Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vysvobození je na dosah

+7
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
OOO
Petr Štefek
Sissi
Aleš
Michal
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Michal 28/7/2006, 15:59

"Typ" pro ty, kdo ještě neví, kam o víkendu zajít ...

- viz http://www.straznavez.cz/Zdomova/vysvobozenijenadosah.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Aleš 28/7/2006, 20:07

Z programu sjezdu: Pátek 15.55 "Jehova opatřuje únik"By mohlo být zajímavé. Jistě je to návod jak se dostat bez psychické újmy z organizace.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Sissi 29/7/2006, 22:28

Proč mě dneska večer chytl takový nepopsaný pocit ze sbalit a projet se přes půl republiky, abych tam zítra jen nakoukla?

Škoda, že ten pocit nepřišel dřív ....

Sissi study
Sissi
Sissi

Female Poeet p?íspivku : 4
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 29. 07. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Pro Sissi

Příspěvek  Alžběta 29/7/2006, 22:46

V tom horku... Nech pocit pocitem, buď ráda, že nemáš úžeh. Já jsem byla na sjezdu jen v pátek v Bratislavě, a úúúplně mi to stačilo. Nech si tu energii a chuť na podzim. Vždyť víš, kolik těch sjezdových dní za rok je!

Alžběta
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Pro Alžbětu

Příspěvek  Sissi 29/7/2006, 22:52

Taky pravda ... takhle jsem se rozhodovala i na Památnou slavnost, chtěla jsem tam ... tajně jsem si to přála .... pak jsem se pohádala s mamkou, zavolal mi snoubenec, tak jsem od toho upustila ....

Sissi study
Sissi
Sissi

Female Poeet p?íspivku : 4
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 29. 07. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Petr Štefek 30/7/2006, 08:37

Nechci nijak zpochybňovat myšlenku, že vysvobození je na dosah. Je jisté, že doba je zlá a je potřeba nějaké nápravy. Ale kolikrát za svých 30 let v organizaci jsem tento námět a jemu podobné slyšel. A ani to by nebylo na závadu, pokud by VRO nehřměl stále, že je konec za dveřmi, a přitom skupuje pozemky, staví sídla atd...... Jinými slovy to vidím tak, že pro pěšáky z řad SJ je konec za dveřmi, takže tvrdě pracujte pro záchranu lidí (ať je co nejvíce dobrovolných darů), a my VRO budeme dál zpravovat a rozšiřovat Pánův majetek, vždyť stavění takových gigantů jako je vzdělávací středisko v Pattersonu ve státě New York a jim podobné jsou v zájmu díla.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Aleš 30/7/2006, 12:37

Přidám jednu vzpomínku ze sjezdu: Zvláštní sjezdový den se konal v Jičíně. Z Prahy přijel řečník, br. L.Müller. Pořadatelům vytkl, že tam není zrcadlo a on, který si bere na každý proslov jiného motýlka si jej nemá jak upravit. Na další proslov opravdu nastoupil s jiným motýlem. Vykládal povzbudivé myšlenky a v tom se po nějaké báječné perle odmlčel ...."no tak, čekal jsem potlesk?" řekl se šťastným výrazem a rozhlédl se. Zazněl váhavý potlesk a Müller kvitoval spokojeným úsměvem. Pokračoval ve vyprávění, až se opět dostal ke zvýšení hlasu jako komentátor před gólovou šancí .... a následovala pauza a výzva " no co je, opět jsem čekal potlesk!" Na pokyn vstřícně předposraného br. Šimečka v první řadě se hala opět roztleskala. To byl můj vrcholný zážitek ze sjezdu. Nepřeháním, opravdu se to tak stalo, slyšely to všechny sbory severovýchodních Čech. Byl to sjezd v Jičíně ve sportovní hale někdy kolem roku 1996.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  OOO 30/7/2006, 12:47

Tuto Alešovu zkušenost ,jsem si z "Runcajzova" města odnesl také..Já byl okřiknut,že místo poslouchání "podnětného"proslovu mířím do áleje kolem "Valdic"..tam mne potkal jeden významný"řečník" a sám uznal ,že čeho je moc toho je příliž..Pak na konci sjezdového dne byl na podiu a chválil průběh sjezdu a kritizoval ty co chodí za "sjezd"..co dodat? bounce


Naposledy upravil dne 31/7/2006, 04:06, celkově upraveno 2 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  OOO 31/7/2006, 04:01

Tak co nám " vypotil"V.R.O. ? Už ví čas "Armagedonu"?.Název těchto sjezdů volil pěkně,vždy mne "navnadil" ,že už to ví..Pak to zase vyšumnělo a nic"nového" nepřišlo.Byl však ohlušující potlesk jako na sjezdech strany a vlády.Po čase, už nebylo naco se těšit..Jak to bylo u tohoto sjezdu?Byl tam nějaký "průlom" v něčem?Kdo tam byl..?Podá nám informace..?aby nám něco neuteklo!! study sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Alžběta 31/7/2006, 08:27

Nic moc. Manžel říkal, že kdybychom přišli za 10let, pořád to bude stejné.
Mě osobně se zdá, že začíná být na "tapetě" normální způsob života. Když jsem já byla mladá, tak se tak často průkopnická nevystrkovala. Často i na shrom. říkají, takové ty věty pro mladé o prioritách atd. Jestli chtějí jen tak spokojeně žít (samozřejmě jako SJ) nebo naplno jako SJ sloužit. Že žijeme jako rodina spořádaně, bez afér, jsme soběstační, nežijeme na sociálních dávkách poctivě oba pracujeme, je asi malé svědectví.

V pátečním programu 16:55 velmi brojili proti jakýmkoli jiným názorům, tudíž i proti tomuto diskuznímu fóru. Jak už jsem ale psala, byli jsme tam jen jeden den a to v pátek. Doba, kdy jsem tam byla celý sjezd, je dávno pryč. Navíc nevidím důvod, proč své děti, manžela (i sebe) nutit, v takovém vedru tam být všechny dny.

Alžběta
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Petr Štefek 31/7/2006, 09:59

Asi opravdu nic moc. Na sjezdu jsem díky Bohu nebyl, ale pročítal jsem si sjezdový program a zdá se mi, že jsem se vrátil o třicet let zpět. Nejsilnější je závěr sjezdu. Vysvobození prostřednictvím BK je na dosah... Stále očekávejte blížící se Jehovův den, nebo Jehova opatřuje únik atd.... A nejvíce mě padl do oka námět - JEHOVA NĚŽNĚ PEČUJE O LETITÉ. Jehova určitě, ale starší ve sborech alespoň tady v Brně ani nevědí, kde ty jejich letité ovečky bydlí a jak žijí. Potom přijde do sboru milující pastýř a oznámí, že ta a ta letitá sestra či bratr zemřel, a všichni se diví.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/8/2006, 00:13

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 11:35, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Falešný prorok

Příspěvek  Tonda 1/8/2006, 12:03

To o tom proroku to stojí za zmínku na poslední přednášce z úst představitele vedoucího sboru doslova zaznělo: "V dnešní době máme prorockého Věrného Rozvážného Otroka, který nám říká co v dohledné době přijde a co musíme udělat!" Jak toto koresponduje třeba s tímto: kniha "Můžeš žít navždy v pozemském ráji" str.154 ...Bible také řekla, že všechny tyto věci postihnou generaci, která byla naživu v roce 1914....
...Mat 24:34,14 Kterou generaci mínil Ježíš? Měl na mysli generaci lidí, kteří žili v roce 1914. Lidé, kteří ještě zbývají z této generace, jsou nyní již velmi staří. Ale někteří z nich se dožijí konce....Můžeme si tedy být jisti, že za krátko skončí v Armagedonu Všechna ničemnost....

Bylo to proroctví? TO JISTĚ ANO! A SPLNILO SE? NE! A co to znamená? Nebylo předpovězeno že falešní proroci budou prorokovat v Božím jménu věci které se nesplní?

Tonda
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Hvězdlický 1/8/2006, 13:14

5. Mojžíšova (Deuteronomium) 18:20 Avšak prorok, který se opováží mluvit v mém jménu slovo, jež jsem mu nepřikázal mluvit, nebo který mluví ve jménu jiných bohů, ten prorok zemře.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Petr Štefek 2/8/2006, 09:35

Vždy zdůrazňovali, že VRO není neomylný. Jak je to potom v souladu s pravým Božím prorokem ?
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Hvězdlický 2/8/2006, 15:41

Pravý Boží prorok byl Jehovou ustanoven. Tito jsou samozvanci.

To prohlášení, že VRO není neomylný, byl jen způsob, jak umlčet nespokojence. Ale při tom platila zásada, nepředbíhat a poslouchat pokyny. Bratři jsou vedeni svatým Duchem.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Aleš 4/8/2006, 23:12

Řekl bych, že sjezd se jim vydařil. Nezávisle za mnou přišli dva lidé z mého bývalého sboru a oba vyprávěli o nějakém šíleném programu zacíleném proti internetu a jak je nutné zavřít stránku, když je tam např o nevyjasněném financování pomoci SJ v New Orleansu. Oběma se připomněly ztracené peníze vybrané na záplavy v r. 2002 v ČR. Oba se mě ptali, jestli o tom něco bližšího nevím.


Naposledy upravil dne 5/8/2006, 07:47, celkově upraveno 1 krát
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/8/2006, 23:24

Přesně tak, a pak bylo vysvětleno, že jim tuto myšlenku vlastně vnuknul satan, no blázinec.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Old.Stloukal 5/8/2006, 19:41

VN-NSSJ MĚNÍ SVOJE NÁZORY TAK, JAKO SE MĚNÍ POČASÍ! TAK TO BOHUŽEL U NICH BYLO A V SOUČASNOSTI TO V NEZMĚNĚNÉ PODOBĚ POKRAČUJE. JE MI Z TOHO SMUTNO JAK JSEM JIM MOHL TAK DLOUHO DŮVĚŘOVAT. BYLO TO PROTO ŽE TEHDY NEBYLO TOLIK MOŽNOSTÍ SI OVĚŘIT ZDA NÁS NEKLAMOU. BOHU ŽEL KLAMALI. ŘÍKALI ŽE VĚRNÝ A ROZVÁŽNÝ OTROK JE V DUCHOVNÍM SPOJENÍ PŘÍMO S BOHEM A NEMŮŽE SE MÝLIT. KLAMALI MOŽNÁ I SAMI SEBE. NEBO TO BYL ZÁMĚR OD SAMÉHO POČÁTKU?

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Aleš 5/8/2006, 20:55

Old.Stloukal napsal: NEBO TO BYL ZÁMĚR OD SAMÉHO POČÁTKU?
K naší smůle asi ano - viz www.strasnavez.cz
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Old.Stloukal 10/8/2006, 19:54

Petr Štefek napsal:Vždy zdůrazňovali, že VRO není neomylný. Jak je to potom v souladu s pravým Božím prorokem ?

POKUD VÍM TAK V DOBÁCH DŘÍVĚJŠÍ TVRDILI, ŽE VĚRNÝ A ROZVÁŽNÝ OTROK JE VE SPOJENÍ S BOHEM, TEDY JE NEOMYLNÝ A DÁVÁ SVÝM OVEČKÁM POKRM V PRAVÝ ČAS, PO CELÉ ZEMĚKOULI.

TO ŽE NENÍ OMYLNÝ ZAPOČALO AŽ NĚKDY V LETECH 1998 - 1999. JEJICH TEORETICKÉ- DOGMATA SE MĚNÍ DLE POTŘEBY VN- NSSJ DLE POKYNŮ Z ÚSTŘEDÍ V BROOKLYNU.

JEŠTĚ PO TAK ZVANÉ NĚŽNÉ REVOLUCI, KDY DĚLALI PRO VEŘEJNOST SHOU S ŘÍZEČKAMI ZADARMU TO TVRDILI.

NECHŤ BŮH NÁM POMÁHÁ BÝTI DOBRÝMI KŘESŤANY A NÁSLEDOVNÍKY JEŽÍŠE KRISTA.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Hvězdlický 14/8/2006, 21:26

JEŠTĚ PO TAK ZVANÉ NĚŽNÉ REVOLUCI, KDY DĚLALI PRO VEŘEJNOST SHOU S ŘÍZEČKAMI ZADARMU TO TVRDILI.

To byl jediný sjezd, na který rád vzpomínám, a který mi něco dal...

Kazatel 5:17 Hle, co jsem shledal: Je dobré a pěkné, aby člověk jedl a pil a měl se dobře při veškerém klopotném pachtění pod sluncem v časných dnech života, které mu dal Bůh, neboť to je jeho podíl.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Old.Stloukal 19/8/2006, 20:54

[quote="Slavík Svatopluk"]
To byl jediný sjezd, na který rád vzpomínám, a který mi něco dal....Kazatel 5:17 Hle, co jsem shledal: Je dobré a pěkné, aby člověk jedl a pil a měl se dobře při veškerém klopotném pachtění pod sluncem v časných dnech života, které mu dal Bůh, neboť to je jeho podíl.

JSEM TOHO NÁZORU, ŽE MI TÁKÉ MNOHO DAL. POZNAL JSEM, ŽE JIM NEJDE O POKORU, ALE O POTRŽENÍ TOHO, JAK BOHATÁ A MOCNÁ JE TATO NÁBOŽENSKÁ SPOLEČNOST.

PROTO SLOVY PÍSMA JE VHODNÉ JIM PŘIPOMENOUT PODLE
1 TIMOTEOVA : 1
Napomínám pak, aby především činěny bývaly pokorné modlitby, prosby, svaté žádosti a díků činění za všelijaké lidi.

ZAČALI MI OTEVÍRAT OČI, ŽE VN Z BROOKLYNU NEJDE O UCTÍVÁNÍ JEŽÍŠE KRISTA, ALE CHTĚLI, BY SE JIM DOSTALO UZNÁNÍ OD LIDÍ JAKO ORGANIZACI A JEJICH NÁČELNÍKŮM.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  drobeček 3/9/2006, 09:22

Olda napsal:
JSEM TOHO NÁZORU, ŽE MI TÁKÉ MNOHO DAL. POZNAL JSEM, ŽE JIM NEJDE O POKORU, ALE O POTRŽENÍ TOHO, JAK BOHATÁ A MOCNÁ JE TATO NÁBOŽENSKÁ SPOLEČNOST.

ZAČALI MI OTEVÍRAT OČI, ŽE VN Z BROOKLYNU NEJDE O UCTÍVÁNÍ JEŽÍŠE KRISTA, ALE CHTĚLI, BY SE JIM DOSTALO UZNÁNÍ OD LIDÍ JAKO ORGANIZACI A JEJICH NÁČELNÍKŮM.


Ezechiel 34,1-31 (EKUM)

34,1 I stalo se ke mně slovo Hospodinovo:
34,2 "Lidský synu, prorokuj proti pastýřům Izraele. Prorokuj a řekni těm pastýřům: Toto praví Panovník Hospodin: Běda pastýřům Izraele, kteří pasou sami sebe. Což pastýři nemají pást ovce?
34,3 Pojídáte tuk, oblékáte se vlnou, porážíte vykrmené, ale ovce nepasete.
34,4 Neduživé jste neposílili, nemocné jste neléčili, polámanou jste neovázali, zaběhlou jste nepřivedli nazpět, po ztracené jste nepátrali, panovali jste nad nimi násilně a surově.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Old.Stloukal 3/9/2006, 17:25

drobeček napsal:
Ezechiel 34,1-31 (EKUM)
34,1 I stalo se ke mně slovo Hospodinovo:
34,2 "Lidský synu, prorokuj proti pastýřům Izraele. Prorokuj a řekni těm pastýřům: Toto praví Panovník Hospodin: Běda pastýřům Izraele, kteří pasou sami sebe. Což pastýři nemají pást ovce?
34,3 Pojídáte tuk, oblékáte se vlnou, porážíte vykrmené, ale ovce nepasete.
34,4 Neduživé jste neposílili, nemocné jste neléčili, polámanou jste neovázali, zaběhlou jste nepřivedli nazpět, po ztracené jste nepátrali, panovali jste nad nimi násilně a surově.34,5 Jsou rozptýlené, jsou bez pastýře; staly se potravou veškeré polní zvěři a zůstávají rozptýleny.
34,6 Mé ovce bloudí všude po horách, po kdejakém vysokém pahorku, jsou rozptýleny po celé zemi a není, kdo by je hledal, kdo by po nich pátral.
34,7 Slyšte tedy, pastýři, slovo Hospodinovo:
34,8 Jakože jsem živ, je výrok Panovníka Hospodina, mé ovce jsou loupeny a stávají se potravou veškeré polní zvěři, protože nemají pastýře a moji pastýři mé ovce nehledají; pasou sami sebe, ale mé ovce nepasou.
34,9 Proto, pastýři, slyšte slovo Hospodinovo!
34,10 Toto praví Panovník Hospodin: Hle, chystám se na ty pastýře, budu je volat k odpovědnosti za své ovce. Nedovolím jim už pást ovce, aby místo nich pásli sami sebe. Vysvobodím své ovce z jejich chřtánu, nebudou jim potravou."
34,11 Toto praví Panovník Hospodin: "Hle, já sám vyhledám své ovce a budu o ně pečovat.
34,12 Tak jako pastýř pečuje o své stádo, když je uprostřed svěřených ovcí, tak budu pečovat o své ovce a vysvobodím je ze všech míst, kam byl rozptýleny v den oblaku a mrákoty.
34,13 Vyvedu je z národů a shromáždím je ze zemí a přivedu je do jejich země. Budu je pást na izraelských horách, při potocích a na všech sídlištích v zemi.
34,14 Budu je pást na dobré pastvě; jejich pastviny budou na výšinách izraelských hor. Budou odpočívat na dobrých pastvinách, budou se pást na tučné pastvě na horách izraelských.
34,15 Sám budu pást své ovce a dám jim odpočívat, je výrok Panovníka Hospodina.
34,16 Ztracenou vypátrám, zaběhlou přivedu zpět, polámanou ovážu a nemocnou posílím, kdežto tučnou a silnou zahladím. Budu je pást a soudit."
34,17 "Pokud jde o vás, mé ovce, toto praví Panovník Hospodin: Hle, já vykonám soud mezi ovcí a ovcí, mezi berany a kozly.
34,18 Což je vám málo vypásat nejlepší pastvu? Proč zbytek pastvy zašlapáváte nohama? Pijete nejčistší vodu; proč tu ostatní nohama kalíte?
34,19 A moje ovce se mají pást na tom, co jste nohama zašlapali, a pít to, co jste nohama zkalili?
34,20 Proto o nich praví Panovník Hospodin toto: Hle, já vykonám soud mezí ovcí vykrmenou a ovcí hubenou,
34,21 protože odstrkujete bokem a plecemi všechna neduživá zvířata a trkáte je svými rohy, takže jste je rozptýlili mimo stádo.
34,22 Já zachráním své ovce a nikdo je už nebude loupit. Já vykonám soud mezi ovcí a ovcí.
34,23 Ustanovím nad nimi jednoho pastýře, který je bude pást, Davida, svého služebníka. Ten je bude pást a ten bude jejich pastýřem.
34,24 Já Hospodin jim budu Bohem a David můj služebník, bude uprostřed nich knížetem. Já Hospodin jsem promluvil.
34,25 Uzavřu s nimi smlouvu pokoje a odstraním ze země dravou zvěř, takže i na poušti budou moci bezpečně sídlit a spát v divočině.
34,26 Obdařím je i okolí svého pahorku požehnáním a v pravý čas sešlu vydatný déšť; budou to deště požehnání.
34,27 Polní stromoví vydá své ovoce, země vydá svou úrodu a budou na své roli v bezpečí. I poznají, že já jsem Hospodin, až rozlámu břevno jejich jha a vysvobodím je z rukou těch, kteří je zotročují.
34,28 Už se nestanou loupeží pronárodů a zemská zvěř je nebude požírat, ale budou sídlit v bezpečí a nikdo je nevyděsí.
34,29 Dám jim, aby byli sadbou k slávě mého jména. Nebudou už v zemi hynout hladem, už nebudou snášet hanbu od pronárodů.
34,30 I poznají, že já Hospodin, jejich Bůh, jsem s nimi a oni, dům izraelský, jsou mým lidem, je výrok Panovníka Hospodina.
34,31 Budete mými ovcemi, ovcemi, které já pasu, vy lidé, a já vám budu Bohem, je výrok Panovníka Hospodina."

VN - NSSJ A JINÝCH CIRKVÍ VEMTE SI Z TOHO PONAUČENÍ A JEDNEJTE V DUCHU TOHOTO PONAUČENÍ. PASTE SVÉ OVEČKY PRO SVÉHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA A NÉ PRO SVÉ EGO.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Vysvobození je na dosah Empty Re: Vysvobození je na dosah

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru