Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Finanční krize nebo grandiózní tunel?

+18
Vierka
Mezek
witness
admin pavel
Zdeněk Bláha
JAREKzRybenu
Jiří Brei
pepakrocan
Losiris
rals
Ing.Peter
takynevím
zbysek
26
Matěj Telam
Albert Einstein
candy
Admin
22 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  witness 13/7/2013, 00:30

JAREKzRybenu napsal:Bráško Witnessi, rosteš, to člověka jen potěší Smile 
Analýza některých mých vlastních chyb...Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/7/2013, 00:55

pepakrocan napsal:
JAREKzRybenu napsal:Sám jsem takový přístup volil, když jsem si kladl otázku ohledně pravosti a vyvolenosti organizace SJ a ohledně pravosti jejích závazných nauk.
Doufám, že tebou zvolený minulý čas neznamená, že již takový přístup nevolíš. Já si myslím, že takový přístup je správný v jakékoli věci.

Určitě je správný neustále :-) Minulý čas jsem použil proto, že "jsem si kladl otázku ohledně pravosti a vyvolenosti organizace..." - dnes už si tuto otázku nekadu, neboť odpověď jsem již našel.

Co se týká hodnocení pohnutek druhých, vidíme to v současné době holt každý jinak.

Přeju Ti nadále mnohá požehnání, milost a pokoj od našeho Boha Otce i od Pána Ježíše Krista Smile 
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/7/2013, 01:06

witness napsal:
JAREKzRybenu napsal:Bráško Witnessi, rosteš, to člověka jen potěší Smile 
Analýza některých mých vlastních chyb...Very Happy
Není nic cennějšího. Říká se tomu pokání (což je doslova změna smýšlení) a vede to k veliké radosti nebesích. A spolu s přijetím vykoupení Kristovou krví k záchraně k věčnému životu v Boží nádherné rodině Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Matěj Telam 13/7/2013, 12:30

Zveřejním ve spojitosti Watch Tower Bible a nákupem akcií další data na obranu mé osoby pomluvou:

Je to výpis z Komise pro cenné papíry WASHINGTON, DC 20549:

Je zde zaregistrována kupní smlouva z 1.7.2004 mezi  Home Solutions of America, Inc., RAM Home Warranty Holding Corp., John Mazurkiewitz, Melinda Mazurkiewitz,

and

Watch Tower Bible & Tract Society of Pennsylvania, Inc.

http://www.secinfo.com/dujPe.19k.htm#Dates

K tomu dodám zde zatím jen tuto informaci:
Tato organizace vlastní sub-společnosti pracující přímo pro armádu. Samozřejmě vše platí k stanoveným datům.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Matěj Telam 13/7/2013, 14:55

Zde znovu potvrzení propojení (V tomto příkladu pro rok 2003, mám výpisy až do dneška) celý výpis:

Watch Tower Bible -> Henrietta M Riley Trust 33b006006 FBO Watch Tower Bible -> Phillip Moris Companies

http://nccsdataweb.urban.org/PubApps/search.php

Soubor 2003 pdf:

http://uloz.to/xuQkPsSA/386043103-200304-990-pdf
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 13/7/2013, 20:09

Ahoj Matěji,

jsem rád, že jsi se nenechal otrávit a pokračuješ tím nejlepším možným způsobem - předkládáním důkazů.

Jak je vidět z důkazů, nic nelegálního se neděje, jen je vidět, že penízky mají ve WTS rádi a je jim docela jedno odkud jsou. Tedy ehm, přes prostředníka už jsou "očištěné".

Zdenek

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Matěj Telam 14/7/2013, 21:57

Ještě k tomuto odkazu:

http://nccsdataweb.urban.org/PubApps/search.php

Do name zadat: watch tower bible

A pak kliknout submit.

Vyjede výpis tří společností

- Henrietta M Riley Trust 33b006006 FBO Watch Tower Bible
- Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania
- Watch Tower Bible and Tract Society of Guam
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  JAREKzRybenu 14/7/2013, 23:15

Dobrý, Matěji! Smile 

Nejsem odborník přes finance a brzdí mě neznalost angličtiny, ale z dokumentů na uvedeném odkazu chápu, že propojení mezi

HENRIETTA M RILEY TRUST

a

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY

nespočívá jen v nějakém soukromém daru společnosti.

Zaujal mě např. tento dokument týkající se daní (ke kterému jsem se na uvedeném odkazu doklikal):

http://dynamodata.fdncenter.org/990_pdf_archive/386/386043103/386043103_201204_990.pdf

Hned na první stránce se dozvídám:

Briefly describe the organization's mission or most significant activities
SUPPORT WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY

Což podle překladače znamená:

Stručně popište poslání organizace nebo nejvýznamnější aktivity
PODPORA WATCH TOWER Bibli a traktátní společnosti

Tedy se dle mého názoru nejedná se o nějakého soukromého podnikatele - ať SJ nebo neSJ - či společnost, která by ze svých soukromých zisků jen tak mimochodem poskytla dar WTS. Podle mě HENRIETTA M RILEY TRUST existuje jen proto, aby vydělávala peníze pro WTS - navíc to dělá dlouhou řadu let.

Vidí to někdo jinak?

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 15/7/2013, 08:57

witness napsal:Kluci,
všichni, co jste se k tématu vyjádřili, jste správní chlapi (samozřejmě včetně Matěje T)
Děkujeme Smile

witness napsal:Ovšem čte-li člověk celou Matějovu zprávu (mluvím teď o svých dojmech z jeho slov) s tím,
že se zaměří spíše na ducha toho, co píše, pak je Matějův příspěvek dost zajímavý.
To nepochybně ano, sám jsem k tomu napsal taky své včetně toho, že WTS by rozhodně neměla přijímat žádné dary od takových společností a že tím ukazují jak na ně zásady neplatí a je to podobné jako když přijímala finance pro českou odbočku od společností provozujících mimo jiné nevěstince, prostě sviňárna. Takto předkládaných informací si velmi vážím, jen se ohrazuji proti tomu když se z toho dělá víc než pro co jsou důkazy. Stejně jako bych se ozval (a věřím, že i mnozí jiní) pokud by někdo tenkrát napsal, že SJ v ČR provozují nevěstince. Je to stejný princip.

witness napsal:A také chápu Matěje, kterého se jistě z jeho pohledu dotklo, že se z jeho příspěvků dělá zejména právní problém, když cíl a duch jeho příspěvků mluvil v zásadě o něčem jiném.
Úplně stačilo, aby projevil byť jen náznak, snahu a napsal třeba "omlouvám se, ta formulace nebyla šťastná, nemyslel jsem to tak apod." - mnozí z nás by toho byli bez mrknutí oka schopní, Matěj bohužel ne.

Jinak s tebou witnessi naprosto souhlasím. Osobně si z toho odnáším poučení, že Matěj se nějak projevuje a že nemá smysl ho upozorňovat pokud udělá v budoucnu podobnou chybu - jen ho to rozčílí. I s takovými se musíme naučit vycházet a tak už vím, že se to příště budu snažit nechat bez povšimnutí. Trvám však na tom, že je to chyba a chtěl jsem ho trochu "vychovat".

witness napsal:Pamatuješ, Pepo, jak jsme se tu do sebe dříve několikrát tvrdě pustili a pak jsme si v klidu
v soukromé korespondenci řekli, že to bylo zbytečné?....
Pamatuji a velmi dobře :-) Často to tak dopadá když emoce převýší rozumnou argumentaci a zakalí schopnost respektovat názor a pohled druhého. My nakonec dokázali najít cestu ke vzájemnému respektu i když spolu ne vždy souhlasíme.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 15/7/2013, 09:10

Matěj Telam napsal:Pepakrocanova reakce bylo okamžité zesměšnění, já jsem tam byl, tak to přece není možné.
Ano cítil jsem tak, že je to nesmysl tak jsem to napsal. Máš s tím problém? :-)

Matěj Telam napsal:To mne aktivovalo znovu reagovat na pepakrocanová přestřelení.
Mé přestřelení? :-)

Matěj Telam napsal:Při duševně nelehkém odchodu od SJ jsem jej nechával celou dobu na pokoji i když jsem vnímal stále jeho narážky na prosazování svého pohledu absolutní spravedlnosti.
Takže, chápu-li správně, chtěl jsi mi dát chvíli pokoj a nenapadat mě za to když jsem si někdy dovolil připomenout, že by bylo dobré psát na naší diskuzi pravdivé informace o SJ. Teď to období skončilo takže kdykoli tu někdo napíše nějaký nepodložený nesmysl a já k tomu napíšu "to je lež" tak se do mě pustíš Smile

Matěj Telam napsal:Dále jsem chtěl prodiskutovat další nahromaděná témata, která mám včetně konspiračních témat - prsteny, akcie, osvobození od daní, účast v různých investičních summitech atd. Je jasné, že to jsou jenom střípky mozaiky společnosti WTS a každý si musí ověřit ty své důvody, ale na vlákno to dávám proto, že další informace někoho aktivují k nějáké další souvislosti, které předtím nepřikládal pozornost.
Matěji, to je dobrá práce, každá taková informace ať už ucelená nebo jen nahozené téma k dalšímu zkoumání spolu s nějakou teorií, je velmi cenná. Například ty prsteny byly velmi zajímavé. Podnítilo mě to hledat doma různé další fotografie a videa, která mám a hledat další souvislosti. Sám jsem zvědavý co z toho vyleze. Jen je třeba říct, že teorie zůstává teorií dokud se neprokáže nějaká skutečnost. A předkládat teorii za obecný fakt je chyba.

Matěj Telam napsal:Takže, jest-li to chceš pepokrocane dále hrotit, jsem připravem. Zatím jen na základě witnessova příspěvku píši toto.
Nevím jaké hrocení máš na mysli. Já k tomu napsal myslím vše, včetně toho co jsem čekal od tebe. Od tebe jsem pochopil, že naoplátku ode mě čekáš, že si již nedovolím zpochybňovat něčí tvrzení a závěry proti SJ ať už bude sebenesmyslnější. To ti bohužel slíbit nemohu. Mohl ses však ode mě naučit jakým způsobem překládat informace tak, aby druhé tvé závěry nedráždili a především - aby neodradili nakukující svědky od čtení našeho fóra.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Ing.Peter 15/7/2013, 10:10

Pepo,vraťme sa k téme.Čo povieš na ďalśie uvedené linky ohľadom akcií atď.? Predpokladám ,že vieš dobre angl.. tak by si sa mohol k tomu vyjadriť.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Ing.Peter 15/7/2013, 10:15

Nebol by možné požiadať o oficiálne vyjadrenie k tejto téme a uvedeným linkom priamo spoločnosť JS?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 15/7/2013, 10:41

Ing.Peter napsal:Pepo,vraťme sa k téme.Čo povieš na ďalśie uvedené linky ohľadom akcií atď.? Predpokladám ,že vieš dobre angl.. tak by si sa mohol k tomu vyjadriť.
Ze zatím zajištěných dostupných dokladů lze uvést minimálně tyto závěry:

- existuje fond s názvem HENRIETTA M RILEY TRUST 33B006006 FBO
- označení fondu spadá do katerorie FBO (Faith Based Organization), tedy něco jako "náboženská organizace"
- tento fond zhodnocuje prostředky nákupem a prodejem akcií různých společností, včetně Phillip Morris
- dále je bez pochyb, že veškerý vygenerovaný zisk tímto fondem směřuje pravidelně do WTS
- dalším zarážejícím faktem je, že v některých rejstřících je u tohoto fondu jako secondary name uvedeno "Watch Tower Bible" (otázkou je co to přesně znamená - není to plné jméno organizace a nevím přesně jakou váhu má ono secondary name, případně jak moc oficiální takové označení je (neobjevuje se všude, jen někde a teoreticky může jít jen o nějaký vložený komentář někoho kdo rejstřík zpracovává) - ať je to jak chce, lze z toho minimálně vyvodit, že je zkrátka tento fond spojován s WTS

Ze zjištěných podkladů zatím však nelze definitivně vyvozovat, že:
- Watch Tower Bible and Track Society (nebo jiná známá organiziace SJ) vlastní či spravuje tento fond
- svědkové Jehovovi vlastní a obchodují akcie tabákového průmyslu

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 15/7/2013, 12:02

Tak přeci jen je tu jedno ještě zřejmější propojení (narazil na něj v jiném dokumentu už Jarek):

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 4q6z


Viz mnou zvýrazněné části.

Mission Statement je údaj, který v USA používají vesměs všechny obchodní společnosti a je doslova chápáno a vnímáno jako "poslání společnosti"

Mission Statement je diskutovaný údaj, který se bere v potaz v mnoha oficiálních materiách, používá se v reklamě, ve výročních zprávách atd. Často je vnímán jako určité motto fungování společnosti.

Dám příklad společnosti Microsoft - jejich Mission Statement je tento: "We work to help people and businesses throughout the world realize their full potential." (volný překlad: naší činností pomáháme lidem a společnostem po celém světě plně využívat svůj potenciál). Ve světle tohoto příkladu - a v obdobném duchu lze uvést víceméně jakoukoli nadnárodní společnost s kořeny v USA - je zcela jasné, že pokud uvádí HENRIETTA M RILEY TRUST svůj Mission Statement slovy SUPPORT WATCH TOWER BIBLE AND TRACK SOCIETY (support = podpora) o co jde.

Můžeme tedy bez pochyb konstatovat tato fakta:
• HENRIETTA M RILEY TRUST je fond založený a fungující z jediného důvodu = podporovat WTS
• HENRIETTA M RILEY TRUST svou činností dokládá, že funguje v souladu se svým posláním a podporuje WTS tím, že jí převádí celý svůj zisk
• HENRIETTA M RILEY TRUST obchoduje s akciemi, mj. i s těmi v tabákovém průmyslu

Abychom mohli dotáhnout "tažení proti WTS" v této věci k dokonalosti, potřebovali bychom dokázat že:
• HENRIETTA M RILEY TRUST založila buď přímo WTS nebo alespoň někdo z jejího vedení nebo někdo z vedení WTS stojí v čele tohoto fondu a ovládá ho

Pokud se něco takového nepodaří prokázat nezbývá nám než "pouze" konstatovat, že existuje nějaký fond, který klidně mohl založit a řídit nějaký nadšenec a podporovatel SJ a bylo jeho osobním rozhodnutím veškeré zisky této společnosti použít k podpoře zájmů Království, tedy poukázáním na účet WTS. Pak můžeme vinit WTS z toho, že se nezabývá tím odkud pocházejí prostředky, které jako dary přijímá, případně (a to je horší a více pravděpodobné vzhledem k tomu o jaké jde částky), zná velmi dobře původ těchto peněz, ale neřeší to, protože kdyby do toho začala rýpat, připravila by se o slušné částky na svůj provoz.

A můj osobní názor? Poznal jsem ve Státech pár lidí, SJ (například farmáři v Texasu), kteří mají neskutečné majetky a žijí svůj život farmáře a nic víc k životu nepotřebují. Slyšel jsem o tom jaké obrovské sumy poukazují společnosti. V jednom rozhovoru se mi jednou zmiňoval s úsměvem člen britské odbočky, že "jeden takový farmář svými dary zaplatí literaturu pro jednu africkou zemi na celý rok". Takže si umím představit, že se najdou "blázni", kteří si vystačí s málem a své vydělané miliony, jejichž hodnotu možná ani neumí pořádně posoudit, posílají do WTS. Na druhé straně se mi nezdá příliš pravděpodobné (vyloučit to však nemohu), že by jednotlivec z řad SJ, nějaký zvláště schopný obchodník na burzovním trhu založil sám od sebe společnost, která vše co vydělá pošle do WTS. Leda snad, že by měl takových třeba pět a jednu z nich prostě "obětoval" pro WTS - prostě by odváděl část svého přijmu, aby si koupil místo na Nové zemi :-)

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Ing.Peter 15/7/2013, 15:55

Počkám ešte,možno sa nájdu ešte ďalšie info ,a potom napíšem do Bratislavskej odbočky (do USA nie,lebo angl. neviem Smile  ) ,či mi pošlu ich vyjadrenie napr. k HENRIETTA M RILEY TRUST prípadne ďalším informáciam. Čo poviete?
A potom sem hodím kópiu ich odpovede.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 15/7/2013, 16:01

Ing.Peter napsal:Počkám ešte,možno sa nájdu ešte ďalšie info ,a potom napíšem do Bratislavskej odbočky (do USA nie,lebo angl. neviem Smile   ) ,či mi pošlu ich vyjadrenie napr. k HENRIETTA M RILEY TRUST prípadne ďalším informáciam. Čo poviete?  
A potom sem hodím kópiu ich odpovede.
Tak to by byl záslužný čin. Já nějak ztrácím motivaci se do podobných aktivit pouštět, navíc se obávám, že z mé pozice by to bylo bráno již pouze jako provokace a seriózní odpovědi bych se nedočkal. Ale pokud bys to chtěl napsat z pozice zájemce, který uvažuje vstoupit ke SJ a narazil jsi na určitou informaci, která tě zarazila a žádáš vysvětlení, snad by se ti mohl někdo věnovat. V tvém případě nehrozí nějaké zastrašování nebo jakýkoli nátlak ať se nestaráš o to po čem ti nic není a tak jsem zvědav jak se k tomu odbočka postaví pokud to dotáhneš do konce.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Ing.Peter 15/7/2013, 16:09

Nemám problém sa do toho pustiť . Možeš mi aj nejak sformulovať otázky,linky na tie veci čo boli v angl.jazyku a zahrniem ich do listu.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Matěj Telam 15/7/2013, 19:30

Tak, abych se k výše názorům dále vyjádřil - potěšilo mne, že v rámci svého času píšete své postřehy k nadhozenému tématu dále věcně.

pepakrocan napsal:Úplně stačilo, aby projevil byť jen náznak, snahu a napsal třeba "omlouvám se, ta formulace nebyla šťastná, nemyslel jsem to tak apod." - mnozí z nás by toho byli bez mrknutí oka schopní, Matěj bohužel ne.

Abys neřekl, že nechci posunout věci dál - omlouvám se za formulaci, která vypadala pro některé striktně.
 Samozřejmě omluvu rozšiřuji i pro Jiřího Breie a ing. Petra jest-li jsem se jich nějak dotkl.
 

Pepokrocan napsal:takže, chápu-li správně, chtěl jsi mi dát chvíli pokoj a nenapadat mě za to když jsem si někdy dovolil připomenout, že by bylo dobré psát na naší diskuzi pravdivé informace o SJ. Teď to období skončilo takže kdykoli tu někdo napíše nějaký nepodložený nesmysl a já k tomu napíšu "to je lež" tak se do mě pustíš

Zde nepřeháněj pepokrocane.

Také píšeš o "výchově", ale zde na diskuzi se "ostříme" všichni.
Co mohu ocenit, tak zachování  ing. Petra po mém "ostřejší" odpovědi a jeho věcný přístup k problematice.
  Chci podotknout pepokrocane, klidně můžeš své argumenty vůči mým příspěvkům vznášet ( i když to děláš stejně), samozřejmě i ostatní - proto určité témata zde zavěšuji, aby se probraly z různých stran a tak jsme mohli nahlédnout na NSSJ z větší šíře a na sílu, která za ní stojí.

-----------------------------------------------
To ing.Peter: - posílám dále materiál k tématice Rand Cam Enginr Corp. a SJ - vlastnění akcií zbrojního průmyslu:

http://www.secinfo.com/dujPe.19k.htm#Dates

Bod 2.1. je evidence kupní smlouvy z 1.7.2004

Stock Purchase Agreement, dated July 1, 2004, by and among Home Solutions of America, Inc., RAM Home Warranty Holding Corp., John Mazurkiewitz, Melinda Mazurkiewitz, and Watch Tower Bible & Tract Society of Pennsylvania, Inc.

Téma materiálu .doc:
Zda společnost WTS vlastní akcie armádního průmyslu a zda provádí obchodní transakce s americkým ministerstvem obrany.

Bohužel je celý v angličtině, pravděpodobně jej vypracoval SJ, součástí dokumentu je odpověď  na dotaz odbočce. Ale nečekej, že s odbočky přijde, ano udělali jsme to, tak jako i v případě s OSN to popřou. To je můj názor.

http://uloz.to/xqctTW6z/watchtower-invests-in-warfare-corporations-doc

Přepis odpovědi z odbočky je zde (zkopíruj si jej do translatoru):

Dear

However, we will now be glad to address your questions about the allegation that the Watch Tower Society owns stock in the Rand Cam Corporation.

After looking into this matter when it was first raised, we found that none of the legal corporations used by the Governing Body in earing for Kindom interests own stock in the Rand Cam Corporation or any associate company involved in developing the diesel engine in question. The fact are that two brothers originally involved in inventing and developing the engine made a private agreement years ago (of which we were not notified ) to send a portion of any profits realized from the venture to the Watch Tower Society as a gift for its worldwide work. Subsequently, circumstances required that rights to ownership and developing the engine be transfered to a holding company not controlled by them. The Watch Tower Society was erroneously listed as a stockholder in information published by the holding company, and this error has now been corrected. Hence, the charge is totally false. Moreover, the Watch Tower Society has received no contributions as a result of the original private agreement made between the two brothers.
We trust the above comments will be helpful to you. We send our warm love and Christian greetings.
Your brothers in Jehovah´s service.


Já nevěřím upřímnosti této odpovědi, tak jako i dotyčný bratr - viz. jeho závěr (Conclusion).

     Ve světle výše zveřejněných a dalších informací se na část "Jak se vedoucí sbor liší od zákonné korporace" -  vysvětlení dějin NSSJ - dívám ne jako na opatření od Jehovy, ale opatření, aby se na jejich transakce a spojitosti nepřišlo. Viz. níže:


Jak se vedoucí sbor liší od zákonné korporace
http://wol.jw.org/cs/wol/d/r29/lp-b/2001051?q=jak+se+vedouc%C3%AD+sbor+li%C5%A1%C3%AD+od+z%C3%A1konn%C3%A9+korporace&p=par

----------------------------
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Jiří Brei 16/7/2013, 13:27

Ahoj Matěji,

mně na Tvojí reakci nic nevadilo a proto se mi ani nemusíš za nic omlouvat. Je fajn, že dále předkládáš důkazy. Já sám, se v akciích a účetnictví moc nevyznám, ale celé téma je pro mne velmi zajímavé. Docela rád bych některá fakta použil, až se budu se svojí ženou zase bavit a organizaci, jejíž členem ona nadále zůstává. Snažím se proto mít jasné důkazy, neboť když přestřelím, tak ji to jen upevní v jejích postojích a vrátí se mi to jako bumerang.

Děkuji za čas, který nám všem věnuješ a přeji Ti vytrvalost a Boží požehnání.
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 16/7/2013, 14:08

Matěj Telam napsal:Abys neřekl, že nechci posunout věci dál - omlouvám se za formulaci, která vypadala pro některé striktně. Samozřejmě omluvu rozšiřuji i pro Jiřího Breie a ing. Petra jest-li jsem se jich nějak dotkl.
Rád bych řekl, že mě osobně ses nějak nedotkl z důvodů, které jsem uvedl. Přesto tvůj postoj velmi oceňuji a vážím si ho. Mile si mě překvapil. Pokud jsem já unáhleně napsal něco co se tě dotklo, přijmi prosím i ty mou omluvu.

Matěj Telam napsal:
Pepokrocan napsal:takže, chápu-li správně, chtěl jsi mi dát chvíli pokoj a nenapadat mě za to když jsem si někdy dovolil připomenout, že by bylo dobré psát na naší diskuzi pravdivé informace o SJ. Teď to období skončilo takže kdykoli tu někdo napíše nějaký nepodložený nesmysl a já k tomu napíšu "to je lež" tak se do mě pustíš
Zde nepřeháněj pepokrocane.
Jen jsem popsal můj dojem z toho co jsi mi napsal. Pokud jsem pochopil správně nebo se mýlím, budu jen rád.

Matěj Telam napsal:Také píšeš o "výchově", ale zde na diskuzi se "ostříme" všichni.
To si uvědomuji, i já se rád vždy nechám poučit. A věř, že pro mě není vždy nejpodstatnější to zda si myslím, že jsem v právu, ale vždy se chci snažit vyjadřovat se tak, aby tím nikoho nedráždil. Také jsem po zkušenosti s tebou hned uvedl co jsem si z toho odnesl a že se budu snažit příště se vyhnout některým obratům. To však neznamená, že kvůli tomu budu chtít dělat kompromisy, mohu se ale více snažit vnímat ducha psaného a pohled druhého dříve než se chytat konkrétních vyjádření a formulací. V tom vidím cestu správným směrem.

Matěj Telam napsal:Chci podotknout pepokrocane, klidně můžeš své argumenty vůči mým příspěvkům vznášet (i když to děláš stejně), samozřejmě i ostatní - proto určité témata zde zavěšuji, aby se probraly z různých stran a tak jsme mohli nahlédnout na NSSJ z větší šíře a na sílu, která za ní stojí.
Ano, tak by to mělo být. Děkuji ti za tvůj postoj.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  pepakrocan 16/7/2013, 14:24

A Matěji, díky za další zaslané zajímavé podklady a dokumenty :-)

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty "bratr" Jan Jezbera

Příspěvek  Vierka 27/9/2013, 20:49

Zajímavý pořad - 26.9.2013 - "bratr" Jezbera a jeho další podíl na vydání svědectví Question 

http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/na-vlastni-oci/na-vlastni-oci-jak-bojuje-hazardni-byznys-o-preziti.html

Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  jája 28/9/2013, 18:58

Tak jsem trefil vedle Very Happy. A co advokát v poslední reportáži?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Ing.Peter 2/4/2014, 14:34


Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  ingrid 4/4/2014, 14:22

Neviem, ale pod článkom je poznámka - This is an April Fools post!
To by mal byť aprílový žart...

ingrid

Female Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 22. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 3 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru