Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marie Magdalena-co oní víme ?

+2
Jiří Brei
Pollypus
6 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Pollypus 19/8/2011, 21:14

Dobrý den
Jmenovala se Marie a pocházela z Magdaly (město na břehu Genezaretského jezera). Magdalena je vlastně latinské přídavné jméno a znamená „magdalská“, tedy „ta, která pochází z Magdaly“. Jako slovo obecné znamená magdala aramejsky „věž“.

Narodila se někdy kolem roku Ježíšova narození. Podle Nového zákona patřila k prvním ženám, které se rozhodly následovat svého Mistra. Ježíš ji prý zbavil „sedmi démonů“, kteří jí nedovolovali vstoupit mezi tzv. „slušné lidi“. Často citovaná legenda o ní vypráví, že byla velkou hříšnicí a až setkání s Kristem ji napravilo.

Z nejnovějších poznatků však vyplývá, že její role v celém příběhu byla daleko důležitější. Marie pocházela z rybářského města Magdala (v překladu „věž nasolených ryb“), o němž se jeden ze starých židovských textů zmiňuje jako o hnízdu neřesti, které zničí Bůh. To by vysvětlovalo obecně známou špatnou pověst Maří Magdaleny, neboť další důkazy o tom, že by se jednalo o nevěstku, v podstatě neexistují

O jejím dalším životě vypravují již jen legendy. Odešla hlásat křesťanství do mnoha zemí a měst. Navštívila také Řím, kde se slovy „Kristus vstal z mrtvých“ podala císaři Tiberiovi. Údajně v čase pronásledování křesťanů byla spolu se svým bratrem Lazarem a sestrou Martou zahnána na loď bez vesel, na volné moře. Na ní doplula do Francie a tam také hlásala evangelium. Podle jiné verze žila kajícnice v pustinách u Baume, několik kilometrů východně od Aix-en-Provence. Zde prý kolem poloviny 1. století Marie Magdalena zemřela. Jejím atributem se stala lebka, symbol pouště a lidské pomíjivosti. Díky pověstem vznikla ve Francii dvě poutní místa: Vézelay a Saint-Maximin-la-Sainte-Baume. Podle řeckého podání přišla Magdaléna do Efezu (v dnešním Turecku), kde pomáhala apoštolu Janovi, a tam také zemřela.


Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Jiří Brei 20/8/2011, 08:29

Ahoj Pollypusy,

nevím přesně, co jsi svým příspěvkem sledoval, ale zapomně jsi zmínit slavné dílo Dana Browna Šifra mistra Leonarda, které zpopularizovalo víru, že Ježíš ve skutečnosti nezemřel na Golgotě a měl s Marií Magdalénou děti a které jen tak mimochodem odhalilo i tajemství Svatého grálu.
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena, Co o ní víme?

Příspěvek  Melissa 25/8/2011, 22:35

Zachovalo se neúplné znění Mariina evangelia v koptském překladu z počátku 5. stol. Objeveny byly také dva řecky psané zlomky pocházející z počátku 3. stol Další dva zlomky s řeckým textem jsou datovány do období přelomu 2. a 3. stol.
Prý podle Filipova evangelia byla líčena jako učedník, který velmi dobře chápal Ježíšovo učení, prý ji Ježíš miloval jinak, než ostatní učedníky. To ona by měla být onen milovaný učedník.
I v naší verzi bible je - ona byla u Ježíšova ukřižování, našla otevřenou hrobku, s ní jako s prvním učedníkem se Ježíš setkal po vzkříšení.
Určitě musela být velmi zajímavým člověkem a její vztah k Ježíšovi byl velmi blízký.
Církev postavila do čela církve muže, přední místa a moc dala mužům, nemůže se jí hodit, že by jedním z učedníků a ještě ke všemu tak chápavým a duchovně na výši, byla žena. A tak je tradice jaká je - uzdravená prostitutka.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Jiří Brei 26/8/2011, 10:40

Ahoj Melisso,

církev ve svém postoji k ženám jen pokračuje v tom, co převládá ve Staré zákoně (až na pár výjimek) a co v trochu umírněnější podobě částečně přešlo i do Nového zákona (i když tam nacházíme ve vztahu k ženám a jejich postavení v církvi a společnosti občas i odlišné tóny). V mnoha náboženstvích, podobně jako v křesťanství či judaismu, nemá žena rovnoprávné postavení s mužem a náboženství je tak většinou záležitostí mužů. Já věřím, že tento dvojí metr je zaviněn tvrdostí mužských srdcí (snad ne všech) a že od počátku to tak nebylo (Mt 19:8). Věřím také, že čím více budeme odkládat starého člověka (Ef 4:22) a čím více se budeme obnovovat duchem své mysli a budeme oblékat toho nového (Ef 4:22-24; Kol 3:9.10) a až si také plně uvědomíme, co znamená obléci Krista (Gal 3:27), nerovnoprávné zacházení s lidmi na základě jejich pohlaví, rasového či etnického původu či společenského postavení zmizí (Gal 3:27.28; Kol 3:11)). Pak i muži uznají, že také ženy mají postavení Božích synů (Gal 3:26). Do té doby asi ženám, jako většinou fyzicky i společensky slabším, nezbude, než v rámci mírného pokroku snášet svůj druhořadý úděl.

S touhou po lepším světě
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Pollypus 26/8/2011, 17:36

Jiří Brei napsal:Ahoj Pollypusy,

nevím přesně, co jsi svým příspěvkem sledoval, ale zapomně jsi zmínit slavné dílo Dana Browna Šifra mistra Leonarda, které zpopularizovalo víru, že Ježíš ve skutečnosti nezemřel na Golgotě a měl s Marií Magdalénou děti a které jen tak mimochodem odhalilo i tajemství Svatého grálu.
Dobrý den
Nevím proč z toho tématu děláš frašku,určitě by si se takhle semnou nebavil z očí do očí.To mu sám nevěříš.Zdar Bratře

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Martin Cibulka 26/8/2011, 18:07

Pro Jiřího Breie, který napsal:
V mnoha náboženstvích, podobně jako v křesťanství či judaismu, nemá žena rovnoprávné postavení s mužem a náboženství je tak většinou záležitostí mužů. Já věřím, že tento dvojí metr je zaviněn tvrdostí mužských srdcí (snad ne všech) a že od počátku to tak nebylo (Mt 19:8).
No, já si na rozdíl od Tebe myslím, že to tzv. nerovnoprávné postavení žen v Písmu není výsledkem "tvrdostí mužských srdcí", ale pouze vyplývá z rozdílů, s nimiž byli muži a ženy stvořeni. Jinými slovy, dodržování Tóry a respektování rozdílných požadavků Tóry na muže a ženy vede k tomu, že muž i žena nalézají v tom, jak byli stvořeni, naprostý ŠALOM (mír, pokoj = v biblickém pojetí stav, kdy je zlo poraženo a nemá moc působit). K rozvodu nemuselo a ani nemusí vést pouze tvrdost mužova srdce, ale i toho ženina.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Jiří Brei 26/8/2011, 21:37

Ahoj Pollypusy

nedělám z tohoto tématu frašku, pouze jsem doplnil myšlenku z Wikipedie, kterou jsi nezkopíroval (poslední odstavec pojednání o Marii Magdaléně) a odkaz na Dana Browna, který myšlenku zachycenou v posledním odstaveci Wikipedie zpopularizoval. Připadá mi také trochu nefér, když kopíruješ a neuvedeš zdroj. Mohu se zeptat na důvod, proč jsi ji vynechal?
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie magdalena - co o ní víme?

Příspěvek  Melissa 26/8/2011, 22:55

Šifra mistra Leonarda vyšla až po jiné knize:
http://www.eruditus.cz/knihy/michael-baigent-richard-leigh-henry-lincoln/svata-krev-a-svaty-gral

Nevím, jak to kdysi bylo, nebyla jsem u toho a nejsem natolik výzkumník znalý starých textů a historických zdrojů, abych si dovolila říci, že vím, co je pravda. Ale i kdyby byl Ježíš ženatý, nic by to neměnilo na síle jeho učení. On měl k ženám vztah stejně vstřícný, jako k dětem, či mužům v různých společenských postaveních. Byla to osobnost učitele, který věděl, co je v životě důležité, co je tvůrčí tak jako je tvůrce náš otec. A tím je vzájemný respekt, úcta k tomu, že život je rozmanitý, že každý člověk (muž či žena) je jedinečná osobnost, která může přispět k životu lidského společenství. Přístup společnosti, která upírá ženám vzdělání a nepouští je k rozhodování, je špatný nejen pro to, že omezuje rozvoj jedince, ale vlastně společnost se sama o hodně ochuzuje. Příroda je ukazatelem, jak důležitá je rozmanitost a jak je silné společenství jedinců, kteří mají možnost uplatnit a rozvíjet to nejlepší, co je v nich. Nejde o soutěž, kdo je lepší, silnější, mocnější, síla je ve spolupráci. Jakmile začne jít o boj o moc , je zle. Nejen v rodině, i na pracovišti, ve státě, mezi státy....

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Jiří Brei 26/8/2011, 23:05

Ahoj Martine,

já nevěřím, že skutečný šalom může být tam, kde muž může mít 700 žen a 300 konkubín (1 Král 11:3) a nevěřím, že by mohl být tam, kde jich je třeba o pár set méně (1 Par 3:1-9). Já nevěřím ani, že by mohl být tam, kde by mohl muž mít manželky třeba jen dvě. Nevěřím, že šalom je možný tam, kde muž může vyhnat svojí manželku jen tak s rozlukovým lístkem v ruce na ulici a vzít si mladší (Dt 24:1; Mal 3:14; Mt 19:3). Nevěřím, že šalom je možný tam, kde je muž pánem a vlastníkem ženy (Dt 21:13). Je možné, že se neshodneme na mnoha věcech týkajících se požadavků na věčný život. S jistotou Ti však mohu říci, že se s Tebou neshodnu na tom, že by mohl existovat šalom tam, kde muži a ženy nemají stejná práva a neměří se jim stejným metrem. Ty opravdu věříš, že je Boží vůlí, aby ženy zůstaly v takovém postavení na věky věků?
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Anonymní 27/8/2011, 10:23

Přátelé.

K Jeszu a jeho "údajném" manželství.
Jen připomenu, že si nemyslím, že Jeszu je anděl. Proč to uvádím. Andělé před potopou měli poměr s ženami a víme, co se z tohoto svazku narodilo, že?
Jeszu je ještě něco víc než andělé, souhlas? I když prošel prenatálním vývojem v Marii, přesto to nic nemění na tom, že početí neproběhlo tradičně nebo přirozeně, jak Bůh nastavil na počátku v Edenu. Je to jen moje domněnka, ale myslím si, že kdyby hypoteticky se Jeszu oženil a měl dokonce potomky nebo potomka, tak by s tím potomkem se dělo něco podobného jako před potopou, ale taky ne, je to jen dohad. Ale myslím si, že není až tak nerealistický, ne? Proto z těchto možných důvodů, sám Jeszu věděl, že by to nemělo cenu nebo by to neprospělo k naplnění Boží vůle, a tou přeci bylo něco jiného, než aby se Jeszu oženil. On se má oženit nebo měl oženit s nevěstou a tu tvoří jak ženy tak muži, což?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Pollypus 27/8/2011, 20:07

Jiří Brei napsal:Ahoj Pollypusy

nedělám z tohoto tématu frašku, pouze jsem doplnil myšlenku z Wikipedie, kterou jsi nezkopíroval (poslední odstavec pojednání o Marii Magdaléně) a odkaz na Dana Browna, který myšlenku zachycenou v posledním odstaveci Wikipedie zpopularizoval. Připadá mi také trochu nefér, když kopíruješ a neuvedeš zdroj. Mohu se zeptat na důvod, proč jsi ji vynechal?

Můj důvod je špíš reakce tobě podobných šťouralů,kde spíše z pochybňují jiné texty než aby je zkoumali.Mohu se zeptat na jakou zaujímáš pozici ve tvé domactnosti.
Sám jsem zvědav na tvoji odpověď .....ha ha ha
Míru zdar

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Jiří Brei 27/8/2011, 22:42

Ahoj Pollypusy,

Ty věříš, že Ježíš nezemřel na Golgotě a že měl s Marií Magdalénou děti?

Ve své domácnosti bych si přál zaujímat pozici ohleduplného partnera své ženy. Pro hřích a zlo, které ve mne je, se mi to nedaří vždy a proto jsem vděčný své ženě, že je schopna mi stále odpouštět. Stále jsi mi neodpověděl na to, o co Ti jde?
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Martin Cibulka 28/8/2011, 15:02

Pro Jiřího Breie, který napsal:
já nevěřím, že skutečný šalom může být tam, kde muž může mít 700 žen a 300 konkubín (1 Král 11:3) a nevěřím, že by mohl být tam, kde jich je třeba o pár set méně (1 Par 3:1-9).
Samozřejmě, že v těch případech, které zmiňuješ, nebyl a ani nemohl být ŠALOM. Bylo to totiž v rozporu s nařízením Tóry (viz 5.Mojžíšova 17:17).
Já nevěřím ani, že by mohl být tam, kde by mohl muž mít manželky třeba jen dvě.
Já na rozdíl od Tebe připouštím, že je někdy lepší (paradoxně spíše pro ženu, než pro muže), když má muž více žen. Před několika lety jsem viděl dokument z Čečenska, kde ženy svědčily o tom, že to byly ony, kdo přesvědčovaly své muže, aby se oženili ještě s další ženou. To přesvědčování vyplývalo jednak ze soucitu k těm ženám, které ztratily své muže v bojích, a jednak kvůli zajištění živobytí pro sebe.
Nevěřím, že šalom je možný tam, kde muž může vyhnat svojí manželku jen tak s rozlukovým lístkem v ruce na ulici a vzít si mladší (Dt 24:1; Mal 3:14; Mt 19:3).
Ja prozměnu nevěřím, že přikázání z Dt 24:1 mělo a má sloužit k tomu, aby se páchalo to, o čem čteme v Mal 2:14. Pokud to takto někdo spojuje, dává najevo, že nezná pravdu (1.Jana 2:21).
Nevěřím, že šalom je možný tam, kde je muž pánem a vlastníkem ženy (Dt 21:13).
Ten ŠALOM není možný pouze v tom případě, že se muž nechová jako pán a vlastník ženy, nebo když žena proti tomuto uspořádání bojuje.
S jistotou Ti však mohu říci, že se s Tebou neshodnu na tom, že by mohl existovat šalom tam, kde muži a ženy nemají stejná práva a neměří se jim stejným metrem. Ty opravdu věříš, že je Boží vůlí, aby ženy zůstaly v takovém postavení na věky věků?
ŠALOM nemůže být tam, kde lidé nepřijímají roli, kterou jim určil jejich Stvořitel. V tom je zakopaný pes a ne v tom, nad čím zde vzdycháš.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  delta.gama 28/8/2011, 20:29

Galatským 3:28  Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou.
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Anonymní 28/8/2011, 20:47

Přátelé.

to d.g

Amen!

:-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Martin Cibulka 28/8/2011, 21:02

delta.gama napsal:Galatským 3:28  Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou.
Pokud rozumíš tomu textu, který jsi vypsal z Galatským 3:28, tak by nebylo na škodu, abys také uvedl, o jakém rozdílu je v něm řeč. Kontextuálně to totiž zatím vypadá tak, jako bys zde chtěl poukázat na to, že mezi mužem a ženou již není žádný rozdíl, ačkoliv pouhým pohledem je všem zřejmé, že se muž a žena liší např. fyzicky. A jestliže se liší přinejmenším fyzicky (ve skutečnosti těch rozdílů je daleko víc), pak jsou kvůli své vzájemné odlišnosti samotným Stvořitelem předurčeni k rozdílným rolím, což je věc, na kterou jsem v minulém příspěvku poukázal, přičemž nijak neodporuji smyslu toho, co čteme v Galatským 3:28.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  delta.gama 29/8/2011, 06:17

Martine do jisté míry tomu rozumím, ale nemám dar vykládání
třeba napoví další verše

Galatským 3:26  Vy všichni jste přece skrze víru syny Božími v Kristu Ježíši.

Tomášovo ev.

114 Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny.
Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem,
aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy.
Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.

delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Martin Cibulka 30/8/2011, 09:13

Pro Delta.gamu:

Z Tvých příspěvků lze ztěží vyčíst, zda rozumíš tomu, co předkládáš. A už vůbec si nemyslím, že by v Tvém případě byl problém v daru vykládání. Spíše ten problém bude v úplně něčem jiném.

Pokud bys chtěl pomocí Tomášova evangelia logion 114 vysvětlovat Galatským 3:28, pak bys musel nejprve vysvětlit, k čemu by mělo být ženám ono mužství, když podle apoštola Pavla "není už rozdíl mezi … mužem a ženou" (EP).

Kromě toho, nevím z jakého překladu Tomášova evangelia jsi čerpal, ale v překladu, který mám k dispozici, není "abych ji učinil mužem" a "která se učiní mužem", ale je tam "abych ji udělal mužnou" a "která se učiní mužnou" (DUS. J.A., POKORNÝ P. Neznámá evangelia (Novozákonní apokryfy I). Praha: Vyšehrad, 2006. ISBN 80-7021-839-8).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  delta.gama 30/8/2011, 15:37

Martin Cibulka napsal:Pokud bys chtěl pomocí Tomášova evangelia logion 114 vysvětlovat Galatským 3:28, pak bys musel nejprve vysvětlit, k čemu by mělo být ženám ono mužství, když podle apoštola Pavla "není už rozdíl mezi … mužem a ženou" (EP).

domnívám se, že ženám by ono mužství bylo k tomu, aby uměly věci pojmenovat jako Adam

Genesis 2:19  Když vytvořil Hospodin Bůh ze země všechnu polní zvěř a všechno nebeské ptactvo, přivedl je k člověku,
aby viděl, jak je nazve. Každý živý tvor se měl jmenovat podle toho, jak jej nazve. 
Člověk tedy pojmenoval všechna zvířata a nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř.

Genesis 2:23  Člověk zvolal: "Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest."

rozdíl dle mne mizí v tom, že už nebude muž hlavou ženy, ale budou jedno

podobně jako:

Jan 10:30  Já a Otec jsme jedno."

dle proroctví :


Genesis 2:24  Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem.

Marek 10:8  a budou ti dva jedno tělo´; takže již nejsou dva, ale jeden.



Martin Cibulka napsal:Kromě toho, nevím z jakého překladu Tomášova evangelia jsi čerpal

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005010001
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Jiří Brei 31/8/2011, 06:08

Ahoj Martine,

v Sun 28 Aug - 20:02 jsi mimo jiné napsal:

pouhým pohledem je všem zřejmé, že se muž a žena liší např. fyzicky. A jestliže se liší přinejmenším fyzicky (ve skutečnosti těch rozdílů je daleko víc), pak jsou kvůli své vzájemné odlišnosti samotným Stvořitelem předurčeni k rozdílným rolím

Jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje muže k tomu, aby směl ženě napsat rozlukový lístek (Dt 24:1; Mt 19:2-8)? A jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje ženu k tomu, aby muži takový rozlukový lístek napsat nesměla? Jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje muže k tomu, aby směl ženu podrobit zkoušce podle zákona o žárlivosti (Num 5:29) popsané v Num 5:14-31? A jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje ženu k tomu, aby takové zkoušce podrobit svého manžela nesměla?
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Martin Cibulka 31/8/2011, 11:54

Pro Delta.gamu, který napsal:
domnívám se, že ženám by ono mužství bylo k tomu, aby uměly věci pojmenovat jako Adam
Pokud by šlo o tento cíl, pak by ženy nepotřebovaly ani tak mužství, jako spíše by potřebovaly tvořit s mužem jednotu, protože člověk je jednota muže a ženy (viz 1.Mojžíšova 1:27). Apoštol Pavel to vyjádřil takto: "V Kristu ovšem není žena bez muže ani muž bez ženy" (1.Korintským 11:11, EP).

Být jedno s mužem pro ženu neznamená, že již muž není její hlavou, ale naopak, že žena muže uznává jako hlavu a muž se jako hlava chová. Ty si však Boží principy pleteš s nějakými emancipačními principy feministek.

Pro Jiřího Breie, který napsal:
Jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje muže k tomu, aby směl ženě napsat rozlukový lístek (Dt 24:1; Mt 19:2-8)? A jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje ženu k tomu, aby muži takový rozlukový lístek napsat nesměla? Jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje muže k tomu, aby směl ženu podrobit zkoušce podle zákona o žárlivosti (Num 5:29) popsané v Num 5:14-31? A jaká fyzická odlišnost daná Stvořitelem předurčuje ženu k tomu, aby takové zkoušce podrobit svého manžela nesměla?
Vše je o té fyzické odlišnosti, která umožňuje ženě rodit. Žena obvykle ví jistě, s kým měla pohlavní styk a čí dítě ve svém břichu nosí, muži je tato jistota odepřena. Bůh však tento handicap mužů vyrovnává Tebou zmíněnými zákony.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  delta.gama 31/8/2011, 12:11

Martin Cibulka napsal:Být jedno s mužem pro ženu neznamená, že již muž není její hlavou, ale naopak, že žena muže uznává jako hlavu a muž se jako hlava chová.

asi jako Kristus uznává Boha, když Bůh je jeho hlavou ?

dle mne je ale Kristus Bůh, takže nebude přeci jen význam těchto veršů o které se zřejmně opíráš někde jinde ?

1 Korintským 11:3  Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh.

Efezským 5:21  V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým:  ženy svým mužům jako Pánu,  protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil.

jak ty posloucháš svou hlavu Krista jako muž, když tento vztah je podobný jako žena muž, Kristus Bůh ?

a Kristus je hlavou církve stejně jako muž ženy ?

delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  zbysek 31/8/2011, 12:20

Martin Cibulka napsal:Žena obvykle ví jistě, s kým měla pohlavní styk a čí dítě ve svém břichu nosí, muži je tato jistota odepřena. Bůh však tento handicap mužů vyrovnává Tebou zmíněnými zákony.
Byl jsem dost zvědavý, jak na to zareaguješ. Ano, tohle má hlavu a patu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Anonymní 31/8/2011, 12:38

Přátelé.

Za předpokladu, že žena má pohlavní styk, jen s jedním partnerem, když jich je více, tak ani ta žena nemá jistotu, koho je to dítě v jejím bříšku, že? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Martin Cibulka 31/8/2011, 13:20

Pro Delta.gamu, který napsal:
asi jako Kristus uznává Boha, když Bůh je jeho hlavou ?

dle mne je ale Kristus Bůh, takže nebude přeci jen význam těchto veršů o které se zřejmně opíráš někde jinde ?
To, že je Kristus Bohem ještě neznamená, že nemusí uznávat hlavu. Jestliže čteme, že "hlavou Krista je Bůh", pak to znamená, že buď oním Bohem je míněna jiná osoba (např. Otec), nebo oním Bohem je míněn ELOHIM (doslova "bohové"), v jehož rámci se Kristus podvolí vůli většiny (v rámci trojičního učení přece tvoří ELOHIM nejenom Otec a Syn, ale rovněž Duch svatý coby třetí osoba).

Pro Yxoxse, který napsal:
Za předpokladu, že žena má pohlavní styk, jen s jedním partnerem, když jich je více, tak ani ta žena nemá jistotu, koho je to dítě v jejím bříšku, že? :-)
Pokud manželka některého muže má pohlavní styk s jinými muži, pak její manžel má zákonný důvod k tomu, aby ji dal rozlukový list. To dá přece rozum!
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Marie Magdalena-co oní víme  ? Empty Re: Marie Magdalena-co oní víme ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru