Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč nejsem vyloučen?

+10
Jesen
Mezek
Matěj Telam
Minehava
dov
candy
144012
Zdeněk Bláha
zbysek
sazeč
14 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 30/6/2009, 23:39

Asi nebudete věřit, řekl jsem skoro vše o svých názorech o Pánu Ježíši Kristu 2 starším, že on je Jehova, že před ním obyčejně klekám a prosím o odpuštění, že 144000 je symbolické číslo, že Strážná věž má chyby, že se poučuje, že se máme řídit spíš dle svědomí ne co říká Otrok, že Otrok nemá přikazovat, co máme dělat a co ne, ale jen dávat duchovní pokrm.
Tohle jsem řekl i jinému staršímu, který o mně ví, že jsem se nezúčastnil jarního sjezdu ani nechodil se svou rodinou na shromáždění jen posledních 3, na které naléhali tito 2 starší.
Že by změna taktiku? Že by už pochopili, že se nemá vyloučit někoho, kdo vzývá Ježíšovo jméno, ale toho, kdo se neřídí dle biblických zásad? Nebo proto, že jsem jím řekl, že jsem po onom dni kdy jsem se poklekl před Pánem Ježíšem a prosil o odpuštění, jsem v noci byl vylit svatým duchem?
Že by se toho lekli?
A již v tento pátek pojedeme na sjezd do Havířova s divným pocitem. Necítím se být pomázán z těch 144000, ale jako z dob, kdy Pán Ježíš odpouštěl hříšníkům a přijal je za své.
Jestli má někdo podobné zkušenosti, budu moc potěšen. Jsem neslyšící. Že by také tak zachovali vůči tomu, mírněji?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 30/6/2009, 23:43

Oprava: sjezd v Ostravě.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  zbysek 1/7/2009, 11:26

A kdy jsi jim to řekl? Pokud někdy nedávno, myslím, že se jistě dočkáš.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 1/7/2009, 12:03

Předevčírem, před měsícem a před měsícem a půl.
Starší vědí, že Ježíš je Jehova, nebo alespoň zastupuje. Jinak jsem řekl že to jméno je rodové. Řekl jsem, že nevěřím v trojici ani peklo. Ovšem jsem jím dal najevo nelibost v organizaci, hlavně ohledně krve, civilní služby a smilstva popsané ve SV. V Bibli jasně řečeno, buď krev vylita nebo možnost využita, a ne napolovic. Že transfúze je na svědomí každého. Též jsem řekl, že očekávám vyloučení, a že jsem slyšel od mnoha... Též jsem řekl, že konečně můžeme slavit narozeniny a různé svátky. Oni nám řekli, že je to naše věc a že nemají nás v úmyslu vyloučit. Asi proto, že jsem řekl, že nevěřím v trojici ani peklo a že uctívání patří výhradně Otci, i když vzývám Ježíšovo jméno a jeho prosím o cokoli, a že Otec je větší než Syn?
Věř, nevěř!
Radši prosím nerozhlašuj mezi svědky. Chci využít tyto možnosti druhým říct o Pánu, pokud jde, jak radil Witness.
Mimochodem po pasachu jsem požádal staršího, aby mě uznal jako toho, který Pán přijal. Vysvětlil jsem, že jsem vzýval a klekl a prosil o odpuštění. Zarazil se a řekl, že pomazané křesťany osobně zná, a že kdo jsem já, že nechodím do služby ani nejsem lepší. Nakonec ustoupil, ale rozmyslel jsem přijmout symbol.
Také důvod?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  zbysek 1/7/2009, 12:16

No tak to jsem dost zvědavý na další vývoj. "Vyvolenost" nespočívá v chození do služby nebo že by někdo byl nejlepší ve sboru, ale v tom, že Ježíš člověka přijal. Jestliže se cítíš být přijatý, měl bys jíst chléb a pít víno na jeho památku, jak to Ježíš říkal v Jan 6:48-58. A měl bys tak ukazovat ostatním, že i oni mohou Boha (a tedy Krista) žádat o takové přijetí. Ať jim v tom nic nebrání, žádné falešné nauky.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 1/7/2009, 12:27

Zbyšku, díky za radu. Chodím mezi nesl. křesťany v Kristu týdně a tam přijímáme chleba a víno. O tomto jsem ovšem neřekl starším. Bylo by toho na ně moc.
Raději bych zůstal mezi SJ co nejdéle, a prosím Boha o moudrost. Máš pravdu, že je otázka času, kdy přijde na mne.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 3/7/2009, 08:30

Nebo proto, že jsem jím řekl, že jsem po onom dni kdy jsem se poklekl před Pánem Ježíšem a prosil o odpuštění, jsem v noci byl vylit svatým duchem?
Jestli má někdo podobné zkušenosti, budu moc potěšen.

Odpuštění je samotný základ křesťanského života. Bez toho aby nám Bůh odpustil hříchy, nelze k němu přistupovat. Proto Ježíš zemřel abychom měli tento svobodný přístup k Bohu. Ty si poprosil o odpuštění a toto odpuštění si vírou přijal. Nadto, protože ti v tom po odpuštění hříchu už nic nebánilo, si se setkal s Bohem. Duch svatý ti dal nové narození a proměnil tvé srdce.

To jen tak stručně, aby ses v tom mohl trochu zorientovat. Tvá zkušenost s Bohem se nazývá znovuzrození.

Pokud mohu něco říct, podle své zkušenosti, Pán tě povede. Postupně začneš vidět věci jinak.

Znovuzrození je začátek křesťanského života. Touto zkušeností procházeli zrovna tak křesťané v prvním století. Znovuzrození ovšem neznamená, že najednou všemu rozumíš.

Věřící v prvním století byli po svém znovuzrození připojeni k církvi a byli dále vyučováni, protože v církvi dal Pán některé za apoštoly, jiné za proroky, jiné za evangelisty, jiné za pastýře, jiné za učitele.

Jedením chleba a pitím vína vyjadřuješ svůj podíl, svoje spojení s Kristem a s církví. O církvi se totiž také mluví jako o těle Kristově. Ve večeři Páně tedy svým jedením vyjadřuješ své spojení s Kristovou církví. To je také ten důvod proč nejí každý sám, ale všichni společně. Večeře Páně je v normální církvi pro všechny. U SJ bych se s nikým prostřednictvím chleba a vína nesjednocoval a už vůbec ne s tzv. pomazanými, kteří zavírají dveře Božího království před lidmi.

Pokání, odpuštění, nové narození - to jsou základní věci evangelia a ty ses je u SJ, od jejich pomazaných nedozvěděl. Nedozvěděl si se, že je to pro tebe. Stále to považuješ za cosi výjimečného. Že je to pro Tebe, si se dozvěděl na diskusi od lidi, kteří nejsou SJ.

Dnes chodíš na večeři Páně, jak si napsal, do nějaké křesťanské skupiny a to je dobré.

Svědkům chceš svědčit a to je také dobré, když se přidržíš toho, že Ti Pán odpustil hříchy a že si se k němu modlil a že ti dal nové narození. Ostatní naukové věci jsou až další v pořadí.

Jenom pro svědky je to zpřeházené. Pro ně není nejdůležitější odpuštění hříchů. Pro ně je nejdůležitější jestli se držíš jejich nauk - jméno,trojice, peklo, duše, duch svatý. Ale to jsou ve skutečnosti až druhořadé záležitosti.

Pán s Tebou.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 7/7/2009, 23:24

Asi se nemýlím, že nebudu vyloučen. Na sjezdu v pátek v Ostravě jsem mnohým bratrům řekl, že Jehova je Ježíš sice znakovým jazykem, ovšem mezi námi sedí i tlumočníci a ti dobře rozumějí. Řekl jsem i o krvi, že Bůh zakázal jedení z jiných důvodů, duši za duši, a dítě bylo bez matky, která odmítala transfúzi atd. V sobotu v mé nepřítomnosti na sjezdu starší upozorňovali některým bratrům nevímco, ale dva z nich v neděli mě varovali, ať s tím přestanu a nechám si pro sebe a nerozšiřuji nadále svoje názory. Řídil jsem se proto a naopak jsem sbíral adresy mnoha neslyšících, které mám v úmyslu navštívit. Jeden starší br. Šafránek, asi předseda pro nesl., o přestávce se mě ptal, jestli mě může navštívit. Souhlasil jsem, ale dnes jsem si uvědomil, že třeba vyvíjí tlak a já otevřeně postavím na stranu Pána, a proto jsem požádal toho br., aby mě nenavštívil. Psal jsem sms, jestli nemá v úvahu popř. mě vyloučit. On odpověděl, že ne, že mě ovládá satan ap., že Jehova Bůh je jediný, atd. Mimochodem ten br. mě několikrát navštívil, a vždy jsem se s ním vedl do sporu ohledně organizace vůči nesl. br. Ačkoli není neslyšící, určuje co máme a musíme dělat, např. mnozí musejí dojíždět na shromáždění do jiného města Ostrava jenom proto, že tam je sbor pro nesl., ačkoli v jejich městě Havířov je mnoho vynikajících tlumočníků. Na krajské sjezdy byť třeba na jeden den musíme všichni z celé republiky jet do jednoho města a na druhý den do práce nevyspalí toho br. nezajímá. Též nezajímá, že máme děti a jsou i zájemci, které odradí daleká cesta, atd. atd.
Díky sporu s br. starším nemám dobrou pověst u tlumočníků, ačkoli jsem je měl vždy velmi rád a je povzbuzoval, to bylo tehdy před 10-20 lety, než nastoupili pionýři (mladí horliví z Prahy) a ti vyklidili pole bratry, tlumočníky, z Moravy. Oni naopak někteří přemístili působiště do Prahy a z Prahy do Ostravy jiní tlumočníci. No, to už by byla jiné téma.
Na sjezdu jsem se tvářil jakoby se zájmem, zpíval a tleskal... Uvnitř jsem zalitoval tyto milé nevědomé bratry.
Jak vidno, starší nemají v úmyslu mě vyloučit.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  144012 8/7/2009, 06:20

Zdravím Tě "sazeči".
Proč chceš tak rychle se nechat vyloučit?
Když jiní z tohoto fóra se i po poznání velkých omylů "organizace" a její ohnivé kritiky opět vracejí do jejího lůna.
Že by to nakonec nebyla falešná organizace? scratch
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 8/7/2009, 14:18

Kristus je chléb života a kdo nejí, nemá v sobě život. Je ovšem také možné, že stačí víra v Kristovu oběť a jeho následovat, jak učí SJ.
Ovšem se mi nelíbí, jak jsou SJ jedineční, že odmítají krev byť druhý živý daroval pro druhé, ačkoli sami používají krev tříděním. Odsuzují ostatní náboženství včetně Kristovy církve a sbory. Sebe považují za mučedníky a nevidí, že i jiní byli též zabiti či pronásledováni. Ne, pokud znají jméno JHVH nebo bojují proti KC. Prostě se chtějí odlišit od ostatních křesťanů za každou cenu, byť oni mají v mnohém pravdu a myslí na druhé a pomáhají jím v různých situacích. Vidí prostě jen sebe.
Přesto věřím, že Bůh lituje tyto ovce. To neznamená, že je nechám být v nevědomosti o Božím plánu v Kristu. Snažím se seč mohu. Třeba některé neslyšící nechám poznat Boha JHVH proto, aby v lásku uvěřil a chodil na shromáždění v blízkosti bydliště. 2x týdně a chodit do služby chce to pořádná víra. Třeba poznají, že existuje jiný Bůh v Kristu. I já jsem mohl jako katolík chodit na shromáždění baptistů a také jsem se rozhodl. Na poslední chvíli ovšem jsem se dal na svědkovskou dráhu a nechal se pokřtít před 19 lety. Třeba je to Boží předurčení, abych některým ze SJ zasel pravé semeno, nebo abych nechal SJ v pokoji, který jsem někdy narušil. Nechám se vést Duchem svatým.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  144012 8/7/2009, 15:45

Máš pravdu sazeči, "podle ovoce poznáte moje učedníky, ovoce lásky a skromnosti". A nepohrdáním duchem svatým, ale snažit se hledat jeho vedení.
Chybí mně u současných vedoucích představitelů SJ "umývání nohou" - tj. pokora k těm bratrům a sestrám, kteří nemohou být strojově pravidelně nashromáždění, nemají 60 hodin měsíčně ve svém výkazu služby pro Stvořitele.
Když jsi hovořil o sjezdu v Ostravě upoutala mne tato situace. Když byly zkušenosti z pódia, než byl vysloven příběh daného bratra, byly vyjmenovány nejprve jeho zásluhy - "štábní funkce" - starší, tajemník průkopník atd.
Kde je ten nejmenší, ten obyčejný bratr, který přijde jen občas na shromáždění, proč tam není ukázána a vyzdvižena i tato stránka křesťanství? Chodí míň, ale vede svůj křesťanský boj již například 30 roků. A podobně.
Vždyť tak dobrá je společnost, jakou mírou úcty je ceněn i ten nejmenší.
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  candy 8/7/2009, 15:59

Já se přidám s dovolením.

Kde je ta nuzná vdova, která nedala z nadbytku, ale všechno co měla? Kolikrát jsou tou vdovou právě ti, kteří nejsou vidět na shromku tak často, ale dávají ze sebe všechno. Nikoho nechci soudit, ale napsal jsi to hezky - pokora jim schází, nějak zapoměli na tu službu ne zdravým, ale nemocným.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 8/8/2009, 18:59

Pamatuji na jednu přednášku jednoho krajského sjezdového dne asi před 3 lety, kdy řečník nepochválil jednu osmdesátiletou sestru za to, že byť jen jednou za jejího života vynechala shromáždění. Dí jí, copak minule jsi nebyla na programu? Ona odpověděla, že se dívala na finále MS ve fotbale. Řečník varoval nebo co, že ona milovala svět víc než Boha. Zhrozilo mne. Další rána.
Odvčerejška jsem vyloučen, ač jsem prý na svou žádost odstoupil. Ve skutečnosti před 11 dny 3 starší mne donutili měnit můj názor o Pánu Ježíši, nebo do týdne pokud nečiním pokání a nežádám o znovustudium, mne vyloučí. Lpěli na učení od otroka ač jsem ukázal na argumenty, že Pán Ježíš nemůže být anděl ani archanděl, na Daniela v 10.kap., kde stojí dva, jeden muž s plamenem ohně (Pán Ježíš) a pomocník Michael. Vědí nevědí, odmítli číst, stále trvali na svém. Když vynesli ortel, ač jsem byl velmi klidný, jsem zareagoval jednomu z nich, jaký je robot, druhému vedoucímu pro nesl. (tlumočník), jaký je vrah, poněvadž při návštěvě jednoho nečinného nesl. bratra asi před 5 lety donutil toho, aby navštěvoval shromáždění, jinak uvidí smrt. Byl tak nešťastný, že oné noci spáchal sebevraždu skokem z vlastního domu. Mimochodem byl milý, akorát každou chvíli dostává záchvat přerušení mysli a chování nehybným třesajícím pohybem celého těla. Několikrát jsem ho návštěvoval, kdy jsem pobyl v Praze 3 měsíce. Doufám, že je v Pánu.
No, ten tlumočník neprojevoval žádnou lítost ani ti druzí vedle něho. A ten třetí starší, který dřív s jiným starším z našeho sboru mne navštěvoval dvakrát, a vždy souhlasil, že Pán Ježíš je Jehova. Když jsem ho na to upozornil, velmi se soptil na mne hněvem, jaký jsem lhář. Mimochodem jsem si myslel, že toleroval, ale přede 2 jinými staršími byl jiný, musel se bránit. Chápu ho.
Včera ten s jiným byl pro mne přijet a oznámit, že jsem se z vlastní vůle rozhodl opustit společenství SJ. Tehdy jsem nepochopil tato slova, bylo mi jedno, ovšem jsem soustředil na jméno Pána oproti Michaelovi. Div se, naslouchali, zas jako předtím. Litovali mne, jako jsem je a ostatní litoval, jsme si ,,vyříkali´´. Až pozdě večer mne došlo podfuk, že jsem sám neodešel. Mobilem jsem jim oznámil, že ostatní bratři se stejně dovědí tu pravdu, že oni mne donutili a vyhodili. Neodpověděli. Moje žena také SJ je na mé straně, také nenavštěvuje shromáždění, ta oznámí. Možná, to není podstatné.
Již v ten den, kdy jsem uvěřil, že toho našeho Pána máme vzývat, jsem si řekl, že učení otroka opustím a tím společenství. Proto necítím ztrátu, spíš naopak pociťuji volnost řeči, svobodu a vztah k Pánu Ježíši a Otci Bohu. Scházím se jednou týdně na bohoslužbě v Kristu s nesl. bratry. Mají poznání, že by SJ neuvěřili. SJ naopak berou pokrm za pokrm od otroka stále dokola až únavně, které už nejsou podstatné, a tím ztrácejí jakoby to podstatné.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  zbysek 8/8/2009, 19:24

Je to tlupa neužitečných pokrytců, kteří neznají Pána. Kdyby ho znali, nemohli by takto jednat. Na druhé straně, je třeba jim Pána Ježíše Krista opravdu ukázat, jaký ve skutečnosti je, a jaké výmysly učí SV. Ty už ho můžeš ukázat jen některým, ale pokud se ti podaří aspoň jednomu sejmout závoj nevědomosti a tmářství, bude to dobré. Někdy může stačit Písmo, ale většinou bude nutné ukázat osobní příklad. Jak říkal Ježíš:
J 13:35 "Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým."
Ale ne falešnou a pokryteckou lásku, jakou pěstují u SJ jen k těm, kteří patří k nim...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  dov 9/8/2009, 09:52

Ahoj Sazeči,

přeji hodně radosti z nalezeného vztahu k Ježíši Kristu a drž se.

Přístup vedoucích SJ je smutný, ale slovy R. Franze jsou svedenými svůdci. Je třeba svolávat na ně stejné milosrdenství jaké potkalo Tebe.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty přání

Příspěvek  Minehava 11/8/2009, 07:17

Milý sazeči,
přeji Ti hodně požehnání na Tvé nové cestě a moc oceňuji, že se aktivně scházíš s lidmi, pro které je Pán Ježíš také důležitým bodem života. Jedno z velkých nebezpečí při odchodu od SJ je právě to, že člověk ztratí své společenství věřících a i když na počátku je pevně rozhodnut se duchovně udržovat sám nebo v rodině, stejně je ve velkém nebezpečí ( a někdy i v pokušení od své vlastní osoby) postupně zvolit pohodlnější způsob života, ve kterém je náš Pán jen jakousi občas zablikající hvězdičkou (Severkou, která ukazuje směr).
Hodně požehnání přeji i Tvé manželce. Nemá to teď také určitě jednoduché. Pro ženy je společenství ostatních podobně smýšlejících možná ještě důležitější než pro muže a ztrátu "zázemí" mohou o to hůř snášet.

Minehava

Poeet p?íspivku : 75
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 11/8/2009, 13:28

Děkuji vám za povzbuzení. SJ jsou pro mne minulost. Nechápu stejně jako moje žena (stále SJ), jak jsme mohli čerpat pokrm od otroka a dlouho vytrvat v bludné cestě. Čím dál víc vidíme zvrácenost. Posledně u nás starší popisovali můj nelichotivý vztah ke své ženě, že nezpívám písně, nepodávám komentáře atd. hloupé fráze. Nestačil jsem se divit, oni byli rádi, že mě vytáhli. Odpověděl jsem, že já jako kajícník a oni farizeové, o kterých se zmínil Ježíš. Byli chladní, se ví připraveni jako že se jich netýká. Ještě jsem řekl, že jsem v Pánu, co bych si jiného přál, že jsem vstoupil Ježíšovými dveřmi, že jsem prostě tam a oni horliví, lepší nějak stojí... Že máte Michaela, ovšem Pán nemůže být najednou ve dvou osobách jako u Dan. 10.kap. a ve Zj., kde Michael přišel pomoct Pánu, a že my pomáháme. Že Pán u Dan. je totožný s Pánem ve Zj., protože má plamen ohně v očích, nohy obložené mědi atd. Sice poslouchali, litovali mě. Jak vidno, SJ jsou ubozí lidé, řídí se pokyny otroka, jsou v ,,úzké´´ cestě.
Co udělá moje žena, zatím neví. Když hned požádá opuštění, bude dobré jak pro ni, tak i některé, kteří si třeba uvědomí, že nestojí na správné cestě. Když požádá později, také dobré, abychom mohli navštívit některé SJ, nebo ona sama a řekne opravdovou víru. Každopádně věřím dopadne dobře dle Boží vůle.
Jinak můžete navštívit křesťanský tábor u Černé hory mezi Boskovicemi a Blanskem. Můj syn je zatím tam do neděle. Bohatý program a hezká příroda.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  Matěj Telam 13/8/2009, 11:48

Také Ti sazeči přeji Boží požehnání a oceňuji, že jsi se nezalekl lidí, ale Boha, stojíš s upřímností a opravdovostí za svým názorem. To je motivace a výzva i pro mne. Cílem přece není zotročovat jeden druhého, ale posilovat ke křesťanské svobodě a lásce.
Matěj T.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  Mezek 14/8/2009, 21:26

Ahoj Romane,přeji též požehnání od našeho Pána a sílu vytrvat.Ano je to smutné,větší část Tě nebude zdravit.Budiž.Je to jejich pohled na Tebe. Důvod PROČ jsi opustil SJ.oni nepochopí.Jsou si příliš jistí sami ssebou.My SJ......Oni nepochopí to,že milosrdenství je alfa a omega křesťanství.I JK musel projevit milosrdenství svým učedníkům,když ho v těžké chvíli opustili.Nebyli to v jeho očích hned odpadlíci ,viď?Nezavrhl je pro jejich slabost/možná strach,či zbabělost/Stále je miloval.A o tom to je .Ale Oni SJ berou do své ruky soud.Což si myslím dobré není..A ty jsi v jejich očích opustil tu ARCHU.Hlavně se na Ně ve Svém srdci nehněvej. Crying or Very sad
Však jsme kdysi byli též součástí SJ a ani nás v tu dobu nenapadlo,že v budoucnu opustíme toto společenství. Sad
No již jsem toho napsal na můj vkus až až....zdraví Zdeněk N. I love you
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  sazeč 18/8/2009, 23:41

Děkuji vám. Potěšilo mne.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Proč...

Příspěvek  Jesen 18/8/2009, 23:51

Vidím, že jsi přítomen, tak ti přeji dobrou noc a hodně radosti. 1.Tess. 5:16.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty jak nechat někoho vyloučit?

Příspěvek  Marzam 16/10/2009, 11:32

Dobrý den všem,
chtěla jsem se zeptat, kde mám nahlásit jeden pár, který si vyloženě dělá co chce. Pijí alkohol, kouří, nechodí na sezení, časopisy zahazují... dělají si vyloženě srandu... poraďte prosím, nějaký mail nebo tak, děkuji.

Marzam

Female Poeet p?íspivku : 5
Reputace : 0
Body : 5
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  candy 16/10/2009, 11:46

to Marzam

buď si děláte legraci a nebo nejste SJ. Už jste s nimi mlivil(a)? A je to Vaše přesvědčení nebo lidí ve Vašem okolí? Já bych to nechal na ně, co říkáte, není lepší když sudí Pán než lidé?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  jája 16/10/2009, 11:50

Marzam,jako vtip dobrý.A možná si líp projděte tyhle stránky,ať víte,kde se ptáte.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Pro Marzam

Příspěvek  Černá ovce sboru 16/10/2009, 21:12

Jsou 2 instituce,kam takový případ nahlásit.
1. Lampárna na nádraží
2. dutá vrba
Přeji mnoho požehnání od naší organizace.Pokud by bylo v mé moci,vyzdvihnul bych vzorný příklad vaši vzorné oddanosti organizaci alespoň na krajském sjezdu.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč nejsem vyloučen? Empty Re: Proč nejsem vyloučen?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru