Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Křesťan v zaměstnání

2 posters

Goto down

Křesťan v zaměstnání Empty Křesťan v zaměstnání

Příspěvek  witness 26/6/2013, 22:02

Přátelé,
rozhodl jsem se založit téma ,,Křesťan v zaměstnání´´.

Jako přesvědčený SJ jsem se choval mnoho let v zaměstnání podle stejného principu.
Svou víru jsem vyjadřoval zejména tehdy, když byly nějaké oslavy a já je odmítal (což se dělo poměrně brzy po nástupu do téměř jakéhokoliv zaměstnání) nebo když se mě někdo zeptal, zda jsem věřící, co si myslím o Bibli apod.

Byl li zájem, tak nastala klasika: literatura, příp. pozvání na shromáždění, příp. snaha o zavedení studia  atd. atd.

S mými dnešními názory samozřejmě výše uvedené padá, a tak mé projevování křesťanství
v zaměstnání dnes probíhá tak, že se samozřejmě snažím křesťansky chovat ...
a co se týče mluvení, tak se ke Kristu přihlásím, je li rozumná atmosféra a přirozená možnost
o víře v Krista promluvit.

Zajímalo by mě, jaké Vy máte zkušenosti s Vaším životem křesťana ve Vašem zaměstnání a jak jste řešili např. situaci, kdy jste přestali být SJ (ať uvnitř nebo jste od SJ odešli) a najednou jste třeba začali dělat věci, které jste dříve jako SJ nedělali nebo jste přestali dělat věci, které jste dříve jako SJ dělali.

Co na to kolegové a hlavně, jakou změnou jste si v sobě prošli a co vše jste si u toho řešili ?

Atd.  Atd..... Však mi rozumíte .... prostě .... Co Vy jako křesťané v civilním zaměstnání?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Křesťan v zaměstnání Empty Re: Křesťan v zaměstnání

Příspěvek  Anonymní 31/8/2013, 17:45

Bráškové a sestřičky.

Určitě jsem začal pociťovat klid a pokoj. Když na to přišlo, nepociťoval jsem žádné chvění a nepříjemný pocit, když jsem si před reakcí vybavil všechny ty možnosti a rady, které jsem na shromku slýchával, když nastanou takové situace v zaměstnání. V klidu a radostí se hlásím ke Kristu tedy, že jsem věřící křesťan. V dřívějším zaměstnání se nikdo nechtěl skoro bavit, protože předpokládali, že to hned nebo během rozhovoru otočím na svědectví, když jsem ještě byl u SJ. Asi vám mnohým nemusím popisovat mé vnitřní pocity, jako věřící ale i lidsky, společenský tvor. Dnes volně nahazuji různá témata a tím, že je nikam netlačím jsou příjemné rozhovory.

Zatím tolik. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Křesťan v zaměstnání Empty Re: Křesťan v zaměstnání

Příspěvek  gari 12/9/2013, 23:36

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.
Dnes volně nahazuji různá témata a tím, že je nikam netlačím jsou příjemné rozhovory.
Jo Yxoxsi, vnímám to stejně.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Křesťan v zaměstnání Empty Re: Křesťan v zaměstnání

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru