Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ a studium Bible

+4
rals
dajti
zbysek
petr stanislav
8 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 17/8/2014, 02:54

petr stanislav napsal:
Dokonce uvažuji, že vyzvu dajtiho a witnesse, aby mě upozornili, až najdou na tomto fóru větší snůšku blbosti, která by překonala tu tvou.
Něco takového najít by byla opravdu marná práce.

Ale bojím se, že se nedočkám.
Tak to se bojíš oprávněně... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 17/8/2014, 10:07

Rád bych se tě, Sazeči, zeptal na věc, kterou jsem v tvém profilu marně hledal - něco o tobě, jak dlouho jsi byl SJ, pokud vůbec jsi jím byl. Pokud jsi tuto věc v diskuzích prozradil a mě to jednoduše uniklo, omlouvám se ti.
Jde mi o to, že na mě tvé komentáře působí dojmem, že jsi nikdy SJ nebyl, jinak bys na mě - a ne jen na mě - nepůsobil dojmem absolutního "mimoně". Kdybys měl se SJ nějaké zkušenosti, věděl bys, že jejich uvažování se ubírá zcela jinými cestami.
Jsem si vědom toho, že má následující slova budou jen čirou spekulací, ale neodpustím si je. O SJ, ať již jde o teologii jako takovou, nebo o myšlení řadových věřících, máš velmi povrchní znalosti. Proto bych si dovolil tipnout, že se SJ nemáš a nikdy jsi neměl nic společného a jen se snažíš svými rádoby moudrými komentáři dehonestovat stávající SJ, nebo, chceš-li, udělat z nich pomatence, kteří to nemají v hlavě v pořádku!!! Ptám se tě, Sazeči, jakým právem? Kdo ti dal právo o nich takto mluvit. Já vím, náš postoj je prostě diametrálně odlišný, já mám SJ stále rád a snažím se jim pomoci najít cestu k Pánu. O co se snažíš ty? Jaké jsou tvé cíle a ambice na tomto fóru?
Pokud jsi opravdu byl SJ, napiš, za jakých okolností jsi skončil, případně proč ta příkrá hodnocení. Nejedná se náhodou o zhrzenost?

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  sazeč 17/8/2014, 10:51

Petře,

nezlobím se na tebe. Ok. Nejprv bych chtěl vysvětlit, co jsem měl na mysli, když jsem psal, že SJ by šli napřed za pomazanými než za Kristem.

20 let včetně studia jako SJ mně chyběl Kristus a vždy jsem po něm tázal. Jen jedna kniha o Největším člověku mně mohla uspokojit, ale to bylo vše. SV se zaměřovala spíš na organizování, na vzývání Jehovy a na Ježíše jako vzor následování, jenže Organizace utvarovala Ježíše podle své podoby a tím SJ nemohli za skutečným Pánem jít. I když chtěli, nebyli schopni a místo toho horlili pro dílo ve jménu Organizace, která se někdy staví na roveň Bohu.

Pro mne to byla ztráta času být SJ, a ztratil jsem mnohých dobrých přátel mezi SJ, kteří se ke mně obrátili zády. Pak jsem byl vyloučen za vzývání Pána Ježíše. Řím.5:5

Pro mne je dobrý způsob jak vysvětlit SJ, že Kristus je vše a že za ním mají jít ze své svobodné vůle bez ohledu co říká Organizace.

SJ mám moc rád, stále se s některými setkám a nemlčím o Pánu Ježíši. Říkám jim někdy, že Ježíš je miluje. Asi moje slova některé z vás pobuřuje a za to se moc omlouvám. Zvlášť ty Petře, za rozumná a upřímná slova.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  sazeč 17/8/2014, 10:56

dajti napsal:
sazeč napsal:

Dnes dávají Douglase, a ty se nedíváš? Vidím že ses dospěl... Very Happy  Honem šup na kovboj! Vřele ti doporučuji. Samá radost.

Sazeči, už asi 10 let jsem to nikomu neřekl, nejsem hádavý a konfliktní typ, ale tobě to říct resp. napsat musím - jsi opravdu blbej.

Dajtlí, tato slova si myslím by tě neměla pobouřit. Naopak jsem myslel na tebe přátelsky, jelikož jsem tě znal dřív, když jsi měl jiný nick. Jsi šikovný a vtipný a skoro vždy se nad tvými slovy zasměji. Proto jsem ti takto psal. Rozumíš?

Witnessi, prosím, přestaň překrucovat. Psal jsem ti snad tisíckrát.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 17/8/2014, 11:11

Sazeči,

bratr dajti napsal, že ani on, ani já či witness nebudeme mít problém tě pochválit, až napíšeš něco rozumného. Nuže stalo! Tvé vysvětlení je opravdu rozumné. Avšak skutečnost, že mnozí SJ mají klapky na očích, není do značné míry jejich vina a neměla by v žádném případě být důvodem o nich mluvit posměšně.
Abych nebyl osobní vůči komukoli, napíši to v první osobě. Já osobně vnímám, že pokud bych se dopouštěl vůči svým bratrům a sestrám z řad SJ jakýchkoli invektiv, připadal bych si, že kálím do vlastního hnízda. Konec konců, i já jsem se nechal jako člověk z ulice přesvědčit, že to, co je mi předkládáno jako pravda, je skutečně pravdu. Bez ohledu na to, že jsem měl klapky na očích. A SJ mi stojí za to, abych je měl rád a snažil se jim pomoci.

Takže Sazeči, děkuji a rád si přečtu tvé komentáře v podobném duchu.


petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  sazeč 17/8/2014, 11:45

Jsi šikovný, Petře. Proč bych s tebou nesouhlasil? Very Happy 

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 17/8/2014, 12:03

sazeč napsal:
Dajtlí, tato slova si myslím by tě neměla pobouřit. Naopak jsem myslel na tebe přátelsky, jelikož jsem tě znal dřív, když jsi měl jiný nick.
Dajti měl dříve jiný nick? A jaký?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  sazeč 17/8/2014, 13:00

witness napsal:
sazeč napsal:
Dajtlí, tato slova si myslím by tě neměla pobouřit. Naopak jsem myslel na tebe přátelsky, jelikož jsem tě znal dřív, když jsi měl jiný nick.
Dajti měl dříve jiný nick? A jaký?
Nepsal jsem tobě. Zeptej se ho.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 17/8/2014, 13:11

sazeč napsal:
Nepsal jsem tobě. Zeptej se ho.
Takže ses asi zmýlil, když se bojíš odpovědět. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  sazeč 17/8/2014, 13:19

witness napsal:
sazeč napsal:
Nepsal jsem tobě. Zeptej se ho.
Takže ses asi zmýlil, když se bojíš odpovědět. Very Happy

???

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 4 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru