Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravidla diskuze

Goto down

Pravidla diskuze Empty Pravidla diskuze

Příspěvek  admin pavel 14/11/2013, 09:18

Naše mise:
Toto diskuzní fórum slouží k pomoci všem, kteří hledají nezávislé informace o organizaci svědků Jehovových - především stávajícím, odcházejícím a bývalým svědkům Jehovovým.

Vážení diskutující,

vítejte na diskuzním fóru, které je určeno pro všechny, kdo mají chuť konstruktivně diskutovat o dění v organizaci svědků Jehovových a o jejím učení (sekce "Svědkové Jehovovi sami sobě") a pro všechny ty, kteří odešli a  rádi by si ujasnili některé biblické nauky (sekce Bible, křesťanství, zkušenosti). Účelem tohoto fóra není vytvoření náhrady za smysluplné společenství věřících v církvi. Cílem je vytvoření platformy pro výměnu názorů, poznatků a zkušeností pro současné a bývalé členy náboženské společnosti Svědkové Jehovovi. Zřizovatelem tohoto fóra není žádná náboženská organizace.

Jak jsme poznali, lidé odcházejí z organizace z různých důvodů.  Jsou mnozí, kteří po letech přestali věřit ve „věrného a rozvážného otroka“, jak si říká vedení náboženské organizace SJ, ale setrvačnost, zvyk a zejména příbuzenské a společenské vztahy je nadále udržují v organizaci. Kromě vztahů je tu ještě další více skrytý činitel a to otázka: „A kam půjdeme?“ Organizace léta pracuje na tom, aby udělala jasnou dělící čáru mezi svými naukami, které nazývá pravdou a křesťanskými církvemi, které označuje jako falešné náboženství - „Velký Babylón“.
Rádi bychom, aby toto fórum sloužilo jako prostředek pro sdílení zkušeností a zároveň jako zdroj poznání o tom, co je „tam venku za zdmi organizace“ a  jaké jsou zkušenosti s Bohem a životem po odchodu.

Fórum je rozděleno do několika částí

Svědkové Jehovovi – tématická diskuze zaměřené na dění uvnitř organizace. Pro čtení a vkládání příspěvků je nutné být zaregistrovaný.
Bible a křesťanství – tématická diskuze co je skutečné křesťanství. Pro čtení a vkládání příspěvků je nutné být zaregistrovaný.

Provozní záležitosti – o provozu fóra. Dotazy a odpovědi na provoz. Přístup mají i anonymní.

Pravidla diskuze

Jak jsme poznali a denně poznáváme, lidé se chovají na diskuzích různě a pod pláštíkem anonymity si často dovolí více než v reálném životě a proto jsou stanovena pravidla.

Pravidla pro příspěvky
1. Je zakázáno vkládat vulgární slova, urážky, hanobení rasy, víry, národa.  Jakékoli porušování zákonů ČR nebude tolerováno.
2. Není dovoleno vkládat pornografický, okultní nebo spiritistický materiál nebo odkazy na něj.
3. Fórum není určeno k hrubému napadání osobní víry a osobního přesvědčení ostatních diskutujících. To zahrnuje:

 • Osobní útoky, pomluvy, osočování, urážky, hrubé výrazy, jejich zkratky nebo úmyslné zkomoleniny.


 • Rasově, národnostně, nábožensky, etnicky a sexisticky motivované urážky a pomluvy.


 • Nevkusné "vtipy".


 • Výhrůžky násilím, přímé i nepřímé.


4. V příspěvcích je zakázáno:

 • Přehnané používání VELKÝCH PÍSMEN, neúměrně dlouhé příspěvky a přehnané používání formátování.


 • Tapetování, offtopic, flame, spam, trolling, což zahrnuje:
  Jakýkoli odkaz či příspěvek zaslaný více jak 2x.


 • Zveřejňování stejných či podobných příspěvků nebo nesmyslných textů.


 • Opakované zveřejňování vláken a příspěvků na stejné téma.


5. V tématických diskuzích  je zakázáno:

 • Zahajování nových diskuzních vláken s cílem narušení chodu fóra.


 • Narušování chodu diskuzí (osobní útoky, odvádění od tématu).


 • Platí zákaz zakládání diskuzních „proti“ či „anti“ vláken, která jsou tématicky identická s existujícím fórem avšak jsou vedena stylem "anti".


6. Administrátoři a moderátoři.

 • Nejsou přípustné osobní útoky proti administrátorům a  moderátorům. Jakékoli stížnosti na jednání administrátorů/moderátorů jsou přípustné pouze na jejich účty formou soukromých zpráv nebo na jejich emaily.


 • Je zakázáno zakládat diskuzní vlákna, v jejichž obsahu se bude jakýmkoli způsobem komentovat administrační systém (administrátoři, stížnosti, rozbor systému, komentování interního dění či názory uživatelů na toto dění a věci s těmito tématy související). Posuzovacím faktorem nebude nutně název vlákna, ale jeho příspěvkový obsah

.

7.  Příspěvky nerespektující pravidla budou vymazány.
8. Trvalým narušitelům může být zablokován přístup – viz níže.

Práva administrátorů a moderátorů

1. Mazání příspěvků porušujících pravidla diskuze.
2. Zakázat čtení, smazat  či jiným způsobem upravit nastavení fóra a jeho vláken.
3. Upravit název fóra a vláken.
4. Přesunout vlákno nebo příspěvky do jiné složky.
5. Zastavit možnost přispívání (ban) uživateli dočasně nebo trvale buď po předchozím upozornění a nebo i bez upozornění.
6. Přidat, odebrat či jiným způsobem měnit moderátory a přispěvatele.
7. Zařazovat uživatele do skupin s různými právy přístupu. Čtenáři, přispěvatelé, apod.
8. Nastavovat hodnocení uživatele.
9. Administrátor může na základě vlastního uvážení povolit výjimku z pravidel. V tomto případě neplatí žádný precedens.
10.  Rozhodnutí moderátorů a administrátorů jsou konečná. Proti ustanovením všech pravidel a příslušným administračním krokům není žádné vyšší odvolání.
11.  Administrátoři/moderátoři nejsou odpovědní za zveřejněné příspěvky.

Skupiny uživatelů
Fórum je vytvořeno tak, že lze nastavit uživatelské skupiny s různými uživatelskými právy. Základní úroveň, kterou získá každý po registraci, je přístup do fóra  Rozhovory pro čtení a vkládání příspěvků a pro čtení příspěvků tématické diskuze. Pokud si to bude přát, může ho moderátor nebo administrátor přesunout do skupiny „přispěvatelé“ s právem přispívat do tématické diskuze. Zařazení či nezařazení je v kompetenci moderátora nebo administrátora. (V současnosti jsou až na výjimky zařazeni všichni, kdo fórum navštívili v posledním roce alespoň jednou.)
Další skupinou jsou dlouhodobí osvědčení přispěvatelé „Editors“, u kterých známe jejich totožnost a máme jistotu, že nebudou zneužívat možnost editace svých příspěvků - zpětně něco odmazávat a pak tvrdit, že to nenapsali, což už jsme zde také zažili. Někteří zde nahradili své zprávy smajlíkem místo textu, na který již mezitím další diskutující odpovídali. Taková diskuze potom zcela ztrácí přehlednost a smysl.
Doufáme, že skupiny uživatelů a práva přístupu budou jemnějším nástrojem k tomu, aby toto fórum skutečně sloužilo těm, kdo to potřebují a nemuseli jsme přistupovat k zamezování přístupu.Pokud má kdokoli problém s akceptováním těchto pravidel, důrazně ho žádáme, aby šel diskutovat jinam.
Internet je dost velký pro všechny.

Děkujeme za pochopení.

Admin Pavel
Admin Michal


PS: Stížnosti na porušování pravidel zasílejte mailem na:

admin Michal    straznavez@centrum.cz
admin Pavel     pavel.forumsv@gmail.com
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru