DS, ale to nechám na sobě a ve sboru. Tam obyčejně vyměňujeme tyto a podobné zkušenosti a chválíme Boha.

Inu, jsme ze spodiny. Very Happy

Witnessi, tvoje slova jsou unavná, jakoby pravdivá. Skromnosti by ti trocha neuškodily. A upřímnost především. Very Happy Vyhýbky jsou ti chlébem. Very Happy

Pravdou ovšem je, witnessi, kdyby se ti dostalo shůry, jednal bys jinak, proto souhlasím se Zbyškem. Proč Ježíš varoval několikrát, že jedni budou vzati a druzi zanecháni, jedni po levé a druzí po pravé straně atd...? Jsi se nad tím nezamýšlel? Věřit v Bibli tedy nestačí, ale vedení DS a řídit se jím. Bohu se nelze posmívat... Satan, démoni, farizeové, mnozí křstané jsou mnohdy mistři ve víře v Bibli a přesto...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Alea 23/12/2012, 15:38

zbysek napsal:Ti, kteří si myslí, že Bohu slouží správně (ať si to myslí z jakýchkoliv důvodů), ale nemají DS, pak z nepochopení těm, kteří DS mají, prostě nevěří, posmívají se jim, pronásledují je atp. Tím spíše, jsou-li přesvědčeni o své výjimečnosti (být ve vyvolené skupině, protože nemohu v takové skupině nebýt, je také přesvědčení o své výjimečnosti) - hezkou ukázkou je Saul, než se stal Pavlem.

Ale lze ukazovat, že Bůh dává DS komu on sám chce, ne tomu, koho si lidi vyberou za vzor.

Hezky řečeno. Naprosto souhlasím. Like a Star @ heaven
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 23/12/2012, 16:24

frodobagin napsal:
Doplnil bych tvůj popis, kde jsi se zřejmě snažil vyvážit zbyškův jednostranný negativní popis jednotlivých SJ.
Nemyslím si, že jednotlivý SJ je pouze trpným objektem lidských nauk VRO a VS.
To jsem také nemyslel, psal jsem, že upřímní SJ jsou TRPÍCÍ, to znamená, že když se aktivně
snaží plnit pokyny VRO, tak se dostanou pod obrovský tlak.
Ale chápu, jak jsi to myslel, což také vyjadřuješ dále a já na to zareaguji.
Každý člověk je přeci odpovědný za svá rozhodnutí, i když je k nim nucen nějakými naukami.
To jistě, ovšem je li přesvědčen o tom, že pověření rozhodovat ve výkladu Písma nenáleží jemu, ale VRO, tak tuto stránku rozhodování ve svém životě neřeší, což nemusí znamenat
(ale i může), že rozhodovat nechce.
A je mnoho indícií a náznaků mezi SJ, že by to mělo zřejmě stačit k tomu, aby se dotyčný člověk (SJ) zamyslel nad tak zvanou vyvoleností a jedinečností organizace WTBTS.
To bezesporu, ovšem tyto indicie musí mít SJ k dispozici a také vůči nim musí mít otevřenou mysl.
A obojí není tak jednoduché, jak se může zdát, a to, že se nějaký SJ zpočátku brání tyto indicie přijmout, i když je zná, nemusí být dokladem toho, že je nechce přijmout, ale že toho je na něj prostě moc a chce to čas, jehož délka je u každého jiná.
Vždyť víra ve VRO je jeden ze základních pilířů věrouky SJ a zavrhnout autoritu VRO
znamená obrovskou změnu ve smýšlení a jednání a to nejde ze dne na den.
Svědek jehovův dělá chyby v tom, že si neověřuje to, co přijímá označené "jako od boha" a bezmězně důvěřuje člověku, který se označil jako VRO.
Máš pravdu, je to chyba, ale SJ ji vesměs dělá z přesvědčení o tom, že je to Boží vůlí.
Tedy nesouhlasím s tvrzením, že řadový SJ je pouze oběť a VRO je pouze pachatel.
Pokud se SJ seznámí s opozičním, ale správným úhlem pohledu a ten správný úhel byť jen podvědomě vnímá aspoň trochu tak, že na tom něco je, ale i přesto odmítá se biblickými i
jinými doklady zabývat, protože nechce, aby se mu zhroutila víra ve VRO a v jeho nauky
a tomuto falešnému pocitu klidu dá přednost před pravdou, pak máš jednoznačně pravdu.
Skutečnost bývá mnohem složitější ale složená z jednoduchých záležitostí a jejich kombinací.
Co myslíš?
Určitě, ohledně VRO a některých jeho nauk jsem mluvil soukromě s různými typy lidí z řad SJ, a jejich reakce byly dost různorodé, zažil jsem:
- naprosté odmítnutí tyto věci řešit
- rozumný rozhovor, kdy se SJ upřímně zamýšlel a reakce vyšla tak půl na půl
- debatu, jejíž výsledkem bylo rychlé uznání, že argumenty proti VRO jsou jasné
- šok, kdy rozum věci přijímal, ale emoce se vzpíraly
- naprosto bezemoční a rychlé odříznutí VRO poté, co jsem poukázal jen na pár veršů
- dlouhodobou neschopnost se od VRO odtrhnout, i když by ten člověk rád, ale nešlo to
ATD. ATD.

Každý je prostě jiný a jinak věci vnímá a zpracovává si... Very Happy

Alea napsal:
Hezky řečeno. Naprosto souhlasím. Like a Star @ heaven
Aleo, možná Ti unikla jiná zbyškova slova, na která, žel, nijak jako admin nereaguješ, cituji:

zbysek napsal:
Rozdíl je v tom, že Petr s Ježíšem chodil, viděl ho, slyšel ho, dostal celkový obraz (včetně těch zázraků). Z jeho pohledu to nebylo možné zfalšovat.

Kdežto dnes jsme v situaci, kdy musíme vzít v úvahu,
že čteme zfalšované (vymyšlené, přibarvené) texty, o kterých navíc víme, že byly napsány se značným zpožděním (už to je důvod k opatrnosti).
Mluvit o Božím slovu, Bibli, jako o slovu zfalšovaném, vymyšleném a přibarveném, ke kterému musíme přistupovat s opatrností, je totéž jako obvinit Boha ze lži a falše.

Já tento jeho výrok vnímám jako poslední kapku, po které je již zcela zjevné, že zbyškovy názory by měly být v křesťanském prostředí jednoznačně označeny jako názory odpadlické,
a to pravém biblickém smyslu slova.

Více se už k tomuto NEBUDU vyjadřovat a oznamuji sám za sebe, že

1)
Tímto okamžikem přestávám číst zbyškovy komentáře a jakkoliv na ně reagovat.

2)
Nebude li nejpozději 31. 12. letošního roku u zbyškova jména uvedeno, že je již zablokován a že je mu tak zamezen přístup do diskuze, tak se v ten samý den na tomto fóru rozloučím a přestane pro mě jako křesťanské fórum existovat.

3)
Nijak tím nikoho z adminů nenutím a nechci nutit, aby zbyškovi zablokoval přístup,
jen je tímto prosím, aby s plnou vážností vyhodnotili zbyškův přínos či nepřínos
pro upřímné lidi a upřímné křesťany na tomto fóru, o jeho naprostém nepřínosu
pro tápající SJ ani nemluvě.

4)
Proti zbyškovým zde prezentovaným bludům jsou bludy organizace SJ jen lehkým pomýlením se a pokud toto fórum a jeho vedení nechá zbyškovy bludy bez jednoznačné protireakce, která v tomto případě nemůže být jiná než zbyškovo zablokování, pak se toto fórum nemá právo nazývat křesťanským fórem.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Alea 23/12/2012, 16:43

[quote="witness"]
zbysek napsal:á zbyškova slova, na která, žel, nijak jako admin nereaguješ, cituji:

zbysek napsal:
Rozdíl je v tom, že Petr s Ježíšem chodil, viděl ho, slyšel ho, dostal celkový obraz (včetně těch zázraků). Z jeho pohledu to nebylo možné zfalšovat.

Kdežto dnes jsme v situaci, kdy musíme vzít v úvahu,
že čteme zfalšované (vymyšlené, přibarvené) texty, o kterých navíc víme, že byly napsány se značným zpožděním (už to je důvod k opatrnosti).
Mluvit o Božím slovu, Bibli, jako o slovu zfalšovaném, vymyšleném a přibarveném, ke kterému musíme přistupovat s opatrností, je totéž jako obvinit Boha ze lži a falše.

Milý witnessi, slova, s kterými jsem souhlasila, jsem vybrala a citovala je. Neznamená to, že souhlasím se všemi Zbyškovými nápady a slovy.

Co se týče Tebou vybrané pasáže výše, tak té jsem si bohužel ani nevšimla, proto jsem na ni nereagovala. Musím si je přečíst v kontextu, možná byly myšleny jinak. Pokud ne, pak sama za sebe prohlašuji, že nesouhlasím s tím, že Boží slovo by bylo jakkoli zfalšované (nemluví-li ovšem o Bibli NSSSJ, ta prokazatelně zfalšovaná je).

Možná má na mysli některé historické nepřesnosti, které se v Bibli opravdu vyskytují, nicméně si nemyslím, že historická přesnost na rok je v biblické zprávě tak podstatná. Stejně tak jako si nemyslím, že by v biblické zprávě bylo obsaženo všechno pro dnešní dobu, protože byla napsána pro lidi v jiných dobách, jiným jazykem - ačkoli z ní také čerpáme užitek a je Bohem míněna i pro nás. To, že Bible není "věštecká kniha" a neobsahuje všechna vyjádření Boha ke všem věcem na světě si ale křesťan musí rovněž uvědomit, stejně jako to, že v ní není "doslovný návod (či příkaz) na žití" Smile Jak říká apoštol Jan, kdyby měla mluvit o všem co je u Boha a v Bohu, "celý svět by to nedokázal obsáhnout."

Nicméně věřím, že je v Bibli vše podstatné a jak je to ostatní jak chce, tak já osobně Bibli věřím ve všem.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 23/12/2012, 17:21

witness napsal:Mluvit o Božím slovu, Bibli, jako o slovu zfalšovaném, vymyšleném a přibarveném, ke kterému musíme přistupovat s opatrností, je totéž jako obvinit Boha ze lži a falše.

Já tento jeho výrok vnímám jako poslední kapku, po které je již zcela zjevné, že zbyškovy názory by měly být v křesťanském prostředí jednoznačně označeny jako názory odpadlické, a to pravém biblickém smyslu slova.
Já tvé působení vnímám takto:

"Bože, plně ti důvěřuji, ty jsi všemocný a můžeš udělat cokoliv. ALE - se zázraky na mě nechoď, na to neskočím."

Tak si rozvaž, kdo z nás dvou je víc pomýlený...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 23/12/2012, 17:33

Alea napsal:Musím si je přečíst v kontextu, možná byly myšleny jinak. Pokud ne, pak sama za sebe prohlašuji, že nesouhlasím s tím, že Boží slovo by bylo jakkoli zfalšované
Zbyšek má na mysli to, že k přijetí Bible rozhodně nemůže stačit to, že mi někdo řekne, že jí mám věřit, nebo že mě k tomu nějakým způsobem dotlačí kulturní kontext (proto jsem v dané souvislosti zmínil Korán), nebo že se prostě rozhodnu přijmout Bibli jako pravdivou jen proto, že se mi v ní něco líbí. Pokud bych k tomu přistupoval nějakým takovýmto způsobem, pak námitka, že se může jednat o vymyšlené nebo přibarvené příhody, je zcela oprávněná, protože takových věcí jsou kolem nás spousty, a mnoho lidí jim lehkověrně podléhá.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Alea 23/12/2012, 17:42

zbysek napsal:
Alea napsal:Musím si je přečíst v kontextu, možná byly myšleny jinak. Pokud ne, pak sama za sebe prohlašuji, že nesouhlasím s tím, že Boží slovo by bylo jakkoli zfalšované
Zbyšek má na mysli to, že k přijetí Bible rozhodně nemůže stačit to, že mi někdo řekne, že jí mám věřit, nebo že mě k tomu nějakým způsobem dotlačí kulturní kontext (proto jsem v dané souvislosti zmínil Korán), nebo že se prostě rozhodnu přijmout Bibli jako pravdivou jen proto, že se mi v ní něco líbí. Pokud bych k tomu přistupoval nějakým takovýmto způsobem, pak námitka, že se může jednat o vymyšlené nebo přibarvené příhody, je zcela oprávněná, protože takových věcí jsou kolem nás spousty, a mnoho lidí jim lehkověrně podléhá.

Aha, tak to mi spadl kámen ze srdce I love you
Jestli jsi to myslel jen jako "argument ďáblova advokáta" a ne jako svou víru, pak je vše ok a witness svá slova jistě přehodnotí....

Jsem ráda, že Zbyšek sám za sebe nezpochybňuje Bibli Jdu si to konečně přečíst Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 23/12/2012, 18:38

Alea napsal:
Milý witnessi, slova, s kterými jsem souhlasila, jsem vybrala a citovala je.
V pořádku, nic proti, je to Tvé plné právo.
Neznamená to, že souhlasím se všemi Zbyškovými nápady a slovy.
To já vím... Very Happy

Jestli jsi to myslel jen jako "argument ďáblova advokáta" a ne jako svou víru, pak je vše ok a witness svá slova jistě přehodnotí....
Nevím, co psal zbyšek teď, ani mě to už nezajímá, jeho komentář jsem už cíleně přeskočil
aniž jsem z něj cokoliv přečetl.

To, co vím, je, že

1)
Zbyšek o své roli ďáblova advokáta 20:12 v 18:25 napsal:
,,Nyní už tuto roli definitivně nehraju´´

2)
Pokud na seriózní styl diskuze zbyšek reaguje nejapnými a urážlivými poznámkami o Bohu, které v daném kontextu jednoznačně vypadají jako jeho vlastní projevený názor, pak je úplně jedno, zda a jak to později komentuje a co si sám za sebe opravdu myslí nebo nemyslí.
Je to křesťansky nedůstojné a trapné a zcela v rozporu se zásadami duchovně budující komunikace.

3)
Pokud toto zbyškovi nedochází, pak je na tom ještě hůře než jsem si myslel
a fakt, že je pro zdravé křesťanské klima tohoto fóra nežádoucím elementem, to jen potvrzuje.

Ale - opravdu škoda slov.

Můj názor stále platí a bude platit.
Nebude li zbyšek do 31. 12. zablokován, pak já z fóra definitivně odcházím.



witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Anonymní 24/12/2012, 00:33

Bráškové a sestřičky.

Nevím, ale myslel jsem si, že Duchy máme zkoumat nebo zkoušet a ne zpochybňovat?


Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Anonymní 24/12/2012, 00:49

Bráškové a sestřičky.

Co jiného to je, než když se to děje v očích pozorovatelů a troufám si říci, že i u uvěřivšího, musí dojít k přijmutí a okomentování, to je zázrak, ne? :-)

Marek 11, 20 Ráno, když šli kolem, uviděl ten fíkovník uschlý od kořenů.
21 Petr se rozpomenul a řekl: „Mistře, pohleď, fíkovník, který jsi proklel, uschl.“
22 Ježíš jim odpověděl: „Mějte víru v Boha!
23 Amen, pravím vám, že kdo řekne této hoře: ‚Zdvihni se a vrhni se do moře‘ – a nebude pochybovat, ale bude věřit, že se stane, co říká, bude to mít.
24 Proto vám pravím: Věřte, že všecko, oč v modlitbě prosíte, je vám dáno, a budete to mít.

Matouš 21, 22 A věříte-li, dostanete všecko, oč budete v modlitbě prosit.“

Toho přeci, když je někdo svědkem, tak to musí být pro něj zázrak, co ?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 24/12/2012, 07:31

Ahoj witnessi.
Řekni mi, prosím tě, proč záležitosti řešit ultimátem.
Děkuji.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 24/12/2012, 10:10

frodobagin napsal:Ahoj witnessi.
Řekni mi, prosím tě, proč záležitosti řešit ultimátem.
Děkuji.
To není ultimátum, ale důsledek mého názoru, který tu zastávám ohledně zbyškových názorů už dlouho a kdy onen pověstný pohár již přetekl.

Považuji za selhání tohoto fóra, že zde není jednoznačná, jasná a celoplošně slyšitelná přirozená protiváha vůči takovým názorům a postojům (na nikoho tím nemířím, ať si každý srovná ve svém svědomí) , jejichž nekřesťanskost a Boha nedůstojnou trapnost ale už nemám chuť jakkoliv objasňovat nebo vysvětlovat. Učinil jsem tak již dostatečněkrát.

Berte to všichni, prosím, ne jako ultimátum, ale jen a pouze jako oznámení mého osobního postoje, který přece nikoho k ničemu nenutí ani nikomu nic nenařizuje.... Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 12 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 12 z 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru