Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tisicíletí nebo-li Milénium

4 posters

Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  dajti 15/8/2014, 13:56

Myslíte, že výklad SJ ohledně tisíciletí nebo-li milénia, je správný ? Podle mě, pokud si odmyslíme, že přežijí pouze SJ, jsem toho názoru, že výklad SJ je správný.

Máte někdo jiný názor, který by byl biblicky podložený ?
Je možné, že výraz tisíciletí je symbolický ?
Může tisíciletí probíhat jinde než na zemi ?

Podle mě je tisíciletí myšleno doslovně a bude to tisíciletá obnova této země v ráj pod vládou Krista z nebe, tak jako to učí svědkové Jehovovi.


dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  sazeč 16/8/2014, 10:01

Řím.2:14 Když totiž pohané, kteří Zákon nemají, přirozeně plní předpisy Zákona, jsou sami sobě Zákonem, i když Zákon nemají; ukazují skutečnost onoho zákona vepsaného v jejich srdci, dokládá to svědectví jejích svědomí a také niterné soudy pokárání nebo chvály, které vynášejí jedni nad druhými ... v den, kdy Bůh bude soudit skryté myšlenky lidí podle mého evangelia, skrze Krista Ježíše.

Proč potom tisícileté království na obnovené Zemi, která ta nová bude až po soudu? To máme dvakrát ukázat svou pravou tvář? Jednou před smrtí a druhé po smrti? 2x stanout před soudem? Projít zkouškou pro Zákon 2x?

1:18 Z nebe se totiž zjevuje Boží hněv proti veškeré bezbožnosti a veškeré nespravedlnosti lidí, kteří ujařmují pravdu v nespravedlnosti; neboť to, co se může o Bohu vědět, je pro ně zjevné: odhalil jim to totiž Bůh.

32 a ačkoli dobře znají Boží výrok, jenž prohlašuje za hodné smrti ty, kdo podobné činy páchají, nejenže je dělají, ale také schvalují, když je páchají druzí.


Pro mne tisícileté království je již za života křesťana, který hříchu zemřel a ožil a začal panovat nad druhými jako král, kněz a soudce způsobem vydávání evangelia. Satan a démoni již nad těmi nemohou panovat, jelikož jsou křesťané v Kristu. Jsou jakoby svázáni řetězy pro omezenou moc nad těmi v Kristu jen do doby, než je pustí na krátkou chvíli (snad 3 a půl roku).

Číslo tisíc roků je tedy symbolické, je to jeden Den. Nebo máme myslet doslovných 1000x365 dní včetně přechodných dnů? Tak že budeme vědět, kdy bude ze žaláře vypuštěn satan a poddaní pod Královstvím na obnovené Zemi budou připraveni?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  witness 16/8/2014, 14:02

dajti napsal:
Podle mě je tisíciletí myšleno doslovně a bude to tisíciletá obnova této země v ráj pod vládou Krista z nebe
Dle mého názoru tomuto pohledu v zásadě nic v Bibli nebrání.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  Jiří Brei 17/8/2014, 13:59

Ahoj Dajti,

nechápu Zj 20:2.4-7, které mluví o tisíci letech bez Satana, jako doslovné období, které trvá na vteřinu 1.000 let. Nemyslím si, že ať již v poezii (Ž 90:4), tak i v profetii (Zj 20:2.4-7) má mít doslovný význam. Zdá se mi, že toto číslo nechce říci na vteřinu přesný čas, ale chce prostě ukázat, že půjde o velmi dlouhé období. Možná je chápáno i jako kontrast ke krátkému času, po který má být Satan ještě rozvázán (Zj 20:3). Řetěz, kterým má být Satan svázán, asi také nebude doslovný, stejně jako klíč, pečeť a zámek (Zj 20:1.2).

I zde navíc možná platí, že číslo 1.000 lze chápat jako číslo 10 vynásobené třikrát sebou samým. Desítku lze najít v různých podobách na několika místech Zjevení (Zj 2:10, 5:11, 7:4, 9:16, 11:3, 12:3.6, 13:1.18, 14:1.3.20, 16:21, 17.3.7.12.16, 20:2.4-7, 21:16).
Přeji radost z dalšího poznávání Bible
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  witness 17/8/2014, 17:20

Jiří Brei napsal:
nechápu Zj 20:2.4-7, které mluví o tisíci letech bez Satana, jako doslovné období, které trvá na vteřinu 1.000 let.
Proč na vteřinu?  Very Happy 

Jinak to, co píšeš, je určitě zajímavý úhel pohledu, který by člověk měl vzít
při bádání o této otázce v úvahu.

Já osobně, jak jsem psal, nemám problém vnímat 1000 let doslovně (čímž to netvrdím jako
nezpochybnitelné dogma), na druhou stranu tuto otázku nepovažuji za nějak podstatnou a je mi
celkem jedno, bude li ona popisovaná doba trvat 1000 doslovných let nebo to je jen obrazný
výraz pro delší časové určení.

Ať tak nebo tak, na náš současný křesťanský život to nemá nějaký významný dopad,
bylo by jistě zajímavé vědět přesně, zda je to doslovné nebo symbolické číslo, ale větší hodnotu
v tom pro praktický křesťanský život nespatřuji...  snad jen kdyby se dalo z Písma opravdu
přesvědčivě dokázat, že 1000 let je význam symbolický a nikoliv doslovný, pak by to byl jen
další doklad pro upřímné SJ, že VRO je vede cestou nesprávnou a tudíž podnět k přemýšlení,
co je VRO vlastně zač.

I když tuhle nauku VRO opsal zřejmě od adventistů.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  Jiří Brei 17/8/2014, 17:48

Na vteřinu byla nadsázka. Je jedno, zda je to přesně na den, nebo rok. Jinak to vidím úplně stejně, jako Ty. Ani já nemám problém vnímat 1000 let doslovně a také tuto otázku nepovažuji za podstatnou. Děkuji za dobré připomínky a doplnění.
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  dajti 17/8/2014, 19:06

Jirko, vyjádřil jsi se k času, děkuji a ted k místu - věříš, že tisíciletí at už doslovné nebo symbolické bude opravdu přeměna této planety v ráj pod nebeskou vládou Ježíše Krista ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  Jiří Brei 24/8/2014, 11:05

Ahoj Dajti,

já věřím, že v tisíciletí nejde ani tak o planetu zemi, ale o poskytnutí prostoru národům (tak, jak to zatím chápu, lidem, kteří nejsou součástí ušlechtilé izraelské olivy – Ř 11:17-24, a nepatří zatím do Boží rodiny – Ef 2:19), aby bez kladení překážek Satanem mohli svůj vztah k Bohu nalézt a vybudovat (Zj 20:3 říká, že důvodem spoutání Satana je, „aby již nesváděl národy, dokud se nedovrší těch tisíc let“). Zjevení 20:7-9 celkem pesimisticky ukazuje, že u mnohých se tato Boží milost mine účinkem. Zj 20:4 pak ukazuje, že by tisíciletí mohlo být zároveň nejen obdobím milosti, ale již i obdobím soudu. Možná proto, aby se zabránilo tomu, co je napsáno u Kaz 8:11: „Poněvadž nad zločinem není hned vykonán rozsudek, tíhne srdce lidských synů k páchání zla. (Český ekumenický překlad).“

Jak jsem zde již psal, věřím, že vláda těch, kteří „ožili a kralovali s Kristem tisíc let“ (Zj 20:4 Český studijní překlad) se odehrává zde na zemi. Zatím se mi to jeví tak (netvrdím, že správně), že tito „blahoslavení a svatí, kteří mají podíl na prvním vzkříšení“ (Zj 20:6), by buď sami mohli být milovaným městem a táborem svatých ze Zj 20:9, nebo toto milované město a tábor mají jako svůj domov. Každopádně se mi zdá, že jsou během tisíciletí tady na zemi, aby tak byli zde na zemi osobně k dispozici ke službě národům. To by bylo v souladu s tím, co je o věrných řečeno ve Zj 5:10: „A učinil jsi nás Bohu našemu krále a kněží, a budeme kralovati na zemi. (Kralická Bible)“ Nevěřím tedy, že by „blahoslavení a svatí, kteří zakusí první vzkříšení“, měli žít v nebi. Věřím však, že budou proměněni (1 Kor 15:51-53) a podobní andělům (Lk 20:36). Jako takoví by měli mít tedy do nebe přístup.

Jinak podle Božího zaslíbení očekávám „nová nebesa a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost“ (2 Pt 3:13 Český studijní překlad). Je možné, že přijdou až po tisíciletí a potom, co první nebe a první země pominuly (Zj 21:1). Pokud by během tisíciletí mělo jít o přeměnu země v ráj a pokud bych vzal doslovně Zj 21:1, pak je otázka, proč má vlastně první nebe a země pominout. Ale to už je již jiná kapitola.
Přeji hezký den
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Tisicíletí nebo-li Milénium Empty Re: Tisicíletí nebo-li Milénium

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru