Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DESATERO, platí pro křesťany?

3 posters

Goto down

DESATERO, platí pro křesťany? Empty Re: DESATERO, platí pro křesťany?

Příspěvek  Styvi 12/3/2013, 11:46

MartinHoch napsal:Zjevení 12, verš: 17 .....A drak se na ženu rozzlobil a odešel vést válku se zbývajícími z jejího semene, kteří zachovávají Boží přikázání a mají dílo vydávání svědectví pro Ježíše.

Přemýšlím nad tímto veršem ze Zjevení. Drak vede válku se zbývajícími z jejího semene, kteří mají dílo vydávání svědectví (dovozuji Evangelizační) pro Ježíše, ale ovšem je zde také, že zachovávají Boží přikázání, .... není tedy z toho opravdu zjevné, že pravé sbory ke konci systémů se budou vyznačovat dodržováním Božích přikázání? Ježíš je přišel jak jediný dokonale naplnit, provést životadárnou oběť, ale není tedy z tohoto patrno, že přijetím Krista jako Pána zůstává křesťan důsledný i v dodržování desatera? Jak jinak by tento verš dával smysl?
Zdravím a přeji krásný den.
Osobně si myslím ,že desatero je platné i dnes. Je to dokonalý zákon daný Bohem.
Jen nejsme už pod jeho kletbou. Nikdo nás už nezabije - pokud ho nedodržíme.
To však neznamená ,že bychom měli desatero ignorovat.
Snažme se o to ho dodržet - pokud možno co nejvíce.
Hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

DESATERO, platí pro křesťany? Empty Re: Prosím o odpovědi - DESATERO, platí pro křesťany?

Příspěvek  Melissa 12/3/2013, 17:32

Co se týče desatera, někde jsem četla o desateru něco v tomto smyslu:
Nemusí se chápat pouze ve smyslu - přikázání, zákon. To pak automaticky předpokládá, že my jen musíme poslouchat, respektovat apod.
K desateru může mí mít člověk vztah i jiný - Bůh slíbil, že až budeme v životě cítit touhu žít tak, abychom každou myšlenkou, slovem a činem dokazovali svou lásku k němu, až nebude v nás chuť ubližovat, zabíjet, krást, toužit po něčem, co není naše - tak to je znamení (pro nás) že už nejsme od Boha daleko. Přece rozhovor s Mojžíšem začíná slovy ....Jak poznám, že.....????
Když se člověk zamyslí, pak proměna vnitřní Bohu přibližuje, ne to, že navenek dodržujeme zákony, abychom se vyhli trestu.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

DESATERO, platí pro křesťany? Empty DESATERO, platí pro křesťany?

Příspěvek  JAREKzRybenu 16/3/2013, 02:57

Jeremiáš31:31-34
31Hle, přicházejí dny, je Hospodinův výrok, kdy uzavřu s domem izraelským i s domem judským novou smlouvu. 32Ne jako smlouvu, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je uchopil za ruku, abych je vyvedl z egyptské země -- smlouvu, kterou porušili, ačkoliv jsem byl jejich Pánem, je Hospodinův výrok, 33ale toto je ta smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po těchto dnech, je Hospodinův výrok: Svůj zákon dám do jejich nitra a zapíšu jej na jejich srdce. Budu jejich Bohem a oni budou mým lidem. 34Nebudou již učit jeden druhého ani každý svého bratra slovy: Poznejte Hospodina! Protože mě budou znát všichni, od nejmenšího do největšího, je Hospodinův výrok, protože odpustím jejich vinu a na jejich hřích již nevzpomenu.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

DESATERO, platí pro křesťany? Empty Re: DESATERO, platí pro křesťany?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru