Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odchod od SJ

+22
Styvi
Martin Cibulka
Bob
Jesen
Melissa
witness
JAREKzRybenu
Moník0302
Petr Krasohled
jája
KEROS
Michal
gari
Jiří Brei
Ing.Peter
zbysek
rals
TULIPAN
frodobagin
sazeč
Mezek
pepakrocan
26 posters

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Anonymní 26/3/2014, 18:51

zbysek napsal:??? Já jsem naopak psal, aby si nechal poradit od Boha!
zbysek napsal:Prostě Bohu řekni, ať tě zavede tam, kde tě chce mít.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 27/3/2014, 06:19

A za onoho času chtěl,abychom zakotvili u SJ.......no,nevim,nevim
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  zbysek 27/3/2014, 08:36

yxoxs napsal:
zbysek napsal:??? Já jsem naopak psal, aby si nechal poradit od Boha!
zbysek napsal:Prostě Bohu řekni, ať tě zavede tam, kde tě chce mít.
Jestli to chceš přeformulovat, abys tomu rozuměl, pak tedy prostě požádej Boha, aby ....

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  zbysek 27/3/2014, 08:38

Mezek napsal:A za onoho času chtěl,abychom zakotvili u SJ.......no,nevim,nevim
S ohledem na další můj vývoj to v mém případě považuju za možné, že mě tamtudy protáhl, že chtěl, abych si to prošel.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  gari 27/3/2014, 11:20

zbysek napsal:
S ohledem na další můj vývoj to v mém případě považuju za možné, že mě tamtudy protáhl, že chtěl, abych si to prošel.
Já to dnes vnímám stejně jako Zbyšek. Člověk, který si projde tak nepřátelským dogmatizmem, jaký se praktikuje u Svědků Jehovových, může vyjít poučen a vyléčen. Lépe si pak uvědomí, že ve skutečné víře ani tak moc nejde o věrouku, jako spíše o vztahy - reálný život s Ježíšem Kristem a projevování křesťanství vůči bližním.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Anonymní 27/3/2014, 11:48

S Josefem to bylo podobné i když v jeho případě on už na začátku věděl, nepotřeboval víru, jen zkušenosti, které jej připravovali na veliké věci, které viděl ve snu. Nic o tom, že by prosil, sám Bůh, náš Otec, si ho vybral. Jistě, co tu Zbyšek píše je možné očekávat u toho, kdo hledá, tedy ještě se znovu nenarodil, ale kdo tak již učiní, vzpomeňte si na Nikodéma, taky hledal, jinak by se Pána neptal, ale ti, co již přijali Pána, tak nehledají jen jsou puzeni DS, a k tomu opravdu nepotřebuji další pomoc. Jistě pak jsou tam kde byli přivedeni DS, ale to není o tom, co tu předkládá Zbyšek, tak to vidím já.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 27/3/2014, 11:52

scratch A co ti,kteří neprohlédli?Jsou na sklonku života,myslí si že nad jejich víru není.......

Zbyšek asi šest let,no celkem krátká doba...i když na zkušenou dostatečná Smile 
Já osmnáct....
Ty Gari.....přes to ,že jsi se i tam snažil,bylo to pravděpodobně plané snažení,si myslím.
a další.............jasně,pokud na to nahlížíme z hlediska co nás v budoucnu čeká,je to nicotné,ale přes to, jsem z toho smutný,
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Zdeněk Bláha 28/3/2014, 18:15

mezek napsal: A co ti,kteří neprohlédli?Jsou na sklonku života,myslí si že nad jejich víru není.......
To je samozřejmě smutné.

Pro člověka je frustrující zabývat se něčím, co nemůže změnit,

považuji v tomto případě za lepší zaměřit se na věci, které změnit můžu,

nejlépe  je začít u sebe. (to by mělo být nejsnazší  Smile )

Mám například na výběr, jak se budu na určité věci dívat, jestli se rozhodnu pro rezignaci a hořkost nebo se s vírou obrátím k Bohu o pomoc. Mohu se rozhodnout jestli jsem pouhá oběť nebo jestli také sám nesu za svou situaci nějakou odpovědnost (neříkám 100%), protože jsem například některé věci nechtěl vidět, nebo jsem Bohu a jeho slovu vlastně nevěřil. Mohu si přiznat, že Boží slovo jsem měl denně před očima, ale neviděl jsem ho a nevěnoval jsem mu vážnost a pozornost.

Můžeš si připadat starý, protože už máš 50 let života za sebou a můžeš si taky připadat ještě dostatečně mladý, protože máš ještě nějaké ty desítky let před sebou. Tohle rozhodnutí je ve tvé moci. Boží vybídka, hledejte a naleznete není omezena věkem. A já v tom tobě i dalším fandím, protože jsem přesvědčený, že na to ty i ti ostatní máte.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Anonymní 28/3/2014, 19:21

Mohu se rozhodnout jestli jsem pouhá oběť nebo jestli také sám nesu za svou situaci nějakou odpovědnost (neříkám 100%), protože jsem například některé věci nechtěl vidět, nebo jsem Bohu a jeho slovu vlastně nevěřil.
To je veliký omyl, pozor autora nekritizuji, Zdenďa jen cituje rozšířený názor, ale skutečnost je taková, že my jsme ti, kteří si tvoříme realitu nebo chcete-li svůj život. Je to stejné jako s tím úhlem pohledu, ale vím, že tady je obecně jiný "úhel pohledu" na tyto věci, tak se nebudu o tom více rozepisovat, jen jsem chtěl zde napsat svůj názor. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  dajti 29/3/2014, 17:21

[quote="zbysek"]
S ohledem na další můj vývoj to v mém případě považuju za možné, že mě tamtudy protáhl, že chtěl, abych si to prošel.

Já to také tak vnímám, nelituji toho, že jsem byl SJ. Ale není to totéž co vojna nebo nějaké nutné zlo, kterým si člověk musel projít nebo jako nějaká nemoc, ze které se člověk dostal. S ničím takovým bych to nesrovnával. SJ si vážím i nadále, mě nijak neublížili, jen jsem postupem času na některé nauky změnil názor. Horší je, co dál, kam jít ? To je můj problém, a ne něco SJ vyčítat nebo to brát jako hrozné období. U mě to tak není.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Anonymní 29/3/2014, 18:39

SJ si vážím i nadále, mě nijak neublížili, jen jsem postupem času na některé nauky změnil názor.
To si například ještě dnes hodně lidí, co pamatují komunisty, taky myslí. Smile

Jen jsem trošku odbočil, jen tato věta mi trošku evokovala tuto poznámku, smutné. Sad

Ale rozumím tomu, já si taky jednotlivců vážím, jen ideologie jako taková je zrůdná sama o sobě, proto na podobné úvahy jsem trošku alergický, to je můj problém a můj úhel pohledu, abych zase některé neohromil. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 29/3/2014, 18:48

říká dajti
SJ si vážím i nadále, mě nijak neublížili, jen jsem postupem času na některé nauky změnil názor.

Ono to zpočátku tak bývá/ten postoj/mě neublížili.....
Já na to dnes koukám jinak,než před odchodem.Ano ublížili!!!a ne málo,právě těma naukama a podobně.Je toho víc co ublížilo.
Jen ta naše slušná??mírná??povaha uvnitř nám jaksi z počátku nedovoluje říci,co v podvědomí bouří. Very Happy 
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Anonymní 29/3/2014, 18:56

Přesně tak, díky Mezku. Proto jsem už velmi opatrný právě u takových skupin, co jsou moc přátelští a láskymilští, nevím jak bych to nejvýstižněji vyjádřil. Jenom to, že jak v komunismu nebo u SJ, nebyl jednotlivec přímo konfrontován s nějakými zrůdnými fakty ideologie, pak jistě rozumím tomu vyjádření, ale jak píšeš Mezku,
Mezek napsal:Já na to dnes koukám jinak,než před odchodem.Ano ublížili!!!a ne málo,právě těma naukama a podobně.Je toho víc co ublížilo.
, čas ukazuje jak to hodně ovlivňuje každého, kdo se setkal s tou či onou ideologií, v podvědomí se to všechno hromadí, i když na povrch vědomě si nejsme ničeho, zatím, vědomi.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  dajti 29/3/2014, 19:10



Ono to zpočátku tak bývá/ten postoj/mě neublížili.....
Já na to dnes koukám jinak,než před odchodem.[b]Ano ublížili!!!

A v čem ti to konkrétně ublížilo?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  dajti 29/3/2014, 19:20

gari napsal:
ve skutečné víře ani tak moc nejde o věrouku, jako spíše o vztahy - reálný život s Ježíšem Kristem a projevování křesťanství vůči bližním.

S tím souhlasím jen částečně, určitě vztahy jsou nejdůležitější, ale o věrouku jde přece také, ne ? O věrouku, která odpovídá Bibli, a podle toho musím zkoumat jak víru SJ, tak jiné víry.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 29/3/2014, 20:07

dajti napsal:

Ono to zpočátku tak bývá/ten postoj/mě neublížili.....
Já na to dnes koukám jinak,než před odchodem.[b]Ano ublížili!!!

A v čem ti to konkrétně ublížilo?

Jeden poslední hřebíček byl..../to ti posílám jako soukr.zprávu/...jelikož jsem to zde již probíral a je to k dohledání
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  dajti 29/3/2014, 20:53

Mezek napsal:

Jeden poslední hřebíček byl..../to ti posílám jako soukr.zprávu/...jelikož jsem to zde již probíral a je to k dohledání

Díky, celkem smutný příběh. Já jsem také jako SJ zažil dobré i horší věci, pomoc i , nějaké ´to ponížení, a přesto, že bych se k tomu způsobu života již nevrátil, nemůžu říct, že bych měl nějakou averzi vůči SJ nebo měl pocit ztracených či zkažených let. SJ mě totiž kromě určitých nepříjemných věcí naučili také :

1. úctě k Bohu a Kristu
2. úctě k Bibli
3. vštípili mi morální zásady
4. naučili mě se neformálně modlit
5. neoplácet zlé zlým
6. nebýt rasistou
7. mít více rád druhé lidi, více je chápat, nesoudit je
8. vážit si sám sebe ( v tom dobrém slova smyslu )
9. mít lepší vztah se sourozenci, rodiči a jinými příbuznými
10. dívat se na manželství jako na něco posvátného

To mi zůstalo i po odchodu od SJ a jsem tomu rád. A na to horší už ani nevzpomínám.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 29/3/2014, 21:38

nemůžu říct, že bych měl nějakou averzi vůči SJ nebo měl pocit ztracených či zkažených let. SJ mě totiž kromě určitých nepříjemných věcí naučili také ...

Souhlas,ale to by tě naučili i jinde, jenže ti "nahoře" VRO dobře vědí,že jsou mrtvý pes,si myslím a přes to všechno dezimformují  study své stádo.A TO jim zazlívám.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  dajti 29/3/2014, 22:07

Mezek napsal:Souhlas,ale to by tě naučili i jinde

Ano, to je pravda, to by mě naučili i jinde....ale proč jsme tedy tam jinde neskončili před SJ ?
Není to vina těch jiných, že tak nepropagují své náboženství ? Proč tady většina píšících byli SJ ? To jsme všichni byli takoví hlupáci, že jsme SJ naletěli nebo přece jenom to mělo nějakou hodnotu a nějakou pravdu ? Když jsem odcházel od SJ, řekl jsem starším, že nikdy nebudu své
bratry SJ ,bít´ a toho se chci držet. SJ byli pro mě kus života - v mnohém hodnotého.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  witness 30/3/2014, 00:14

Mezek napsal:...jenže ti "nahoře" VRO dobře vědí,že jsou mrtvý pes,si myslím a přes to všechno dezimformují  study své stádo.A TO jim zazlívám.
Vidím to podobně, a proto já osobně rozlišuji mezi VRO (autory propagandy)
a řadovými SJ (příjemci propagandy).
Těmi řadovými jsou tedy všichni SJ, kteří nemají žádný vliv na to, co se bude vydávat jako
oficiální nauky a nepřisvojují si titul ,,jediného kanálu´´ na zemi, což jsou všichni SJ mimo VRO.
Jistě, i mezi řadovými SJ jsou rozdíly, někteří jsou jako lidé skvělí, jiní zase dovedou dělat ve sborech problémy druhým a tím mnohdy ubližují.
Také se nedá úplně říci:,, Já nic, to ten VRO, ten mě tak naučil´´
Při přijetí propagandy a při podpoře sektářských názorů (čímž si mnozí z nás prošli) je jistě spousta polehčujících okolností, třeba to, že mnozí z nás jsme to (snad) dělali z upřímných pohnutek a z opravdové touhy najít Boha a z opravdového přesvědčení, jen jsme se prostě dostali do soukolí sektářské organizační mašinérie, kterou jsme prostě nemohli hned prokouknout, a to zvláště pokud jsme poznali SJ v době, kdy přístup k informacím, a to navíc k informacím náboženského druhu, byl značně omezen.
Také pokud jsme poznali SJ např. jako ateisté bez jakékoliv předchozí znalosti Bible, bylo
opravdu náročné objevit ve výkladu SJ trhliny, protože o to více nám vyzněla ,,bibličnost´´
SJ konceptu, s čímž šlo ruku v ruce uznání VRO jako autority od Boha a navíc začala působit
psychologická manipulace, že jakékoliv pochybnosti a nesouhlas není projevem zdravého rozumu, ale vzpurného ducha ,,Korachova´´ apod.
Když si např. sám u sebe zpětně hodnotím svůj život, kdy jsem byl přesvědčený SJ, tak dnes vidím mnohé signály, které mi mohly už dávno ukázat, že něco není v pořádku a sám se dnes divím, že jsem na tyto signály vůbec nereagoval a nevěnoval jim patřičnou pozornost.
Byl to důsledek manipulace a vymytého mozku, čemuž jsem tehdy ještě nemohl vzdorovat?
Nebo to byla už moje vina jako vina toho, kdo si prostě věci přestal správně ověřovat a v podstatě přijímal slepě jen to, co mu naservíruje VRO, ačkoliv už byl natolik biblicky vzdělaný i zkušený, aby si na některé nesmysly VRO jasně posvítil už dříve než se tak opravdu stalo?
To je těžko říci, to posoudí Bůh, nicméně tak jak se např. v nacistickém Německu nedalo vše svádět na Führera, tak i v totalitní organizaci SJ, kde pevnou rukou vládne jiný ,,Führer´´, VRO, se nelze věčně schovávat za to, že je těžké VRO odporovat, že nejde opustit zažité představy a názory...prostě že z tohoto názorového vlaku nelze vyskočit.
PS - Toto jsou jen mé úvahy, které nepoukazují na nikoho na tomto fóru ani na žádný komentář zde předložený. Very Happy

dajti napsal:
Ano, to je pravda, to by mě naučili i jinde....ale proč jsme tedy tam jinde neskončili před SJ ?
Není to vina těch jiných, že tak nepropagují své náboženství ?
Možná máš pravdu, Dajti.

To jsme všichni byli takoví hlupáci, že jsme SJ naletěli nebo přece jenom
to mělo nějakou hodnotu a nějakou pravdu ?
Myslím, že platí obojí.
Hledali jsme hodnoty a pravdu, mnohé hodnoty a pravdy opravdu našli, ale byli jsme hlupáci, kteří si nevšimli, že i pravdivé dílčí věci jsou u SJ utopeny v šíleném a zvráceném celkovém konceptu jediné pravé církve v čele s VRO, který se postavil na místo Boha.

Když jsem odcházel od SJ, řekl jsem starším, že nikdy nebudu své
bratry SJ ,bít´ a toho se chci držet.
V pořádku, do lidí opravdu bít nemusíš a navíc, odhalení nesprávných nauk u SJ není
ono ,,bití spoluotroků´´, jak se o něm zmiňuje Bible.
( A pokud nějakou slízne VRO, to nikdy není na škodu... Very Happy )

SJ byli pro mě kus života - v mnohém hodnotého.
Naprostý souhlas...já bych ještě dodal, že život u SJ mi hodně dal, ale také hodně vzal.
Minulost ale už nezměníme, je třeba řešit přítomnost a budoucnost, a v těch není na vztah s Bohem a Kristem nikdy pozdě, bez ohledu na to, jak staří jsme nebo jak dlouho jsme de facto sloužili VRO a ne Bohu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Anonymní 30/3/2014, 05:57

Ahoj witnessi, co jsem ti vzdy v dobrem zavidel Smile , jak umis vystihnout pointu, coz o to, ale srozumitelne to i vyjadrit - napsat, diky. Smile
Zel, i ja jsem byl polapen, tedy "slepy vede slepeho" 23 dlouhych let, a i v tom vidim do jiste miry odpoved dajtimu. Smile Hodne zjednodusene receno. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 30/3/2014, 06:53

Witnessi,asi tak nějak......
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Mezek 30/3/2014, 07:17


Cituji witnessee//
Také pokud jsme poznali SJ např. jako ateisté bez jakékoliv předchozí znalosti Bible, bylo opravdu náročné objevit ve výkladu SJ trhliny, protože o to více nám vyzněla ,,bibličnost´´ SJ konceptu, s čímž šlo ruku v ruce uznání VRO jako autority od Boha a navíc začala působit psychologická manipulace, že jakékoliv pochybnosti a nesouhlas není projevem zdravého rozumu,

To pasuje na mě. Pochybnosti?Ty se plížili pozvolna....byly to kamínky mozaiky,až to vytvořilo celkem ucelený obraz.Ale to stále nestačilo.Dlouho jsem vnitřně sbíral odvahu,ano,odvahu,postavit se vzpříma a zakřičet již toho bylo dost!!!Většinou musí ukápnout ta pověstná /poslední kapka/a..............
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  dajti 30/3/2014, 08:12

witness napsal: je třeba řešit přítomnost a budoucnost

Tak, a to jsme zase u toho původního, co mě zajímalo a proč jsem po odmlce přišel opět na forum - co po odchodu od SJ dál ? Já to teda nevím, ačkoliv se o to už cca 2 roky snažím po 15 - ti letém působení jako SJ.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Odchod od SJ

Příspěvek  annakonyk 30/3/2014, 09:29

Když jsem loni na podzim byla vyloučena tak jsem si pokládala stejnou otázku "a co dál?" Ale je to jednoduché, v první řadě měl bys pochopit že se od SJ odchází k Ježíši, je to On kdo je naším Vůdcem Mat. 23:10, máme zůstat svobodní lide, Ježíš říká: "když se sejdou 2 nebo 3 v mém jménu tam i já mezi vámi". Apoštol Pavel nám říká: "byli jste koupený za cenu, nestávejte se již otroky lidi." U SJ byl jsi dlouho otrokem lidi, teď zůstaň svobodný a sám Ježíš tebe povede.

































annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Odchod od SJ - Stránka 10 Empty Re: Odchod od SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru