Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Generace, která nepomine ...

+14
Mezek
Hurvinek
sazeč
zbysek
Bulhar
26
Jesen
jája
witness
KEROS
Černá ovce sboru
Abbaddon
Matěj Telam
Admin
18 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Admin 16/2/2010, 11:05

16.2.2010: Armageddon opět odložen?
- Svědkové Jehovovi pošesté změnili svůj výklad biblického vyjádření „v pravdě vám říkám, že tato generace rozhodně nepomine, dokud se to všechno nestane“ ...
... http://www.straznavez.cz/Aktuality/generace2010.htm

16.2.2010: Změny významu „generace, která nikdy nepomine“ v historii svědků Jehovových
- ... přehled je výčtem citací z publikací Společnosti Strážná věž, které dokládají přizpůsobování nauky „o generaci“ aktuálním potřebám ...
... http://www.straznavez.cz/Aktuality/generace2010pruvodce.html

16.2.2010: Jednání vedoucího sboru svědků Jehovových o „generaci, která nepomine“
- ... sami představitelé ústředí svědků jednoznačně tomuto dogmatu nevěří, ale nadále vyžadují po všech příslušnících společenství, aby jejich vysvětlení bez pochyb věřili, i když (a právě když) se mění. ...
... http://www.straznavez.cz/Aktuality/generace2010vedouci.html

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Matěj Telam 17/2/2010, 00:10

Zdravím,
aby pak neseděli (překrývali se) dva pomazaní na jedné ze 144 000 židlí. Wink
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace, která nepomine

Příspěvek  Abbaddon 17/2/2010, 15:24

Absurdistán, nic víc, česky řečeno, Koucourkov.

Abbaddon lol!
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Význam "Genea"

Příspěvek  Černá ovce sboru 17/2/2010, 22:59

Myslím si,že správný význam slova "GENEA" o něž SJ opírají svá falešná proroctví je "Národ" nikoliv generace.Doktrináři SJ zatajují svým oslepeným ovečkám,že slovo Genea má několik možných významů.Slova byla zřejmě pronesena v židovském národě,takže mohl mít na mysli,že nepomine národ židů.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace, která nepomine

Příspěvek  KEROS 19/2/2010, 13:25

Proměnlivost uvedeného výčtu názorů na generaci jen dokazuje platnost starého známého pravidla: „Pravda se časem nemění, zatímco lži ano!”

KEROS

Male Poeet p?íspivku : 50
Age : 73
vztah k organizaci : celá rodina po 25 letech od SJ
Reputace : 0
Body : 44
Registration date : 29. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  witness 19/2/2010, 22:12

Pro řešení celého problému bych vedoucímu sboru doporučil
uvést další nové světlo, že význam slov ,,generace nepomine´´ znamená, že současní pomazaní budou vždy s láskou vzpomínat na pomazané z roku 1914, tím by se pojem času vyřešil úplně.
No, třeba se dočkáme i této nebo jiné podobné spekulace, zdá se totiž, že zábavný seriál o generaci bude mít ještě mnoho dílů.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace, která nepomine

Příspěvek  Abbaddon 20/2/2010, 10:03

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
geek geek geek geek geek geek
jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor


A proto jsou všichni od těch nahoře určeni za dokonalé -

rendeer rendeer rendeer rendeer rendeer

Abbaddon
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Abbaddon 6/7/2010, 11:48

Ahojte moji milí souputníci!

Tak nám Pavel Somr na Ostravském sjezdu vygeneroval z myšlenek VRO už dvě generace, jedna je málo, ono to nějak časově nevycházelo, a tak vznikla nová generace současných souputníků směřujících ke konci, tak aby je převedla do světa nových zítřků. No, když ono ani to oprašování ve skladě nepomáhá, tak se musí vymyslet něco jinak zabaleného, ale vyrobek je stále stejný, ba, ba, tak nějak by to asi nějak nazval Jára Cimrman.

affraid Sleep lol!


Naposledy upravil Abbaddon dne 6/7/2010, 21:37, celkově upraveno 2 krát
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  jája 6/7/2010, 12:37

Prosím, mám dotaz.
Nejdřív okolnosti: děti mi dali, jako vždy, nový publikace, co vyšly na sjezdu. Listuju si knihou "Jeremjáš" a na straně 112, odst. 18 čtu, že ti, co zahynou ve "velkém soužení" se nemusí bát, protože budou vzkříšení. Volám manželce, že jsem objevil další "nové světlo", protože jsem vždycky žil v domění a učil, že ti, co mají přežít, už ve VS nemůžou zemřít.
Řekla mi, že to byla jen moje doměnka, protože tohle nikdy nikdo netvrdil.
Chci se zeptat: učili mě to jen rodiče, nebo někdy v nějaký publikaci zazněla myšlenka, že nikdo z "velkýho zástupu" ve VS nezemře?
Ještě jsem to měl srovnávaný s přechodem Izraelitů a velký smíšený společnosti přes Rudý moře.
Ale byl to oficiální výklad?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace

Příspěvek  Jesen 6/7/2010, 19:06

Možná si to pleteme s Armagedonem. Kdo zemře v Armagedonu, tak nebude již vzkříšen, ale ti, co zemřeli do okamžiku Armagedonu v období velkého soužení, např. při pronásledování, budou vzkříšeni. Tak jsem se to učil a neznám změnu.

Zato jsem dostal informaci o vydaném DVD o Historii SJ. Údajně velmi kvalitně nahranou. Ještě jsem ji neviděl, ale je to zřejmě reakce na útoky na pravdivost historie SJ ze strany oponentů spol. SV.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  witness 6/7/2010, 21:02

jája napsal:
Chci se zeptat: učili mě to jen rodiče, nebo někdy v nějaký publikaci zazněla myšlenka, že nikdo z "velkýho zástupu" ve VS nezemře?
Ještě jsem to měl srovnávaný s přechodem Izraelitů a velký smíšený společnosti přes Rudý moře.
Ale byl to oficiální výklad?
Jájo, myslím, že to nebyl oficiální výklad.
Já osobně jsem to nikde v publikacích nezaznamenal ani jsem nikdy
takovou nauku od nikoho prezentovat neslyšel.
Ani si nepamatuji, že by se přežití či nepřežití velkého zástupu nebo některých jeho členů ve velkém soužení nějak oficiálně řešila.
Maximálně to může být nějaký pozůstatek z nějakých dávnověkých
vydání SV, které psaly o mnohém, co se pak vytratilo a už neřešilo.
Ale.... mohl jsem se přehlédnout, takže pravdivosti svého tvrzení dávám
tak 98 %.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Matěj Telam 7/7/2010, 19:29

Abbaddon napsal:Ahojte moji milí souputníci!

Tak nám Pavel Somr na Ostravském sjezdu vygeneroval z myšlenek VRO už dvě generace, jedna je málo, ono to nějak časově nevycházelo, a tak vznikla nová generace současných souputníků směřujících ke konci, tak aby je převedla do světa nových zítřků. No, když ono ani to oprašování ve skladě nepomáhá, tak se musí vymyslet něco jinak zabaleného, ale vyrobek je stále stejný, ba, ba, tak nějak by to asi nějak nazval Jára Cimrman.

affraid Sleep lol!

Vedení SV bruslí na tenkém ledě, když se jedná o to co je před námi. Podle mně co jsem vyslechl na sjezdu vedoucí činitelé vědí "pendrek". Na ně platí Iz 8:20 - žádné světlo v těch jejich pravdách, až tak se dovypracovali. What a Face
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace

Příspěvek  Jesen 8/7/2010, 21:46

Pamatuji si, jak jsme horlivě oznamovali, že generace, která zažila rok 1914 zažije i Armagedon. Říkali jsme: "A kolik takových lidí ještě dnes žije?" Velmi málo. Byl jsem falešným prorokem. To je pravda. Přestože jsem jen kopíroval proroctví VRO. Prostě jsem tomu věřil. Myslím si, že řada SJ má z toho dnes divný pocit a sami neví, jak to s tou generací vlastně je.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace

Příspěvek  26 15/7/2010, 11:03

Ja si pamatuju cernobile video spolecnosti (jeste v 90tych letech se dokonce na schromazdenich promitalo) jak nekde na sjezdu v USA rekl tehnedjsi prezident ci clen vedeni SJ at povstanou vsichni zvestovatele a pak rekl ze mnozi z nich a dalsi miliony tehdy zijicich lidi NIKDY nezemrou! Dnes uz jsou zrejmne vsichni mrtvi... PS: (pokud vite co to bylo za video ci zda lze neni nekde na youtube tak mi to pls napiste)

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Anonymní 15/7/2010, 12:10

Zdravím všechny.

Tak jsem googloval a zatím toto: https://www.youtube.com/watch?v=S3fxcvXMcXk
nevím jestli je i video záznam, možná někdo v archívu zapátrá. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Bulhar 13/5/2011, 11:01

At je to s tou generací jakkoliv,Boží zásah je stejně blízko,jsou přece i jiná proroctví.Pro mě bylo také klíčové,že generace roku 1914 nepomine,a když to padlo,víru v blízký Boží zásah jsem neztratil,mám ji dodnes.Tím neříkám,že ty změny ohledně generace mě nechávají klidným,to ne.Největší šok pro mě byl,když
se z generace ničemných stala generace pomazaných.Ted už generaci neřeším,jako by nebyla.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Anonymní 13/5/2011, 11:08

Přátelé.

Bulhare, to děláš správně. Stal jsi se věřícím kvůli generaci, nebo kvůli Krista, že jsi v něj uvěřil? Omlouvám se, možná k této fázi taky budeš muset teprve dojít, že? :-)

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Bulhar 13/5/2011, 11:28

Je pravda,že víra a vztah k Bohu a Kristu by neměl být podmíněný ani generací,ani Božím zásahem,ani věčným životem.Jde přeci o víru a vztah,ne o to něco dostat.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Anonymní 13/5/2011, 11:41

Přátelé.

Bulhare, jsi na dobré cestě. :-)

I když ne všichni, ale historie SJ ukazuje, že k nim přicházeli většinou lidé ze zištných důvodů, když jim jakoby nic nenabízí, třeba brzký konec světa, tak počty klesají.

O čem to tedy celé je? Věřím tomu, že časm všichni ti, kteří k nim přišli ne ze zištných důvodů, od nich zase odejdou, jak se to ostatně stále děje, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Bulhar 13/5/2011, 12:03

Je pravda,že mnozí odešli,když se nedočkali Armageddonu,také je pravda,že mnozí zase jsou SJ desítky let,mnohdy celý život,až do smrti,přestože Boží zásah ještě nepřišel.A vytrvali přes mnoho těžkostí.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Generace....

Příspěvek  Jesen 13/5/2011, 21:20

Bulhar napsal:Je pravda,že mnozí odešli,když se nedočkali Armageddonu,také je pravda,že mnozí zase jsou SJ desítky let,mnohdy celý život,až do smrti,přestože Boží zásah ještě nepřišel.A vytrvali přes mnoho těžkostí.

Je také pravda, že velké množství křesťanů v dějinách, kteří mimochodem nebyli vedeni lidmi známými podle výkladu SV jako VRO, věřili v příchod Ježíše Krista a za svého života se jej nedočkali, ale ve víře vytrvali.

Vím, že oklamané ovečky mezi SJ jsou často pšenicí, ale JHVH bude soudit plevel, který si dovolil mluvit namísto Boha ( viz muž bezzákonosti z 1.Tess. ). Za rozdělení rodin, přátel, nelaskavost smrt blízkých lidí ( krev, deziluze a odmítnutí ...).

Jak daleko jde duchovní slepota oklamaných oveček je vidět z toho, že nejsou schopni si přiznat prostou pravdu a falešných proroctvích (různé roky Armagedonu), lžích (o různých naukách, překrucování bibl. textů, známá fakta o registraci, ap.) a nelaskavost (vynucená vastěhování rodin SJ z bytů spojených se sály království, náhradní civilní služba )

Je mi to líto, ale je to skutečný stav. Věřím, že oklamané ovečky, pokud se upřímně snaží Bohu sloužit a mají k němu osobní vztah, pak je Bůh nemůže odsoudit, přestože nevědomě ubližují sobě i ostatním.


Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Bulhar 15/5/2011, 12:29

Jesene,díky za tvé názory,budu o nich přemýšlet.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Anonymní 14/10/2011, 11:39

Přátelé.

Tady je jasný důkaz, jak u SJ většinou určité věci vyšumí

Symboly přijímalo. Tento údaj se týká celkového počtu pokřtěných bratrů a sester, kteří na Památné slavnosti přijímali symboly. Odpovídá toto číslo skutečnému počtu pomazaných křesťanů, kteří jsou ještě na zemi? Nutně ne. Někdo se totiž může mylně domnívat, že má nebeskou naději. Důvodem mohou být například dřívější náboženské názory nebo určitá duševní či citová nevyrovnanost. Přesně nevíme, kolik pomazaných křesťanů na zemi ještě je, a ani to vlastně vědět nepotřebujeme. Vedoucí sbor nemá žádný jmenovitý seznam těch, kdo přijímají symboly, protože neexistuje žádná celosvětová síť pomazaných. (citace SV z 15.8.2011, Otázky čtenářů)
Když to tedy vědět nepotřebují, proč se počítá, kolik přijímalo symboly v každém sboru? Když to nepotřebují, určitě mají jiný upozorňující důkaz, že se blíží "určitě" konec, než ten, že se snižuje počet těch, kteří přijímají symboly. Kdypak se dočkáme vyšumění ohledně přijímání krve, respektive transfuze krve, co? Wink


Naposledy upravil yxoxs dne 14/10/2011, 13:11, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  zbysek 14/10/2011, 12:31

yxoxs napsal:Když to tedy vědět nepotřebují, proč se počítá, kolik přijímalo symboly v každém sboru?
Hlavně citované odpověď slouží jako důkaz identity VRO. Kdo je to? Dle učení SV ostatek těch, kteří mají nebeskou naději. Tedy někteří z těch, kteří přijímají symboly. Jenže, citovaná odpověď jasně říká, že lidi přijímající symboly fakticky nikoho nezajímají. Kdo je tedy ve skutečnosti tím VRO? Zjevně pár lidí ve vedení, kteří se schovávají za jakýsi kolektiv, jehož názory ovšem neberou v potaz (co kdyby svou nebeskou naději chápal mylně, že?). Mají všichni lidi ve vedení nebeskou naději? Co když to také někteří z nich chápou mylně, například z důvodů nějaké duševní nevyrovnanosti, kterou se jim daří před ostatními zakrývat?

Zkuste mi někdo z aktivních SJ vysvětlit, proč si myslíte, že to není obyčejný podvod? Na vás?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  sazeč 14/10/2011, 18:48

Před 2 lety přijímali symbol asi ne snižující počet oproti 8000, ale zvyšující počet na
10 000. Letos kolik přijímalo? SV nedostávám. Dík.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Generace, která nepomine ... Empty Re: Generace, která nepomine ...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru