Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kazatelská činnost

+7
Jiří Brei
JAREKzRybenu
witness
Melissa
annakonyk
zbysek
דנר
11 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty kazatelská činnost

Příspěvek  annakonyk 31/8/2014, 15:10

Ježíš svým učedníkům řekl: "Pohleďte vysílám vás jako ovce mezi vlky. Mat. 10:16.
Mat. 28:19 "Jděte proto a čiňte učedníky..."
Skutky 1:8 "Ale dostanete silu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky...
Apoštol Pavel napsal: "Jak potom budou kázat, pokud nebyli vysláni? Řím.10:15.

Z těch veršů je vidět, že jen tak nikdo kázat nemůže. Když Ježíš vysílal své učedníky tak jim dával autoritu, sami od sebe nešly a nekázaly.
Apoštola Pavla sám Ježíš poslal kázat lidem z národu.

Vzhledem k tomu, že VRO nemá Ducha svatého, kdyby měl tak by nepsal to co píše a nic by neměnil. A proto kazatelská činnost SJ je lidský výmysl.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 31/8/2014, 17:19

dajti napsal:
witness napsal:

Např. u SJ je mnoho fajn upřímných lidí s duchovními potřebami, ale je tam také mnoho
jen ,,čekatelů na ráj´´


To je pravda, avšak i ti , čekatelé na ráj ´museli uznat, že :

1. Bůh existuje
2. a že jen pod Boží vládou bude vybudován ráj

Kromě toho, tito , čekatelé na ráj ´ u SJ nepijí, nekouří, nesmilní, necizoloží, nekradou, nevraždí, nechodí na potrat,mají v úctě manželství atd......a ted to srovnej s těmi, co se Bohu posmívají nebo v něho nevěří, smilní, cizoloží, chlastají, hulejí, kradou, přepadávají, zabíjejí, chodí na potrat, mění partnerky jak na běžícím pásu atd.............

Navíc SJ nechodí do nějakých podrobností ani ohledně pozemského ráje - neříkají jestli tam budou či nebudou letadla, auta, vlaky, fabriky atd..., ale mluví jen o tom, co lze doložit z Bible....bude se stavět, sázet atd.... Izajáš 65:21, ustanou války Žalm 46:9, uspokojí touhu všeho živého Žalm 145:16, na zemi spousta obilí, na vrcholcích hor nadbytek Žalm 72:16 atd.....

Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic.

Dajti, na podání dobré zprávy ve smyslu jak ji káží SJ ti asi nic nevadí proto, že tu opravdovou, tak jak ji kázali apoštolové a učedníci Ježíše, jsi ještě nepoznal. Až osobně prožiješ co je to poznat Ježíše, pak pochopíš. A porozumíš, jak je jejich podání škodlivé a falešné a zavádějící.

I démoni vědí, že Bůh existuje, přesto jim to není nic platné. Naopak, vědí, že jsou odsouzeni.

Ráj, tedy život v podmínkách lásky, ten je možný jen v Bohu, z jeho moci. Je to život s Bohem, o kterém když pochopíš jak moc nás lidi miloval, že i svého Syna dal... Až velikost této lásky pochopíš, srdcem přijmeš, pak... už ti krásné budovy, rozkvetlé louky a ty ostatní krásy světa nebudou připadat tak úžasné, protože poznáš něco většího.

A ještě něco : ty skutky, mravný život a slušnost, to není jen u SJ. I nevěřící tak umí žít a je jich hodně. Milost a spása je dar, nezasloužený, není na základě skutků, aby se žádný nemohl chlubit. Tak o tom psal Pavel..

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 31/8/2014, 17:20

dajti napsal:
To je pravda, avšak i ti , čekatelé na ráj ´museli uznat, že :
1. Bůh existuje
2. a že jen pod Boží vládou bude vybudován ráj
To je bezpochyby pravda, na druhou stranu i formální katolík určitě informativně uznává,
že existuje Bůh a že se stane Boží vůle jak v nebi tak i na zemi a když odříká ,,Otčenáš´´,
kde tyto sliby jsou, tak jim věří.

Kromě toho, tito , čekatelé na ráj ´ u SJ nepijí, nekouří, nesmilní, necizoloží, nekradou,
nevraždí, nechodí na potrat,mají v úctě manželství atd......a ted to srovnej s těmi,
co se Bohu posmívají nebo v něho nevěří, smilní, cizoloží, chlastají, hulejí, kradou,
přepadávají, zabíjejí, chodí na potrat, mění partnerky jak na běžícím pásu atd.............
Rozumím, co tím chceš říci, dajti.
Podobně jeden můj známý SJ, a taky to myslí dobře (a nemyslím to vůbec ironicky),
tak ten když se setká s názorem, že VRO je podvodník i to uzná, tak ale také na jejich obranu
hned uvádí, že ale je také potřeba vzít v úvahu, že členové vedoucího sboru nepijí, nekouří,
nesmilní, necizoloží, nekradou, nevraždí a nepřepadli by nikoho na ulici apod.

Ale nedalo se snad totéž v mnohém říci o farizejích?

Nebyl v těchto věcech velmi ctnostný i onen mladík (a určitě více než proradný VRO),
kterého Ježíš jako učedníka nakonec nepovolal a dokonce ho použil jako odrazový můstek
pro zvolání, že bohatý těžko vejde do Božího království?

Všimni si  - Matouš 19:16-23

A hle, kdosi k němu přišel a zeptal se ho:
„Mistře, co dobrého mám dělat, abych získal věčný život?“
On mu řekl: „Proč se mě ptáš na dobré? Jediný je dobrý!
A chceš-li vejít do života, zachovávej přikázání!“
Otázal se ho: „Která?“
Ježíš odpověděl: „Nebudeš zabíjet, cizoložit, krást, křivě svědčit, cti otce a matku,
miluj svého bližního jako sám sebe.“

Mladík mu řekl: „To jsem všechno dodržoval! Co mi ještě schází?“
Ježíš mu odpověděl: „Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým,
a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne.“
Když mladík uslyšel to slovo, smuten odešel, neboť měl mnoho majetku.
Ježíš řekl svým učedníkům:
„Amen, pravím vám, že bohatý těžko vejde do království nebeského.


Z lidského pohledu (a ani Ježíš by to nezpochybnil) to byl velmi slušný a ctnostný mladík,
který dokonce uznával i autoritu Ježíše a považoval ho za Mistra, ale......

A také, myslím, nejde věci paušálně stanovit tak, že věřící SJ je vždy takový,
jak píšeš a stejně tak neplatí, že co nevěřící, to lump, smilník, zloděj atd.

Za dobu, co jsem byl starším sboru a řešil buď různé právní výbory nebo se mi svěřovali
lidé s problémy, bych mohl vyprávět, co vše se děje mezi SJ, kdy např. zcela zjevně bratr
okrade bratra - sice ne tak, že by mu sáhl do kapsy a vytáhl peněženku - ale třeba mu
vyfoukne vydělaný bonus ve firmě nebo mu zpronevěří peníze na burze a odmítá je vrátit
ani o tom neuvažuje atd, atd.

A mnohdy se tyto věci nedějí jen mezi pasivními čekateli na ráj, ale i mezi velmi aktivními SJ,
průkopníky a dokonce i staršími.
V jednom městě se dokonce stalo, že si nesedly 2 zvláštní průkopnice, které byly přiděleny
do stejného kazatelského území a společně bydlely, a tak kromě toho, že se hádaly doslova
jako koně, tak celá věc došla tak daleko, že jedna druhou honila v afektu po městě s nožem
v ruce..... a to nemám z doslechu, stalo se to ve vzdáleném území pražského sboru, kde jsem
tehdy působil jako starší.

A tak se mezi věřícími (a určitě nejen mezi věřícími SJ ale i jinými) mohou dít a hlavně dějí věci,
nad kterými by mnozí nevěřící jen nechápavě kroutili a také mnohdy kroutí hlavou.

Navíc SJ nechodí do nějakých podrobností ani ohledně pozemského ráje - neříkají jestli tam budou či nebudou letadla, auta, vlaky, fabriky atd..., ale mluví jen o tom, co lze doložit z Bible.
Nemluvě o neúměrně přílišném důrazu na ráj na zemi, který je vesměs jedním
z nejdůležitějších námětů kázání SJ, tak je doložitelným faktem, že SJ jsou značně
vedeni k tomu, aby se v ráji viděli a aby si ho představovali.
A mnozí díky tomu své představy mají, pamatuji si mnohé rozhovory, kdy nějaký SJ
s nadšením vyprávěl ve stylu, jak se těší, že bude mít dům někde u moře a projíždět
se na koni po pláži, dětem se na shromáždění často pokládá trapná a otřepaná otázka,
jestli se těší do ráje na zvířátka apod.

A je snad z obrázků v publikacích, kdy otec kope motyčkou na zahradě, dítě si vedle hraje
s medvědem a k tomu matka nese všem plný koš ovoce, vidět střízlivost a biblická rozumnost?

Člověk si přece nemusí vysloveně vymýšlet to, co z Bible naprosto nelze vyčíst, ale stačí něco
stále zdůrazňovat a přibarvovat a je z toho docela slušný nebiblický kýč.

Jeden z mnohých příkladů ,,marketingové´´ motivace SJ:

Brožura ,,Co od nás Bůh vyžaduje´´
5. lekce - Jaký je Boží záměr se zemí?
Odst. 7:

Původní Boží záměr se zemí se tedy vydaří.
Chtěli byste také zažít všechno to budoucí požehnání?
Jestliže ano, musíte neustále poznávat Jehovu a plnit jeho požadavky.
V tom vám pomůže, když budete chodit na shromáždění do místního sálu
Království svědků Jehovových


V čem se to liší od prohlášení manažera firmy, který řekne např:

Chcete mít lepší plat popř. se dostat na zajímavou služební cestu?
Pak nevynechávejte proslovy ředitele k zaměstnancům a jeho návrhy a příkazy podporujte.


Jistě to mnohé zaměstnance dovede ke snahám se řediteli líbit, ale k lásce
a úctě k řediteli také?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  gari 1/9/2014, 17:19

dajti napsal:

Kromě toho, tito , čekatelé na ráj ´ u SJ nepijí, nekouří, nesmilní, necizoloží, nekradou, nevraždí, nechodí na potrat,mají v úctě manželství atd......
.

Dajti, tohle je jen nafouknutá propaganda, která je SJ stále vtloukána do hlavy, takže tomu sami věří. Skutečnost je ale úplně jiná a nijak se neliší od jiných.
V mé blízkosti žije rodina SJ, kde manžel má problémy s alkoholem. Ve sboru to nikdo neví, řeší to doma a drží to pod pokličkou. Stejně tak jiná rodina, se kterou se velice dobře znám, také SJ, kde se manžel opil, a dopustil se cizoložství. Opět to ve sboru nikdo neví. Rodina se navenek tváří že je vše OK, dokonce byla dávána za příklad. Maminka tohohle cizoložníka je vzorná sestra, která mě ani nepozdraví, protože jsem od SJ odešel (jsem pro ní antikrist) ale se svým synem cizoložníkem se baví normálně a dělá jako by nic. Je mi z toho dost zle.
Jiné mladé manželství SJ se po roce rozpadlo a skončilo rozvodem, protože sestra si našla přítele. Opět nikdo nic ve sboru neví a SJ si nadále plácají po ramenou, jak jsou skvělí a čistí.  Ani její rodiče, kteří o všem vědí a jsou kovaní SJ s tím nejdou ven. A to nemluvím o lhaní, přetvářce a pomluvách, kterých jsem byl ve sboru SJ svědkem.
To je jen pár střípků z mého nejbližšího okolí. Jak to asi vypadá celosvětově  Sleep

SJ jsou prostě elita - jsou ti nejlepší a vzorem pro všechny ostatní. VRO je totiž naučil jednu dobrou fintu. Před vlastní špínou strkat hlavu do písku a vystrčit jí jen tehdy, když chci pošpinit ty druhé. V tom je Náboženská společnost SJ fakt dobrá a pštrosi jim to můžou jen a jen závidět Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 1/9/2014, 18:54

Melissa napsal:

Ráj, tedy život v podmínkách lásky, ten je možný jen v Bohu, z jeho moci. Je to život s Bohem, o kterém když pochopíš jak moc nás lidi miloval, že i svého Syna dal... Až velikost této lásky pochopíš, srdcem přijmeš, pak... už ti krásné budovy, rozkvetlé louky a ty ostatní krásy světa nebudou připadat tak úžasné, protože poznáš něco většího.


No jestli jsi to Melisso pochopila tak, že jsou pro mě krásné budovy, rozkvetlé louky a ostatní krásy světa více než vztah s Bohem a těším se na to víc než na život s Bohem, pak další komunikace je zbytečná.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 1/9/2014, 19:08

witness napsal:

Nemluvě o neúměrně přílišném důrazu na ráj na zemi, který je vesměs jedním
z nejdůležitějších námětů kázání SJ, tak je doložitelným faktem, že SJ jsou značně
vedeni k tomu, aby se v ráji viděli a aby si ho představovali.
A mnozí díky tomu své představy mají, pamatuji si mnohé rozhovory, kdy nějaký SJ
s nadšením vyprávěl ve stylu, jak se těší, že bude mít dům někde u moře a projíždět
se na koni po pláži, dětem se na shromáždění často pokládá trapná a otřepaná otázka,
jestli se těší do ráje na zvířátka apod.

A je snad z obrázků v publikacích, kdy otec kope motyčkou na zahradě, dítě si vedle hraje
s medvědem a k tomu matka nese všem plný koš ovoce, vidět střízlivost a biblická rozumnost?



Witnessi, co je na těchto , věcech ´o kterých se zminuješ nebiblického a přehnaného?
...............např. já se také těším na zvířatka.

S ostatními tvými názory, které jsem , necitoval ´, se celkem dá souhlasit.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 1/9/2014, 19:16

gari napsal:

To je jen pár střípků z mého nejbližšího okolí. Jak to asi vypadá celosvětově  Sleep


No gari, já ti to věřím, já také můžu napsat třeba i o doslovné šikaně, co v mém sboru byla ze strany staršího, ale určitě to není běžný jev, na jednoho , parchanta ´ mnoho , dobrejch ´.

Nebo si myslíš, že všichni kněží jsou pedofilové ?
Nebo všichni muslimové teroristi ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 1/9/2014, 19:18

dajti napsal:[
No jestli jsi to Melisso pochopila tak, že jsou pro mě krásné budovy, rozkvetlé louky a ostatní krásy světa více než vztah s Bohem a těším se na to víc než na život s Bohem, pak další komunikace je zbytečná.
Nechtěla jsem se tě dotknout, nikde jsem neřekla, že pro tebe osobně není důležitý vztah s Bohem, ale jestli dokážeš napsat tohle:
Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic,
pak je to o tom, že jsi nepochopil v čem je jejich podání falešné a zavádějící. Jejich evangelium není to pravé, čisté, takové jaké šířili apoštolové a hodně Pavel mezi pohany. Myslím, že moc dobře to vysvětlil witness, v čem je nebezpečné považovat to ,co předkládají ,za dobrou zprávu.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  gari 1/9/2014, 19:27

dajti napsal:
No gari, já ti to věřím, já také můžu napsat třeba i o doslovné šikaně, co v mém sboru byla ze strany staršího, ale určitě to není běžný jev, na jednoho , parchanta ´ mnoho , dobrejch ´.

Nebo si myslíš, že všichni kněží jsou pedofilové ?
Nebo všichni muslimové teroristi ?

To určitě ne.
Jen bych SJ tak neglorifikoval, jak někdy z tvých komentářů cítím.
Jsou to stejní lidé, jako všude jinde. A hlavně by si to měli uvědomit oni sami.
Ta přehnaná namyšlenost a vyzdvihování sebe samých jim škodí. Tak proč je v tom ještě podporovat. Je třeba, aby jim někdo nastavil zrcadlo. Snad najdou odvahu se do něho podívat a začnou konečně brát lidi kolem za sobě rovné.
Měj se hezky

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  zbysek 1/9/2014, 21:03

dajti napsal:Nebo si myslíš, že všichni kněží jsou pedofilové ?
Pokud by se důsledně řídili učením a příkladem Krista, pak by nebyli.

Nebo všichni muslimové teroristi ?
Pokud by se důsledně řídili učením a příkladem Mohameda, pak by byli. Chvála Bohu za to, že jsou mnozí nedůslední.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 1/9/2014, 21:21

Melissa napsal:
Nechtěla jsem se tě dotknout, nikde jsem neřekla, že pro tebe osobně není důležitý vztah s Bohem, ale jestli dokážeš napsat tohle:
Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic,
pak je to o tom, že jsi nepochopil v čem je jejich podání falešné a zavádějící.

.......nevadí mi, že SJ mluví o pozemském ráji a tudíž jsem nic nepochopil a i když vztah k Bohu považuji za důležitý, hlavní je ten pozemský ráj, O.K. - s tím můžeš klidně ulehnout - kdo zkoumá srdce, kdo nejlépe ví, jak kdo co pochopil naštěstí není Melissa, ale Bůh.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 1/9/2014, 21:30

gari napsal:


Jen bych SJ tak neglorifikoval, jak někdy z tvých komentářů cítím.


V mysli nijak SJ nepaušalizuju, pokud to tak vyznívá z mých komentářů, dám si větší pozor, díky za upozornění.

Nechci hájit ani SJ ani jejich nauky, a už vůbec je nechci prezentovat jako elitu nebo jako vyvolené náboženství, ale z tvých i z jiných komentářů cítím zaujatost a skoro až nenávist k SJ a to se mi nelíbí - nejsou o nic horší nebo lepší než lidé a nauky v náboženstvích, kam chodíte. Já si už skoro 2 roky dělám náboženská kolečka a velká většina bída, srab a neštovice - jak lidi, tak nauky ( a blbej snad nejsem, mám maturitu ).


dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 1/9/2014, 21:59

dajti napsal:
Witnessi, co je na těchto , věcech ´o kterých se zminuješ nebiblického a přehnaného?
...............např. já se také těším na zvířatka.
Jak už jsem psal v minulém komentáři:
Člověk si přece nemusí vysloveně vymýšlet to, co z Bible naprosto nelze vyčíst, ale stačí něco
stále zdůrazňovat a přibarvovat a je z toho docela slušný nebiblický kýč.


Zkusím to vysvětlit takto:
Zaměstnavatel pošle svého zaměstnance na služební cestu do New Yorku a svěří
mu důležitý úkol. Služební cesta se blíží a zaměstnanec se fyzicky i psychicky
připravuje. Kolegové a hlavně šéf si ale začínají všímat toho, že zaměstnanec sice ví
o úkolu, který tam má splnit i nějaké pracovní přípravy má, ale mluví o nich jen tehdy,
když je o to požádán. Nejraději však, i bez výzvy, mluví o tom, jak se do New Yorku těší,
že tam nikdy nebyl, co vše navštíví, jak už má peníze stranou.
V šuplíku i v počítači v dokumentech sice má pracovní projekty i plán schůzek se
zahraničním partnerem firmy, ale po stole se mu válí také množství turistických
prospektů, které když vidí, tak mu září oči a ukazuje je nadšeně i kolegům, ale když
ho zavolá šéf, aby se poradili jak bude pobyt v New Yorku vypadat po pracovní stránce,
kolegové slyší jen: ,,Ach jo, už zase.´´ Jak asi šéf bude vnímat toto řazení priorit
svého zaměstnance? Možná se i rozhodne, že tam nakonec pošle někoho jiného, kdo
sice také rád uvidí New York (na čemž není nic špatného), ale v prvé řadě bude chápat,
že tam není poslán jako turista, ale zástupce firmy.

Chci tím říci to, že způsob zdůrazňování ráje na zemi vede u některých SJ
(a není jich málo) k tomu, že se těší na ráj a nechtějí o něj přijít a upřímně si
s druhými SJ říkají: ,,Už aby to bylo.´´
Ale o poznání méně raději a mnohdy i vůbec se modlí, čtou Bibli a uvažují
o duchovních otázkách z hlubšího ,,rozjímacího´´ pohledu.

Také pokud uznáváme, že má li být člověk veden k Bohu a ke Kristu, je také
zároveň veden (nebo by měl být) k nebeskému spojení s Kristem, tak z toho
nutně vyplývá, že vést lidi k Bohu a Kristu prostřednictvím toho, že jim nabídnu ráj
na zemi, je svedení na scestí, protože ,,zájemce´´ je tak směrován jinam než kam
ho směruje Kristus.

Je to totéž, jako bych hlásal:
,,Pojďte ke Kristu, ale neposlouchejte slova apoštola Pavla, který vás vybízí,
abyste usilovali o nebeské povolání.´´


A jistě těšit se na ráj na zemi a představit si ho není nic těžkého. Jistě znáš ještě
z kazatelské služby, stejně jako já, že mnozí lidé, se kterými jsme jako SJ o ráji mluvili,
klidně řekli: ,,No, bylo by to krásné´´.

Těšit se ale na Boha a na Krista v tom smyslu, že se raduji z vyhlídky vidět je přímo
v nebi ,,tváří v tvář´´, to už je těšení ryze duchovního rázu a nemyslím, že každý SJ,
který se přirozeně těší na ráj, by se těšil i z této možnosti nebo se k tomuto těšení
chtěl propracovat.

A co se týče té přehnanosti až kýčovitosti, myslím, že mnohé obrázky v publikacích SJ
jsou toho jasným dokladem.

PS - ...a rozumím Ti dajti, já mám také rád zvířata a těším se na dobu, kdy bude Boží vůle
jak v nebi tak i na zemi a kdy i všechna zvířata se budou mít dobře a nikdo je nebude týrat. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 1/9/2014, 22:19

dajti napsal:
.....nevadí mi, že SJ mluví o pozemském ráji a tudíž jsem nic nepochopil a i když vztah k Bohu považuji za důležitý, hlavní je ten pozemský ráj, O.K. - s tím můžeš klidně ulehnout - kdo zkoumá srdce, kdo nejlépe ví, jak kdo co pochopil naštěstí není Melissa, ale Bůh.
Asi se Tě komentář Melissy mohl nějak dotknout, ale tady se musím Melissy zastat.
Já jsem její komentář nevnímal jako nějaký útok na Tebe a na to, že bys upřednostňoval
ráj před vztahem k Bohu .

Jen poukázala na to, že z jejího pohledu není možné říci to, co jsi napsal:
Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic.

Chtěla Tě jen upozornit, že podání dobré zprávy od SJ má svá silná negativa,
které je třeba brát v úvahu.

Já si už skoro 2 roky dělám náboženská kolečka a velká většina bída, srab a neštovice -
jak lidi, tak nauky
Věřím, že něco takového lze vypozorovat.

( a blbej snad nejsem, mám maturitu ).
Neboj, blbej určitě nejsi.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 1/9/2014, 22:28

witness napsal:



Chci tím říci to, že způsob zdůrazňování ráje na zemi vede u některých SJ
(a není jich málo) k tomu, že se těší na ráj a nechtějí o něj přijít a upřímně si
s druhými SJ říkají: ,,Už aby to bylo.´´
Ale o poznání méně raději a mnohdy i vůbec se modlí, čtou Bibli a uvažují
o duchovních otázkách z hlubšího ,,rozjímacího´´ pohledu.

Také pokud uznáváme, že má li být člověk veden k Bohu a ke Kristu, je také
zároveň veden (nebo by měl být) k nebeskému spojení s Kristem, tak z toho
nutně vyplývá, že vést lidi k Bohu a Kristu prostřednictvím toho, že jim nabídnu ráj
na zemi, je svedení na scestí, protože ,,zájemce´´ je tak směrován jinam než kam
ho směruje Kristus.


Pak takoví, o kterých píšeš, jsou bud skalnatou půdou nebo trním - Mat.13:5 - 7.
Jestli někdo v jakémkoliv náboženství upřednostnuje ,záchranu´ at už v nebi nebo na zemi nad Boha, stejně se to dříve či později projeví. A i kdyby kvůli obrázkům pozemského ráje byl nějaký hromadný příliv k SJ, tak pak zase bude hromadný odliv.

Schválně jsem si prošel Knihu - Můžeš žít navždy v pozemském ráji - a naukové kapitoly tam určitě převažují nad těmi rajskými.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 1/9/2014, 22:36

dajti napsal:
Pak takoví, o kterých píšeš, jsou bud skalnatou půdou nebo trním - Mat.13:5 - 7.
Může být.
Jestli někdo v jakémkoliv náboženství upřednostnuje  ,záchranu´
at už v nebi nebo na zemi nad Boha, stejně se to dříve či později projeví.
Tak to v každém případě.
Schválně jsem si prošel Knihu - Můžeš žít navždy v pozemském ráji -
a naukové kapitoly tam určitě převažují nad těmi rajskými.
Souhlasím, já také netvrdil, že SJ učí jen a pouze o ráji.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Anonymní 1/9/2014, 22:48

Víte, něco co mi s těmi výklady Písma nesedí, na jedné straně je jenom obecně, nijak konkrétně zmíněno v NZ, že se bude kázat (Mt 24, 14 Toto evangelium království bude vyhlášeno po celém světě na svědectví všem národům. A tehdy přijde konec.“ ), nic o tom kdo a jakým způsobem či formou, a na druhé straně ve Zjevení je jasně napsáno, tedy opět "zřejmě" v symbolice, že s evangeliem či dobrou zprávou přijde nebo ji bude mít na starost anděl (Zj 14, 6 Tu jsem uviděl jiného anděla, majícího věčné evangelium, jak letí prostředkem nebe, aby je zvěstoval těm, kteří přebývají na zemi, každému národu, kmenu, jazyku a lidu. 7 Volal mocným hlasem: „Bojte se Boha a vzdejte mu slávu, neboť přišla hodina jeho soudu; pokloňte se tomu, který učinil nebe, zemi, moře i prameny vod.“ ). Jistě jsme opět u výkladu tedy jde o úhel pohledu jedinců i organizací, tedy když to tak shrnu, dobré téma na diskuzi, ale co mi více vadí nebo z čeho nejsem unešenej (nadšenej), že stejně se k ničemu moc nedojde, sorry, tak to vnímám a vidím zatím já.
Víte můžete oponovat tím, že ale jak jinak by ses o Kristu či pravdě dozvěděl, když by, a je to i biblické, někdo nekázal tedy někdo někým nebyl poslán k takové činnosti. Jistě, ale ještě než jsem se na dovolené dostal k poselství SJ, tak jsem samozřejmě věděl, že existuje Bible, že jsou církve potažmo náboženství, ale také jsem samozřejmě po zkušenosti u SJ došel k názoru, že než spíše o kázání, to je jenom o činnosti proto aby se k někomu dostali ovečky o které se někdo "stará", ale většinou jde spíše o vliv, peníze, majetek apod., přeci o tom je celá historie náboženství, že? Ano, vždy tomu tak bude, tedy povětšinou, že se o věcech prostě vždy dozvídáme od někoho. Ale přeci Bůh není bláhový, že by nevěděl, jak funguje u lidí komunikace, ale také vidíme, že z obecných informací si lidé dokáží vydedukovat, že ta či ona skupina má právo na to či ono. Když už tak jediný kdo má právo, a díky bohu, jej využívá minimálně, protože kdyby jej využíval plně, tak tu už nikdo nejsme dávno. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  noname 1/9/2014, 23:43

witness napsal:Asi se Tě komentář Melissy mohl nějak dotknout, ale tady se musím Melissy zastat.
Cítím trochu potřebu se zase na druhé straně zastat i dajtiho. Ačkoli si také nemyslím, že by svůj komentář Melissa myslela zle, chápu také jeho, proč na to tak reagoval, ty formulace slov nebyly zvoleny zcela vhodně. Věřím ale, že je to jen nedorozumění mezi nimi, které nebude mít dlouhého trvání.
To jen tak mimochodem můj osobní pocit...

Ohledně diskuze o dobré zprávě v podání SJ si myslím, že je to skutečně tak, že by se měla soustředit zejména kolem Krista a jeho oběti, aby byla taková, jakou ji hlásali i apoštolové. A už vůbec nelze tvrdit, že to, že SJ celosvětově káží, je znakem Božího požehnání této organizaci, jak někdy jako argument slýchám od těch, s nimiž mluvím. Přesto všechno si ale myslím, že nelze SJ (upřímným jednotlivcům) upřít jejich snahu seznámit lidi s Biblí, a to považuji v tomto světě za plus, stejně jako i hodnoty, na které poukazují. To, že je pak zájemcům ukazována nutnost stát se pro záchranu členem, je pak věc druhá a jednoznačně špatná. V tomto případě je mi tedy asi nejblíže to, co napsal gari: SJ nejsou v kázání nijak výjimeční, myslím, že se dají nalézt kvalitně předkládané bibl.myšlenky i jinde, ale jako jednoznačně zavrhnutelnou činnost to přesto nevnímám.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 2/9/2014, 00:47

noname napsal:
Cítím trochu potřebu se zase na druhé straně zastat i dajtiho. Ačkoli si také nemyslím, že by svůj komentář Melissa myslela zle, chápu také jeho, proč na to tak reagoval.....
Ale já přece dajtiho chápu taky, proto jsem mu napsal:
,,Asi se Tě komentář Melissy mohl nějak dotknout....´´ Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  noname 2/9/2014, 00:57

Vím, cos napsal, můj komentář nebyl míněn jako výtka nějakého tvého nepochopení Smile

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 2/9/2014, 15:58

dajti napsal:
....nevadí mi, že SJ mluví o pozemském ráji a tudíž jsem nic nepochopil a i když vztah k Bohu považuji za důležitý, hlavní je ten pozemský ráj, O.K. - s tím můžeš klidně ulehnout - kdo zkoumá srdce, kdo nejlépe ví, jak kdo co pochopil naštěstí není Melissa, ale Bůh.

Můžu tě ujistit, že nezkoumám tvé srdce, ale vidím tvá slova. Pokud jsi napsal, :
Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic,pak skutečně o tom co je dobrá zpráva, evangelium, tak jak jej zvěstovali apoštolové , moc nevíš.
A ještě drobnost: aby se snad neukázalo, že se někdo z vás opozdil, zatímco trvá zaslíbení o vstupu do jeho odpočinku.I nám přece byla kázána radostná zvěst. My, kdo jsme uvěřili, tedy vcházíme do odpočinku. ...
Máš pravdu, klidně můžu ulehnout, protože o tomto odpočinku vím díky tomu pravému evangeliu,té radostné zvěsti, díky tomu, že jsem jí uvěřila..
Tak jdu ulehnout... Sleep

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 2/9/2014, 18:43

Melissa napsal:

Pokud jsi napsal, :
Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic,pak skutečně o tom co je dobrá zpráva, evangelium, tak jak jej zvěstovali apoštolové , moc nevíš.


Opakuješ se ženská...............

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 2/9/2014, 19:11

dajti napsal:
Melissa napsal:

Pokud jsi napsal, :
Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic,pak skutečně o tom co je dobrá zpráva, evangelium, tak jak jej zvěstovali apoštolové , moc nevíš.


Opakuješ se ženská...............
Správně, opakuju. To proto, že nechci, abys to co ti říkám bral jako urážku. Je to proto, že bych ráda, aby sis uvědomil, co je evangelium:
Protož ty, synu můj, zmocniž se v milosti, kteráž jest v Kristu Ježíši.
A což jsi slyšel ode mne před mnohými svědky, svěřujž to lidem věrným, kteříž by způsobní byli i jiné učiti.
Rozuměj, coť pravím, a dejž tobě Pán ve všem smysl pravý.
Pamatujž na to, že Ježíš Kristus vstal z mrtvých, jenž jest z semene Davidova, podle evangelia
Věrná jest tato řeč. Nebo jestližeť jsme s ním zemřeli, tedy také spolu s ním živi budeme.
A jsme-liť nevěrní, onť zůstává věrný; zapříti sám sebe nemůže.
Tyto věci připomínej, s osvědčováním před obličejem Páně,...

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 2/9/2014, 20:01

Panenko podsrpenská, vidíš to ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 2/9/2014, 20:26

dajti, snad se u toho taky směješ.. sláva... kdo se směje, ten se nemračí a nezlobí a neuráží... lol!

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost - Stránka 2 Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru