Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlak do stanice „Naděje“

+3
Hvězdlický
Alžběta
Michal
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Michal 2/7/2007, 16:29

Vlak do stanice „Naděje“
…Při zkoumání dopisu apoštola Pavla Hebrejcům jsem dospěl k závěru, že nejde jen o nesplněná časová proroctví, ale o mnohem závažnější věc - o samotný základ stavby. SJ skutečné postavení Krista vůbec nepochopili a tudíž na tomto základu nestaví….
– Zkušenost, kterou zaslal Zdeněk Bláha

Pokračování zde - http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/blaha.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Alžběta 2/7/2007, 21:52

No, ... stále sedím ve vlaku... již neagituji, ale asi hned tak nevystoupím. I když všechny 4 dnešní nové články jsou velmi zajímavé a přesvědčivé ... Asi bych měla být svědek Kristův . Jenže lepidlo z nálepky NSSJ se jen těžko odstraňuje. Zas mám o čem přemýšlet... Ty texty, které člověk notoricky znal uvedené v novém úhlu pohledu, to je fakt síla...
Díky bratře Bláho Smile
Dík zřizovateli tohoto webu Smile
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 3/7/2007, 10:37

Možná ti brání nezodpovězená otázka "a kam bychom šli"??

Učedníci skutečně neměli kam jít. U Krista jsou "slova života".

A SJ?? Také většinou neznají KAM jít.
Ke katolíkům, evangelíkům, letničářům, zůstat sami, ale jak splňovat "neopomíjejte společná shromáždění" a další požadavky??

Je to hodně otázek.

Odejít a nemít jakousi jistotu, to skutečně mnohdy nejde...

Já osobně tvé váhání asi chápu..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/7/2007, 11:12

Milá Alžběto,
tvůj postoj úplně chápu. Každý máme jinou situaci, jinou osobnost. Tohle je postoj, který zraje časem. Je moc dobře, že o tom přemýšlíš. Přeju ti moc Pánovo požehnání a vedení.

Dědo, píšeš
Učedníci skutečně neměli kam jít. U Krista jsou "slova života".
Máš pravdu, v případě učedníků to tak opravdu bylo.
Dneska je situace opravdu o hodně jiná.
To, jestli jsme u Krista, u jeho slov života, musíme rozhodnout sami. Křesťanských církví je mnoho. Všude v nich jsou křesťané.
Jenom SJ tvrdí, že jediní křesťané jsou oni a všichni ostatní jsou falešní. Je to metoda, kterou užívá každá totalita, event. sekta.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 3/7/2007, 11:40

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:31, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Vladislav Kulda 3/7/2007, 12:04

Pro Quaero!

Pěkný den! Tož děvčico, súhlasím s Tebů, taky to tak vidím. Dnes když mi někdo tvrdí, že není jiné cesty, jen ta jeho je jedině správná, tak jsem v pozoru.Stále více se utvrzuji, že jediná skutečná pravda je v písmech a pokud na něco není jednoznačná odpověď, tak to neřeším, ONI shora v pravý čas způsobí odhalení potřebných informaci. Jen jaksi nejsem schopen v dnešních rozporuplných časech přilnou k nějakému společenství věřících lidí, jste šťastní, že jste to dokázali. Prozatím setrvávám v hlubokých modlitbách, aby mě Bůh dovolil pochopit některé křesťanské společenství, kde bych cítil svůj duchovní domov. Mým současným chrámem jsou lesy a lučiny Horňácka, které mi poskytují klid k mým modlitbám a úvahám, mým kazatelským polem je naše prodejna a net, kde se realizuji, svěřuji se zde svými pocity. Dnes mám dostatek emailů, na které lidem odpovídám, na jejich otázky ohledně jejich víry, jejich duchovních potřeb i to je určitý druh možnosti kázat o našem Pánu, jeho záměrech s lidstvem. také chápu obavy Pavla / cepa /, zkušenost má podobnou, jako my všichni, co jsme odešli, nebo prohlédli a setrváváme u SJ, jak Pavel a jiní. Lidský činitel může z čisté, radostné víry udělat otrocké utrpení, které pak s láskou Krista nemá co činit.


Naposledy upravil dne 6/7/2007, 18:54, celkově upraveno 2 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/7/2007, 12:07

Pavle,
píšeš
pokud by to byl problém jen sekt a SJ a ostatních ne, tak proč jsou církve a nebo jinak proč církve mají své stanovy? A když je někdo poruší tak se s ním podle momentální nálady vedení té či oné církve naloží.
což je trochu o něčem jiném, než jsem psala já.
Nekomentovala jsem žádné stanovy, ale to že
Jenom SJ tvrdí, že jediní křesťané jsou oni a všichni ostatní jsou falešní. Je to metoda, kterou užívá každá totalita, event. sekta.
To opravdu nedělá ani jedna z křesťanských církví, které jsme navštívili. Berou ostatní křesťany s jiných církví jako svoje bratry a sestry.
Tvrzení - my jsme ti jediní, správní a ti všichni ostatní jsou falešní, dejte si na ně pozor - to je opravdu rys sekty, která tě chce uzavřít ve své skupině a izolovat od ostatních, nebo totalitní vlády, která tě nechce pustit za hranice.

Jinak píšeš
Co chcete s manželem v nově rozjíždějícím společenství nabídnout než opět jen vaše tedy liské pohledy, ale to dříve či později povede k tomu, co je vidět v každé církvi.

Pavle, asi jsi nás úplně nepochopil.
My nezakládáme žádné společenství ve smyslu náboženském, žádnou církev. Dokonce je to tam i ve stanovách napsáno.
Zakládat novou církev pokládám za nesmysl, protože dneska je taková nabídka, že si každý může vybrat, podle toho, kam ho Duch vede a zakládat novou je jako nosit dříví do lesa.

Protože každý jsme originál a vidíme Boha tak trochu po svém, tak v každé církvi nám něco bude víc sedět a něco míň. Na to, abychom to chtěli mít všechno po svém bychom museli být církví sami sobě a vždycky by měla jen jednoho člena - nás. Což ostatně někteří, kteří se nevyznačují tolerancí, taky dělají. Když zjistí, že v žádné církvi to nebude "po jejich" skončí tím, že zůstanou sami a izolují se od ostatních. Často pak docházejí k tomu, že na všech církvích pak vidí jen ty chyby. A snaží se alespoň to "svoje" prosazovat u některých jednotlivců se střídavými úspěchy.

To co zakládáme má účel toho, aby lidé, kteří ztratili důvěru v církev, a to nejen SJ, neztratili v konečném důsledku víru v Boha, aby nepřestali Boha hledat. Takže to je spíš taková lidská pomoc, aby ti, kteří odešli třeba od SJ, ale i odjinud, nebyli sami a překlenuli nějak to období mezi tím, než najdou někde nový duchovní domov.
Jmenuje se to proto "rozcestí" - není přece smyslem cestování stát pořád na rozcestí, ale smyslem je najít další cestu a vykročit po ní. Tak těm lidem chceme po tu dobu, než nějakou cestu najdou, dělat společnost, aby nebyli sami. Samota je totiž v téhle situaci někdy dost nepříjemná....
Někteří lidé jsou samostatní, snaží se hledat sami (třeba jako Vláďa Kulda a jiní) ale někteří třeba budou rádi za tu společnost.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 3/7/2007, 12:36

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:32, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/7/2007, 13:04

Pavle,¨na tu první otázku si odpovídáš sám
Z jednoho prostého důvodu, chtějí mít klid ......
Vidíš to takhle, já zas jinak, ale pro tebe je podstatné to, co vidíš ty, ne?

A k "tomu našemu rozcestí" - škoda, že si o nás myslíš, to co si myslíš, přitom se vůbec neznáme. Možná že je to právě proto....

Jinak tam píšeš taky:
Jste Bůh, že můžete pomoci do té míry, o které zde tak hezky píšeš?

....nemyslím, že můžeme suplovat Boha. Ale co můžeme a to chcete i Vy tedy si je jen vyslechnete a rozhodnutí necháte na nich, tak v tom případě OK, ale jinak se to neliší od vaší minulé služby u SJ,

Máš pravdu, rozhodně si nemyslíme, že bychom mohli jakkoliv suplovat Boha. Chtěli bychom "suplovat" člověka. A tím se to myslím liší od naší minulé služby u SJ, tam to často nešlo tak, jak bychom bývali chtěli. Chceme být těm lidem nablízku a jen je ujistit, že má cenu pořád hledat. Ujistit je o Boží lásce. O tom, že nás Bůh bere takové, jací jsme. Po odchodu od SJ je člověk dost sám a může mít různé myšlenky. Chceme jenom lidem pomáhat, nic víc.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 3/7/2007, 13:45

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:32, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/7/2007, 14:22

Pavle,
žádný "návod na pravdu" nemáme. Jsem ráda, že sis vlastně sám taky odpověděl.
Píšeš dobře, co člověk může udělat je, že se může rozdělit se o svůj pohled na Písmo a o svou zkušenost s Bohem.
Ale co už by neměl - nutit to druhému jako jedinou pravdu. Nic takového taky dělat nechceme.

Píšeš:
pak se opět dostáváme do stádia kdy si nemusíme být jisti, že to co učím je v souladu s učením mého Pána. A tento problém je přinejmenším problematický od doby kdy zemi opustili poslední učedníci JK nebo-li ti, kteří měli osobní kontakt s Pánem.

Nemusí to být až takový problém. To že tu už nejsou učedníci Pána není žádná tragedie.
To jsme jen mohli mít špatné pochopení v tom, že ti "vlci hltaví", co měli vtrhnout do sborů, bylo myšleno všude a ve všech skupinách. Jak víme, že to nebyl místní problém? Vždyť to byly vlastně Pavlovy dopisy jednotlivým sborům a my děláme, jako by to byly dopisy pro nás. Vždyť my vlastně čteme cizí dopisy! Nějaké poučení si z nich můžeme vzít, ale neznamená to přece, že tam všechno platí na nás, na dnešní dobu.
Takže učedníci tu sice nejsou, ale stejně jako učedníky - ale i ostatní v té době vedl svatý Duch, vede i dnes lidi, kteří touží Boha uctívat.
Vždyť to Kristus řekl jasně, že pošle pomocníka.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 3/7/2007, 14:56

ti "vlci hltaví", co měli vtrhnout do sborů, bylo myšleno všude a ve všech skupinách. Jak víme, že to nebyl místní problém? Vždyť to byly vlastně Pavlovy dopisy jednotlivým sborům a my děláme, jako by to byly dopisy pro nás. Vždyť my vlastně čteme cizí dopisy! Nějaké poučení si z nich můžeme vzít, ale neznamená to přece, že tam všechno platí na nás, na dnešní dobu.
Takže učedníci tu sice nejsou, ale stejně jako učedníky - ale i ostatní v té době vedl svatý Duch, vede i dnes lidi, kteří touží Boha uctívat.
Je to zajímavá myšlenka, že všechno v "těch dopisech" není určeno pro nás a naší dobu. SOUHLASÍM S NÍ.

. Souhlasím i s tím, že "vlci" jsou vlezlí všude.
Potom tedy zbývá jediné. (je můj názor) Brát tuto skutečnost vážně a místo toho hledat nějakou církev, kde je vlků trochu méně, dbát na radu Pána "nemějte s nimi nic společného".
NIC. Ani tu trošku dobrého co tam je.

Ten kousek roucha beránka, nebo pláště anděla světla, to nezachrání.

Takže mě osobně připadá nutnost společenství s nějakou církví, kterou si podle svého gusta (uší) vyberu, jako potřeba katolíka, čučet na obrázek, nebo sošku, aby byl vůbec schopen se k někomu modlit...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 3/7/2007, 15:52

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:33, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/7/2007, 08:00

Dědo,
jen pro upřesnění:

Píšeš:
Souhlasím i s tím, že "vlci" jsou vlezlí všude
Trochu to vypadá, že souhlasíš se mnou, ale já si nemyslím že jsou "vlci" všude. Naopak jsem psala:
To jsme jen mohli mít špatné pochopení v tom, že ti "vlci hltaví", co měli vtrhnout do sborů, bylo myšleno všude a ve všech skupinách. Jak víme, že to nebyl místní problém?
Nemyslím si, že by ti "vlci" znamenali absolutní odpadnutí - jak to učí SJ - nebo to, co píšeš ty, že by "byli vlezlí všude". Vypadá to spíš, že to Pavel myslel konkrétně na situaci tehdy, když je on opouštěl. (Píše tam totiž "po mém odchodu", takže možná věděl o někom, kdo tam tehdy byl a měl ty sklony.)
Z Písma se můžeme určitě poučit, ale aplikovat všechno na dnešní dobu po vzoru SJ, si myslím je nesmysl.

Pavle,
to jsem ráda, že to bylo jen přátelské varování. sunny
Nejdřív to tak moc nevypadalo, to je dobře, žes to myslel jen takhle.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 4/7/2007, 08:22

Vlci měli za úkol rozdělit stádo.

Skutky apoštolů 20:29,30 Nebo já to jistotně vím, že po mém odjití vejdou mezi vás vlci hltaví, kteříž nebudou odpouštěti stádu.
A z vás samých povstanou muži, jenž budou mluviti převrácené věci, aby obrátili učedlníky po sobě.

Rozumím tomu tak, že Pavel nebyl starším jediného sboru, ale mluvil (prostřednictvím dopisů) ke všem.

Po jeho odchodu (smrti) Nastalo velké štěpení.
Dnešní množství církví je ovocem těchto vlků...

To "absolutní odpadnutí" (jak se zmiňuješ) nemohlo nastat, protože pořád je zde směs pšenice a koukolu. Někde víc, někde méně, ale je.

Snahy o nápravu (Valdenští a další) byly ihned vlkem krvavě žlikvidovány..

Tak kterou církev chceš nabídnout jako čistou a neposkvrněnou Kristovu služebnici?????

Já osobně bych si netroufal obhajovat jakékoliv satanovo dílo, a při tom tvrdit, jak miluji Pána.

Ale jsou to jen moje názory a moje chápání (omezené asi věkem)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/7/2007, 09:05

Dědo, píšeš:
Dnešní množství církví je ovocem těchto vlků...
A nebo to může být ovocem toho, že se lidé snažili napravovat lidské chyby v církvi.
Př. Když do domu začne zatékat, než abych to spravila, jdu si postavit jiný, jenže ten má zase chybu, že vlhne odspodu, tak zas stavím jiný atd...A pořád se ptám, kde najdu ten dokonalý dům...
Je to možná jen ta touha po dokonalosti a neschopnost se smířit s nedokonalostí.

To "absolutní odpadnutí" (jak se zmiňuješ) nemohlo nastat, protože pořád je zde směs pšenice a koukolu. Někde víc, někde méně, ale je.
Tím pojmem "absolutní odpadnutí" jsem myslela to svědkovské - všichni jsou falešní, jakoby že absolutně všichni odpadli.
Takže souhlasím s tebou, že je zde pořád směs pšenice a koukolu, někde víc a někde míň, všude. Proto si myslím, že pořád má smysl pomáhat pšenici (a to kdekoliv), aby se jí dobře dýchalo.....

Snahy o nápravu (Valdenští a další) byly ihned vlkem krvavě žlikvidovány..
Neodvažuju si tvrdit, jestli to byly snahu o nápravu. Je fakt, že nám to tak historie předkládá. Ale historii vytvořili historici a známe to, jak to někdy bylo. I historici byli a jsou poplatní režimu....

Tak kterou církev chceš nabídnout jako čistou a neposkvrněnou Kristovu služebnici?????
Jasně, že žádná není dokonalá. Ale pořád je lepší být pšenicí v lánu obilí, kde je i nějaký plevel, než být osamělým kláskem někde u lesa.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 4/7/2007, 09:38

Jasně, že žádná není dokonalá. Ale pořád je lepší být pšenicí v lánu obilí, kde je i nějaký plevel, než být osamělým kláskem někde u lesa.

Jako s přirovnáním s tím souhlasím.

Je ale psáno, že naše srdce má sklon k špatnému, a je ochotno cokoliv omlouvat, aby to vypadalo jako dobré. Pro klid svědomí.

Mohu jen přát "každému hledači pravdy" aby našel ten LÁN pšenice.
Já na to nemám (po mých skušenostech nejen u SJ) vůbec žádnou odvahu..
Postačí mě místo lánu (v beránčím rouchu) "že se dva nebo tři sejdou" atd.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/7/2007, 09:55

Dědo,
Mohu jen přát "každému hledači pravdy" aby našel ten LÁN pšenice.
Já na to nemám (po mých skušenostech nejen u SJ) vůbec žádnou odvahu..
Já tě chápu, taky pro to hledání asi nemáš dobré podmínky.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 4/7/2007, 11:39

Já tě chápu, taky pro to hledání asi nemáš dobré podmínky.

Jedna z těch podmínek by byla, že se objeví nějaká nová církev.
Ty ostatní znám celkem dobře, takže podle mne je na výběr jen barva kabátu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/7/2007, 13:49

Jedna z těch podmínek by byla, že se objeví nějaká nová církev.
Ještě k tomu můžeš dodat, že by ale musela po všech stránkách souhlasit s tvými teoriemi a požadavky.

Myslím, že ale nejblíž skutečnosti byl tvůj výrok, který se týkal hledání církve.
Já na to nemám (po mých skušenostech nejen u SJ) vůbec žádnou odvahu..
Tohoto tvého výroku si vážím, protože si myslím, že je upřímný.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/7/2007, 14:31

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:33, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/7/2007, 14:49

1. Jana 3:23,24
A to je jeho přikázání: věřit jménu jeho Syna Ježíše Krista a navzájem se milovat, jak nám přikázal. Kdo zachovává jeho přikázání, zůstává v Bohu a Bůh v něm; že v nás zůstává, poznáváme podle toho, že nám dal svého Ducha.

Poznat se to dá, aspoň Jan to píše.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 4/7/2007, 20:38

V textu jsou slova "kdo zachovává jeho přikázání".
Jestli ale zachovává směsici Kristova přikázání a lidských (i když církevních) co potom??

Kristovo přikázání chápu jako Kristův zákon (asi proto se mu říká Nový zákon). A není to jen jedno slovo- "láska".

Ohledně zákona Jakub vysvětluje

Jakub 2:10 Nebo kdo by koli celého Zákona ostříhal, přestoupil by pak v jediném, učiněn jest všemi vinen.

Možná je větší svoboda a bez ohledu na Krista si každý může věřit jak chce, a dělat co chce.

Nevím, nechám se poučit.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/7/2007, 22:05

V textu jsou slova "kdo zachovává jeho přikázání".
V textu taky je, jaká přikázání -
A to je jeho přikázání: věřit jménu jeho Syna Ježíše Krista a navzájem se milovat, jak nám přikázal.
Je to jednoduché - dává to člověku svobodu a možnost nechat působit Ducha....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Hvězdlický 5/7/2007, 08:03

Je to jednoduché - dává to člověku svobodu a možnost nechat působit Ducha....

Ano. Je to jednoduché. Ale v slovech "jak nám přikázal".

Jinak by to byla svoboda, podobná dnešní demokracii. Každý si dělá co chce. (cochcárna)

Čím větší lumpárna, tím menší postih.

Jako v tom vtipu.

"Pane obžalovaný, kdybyste zpronevěřil 5000 Kč, tak vás zavřem, až zčernáte. Ale na tu cifru kterou máte s tolika nulama, nemáme tabulky. Jste zproštěn obžaloby"..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Vlak do stanice „Naděje“ Empty Re: Vlak do stanice „Naděje“

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru