Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O všem možném

+21
Styvi
Mezek
Bob
Jiří Brei
noname
Martin Cibulka
Xton
Petr Velechovsky
ingrid
Losiris
annakonyk
sazeč
admin pavel
jája
dajti
Zdeněk Bláha
čtenář
witness
Věra Kolafová - quaero
Andrea Szlibnerová
Ing.Peter
25 posters

Strana 2 z 25 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 23/5/2014, 14:55

Dnes jsem si byla pro veci ve Vendryni,paní Szlibnerová Vladislava z Vendryne 784,kde jsme bydleli mi říkala,že konečne,že se splnil její zamer,že konečne odcházím..Fajn mít ve sboru sestru,která je tak hodná a pomáha svemu synovi s rozvodem tím,že ho hecuje aby me bil...Asi ji tady v tomhle duchu učí její naboženství--ubližovat slabším!Už jsem nato přišla,to je jejich zamer a vyznám celho zboru v Trinci.Konečne mám už pohled na JS.Jinak by to jako normálni vedená nedelala!!.Jsem ráda,že patří ke svedkum,aspon nedelá ostudu jine sekte....:-)

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 23/5/2014, 21:14

Andrea Szlibnerová napsal:Dnes jsem si byla pro veci ve Vendryni.......
...........mi říkala,že konečne,že se splnil její zamer,že konečne odcházím..
Chápu li Vás tedy správně, tak včera jste se zaregistrovala a poprvé napsala sem na fórum
o Vašem manželském trápení (které celkem vyznělo i jako prosba o pochopení a pomoc), ale
dnes jste si již sbalila kufry a z toho trápení jste odešla.
Předpokládám, že jste se k odchodu nerozhodla přes minulou noc, takže pokud vezmu v úvahu
způsob, jakým jste popisovala svou situaci, tak mi celkem uniká smysl proč jste své příspěvky
pojala tak jak jste je pojala.

Asi ji tady v tomhle duchu učí její naboženství--ubližovat slabším!
Asi ...  Very Happy 
PS -Pokud se někdo sbalí a odejde ve čtvrtém měsíci těhotenství, tak zas tak
slabá osobnost nebude, řekl bych.

Jsem ráda,že patří ke svedkum,aspon nedelá ostudu jine sekte....:-)
Tak jen pozor na výběr případného příštího partnera, abyste nemusela postupně zjišťovat,
že blbců je v každé lidmi vytvořené církvi dost a dost.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  čtenář 23/5/2014, 21:28

paní Andreo Szlibnerová, pletete dohromady SJ a exSJ. Pokud Váš muž byl vyloučen, a provdala jste se za něho jako vyloučeného, tak měl jako vroubek asi něco horšího než naukové otázky, které se zde na foru většinou probírají. Jistě měl sklony k násilí již dříve, tak nehažte špínu na celé společenství. nechce se mi více rozepisovat, nemá to smysl, witness to již napsal výstižně.

čtenář

Female Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 01. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 24/5/2014, 08:22

ctenáři,vy to asi špatne čtete,moje tchyne patrí ke svedkum porad a v realním živote se neumí chovat.To jí asi ta víra přivedla k takemu chování.Ze synem čtou z bibli,nevím zda muže svedek ehovuv probírat s vyloučením Bibli, číst-probírat,vysvetlovat!Je potom logické,že mi to přijde trošku nemocné, když se u mne doma cituje z bible,probírá a pak utočí jak had,který se nemá ani duvod bránit,jenom ho napadlo,žeby dneska mohl udelat nekomu zlo!A takto vidím já- když jsi čtu z bible,má mi pomáhat byt pokorným lepším človekem.Svedkové mají asi jinou Bibli,která jim pomáhá stát se horším,neuctivím,sobeckým človekem.Je to pravda-zažila jsem to na vlastní zkušenosti a nikdo mi to nevyvrátí!!udivuje mne,že sou tady lidé pod pseudonymama,to se za neco stydí,nebo se neumí podepsat pod svojíma odpovedama?Jedine logické vysvetlení-bojí se!

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 24/5/2014, 09:56

Andrea Szlibnerová napsal:ctenáři,vy to asi špatne čtete,
Myslím, že čtenář to četl dobře, chtěl Vám jen poukázat na to, že vaše zkušenost doma
není a neměla by být obecným měřítkem pro posouzení všech SJ.

To jí asi ta víra přivedla k takemu chování.
To jsou přesně ty nesprávné závěry, na které je Vám poukazováno.
A netýká se to jen SJ, samozřejmě. Prostě nelze dle chování jednotlivce
posuzovat všechny lidi daného společenství, ať je to církev, šachový kroužek, klub zahrádkářů
nebo národ a rasa.
nevím zda muže svedek  ehovuv probírat s vyloučením Bibli, číst-probírat,vysvetlovat!
Myslím, že v některých věcech, jak se zdá, toho víte víc než jak se projevujete.
Člověk, který opravdu neví a nikdy neslyšel o tom, že SJ se nesmí stýkat s vyloučenými,
by nikdy takovouto větu jako teď Vy nenapsal. Very Happy 

Svedkové mají asi jinou Bibli,která jim pomáhá stát se horším,neuctivím,
sobeckým človekem.
Asi  Very Happy 

Je to pravda-zažila jsem to na vlastní zkušenosti a nikdo mi to nevyvrátí!!
Vyvrátit Vám to ani nikdo nemůže, pokud to Vy sama takto budete chtít vidět.
Čímž Vám samozřejmě nikdo nechce zpochybňovat ani zlehčovat Vaši osobní zkušenost.
Je jasné, že se takové věci, které se děly (jak popisujete) u Vás, mohou samozřejmě
dít klidně i u SJ (stejně tak jako kdekoliv jinde), nijak si ale nepomůžete ani neulevíte,
když svou zkušenost budete považovat za měřítko toho, jak se SJ chovají nebo k čemu
jsou ve svém náboženství v otázkách rodinného života vedeni.
Ale to se musíte rozhodnout sama za sebe, jak to chcete vidět.

Tím já samozřejmě nechci hájit SJ jako celek, vím dobře, že jsou mezi nimi také lidé
v podstatě pokrytečtí a nemorální, ale také vím a znám osobně spoustu
SJ (a věřte, že jich opravdu není málo), kteří jsou zásadoví, slušní a o svou rodinu
se starají po všech stránkách velmi kvalitně.

A co se týče jejich náboženství, tak v naukových otázkách lze SJ vytknout leccos, dokonce
mnohé velmi vážné omyly (což ale není vina řadových SJ, ale jejich vedení v USA), ovšem opět
Vás mohu ujistit, že v otázkách rodinného a mravního života jsou SJ ve svém náboženství
vedeni a vybízeni opravdu k vysoké morální kvalitě...a to, že někteří se rozhodnout žít tak
jako Váš muž a jeho matka, není opravdu vina náboženství SJ, ale jen jejich vlastní, to mi věřte. Very Happy 

udivuje mne,že sou tady lidé pod pseudonymama
Nezlobte se, ale to je podobné, jako kdybyste šla na maškarní ples a udivovalo by Vás,
že tam lidé nosí masky.
Navíc myslím, že důvody, proč bylo zřízeno toto vesměs anonymní fórum, znáte dobře
a pokud ne, stačí se to dočíst v mnoha zde prezentovaných příspěvcích.

Mimoto, nikdo Vás přece nenutí komunikovat s těmi, kdo zde nevystupují pod vlastním
jménem, nebo snad ano?  Very Happy 

Jedine logické vysvetlení-bojí se!
Tak proč se ptáte, když to víte? Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 24/5/2014, 11:40

Co napsal witness-souhlas. Smile

to Andrea
Jen kdyz jsme moc emocionalni hrozi, ze nevidime pres stromy les. Nevim proc utocite na druhe, tedy nas anonymni, kdyz jste nazlobena, jak jsem pochpil, na manzela a jeho matku?
To bych se taky mohl ptat vas, tak vas vede vase cirkev, ale proc bych to delal, to je zrejme vas problem, ne muj. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 24/5/2014, 13:02

Já proste považuji lidi,kteří jsou pod anonymním jménem- bez urážky slaboši...Víc si ctím lidi,kteří i když se nestotožnujou s mým nazorem mají aspon tu sílu a podepíšou se svým jménem!Jako to delám já.A ten maškarák jste pekne přirovnal.Tohle přirovnání se mi líbí na SJ.Proste ve zboře jsou za masky, v realu za sebe samých :-)hezky den.

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 24/5/2014, 14:22

Vite, witness vam doporucil abyste si procetla diskusi, proc jsme nekteri v anonymite, tady. Ja napriklad tim chranim rodinu. Vite co jsem zde za ty roky zjistil, ze je velmi jednoduche nekoho posuzovat a do jiste miry i drzost, kdyz neznam vsechny eventuality, sveho blizniho. Jeste nekdy na to zapominam, kdyz se necham unest, ale to at posoudi druzi, jak jsem na tom. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Zdeněk Bláha 24/5/2014, 20:01

Andreo,

mohu ti pouze vyjádřit soucit, protože se nacházíš v těžké životní situaci. A přeji ti, abys měla příště více moudrosti při výběru partnera.

Vzhledem k tomu, že se tady začalo diskutovat o tom, že tvůj příspěvek je nějakou prosbou o pomoc, musím napsat, že  já jsem nikde v tvých příspěvcích toto nezaznamenal. Spíše v tom vidím snahu podat pravdivé svědectví a vyjádřit své spravedlivé rozhořčení.

Přínos tvého svědectví vidím zejména v ukázání reality, že ani svědkové nemají patent na výrobu superlidí a jsou mezi nimi „pěkný šméčka“.

Podobný případ jako ten tvůj se bohužel může objevit kdekoliv. Kladeš si otázku ohledně učení SJ, jestli činí lidí lepšími nebo horšími, což je v tvém případě pochopitelné. Na posouzení takové otázky však tento tvůj jeden případ nestačí.

Dokonce ani Boží slovo, které má jedinečnou moc změnit člověka k lepšímu, nepomůže tam, kde se vůči němu člověk zatvrdí, kde ho nepřijme do svého srdce. A nemůžeš soudit Boží slovo podle hříšníka, který se vůči němu zatvrdil, měla bys jeho hodnotu spíše soudit podle toho, kdo jej přijal a tím slovem se změnil. K tomu si přidej, že učení svědků jehovových není  skutečným Božím slovem, je pouze jeho napodobeninou, či odvozeninou. Jako takové mění lidi také do napodobeniny něčeho skutečného. Vypadá jako Boží slovo, ale nemá jeho sílu.

Přeji Ti, aby ses setkala s někým, kdo zná sílu Božího slova a tvůj další život se ubíral lepším směrem.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 24/5/2014, 21:08

Andrea Szlibnerová napsal:Já proste považuji lidi,kteří jsou pod anonymním jménem- bez urážky slaboši
Zřejmě máte pod slovem ,,anonymní´´ zažitou jen tu jednu situaci, když někdo dostane
nějaký pomlouvačný dopis bez uvedení pravého jména pisatele....a dle této představy
posuzujete jakoukoliv jinou situaci, kdy se pravé jméno také neuvede (asi jako dle svého
manžela posuzujete všechny SJ).

Před několika lety dávali v televizi film podle skutečné události, ve kterém figurovala
v hlavní roli jedna rodina v době nacistického Německa, která rozšiřovala letáky upozorňující
na nebezpečí nacistické ideologie a vyzývající k tomu, aby lidé nepodporovali Hitlera.

A představte si, že se pod ty letáky také nepodepsali vlastním jménem...
to ale byli slaboši. co?  Very Happy 

Ale nebojte se, ti ,,slaboši´´ byli za své ,,slabošství´´ po zásluze potrestáni. Nakonec je totiž
někdo prásknul (to byl asi někdo silný, kdo se na jejich ,,slabošství´´ už nemohl dívat) a celou rodinu umlátili k smrti v nacistické věznici...A svět byl zase od dalších ,,slabochů´´ osvobozen.

...Víc si ctím lidi,kteří i když se nestotožnujou s mým nazorem mají aspon tu sílu
a podepíšou se svým jménem!
Jinými slovy to chápu tak, že kdyby se tu lidé vyjadřovali souhlasně s tím, co píšete a v ničem
by Vám neoponovali, tak byste o slabošství v souvislosti s neuvedením pravého jména asi
vůbec nepsala, že?

A jen tak na okraj.
Jak se cítíte Vy, která má potřebu se slabochy diskutovat a registrovat se na fóru,
kde se to těmi slabochy jen hemží? Není to pod Vaši úroveň?  Evil or Very Mad 

A ten maškarák jste pekne přirovnal.Tohle přirovnání se mi líbí na SJ.
Přirovnání o maškarním plese bylo, žel pro Vás, úplně o něčem jiném.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  dajti 24/5/2014, 21:09

Paní Kolafová, paní Szlibnerová, není to hezké, co jste těmito debaty rozpoutali. Opilí dánští mladí turisté, co dělali výtržnosti v Praze, také nezobrazují dánský národ, který je mírumilovný, kulturní, tolerantní a který odsoudil chování , svých ´mladých i v dánském bulváru. A pokud váš násilný manžel je exSJ,a vy SJ nejste, co od SJ chcete ? A vy můžete od manžela odejít - třeba na tzv. rozluku. Samozřejmě že SJ nejsou vyvolení ani nejlepší lidé planety, ale určitě k nejlepším lidem na světě patří - násilí, podvody aj. co tady chcete SJ přisoudit a ve čtenářích vyvolat takový dojem na SJ je mylný a týká se opravdu jen zlomku SJ, kteří za to často bývají vyloučeni. Zrovna tak nesoudím katolické kněží kvůli pedoflním jedincům, jelikož věřím, že na jednoho pedofilního kněze připadá mnoho dobrých, které trápí jejich , úchylní ´kolegové.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 24/5/2014, 21:21

Zdeněk Bláha napsal:Andreo,..........
Přínos tvého svědectví vidím zejména v ukázání reality, že ani svědkové nemají patent na výrobu superlidí a jsou mezi nimi „pěkný šméčka“.
Čemuž tu nikdo z reagujících také nijak neoponoval ani neměl potřebu to jakkoliv vyvracet.  Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  jája 25/5/2014, 06:36

Věrko, známe se ještě z vašeho působení KD. Na to, jak jsem Tě znal, mě překvapilo založení tohodle fóra. Mám pocit, že tu prostě chyběl Blesk nebo Prásk, tak tu je. Nedočet sem se na třech stranách žádnou zásadní myšlenku, než příběh jedný nešťastný rodiny, která má shodou okolností nějaký vztah k SJ.
Andreo, jestli věk, který u sebe uvádíte, je skutečný, zaráží mě, jak naivně jste musela přistupovat k výběru partnera. Jediný, co mě napadá je, že se změnil před několika týdny, protože nechápu, že by se žena po třicítce vdala za násilníka a ještě by po pěti letech života s ním počala jeho dítě.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 25/5/2014, 08:17

Nelobte se,ale já tady nebudu odpovedet lidem,kteří jsou tak zbabelí a nepodepíšou se pod svým názorem,dekuji.

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 25/5/2014, 08:42

Andrea Szlibnerová napsal:Nelobte se,ale já tady nebudu odpovedet lidem,kteří jsou tak zbabelí a nepodepíšou se pod svým názorem,dekuji.
Co tak najednou? Very Happy 
Ale chápu to, diskuze se prostě nevyvinula dle Vašich představ, že?

Myslím, že tato diskuze byla ukázkou, že cíleně hledat špínu, byť to bylo původně třeba
i dobře myšlené, je k ničemu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 25/5/2014, 09:32

Typičtí SJ.Pořád dokola budou říkat to samé, asi to mají naučene. Akurat otazkama,co neumí odpoved odpovídají otázkama.Jsem štastná,že nepatřím tady k te sekte a je mi upřimne líto lidí,co tam patří,lidi,kteří se nemohou ani podepsat pod svým nazorem,protože,co kdyby to nekdo četl,kdo je zná, a budou mít problem,že?Tomu se říka ta svoboda,co nám Buh dal.Je mi z toho smutno.Kolik lidí se dokázalo zmanipulovat nečím pochybným,nepravdivým. Není se čemu divit,že takhle reagujou na moje komentáře,bráni si přece jednoho ze svych bratru a sestry,bez ohledu n spravedlnost.Je jedno,jestli ubližuje,delá zlo,pomáha mlatit tehotnou(nevím zda Dani neco takového delali i v Praze-mlatili tehotné,a i kdyby byli pod vlyvem alkoholu,zato SJ nepijí,nebo pijí?)patří přece k nám-supum,a bez ohladu na spravedlnost,si branime to,co je naše:-)- To mohou jenom oni, obyčený moudrý a hodný človek,by nikdy nebránil zlo!Hm,je smutné,že to zlo zhadzují na moji naivitu,vlastne podle nich si zato mužu sama, zato,že jsem davala lidem v rodine sanci ke zmene,kterou jsem ale bohužel nevidela v jejim chováním!Mužu si zato sama,že dávam lidem více šancí ke zmene,SJ asi jednou vyloučí,a podruhé nepřijmou,že?Tyhle vlastnosti jsem videla i doma,takže jste mi v tomto diskusním foru ukazali,jenom to,že všechno co jsem psala o SJ je pravda a v klidu je mužu dat do jednoho pytle!Pište dál!

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  jája 25/5/2014, 09:48

Andreo, pravděpodobně jste myslela i mě. Já žádnou odpověď nečekám, jen jsem Vám napsal svůj názor.
Dobrovolně jste se zapojila do zdejší diskuze. Běží už řadu let podle pravidel, se kterýma jste svým přihlášením souhlasila. Vaše trable mají snadné řešení. Rozejít se tady s námy, anonymy, i se svým tyranským manželem a jeho matkou.
Nerozumím, co víc chcete slyšet. Hodně štěstí.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 25/5/2014, 10:49

Vite Andreo, jestli se nezmenite vy, tak budete mit takovy zivot, ktery svoji negativitou pritahujete. Nevim z ceho jste usoudila, ze jsme tady v obrane, nejakeho tyrana, jak popisujete. Vite kdyz treba ctu v novinach nejaky clanek a pod nim podpis, ale neni tam napr. fotka, tak je to taky pro mne do jiste miry anonym, protoze ho neznam, jen muzu odvozovat z toho co pise, co je to za cloveka, tady to je podobne. Ale kdyz zustavate negativne naladena, chapu proc i v pozitivnim vidite nebo hledate negaci, ale kdyz bych zasel hloubeji, nereagujete vy, ale vase ego, proto jste v jeho moci, a v tom pripade vam rozumim, ale i presto plati, co jsem psal drive, nemuzete cekat, ze se vam ulevi tehdy, kdyz se zmeni okolnosti, aby k tomu doslo, musite se zmenit vy sama a pak se teprve zmeni okolnosti. My vytvarime svoji realitu, ale to je na jinou diskuzi. Smile
Preju vam hodne lasky, tedy te sama k sobe, a uvidite co se zacne dit.
Pokoj a Buh s vami Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  admin pavel 25/5/2014, 11:23

quarero napsal:Poslední dobou se stále dozvídám o tom, jak se dost strašně chovají někteří, kteří se hlásí ke SJ. Mám na mysli třeba podvody, násilné chování atd.
Byla bych ráda, aby se o tom vědělo ve veřejnosti, protože to pokládám za dost velký a utajený problém.
Proto zakládám tohle téma, aby sem mohli napsat ti, kteří mají se Svědky takové zkušenosti, aby se mohli třeba i poradit a tak.

Dobrý nápad. Pokud sem napíše více lidí svou reálnou zkušenost, bude to pravdivé dokreslení skutečnosti, že SJ nejsou jenom ti nažehlení usměvaví zvěstovatelé se strážnou věží v ruce.  Poctivě a realisticky není "jenom hledání špíny". Často je vidět jen ta nabílená fasáda propagandy. SJ jsou reální lidé, kteří potřebují evangelium pokání a proměnu stejně jako všichni ostatní lidé. Důsledné dodržování vedení organizace  není dostatečné k proměně člověka. Co připisuji mnohým SJ jako dobré je snaha něco dělat. Od tohoto vlákna diskuse očekávám faktické a reálné zážitky, ne házení špíny, ikdyž to tak někteří budou vidět. (Většinou to tak vidí dokud se jim samotným osobně něco nestane, nebo osobě dostatečně blízké, pak přichází rozčarování.)
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 25/5/2014, 12:13

Takhle nějak jsem to myslela.... Očekávala jsem komentáře, které budou dokreslovat tu skutečnost, že SJ nejsou to, za co se vydávají - tedy za "jedinou pravou církev" a také že bude příležitost některým třeba i pomoci v jejich nesnázích a problémech.
Takže jsem to téma založila pro pochopení a event. pomoc.
Netušila jsem, že se tu rozvine taková nelítostná diskuze, kterou někteří přirovnali k bulváru, a dost mě to mrzí.


to jája: Vůbec nevím, kdo jsi, možná bys mi mohl napsat soukromou zprávu, ale to jak chceš. Měj se hezky.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 25/5/2014, 12:32

Věrko, možná je to taky o tom, že když jsi toto téma zakládala, mohla si přidat nějakou vlastní nebo i převzatou zkušenost. Vím, že já jsem založil hodně fór, kdy taky jsem nadhodil nějaké téma, ale sám jsem neuvedl žádný příklad, po pravdě jsem jenom egoisticky čekal na reakce, a pak také se od toho odvíjely mé komentáře, za mnohé nejsem šťastný a vím, že minulost se nedá vrátit a proto se snažím jednat již v poloze lásky a pokoje. Z toho důvodu jsem i na toto fórum reagoval jak jsem reagoval, i když jsem ti pak dal za pravdu, že i ty negativní zkušenosti jsou vlastně dobrá věc, ale musím také souhlasit s tím, že se to ru odvíjí nějak a já nevím až kam. Emoce jsou dobré, ale když nás příliš ovládají, pak není žádná pomoc, do doby když ten, který nemá emoce pod kontrolou je začne ovládat a využívat ku prospěchu věci. Smile
Proto si myslím, že i to jak se to zatím vyvíjí, je taky přínosná zkušenost, k tomu abychom si uvědomovali jak jsme zranitelní, když nejsme napojeni na Zdroj nebo když nechodíme s Bohem. Smile

Ale když si budeme myslet, že abychom se cítili dobře se musí změnit nebo něco udělat okolí, pak budeme stále nešťastní, viz zatím průběh tohoto fóra.

Nějaké návrhy jsem už předložil, proto se nebudu opakovat

Pavel Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 25/5/2014, 13:07

admin pavel napsal:
Pokud sem napíše více lidí svou reálnou zkušenost, bude to pravdivé dokreslení skutečnosti, že SJ nejsou jenom ti nažehlení usměvaví zvěstovatelé se strážnou věží v ruce.  Poctivě a realisticky není "jenom hledání špíny".
Ahoj admine pavle,
určitě souhlasím s tím, že popisují li se negativní věci poctivě a realisticky,
tak to není jenom hledání špíny.
Vidět věci reálně je určitě dobré, myslím si však, že zvolený způsob založit téma ve smyslu:
,, Kdo máte něco negativního na SJ, sem s tím´´, nebyl způsobem nejšťastnějším.

Tím nijak nechci říci, že to Věra Kolafová myslela špatně nebo že chtěla cíleně SJ poškodit.
Jsem si jist, že byla vedena dobrou pohnutkou ..... a nakonec se až tak nic strašného stejně nestalo.

Ale proč si myslím, že tento způsob nebyl vhodný (berte opět jen jako můj názor, prosím  Very Happy ):

1)
Přesvědčení, že SJ ,,nejsou jenom ti nažehlení usměvaví zvěstovatelé se strážnou věží v ruce´´
myslím vůbec není problémem tohoto fóra.
Já si opravdu nevybavuji jednoho jediného přispěvatele zde, který by tento názor zastával
nebo hájil ani si nemyslím, že ti, co všechno na SJ vidí pozitivně by měli nějakou potřebu se
sem registrovat a číst si a tudíž by bylo nutné je z jejich naivity vyvést.

2)
Myslím, že přesvědčení, že mezi SJ se nemohou nacházet špatní a bezcharakterní lidé,
nezastává ani drtivá většina (ne-li všichni) pokřtění SJ. Mnohý SJ si velmi záhy, a to často
již od svého biblického studia ještě před křtem, projde vystřízlivěním v tomto směru, protože
reálný pobyt mezi SJ ho chtě nechtě musí z případného naivního názoru, že lidé u SJ jsou
jen ,,biblické vzory´´, velmi rychle vyvést.

3)
Pokud někdo má přesvědčení (a může to tak samozřejmě být), že všichni SJ jsou jen
ona ,,superklasa´´, bývá to většinou nějaký zájemce, který se v reálném životě nikdy s někým
od SJ nesetkal a jeho první větší zkušenost se SJ je biblické studium, které přijal a kde se
učitelé SJ chovají s láskou a pochopením.

Ale lidí, kteří mají tuto naivní představu o SJ, je v dnešní době vyspělých technologií
dle mého názoru jen velmi málo a člověk, který o SJ nikdy neslyšel nic špatného nebo
sám neměl tu čest se přesvědčit o SJ realitě aspoň z doslechu nebo z nějakého dokumentu,
z internetu apod; je jev myslím dnes již zcela ojedinělý.
Také to mohou být samozřejmě třeba i dlouholetí SJ, kteří mají cíleně klapky na očích
a do pozitivismu se programově ladí tak, že tomu sami i věří...ale to jsou už většinou tak
indoktrinované a vylízané mozky, že jakákoliv diskuze s nimi je marná.

4)
Jen málokdo dokáže s nadhledem popsat svůj negativní zážitek a vesměs se na negaci
chytají lidé typu paní Andrea Szlibnerová, která si zde svou negaci vylila takovým způsobem,
že nakonec plive a útočí na všechno a na všechny bez jakéhokoliv rozumového podkladu.
Pak však taková diskuze pozbývá svého původního smyslu a povede u mnohých jen k posílení
nenávisti vůči SJ jako celku a zase to pak odnesou hlavně ti poctiví SJ, na které se pak nějaký
rozhněvaný čtenář ,,vrhne´´, když se s nimi někde setká.

5)
Jinými slovy, já jsem také pro realitu a její vykreslení, ale mělo by se to dělat v nějakém
hlubším kontextu a se správným pochopením, řekl bych.  Very Happy 

Od tohoto vlákna diskuse očekávám faktické a reálné zážitky, ne házení špíny
To by bylo fajn, ale je to v takto nastaveném tématu vůbec možné?

ikdyž to tak někteří budou vidět. (Většinou to tak vidí dokud se jim samotným
osobně něco nestane, nebo osobě dostatečně blízké, pak přichází rozčarování.
To máš pravdu, naštěstí jsme tu ale drtivá většina těch, co s realitou SJ, a to jak
s tou pozitivní, tak i s tou negativní, máme přímou osobní zkušenost, a to mnohonásobnou,
takže (snad) dokážeme velmi dobře rozlišit mezi pravdivou realitou a laciným házením špíny.
Myslím však, že zážitky a postoje v podání, jak je tu předkládá p. Andrea Szlibnerová,
nás jistě v chápání reality SJ ani nepoučí, ani neobohatí. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  dajti 25/5/2014, 13:34

Andrea Szlibnerová napsal:Nelobte se,ale já tady nebudu odpovedet lidem,kteří jsou tak zbabelí a nepodepíšou se pod svým názorem,dekuji.

A neodpovídáte náhodou také proto, že víte, že i vy máte máslo na hlavě ? Špiníte SJ podle svého manžela exSJ, který je třeba , vejlupek ´a možná nebo spíš určitě právě proto už není SJ. A jestli jste s tím vejlupkem počala po bití ještě dítě, a neodešla jste od něj, není to vina SJ, ale jen vaše a vaše blbost. Jen škoda času s vámi tady debatit. Věrku Kolafovou znám také, když byli v Plzni i jejího manžela, byli mi sympatičtí, nikdy by mě nenapadlo, že tak křehká a pozitivní žena, jaká tehdy byla, bude dnes na úrovni zlé a pomlouvačné Andrei Szlibnerové...........

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 25/5/2014, 14:05

dajti napsal:Věrku Kolafovou znám také, když byli v Plzni i jejího manžela, byli mi sympatičtí, nikdy by mě nenapadlo, že tak křehká a pozitivní žena, jaká tehdy byla, bude dnes na úrovni zlé a pomlouvačné Andrei Szlibnerové...........
Pochopil jsem to správně, že Věrku přirovnáváte k Andree? Jestli ano, možná vás k tomu přivedly moje komentáře na její maličkost, ale to je jenom můj pohled na věc, který určitě není pohledem Věrky, zákonitě, já nemůžu vidět jejíma očima a opačně. Smile
Ale mohlo se stát, že moje snaha pochopit kroky Věrky, které vedly k založení tohoto fóra, vás přivedly k závěru, který jsem citoval a věřím, že jsem jej nesprávně pochopil a kdyby náhodou ne, tak nazlobený můžete být spíše na mou maličkost, protože moje komentáře mohly vysílat i takové signály. Ptám se proto, protože je dobré vědět jak ostatní vnímají naše slova potažmo myšlenky, protože jedině tak se můžeme zamyslet, jestli skutečně naše jednání k tomu vedlo nebo nikoli a vyvodit z toho závěry. Protože nechtěl bych, aby třeba můj problém s tím, proč se zavedla tato diskuze, někdo vnímá jako problém někoho jiného, což logicky není pravda.
Proto budu skutečně rád, když dajti zareaguje na můj dotaz, aby jsme věděli v čem je třeba příčina tohoto pohledu, který v konečné fázi problémem vůbec být nemusí a došlo jenom k politováníhodnému nedopatření.

Děkuji předem

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  sazeč 25/5/2014, 14:23

Sama, zranitelná, napadená, nepochopená někdy sotva dobře vyjadřuje. Spíš to vypadá obráceně. Sad  Místo aby byla utěšována, dostane se ji nepochopení, a to ji může velice bolet.
Kdo to nezažije, nepochopí, to mi můžete věřit...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 2 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 25 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru