Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

3 posters

Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Alea 20/4/2014, 00:09

Přeji všem krásnou neděli Zmrtvýchvstání Pána! Přikládám odkaz na video, které mě osobně velmi povzbuzuje a působí majestátně. Myslím, že tak nějak mohlo vzkříšení Pána skutečně vypadat.

https://www.youtube.com/watch?v=S8zqCqCBEhs

Náš Pán žije!
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  sazeč 20/4/2014, 12:02

Milá Aleo,

děkuji. Lepší, působivý odkaz jsem asi neviděl. Přeji ti a všem přítomným radostnou událost vzkříšení Pána.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Styvi 20/4/2014, 14:39

Zdravím.
Moc hezké video. Děkuji.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Alea 21/4/2014, 16:08

Milí Sazeči a Styvi, moc mne potěšilo, že vás video povzbudilo a líbilo se. Mám velikou radost, když vidím, jak Vás Pán oslovuje a jak vaše srdce odpovídá.

Myslím, že v době Velikonoc by člověk měl žít s Kristem a přemýšlet o něm a spoluprožívat Jeho lásku v sobě. Náhodou jsem v této době objevila ještě další úchvatnou věc, tak dávám malý přídavek. K době Veliké Noci se velmi hodí a poukazuje na to, oč by nám v křesťanství mělo jít především - a to je láska. Bůh JE LÁSKA, není to pření se o pravdě, není to ani moudrost a inteligence, (ač ji má a dává) ale je LÁSKOU. Láska je největší ze všeho a jen díky lásce můžeme jednou vidět Boha. Proto řekl sv. Pavel, že nebudeme-li mít lásku, nejsme nic - jen řinčícím kusem mosazi, který sice do světa křičí, že je křesťan, ale prázdně a tím i marně. Protože netáhnou slova, ale příklady. K Bohu nás nevede rozum, ale hořící srdce. Jedině pak máme pravou víru. Protože už to není víra "vyčtená" a "potvrzená pravdami druhých", ale je to víra osobní a silná.

Přeji krásné spoluprožívání svátečního období!

https://www.youtube.com/watch?v=P80IUkY0h8Y

Dané písni v odkazu chybí slova a proto přikládám. Jmenuje se POVĚZ UPŘÍMNĚ a slova složila sv. Terezie z Avily, v chvílích mystického spolubytí s Kristem.

Pověz upřímně, pověz nám,
pravdo Ježíši,
co tě z nebe stáhlo k nám,
spanilý Ježíši.
Tys světa láska a radost,
milý Ježíši,
zapal v mém srdci svou milost,
ohnivý Ježíši.
Vem mé srdce a dej mi své,
dobrý Ježíši,
učiň, ať ze dvou jedno je,
laskavý Ježíši.
Co se v něm nelíbí, vyčisť,
čistý Ježíši,
abych byl vždy od zlého čist,
milostný Ježíši.
Bez tebe nechci zde žíti,
choti Ježíši,
lépe mi s tebou umříti,
živote Ježíši.  I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Anonymní 21/4/2014, 16:26

Jen k těm velikonocím, nevím proč jste z toho tak vzrušení? Pán přeci říkal, že kdykoli si budeme připomínat jeho smrt, už Toto samotné vůbec nedávalo podnět k tomu, co činí SJ, ale ani to co se děje v těchto dnech v jiných sektách. Proto správně je apel na lásku, ale bez těch všech ceremonií a modloslužeb, nemyslíte? Smile Jde o souznění v duchu a lásce, k tomu nepotřebuji ten humbuk kolem.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Alea 21/4/2014, 16:53

Nevím co myslíš tím humbukem?  Smile Dala jsem sem píseň, protože dává prostor k duchovnímu hloubání a posiluje lásku k Ježíši. Jinak žádný humbuk kolem sebe nemám, ani neprožívám, taky ho nepotřebuji  Wink

P. S. Ale dělat "humbuk" (evangelium) kolem Kristova Zmrtvýchvstání budu, protože to je jediná věc, na které skutečně záleží.  Smile 
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Anonymní 21/4/2014, 19:13

Myslel jsem to obecně, ale je skutečně zarážející, že právě v tomto období "velikonoc", vnímám vždy tyto zvýšené reakce a projevy lásky apod., tak nevím čím to je, když tento projev lásky, si máme projevovat kdykoliv a tedy i pak konat to, co v prvním století bylo běžné, když se sešli křesťané, lámaly chleba, ne?! Smile Buď jsem s Kristem cele spojen, tedy moje prožitky a zkušenosti prostě zračí to, o čem píšeš a co je vlastně evangelium, nebo naznačují tyto každoroční emoční projevy na nevyrovnanost víry, ale Aleo tím nemyslím nebo neútočím na tebe, jen to ve mě vyprovokovalo tuto úvahu, nic víc. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Alea 21/4/2014, 19:39

yxoxs napsal:když tento projev lásky, si máme projevovat kdykoliv a tedy i pak konat to, co v prvním století bylo běžné, když se sešli křesťané, lámaly chleba, ne?! :)Buď jsem s Kristem cele spojen, tedy moje prožitky a zkušenosti prostě zračí to, o čem píšeš a co je vlastně evangelium

Souhlasím s Tebou. Myslím, že život křesťana je celý o pravidelnosti a spoluprožívání s Kristem na denní bázi...nicméně já se často vracím osobně i virtuálně k některým známým v určitých významných obdobích, která pro křesťany znamenají přece jen něco víc než běžné dny - nevím jak to máš Ty, ale já opravdu věřím, že Kristus byl v tomto období vzbuzen a proto pro mne toto období znamená víc než jiné. Připomínám si jej celý rok, nicméně toto "výročí" pro mne třeba hodně znamená - asi tak nějak jako pro manžele když mají výročí svatby - projevují si lásku celý rok, ale jistě by se nikdo nepozastavoval nad projevy lásky "slavnostnějšího rázu" v den jejich výročí. Stejně tak vnímám třeba i svátek narození a poté i Zmrtvýchvstání Krista.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Vzkříšení Pána - požehnané svátky! Empty Re: Vzkříšení Pána - požehnané svátky!

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru