Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomazaní – zamyšlení nad čísly

+8
Jane
Nikola Tyrpak
Hvězdlický
Veronika
Věra Kolafová - quaero
Kite
Old.Stloukal
Michal
12 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 12/3/2008, 12:05

Kite napsal:Zbysek a VRO:
pokud sv.duch odhaluje poznání každému upřimnému jednotlivci (těď nepopírám, že každému jednotlivci v určitém smyslu pomáhá), pak jsou všichni upřimní křesťané zároveň VRO - kdo je ale pak čeleď? Jesliže stojíme o 'pokrm v pravý čas', pak je životně důležité začít hledat zdroj tohoto pokrmu.

Četl jsem:
Sk 2:38 "Petr jim odpověděl: "Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého."

Sk 5:32 "My jsme svědkové toho všeho a s námi Duch svatý, kterého Bůh dal těm, kdo ho poslouchají.""

Sk 11:16 "Tu jsem si vzpomněl na to, co řekl Pán: `Jan křtil vodou, ale vy budete pokřtěni Duchem svatým.´"

L 11:13 "Jestliže tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec z nebe dá Ducha svatého těm, kdo ho o to prosí!""

Tak jsem to vyzkoušel a prosil jsem také o pochopení. Nyní mohu dosvědčit, že to funguje a že je pravda, co se v uvedených textech píše. Z toho i plyne, kde je ten zdroj "pokrmu v pravý čas": v Duchu Svatém, on je tím zdrojem a na něj je třeba se přímo obracet. Ale jak píše na jiném místě Pavel, každý máme jen kousek z darů DS, stejně tak dostáváme od Ducha každý z nás i kousek poznání podle svého daru. Teprve ve spojení s ostaními ve shromáždění získáváme celé poznání, tedy ten pokrm. Jsou vedoucí církve (nebo kazatelé), kteří si připravují kázání atp. Ti jsou v roli těch, kteří shromažďují poznání a pak ho rozdělují mezi ostatní. Přirovnáme-li ke kuchyni, někdo vaří, někdo čistí zeleninu, někdo nakupuje, někdo myje nádobí, další pracují, aby bylo za co nakupovat, někteří řídí práce, na tvorbě pokrmu se tedy nějakým způsobem podílejí všichni. Pokud ale tito vedoucí ostatním brání, aby získávali sami poznání přímo od DS (resp. popírají jejich podíl na přípravě pokrmu), pak se tito vedoucí dostávají na roveň těm, kteří své spoluslužebníky bijí a opíjejí se (vlastní výlučností, vlastním pocitem vyvolenosti).

Zbyšek a převzaté nauky:
poprosil bych o příklad několika převzatých nauk. Zajímalo by mne, které z úžasné plejády veskrze-ne na bibli založených nauk SJ přijali od jiných církví jako KC atd.

Pokud nemáš silný psychický blok, přečti si Krizi svědomí od R. Franze, ten uvádí konkrétní situaci.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 12/3/2008, 13:37

Kite napsal:... Bible jistě JE nejvyšší autoritou 'papežem' pro každého křesťana a nic včetně pocitů nemůže mít vyšší hodnotu než slova Bible při určování toho co je přesné poznání a co ne. Pokud se nám tento fakt nelíbí, pak je otázkou zda-li jsme přesvědčeni, že křesťanství je pravá cesta.
Pro někoho to může být šokující, ale nejvyšší autoritou je z Boží vůle a z Božího pověření v tuto dobu právě Ježíš Kristus (proto také nejsme svědkové Jehovovi, ale svědkové Ježíšovi Wink). Protože tu Ježíš není fyzicky, poslal nám pomocníka - Svatého Ducha, který nám dává pochopení a vede nás na cestě ke Kristu (i každého jednotlivě a zároveň ve shromáždění - církvi, pokud se člověk nechá!).

Chceme-li pochopit, co a hlavně o čem psali lidé vedení Duchem, pak nám nezbývá, než se jím také nechat vést. Samozřejmě, že studuji i výklady jiných, ale nechávám si Duchem prověřit, zda jsou to výklady z lidí nebo z Ducha.

Pokud je pro nás nejvyšší autoritou cokoliv jiného než Ježíš Kristus, pak je otázkou, zda jsme křesťany.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/3/2008, 14:19

Kite napsal:
Věra a přesné poznání není cíl, prostředek:
Jistě, že farizejské pitvání písmen není cílem křesťana, ale rozhodně JE prostředkem k získání věčného života (Jan..), mimochodem i tento server je doufám upřimná snaha o přesné poznání ala Berojští.

Kite,
s tím rozhodně nesouhlasím.
Věčný život dostáváme pouze a jedině z milosti od Boha jako dar. Nevím, jaký text jsi mi chtěl z Jana citovat, ale předpokládám podle naučených schemat SJ, že nejspíš Jana 17:3 - A život věčný je v tom, když poznají tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista.
Myslíš si, že "poznání Boha" je totéž, co "přesné poznání Písma"?
Já si to nemyslím.


Kite napsal:
Věra a Ježíš neřekl aby si Ap. něco zapsali:
Potom tedy když apoštolové zapsali evengelia jednali v rozporu s tím co si Ježiš přál? Nesmyslný argument.

Máš pravdu, to co předkládáš, je opravdu nesmyslný argument.
Myslela jsem jen, že to nebylo to nejnutnější, event. jedině nutné.
Proč by měli apoštolové jednat v rozporu s Ježíšovým přáním tehdy, když udělali něco, o čem Kristus nemluvil?
To nic nemění na tom, že přímý pokyn k psaní Bible od něho nedostali, viď?

V rozporu s Kristovým přáním mohou jednat naopak ti, kteří nejednají podle toho, k čemu pokyn od Krista dostali - třeba přijímat tělo a krev Pána. Tam je to, myslím, jasné.


Kite napsal:
Věra a papírový papež:
Ve vší úctě k hodnotě tvých pocitů o kterých často hovoříš v různých souvislostech, pak Bible jistě JE nejvyšší autoritou 'papežem' pro každého křesťana a nic včetně pocitů nemůže mít vyšší hodnotu než slova Bible při určování toho co je přesné poznání a co ne. Pokud se nám tento fakt nelíbí, pak je otázkou zda-li jsme přesvědčeni, že křesťanství je pravá cesta.

Souhlasím s komentářem Zbyška - nejvyšší autoritou pro každého křesťana dnes je - Ježíš Kristus.
Rozhodně to není Bible, a už vůbec ne Bible, vyložená výkladem NSSJ!
Je to pro tebe, Kite, asi šok, ale to se nedá nic dělat. SJ jsou opravdu jen náboženstvím knihy (a někdy pochybuju o tom, že tou knihou, kterou vykládají, je Bible) a rozhodně nejsou náboženstvím živého Krista.


Kite napsal:
Do sálu i do kostela přijde samo od sebe velmi málo lidí,
Máš pravdu, do sálu nepřijde skoro nikdo, ale do kostela nebo modlitebny - to by ses divil! A dokonce tam začnou chodit i pravidelně. Za poslední rok máme ve sboru tolik nových lidí, co u SJ za celých 25 let.


Kite napsal:
většina přispěvovatelů tohoto serveru by bez organizované služby SJ teď velmi nepravděpodobně dospěla v biblickém poznání vůbec někam,

Nebo se taky dá napsat, že bez organizované služby SJ bychom se teď nemuseli vymaňovat z těžké indoktrinace sektářského vlivu NSSJ.
Myslím, že k poznání Písma se dá přijít i jinak, než přes bludné nauky.

Nicméně, máš pravdu, že lépe je si zamilovat starozákonního Boha Jehovu než zůstat ateistou, ovšem za předpokladu, že se potom staneš opravdu křesťanem tím, že přijmeš Ježíše Krista jako svého Spasitele a Pána.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Eliška 12/3/2008, 16:50

Nicméně, máš pravdu, že lépe je si zamilovat starozákonního Boha Jehovu než zůstat ateistou,


Věrko, dostáváš se do rozporu s učením Pána Ježíše Krista! Dej si prosím na to pozor! On by o svém Otci nikdy takto nemluvil. Už jsem to slyšela v církvích mnohokrát: Jehova- starozákonní Bůh. Přestal snad být Bohem? Přestal snad být Otcem? Je snad Pán Ježíš větší než On? S mnoha Tvými argumenty souhlasím, ale toto Ti říkám, Boha to bolí! To skončil se starým zákonem i On? flower sunny

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/3/2008, 17:53

Moc díky, Eliško, za upozornění! sunny
Máš pravdu, napsala jsem to zkratkovitě a tak nemusí být jasné, jak to myslím.

Pokusím se tedy trochu podrobněji:

Nejlepší je, myslím si, poznat Boha hned takový jaký je: takže Otce, Syna i Ducha svatého. Ale když se nám to v životě takto nepovede, pak je rozhodně lépe než být ateistou, začít Boha (Jehovu, Jahve) milovat jakoby po vzoru Izraelitů (proto ten výraz "starozákonní" Bůh, t.j. takový Bůh, jak se dával poznat ve SZ), tedy přes skutky a zákony. (Tak nějak to podobně praktikují SJ.)
Ale u toho není dobře skončit. Ačkoliv je Bůh (Jehova, Jahve, prostě Otec) pochopitelně stále stejný, už od 1.století se nechává poznat jako Bůh Otec a Syn a Duch svatý a dnes je (z Jeho pověření) naším Pánem Ježíš Kristus, který je hlavou Církve, svého těla. Takže je třeba pokročit směrem ke Kristu, uznat ho jako svého osobního Spasitele a Pána.....
Je to už trochu srozumitelnější?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Kite 12/3/2008, 18:25

těší mě, že múj příspěvek nezústal bez odezvy. Nicméně Věrko, pokud znechucení na organizačními praktikami vede k tomu, že začnu věřit v trojici, pak si myslím že cílené osvobozování se od všeho čemu by snad SJ mohli věřit vede k většímu pokrucování písma, než od kterého se utíká.

Kite

Male Poeet p?íspivku : 7
vztah k organizaci : aktivní SJ
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Eliška 12/3/2008, 18:46

Ano, Věrko, je to mnohem srozumitelnější a také přesnější.

cituji:
Takže je třeba pokročit směrem ke Kristu, uznat ho jako svého osobního Spasitele a Pána.....

a dodávám: Máme možnost prosit Pána Ježíše, aby nám dal poznat sám sebe, ale i Otce tak, jak to může udělat jen On.

Podle jeho slov: Všechno je mi dáno od Otce; a nikdo nezná Syna než Otec, ani Otce nezná nikdo než Syn - a ten, komu by to Syn chtěl zjevit. Matouš 11:27

Takže jednoznačně souhlasím, že rozum nestačí.
Otce ani Syna nemůžeme poznat pouhým svým snažením, prostě na to nemá nikdo.
Můžeme ale prosit, toužit, tlouci a věřit, že nám Syn chce zjevit o Otci i o sobě ještě mnohem více než ví dnes kdokoli z nás.

Moc Tebe i Luboše zdravím! Přeji Vám srdce naplněná vděčností a láskou! Eliška flower

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 12/3/2008, 20:29

Kite napsal:pokud znechucení na organizačními praktikami vede k tomu, že začnu věřit v trojici, pak si myslím že cílené osvobozování se od všeho čemu by snad SJ mohli věřit vede k většímu pokrucování písma, než od kterého se utíká.
No, ono je to poněkud jinak. Nejdřív je ale třeba začít z té správné strany.

Klidně zatím zůstaň u svých představ o uspořádání v nebi (můj názor - stejně o to víme houby, takže mě téma trojice/netrojice nijak nevzrušuje, většinou je to mimo mísu).

Pro začátek ti doporučuju k přečtení následující texty: Jan 5:39, 15:26,27, Mt 10:22, 24:9, Sk 1:7,8, 4:10-12, 4:33, 9:13-15, 10:39,42,43, 13:30,31, 22:14-18, 23:11, 1Ko 1:6, 2Ti 1:8, 1Ja 1:2, 4:14, 5:10, Zj 17:6. Neuškodí ani přečtení dalších souvislostí v kontextu, účelové vytrhávání je nebezpečné. Všechny jsou o tom, o kom máme svědčit, pro čí jméno nás budou nenávidět, koho máme vzývat.

Další věc je Duch Svatý. Nenech se oklamat, i ty máš právo na Ducha, to není jen výsadou kasty tzv. pomazaných. Neboj se Boha požádat, ať ti ho dá a nech se Duchem vést, ať ti ukazuje, jak se věci mají. Mr 1:8, Lk 11:13, Jan 14:26, Sk 2:4, 2:38, 4:31, 10:44,45, Ří 5:5.

To jsou věci, které před vámi SV bedlivě schovává. Pokud se jich přece jen někdy dotkne, zamlžuje jejich skutečný význam. Myslím, že svědectví těchto textů je natolik rozsáhlé, že není možno je ignorovat.

Musím tě však varovat. Až zjistíš, že nemáš být svědkem Jehovovým, ale svědkem Ježíšovým, začnou tě s velkou pravděpodobností pronásledovat, vodit před právní výbory atp. A pro co? No pro Ježíšovo jméno, protože už nebudeš jedním z nich.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Hvězdlický 12/3/2008, 20:39

kód:
Musím tě však varovat. Až zjistíš, že nemáš být svědkem Jehovovým, ale svědkem Ježíšovým, začnou tě s velkou pravděpodobností pronásledovat, vodit před právní výbory atp. A pro co? No pro Ježíšovo jméno, protože už nebudeš jedním z nich.

Jenže podle tvrzení některých zde, je Ježíš a Jehova, jedna a táž osoba. Potom tedy je jedno, jestli se nazvu "svědek Jehovův a nebo Ježíšův.

MÁM SVOBODU VOLBY A VÝSLEDEK JE STEJNÝ.

Jiní zde, tvrdí, že je Kristus nositel jména Jehova a že toto JMÉNO ZDĚDIL.

Z tohoto pohledu jednají SJ také správně. Jsou svědkové Jehovovi ale ve skutečnosti Kristovi, protože to je on, kdo toto jméno má.


MŮJ NÁZOR NA TO je ALE ÚPLNĚ JINÝ.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 12/3/2008, 20:55

Hvězdlický napsal:Jsou svědkové Jehovovi ale ve skutečnosti Kristovi, protože to je on, kdo toto jméno má.

MŮJ NÁZOR NA TO je ALE ÚPLNĚ JINÝ.
Můj názor taky. Laughing

Ale nepřesvědčil jsi mě, že SJ ztotožňují Ježíše s Jehovou. Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Hvězdlický 12/3/2008, 21:14

kód:
Ale nepřesvědčil jsi mě, že SJ ztotožňují Ježíše s Jehovou.

Snadno bych tě přesvědčil, kdyby to tak dělali. Jenže já jsem napsal, ŽE NĚKTEŘÍ ZDE, (na této diskuzi) ZTOTOŽŇUJÍ jEŽÍŠE S JEHOVOU.

SJ neuznávají svatou trojici (já také ne) a proto je Jehova pro ně samostatná osobnost a Kristus také.
Jsou tedy svědkové Jehovovi a ne Kristovi (přesně podle svého názvu)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 3 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru