Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chování Svědků Jehovových

2 posters

Goto down

Chování Svědků Jehovových Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 22/5/2014, 07:10

Poslední dobou se stále dozvídám o tom, jak se dost strašně chovají někteří, kteří se hlásí ke SJ. Mám na mysli třeba podvody, násilné chování atd.
Byla bych ráda, aby se o tom vědělo ve veřejnosti, protože to pokládám za dost velký a utajený problém.
Proto zakládám tohle téma, aby sem mohli napsat ti, kteří mají se Svědky takové zkušenosti, aby se mohli třeba i poradit a tak.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Chování Svědků Jehovových Empty Andrea Szlibnerová

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 08:19

Chci se s Váma podelit o muj život.Před 5 lety jsem si vzala byvalého svedka jehovového,bydlíme v rodinném domku společne s jeho rodičema,jeho matka je svedkyne Jehovova a navštevuje povinne zhromáždení.On sám ji k tomu přesvedčil.Já jsem katolík.Časem jsem zjistila,že Muj muž je násilný človek,ne jednou jsem kvuli svým názorum na víru dostala facku, a i když nepatří k svedkum-je vyloučen,pořád sdílí jejich názory.V tom ho podporuje i jeho matka,která s ním o teto víře mluví,nosí mu prospekty atd.Tak si dokážete představit,že sou na mne 2,a já se musím sama bránit!To bych ale opominula,protože lidi by meli v nečemu veřit a vírá by jim mela pomáhat vést lepší, hodnotnejší život.Mela by jim pomáhat!Tady ale v teto rodine nevidím žádnou víru.Tvrdím tak proto,protože se tak nechovají!Co byjste rekli nato,že mne manžel bije,a to jsem ve 4 mesící tehotenství,a jeho matka i když to vidí,jen tomu přihlíží a smeje se.Horší chování mužou mít snad jenom satanisti,a né lidé,kterým víra kaže morální hodnoty.Nejednou byla u nás policie, a kontaktovala jsem kvuli fyzickému a psychickému násilí i starší ve sboru v Trinci.Nato jsem jim poslala i dopis,ve kterém jsem se ptala,co patří k jejím vyukám,když doma to dobro,co hlásají nevidím,nebo se všichni ve sboru přetvařují,a musí tam ve strachu sedet!?Nato me vyslechli,no,jo vite,ano,hm,jo,jo-to byli odpovedi na me kladené otázky-proste nechci nic slyšet,videt!Ale tady přece jde už o život o muj život a život nenarozeného dítete,a rada starších se k tomu postaví takhle?Možná,kdybych byla jednou z nich,tak by to začla řešit jinak.Možná!

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru