Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

+8
stefan
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
myšák
Václav
vera
zbysek
Doktorka White
12 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  vera 16/4/2008, 20:15

drahý Hvězdlický,
GENESIS je KÁNON a ZJEVENÍ je mnoho zjevených tajemství od počátku do konce, od Toho, kdo je Alfa i Omega!
Takže, jestli toho prokletí země a lidí je pouze malý popis v Genesis, tak v evangeliích, epištolách Petra i Pavla a ve Zjevení je to dokonalé, právě pro pochybovače, že jim všechno, každé smilstvo jen tak projde, že si jen tak umřou!!! Ho hó, jak růžové!!Ona smrt těla je něco jiného, než věčná smrt ducha!ale, řekni mi, má cenu, že Ti tu ty věci povídám?!
Inu z tohoto bludu v omylu, Tě vyvádí to, co píše Jan na tom Patmosu i Petr i další ti co NIKDY včetně ap Pavla neumenšovali hrůzu soudu a muk odsouzenců!!!Zrovna tak, jako pravdivě popisovali Nové pro nás připravené, nebe i zemi!
Když, ani andělům NEODPUSTIL a svrhnul je do propasti pekelné, marně mi tu budeš vysvětlovat, že pro duchy je pangrácká věznice...,tak to totíž ve Tvém "umírněném podání" vypadá!!!
Proč by ho, asi ti ďáblové prosili o smilování na kolenách, aby je do pekelné propasti neposílal a hlavně, aby je nemučil, před koncem, tedy dříve!!!Mar.5,7, Luk.8,31;etc etc však Ty budeš vědět, kde to hledat!
Je toho podstaně více, ale už jsem Ti toho dnes napsala dost

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hvězdlický 16/4/2008, 20:47

kód:
že jim všechno, každé smilstvo jen tak projde, že si jen tak umřou!!! Ho hó, jak růžové!!Ona smrt těla je něco jiného, než věčná smrt ducha!ale, řekni mi, má cenu, že Ti tu ty věci povídám?!

Mám obavy, že to tvoje "ho, ho, jak růžové" je čistě lidská pomstychtivost.

Zbyšek je rozumnější. Za chvilku v hříchu, navěky mučit. To by nebylo v souladu s Božskou láskou a spravedlností.

V jednom ale máš "vero" pravdu. Já to opět okopíruji- Ona smrt těla je něco jiného, než věčná smrt ducha!

Takže souhlasíš konečně s věčnou smrtí a peklo je fuč i s jeho věčnými mukami??

Máš pravdu (pokud to tak myslíš) protože je psáno (záměrně použiji překlad, kde je použito slovo peklo)

Matouš 10:28 A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle.

Text mluví o ZÁHUBĚ DUŠE (ŽIVOTA, nebo ducha) a ne věčných mukách. a to peklo jsme si již vysvětlovali.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Doktorka White 16/4/2008, 20:55

Ahoj dok,
omlouvám se Ti jestli jsem se Tě dotkla něčím, ale jen chci doufám, že né zbytečně říci, že někdy ztrácím trpělivost a no Ty na mně začneš, že blázním a JE TO!!!

Vždycky člověk blázní, když ztratí trpělivost .... Smile

Omlouvám se, ale nebudu pro Tebe hledat v celém webu, ale bude Ti stačit,že když někdo napíše, že jsem nějaký, asi poťapaný hlasatel hegeny, když žel to peklo k výstraze tomu evangeliu patří!!!???

Nejde jenom o to CO hlásáš, ale jakým způsobem na své okolí působíš. Podle toho potom také sklízíš ....

Většinou si věřící představují, to je moje zkušenost s věřícími lidmi, né ovšem se všemi,nebo jenom na tomto webu, že např to utrpení nebude pro ďábla a jeho přisluhovače věčné a že proto, že Bůh je milostivý, tak je honem zabije a trpět nebudou, protože to se NESLUČUJE s jejich pohledem na milostivého Boha!
Já s tím hluboce nesouhlasím a věřím, že když je psáno, že budou věčně mučeni, tak budou věčně mučeni a je na nich, jestli jim to dojde
!

Podívej Věro, každý prostě presentuje svou představu o vlastnostech samotného Stvořitele. Jsou to jenom představy ...
Peklo je místo, kde není prostor pro bytostné otázky. Proto je důležité ptát se Boha teď a tady. Bůh je velmi milostivý v naslouchání svým synům .....


On je také hrozný Bůh a Bůh pomsty a dokonce u Izaiáše je psáno, že tvoří dobré i zlé!

Ano, Bůh jako představitel JEDNOTY je nad "duálním" principem - dobro + zlo.

Takže respekt a strach z Něho je na místě, protože po našem, tedy nebude NIC, jen po JEHO! Smile

Respekt ano a veliký, ale strach jakožto satanova pomocníka já ODMÍTÁM. Nemohu mít strach z Otce , který mě tolik naplňuje a učí žít věčným životem.
Kdyby mělo "být jenom po JEHO" tak nás nevytvořil dle svého obrazu. Přemýšlej spíš o smyslu jeho výtvoru jakožto "uskutečnění se" ve spolupráci s Ním. To je Jeho vůle. Ta spolupráce pro nás křesťany je možná v Kristu, ale to Ty určitě víš.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hurvinek 16/4/2008, 21:00

Milá věro, četl jsem si celou tvou diskuzi a nějak začínám chápat jak se projevuje skutečný brainwashing, ovšem ne jako u svědků aplikovaný ani ne necelých 100 let především od soudce Rutheforda, ale ten co je tu už mnoho století, spíš minimálně 1000 let vycházející z ŘKC, že Bůh je někdo tak krutý, že nechá někoho trpět věčně kvůli chybám, kterých se dopouštěl vlastně jen chvíli. Pokud tady dělám nepravosti 80 let a budu trpět trilion let je to jako bych sekundu krad a pak bych šel na 396000000 let do vězení. Z matematiky věro víme, že pokud dělíš nějaké číslo čím dál větším číslem, postupně se blížíš k nule. Takže pokud budu dělit nekonečnem vyjde mi nula. Je to vlastně stejné s námi. Pokud budu dělit naši špatnost nekonečným trestem, je to vzhledem k věčnosti, jako bych nic nespáchal. Vážně si myslíš, že je křesťanský Bůh tak krutý? Znám jen jednoho, který takový je, ale naštěstí mu to jeho vlastní časová omezenost nedovolí. Jeho jméno začíná n S. Není to vlastně tvůj bůh věro? Možná, že mu jen dáváš špatné jméno, jinak si to vysvětlit nedovedu.
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  stefan 16/4/2008, 21:12

Hurvinek
Vážně si myslíš, že je křesťanský Bůh tak krutý?
Jedna otázka - pre všetkých ktorí chcú vedieť aký krutý je Boh a ktorí chcú merať mieru jeho spravodlivosti. Oháňate sa tu tým, že za krátky čas na zemi by Boh nedopustil večný trest v pekle. Lebo to by bolo nespravodlivé. Pýtam sa teda, že či by bolo spravodlivé, za krátky čas tu na zemi, aby Boh dopustil večný život v nebi? Ak náš čas nie je hoden večného trápenia, je hoden večnej blaženosti?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  zbysek 16/4/2008, 21:36

stefan napsal:Pýtam sa teda, že či by bolo spravodlivé, za krátky čas tu na zemi, aby Boh dopustil večný život v nebi?
Ne, to ROZHODNĚ spravedlivé není. Ale je to láskyplné.

BTW - podobné debaty mě dost vyčerpávají - duševně. Jak někteří zasvěceně a vášnivě debatují o věcech, o kterých všichni víme s prominutím <censored>. Nikdo tam nebyl, nikdo o tom nemá přímou zprávu, ale někteří se o tom dokáží dlouhé hodiny vytrvale hádat. Krásná ukázka lásky k bližnímu... scratch

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  stefan 16/4/2008, 21:48

zbysek
Ne, to ROZHODNĚ spravedlivé není. Ale je to láskyplné.
Tak si teraz ujasnime, že či Boh je dokonale spravodlivý, alebo nie.
Nejde ani tak o to, že sa tu ľudia hádajú, že či v peklo existuje alebo nie... a že či tam je utrpenie... ale o prístup. Jedna skupina tvrdí, že peklo je realita pripravená padlým anjelom a ľuďom - táto skupina sa opiera o realitu Písma /plač a škrípanie zubov/.... potom je tu druhá skupina, ktorá hovorí, že peklo nie je, alebo, že nespôsobuje utrpenie.... táto skupina sa už o realitu Písma nemôže opierať , tak sa opiera o vo vlastnej hlave vykonštruovanú tézu o nedokonalosti Božej spravodlivosti. Treba si len vybrať,.... ja volím slovo Božie... vyberte si aj Vy.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hurvinek 16/4/2008, 21:53

Ale štefane ta druhá skupina taky tvrdí, že se opírá o písmo, které tu také citavala tak jak to teda je? Laughing
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Petr W. 16/4/2008, 22:16

Proč by ho, asi ti ďáblové prosili o smilování na kolenách, aby je do pekelné propasti neposílal a hlavně, aby je nemučil, před koncem, tedy dříve!!!Mar.5,7, Luk.8,31;etc etc však Ty budeš vědět, kde to hledat!

Mar 5:7 - je uvedeno "muceni"/"trapeni", ale to je predevsim vykrik demona a jeho, pokud bychom to tak mohli nazvat - "subjektivni pocit, ze je necim nebo nekym trapen, v tomto pripade Jezisem. Odvijet od toho nejake pausalni vyroky o "muceni" v "pekle", neni asi na miste, nebo?

Luk 8:31 - zde je pouzit pojem "abyssos", ktery se vyskytuje mimo toto misto, jeste v Rim 10:7 a pote v cele rade vyskytu v Apk. Srv. napr. Apk 20:3.
Zvlaste pak je zajimavy vers prave Rim 10:7 - zde je vztazen na Krista a na mrtve, takze je jen obtizne myslitelne, zda by Kristus byl "mucen" v tom stejnem prostredi, kam mel jit i demon??? To zrejme ne, ze?
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  zbysek 16/4/2008, 22:25

stefan napsal:Tak si teraz ujasnime, že či Boh je dokonale spravodlivý, alebo nie.
Můj Bůh je sice spravedlivý, ale především milující. Je-li tvůj Bůh především spravedlivý, pak tě nutně čeká peklo. Počti si něco v Bibli, dozvíš se proč.

Když čtu Bibli já, snažím se rozlišovat mezi doslovným textem a obrazy. Pokud mi není něco jasné a považuji to za životně důležité, doptávám se Boha, ať mi to objasní. A k tomu mi přišlo, že hádat se do krve o věcech, o kterých nic nevíme a které jsou podány jen náznakově a často v obrazech, je marnost nad marnost.

Drobná anketní otázka: jak se poznají Ježíšovo učedníci?
1) Vyznávají trojjediného Boha.
2) Mají mezi sebou lásku.
3) Učí, že spravedliví si jdou věčně užívat do nebe, hříšníci věčně trpět do pekla.
4) Vyznávají autoritu VRO.
5) Podřizují se nástupci Petra - papeži.

Nápověda: Nový Zákon. Za špatnou odpověď jdeš rovnou do pekla. elephant

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  vera 17/4/2008, 08:50

Drazí,
díky za vyčerpávajícně poučnou diskusi a Boží Majestát tu chápe akorát milý Štefan!
Ostatní chtějí to laskyplného ONLY a to je co jsem někde na začátku říkala a dok na mně vyjela, že blázním a že jsem hlasatelem pekelných zpráv!a dodatečně mi to ještě potvrdila!
Myslím, že nejhorší je pro toho ho hledá Boha a dostane se mu elegantně zatajená a zabalená pravda! a strach no tak to už vůbec né...
To, ale ta evangelia, která já čtu, neobsahují a zřejmě je nějaký hlubší zádrhel!
Také se tu někdo projevil, že můj Pán, je asi ten druhý, tedy rarach a to důkaz toho, jak někdo ta evangelia čte!
Smíchaná lež s pravdou je lidská specialita, ovlivněná tím, co už dávno k tomu, velmi účinně prohlásil ten rarach:"nikoli nezemřete "a inu ti dva mu na to skočili!!! a jiní, jak je vidno, se z toho nepoučili!
Anikristovská verze je tomtéž, půlka pravdy půlka lži...
Takže věčné trápení z Mat.25,46+věčný oheňMat.25,41+věčné odsouzení Mar,3,29+Zjev.20,10 je tu pro většinu dobrý vtip!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Anonymní 17/4/2008, 09:46

Věro, i já souhlasím s Tebou. Bůh je láskyplný, chce, aby všichni lidé byli spaseni. Ale nyní je to na nás, řečeno sportovní terminologií: "míček je na naší straně hřiště".

V předchozích příspěvcích někdo argumentoval, že by nebylo spravedlivé za hříchy během relativně krátkého života trestat navěky. Tento argument je podle úplně mimo.

1. Pokud vycházím z faktu, že lidská duše je nesmrtelná (možná už tady bude spor s některými diskutujícími), pak svým konáním se sám rozhoduji, zda chci být po smrti s Bohem, či ne. Být bez Něj, to pro mne znamená to "peklo", to věčné trápení, které spočívá v tom, že jsem se s Bohem setkal (po smrti) a poznal jsem, že chci být s Ním. Ale to už je pozdě. Svými činy na světě jsem způsobil, že s Ním být nemůžu. A to je peklo.

2. Srovnávat krátký čas na zemi a věčnost nelze. My lidé, si věčnost představujeme jako něco dlouhého, jenže u Boha není čas, není žádný dlouhý okamžik. Naše představa času a věčnosti u Boha naprosto selhává, protože náš mozek je schopen vnímat pouze náš klasický omezený třírozměrný prostoročas.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hvězdlický 17/4/2008, 09:47

kód:
 ja volím slovo Božie... vyberte si aj Vy.

Již jsme o tom společně debatili, že to Boží slovo nemáme v originálech, ale jen v překladech a opisech.

A tak i to PEKLO, je jednou podáno jako HROB, jindy ZATRACENÍ, SMRT, DRUHÁ SMRT, OHNIVÉ JEZERO a další

Díky těmto rozmanitostem v překladech si skutečně můžeme vybrat podle svého sklonu. A nebo taky PODLE KONTEXTU.
Nemůže to být jednou to a podruhé ono. Obrazná řeč Písma je jistě všem dobře známá.

Kontext ukazuje na jedinou správnou možnost a to, SMRT NAVŽDY.

Vera použila ujeden argument, jen škoda, že ji nepřivedl k hlubšímu zamyšlení.

kód:
Smíchaná lež s pravdou je lidská specialita, ovlivněná tím, co už dávno k tomu, velmi účinně prohlásil ten rarach:"nikoli nezemřete "a inu ti dva mu na to skočili!!! a jiní, jak je vidno, se z toho nepoučili!

Ani ten "rarach" nemluví o věčných mukách v pekle, ale jen o smrti, stejně jako to řekl Bůh.

JEN ČLOVĚK SE SVOU POKROUCENOU A SADISTICKOU POVAHOU SI KDYSI VYMYSLEL PEKLO VĚČNÝCH MUK a dodnes se opakuje.

Štefan se ještě zmiňuje o nemožnosti věčného života, pokud není i možnost věčných muk.

Stačí si namísto věčných muk dodat věčnou smrt a je to v pořádku.

Na počátku bůh nabídl lidem život a smrt. Navždy.
Židům, jako výsledek jejich zákona, byla nabídka stejná. "Předložil jsem ti, život a smrt".
A tak to platí dodnes. Jak píše Vera "Bůh se nezměnil, ani jeho rozhodnutí."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hvězdlický 17/4/2008, 09:51

kód:
Pokud vycházím z faktu, že lidská duše je nesmrtelná

To jsou zajímavá "fakta" Asi jako to peklo, svatá trojice, očistec a podobně.

ALE NAPROSTO NEBIBLICKÁ.

Ezekiel 18:20 Duše, která hřeší, ta umře;

A Pavel dodává, "protože jsme všichni zhřešili, všichni umíráme.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 17/4/2008, 10:03

pro Pata a Quaeru:

Už jsem to tu někdy dříve taky uváděl respektive se ptal, tak to uvádím znovu - moc dobře víme, že jsme ve vztahu k okolí jako houba, která je schopná sát a proto se ptám: "od kdy je v podvědomí lidí skutečnost, že Bůh je trojjediný?", "není to náhodou tak, že někdo s tím přišel jako první a dále se o tom začalo mluvit, ale protože s tím přišli lidé a nemohou to kategoricky doložit Písmem, tak to najednou je, jak už to bývá, tajemstvím?". Škoda, že zatím se nemůžeme zeptat jiných například Ježíše, andělů, a lidí před potopou, jak se oni dívají na Boha a jak ho vnímají, možná bychom se divili.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hurvinek 17/4/2008, 10:36

Štěpáne ta tvoje úvaha, že nelze srovnávat čas je tradičně katolicky zavádějící, když jde něco mimo rámec našich zkušeností, hodíme to do přihrádky nevysvětlitelné tajemství. Co je na matematice nepochopitelného?
Pro stefana: Myslím si, že je to spravedlivé a ne jen láskyplné, aby Bůh nebyl krutý a to z jednoho důvodu. Pokud totiž budu mrtvý - Bohem odsouzen - a to věčně, potom je to z hlediska věčnosti jako bych vlastně vůbec nikdy neexistoval. Jako bych se nikdy nenarodil, takže vlastně celé to myšlení typu věčná odměna, věčný trest(utrpení) a spravedlnost je chybné. Kdežto pokud budu žít věčně díky milosti neboli nezasloužené laskavosti, je to dar od Boha, který si stejně nemůžu zasloužit, ale protože je Bůh láska, tak mi to umožní.


Naposledy upravil Hurvinek dne 17/4/2008, 10:43, celkově upraveno 1 krát
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  vera 17/4/2008, 10:36

Mohu jenom zopakovat otázku, položenou lotrovi od druhého lotra!
ANI TY, SE BOHA NEBOJÍŠ??????
Hvězdlický, když si stále budeš plést dokonalou moc Boha a sadismus jako medicínskou diagnozu, tak to je ten Nový Věk a Alice Ti tleská, že Tě oblafla!!!a kdo za ní vystrkuje rohy, to už bys vědět mohl...
Holt v moderní době a né jen v ní, peklo a muka se nosit nechce, tak je hromadně popřeme, ale ono to žel NEZMIZÍ!!!
Já raději zůstanu u toho co kázal můj Pán, že mně pomstí a já na to očekávám!!!
Sama do toho nemusím a když to tady čtu, tak je to opravdu o strach, ty bludy!!!
Pěkný den všem!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hurvinek 17/4/2008, 10:42

Vero pokud máš touhu po pomstě, a máš pocity samospravedlnosti, tak se podívej na pohádku Hrátky s čertem(1956), jak dopad otec Scholastik. Je to velmi poučné! lol!
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hvězdlický 17/4/2008, 10:44

kód:
Holt v moderní době a né jen v ní, peklo a muka se nosit nechce, tak je hromadně popřeme, ale ono to žel NEZMIZÍ!!!
Já raději zůstanu u toho co kázal můj Pán, že mně pomstí a já na to očekávám!!!
Sama do toho nemusím a když to tady čtu, tak je to opravdu o strach, ty bludy!!!

Vero, jistě znáš Písma. Lpíš celým srdcem na Kralické Bibli. To je možná hlavní problém toho slova PEKLO. Kraličtí jej rádi a všude používají.

Ptáš se, jestli se nebojím Boha. NEBOJÍM. Mám jen strach, abych se mu nějak a něčím NEZNELÍBIL.

Věřit v Boha, to nikoho nezachrání. I satan věří, ale je psáno TŘESE SE.

A ty se nebojíš, že by nakonec pro tebe mohlo (i přes tvé dnešní náboženské nadšení) platit ???

Matouš 7:23 A tehdy já prohlásím: 'Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.'

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  zbysek 17/4/2008, 10:55

Štěpán Macháček napsal:1. Pokud vycházím z faktu, že lidská duše je nesmrtelná (možná už tady bude spor s některými diskutujícími)
Pochopitelně, že tu je spor, protože fakt je ověřená skutečnost. Jakým způsobem je to ověřené? Jinak se hovoří v lepším případě o předpokladu, v horším o zbožném přání.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Anonymní 17/4/2008, 11:02

kód:
Štěpáne ta tvoje úvaha, že nelze srovnávat čas je tradičně katolicky zavádějící, když jde něco mimo rámec našich zkušeností, hodíme to do přihrádky nevysvětlitelné tajemství. Co je na matematice nepochopitelného?

Hurvínku, já shodou okolností studuji učitelství matematiky na MFF UK, takže musím konstatovat, že na matematice není nepochopitelného nic. flower

Jenže jsou prostě věci, které nejsou pochopitelné. I pro matematiky. Třeba Bůh, že? Ale ono stačí snaha o pochopení čtyřrozměrného prostoru a jsme v koncích. Přímce nevysvětlíš, jak vypadá rovina a rovině zase, jak vypadá krychle. My žijeme ve třírozměrném světě a umíme jej vnímat. Ale čtyřrozměrný prostor už vnímat nedokážeme. To píšu proto, aby bylo jasné, že jsou věci, které prostě nemůžeme náhlednout. A tak je to podle mého názoru i s Bohem. Nemůžeme ho pochopit ani nahlédnout. To samé platí pro věčnost. To je něco úplně mimo naše měřítka a naše zkušenosti.

Takže můj názor je ten, že nelze srovnávat naše vnímání času z našeho světa s časem, jaký je u Boha.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 17/4/2008, 11:05

I když riskuju kritiku za jehovistickou propagandu, ale přesto. Do jisté míry je tady možnost "ověření". V Písmech jsou příklady těch, kteří byli vzkříšeni a je přinejmenším zvláštní, že pisatel se nezmiňuje, že by se dotyční vzkříšení nějak vyjadřovali o tom, že by si na něco pamatovali když byli mrtví. Nemyslím si, že by pisatel, kdyby k tomu došlo, to nějak nezaznamenal, protože si myslím by to z dnešního pohledu byla "bomba". Ale když to pomineme, tak zřejmě Písma nedokazují tedy přes vzkříšené, že by bylo něco po smrti v tom smyslu, jak se zde někteří snaží dokázat.

Ale můžu se mýlit. sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Hurvinek 17/4/2008, 11:09

pro štepána
Dobře tak si to můžeš polidštit, vynech věčnost a dosaď si místo věčnosti třeba trilion trilionů let a už to můžeš aplikovat tak, aby jsme to my lidé pochopili. A pokud studuješ matiku na VŠ, tak zajisté chápeš, že se blížíme k vyřešení spravedlnosti v podání KC o věčných mukách. Nepotřebuješ k tomu ani další rozměr a vlastně nic, stačí se pohybovat po ose jednoho rozměru- času.
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Anonymní 17/4/2008, 11:41

Ano, ale věčnost podle mně není hodně velmi dlouhý čas. Protože na věčnosti u Boha není minulost ani budoucnost, tam je jen přítomnost. Není tam naše vnímání času.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Anonymní 17/4/2008, 11:43

Mt 25,46:
A půjdou do věčných muk, ale spravedliví do věčného života.

Ale já bych se pokusil nadhodit jiné téma, které ovšem zásadním způsobem souvisí se všemi diskuzemi o tom, jestli je Ježíš Bůh či ne, zda je duše smrtelná, zda bude trpět navěky nebo zemře a podobně.

Každý z nás tady zná Bibli. Na tom se asi shodnem (samozřejmě tady musím vyjmout podivný překlad používaný u SJ). Každý v ní čteme a výroky Písma nějak vykládáme. Jenže: některé výroky v Písmu bývají protichůdné. Např:

A půjdu do věčných muk...
vs.

...bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle
Způsobem bytí byl roven Bohu... (mluví o Kristu)
vs.

...že jdu k Otci, protože Otec je větší než já (říká Kristus)

A pak jsou výroky, které mluví celkem jednoznačně.
Některé víceméně všichni berem jen jako obraz:
Svádí tě tvá ruka? Usekni ji...

Něteré bereme velmi vážně a doslova:
Vy se modlete takto: Otče náš...

A některé jedni vykládají doslova a jiní jen symbolicky:
Vezměte a jezte, toto je mé tělo...
A nikomu nedávejte jméno otec...

A má otázka zní: Čím podkládáte právě Váš výklad (nebo výklad Vaší církve)?

Tradicí?
Čtením mezi řádky?
Osobním setkáním s Bohem?
Názorem někoho zkušenějšího?
Hlubším studiem Písma (i v různých jazycích)?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma - Stránka 2 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh? - mimo téma

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru