Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SV z 15.7.2013.

+10
Losiris
witness
JAREKzRybenu
sazeč
TULIPAN
pepakrocan
zbysek
gari
Jiří Brei
Ing.Peter
14 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  sazeč 17/5/2013, 15:05

SJ jsou už takoví, hotovi, zmanipulovaní. Mají Boha přes VRO. Není divu, že nás v Kristu obviňují. Včera jsem mluvil s bratrem SJ, který zprvu zdráhal se se mnou bavit, ale když jsem mu řekl, že oni SJ mne obviňují a tím odsuzují. Kdo že troufají a nenechají soud Bohu? Změnil názor a šel dolů za mnou a jít na park a dlouhé hodiny vyměňovat myšlenky. On světe div se, jako loni nevěří, že Ježíš byl stvořen, ale zplozen, jinak by ho Bůh nemohl poslat na svět. Tudíž věří, že díky genu Ježíš mohl plně Boha zastoupit a ne co učí VRO. Ale i tak chce zůstat mezi SJ a neměnit víru. Milují SJ jako své bratry, to oni nemohou pochopit. Řekl jsem mu, že ho rád vidím a přeji Boží požehnání, poškleboval se. Škoda. VRO ho dostal.

Petere, VRO zaučuje ostatní SJ jak získat do svých řad další lidi místo aby se křesťané spoléhali na Boha na dary DS. Je to přece Boží vůle, a ne chlubit svými vědomostmi, studiemi. Proto tolik vděčnosti na adresu VRO. Je třeba mít Pána Ježíše neustále před očima a v srdci. I Mojžíš a mnozí proroci byli obdarováváni schopnostmi vést lid a burcovat k činění Boží vůle, aniž se předem připravovali. Ne naopak DS je uvede do celé pravdy.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  JAREKzRybenu 30/6/2013, 01:30

pepakrocan napsal:
...
"...tímto otrokem je malá skupina pomazaných bratrů, kteří se přímo podílejí na přípravě a rozdělování duchovního pokrmu v době Kristovy přítomnosti. Pomazaní bratři, kteří tvoří věrného otroka, slouží v průběhu posledních dnů společně v ústředí."


A je to tady. Takže: jen my, omezená vyvolená skupinka pomazaných ve VS máme patent na pravdu, jen my zprostředkováváme pokrm v pravý čas, jen my máme pravdu, jen nás je nutné poslouchat. Tímto zavíráme ústa všem ostatním chytrákům ve vašich sborech, i těm pomazaným - ty neposlouchejte a pokud budou mít jiný názor než my, je třeba je vyloučit pro narušení jednoty a podkopávání důvěry v Boží sdělovací prostředek.
"Takže vy, kteří v rozporu s našimi proroctvími stále častěji přijímáte na památné slavnosti symboly, si nemyslete, že když jste si troufale usrkli vína a sezobli pár drobků nekvašeného chleba, že nám nějak budete kecat do řízení naší boží organizace. Jen MY, nás osm vyvolených z celé planety, jsme ten VRO a VY můžete maximálně v plné závisloti vděčně přijímat to, co MY na našich tajných sezeních upečeme - pokud rovnou nechcete být tím zlým otrokem, co bije své věrné spoluotroky (nás VS=VRO)."

Chápejte, "pomazaných" za poslední léta přibylo, takže se ten VRO začal nějak rozpínat, a kdo ví, zda by za pár let nechtěl taky začít "vařit" (připravovat duchovní pokrm) - když už by býval byl, ale teď už "naštěstí" není VRO-em. Prostě museli dát najevo, kdo je v organizaci pánem Wink 

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  JAREKzRybenu 30/6/2013, 01:51

Co mě ale v souvislosti s tímto "novým světlem" o VRO nejvíc dostalo, když jsem ve videu "Program výročního shromáždění 2012" ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) slyšel říkat člena VS Davida Splane (čas videa 7:20):

"milujeme tuto nauku, milujeme tuto myšlenku, protože skutečně propůjčuje důstojnost členům velkého zástupu"

...následuje potlesk clown

Prostě mazec proslov a ukázková "nádhera", s jakou "láskou" a "pokorou" (před sebou samými Very Happy ) lze uvádět tuto démonskou nauku o vlastní jedinečné vyvolenosti a autoritě, a naprosté podřízenosti a životně důležité závislosti všech ostatních "na nás".

No Opravdu, jak láskyplné a jak důstojné pro "velký zástup" okalmaných No

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Anonymní 30/6/2013, 22:51

Bráškové a sestřičky.

A těm tedy mám věřit, že nejsou schopni třeba se účastnit rituálů svobodných zednářů? Ani náhodou!!! Už si tolik věří, že jsou schopni už po kolikátý pozměnit jednu ze základních nauk, které je to za poslední dobu již upřesnění a z tohoto je vidět, že možná se dočkáme, že to již bude konečné, když ten čas konce se přeci tak rychle blíží, ne?! :-)))

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  witness 1/7/2013, 10:12

yxoxs napsal:
A těm tedy mám věřit, že nejsou schopni třeba se účastnit rituálů svobodných zednářů?
Máš pravdu, yxoxsi, nemusíš jim věřit, že toho nejsou schopni.....já také nevěřím tomu, že by to určitě nikdy neudělali.

Jistě není vyloučené, že kdyby cítili, že jejich účast na nějakém rituálu by mohla posílit a upevnit jejich moc, tak by třeba zašli i až takto daleko, ovšem....otázka není, zda BY TO UDĚLALI, kdyby....ale otázka, kterou jsi nadhodil, je, ZDA TO JIŽ DĚLAJÍ (což si zase já nemyslím)

Už si tolik věří,
V každém případě zjevně věří tomu, že mají tak zmanipulovaný a nadále zmanipulovatelný dav SJ, že jim mohou říkat cokoliv a u většiny to projde nebo se min. nijak nebude bouřit.

Ovšem tím, jak manipulují texty, aby posílili své postavení, spíše ukazují, že mají o svou moc obavy.... čímž také dokazují, že si uvědomují, na jak tenkém ledě v mnoha směrech stojí a jak je nutno onen led posílit, aby se pod nimi neprolomil a čímž dávají též jasně najevo svou duchovní nepoctivost, nečestnost a nelásku k biblické pravdě.

že jsou schopni už po kolikátý pozměnit jednu ze základních nauk
Ano, to, že jsou schopni poněkolikáté a zcela protichůdně měnit výklad Bible ve svůj prospěch ukazuje, že jsou schopni všeho a že se neštítí ničeho.
Není tedy důvod, a v tom s Tebou souhlasím, úplně vyloučit, že by byli ochotni podílet se na nějakých zednářských rituálech, kdyby jim ten led, na kterém stojí, už slyšitelně praskal pod nohama a v zednářských rituálech by viděli záchranu své moci a svého postavení.

A studijní článek SV s názvem:
,, Posmívané křesťanství a posmívané zednářství - co mají společného?´´,
si také umím docela živě představit a dokonce si umím představit, žel, i to, jak by mnozí SJ vítali toto nové světlo jako opatření od Jehovy a jako mocnou zbraň, jak mohou obhajovat prokazatelné spojení Russela se zednáři.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  JAREKzRybenu 1/7/2013, 14:03

Tak jsem ve WTL našel tuto krásnou větu (Strážná Věž 2000 10/15 str. 26 Pracovali na „poli“ před žní):

"Křesťané nemají patřit k žádným tajným společnostem, jako jsou například svobodní zednáři."

a pak ještě dvě zkušenosti, že někdo byl SZ, přestal jím být, a stal se SJ.

Nu, třeba tam řadoví SJ nesmí být proto, aby se tam s členy VS nepotkali Very Happy nebo nedejbože nezískali taky takovou moc Very Happy 

(to jen pro odlehčení Wink )


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Anonymní 1/7/2013, 17:31

Bráškové a sestřičky.

Ahoj Jarku, tak to se ti skutečně povedlo. :-)))

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Losiris 1/7/2013, 20:24

Taková otázka, kterou si já osobně nedokážu doteď zodpovědět:
Většina z nás si myslí, že VS si upevňuje moc, mění nauky apod. A teď: Myslíte, že to dělají vědomě? Nebo si ani neuvědomují, co dělají? V tom je rozdíl. Ono to může být klidně i tak, že dneska jsou v VS samí ateisté¨, v Boha nevěří a jde jim jen o moc v náboženském systému, a tomu co píšou do Strážné Věže, sami nevěří. Nebo tomu naopak věří, opravdu si myslí, že jsou pomazaní, jsou vedeni Bohem? Ale je to jen jejich omyl?
Konkrétněji je tu nauka o "pomazaných". Když se takového pomazaného zeptáte, proč si myslí že je ten vyvolený tak řekne: "Prostě to vím. Nejde to popsat". Myslíte že je to pravda, nebo si to schválně vymýšlí nebo sám věří?

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  sazeč 1/7/2013, 22:06

Pokud je v nich, pomazaných SJ, Kristovo slovo, myslíš, Losire, je nechává klidnými, když tvrdí, že ostatní křesťané byť také věří v Krista jako Pána, kterého poslal Bůh, jsou falešní?

Nezbývá než je politovat, takové, o kterých Pán řekne, že je nikdy nezná jako se stalo apoštolu Jidáši, kterého Pán znal již od počátku.

Pak mohu směle tvrdit, že svědkové Jehovovi jako Náboženská společnost není Božím majetkem. A také mohu tvrdit, že i přesto jsou jedinci, kteří jako ztraceni Pána naslouchají a následují... a ne jak se SJ chovají jako ti spravedliví jako ti farizeové, co Pána nepotřebují, ale toho svého VRO.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Losiris 1/7/2013, 22:15

Promiň, první větu jsem uplně přesně nepochopil. Jinak to nebyla odpověď jakou jsem čekal (ale možná sjem jen nepochopil).

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  sazeč 1/7/2013, 23:10

Losire, dle mne je jedno, jestli VS jedná vědomě nebo nevědomě. ale jestli je od Boha. Protože všechny křesťany z různých církví a společenství pomlouvá a nazývá je falešné, nemůže v nich působit Kristův duch, protože v nich Kristovo slovo nepřebývá. Nýbrž duch světa, duch moudrosti a spravedlnosti a tím pádem nemá VS Boží schválení. Takové lidi uvnitř VS i mezi pomazané SJ Bůh nikdy nezná, jelikož konají svou vůli místo aby činili Boží vůli. Aby mohli činit Boží vůli, muselo by v nich přebývat Kristovo slovo. Tam kde Kristovo slovo funguje, roste poznání Boží milosti za to, že Bůh je vyvolil a ne z vlastních sil, z vlastní námahy dosahující až k chlubení a porovnávání s ostatními pro ně falešnými křesťany, o kterých VS rád publikuje neustále místo, aby je ostatní křesťany přijali jako své bratry pro Kristovo tělo.


Kol.3
15A ve vašem srdci ať vládne pokoj Kristův, k němuž jste byli povoláni v jedno společné tělo. A buďte vděčni.
16Nechť ve vás přebývá slovo Kristovo v celém svém bohatství: se vší moudrostí se navzájem učte a napomínejte a s vděčností v srdci oslavujte Boha žalmy, chválami a zpěvem, jak vám dává Duch.




sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Losiris 2/7/2013, 00:36

Ale mě šlo o to, jaký máte vůbec názor, jestli to myslí vědomě nebo ne. Samozřejmě je důležitější, že to vůbec dělají, ale já jsem se chtěl právě bavit o tom, co jsi odbyl větou: Je mi to jedno. Mimochodem tady na foru se vyskytují mnohem větší pomluvy a odpor vůči SJ než který mají SJ k ostatním náboženstvím (viz. krvavé rituály VS a obětování dětí - naprosto nepodložené). Jestli bereš za špatné, že SJ ostatní berou ostatní křesťany za falešné, ty snad nebereš SJ za falešné? To je to samé. Jinak samozřejmě chápu, že zrovna na tomto foru se žádné chvály na SJ nedočkám, takže to berte s nadhledem Very Happy

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  witness 2/7/2013, 01:48

Losiris napsal:Taková otázka, kterou si já osobně nedokážu doteď zodpovědět:
Většina z nás si myslí, že VS si upevňuje moc, mění nauky apod. A teď:
Losirisi, to je dle mého názoru velmi důležitá otázka, kterou si mnozí pochybující SJ kladou.
Pokusím se na ni odpovědět a prosím ber můj příspěvek jako jen můj osobní názor nikoliv jako pravdu, která tak musí být. Na něco ani nelze odpovědět stručně, takže to ,,malinko´´ rozvedu.

Takže:
Myslíte, že to dělají vědomě?
Ano, mnohé věci dělají vědomě s tím, že minimálně ve skrytu duše si musí uvědomovat, že na Bibli roubují neobhajitelný výklad, ale přesto ho roubují a zřejmě se utěšují tím, že je to ku prospěchu, že tím zabrání chaosu a že ,,trocha rozumného marketingu´´ nemůže ani v Božích očích škodit.

Nebo si ani neuvědomují, co dělají?
Uvědomují si dobře, co dělají, ale vzhledem k tomu, že jsou k sobě nepoctiví, si neuvědomují plný dosah a špatnost toho, co dělají nebo si to spíše ani nechtějí uvědomit.
Spíše si hledají takové způsoby myšlení, kterými by sobě i druhým ukázali,
že jejich jednání má smysl a jsou k němu rozumné důvody.

Ono to může být klidně i tak, že dneska jsou v VS samí ateisté¨, v Boha nevěří a jde jim jen o moc v náboženském systému
Zde je třeba vzít úvahu, že mnozí členové VS měli SJ propagandou vypláchnutý mozek už dříve, než se do vedoucího sboru dostali a jistě to mnohdy byli upřímně přesvědčení a oddaní SJ.
A v pozici člena vedoucího sboru se v mnoha směrech hůře ,,odpadlicky´´ odklání od SJ dogmat, což ovšem není omluva, spíše naopak, protože jsem li přímo u zdroje a vidím li jako nikdo jiný vidět nemůže, že ten zdroj obsahuje značný kal, pak musím mít opravdu ,,zvláštní´´ žaludek na to, abych z tohoto zdroje pil a tvářil se, že piju jen čistou a průzračnou vodu.
Takže většina členů VS je, dle mého názoru, přesvědčena (a hlavně chce být stále přesvědčena), že mají podíl na plnění Božího záměru.
Jsou pouze 2 členové VS za historii SJ, o kterých si já myslím, že se o nich dá říci, že to byli cílení kariéristé bez hlubšího duchovního smýšlení, kteří prostě uchopili moc a nepustili se jí a biblická pravda a duchovní věci pro ně nebyly valnou hodnotou a dobře to i oni sami věděli -
Prezidenti WTS - J.F. Rutherford (panovačný nekultivovaný intrikán) a N. H. Knorr (sobecký požitkářský manažer).

a tomu co píšou do Strážné Věže, sami nevěří.
Všemu určitě nevěří ani nemohou věřit, zvláště když vidí, za jakých okolností mnohé nauky vznikají.
Ale jistě si to omlouvají asi tak, že je lépe udržet Boží organizaci
,,pochopitelnými marketingovými tahy´´než ji zruinovat přímočarou pravdou, kterou by mnozí SJ prostě neunesli...a to přece ovečkám nelze udělat, ne?

Nebo tomu naopak věří, opravdu si myslí, že jsou pomazaní, jsou vedeni Bohem?
Mám za to, že si moc přejí tomu stále věřit a moc si přejí si to opravdu myslet a určitě se toho jen tak veřejně nevzdají, i kdyby tomu věřili jen třeba na polovinu.

Ale je to jen jejich omyl?
Je to jejich omyl, ale oni si to nechtějí připustit nebo ani nepřipouštějí.
Konkrétněji je tu nauka o "pomazaných". Když se takového pomazaného zeptáte, proč si myslí že je ten vyvolený tak řekne: "Prostě to vím. Nejde to popsat". Myslíte že je to pravda, nebo si to schválně vymýšlí nebo sám věří?
Není možné tyto jejich pochody konkrétně posoudit, ale bude to podobný princip asi jako u vedení  Mormonů, kteří také prohlašují, že jsou v čele jediné pravé církve a určitě si to mnozí, ne li všichni, aspoň do nějaké míry opravdu myslí.

Nesmíme také podceňovat sílu Satana, který se proměňuje v anděla světla a jistě dobře ví, jak vnutit vedoucím představitelům církve dojem, že jsou vyvolení a jednají v Božím zájmu a přitom je v této mylné představě přivést k tomu, aby jednali v jeho zájmu.

Vždyť mnozí farizeové také jistě byli zbožní a ve své víře a pocitu vyvolenosti upřímně přesvědčení lidé, kteří četli Písmo a uvažovali o něm a upřímně si mysleli, že jednají ve prospěch Boží věci.. a přesto je Ježíš jako skupinu odsoudil.

Takže zatím tak...

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 2/7/2013, 10:11

Losiris napsal:Taková otázka, kterou si já osobně nedokážu doteď zodpovědět:
Většina z nás si myslí, že VS si upevňuje moc, mění nauky apod. A teď: Myslíte, že to dělají vědomě? Nebo si ani neuvědomují, co dělají?
Také si myslím, že je to velmi důležitá otázka. Nebo důležitá... ...ne snad, že by se jejím zodpovězením cokoli změnilo - ale spíše velmi zajímavá a také jsem se jí často zabýval. Osobně jsem došel asi k takovému závěru:

Celý systém vedení u SJ víceméně postupně potírá duchovní hodnoty aniž by to jednotlivec na sobě stihnul pozorovat. Už mladí muži jsou před křtem motivováni, aby usilovali o práci ve sboru. Jakmile jsou pokřtění, je jim často vštěpováno, že usilovat o služebního pomocníka a staršího je to nejcennější v jejich životě. Když pak dostávají určité úkoly, je právě to pro ně hnacím motorem. Můžeme pak vidět rozzářené oči mladého služebního pomocníka, který ví, že dnes nosí mikrofony, má na starosti aparaturu a právě kvůli tomu řeší co si vezme ten den na sebe, aby měl čisté boty a všechno udělal správně.

Když pak "povyýší" na různé formy vyučování ve sboru, jsou už plně vtaženi do systému a aniž by si to uvědomovali, pracují a nasazují se již mnohem více pro ten systém než pro Boha. Jak ve svém plánování času, přípravě, která je již zcela přesně předem určena programem v NSK, body programu, které povede atd...

Pak nastává úloha staršího kdy je situace ještě komplikovanější o to, že kromě rozpisů a spousty práce ve sboru přichází plnění nejrůznějších pokynů, které přicházejí do sborů od odbočky ve formě dopisů. Zde už je Bůh plně nahrazen a řeší se jak vyhovět požadavkům VS v nejrůznějších otázkách - provoz sálu a jeho údržba, jak vytápět, jak větrat, jak nakládat s penězi, jak organizovat to či ono, jak přistupvat a řešit takové a makové problémy atd... Mnoha lidem dělá velmi dobře, že jsou tak "intimně" vtaženi do tajů organizace, mají přístup k důvěrnějším informacím než ostatní a jsou pověřeni některé z nich předkládat vlastními ústy sboru. To je pozice, která málokoho ponechá bez toho, aby ho to nějak nepoznamenalo. Ne vždy ve špatném, (že by byl díky své svěřené moci povýšený nebo hrubý), ale v tom smyslu, že se nevědomky stává stále více oddaný společnosti a přitom někde vnitřně, podvědomě, žije v naprosté jistotě, že to vše dělá pro Boha. Ale ten podprahový pocit se časem stává naprosto automatickou jistotou, kdy člověk již ztrácí potřebu to konfrontovat se skutečností a občas si ověřovat vlastním rozumem a Písmem zda řešení věcí a plnění jednotlivých úkolů je ještě stále Boží vůlí. Přestává to pro něj být téma, kterým se má proč zabývat, už to má dávno zakořeněné jako něměnný fakt a "vyřešeno jednou provždy".

A pak nastávají u některých další kroky. Pověření na podílení se na úkolech v rámci sjezdů, od organizace úklidu, podíl na bodech programu, různé dozorcovské pozice atd. Pro společnost jsou nejvíc cenění ti, kteří s nadšením a s oceněním přijímají jakýkoli úkol v rámci organizace a bez připomínek. Pak může přijít pověření z odbočky a podílení se na různých dalších "teokratických" úkolech. Možná je to silné vyjádření, ale jsem přesvědčený, že mnozí takoví jsou již plně v roli jakýchsi robotů, kteří zkrátka udělají cokoli se jim řekne a vždy o tom budou hovořit jako o pověření od Jehovy, Božím požehnání atd...

Pro ty, kteří se chystají na místa nejvyšší jsou pak připraveny další speciální úkoly. Například může být takový služebník poslán do nějakého problematického sboru, aby tam udělal pořádek. Můžu uvést příklad bratra, který zatím neustále stoupá do výšin a nyní je jedním z nejvýše postavených v ČR. Jednou byl odbočkou pověřen vyloženě nechutným úkolem, aby přijel do jednoho sboru odvolat dva starší, protože se znelíbili odbočce pro svou aktivitu proti pražskému betelu. Důvody pro zbavení úřadu zcela chyběly, měl je opatřit a zajistit jejich odstranění. Bez váhání ten úkol přijal a kopal za odbočku jak se dalo, byť se navenek ve sboru tvářil jako ten nejpokornější dobrák ze všech. Aby svůj úkol splnil, sahal k naprostým nechutnostem, nepoctivostem, pomluvám atd. Nakonec to dopadlo tak, že jeden z těch starších byl za pomoci KD odvolán, druhý přešel do jiného sboru. Nedlouho po splnění svého úkolu byl tento bratr poslán do jiného sboru kde dostal další smysluplný úkol. Výsledek splnění úkolu byla uznán jako úspěšný a ejhle, najednou dostával proslovy na oblastních sjezdech, byl poslán do Pattersonu na další školení a je dále připravován na vedení některé z odboček. Jistě na své další pověření s nadšením čeká a jak sám říká: "půjdu kamkoli mě Bůh pošle"

Přesně taková přípravka je ideální pro budoucí práci ve vedoucím sboru a věřte, že takových jedinců je po celém světě dostatečné množství. U mnohých trvá desítky let a ti nejotrlejší a nejoddanější, kteří se mnohokrát projevili jako všecho schopní jsou ti nejideálnější adepti.

Ale zpět k meritu věci. Takto zpracovaný člověk sice možná někdy může zapochybovat zda úkol, který právě plní je v pořádku, zda je v souladu s Boží vůlí, ale jeho totálně zakrnělá schopnost sebereflexe v této věci, už není schopná takové úvahy dovést k jakémukoli konci, natož z toho vyvodit nějaké důsledky. To poslední o čem takový člověk uvažuje byť, názorově - vnitřně, je postavit se proti smyslu zadaného úkolu. Je absolutně přepracován, transformován do pozice kdy se zkrátka nepochybuje, protože už jen taková úvaha může být znakem odpadlictví, kterému je třeba se vyhnout již v počátku = takové myšlenky zapudit hned ve fázi bujení.

A co se týká přímo členů VS: je naprosto jasné, že u nových členů VS pouze tento proces řadu let pokračuje. Jsou přivítáni mezi tuto skupinu a je jim dále věnována pozornost a školení. Obdobně jako je tomu u nově jmenovaných starších, kteří se také nejprve rozkoukávají, dostávají stále řadu rad a doporučení a jen pozvolna a postupně jsou pověřování různými úkoly. Ze začátku jsou také pečlivě kontrolováni, aby se nedopustili nějaké přehmatu mimo nastavená pravidla.

Pro mě je tedy velká pravděpodobnost hraničící s jistotou, že i mnozí členové VS zůstávají v tomto zcela pod mocí systému a v mnoha věcech si nejsou schopní uvědomit zda jednají správně. Věřím tomu, že když se například podílejí na schvalování nové nauky, která je v rozporu s Písmem, jsou mnozí vnitřně přesvědčeni, že je to zcela v pořádku, pochybovat přeci nesmí a vždy budou mít kolem sebe dostatek těch co jsou tam déle, mají více zkušeností a případně je správně nasměrují. Koneckonců i celou radu starších může velmi dobře ovlivňovat jediný schopný koordinátor a motivovat ostatní přijímat s nadšením i taková rozhodnutí, ze kterých by jim bylo normálně silně nevolno.

Až do tohoto bodu mám celkem jasno. Mnozí členové VS mohou být stále obětmi. Ale co vyřešené nemám, a odpovědi se možná až děsím, je, co je tím hlavním hnacím motorem, který je za tím. Je to jen setrvačnost, že vždy ti ze "staré gardy" ještě slušně zmanipulovaní, dokáží tak dobře ovlivňovat ty nové nebo už uvnitř VS vládne zcela jiná síla, která tak silně zaslepuje mysl členů VS a jejich okolí, že už sami neřídí své kroky? Pokud by tomu tak nebylo, pak zůstává jen to vysvětlení, že i ti noví co se dostanou do VS a vše prohlédnou, pak na sebe vědomě převezmou úkol falešného svědka a zcela úmyslně toto jednání předávají dalším. Obě představy jsou na jedné straně pro běžného SJ dost SCI-FI, na druhé straně tu prostor pro jiné vysvětlení nezůstává... Jde z toho mráz po zádech.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  witness 2/7/2013, 11:28

pepakrocan napsal:

Pak nastává úloha staršího kdy je situace ještě komplikovanější o to, že kromě rozpisů a spousty práce ve sboru přichází plnění nejrůznějších pokynů, které přicházejí do sborů od odbočky ve formě dopisů. Zde už je Bůh plně nahrazen a řeší se jak vyhovět požadavkům VS
Je to přesně tak, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti....
velmi často se při rozhovorech na radě starších i jinde komentuje důvod
pro nějaké jednání asi takto:
,,Bratři nám píší........VRO vybízí......krajský dozorce bude kontrolovat..... pokyny zní takto......
v knize ,,Paste´´ pro starší sboru je to tam a tam........literatura se nám hromadí, je třeba s tím něco dělat....
apod.

Málokdy se jen tak bez nějakého pokynu řekne např:
,,Dopis Korinťanům říká to a to a my to ve sboru zanedbáváme... Ježíš vybídl k tomuto a děláme to tak? ....apod.

Možná je to silné vyjádření, ale jsem přesvědčený, že mnozí takoví jsou již plně v roli jakýchsi robotů, kteří zkrátka udělají cokoli se jim řekne a vždy o tom budou hovořit jako o pověření od Jehovy, Božím požehnání atd...
Poznal jsem ale i takové bratry, kteří byli z množství úkolů natolik v depresi bez jakékoliv radosti, že by nejraději sami za sebe se svými ,,výsadami od Jehovy´´ praštili.
Ovšem to si málokdo dovolil, protože utéci od výsady je přece znak duchovní slabosti a nechceme být přece jako Jonáš, který před svým pověřením utekl a nespoléhal se na Jehovu.
Ale i přes onu neradost a vyčerpání vesměs panuje přesvědčení, že onen vyčerpávající a mnohdy až ubíjející úkol je opravdu od Jehovy, protože se přece dělá pro Jeho organizaci, kterou vede.
Začarovaný kruh, ze kterého se těžko vyskakuje a hledá východisko...

Pro mě je tedy velká pravděpodobnost hraničící s jistotou, že i mnozí členové VS zůstávají v tomto zcela pod mocí systému a v mnoha věcech si nejsou schopní uvědomit zda jednají správně.
Nebo si to cíleně nechtějí uvědomovat, protože riskovat ztrátu tváře člena dokonce vedoucího sboru, to už vyžaduje opravdovou odvahu a lásku k pravdě.
Koneckonců i celou radu starších může velmi dobře ovlivňovat jediný schopný koordinátor a motivovat ostatní přijímat s nadšením i taková rozhodnutí, ze kterých by jim bylo normálně silně nevolno.
Také jsem přesvědčen o tom, že ve vedoucím sboru vždy měl a má hlavní slovo
nějaký jednotlivec (příp.jednotlivci), který kolem sebe vytvoří atmosféru, že odporovat jeho názoru je totéž co odporovat Bohu .... takový vedoucí sbor ve vedoucím sboru....a není těžké si mnohdy domyslet, kdo a v jakém období dějin takovou vůdčí osobností byl (takovými vůdčími osobnostmi byli).

Kdysi dávno jsem organizoval službu na letišti v Praze, kdy se vítali delegáti na mezinárodní sjezd, byli tam i zástupci české odbočky.
A přiletěli američtí delegáti: Vyšel John Barr, podal nám všem ruku a bratři z české odbočky ho celkem nenuceně a přirozeně přivítali.... a náhle se objevil Ted Jaracz, nastala úplně jiná atmosféra a já si dokonce všiml, že jeden bratr z odbočky si začal kontrolovat, zda je správně oblečen a jakoby si dočišťoval kalhoty.
Z tohoto setkání si umím živě představit, jak při zasedání vedoucího sboru John Barr ani necekne, když mluví Jaracz (pozn. oba jsou již po smrti) apod.

Mnozí členové VS mohou být stále obětmi.
Mohou, ale jsem přesvědčen, že být obětí ,,přímo u zdroje´´ je úplně jiné než být obětí ,,mimo zdroj´´.
U zdroje je totiž člověk spoluodpovědný za systém oběti vytvářející.

Je to jen setrvačnost, že vždy ti ze "staré gardy" ještě slušně zmanipulovaní, dokáží tak dobře ovlivňovat ty nové nebo už uvnitř.....?

.....uvnitř VS vládne zcela jiná síla, která tak silně zaslepuje mysl členů VS a jejich okolí, že už sami neřídí své kroky.....?

.....ti noví co se dostanou do VS a vše prohlédnou, pak na sebe vědomě převezmou úkol falešného svědka a zcela úmyslně toto jednání předávají dalším...?
Řekl bych, že ve vedoucím sboru je to tak od všeho kousek i kus.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 2/7/2013, 16:26

witness napsal:Je to přesně tak, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.... velmi často se při rozhovorech na radě starších i jinde komentuje důvod pro nějaké jednání asi takto:
,,Bratři nám píší........VRO vybízí......krajský dozorce bude kontrolovat..... pokyny zní takto......
v knize ,,Paste´´ pro starší sboru je to tam a tam........literatura se nám hromadí, je třeba s tím něco dělat....
apod.

Málokdy se jen tak bez nějakého pokynu řekne např:
,,Dopis Korinťanům říká to a to a my to ve sboru zanedbáváme... Ježíš vybídl k tomuto a děláme to tak? ....apod.
Ano, přesně tak to je. Ze své zkušenosti můžu říct, že si nepamatuji ani na jediný případ kdy by se něco řešilo výhradně na základě nějaké biblické zásady (tak, že by ta zásada sama o sobě byla podkladem a motivem pro nějaké jednání). Když už byla v rámci nějakých opatřeních používána Bible, byla vždy č. 2, protože na prvním místě byl nový dopis z odbočky, který byl podkladem a zpravidla se jen přečetly (pokud vůbec) nevypsané biblické texty z dopisu, na které byly pokyny našroubované. Tím se zcela vymýtil přírozený proces úprav podle Písma a byl nahrazen úpravami podle pokynů VS.

witness napsal:Poznal jsem ale i takové bratry, kteří byli z množství úkolů natolik v depresi bez jakékoliv radosti, že by nejraději sami za sebe se svými "výsadami od Jehovy" praštili.
To je pravda. Ale na radách starších jsem nikdy nezažil nějaké významné reptání proti pokynům shora. Když už se někdo odvázal a řekl, že si o posledním přísunu úkolů shora myslí své, byl brzy usazen s tím, že vše má svůj důvod proč to Jehova tak chce, všemu nemusíme rozumnět, neznáme všechny souvislosti atd.

witness napsal:Ale i přes onu neradost a vyčerpání vesměs panuje přesvědčení, že onen vyčerpávající a mnohdy až ubíjející úkol je opravdu od Jehovy, protože se přece dělá pro Jeho organizaci, kterou vede.
Začarovaný kruh, ze kterého se těžko vyskakuje a hledá východisko...
Dokonce bych řekl, že taková únava a vyčerpání byla naopak někdy vyzvihována jako přednost a výsada, protože se přeci silně namáháme, tvrdě pracujeme pro Jehovu a jeho organizaci uprostřed ničemného světa a s tím je přirozeně únava spojena. V době svého plného nasazení pro organizaci jsem sám v jedné přednášce, kterou jsem měl asi v 7 sborech hřímal příměr s mučednickým kůlem, který každý křesťan musí nést. Úvahu jsem měl promyšlenou tak, že jsem dával řečnické otázky: jak byl asi takový kůl veliký? kolik myslíte, že mohl takový kůl vážit? a vrcholilo to myšlenkou "myslíte, že je možné, aby někdo nesl takový mučednický kůl a nevěděl vůbec o tom? ne, to není možné. A stejně tak není možné, aby nějaký křesťan plnil všechny křesťanské povinnosti a zdálo se mu to snadné, jakoby necítil žádnou zátěž. A pokud jí necítí, pak se nenamáhá dostatečně..." Dnes když si to znovu přehrávám v hlavě, musím se za svá slova stydět, ale tak jsem to zcela upřímně vnímal.

witness napsal:Nebo si to cíleně nechtějí uvědomovat, protože riskovat ztrátu tváře člena dokonce vedoucího sboru, to už vyžaduje opravdovou odvahu a lásku k pravdě.
I na tom je velký kus pravdy. Možná v tom hraje roli i nějaká vlastní sebeúcta a pocit, že když už jsem se tak pracně vyšplhal na takovou šarži, přece toho teď nemůžu zanechat s tím, že je to všechno omyl a naletěl jsem. A opět takové pochyby jsou zadusány a jede se dál podle nastaveného a léty vštěpovaného pohledu na vše co se organizace týká...

witness napsal:
pepakrocan napsal:Mnozí členové VS mohou být stále obětmi.
Mohou, ale jsem přesvědčen, že být obětí ,,přímo u zdroje´´ je úplně jiné než být obětí ,,mimo zdroj´´.
U zdroje je totiž člověk spoluodpovědný za systém oběti vytvářející.
Z pohledu oběti v tom velký rozdíl nevidím, z pohledu odpovědnosti pak obrovský. A zde pak musí nad odpovědností vyhrát jiné síly, možná včetně vlastní pýchy, pohodlnosti, umlčování svědomí apod.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 2/7/2013, 18:14

pepakrocan napsal:Ale co vyřešené nemám, a odpovědi se možná až děsím, je, co je tím hlavním hnacím motorem, který je za tím. Je to jen setrvačnost, že vždy ti ze "staré gardy" ještě slušně zmanipulovaní, dokáží tak dobře ovlivňovat ty nové nebo už uvnitř VS vládne zcela jiná síla, která tak silně zaslepuje mysl členů VS a jejich okolí, že už sami neřídí své kroky? Pokud by tomu tak nebylo, pak zůstává jen to vysvětlení, že i ti noví co se dostanou do VS a vše prohlédnou, pak na sebe vědomě převezmou úkol falešného svědka a zcela úmyslně toto jednání předávají dalším. Obě představy jsou na jedné straně pro běžného SJ dost SCI-FI, na druhé straně tu prostor pro jiné vysvětlení nezůstává... Jde z toho mráz po zádech.
Napadá mě možnost, jak by to snad mohlo být. Osobně mám víceré zkušenosti s inspirací a vedením shůry. Považuji za možné, že tito kariérně stoupající lidé něco takového ve svých životech zaznamenávají také. Avšak, v Písmu se jasně píše, že máme pečlivě zkoumat inspirované výroky, odkud pocházejí. Je tedy nezbytně nutné zkoumat i ovoce takových inspirací - a to nejen u druhých, ale i sám u sebe. Umím si představit, že členové VS dostávají nějaké inspirace shůry, ale po předchozím výcviku už nemusejí být schopni zkoumat (a tedy rozpoznat) jejich původ.

Z toho pak plyne otázka, do jaké míry člověk nese za takovou situaci osobní vinu - naskočí do vlaku a v dobré víře si vůbec nevšimne, že vlak jede úplně někam jinam, než dotyčný původně chtěl - vždyť stanice se jmenují téměř k nerozeznání podobně. Proto si myslím, že my, kteří jsme to rozpoznali, máme značnou zodpovědnost na tuto situaci upozorňovat ty, kteří nastupují do špatného vlaku. Každý dle svých schopností a obdarování. I s rizikem, že nesprávně nastavenou argumentací někoho spíš utvrdíme v jeho cestě. Je to však zasévání semínek a nikdy nemůžeme vědět, co z toho Bůh nakonec nechá vzklíčit.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Mezek 2/7/2013, 19:38

Po přečtení Vašich příspěvků/pepakrocan-witness/mi bylo smutno.I když jsem si myslel,že jsem se po dobu členství u SJ vyhnul určitým sklonům,např:ne zrovna křesťanské jednání...Kdybych jím SJ nebyl kdo ví kde jsem skončil.Ale docela mi je líto těch 18 let,když jsem jím byl.Co vše dobrého jsem zbořil.Ještě před čtyřmi roky jsem říkal že jsem byl rád svědkem Jehovovým.Dnes? Dnes pochybuji,že bych to zopakoval.Odstupem času se cítím podveden.Ale, na koho to svést?Na druhou stranu jsem rád,že jsem našel sílu se vzepřít a říct panu Hamadějovi a spol.co si o nich myslím.Co si myslím o otroku,atd.myslím,že jste oba trefně popsali stav společnosti a jeho vedení.Vzpomínám,jak můj bratr /předsedající/ se vyjádřil -jak já miluji věrného a rozvážného otroka.Vždyť to je hrůza.Ani si snad neuvědomuje co řekl,co si myslí.Nejhorší na tom je,že takový člověk vede sbor...Sad 
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  witness 2/7/2013, 23:12

pepakrocan napsal:
Ze své zkušenosti můžu říct, že si nepamatuji ani na jediný případ kdy by se něco řešilo výhradně na základě nějaké biblické zásady (tak, že by ta zásada sama o sobě byla podkladem a motivem pro nějaké jednání). Když už byla v rámci nějakých opatřeních používána Bible, byla vždy č. 2, protože na prvním místě byl nový dopis z odbočky....
Ani já si na žádný takový příklad nepamatuji, a to jsem byl starším sboru cca 13 let (postupně ve třech různých pražských sborech), takže těch schůzek starších v různých podobách jsem zažil nepočítaně.

Ale na radách starších jsem nikdy nezažil nějaké významné reptání proti pokynům shora.
To já také ne.
Když jsem psal o tom, jak se někteří starší cítili přetíženi a bez radosti, tak o tom jsem s nimi mluvil, když se při nějakém soukromém hovoru uvolnila atmosféra a oni se svěřili.
Na žádné oficiální schůzce se staršími se něco takového nikdy nestalo
(aspoň tam, kde jsem byl přítomen já).

witness napsal:
Mohou, ale jsem přesvědčen, že být obětí ,,přímo u zdroje´´ je úplně jiné než být obětí ,,mimo zdroj´´.
U zdroje je totiž člověk spoluodpovědný za systém oběti vytvářející.
Z pohledu oběti v tom velký rozdíl nevidím, z pohledu odpovědnosti pak obrovský. A zde pak musí nad odpovědností vyhrát jiné síly, možná včetně vlastní pýchy, pohodlnosti, umlčování svědomí apod.
Napsal jsi to přesněji, souhlasím.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  rals 2/7/2013, 23:36

Pepakrocan a Witness to teda musím říct popsali uplně totálně přesně. Musím říct, že ač jsem byl na příspěvky Pepykrocana kdysi dost alergický-pro jejich obhajobu učení SJ, teď si jich upřímně vážím. Oceňuji, když někdo dokáže uznat svojí chybu a ještě popsat věci pravým jménem.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  JAREKzRybenu 3/7/2013, 00:23

Ano, Ralsi, velmi dobře a realisticky rozebráno.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  JAREKzRybenu 3/7/2013, 01:32

pepakrocan napsal:Ale co vyřešené nemám, a odpovědi se možná až děsím, je, co je tím hlavním hnacím motorem, který je za tím. Je to jen setrvačnost, že vždy ti ze "staré gardy" ještě slušně zmanipulovaní, dokáží tak dobře ovlivňovat ty nové nebo už uvnitř VS vládne zcela jiná síla, která tak silně zaslepuje mysl členů VS a jejich okolí, že už sami neřídí své kroky?

Když jsem zde na fóru před necelými dvěma roky poprvé četl o tom, že za působením VS jsou nečistí duchové, zdálo se mi to tehdy přehnané - neviděl jsem v působení VS nic, než lidské chyby. Dnes mě Písmo i osobní zkušenosti přesvědčují, že se jedná o děsivou skutečnost.

Pro mnohé se možná nabízí otázka, nakolik je člověk zodpovědný za své činy, je-li k nim skrytě puzen démony (neberu v úvahu situaci, kdy o tom ví, pak je na tom jako voják Hitlerovy armády, co "jenom" plnil rozkazy). Osobně jsem přesvědčen, že odpovědný (spoluodpovědný s démonem) je. S myšlenkami, které jsou mu vkládány - ať přímo, nebo skrze někoho (třeba VRO) - má totiž možnost se vnitřně ztotožnit, anebo naopak neztotožnit. Věřím, že tento proces probíhá od malička celý život. Je to svoboda volby. Má-li navíc takový člověk po ruce Písmo a přemýšlí o něm, věřím, že nutně musí v nějakém bodě nastat okamžik, kdy si uvědomí, že "něco nehraje". Třeba jen na okamžik, třeba jen v určité oblasti. Záleží pak, jak na takový varovný signál zareaguje.

Když se ohlédnu na 22 z většiny ztracených let let svého života u SJ, uvědomuji si body - okamžiky úvah nad Písmem - kdy jsem si kladl otázky "a kde je tohle v Bibli napsáno?" (civilní služba před změnou, jak vysvětlit lidem odmítání transfúze z Bible) nebo "proč tak důležitá nauka v Bibli není napsána jasněji?" ("2 třída křesťanů s pozemskou nadějí") nebo v roce 1996 "jak se s tak těžkým omylem členové VS vyrovnávají" (50-ti leté vylučování nevinných za CS). Jenže nic z toho jsem tehdy nedotáhl do konce - nepátral jsem důkladně a důsledně, abych se dopátral pravdy. Některé věci jsem odbyl "oni tomu ve VS pod vedením DS lépe rozumí, někdy se na to musím podívat blíže".

Tedy přinejmenším mohl být můj pobyt u SJ podstatně kratší. Musel jsem u SJ začít opravdu zahnívat, muselo se mi z toho celého systému začít dělat zle (zprvu jsem to považoval za svou "duchovní slabost"), abych si z Boží milosti začal uvědomovat, že je něco hooodně špatně.

Dnes, kdy je můj život s Bohem a Kristem úplně jiný, kdy jej od základu mění Oni, a né sektářské bludy, mě kromě ztraceného času, který jsem mohl žít s Bohem, nejvíc mrzí moje debilní nekřesťanská výchova dětí, které dospěly dříve, než já stačil prohlédnout (ale děkuju Bohu za to, že jsem se občas odvážil řídit Písmem navzdory masírce pokynů VRO). Dnes se jen modlím za jejich záchranu ve víře v Krista a pravé evangelium, které jsem dlouho neznal.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  witness 3/7/2013, 10:17

JAREKzRybenu napsal:
Má-li navíc takový člověk po ruce Písmo a přemýšlí o něm, věřím, že nutně musí v nějakém bodě nastat okamžik, kdy si uvědomí, že "něco nehraje". Třeba jen na okamžik, třeba jen v určité oblasti. Záleží pak, jak na takový varovný signál zareaguje.
Výstižně popsáno, souhlas.

Když se ohlédnu na 22 z většiny ztracených let let svého života u SJ, uvědomuji si body - okamžiky úvah nad Písmem
Já si též zpětně uvědomuji, kolik těch varovných signálů jsem za celou dobu u SJ vlastně měl a často nechápu sám sebe, jak je vůbec možné, že jsem takové signály sice slyšel zaznít, ale nijak adekvátně jsem na ně nezareagoval.
Má naprogramovaná mysl zjevně zvuk původního signálu vždy pohotově změnila na zvuk, který souzněl se zvukem organizace....a pokud ne, tak začal vzorec typu: ,,Pozor, je to zvuk odpadlického myšlení, pryč od něj, pamatuj na Koracha atd. atd...´´

Jenže nic z toho jsem tehdy nedotáhl do konce - nepátral jsem důkladně a důsledně, abych se dopátral pravdy.
Nejsi sám.

Tedy přinejmenším mohl být můj pobyt u SJ podstatně kratší.
Já si např. říkám, jak je možné, že když jsem např. tolikrát v Bibli četl a na shromáždění slyšel, že Kornélius byl prvním pokřtěným pohanem a byl důstojníkem římské armády, že jsem si za ta léta NIKDY plně neuvědomil, že takový křest by u SJ byl neakceptovatelný a NIKDY jsem se od této informace dále neodrazil k tomu, abych si více uvědomil, že věci u SJ nejsou v pořádku a že Bible prostě v mnoha věcech mluví jinak než jak mluví SJ.

nejvíc mrzí moje debilní nekřesťanská výchova dětí, které dospěly dříve, než já stačil prohlédnout
Jsem v tomto ohledu rád, že jsem jako SJ byl bezdětný..(pozn... dosud jsem bezdětný),
protože bych Ti jinak mohl jen napsat, že mě to mrzí také...Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  witness 10/7/2013, 23:43

Přátelé,
když už jsme v úvaze o tom, jak vědomě nebo nevědomě VRO jedná, tak jen malá ukázka
toho, jak vypadá vědomá a vědomě prezentovaná ,,moudrost´´ členů VRO.

Níže ukázka ze sjezdového proslovu člena vedoucího sboru Anthony Morrise III
v Dublinu v roce 2012.

Tak se soustřeďte ... Anthony vysvětluje koncept věčnosti.

Abyste si to mohli plně vychutnat, překládám klíčovou pasáž větu po větě,
nachází se v čase 0:42 - 1:21, věty překládám po intervalech měnících se obrázků.

Uvádím jak původní anglickou verzi, tak překlad, abyste se v tom dobře zorientovali
a plně si mohli vychutnat tento zážitek.

Přeji příjemný a Velkým Babylónem nerušený poslech ...Very Happy 




... if we take a steel ball that is
       the size of the Sun


... vezmeme li ocelovou kouli která je
ve velikosti Slunce

... now thousands upon
thousands of Planet Earths
could go inside the
circumference of


... nyní tisíce a tisíce planet Země
by mohly vejít dovnitř obvodu

... a steel ball the size of the
Sun.


...ocelové koule ve velikosti Slunce

So this steel ball (it´s the size of
the Sun)...


Tak tato ocelová koule (ve velikosti Slunce)

... we´re gonna put a fly on the
top of it


... dáme na její vrchol mouchu

That fly is gonna walk around
that steel ball ....


Ta moucha bude chodit dokola
po té ocelové kouli

... (that´s the size of the Sun)...

... (ve velikosti Slunce)

... and walk around it until he
wears it down to nothing


... a bude po ní chodit dokud ji
neopotřebí tak, že z ní nic nezbude

And that´s just the beginning of
eternity


A to je jen počátek věčnosti

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  JAREKzRybenu 11/7/2013, 00:04

No kouzelnýýýý Laughing lol! 

Nad tím musel Anthony Morris dloooooooooooooooooouuuuuuuuuuuho rozjímat Sleep



Nenásleduje pak řečnická otázka: "chtěli byste být tou mouchou?" Very Happy (neumím anglicky)


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. - Stránka 2 Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru