Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svěření dítěte do péče

+9
miroslav.cepela
Jesen
Minehava
candy
witness
KEROS
Radim
Admin
Jednamámaa
13 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Admin 15/2/2010, 17:21

Jednamámaa napsal:Dnešní jednání bylo odročeno, takže mám trochu času se vzpamatovat a dohodnout se s právníkem na dalších krocích. ....

To je dobrá zpráva. Smile

On si málokdo, kdo něco takového nezažil, dokáže zvenku představit, jak šílené, je v něčem takovém žít. Možná Tě nebije, ale není psychické týrání horší ?

Moc na Tebe myslíme

M

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jednamámaa 15/2/2010, 18:08

Děkuji Michale. Strašně se mi ulevilo.

Jednamámaa

Female Poeet p?íspivku : 17
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 22. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty opatrnost při poskytování informací

Příspěvek  Minehava 15/2/2010, 19:14

Milá Katko,jsem ráda, že se jednání odročilo. Mezitím určitě načerpáš sílu a také možná další informace, jak postupovat.Jen mám malou poznámku k tomu, jaké podrobnosti uvádíš ke svému případu. Možná jsem trochu paranoidní, ale jsem toho názoru, že na Černém Mostě sledují tuto diskuzi (myslím celé stránky). Admin asi jen těžko odhalí, pod jakým nickem, takže se to vlastně ani nikdo nemusí dozvědět. A pokud to je pravda, pak dáváš právnímu zástupci protistrany do ruky cenné informace. Může si totiž přečíst, s jakými argumenty budeš vystupovat u soudu, a podle toho se připravit. Takže já být Tebou, alespoň trochu bych chránila své soukromí.

Minehava

Poeet p?íspivku : 75
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jednamámaa 15/2/2010, 21:00

Máš pravdu. Taky už mě to napadlo.
Znáš to: to že jsem paranoidní neznamená, že mě nepronásledují..... Smile

Jednamámaa

Female Poeet p?íspivku : 17
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 22. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Radim 16/2/2010, 00:06

Podobných názorů jaký vyslovil Černá Ovce ještě uslyšíš mnoho. Je to celkem standardní reakce "bil tě" nebo "pil" - ne? Tak proč to nevydržíž!
Zpravidla jsou to lidé, kteří nezažili podobný psych. teror. Nebo naopak zažili něco horšího, jako naše babičky - bití a podobné zrůdnosti, jenže ony neměly na vybranou, tak často říkají to své "já to měla horší a vydržela jsem"...

Taky určitě uslyšíš mnoho výroků, jak je vlastně tvé jednání v rosporu s Biblí a to od těch, od kterých by si to nečekala. Na všechny tyto podpásovky se nelze připravit...
Jsem mile překvapen, že na tomto foru nic podobného zatím nezaznělo (a kdyby přece, snad se to odehraje v naukové sekci jako oddělené téma)

Každopádně faktem zůstává, že pokud se rodiče dohodnou, děti prvotní šok přejdou bez následků. Důležitá je rozumnost obou rodičů. Nabídla si manželovi dobrou dohodu, pokud se prosadí, bude to pro všechny dobré.

Bohužel on v tuto chvíli řeší tuto situaci tím, že zneužívá moc. Je to typické, ať už takový rodič použije moc peněz, vlivu komunity, fyzické síly, nebo to nejpodlejší - ovlivňování úsudku dítěte.

Ani Já ani má bývalá žena, jsme nikdy tuto hranici nepřekročili, i když měl člověk někdy nutkání to udělat. Ale každé dítě jednou bude dosplělý člověk a zpětně tuto falešnou hru prohlédne, takže by to bylo krátozraké, vedoucí jen k vlastnímu uspokojení.

Strach je mocný, nejmocnější silou, která hýbe lidstem. Strach z toho, že rodič ztratí své dítě (i když je to jen přelud, protože své dítě rozvodem neztratí) pak způsobuje, že se tvůj manžel takto chová (i když v tomto případě to bude i určitá dávka zloby, která se mísí s tímto strachem).

Šance, že to vyjde i Vám, že nakonec dojdete k dohodě jistě jsou. Zatím děláš vše co můžeš, a věřím že dobře. Ať se to bude vyvíjet jakkoliv, nepodlehni panice.

(mezi známými, přáteli, dosavadími přáteli se sboru, máš nějakou spřízněnou duši?)

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  candy 16/2/2010, 00:36

Určitě tyto záležitosti probíhají jinak v rodinách, které nejsou zatíženy sektářskými praktikami. Protože v duchu kdy se na povel z pódia řeší i ryze osobní záležitosti, se nedá jednoduše vést rozumná debata popřípadě kompromis, který by především měl a má zohlednit děti než potřeby obou dvou manželů. Někdy mě strach z lidí a ne z Boha přivádí skoro až k šílenství ne proto, že se to děje, to nakonec bylo předvídáno v bibli, ale že se proti tomuto strachu velmi těžce vzdoruje. Tím hůř když je takový strach podpořen fanatismem jednotlivců. Tím netvrdím, že jsou postiženi touto úchylkou sektářských praktik všichni SJ.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Fortuna 17/2/2010, 14:39

Ahoj, Katko, jestli se nepletu,
moc a moc Ti držím palce, aby se Ti podařilo, do čeho jsi se pustila.
Já sama jsem dítě svědka a nesvědka a naši se rozváděli velmi dlouhých a náročných sedm let. Nakonec mě získal taťka - nesvědek a já mu za to asi nikdy nebudu dost vděčná, bohužel moje mladší sestra takové štěstí neměla, zůstala u matky. Nechci tvrdit, že se má nějak špatně a zle, Tvojí Kačence bude podle mě dobře jak u otce, tak u Tebe, co se rodičovského zájmu týče...Ale co se duchovního vývoje týká, není o co stát a je velmi smutné, dívat se a poslouchat, co si moje sestra, jako inteligentní a chytrá holka může taky myslet a co říkat. Proto bojuj. Já jsem byla malá, když se naši rozváděli, takže si pamatuji jen útržky a závěr, ale vím, jak to na taťku působilo a četla jsem protokoly z jednání, znalecké posudky atd. atd., vím, že to je náročný, ale Tvoje dcera si zaslouží právo na to, vybrat si, jaký chce žít život, ne aby jí ho linkovala nějaká bláznivá sekta.

Fortuna

Female Poeet p?íspivku : 43
vztah k organizaci : negativní, půl rodiny u SJ
Reputace : 0
Body : 22
Registration date : 19. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Radim 24/2/2010, 20:12



Naposledy upravil Radim dne 28/2/2010, 01:05, celkově upraveno 2 krát

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Pro Radimovu ženu

Příspěvek  Jesen 25/2/2010, 21:19

Moc mě to mrzí, co jsi musela zažít v mládí. To jsi nenašla odvahu se s tím svěřit rodičům? Když jsi rozpoznala, že je ti to nepříjemné? Vyhrožoval ti? Nezlob se jestli se ptám špatně... Je to pro mě těžké, jsem na takové věci dost citlivý.

Dále nechápu, jak tvůj otec mohl sloužit jako starší a vůbec jako SJ se svými násilnickými sklony.

Je dobře, že si z obviňování mamky neděláš těžkou hlavu. Ty jsi již prohlédla. Ona ne. Znám to dobře. Indoktrinace je strašná a schopnost sám logicky a rozumově uvažovat a oprostit se od vševysvětlujících názorů SV je nesmírně těžké u právě upřímně věřících lidí.

Můj blízký příbuzný mi na otázku zda SJ lhali, když odpověděli na otázku zda NSSJ učí, že člen NSSJ nemá přijmout krev: NE, neučí, řekl: Vždyť je to pravda. To neučí SJ, ale Bible.
Mě na mých blízkých opravdu záleží. Tak musím být trpělivý a klidný, argumentovat z Bible, logikou a fakty. Nebýt útočný.

Doufám, že nyní je již tvůj život šťastnější. I když si kladu otázku, zda jsi ho někomu jinému neučinila smutnějším. Ale vše ať posoudí Stvořitel. Nikdo nezná všechny okolnosti

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty "Vzorná křesťanská manželství" = starověký patriarchát

Příspěvek  Černá ovce sboru 25/2/2010, 22:49

Ahoj jednamáma. Popis jednání exmanžela sedí jako ušitý na Františka Vrzáka,co o něm naposled vím,byl či je ve sboru v Mariánských Lázních a bydlel vedle sálu v Kreibichově vile.Je pro mě téměř neuvěřitelné,že může být více takových vzorných křesťanských manželů jako je právě ten můj známý.Tento byl obrazně řečeno katem ve službách inkvizitora J.Jancíka.Tento známý ještě před svatbou se vyloženě ukájel představami o tom,jak jeho budoucí vyvolená bude přesně plnit jeho striktní příkazy a zákazy.Mě tento člověk svým nepříjemným jednáním z pozice staršího tak paradoxně pomohl k prokouknutí totalitní podstaty organizace.Život s takovýmto despotou je pro mně naprosto nepředstavitelný.
Nebylo by vhodné u toho soudu argumentovat náboženským terorem ze strany vedení sboru z iniciativy manžela a popsat nástroje vytváření psychické závislosti? I dítě je natolik indoktrinováno,že nevyjadřuje své názory,ale to co chce sekta.Když se soud zeptá u koho chce žít ,tak jen papouškuje přání sekty.Podobné psychické manipulace už se mnohokrát stali ve věci krevních transfúzí a soud pak rozhodl ve skutečný prospěch dítěte.Ještě by stálo za to mít znalecký posudek od psychiatra právě na závislost na sektě.V té tvé situaci bylo zřejmě místo tichého odchodu volit cestu přiznat se sborové inkvizici z obcování s dáblem a létání na košťatech.Složitější je situace se závislostí té dcery.závislosti se dají vyléčit v součinosti vlastní vůle a obávám se,že právě ta vůle bude u dcery největší překážkou.Myslím si,že pokud ji získá manžel,bude ji buzerovat jako tebe a následkem toho od něj rychle uteče a vrátí se k tobě.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jednamámaa 3/3/2010, 20:14

Ahoj Černá ovce.
Mě taky hodně otevřelo oči, když jsem si uvědomila, že despotismus ve sborech existuje. Zmíněnného Františka neznám, zato znám několik dalších "bratrů", kteří si libují v praktikách, které nejsou daleko od týrání psychického, či duševního. Léta jsem sama sebe přesvědčovala, že je to jen vyjímka v daném případě. Nakonec to tak dělají všichni upřímní svědkové, ale vede to jen k překrývání věcí, nad kterými zůstává rozum stát. Ani se mi na to nechce vzpomínat.

Jednamámaa

Female Poeet p?íspivku : 17
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 22. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jesen 6/3/2010, 09:57

Já se nemohu s názorem o všeobecném despotismu v rodinách SJ ztotožnit. Několik případů si zpětně uvědomuji, ale není to všeobecná záležitost. Spíš je smutné, že ti, co to ví a vidí, nic účinného nedělají, aby tento jev v dané rodině ustal.
Pamatuji si, že v jednom případě jsem se snažil situaci v jedné rodině stále zmírňovat a smiřovat, ale prakticky nic se nedělo. Manžel byl na svou manželku stále hrubý a urážel ji i před návštěvou. Nyní mě mrzí, že jsem nebyl ostřejší a tvrdě nenaléhal na řešení i u starších. Je to již stará záležitost. Ten muž již nežije. Mrzí mě to. Chybí mi někdy tvrdost zastávat se spravedlnosti, i když je nepříjemná pro člověka, který nekoná dobře. Je možné, že v soukromí mohly být chyby na obou stranách. A určitě byly, ale co bylo vidět, na to se mělo důrazně reagovat. Muž, který se nechová k manželce jako ke křehké nádobě a chová se k ní hůř, než by se choval sám k sobě, není křesťan, ale násilník a despota, ať už ve fyzickém nebo psychickém smyslu. Takový člověk, který to stále dělá, nemá mezi křesťanským společenstvím co dělat. Na druhé straně by trpící manžel nebo manželka neměli trvat dál na soužití s takovým despotou. Někdy bývá odchod těžký, ale v konečném důsledku je to osvobozující.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Křesťanství je nísledovník judaismu = patrirchát

Příspěvek  Černá ovce sboru 7/3/2010, 14:21

Podle st.zák.
Když muž znásilní neprovdanou ženu,vezme si ji za manželku a jejímu otci vyplatí věno jako za nevěstu.Ex 22,15
Jakoupak radost asi musela mít nevěsta z takového sňatku.
V izraeli bylo zvykem obchodovat s nevěstami jako s dobytkem.Muži se mohli rozvádět a nehrozil jim za to žádný postih ze zákona.Žena neměla právo ani o rozvod požádat.
Tento patriarchální despotismus si autoři SZ zakomponovali do svých textů a dodnes mnoho lidí věří , že všechny texty bible jsou slovem božím.Jelikož křesťanství stojí na základě judaismu,je pochopitelné,že tyto tradice přebírá také.Není divu,že křesťanská manželství bývají naplněna sobectvím a despotismem.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  candy 7/3/2010, 14:31

Neznamená, že lidé s něčím kupčí, že to něco v tomto případě patriarchální systém je špatný potažmo není boží? Proč vždy posuzujeme pravost a nepravost nebo podporu nebo ne podporu Božích věcí dle skutků hříšného človíčka? Proč neřešíme problém hříšného človíčka, ale hned obviňujeme nebo podezíráme Boha?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Arago 9/3/2010, 13:50

Pokud by v Izraeli místo citovaného zákona bylo Ježíšovo - Budeš milovat bližního svého... třeba by ty nevěsty byly šťastnější.

Asi by bylo fajn vidět to, jaké kořeny měl izraelský národ, kdo formuloval první zákony před Mojžíšem. Navíc, vzpomente si, kolik přikázání mělo být na deskách, na těch původních, které nikdy nikdo neviděl, protože je Mojžíš rozbil? A kolik jich potim v Bibli je a jsou vydávány za Boží zákony? Spíše to vypadá, že zákony byly jen opsáním skutečnosti, podle kterých se řídily izraelité v Egyptě. Podle izraelského zákona by Jednamáma se svým sporem skončila velmi špatně.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jednamámaa 9/3/2010, 21:33

Nemyslím si, že ve sborech svědků panuje všeobecný despotismus. Moje myšlenka se týkala toho, že i v jiných rodinách svědků se tyranie vyskytuje. Nikoli však ve všech. Přesto zastávám názor, že to co je zjevné na první pohled je většinou pozlátko. I rodiny, které jsem považovala za svůj vzor a vzhlížela jsem k nim, se nakonec ukázaly jako nefungující, nebo fungující na úplně jiném základě, než vyučují svědkové Jehovovi. Tím se mi potvrdila má osobní teorie, že svědkové nejsou pravé náboženství. (To je pouze jeden z mnoha pidi střípků mého přesvědčení)
Pravda je i taková, že podle starého zákona bych skutečně neměla právo na rozvod, neměla bych právo na další spoustu věcí. Naštěstí doby, když žena nesměla být rovnocenným partnerem muže, jsou již dávno minulé. Pominu-li třeba nerovnost v platech, ale to už je proti jednání s ženami jako s kusy inventáře v domáctnosti minimální přikoří. Bohudík, že nežiji v době Izraele. pale I love you

Jednamámaa

Female Poeet p?íspivku : 17
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 22. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jesen 9/3/2010, 23:44

Souhlasím s tebou Jednamámo...

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty nejak se mi ten duvod nezda

Příspěvek  26 17/3/2010, 14:52

Jo kdyz ma chlap nedostatek sexu pak zene nedovoli ani na konicku jezdit. Nedovedu si predstavit manzele, kteri si delaji vselijake naschvali, ale v posteli jim to klape. Tam bude problem. A u SJ tuplem ti se totiz v "Mladi lide se ptaji" nic o tom, ze lide jsou velmi ruzni a maji ruzne potreby nedozvedi, ze vybirat partnera by meli taky podle toho jak to ma se sexem, holt nekdo to potrebuje 3x denne jiny jednou za mesic a je rad ze, uz to ma za sebou, kdyz se takovi dva vemou skonci to vzdy katastrofou...

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Jednamámaa 17/3/2010, 15:29

No jo, ubohý manžel měl nedostatek sexu. Jak jinak. Laughing Laughing Laughing
Chápu, že pokud to lidem neklape, nemůže jim to klapat ani v posteli, ale to bych řekla, že je důsledek a ne přičina ne?
Ale je pravda, že svědkové se svým pusitánským přístupem, situaci rozhodně nezjednodušují mnoha mladým.

Jednamámaa

Female Poeet p?íspivku : 17
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 22. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svěření dítěte do péče - Stránka 2 Empty Re: Svěření dítěte do péče

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru