Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Křesťanská literatura vhodná pro SJ

5 posters

Goto down

Křesťanská literatura vhodná pro SJ Empty Křesťanská literatura vhodná pro SJ

Příspěvek  Veronika 21/12/2007, 23:59

Už delší dobu přemýšlím o tom, co za křesťanskou literaturu bych mohla nabídnout Svědkům Jehovovým, aby je hned na pohled neodpudila a aby ji alespoň nekteří přijali - vzali si ji ode mne - a pak ji hned nevyhodili, ale alepoň do ní nahlédli...

Představuji si nějakou nejlépe tenčí knížku, brožurku, nebo i sešitek s jedním z evangelií, ale jiný než překlad NSSJ. Protože žiju v Německu, připadá v mém případě v úvahu něco od nečeského autora, aby byla naděje, že existuje překlad či originál v německém, polském a (nebo) ukrajinském jazyce. SJ z těchto zemí potkávám při jejich službě s časopisy. Pak už by pro mne nebyl problém na internetu najít nějaké internetové knihkupectví, kde by se dala koupit.

Jestli někdo z Vás, kdo jste byli SJ a nyní jste znovuzrození křesťané, myslím, že by jste mohli dobře posoudit, co by pro SJ bylo vhodné, aby je to neodradilo hned jak to uvidí, popř. si knížku či brožurku nevzali jen tak "na oko" a po mém odchodu ji hned nehodili do koše. (ale i s tím se musí počítat). Samozřejmě každý člověk, i SJ, je jiný, tak by bylo dobré mít víc různé literatury pro ně a podle vhodnosti situace nabídnout to či ono.
Taky myslím, že je důležité, jak vypadá obálka knížky, jak je silná či tenká, velká... A název. Těchto věcí si člověk všimne jako prvního.

Předem děkuji za Vaše tipy!

Veronika
Veronika
Veronika

Female Poeet p?íspivku : 49
Age : 55
vztah k organizaci : Jsem Starokatolička,nebyla jsem u SJ,ale mám mezi nimi známé.
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 05. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Křesťanská literatura vhodná pro SJ Empty Re: Křesťanská literatura vhodná pro SJ

Příspěvek  Černá ovce sboru 22/12/2007, 04:03

Doporučil bych knihu Velký spor věků od autorky Elen gould Whietové z.r.1858.Z této knihy napsané když byly Russelovi 2 roky pochází drtivá většina nauk od SJ,asi 95%.Kniha je ke stažení na netu,po přečtení několika kapitol jsem měl pocit,jako bych četl strážnou věž.Pochopil jsem,že Russel nebyl badatelem ale opisovatelem.Kniha se ihned stala světoznámým bestelerem,přepožena asi do 130 jazyků.Russel viděl nejspíš možnost rychle zbohatnout,když tyto texty vydával za své.Jedinopu významnou změnu udělal,když ozn. boha "Hospodin" nahradil zednářským slovem "Jehova".Whietová napsala 80knih,asi 400 traktátů a brožur a zůstalo po ní asi 60.000 stran rukopisného textu na biblická témata,zejména 2.příchodu JK.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Křesťanská literatura vhodná pro SJ Empty Re: Křesťanská literatura vhodná pro SJ

Příspěvek  stefan 22/12/2007, 10:45

Ja by som všetkým svedkom a exsvedkom, ktorí boli dlhé roky vystavení polopravdivým alebo prekrúteným informáciám asi zo všetkých možných oblastí odporúčal, aby čítali hlavne svedectva bývalých svedkov, ktoré im môžu byť veľmi blízke a kedy sa ich skryté postoje prejavia ako verejné. A potom by som veľmi odporúčal aby čítali knihy ako "dejiny kresťanstva", "história cirkvi", "cirkev na ceste"... proste dobrú a overenú literatúru od skúsených historikov. Je to preto, lebo počas života jedného svedka mu je v publikácii Strážna veža celý čas servírovaná len jedna stránka kresťanskej histórie a pohľad obyčajného svedka na dejiny kresťanstva a cirkvi sú takto veľmi skreslené.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Křesťanská literatura vhodná pro SJ Empty Re: Křesťanská literatura vhodná pro SJ

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 14/1/2008, 21:44

Já bych doporučil Hledání křesťanské svobody od R. Franze, která právě vyšla česky. Není ani tenká ani malá, ale pravověrný SJ si nepřečte asi ani jeden malý list "odpadlické literatury" a ten SJ který začne nově třídit informace na pravdivé a nepravdivé ji zhltne, protože bez stopy hořkosti odhaluje hloubku manipulace, které jsme byli obětí.
Také bych doporučil knihu Kay Arthurové Jak studovat svou Bibli. To není výklad, ale popis techniky studia, při kterém se já nyní dozvídám co opravdu v Bibli je.
Dále jsem objevil program Davar3 (česky) [You must be registered and logged in to see this link.] Obsahuje 6 českých překladů Bible, meziřádkové překlady (se Strongovými indexy), lexikony, synchronní vyhledávání textů, porovnávací režim atd ... I pouhým srovnáním biblických překladů s Překladem nového světa lze pochopit mnohé.
Přeji všem krásný den, nejlépe s knihou v ruce.

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Křesťanská literatura vhodná pro SJ Empty Re: Křesťanská literatura vhodná pro SJ

Příspěvek  dov 14/1/2008, 21:51

Tu Kay Artuhur jde koupit na této adrese [You must be registered and logged in to see this link.]

Je tam i spousta jiné vhodné literatury.
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Křesťanská literatura vhodná pro SJ Empty Re: Křesťanská literatura vhodná pro SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru