Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milovat MATKU organizaci

+18
witness
Alea
JAREKzRybenu
Hurvinek
Ing.Peter
sazeč
frodobagin
Styvi
Bulhar
pepakrocan
kasatymyr forse spain
Jesen
zbysek
Mezek
gari
daniely
lorak
Michal
22 posters

Strana 1 z 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Michal 15/7/2012, 15:07

Z programu oblastního sjezdu SJ 2012:

"Pomáhejme upřímným lidem, aby milovali ...
Svou duchovní matku, Boží organizaci (Přísloví 6:20)"

Milovat MATKU organizaci Matkaorganizace2



Staženo z oficiálních stránek: http://download.jw.org/files/media_books/CO-pgm12_B.pdf

Co si o tom myslíte?
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 15/7/2012, 15:28

Michal napsal:Z programu oblastního sjezdu SJ 2012:

"Pomáhejme upřímným lidem, aby milovali ...
Svou duchovní matku, Boží organizaci (Přísloví 6:20)"

Milovat MATKU organizaci Matkaorganizace2



Staženo z oficiálních stránek: http://download.jw.org/files/media_books/CO-pgm12_B.pdf

Co si o tom myslíte?

Michale je to v poradku.

"A položím nepřátelství mezi tebe a ženu a mezi tvé semeno a její semeno. On ti zhmoždí hlavu a ty mu zhmoždíš patu.“" (1 Mojzisova 3:15 )

Na prvnim miste stale zustava OTEC - BUH JEHOVA.

"A pohleďme, vstal nějaký muž zběhlý v Zákoně, aby ho vyzkoušel, a řekl: „Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Řekl mu: „Co je napsáno v Zákoně? Jak čteš?“ Odpověděl mu a řekl: „‚Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí‘ a ‚svého bližního jako sám sebe.‘“ Řekl mu: „Odpověděl jsi správně; ‚dělej to dál a získáš život.‘“" (Lukas 10:25-28 )

Jezis KRISTUS je semeno MATKY - ZENY - a pro zachranu a vecny zivot je dulezite prijimat i poznani o nem.

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu." (Jan 17:3 )

"Kdo přichází z nebe, je nade všemi ostatními. Co viděl a slyšel, o tom vydává svědectví, ale nikdo jeho svědectví nepřijímá. Kdo přijal jeho svědectví, vložil svou pečeť na to, že Bůh je pravý. Ten totiž, koho Bůh vyslal, mluví Boží výroky, neboť on nedává ducha odměřeně. Otec miluje Syna a dal mu všechno do ruky. Kdo projevuje víru v Syna, má věčný život; kdo neposlouchá Syna, neuvidí život, ale zůstává na něm Boží zloba." (Jan 3:31-36 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 15/7/2012, 15:50

Michal napsal:Z programu oblastního sjezdu SJ 2012:

"Pomáhejme upřímným lidem, aby milovali ...
Svou duchovní matku, Boží organizaci (Přísloví 6:20)"

Milovat MATKU organizaci Matkaorganizace2



Staženo z oficiálních stránek: http://download.jw.org/files/media_books/CO-pgm12_B.pdf

Co si o tom myslíte?

Vzhledem k tomu, že jsem výraz Boží organizace v Bibli nenašla, měli by lidé nejspíš milovat organizaci SJ. Co k tomu říct? Question

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 15/7/2012, 16:07

daniely napsal:
Michal napsal:Z programu oblastního sjezdu SJ 2012:

"Pomáhejme upřímným lidem, aby milovali ...
Svou duchovní matku, Boží organizaci (Přísloví 6:20)"

Milovat MATKU organizaci Matkaorganizace2



Staženo z oficiálních stránek: http://download.jw.org/files/media_books/CO-pgm12_B.pdf

Co si o tom myslíte?

Vzhledem k tomu, že jsem výraz Boží organizace v Bibli nenašla, měli by lidé nejspíš milovat organizaci SJ. Co k tomu říct? Question

"„Nyní nastala záchrana a moc a království našeho Boha a autorita jeho Krista, protože byl svržen žalobce našich bratrů, který na ně dnem i nocí žaluje před naším Bohem! A zvítězili nad ním kvůli krvi Beránka a kvůli slovu svého svědectví a nemilovali své duše ani tváří v tvář smrti. Proto se radujte, nebesa a vy, kdo v nich přebýváte! Běda zemi a moři, protože k vám sestoupil Ďábel a má velký hněv, neboť ví, že má krátké časové období.“...Když nyní drak viděl, že byl svržen na zem, pronásledoval ženu, která porodila dítě mužského [rodu]...A drak se na ženu rozzlobil a odešel vést válku se zbývajícími z jejího semene, kteří zachovávají Boží přikázání a mají dílo vydávání svědectví pro Ježíše." (Zjeveni 12 kap.)

"Ale kdo vytrvá až do konce, ten bude zachráněn. A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec." (Matouš 24:13,14 )

Jehovah's Witnesses are preaching to all mankind and nation
https://www.youtube.com/watch?v=W23VqxNkRWE

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  gari 15/7/2012, 16:15

To bude asi nějaké nové světlo. Mariánské vyznání v podání NSSJ, kde na místo Marie prřichází "Matka organizace". Co všechno je VRO schopen vymyslet je úžasné. Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 15/7/2012, 16:37

gari napsal:To bude asi nějaké nové světlo. Mariánské vyznání v podání NSSJ, kde na místo Marie prřichází "Matka organizace". Co všechno je RO schopen vymysket je úžasné. Very Happy

Gari neplet tady svetlo s tmou.

Uctivani Marie prislo skrze odpadliky, co vyucuji TROJICI !

"Když tyto věci říkal, nějaká žena ze zástupu pozvedla svůj hlas a řekla mu: „Šťastné lůno, které tě nosilo, a prsy, které jsi sál!“ Řekl však: „Ne, spíše: Šťastní jsou ti, kdo slyší Boží slovo a dodržují je!“" (Lukas 11:27,28 )

Jehovovi Svedkove nemaji potrebu lidem lhat a vymyslet si neco, co neni jasne zapsano v Bozim slove.

Tajný archív Vatikánu – vznik islamu
http://makrosvet.sk/?p=2539

Tajný archív Vatikánu – Zjavenie Panny Márie
http://makrosvet.sk/?p=2532

Taketo podvody s cilem upevnit si svetsku moc delaji jen odpadlici vedeny SATANEM. Gari a prave jejich uceni tu obhajujes i ty sam aj s dalsimi, kterych Satan dostal do sveho osidla a myslite si, ze ste nasli slobodu, ale zatim ste sa stali jeho OTROKMI. (Jan 8:31,32,34 ) Nedrzite se uceni slov naseho PANA Jezise Krista.

"Dejte si pozor, bratři, aby se v někom z vás někdy nevyvinulo ničemné srdce bez víry tím, že by se odtahovalo od živého Boha (JHVH);  ale dále každý den jeden druhého vybízejte, dokud lze říkat „dnes“, aby se někdo z vás nezatvrdil podvodnou mocí hříchu." (Hebrejcum 3:12,13 )

"Proto je nutné, abychom věcem, které jsme slyšeli, věnovali více než obvyklou pozornost, abychom nikdy nebyli zavlečeni pryč. " (Hebrejcum 2:1 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Anonymní 15/7/2012, 18:40

Bráškové a sestřičky.

I ten text je perfektní, něco jako ve smyslu "nové světlo"!? Opět manipulace s textem, kdy kontext je o něčem jiném! Když už, tak nechci tu nic vnucovat ani si už neuvědomuji, jestli to je z bible nebo pozůstatky svědkovského učení, ale když už, tak Bůh má svoji manželku, svoji partičku duchovních bytostí, ne?! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 15/7/2012, 18:50

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

I ten text je perfektní, něco jako ve smyslu "nové světlo"!? Opět manipulace s textem, kdy kontext je o něčem jiném! Když už, tak nechci tu nic vnucovat ani si už neuvědomuji, jestli to je z bible nebo pozůstatky svědkovského učení, ale když už, tak Bůh má svoji manželku, svoji partičku duchovních bytostí, ne?! :-)

Ano a mezi nich patria aj pomazany krestania, ktori sa stanu kralmi a knazmi na slavu jedineho praveho BOHA JEHOVU.

„Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“ ( Zjevení 4:11)

"A slyšel jsem silný hlas v nebi, který řekl: „Nyní nastala záchrana a moc a království našeho Boha a autorita jeho Krista, protože byl svržen žalobce našich bratrů, který na ně dnem i nocí žaluje před naším Bohem! A zvítězili nad ním kvůli krvi Beránka a kvůli slovu svého svědectví a nemilovali své duše ani tváří v tvář smrti. Proto se radujte, nebesa a vy, kdo v nich přebýváte! " (Zjevení 4:10-12 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Anonymní 15/7/2012, 18:52

Bráškové a sestřičky.

Aha, tak už vím odkud vítr vane. Když je tedy manželkou, jak může být i matkou?!?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Mezek 15/7/2012, 18:59

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Aha, tak už vím odkud vítr vane. Když je tedy manželkou, jak může být i matkou?!?!
Jo bráško,někde to možné je jak vydíš. clown
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 15/7/2012, 21:52

Michal napsal:Co si o tom myslíte?
Že to jde od špatného k horšímu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 15/7/2012, 22:00

daniely napsal:Vzhledem k tomu, že jsem výraz Boží organizace v Bibli nenašla
Slovo Trojice také v Bibli nikde není, tedy je Trojice nebiblické učení. Z toho analogicky plyne, že Boží organizace je také nebiblická organizace.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Milovat MATKU Boží organizaci

Příspěvek  Jesen 21/7/2012, 00:53

zbysek napsal:
Slovo Trojice také v Bibli nikde není, tedy je Trojice nebiblické učení. Z toho analogicky plyne, že Boží organizace je také nebiblická organizace.

Podstatné snad je, že prostě žádná Boží organizace není MATKA. Je to prostě organizace. Třeba organizace Adventistů, SJ nebo kohokoli jiného. A svou konkrétní výlučnou organizaci Bůh nemá. Má jen "pšenici" konkrétních lidí, o kterých ví jen on sám.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 22/7/2012, 17:53

Milovat organizaci svědků Jehovových a Adventistů sedmého dne je jedině správné - SLÁVA JIM.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 22/7/2012, 17:58

kasatymyr forse spain napsal:Milovat organizaci svědků Jehovových a Adventistů sedmého dne je jedině správné - SLÁVA JIM.

Ukážeš nám nějaký biblický důvod?
Díky.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 22/7/2012, 21:49

kasatymyr forse spain napsal:Milovat organizaci ...
Kde je v NZ použit termín organizace pro společenství křesťanů? Pokud vím, tak nikde. Zato je tam často zmiňovaný termín církev (eklésia). Tedy je zřejmé, že křesťané se sdružují v církvích, ne v organizacích.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 23/7/2012, 16:34

daniely napsal:
kasatymyr forse spain napsal:Milovat organizaci svědků Jehovových a Adventistů sedmého dne je jedině správné - SLÁVA JIM.

Ukážeš nám nějaký biblický důvod?
Díky.

Když jsem byl pokřtěný praktikující katolík, bál jsem se, že když nebudu dělat všechno jak mám, půjde moje nesmrtelná duše do věčného zatracení a budu muset věčně být se špatnými lidmi. Anebo přinejlepším do očistce, což bylo také místo, kterého jsem se bál. Pouze svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne správně pochopili, že duše je smrtelná, takže pokud budu zatracen, bude to věčná neexistence, která je pro mě mnohem přijatelnější než věčně být s ničemy a darebáky.
Dále svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne správně pochopili, že věčný život bude také zde na Zemi. A to je pro mě o mnoho bližší než neznámé Nebe. Také svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne správně pochopili Velký spor věků práva vládnout - a tak se dá dobře vysvětlit, proč Bůh připustil zlo. A biblické texty o smrtelné duši a věčném životě na Zemi znáš určitě lépe než já. Mě je jedno, že svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne třeba některé věci učili špatně, to o čem jsem psal však pochopili dobře a mě to moc pomohlo a osvobodilo.
A kdybych nebyl srab, tak se svědkem Jehovovým nebo Adventistou sedmého dne stanu. Jenže být zájemce mi vyhovuje a bojím se závazku.
Třeba jednou být srabem přestanu.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Mezek 23/7/2012, 16:52

A kdybych nebyl srab, tak se svědkem Jehovovým nebo Adventistou sedmého dne stanu. Jenže být zájemce mi vyhovuje a bojím se závazku.
Třeba jednou být srabem přestanu.
sunny ALESPOŇ JSI UPŘÍMNÝ
ps:důvěřuj ale prověřuj study .ahoj
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 18:04

kasatymyr forse spain napsal:

Když jsem byl pokřtěný praktikující katolík, bál jsem se, že když nebudu dělat všechno jak mám, půjde moje nesmrtelná duše do věčného zatracení a budu muset věčně být se špatnými lidmi. Anebo přinejlepším do očistce, což bylo také místo, kterého jsem se bál. Pouze svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne správně pochopili, že duše je smrtelná, takže pokud budu zatracen, bude to věčná neexistence, která je pro mě mnohem přijatelnější než věčně být s ničemy a darebáky.
Dále svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne správně pochopili, že věčný život bude také zde na Zemi. A to je pro mě o mnoho bližší než neznámé Nebe. Také svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne správně pochopili Velký spor věků práva vládnout - a tak se dá dobře vysvětlit, proč Bůh připustil zlo. A biblické texty o smrtelné duši a věčném životě na Zemi znáš určitě lépe než já. Mě je jedno, že svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne třeba některé věci učili špatně, to o čem jsem psal však pochopili dobře a mě to moc pomohlo a osvobodilo.
A kdybych nebyl srab, tak se svědkem Jehovovým nebo Adventistou sedmého dne stanu. Jenže být zájemce mi vyhovuje a bojím se závazku.
Třeba jednou být srabem přestanu.

Děkuju za tvé vyjádření, v mnohém ti rozumím.
Taky jsem byla ráda, že mě Bůh nechce trápit v pekle, a že bych mohla žít věčně na Zemi, na místě, které znám. I vysvětlení, proč Bůh připouští zlo, se zdálo být jasné. Jenže Bible není černobílá. Kdyby byla, existovalo by jen jedno náboženství a i tohle fórum by bylo zbytečné.
Píšeš, že se bojíš závazku a proto nejsi SJ ani Adventista. Jaký závazek máš na mysli? Jaký je podle tebe rozdíl mezi věřícím zájemcem a pokřtěným SJ nebo Adventistou? A ještě jednou se zeptám, kde jsi v Bibli našel oporu pro tvrzení, že jsou SJ a Adventisté Boží pravou organizací?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 23/7/2012, 18:26

daniely napsal:
Píšeš, že se bojíš závazku a proto nejsi SJ ani Adventista. Jaký závazek máš na mysli? Jaký je podle tebe rozdíl mezi věřícím zájemcem a pokřtěným SJ nebo Adventistou? A ještě jednou se zeptám, kde jsi v Bibli našel oporu pro tvrzení, že jsou SJ a Adventisté Boží pravou organizací?

Závazky SJ - např.kazatelská služba,odmítání transfúzí,všude se chovat dobře jinak pohana na Boží jméno,být znám jako SJ atd.

Závazky Adventistů - hlavně Sabat


V Bibli přeci ani nemůže být napsáno, že ta a ta organizace je ta pravá.
Na to musí každý dojít sám. A já došel k tomu, že svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne se nejvíce jak naukami tak chováním drží Bible, i když se v něčem mohou mýlit. Jsem moc rád, že vím, že nemám nesmrtelnou duši, tudíž nečeká mě ani očistec, ani věčné zatracení ve společnosti se špatnými lidmi. Čeká mě bud věčná neexistence nebo věčný život na Zemi a to je krásné znát. A to je pro mě klíčové a ostatní věci nepitvám.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 23/7/2012, 18:58

zbysek napsal:Kde je v NZ použit termín organizace pro společenství křesťanů? Pokud vím, tak nikde. Zato je tam často zmiňovaný termín církev (eklésia). Tedy je zřejmé, že křesťané se sdružují v církvích, ne v organizacích.
Hmmm, tak to je opravdu zásadní argument Very Happy Co myslíš, je církev určitým organizačním uspořádáním tedy organizací?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 23/7/2012, 19:14

pepakrocan napsal:
zbysek napsal:Kde je v NZ použit termín organizace pro společenství křesťanů? Pokud vím, tak nikde. Zato je tam často zmiňovaný termín církev (eklésia). Tedy je zřejmé, že křesťané se sdružují v církvích, ne v organizacích.
Hmmm, tak to je opravdu zásadní argument Very Happy Co myslíš, je církev určitým organizačním uspořádáním tedy organizací?

Ta Zbyškova církev organizovaná - tedy organizací moc nebude,
tam si každý může věřit čemu chce a žít jak chce usuzujíc podle Zbyškových názorů a chování.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 19:31

Bulhar napsal:
pepakrocan napsal:
zbysek napsal:Kde je v NZ použit termín organizace pro společenství křesťanů? Pokud vím, tak nikde. Zato je tam často zmiňovaný termín církev (eklésia). Tedy je zřejmé, že křesťané se sdružují v církvích, ne v organizacích.
Hmmm, tak to je opravdu zásadní argument Very Happy Co myslíš, je církev určitým organizačním uspořádáním tedy organizací?

Ta Zbyškova církev organizovaná - tedy organizací moc nebude,
tam si každý může věřit čemu chce a žít jak chce usuzujíc podle Zbyškových názorů a chování.

Bulhare nabyl sem stejneho dojmu a proto je ted pro mne Zbysek jednim z tech s kterym na tehle debate odmitam dal komunikovat. Nemyslim si, ze by me mohl svou nevazanosti o ktere mluvi jako o lasce nejak obohatit. Witness, ktery tu uz v debate neni byl vuci nemu hodne prisny, ale ve sve podstate napsal o nem pravdu.

"Milovaní, ačkoli jsem vynakládal velké úsilí, abych vám psal o záchraně, které se společně držíme, shledal jsem, že je nutné, abych vám napsal a vybídl vás, abyste vedli tvrdý boj za víru, která byla jednou provždy předána svatým. Můj důvod je, že dovnitř vklouzli jistí lidé, kteří byli Písmy již dávno ustanoveni k tomuto soudu, bezbožní lidé, kteří nezaslouženou laskavost našeho Boha obracejí v omluvu pro nevázané chování a prokazují se [jako] falešní vůči našemu jedinému Majiteli (Buh Jehova) a Pánu, Ježíši Kristu...Přesto podobným způsobem i tito lidé, kteří se oddávají snům, poskvrňují tělo a znevažují panství a mluví utrhačně o slavných...mluví utrhačně o všem, co skutečně neznají; ale [ve] všem, čemu opravdu rozumějí přirozeně jako nerozumní živočichové, v tom se dále kazí.Běda jim, protože šli stezkou Kainovou, řítili se za odměnou po mylné dráze Balámově a zahynuli ve vzpurné řeči Korachově!...divoké mořské vlny, jež pění tím, co jim samotným působí hanbu; hvězdy bez stanovené dráhy, pro něž zůstává navždy uchována čerň tmy." Juda 3,4,8,10,11,13

Pri rozhovorech s nim se presvedcil, ze je to nekajicni hrisnik, co nejenom neuvazuje opustit svou cestu vzbury vuci Jehovovi, ale se nestoudne na tuhle cestu snazi strhnout i dalsi lidi.

Ked mu Jehova projevi milosrdenstvi podle sve vule. Kdyz se ale Jehova rozhodne, ze ho necha, aby se uplne zatvrdil na sve ceste hrichu urcite ho neceka nic dobre. (Rim 9:14-18 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 23/7/2012, 19:52

kasatymyr forse spain napsal:
V Bibli přeci ani nemůže být napsáno, že ta a ta organizace je ta pravá.
Na to musí každý dojít sám.

Když Bible nemluví o jediné pravé organizaci, k čemu její pravost potřebují lidé? A proč se některé církve vydávají za jediné pravé?
Podle vyjádření v NZ je církev, shromáždění nebo sbor (řecky ekklésia) Kristovým tělem, a měla by hlavně vydávat svědectví o Kristu.


Závazky SJ - např.kazatelská služba,odmítání transfúzí,všude se chovat dobře jinak pohana na Boží jméno,být znám jako SJ atd.

Závazky Adventistů - hlavně Sabat

A já došel k tomu, že svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne se nejvíce jak naukami tak chováním drží Bible, i když se v něčem mohou mýlit. Jsem moc rád, že vím, že nemám nesmrtelnou duši, tudíž nečeká mě ani očistec, ani věčné zatracení ve společnosti se špatnými lidmi. Čeká mě bud věčná neexistence nebo věčný život na Zemi a to je krásné znát. A to je pro mě klíčové a ostatní věci nepitvám.

Ostatní věci nepitváš a přesto jsi schopný napsat, že SJ a Adventisté jsou jediná pravá organizace... promiň, že se ptám, ale to, že jsi našel náboženství, které splnilo tvé představy o životě po smrti (buď nebudeš cítit nic nebo věčný život na Zemi) je odpověď na otázku, které náboženství je pravé?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 23/7/2012, 20:10

daniely napsal:

Když Bible nemluví o jediné pravé organizaci, k čemu její pravost potřebují lidé? A proč se některé církve vydávají za jediné pravé?

to, že jsi našel náboženství, které splnilo tvé představy o životě po smrti (buď nebudeš cítit nic nebo věčný život na Zemi) je odpověď na otázku, které náboženství je pravé?


Lidé potřebují hlavně pravé nauky a pokud je některá církev předkládá, může být považována za pravou nebo správnou a je dobře tam být.
A smrtelná duše a věčný život na Zemi jsou pravé nauky a proto je to i odpověd na otázku, která církev je pravá a správná. Pro mě jsou to jednoznačně svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne. To píšu zcela odpovědně jako bývalý pokřtěný ( dnes již vypsaný ) aktivní katolík plně oddaný katolickým církevním dogmatům včetně nesmrtelné duše, očistce, pekla, katechismu, bezmezné úcty k papeži, kněžím, mnichům, jeptiškám, inklinující zvláště k jezuitům.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru