Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

+14
Vladislav Kulda
Jirka z P. (queens)
Ijulka
OOO
truhlář David
Petr Štefek
MONIKA
Hvězdlický
svedek.j
Luboš Kolafa - absolvo
scotty
Věra Kolafová - quaero
Petr Sláma
Michal
18 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Michal 28/11/2006, 12:33

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

"Vážení správci webové stránky. Děkuji za pomoc, kterou jste mi poskytli zveřejněním mého příběhu. Prosím o zveřejnění pokračování, které popisuje ničivé účinky nedokonalosti našich biblických nauk na moji nedokonalou psychiku. Kéž by se mnou o tom začali komunikovat moji milovaní bratři, nebo alespoň někdo, kdo se v tom vyzná. Opravdu zoufale volám o pomoc!"

Pokračování zde: http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/subrt2.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Petr Sláma 28/11/2006, 15:53

Dobrý článek, vede k přemýšlení a zkoumání. Skvělé.

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 28/11/2006, 17:34

Je to super článek!
Nepostrádá ani humor, přitom jde o vážné zkoumání námětů, které známe a perfektní zpochybnění, či spíše vyvrácení, chybných závěrů a to vše v aktuelním čase, kdy se každou chvíli začne zase kniha Zjevení probírat na knize. Když jsem to četla, měla jsem skoro chuť zase jít na knihu a říkat tam tyhle zpochybňující komentáře, ale nepůjdu, tam to nemá cenu. Lepší bude, si to vytisknout a dát to přečíst vybraným lidem, kteří jsou ochotni přemýšlet.
Je to opravdu bystře napsané!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  scotty 28/11/2006, 22:43

Perfektní článek.Hlavně zamyšlení nad Abaddonem a kobylkami je pro mě novinkou.Mimochodem jsem si častokrát pokládal otázku jak je možné že v této knize Zjevení-Jeho slavné vyvrcholení,je používáno tolik obrázků,ze kterých démonismus vyloženě čiší.Podobně třeba kniha Žít navždy v pozemském ráji.Je mě ale líto,že se autor článku tak těžko duševně vyrovnává se šrámy které na něm zanechala NSSJ.Nicméně pěkné postřehy a náměty k rozjímání.
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 29/11/2006, 12:38

Pane Šubrte, jste velmi hloubavý člověk, inteligentmí a vtipný i laskavý. Kéž by takových bylo stále více. Humor a nadhled pomáhá překonávat naši nedokonalost a pomáhá být shovívavý k nedokonalosti druhých. Odpustit je těžké, ale nutné.
Už je to pár let co jsem se rozhodl zapomenout vše, co mne učili SJ. Asi po dvou letech mám v hlavě dosti čisto a jen občas narazím ve svých synapsích, že si něco vysvětluji postaru. Jak na starý měch přijdu, hned s ním do koše. Samotné Boží slovo bez lidských výkladů je krásné, jednoduché. Více jak rozumem je potřeba jej brát srdcem a vírou a Duchem.
Nedávno jsem při čtení lidských názorů narazil na knihy pana Ratzingera.(www.absolvo.bloguje.cz)Je to strážce věrouky katolické církve. Smysl pro tradici, kterou tam vyzdvihuje já nezastávám, ale připomínám jej kvůli překvapivě nekompromisnímu způsobu, jimž chce patrně zdůraznit jejich pravdivost. Jistě má pocit ducha pravdy, proto to dělá. Pocit nutnosti obhájit nauky NSSJ mají asi i členové redakčního výboru v USA. Jenže musí být zaslepeni, když hájí očividné nesmysly o nichž jste psal, ale na jejich obranu musím přiznat : kdybych vaše logické vývody četl před 15 lety, asi bych byl také slepý a rozlobený , proč mi boříte mojí tak pracně vystudovanou víru nad logickými materilály SJ. Za svoji předešlou slepotu se omlouvám a jestli ještě slepý jsem, modlím se k Bohu o světlo.
Kéž vaše hloubání pomůže všem k tomu, aby již naukami SJ neztráceli čas a hledali skutečného Boha čtením Písma prostřednictvím Božího Ducha, jehož si lze vyprosit.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  svedek.j 1/12/2006, 11:29

Kam se dá Honzovi Šubrtovi mailovat?

svedek.j

Poeet p?íspivku : 5
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Hvězdlický 1/12/2006, 13:50

Pocit nutnosti obhájit nauky NSSJ mají asi i členové redakčního výboru v USA. Jenže musí být zaslepeni, když hájí očividné nesmysly

Juda 1:16 Vzpouzejí se a odporují Božímu vedení a žijí si podle svých vášní, jejich ústa mluví nadutě a lichotí lidem pro svůj prospěch.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty upřímná výpověď

Příspěvek  zdenek 2/12/2006, 08:18

Když čtu příběh Jana Šubrta, nevidím v tom humorné a dobře promyšlené rozkládání nauk pobloudilé organizace. Vidím v tom inteligentní zobrazení vnitřních rozporů a skutečných vnitřních dialogů rozpoceného člověka. Člověka, který vede spor sám se sebou. A protože jen Bůh a duch člověka ví, co je v člověku, tak on sám dobře zná všechny argumenty a protiargumenty a staví je proti sobě. V naprosté upřímnosti se snaží dopátrat pravdy.
A upřímnost je cesta k pravdě, jak jsem se sám ve svém životě přesvědčil. Je to lítý souboj mezi oddaností organizaci a Bohu, mezi pravdou a bludem. A nemyslete si, že blud je něco směšného. Blud je ta nejvymakanější a nejpromyšlenější mistrovská satanova věc. On není jen pouhý lhář, on je Otec lži. A zaplétat se do jeho sítí neustálým zkoumáním jehovistických nauk může být vyčerpávající.
Osobně jsem odhalil, že lžou, když jsem napsal článek o roku 1914, tehdy ještě pod přezdívkou Pavel Power. Tehdy jsem se ještě bál.
A potom jsem celé učení zavrhl a začal jsem hledat skutečného živého milujícího Boha. Zpětně vidím, že mně vedl k sobě, ale musel jsem udělat a odstranit mnoho překážek, které mi bránili ho přijmout, překážek v myšlení. Postojů, které se staly mou součástí natolik, že jsem je ani nevnímal. Pak jsem prožil své znovuzrození.
Takže mé povzbuzení je, hledejte Boha, hledejte Pána Ježíše a On se Vám dá nalézt. Zapomeňte na všechny strachy a nauky, prostě bludy a snažte se otevřít a nemyslete si, že to bude za týden, mě to trvalo přibližně rok. Vím, že Bůh mně přijal daleko dříve, ale já nebyl schopen přijmout jeho, ikdyž jsem po tom hlasitě volal.

Můj vzkaz pro Jana Šubrta

Neboj se odejít. Neboj se pustit tou cestou, kterou Tě to táhne. Ježíš už teď projevuje o Tvou osobu nesmírný zájem. Tvá upřímnost přitahuje jeho pozornost. Až mu to dovolíš. Až mu to dokážeš dovolit, dotkne se tvého ducha a ty poznáš, že jsi jeho. Poznáš ohromnou svobodu Božích synů, kterou získal pro nás svou smrtí. Svobodu od hříchu, svobodu pro činnost, svobodu pro myšlení, svobodu pro rozvoj a zesílení.

zdenek
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  svedek.j 2/12/2006, 13:57

Pro Honzu Šubrta: Pošli mi svůj mail na adr. svedek.j@seznam.cz . Rád bych ti napsal něco osobního.

svedek.j

Poeet p?íspivku : 5
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  MONIKA 8/12/2006, 12:01

Ahoj Honza,
rada som si prečítala pokračovanie Tvôjho príbehu.
No nedočítala som ho celý, pretože sa naozaj už nechcem zapodievať náukami SJ. Myslím, že sú nielen nelogické, ale že sú tak prepracované, že sú to už sprostosti. Sama si osobne pamätám, ako som sa učila-bola som dievčatko- o tom, ako Armagedon nastane určite medzi rokmi 1984-1994. Hoci tieto roky tam neboli napísané, stačila na to logika 10 ročného človeka. Mám ešte odložené knihy z toho obdobia. A moja mama v spálni pod posteľou(ak ich ešte nevyhodili moje sestry)má strážne veže-čierobiele-kde sa píše o tom,že Armagedon veľmi pravdepodobne nastane na jeseň v roku 1975. Honzo,ak ma niekto oklame, opustí,keď mi je najhoršie, mal radšej seba ako mňa. Polož si vážne otázku, ako Ti pomohli, keď si sa ich zavinením ocitol najskôr na úrade práce a potom na psychiatrii. Podporujú teraz finančne Tvoju rodinu? Prejavujú Ti podporu a lásku?
Ich časopisy sú plné krásnych obrázkov. Deti prejavujúce pozornosť starým ľudom, starší, ktorí sa láskavo ujímajú tých čo zblúdili. Zrovnávaj to s realitou. V prvej časti príbehu, si napísal, že po stretnutí s nimi si sa cítil, ako žena po znásilnení. Ja viem o čom hovoríš a nie je to ojedinelá skúsenosť.
Možno Tvôj problém je trocha podobný, ako môj.
Zdá sa mi, že ich máš rád a to je ICH zbraň.
Ale ICH láska je iba predstieraná. Budú sa veľmi snežiť ťa presvedčiť, že ťa naozaj milujú-ak ONI budú mať z toho prospech. Ak sa ocitneš v kríze-nebudú chcieť mať s tebou nič spoločné.
Pôjdu stranou, ak sa staneš nebezbečný.
Ak ustúpiš nájdu si novú obeť.
Aby nanovo začali zo svojou zničujúcou taktikou. Normálne by sme si povedali-toto je organizovaný zločin-ale Pavol hovorí, aby sme sa my-veriaci- nesúdili pred neveriacimi. Takýchto "pastí na Davida" je v našich životoch viac. Ja čítam už tretí raz knihu od Philipa Yanceyho-"Sklamanie z Boha". Prechádzam štádiami hlbokej bolesti a aj depresie, obdobiami zúfalstva, ktoré niektorí nazývajú prechádzkami po pekle. A potom zasa vstanem-budem veriť, že láska je silnejšia ako smrť, že dobro je silnejšie ako zlo, že africké siroty budú nasýtené a padne režim Severnej Kórey. Verím, že Honza Šubrt-aj so svojou rodinou-prejde dvoranou slávy, ktorá je určená tým, ktorí s Kristom trpeli a tým,ktorí s ním budú kraľovať. king

MONIKA

Poeet p?íspivku : 8
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Petr Sláma 8/12/2006, 14:07

Milá Moniko,

myslím, že příliš sleduješ své pocity a zbytečně se trápíš.
Bůh chce abychom žili v radosti, vždyť k tomu máme důvod.
Nesleduj příliš úvahy lidí o věcech, kterým stejně nejsou sschopni v plné míře porozumět. Raduj se z toho, co máš k dispozici. Především život.
Přeju ti více optimismu.

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  MONIKA 9/12/2006, 09:34

Peter,ďakujem Vám za želanie optimizmu, tiež by som si ho želala-nie len pre seba, ale aj pre Honzu-napríklad.Myslím, že to, čo je potrebné je uvedomiť si, že každý z nás je nie rovnako odolný jednotlivec. Crípka môže niekoho položiť na týždeň do postele, starý človek môže na ňu zomrieť. Preto si myslím, že pocity a rany, ktoré zanecháva v človeku traumatizujúca skúsenosť-ako napr.sklamanie dôvery môžu byť veľmi odlišné. Ja vidím, že Honza bral svoju vieru veľmi vážne a teraz veľmi vážne prežíva sklamanie. Umiestnenie jeho príspevku považujem za odvážny a "priekopnícky" čin. Teraz by som mu želala výborného právnika a Svedkom Jehovovým odvahu ku konfrontácii. lol!

MONIKA

Poeet p?íspivku : 8
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Jan Šubrt - příběh Davida viděná ze strany

Příspěvek  svedek.j 13/12/2006, 21:02

Bratře Šubrte, nedals mi svůj Email, tak ti to napíšu sem.
Na co si ztěžuješ! Dyť největší šikanu dělals ty. Byly jste s Vlastou postrachem pro zvěstovatele i pro starší.

Místo, abys teď zase všechny nutil do kritiky organizace, tak se nad sebou zamysly.


Naposledy upravil dne 15/12/2006, 06:31, celkově upraveno 1 krát

svedek.j

Poeet p?íspivku : 5
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Petr Štefek 13/12/2006, 23:07

Pro svědka.j: No milej zlatej SJ, z tvého komentáře číší zloba, nenávist a všechno ostatní, jenom ne to, co by jsi měl jako pravý křesťan projevovat, a to je láska a odpuštění. To co tu píšeš, si myslím, že žádného exSJ nepřekvapuje, jelikož intriky, pomluvy, patolízaslství v době spolupráce KD, to jsou věci, kterí fungují nejlépe v této rádoby boží organizaci. Už jenom to, že jsi to tu zveřejnil je od tebe pěkný jehovistický podraz. Je mnoho jiných způsobů, jak jsi si mohl vyřídit osobní účet s p. Šubrtem. Ale vy pravý křesťané rádi a bez studu obviňujete a urážíte světáky a odpadlíky (lidé, kteří se skutečně probudili). Kup si knihu ŽIVOT JE SVATÝ SVĚDKOVÉ JEHOVOVI A OTÁZKA KRVE. Potom zjistíš, že jsou důležitější věci, než intriky, pokrytectví a patolízalství u SJ (které je známé) !!
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  scotty 14/12/2006, 01:51

Pro svedek.j


Z toho co píšeš,tak si myslím,že by sis měl uvědomit,že pokud někdo bere učení svědků tak zcela vážně,jak je nabádán VRO, často musí dospět k podobným praktikám jaké popisuješ v případě pana Šubrta.Je dost možné,že to co Pan Š. dělal,bylo podle jeho nejlepšího vědomí a svědomí,s pocitem,že to co dělá,dělá pro to,aby udržel v Jehovově organizaci "čistotu"..Svědomí které bylo školené publikacemi atd. mu možná říkalo,že dělá správné věci a byl na to pyšný.Zřejmě ty nemáš učení SJ dostatečně pod kůží a nebereš ho dost vážně,protože bys musel mít podobné názory jako pan Šubrt,když byl jak píšeš starší,protože bys musel jednat podobně jako on a mít podobné pocity. To že má psychické problémy je podle všeho dokladem toho,že věřil organizaci,ale později začal zjišťovat jak se věci mají a pak mu "spadly hračky do kanálu".Přišel o hrozně moc věcí,na kterých si do té doby zakládal.


Právě ty jako svědek bys měl mít pochopení pro takového člověka,který byl zřejmě zapálený do organizace,o které byl přesvědčen že je vedená Bohem a zastupuje Krista a měl by sis uvědomit, jaké následky tato slepá oddannost,která je nebo byla do nás vštěpována, může na některých lidech nést,když se prolomí ledy poznání dosud zapovězených skutečností.Ve sborech bys našel spoustu starších bratrů,kteří v naprosté upřímnosti třeba vylučují nebo "práskají" své spolubratry kvůli záležitostem o kterých v Brooklynu rozhodli že jsou nežádoucí,např. nesouhlas s některým výkladem VRO.Těžko obviňovat nějakého člověka z toho že jedná upřímě,když si uvědomíš,že tato organizace navíc usiluje o naprostou kontrolu nad myšlenkami svých členů (to číst mužeš,to nesmíš,protože je to odpadlické a Pan Jehova ti to jinak spočítá a to si myslet nemůžeš,protože Pan Jehova vidí do tvého srdce,5 shromáždění v týdnu,kde probíhá další utužování dogmat atd..)tak ten člověk pomalu ani jinak jednat nemůže.Spíš bys měl obviňovat ty,kteří způsobují takové deformace v osobnostech lidí,kteří by měli spět ke křesťanské svobodě.Pana Šubrta neznám,a proto něco může být jinak v jeho případě než jsem napsal,ale buď si jistý že takové případy byly jsou a budou.Zamysli se nad tím.To co si napsal je každopádně docela "podpásovka".Ale všechno zlé může být k něčemu dobré.
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty dokreslení situace

Příspěvek  truhlář David 14/12/2006, 07:45

S výše citovaným jsem si vyměnil několik mailů, dokonce jsem mu nabízel i osobní pomoc, ale poté co jsem pochopil o co mu jde a napsal mu toto ......

Ahoj, jen krátce

To s těma drogama jsem myslel obrazně, když si přečteš to o těch sektách tak to asi jasněji pochopíš. SJ jsou organizací SV nadrogováni a pokud se, třeba jako ty pomocí nemoci nevymaní z přímého vlivu, a týdně konzumují drogy učení, není jim pomoci. To že se na učení SJ po pauze - nechození na schrom.- podíváš z povzdálí, ti pomůže chápat tu promyšlenost a zločinnost učení.

.......... Zbav se klišé jako je: neupřímná láska SJ, klišé - kam bychom šli, jedno pravé náboženství .... je jen jedna víra, jeden křest a jeden Bůh a Otec všech .... o náboženství nikde ani zmínka. A klišé - organizace SV je svatá, jen jedinci jsou hříšní.

Polož si otázky:
Kolik důkazů ještě potřebuji abych pochopil, že jsem byl podveden? Proč bych zabil kvůli krvi vlastní dítě, chce to někde ode mně JK? Říkám že mám lásku ke spolubratrům a obětoval bych za ně život ---- a klidně bych zabil svoje dítě? Říkám že mám lásku ke spolubratrům a obětoval bych za ně život - a pak přijde nějakej dobytek starší na pódium (třeba jako Kotek či Adamčík) a řekne onen je vyloučen, a v tu chvíli je láska pryč, a ani nevíš proč a nezajímátě to? Kolik znáš lidí ze svého okolí, kteří jsou na práškách kvůli učení SJ a kolik si dobrovolně vzalo život (já znám 5 co se léčí a 3 sebevraždy)? Kolik rozpadajících se rodin, kde oba jsou SJ? Kolik starších z vedení SJ kteří jsou namočeni do finančních lumpáren v podnikání a financování Pražského betelu a obou sjezdových hal? A co OSN a jeho propagace v SV a 10 let aktivní členství vedoucího sboru v NGO OSN? Používání staršími proti zvěstovatelům tajných pokynů jako "Dohlížejte na stádo" jejíž seznámení se s obsahem zvěstovatelem je považováno za smrtelný hřích ... citace br. Špirk? A to pomíjím podvody v učení jako generace 1914, PNS, překlad JHVH, civilní služba, očkování, transplantace, složky krve atd. ..... Pokud by něco z toho spáchal jedinec ty sám jako starší bys ho vyloučil a organizaci SV - NE???

...... Pak chtěj být dále členem takového pseudo křesťanské organizace a běž k lajckému psychologoj. Co ti řekne, běžte se léčit na psychiatrii, protože vy nemáte mozek v pořádku (osobní skušenost) pokud to všechno vidíte.


Není to smrtelný hřích urážky a rouhání se Bohu Jahvemu a Jeho Synu J. Kristu, říkat že oni řídí tuto organizaci a vedou osobně vedoucí sbor ..... zamysli se.

.... se již neozval.

www.strasnavez.cz

truhlář David

Poeet p?íspivku : 11
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 01. 02. 06

http://www.strasnavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  OOO 14/12/2006, 08:06

Pro"věrného" svědka J.,to co si tu napsal o situaci ve sboru Vrchlabí je jako bych zase po letech cítil dotyk "smrti"!! affraid Díky zato.Už nechci-odvykl jsem.Mimo tuto divadelní budovu SJ.Zase jsem pochopil ,že do přetvářky SJ , nechci ani po 20letech co jsem jím byl.Vše bylo jen divadlo a managerské kašírování "opravdového"stavu.Podle kvality "starších" toto divadlo bylo lepší nebo horší.Doporučuji ti Orwela a
jeho knihy co popisují podobné prostředí jako sbory SJ.CD přijel do předem připravené situace a "CD" potom konal.Rady starších byly jako "drbárny" na pavlačích s tím rozdílem ,že šlo o životy lidí./Kdy,kde ,kdo a s kým?"Nebo se zabývalo přímo stínáním hlav -heretiků. affraid To co tu obhajuješ je děsné a dokonce i jmenuješ?Nechápu.Brrr.. lol!
PS:prosím všechny bývalé bratry z Vrchlabí ,aby pokud chtějí dali tomuto "příkladnému" SJ patřičnou"odpověď"......díky


Naposledy upravil dne 16/12/2006, 16:55, celkově upraveno 5 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  svedek.j 14/12/2006, 09:05

Nechci Honzu soudit. Jen ho přivézt zamyšlení a Vás taky. Hrajte si na svatý až se vypořádáte v sobě se svou minulostí.


Naposledy upravil dne 17/12/2006, 16:48, celkově upraveno 1 krát

svedek.j

Poeet p?íspivku : 5
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Ijulka 14/12/2006, 09:19

Pro SVĚDEK.J

Dobrý den!

Opravdu žasnu jak je v člověku, který hlásá lásku a odpouštění pravý opak. Ale po pravdě mne to vůbec nepřekvapuje. Nejen, že lezeš na stránky pro vás naprosto nepřijatelný, ale ještě jsi plný záště. Je mi z toho na zvracení. Je mi jedno kdo je pan Šubrt a kdo jsi ty. Každý má právo na omyly a na důsledky svýho jednání. Známe to všichni. Ale z tebe sálá pomstychtivost a to opravdu nesnáším. Protože takový lidé mají zkaženou duši a jsou křiví. Zalez si do svýho sboru a ten hnus si rozšiřuj tam.

Ijulka

Poeet p?íspivku : 4
Age : 47
vztah k organizaci : vyloučená 25let SJ od narození
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 11. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/12/2006, 09:33

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:48, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  OOO 14/12/2006, 09:39

Pro"věrného"svědka j.,vážený ,zamýšlel si se někdy i nad odpovědností bratří starších ve sborech SJ za "duševní zdraví?svých oveček?Asi né."Mozkaři" považují pobyt mezi SJ za velice nebezpečný pro duševní "rovnováhu.Proč asi?SJ jsou nuceni jinak vystupovat v "kravatě" a jinak to vypadá doma.V.R.O. učí ,že poslušnost je jediná cesta k přežití do"nového světa"Kde je milost?Myslíš ,že to není pravda?Učení SJ je postaveno na slepé "poslušnosti"k V.R.O. né na lásce k JK jak jí deklarují.Proto i případ Honzi Š. je jen"PRODUKTEM"tohoto prostředí.Nesoudím tento případ ,protože ho neznám.Znám však jiné podobné.Promluv si s vrchlabskou "psycholožkou" o SJ..Kolik jich k ní chodí a nebo chodilo/proč/?Pak uvidíš obraz svého "zdravého"sboru?Tak to má být?Já myslím ,že né.. affraid study


Naposledy upravil dne 14/12/2006, 11:46, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  svedek.j 14/12/2006, 11:16

.


Naposledy upravil dne 17/12/2006, 16:54, celkově upraveno 2 krát

svedek.j

Poeet p?íspivku : 5
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Ijulka 14/12/2006, 11:35

Pro svědek.j

Pokud ti Jan Šubrt nějak ublížil asi chápu, že se na něj zlobíš. Zřejmě k tomu máš své důvody, ale bohužel z tvého příspěvku je cítit spíš zášť a pohrdání. Můžeš napsat co chceš a jakýkoliv názor, ale je velice podivné, že jsi v organizaci kde je tolik špíny o které sám píšeš. Sám jsi znechucen intrikami, které se tam děli od vedoucích sboru a přesto tě to nevede k zamyšlení. Naopak pliveš kolem sebe jedy. Pana Šubrta neznám a nevím jaký je to člověk, ale poktrytecké mi připadá, že jsi čistý křesťan a přesto si dopisuješ s odpadlíkama. Dokonce celý sbor jak píšeš si četl příběh pana Šubrta. To ti přijde normální? Když jste tak čistí a nesmíte nás ani pozdravit.Něco to bohužel napovídá o tvém charakteru. To nemyslím urážlivě, ale spíše nedůvěřivě.

Ijulka

Poeet p?íspivku : 4
Age : 47
vztah k organizaci : vyloučená 25let SJ od narození
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 11. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/12/2006, 14:09

Pro svědka.j:

Tohle opravdu nejde mlčet!
Přiznávám, že neznám ani Honzu Šubrta, tedy spíš jeho minulost, protože současný názor možná tady známe líp než ty. Neznám ani váš sbor, a jsem tomu ráda. Ale znám dost jiných sborů, které jsou tomu vašemu podobné jako vejce vejci.
Myslím si, že kdo je jen u Svědků tak nějak vlažně, veze se a nebere to zas tak úplně vážně, ten může pochopitelně odejít v klidu, rychle a úplně bez duchovní a duševní (i fyzické) újmy. Prostě vymění jeden zájmový kroužek za nějaký jiný.
Tady jsou lidé, kteří brali svou víru a organizaci SJ opravdu vážně a byli většinou hodně horliví! Proto je pak ty podrazy, které prožili, tak zranili.
Vůbec se nedivím Honzovi Šubrtovi, co dělal a říkal.
Když bych mluvila za sebe, ani si nechci vzpomínat, co jsem kdy říkala a hlavně, jak jsem v srdci uvažovala. Je to hnus. Jenže jsem to myslela opravdu upřímně!O to větší bomba pak je, když dostaneš mezi oči od těch, kvůle kterým jsi opustil své blízké, v mém případě i mé děti (byli vyloučeni a to docela mladí, jeden když mu bylo měsíc 18 let). Ani si nepřej slyšet, jaké rady jsme dostávali od zodpovědných bratrů a jak bylo strašně těžké se jimi řídit. Ale udělala jsem to - myslela jsem si že pro Jehovu. Dostala jsem radu, že se nesmím za syna ani modlit! Syn přemýšlel o sebevraždě, to jsem nevěděla, ale protože jsem ho znala, tak jsem se toho hrozně bála. A v téhle situaci jsem se nesměla za něj modlit! Tak jsem každý večer říkala - Jehovo, ty víš na co pořád myslím. Prosím nedopusť to nejhorší. Ani nevíš, jak jsem Bohu vděčná, že to dopadlo dobře. Jinak bych tu asi taky už nebyla...,Se synem se po letech stýkáme a máme se rádi, ale neptám se raději na to, jestli tohle jde vůbec odpustit. Je toho mnohem víc, co jsem "obětovala" pro "Jehovu" ale bylo to vlastně pro organizaci, která se mi pak patřičně odměnila. Ale můžu ti říct, že na ty jednotlivce ale nemám takový vztek jako ty na Honzu. Spíš je lituju. Lidé jsou chudáci, když jsou zmanipulovaní.
Píšu ti to proto, že nemůžu odsoudit člověka, kterého někdo zhloupne a on v upřímnosti udělá chyby, pak ale prokoukne a mrzí ho to, do té míry, že si zničí duševní zdraví a přeje si, aby ti druzí nedopadli jako on, tak o tom píše.
Přemýšlej hodně o sobě, o tvém charakteru, o tom, když už teď umíš tak pěkně podrážet druhé, čeho jsi ještě třeba schopný. Nejsem Bůh, nemám na to právo tě soudit, ale ráda bych ti napsala - dej si pozor, hřích se krčí u tvých dveří a dej si pozor, aby tě neovládl.
Fakt upřímně - zamysli se nad sebou!!!!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Hvězdlický 14/12/2006, 14:15

Tedy, Quaero, nedocenil jsem tvé schopnosti. Plně souhlasím a nemám co dodat...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru