Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Ježíš Kristus Bůh ?

+21
Matěj
Červenka
kovboj
Jaroslav Malý
Nikola Tyrpak
Černá ovce sboru
Jirka z P. (queens)
Amalka
Old.Stloukal
zbysek
dov
Zdeněk Bláha
Pasach
Věra Kolafová - quaero
stefan
Vojtěch Malleus
Václav
Petr Štefek
Hvězdlický
vera
pat
25 posters

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Old.Stloukal 24/8/2008, 16:46

ZDENĚK BLÁHA MI HOVOŘÍ Z HLOUBY DUŠE A SRDCE MÉHO - JE ZŘEJMÉ, ŽE MÁ POKORNOU DUŠI A SPOČINULA NA NĚM MILOST BOŽÍ TROJICE

NA ROZDÍL OD NADUTÝCH A DOMÝŠLIVÝCH VNNSSJ !!! BUDE ZAJIMAVÉ, JAK BUDE SYMPATIZANT ČI SNAD VNNSSJ - PASACH REAGOVAT.

DLE MÉHO ÚSUDKU, KTERÝ SE OPÍRÁ O PŘÍSPĚVKOVOU ANALÝZU PREFEROVANÝCH PŘÍSPĚVKŮ, JE TENTO SERVER PRODLOUŽENOU RUKOU NSSJ. SNAŽÍ SE PŮSOBIT NA DISKUTUJÍCÍ JINOU FORMOU DUCHOVNÍ MANIPULACE.

CO JIM NEZAPADÁ DO MANIPULAČNÍ PSYCHOLOGIE NA TO ONI NEODPOVÍDAJÍ STEJNĚ JAKO VNNSSJ. ČI SE SNAŽÍ DISKUTUJÍCÍ OMEZOVAT ŽLUTÝMI KARTAMI, KTERÉ STEJNĚ, JAK TO DĚLAJÍ VNNSSJ NEZDŮVODŇUJÍ A TEDY JEDNOZNAČNĚ SE PROKAZUJE V ČASE, ŽE ZAKLADATELÉ TOHOTO SERVERU JSOU STVOŘENI VNNSSJ.

TO JE MOJE DIAGNOZA VYTVOŘENÁ NA ZÁKLADĚ ZREALIZOVANÉ ANALÝZY A NÁSLEDNÉ PŘÍSPĚVKOVÉ SYNTÉZY PRO TENTO SERVER.

ZDENĚK NAPSAL PRO VNNSSJ:
Aby mohl PAVEL a PETR písmům porozumět, musel dostat zjevení. To dodnes platí v určité míře o každém věřícím. Je to práce Ducha svatého. Bůh je ten, kdo věci skryté odkrývá a činí je zjevnými. ATD...
Doložení z PÍSMA SVATÉHO :- PRO VNNSSJ, KTEŘÍ SE POVAŽUJÍ ZA ZNALCE PÍSMA, NECHŤ SI NÍŽE PŘENESENÁ SLOVA BOŽÍ POZORNĚ PŘEČTOU A ZAMYSLÍ SE NAD JEJICH OBSAHEM ZA POMOMI SVATÉHO DUCHA nikoliv účinné síly.

(Jan 5:22,23)
22. Otec totiž nikoho nesoudí, ale všechen soud dal Synu,
23. aby všichni ctili Syna, jako ctí Otce. Kdo nectí Syna, nectí ani Otce, který ho poslal."


ZDENĚK BLÁHA DOPLNIL :
ale je to tak, že když do pokorného srdce přijmeme Ježíše, tak následně přijmeme i zjevení pravdy. A nejen to, potom bude i o nás platit to, že kdo má Syna, má i Otce.

Jan, 17. kapitola -
1. Když to Ježíš pověděl, pozvedl oči k nebi a řekl: "Otče, přišla ta hodina; oslav svého Syna, aby i tvůj Syn oslavil tebe,
2. poněvadž jsi mu dal moc nad veškerým tělem, aby všem těm, které jsi mu dal, dal věčný život.
3. A toto je ten věčný život, aby poznali tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista.
4. Já jsem tě oslavil na zemi; dílo, které jsi mi svěřil, jsem vykonal.
5. A teď oslav ty mne, Otče, sám u sebe tou slávou, kterou jsem měl u tebe předtím, než byl svět."
6. "Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji a dal jsi je mně; a tvé slovo zachovali.
7. A teď poznali, že všechny věci, které jsi mi dal, jsou od tebe.
8. Neboť slova, která jsi mi dal, jsem dal jim; a oni je přijali a opravdu poznali, že jsem vyšel od tebe, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.
9. Já prosím za ně; neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal, neboť jsou tvoji.
10. A všechny mé věci jsou tvé a tvé jsou mé a jsem v nich oslaven.
11. Já už nejsem na světě, ale oni jsou na světě a já jdu k tobě. Svatý Otče, zachovej je ve svém jménu, jež jsi mi dal, aby byli jedno jako my.
12. Dokud jsem s nimi byl na světě, zachovával jsem je ve tvém jménu. Chránil jsem ty, které jsi mi dal, a nikdo z nich nezahynul, kromě syna zatracení, aby se naplnilo Písmo.
13. Teď ale jdu k tobě a toto mluvím na světě, aby v sobě měli plnost mé radosti.
14. Já jsem jim dal tvé slovo a svět je nenáviděl, protože nejsou ze světa, jako já nejsem ze světa.
15. Neprosím, abys je vzal ze světa, ale abys je zachoval od toho zlého.
16. Nejsou ze světa, jako ani já nejsem ze světa.
17. Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
18. Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
19. A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
20. "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
21. aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
22. A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
23. Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.
24. Otče, chci, aby i ti, které jsi mi dal, byli se mnou tam, kde jsem já, aby hleděli na mou slávu, kterou jsi mi dal; neboť jsi mne miloval před založením světa.
25. Spravedlivý Otče, svět tě nepoznal, ale já jsem tě poznal a i tito poznali, že jsi mě poslal.
26. A oznámil jsem jim tvé jméno a ještě oznámím, aby láska, kterou jsi mě miloval, byla v nich a já v nich."

1. Janova, 2. kapitola
1. Synáčkové moji, toto vám píši, abyste nezhřešili. A kdyby někdo zhřešil, máme u Otce přímluvce, Ježíše Krista, toho spravedlivého.
2. A on je oběť slitování za naše hříchy, a nejen za naše, ale i za celý svět.
3. A podle toho víme, že jsme ho poznali, jestliže zachováváme jeho přikázání.
4. Kdo říká: "Znám ho," a nezachovává jeho přikázání, je lhář a není v něm pravda.
5. Kdokoli však zachovává jeho slovo, v tom Boží láska opravdu došla k dokonalosti. Podle toho víme, že jsme v něm.
6. Kdo říká, že zůstává v něm, ten má také chodit tak, jak chodil on.
7. Bratři, nepíši vám nové přikázání, ale staré přikázání, které jste měli od počátku. To staré přikázání je to slovo, které jste slyšeli od počátku.
8. A píši vám zase nové přikázání, které je pravdivé v něm i ve vás; neboť tma pomíjí a to pravé světlo již svítí.
9. Kdo říká, že je ve světle, a nenávidí svého bratra, je až dosud v temnotě.
10. Kdo miluje svého bratra, zůstává ve světle a není v něm žádné pohoršení.
11. Ale kdo svého bratra nenávidí, je v temnotě a v temnotě chodí a neví, kam jde, neboť jeho oči oslepila temnota.
12. Píši vám, synáčkové, že jsou vám odpuštěny hříchy pro jeho jméno.
13. Píši vám, otcové, že jste poznali toho, který je od počátku. Píši vám, mladíci, že jste zvítězili nad tím zlým. Píši vám, děti, že jste poznaly Otce.
14. Napsal jsem vám, otcové, že jste poznali toho, který je od počátku. Napsal jsem vám, mladíci, že jste silní a Boží slovo zůstává ve vás a zvítězili jste nad tím zlým.
15. Nemilujte svět ani ty věci, které jsou ve světě. Jestliže někdo miluje svět, Otcova láska v něm není.
16. Neboť všechno, co je ve světě - žádost těla, žádost očí a pýcha života - to není z Otce, ale ze světa.
17. A svět pomíjí, i jeho žádost, ale ten, kdo činí Boží vůli, trvá na věky.
18. Děti, je poslední hodina; a jak jste slyšeli, že přichází Antikrist, tak i nyní povstalo mnoho antikristů, z čehož poznáváme, že je poslední hodina.
19. Vyšli z nás, ale nebyli z nás. Kdyby totiž byli z nás, zůstali by s námi, ale vyšli z nás, aby se ukázalo, že ne všichni jsou z nás.
20. Vy však máte pomazání od Svatého a víte všechno.
21. Nenapsal jsem vám proto, že neznáte pravdu, ale protože ji znáte a protože žádná lež není z pravdy.
22. A kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který zapírá Otce i Syna.
23. Nikdo, kdo zapírá Syna, nemá ani Otce. Kdo však vyznává Syna, ten má i Otce.
24. Ať ve vás tedy zůstává to, co jste slyšeli od počátku. Jestliže ve vás zůstane to, co jste slyšeli od počátku, zůstanete i vy v Synu i v Otci.
25. A to je to zaslíbení, které nám on zaslíbil: ten věčný život.
26. Tyto věci jsem vám napsal o těch, kteří vás svádějí.
27. Ale ve vás zůstává to pomazání, které jste přijali od něho, a nepotřebujete, aby vás někdo učil, ale jak vás to pomazání učí o všech věcech (a je pravdivé a není lež) a jak vás naučilo, tak zůstávejte v něm.
28. A nyní, synáčkové, zůstávejte v něm, abychom až se ukáže, měli smělou důvěru a nebyli jím zahanbeni při jeho příchodu.
29. Jestliže víte, že on je spravedlivý, vězte také, že každý, kdo působí spravedlnost, je narozen z něho.

KOMENTOVAT BOŽÍ SLOVO NEBUDU, JEN DODÁVÁM KDO MÁ DUCHA OD TROJICE, TEN TO POCHOPÍ, KDO JEJ NEMÁ TEN TO NEPOCHOPÍ, BYŤ SE BUDE SKRZE MATERIÁLNÍ CHÁPÁNÍ SVĚTA SNAŽIT SEBE VÍCE. JE TO MARNOST.

OLDA


Naposledy upravil Old.Stloukal dne 25/8/2008, 07:13, celkově upraveno 1 krát
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Božství Ježíše Krista

Příspěvek  kovboj 24/8/2008, 18:33

Pročetl jsem si znovu větší část příspěvků z těch 13-ti stran diskuse, která měla být o božství Krista, žel většina se spíše věnovala jiným tématům(např.peklu). Olda měl dobrý příspěvek s biblickými odkazy již 30.7., texty by asi chtělo znovu projít...
Pasach má pravdu v tom, že se výraz "trojice" v bibli nevyskytuje. Snad by bylo proto lepší zaměřit "pátrání" na verše, které hovoří o atributech božství u Syna a Ducha a posoudit, jak dalece nám ukazují na tuto problematiku.Těžko se také hledají odpovědi na otázky, které v bibli nejsou(např.píše se v bibli o stvoření Krista?)
O tom, že by tento server byl prodlouženou rukou NSSJ osobně pochybuji, dokumentů a odkazů o nesprávných naukách a jednání je zde přece dost... Ježíš kdysi řekl:každé království...rozdělené proti sobě neobstojí..."Mat 12:25. Jestliže by se to naplnilo na SJ,konec této organizace je blízko.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 24/8/2008, 19:55

Zdeněk Bláha napsal:

Jaké poselství je v této kapitole pro dnešní svědky jehovovy? Například to, že Ježíš není anděl, ani superanděl, ani archanděl, ani první stvořený anděl. Ježíš je zplozený Syn Boží. Má takovou moc, že svým slovem udržuje všechno, co existuje. Je o to vyšší než andělé, o co je vyšší stvořitel nad stvořenými věcmi.

Na něco jste zapomněl pane Bláho, ve všem s vámi souhlasím, ale proč jste se nezmínil o tom ploditeli?

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 25/8/2008, 10:14

Na něco jste zapomněl pane Bláho, ve všem s vámi souhlasím, ale proč jste se nezmínil o tom ploditeli?

Nezapomněl pane Malý, toto téma je o Ježíši Kristu a proto jsem hlavní část svého příspěvku tématicky věnoval jemu. (viz pravidla diskuze) Při tom jsem s hlubokou úctou respektoval vůli ploditele, tak jak je zaznamenána v Jan 5:23, že Otec si přeje, aby všichni ctili Syna, tak jako ctí jeho. Otec je oslaven v Synu. Kdo vyznává syna, má i Otce. V tom je v také můj respekt k Otci a moje zmínka o ploditeli, jak jste ho nazval vy. Oslavou Syna, oslavuji také Otce, bez kterého by nebyl Syn. Přesto Otec říká, kdo nemá Syna, nemá ani Otce.

Chvála dobrému Bohu, kterému vděčím za svůj život.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 25/8/2008, 10:25

Chápu-li to správně, uznáváte rozdíl mezi ploditelem a zpolzeným v tom smyslu, ploditel má něco, co zplozený nemá? Schopnost plodit.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 25/8/2008, 11:34

Chápu-li to správně, uznáváte rozdíl mezi ploditelem a zpolzeným v tom smyslu, ploditel má něco, co zplozený nemá? Schopnost plodit.

Já hlavně nechápu smysl téhle otázky z hlediska mého spasení. Very Happy
Určitě by se dalo lecos dedukovat, ale opravdu nevím k čemu by mi to bylo. Jak jsem ve svém příspěvku naznačil, zodpovězení a vydiskutování všech otázek není cesta k Bohu. Ježíš je cesta k Bohu a vstupuje se na ní tak, jak říká Boží slovo, což mimochodem by bylo mnohem užitečnější téma, např. jak se vstupuje dveřmi na cestu. Ježíš říká jsem dveře, jsem cesta.
Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme správně zodpověděli otázky v nějakém teologickém testu. Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme přijali nebo nepřijali nějaké náboženské učení např. o trojici, jestli jsme pochopili nebo nepochopili všechny atributy jeho Božství. Ježíš nás přijímá proto, že o to ve svém srdci stojíme a dokážeme se mu otevřít. Potom nás vede a odpovídá na naše otázky.

Já mohu odpovědět na polovinu vaší otázky.
1/2 Uznáváte rozdíl mezi ploditelem a zplozeným?

Ano uznávám, ikdyž na základě Ježíšova výroku, kdo viděl mne viděl Otce, nevím jestli bych je od sebe rozeznal, jestli bych nějaké rozdíly našel. Na dokonalém živém obrazem, tedy vlastně na dokonalé kopii originálu se rozdíly od originálu hledají těžko.

Na druhou polovinu odpovím otázkou
2/2 Má ploditel něco, co zplozený nemá, např. schopnost plodit?

A dědí se schopnost plodit nebo nedědí?

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 25/8/2008, 11:51

Souhlasím s malým "ale".
Na druhou polovinu odpovím otázkou
2/2 Má ploditel něco, co zplozený nemá, např. schopnost plodit?

A dědí se schopnost plodit nebo nedědí?

To nelze jednoznačně určit, ale předpokládám když v případě zplozeného Syna se neoběvuje informace, že by někoho zplodil, můžeme předpokládat, že ne.

Vidět Otce když se díváme na Ježíše můžeme v tom smyslu, aspoň tak to chápu, že v tom co dělá Syn (Kristus) je jednota-shoda v tom, co by udělal Otec (JHVH). Ale jestli tím Pán měl namysli i co do vizualizace jako takové, nemohu sloužit.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  zbysek 25/8/2008, 12:14

Zdeněk Bláha napsal:Ježíš je cesta k Bohu a vstupuje se na ní tak, jak říká Boží slovo, což mimochodem by bylo mnohem užitečnější téma, např. jak se vstupuje dveřmi na cestu. Ježíš říká jsem dveře, jsem cesta.
Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme správně zodpověděli otázky v nějakém teologickém testu. Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme přijali nebo nepřijali nějaké náboženské učení např. o trojici, jestli jsme pochopili nebo nepochopili všechny atributy jeho Božství. Ježíš nás přijímá proto, že o to ve svém srdci stojíme a dokážeme se mu otevřít. Potom nás vede a odpovídá na naše otázky.
Amen.

A tohle je dobré omlátit všem svědkům (a mnohým dalším) o jejich tzv. "přesné poznání", aby byli schopni vyjít ze svého bludného kruhu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Pasach 25/8/2008, 12:30

Zdeněk Bláha napsal:
Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme správně zodpověděli otázky v nějakém teologickém testu. Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme přijali nebo nepřijali nějaké náboženské učení např. o trojici, jestli jsme pochopili nebo nepochopili všechny atributy jeho Božství. Ježíš nás přijímá proto, že o to ve svém srdci stojíme a dokážeme se mu otevřít. Potom nás vede a odpovídá na naše otázky.

Myslím, že tohle je velmi závažný fakt. Také si myslím, že Zdeněk na tomto místě velmi trefně odhalil to, s čím má velké množství lidí problém navzdory kvalitnímu poznání. Obávám se, že i já mezi ně patřím: dosud jsem se vždy soustředil jen na racionální poznání a logiku, neboť tam se cítím jistě a s pevnou půdou pod nohama. Horší to bude s tím srdcem: Ačkoliv věřím v Ježíše a jeho dědictví, neumím si k němu vybudovat vztah, zatímco upřímnou a silnou lásku cítím jen k Otci - JHWH. Poznání nadýmá, ale láska buduje. (1. Korinťanům 8:1)
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  stefan 25/8/2008, 19:19

Pasach
To také významově koresponduje s novozákonním významem slova "theos" v řeckém verši Jan 1:1, kde je význam v tomto kontextu již z gramatiky patrný, neboť tentokrát jde o přísudkové podstatné jméno: Zde slovo "logos" stojí v pozici před slovesem a bez určitého členu: "kai theos en ho logos", což poukazuje na vlastnost, nikoliv na identitu. Daleko přesnějším překladem závěru verše Jan 1:1 je proto:

"Jan 1:1 Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, a Slovo bylo božské."
Tu by však bolo treba zodpovedať jednu otázku, že ak evanjelista chcel vyjadriť, že Slovo bolo "božské", tak prečo nepoužil jednoduchý a jasný tvar toho slova a síce "theios".
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Old.Stloukal 27/8/2008, 13:57

ZDENĚK BLÁHA MIMO JINÉ NAPSAL:

Ježíš nás nepřijímá proto, že jsme přijali nebo nepřijali nějaké náboženské učení např. o trojici, jestli jsme pochopili nebo nepochopili všechny atributy jeho Božství.
Ježíš nás přijímá proto, že o to ve svém srdci stojíme a dokážeme se mu otevřít. Potom nás vede a odpovídá na naše otázky.

OLDA DOPLŇUJE :

Pan Zdeněk svým písemným projevem jednoznačně prokazuje, že mu skutečně jde o to vysvětlovat s trpělivostí vlastní Ježíše Kista lidem, kteří jsou v zajetí materialistického chápání víry, ať již se k tomuto chápání dopracovali skrze NSSJ či vlastním stůdiem Božího slova skrze materialistické vidění, co je smyslem víry a v čem spočívá duchovní chápání Božího slova.

Nevím zda to tito lidé ocení, ale jistá je ona skutečnost, že o předmětném pohledu a protiargumenteh musejí uvažovat a hledat jejich materialistické protiargumenty v Bibli.

Já sem stále více přesvědčen, že tento server je tzv. pátou kolonou VNNSSJ.

MILUJME SKUTKY VE SVÉM ŽITÍ BOŽÍHO SYNA A NAŠE HŘÍCHY NÁM BUDOU ODPUŠTĚNY, SKRZE JEHO OBĚŤ VÝKUPNÍ, POKUD VYDRŽÍME ZÁPAS SE ZLÝM DUCHEM TOHOTO SVĚTA DO KONCE SVÉHO ŽIVOTA.

TO ZNAMENÁ MILOVAT I SVÉ NEPŘÁTELE, KTEŘÍ NÁS NENÁVIDÍ A ZE VŠECH SIL SE SNAŽÍ DOKAZOVAT JAK ONI JSOU JEDINEČNÍ, VYJÍMEČNÍ, ZVLÁŠTNÍ A JSOU UDIVENI, KDYŽ DRUZÍ KŘESŤANÉ JEJICH DEDUKCE O BOŽÍM SLOVĚ PŘIJÍMAJÍ S ROZPAKY, NEBO JE PŘÍMO ODMÍTAJÍ.

STOJÍ NSSJ O PŘÍZEŇ JEŽÍŠE VE SVÝCH SRDCÍCH?
POKUD ANO, MILUJTE SVÝMI ČINY OSTATNÍ VĚŘÍCÍ A NEČIŇTE SE SKUPINOU VYJIMEČNOU JEDINEČNOU A ZVLÁŠTNÍ, PROTI NÍŽ SI NEDOVOLÍ POZVEDNOUTI HLASU ANI ANDĚLÉ V NEBI.

PŘIJMĚTE V POKOŘE VLÁDU JEŽÍŠE KRISTA A JIŽ NIKDY NEŘÍKEJTE, ŽE NENÍ UCTÍVÁNÍ HODEN.

NEROUHEJTE SE PROTI JEHO OTCI A DUCHU SVATÉMU TÍM, ŽE SVÝMI ROUHAVÝMI SLOVY ZNESVĚCUJETE VELIKOST DUCHOVNÍ PODSTATY JEŽÍŠE KRISTA. UZNEJTE ŽE KAŽDÝ Z NÁS KDO CHCE ZÍSKAT ODPUŠTĚNÍ HŘÍCHŮ MUSÍ UZNAT, ŽE JE TO MOŽNÉ JEDINĚ SKRZE JEŽÍŠE KRISTA, KTERÝ BYL NA POČÁTKU VŠEHO A JE BOŽÍ-JHWH PODSTATOU. PROTO SI TAKÉ ŘÍKÁME KŘESŤANÉ!

VĚŘÍCÍ, KTEŘÍ NECHTĚJÍ UCTÍVAT JEŽÍŠE KRISTA NEJSOU KŘESŤANÉ, ALE SEKTA, KTERÁ NENÁSLEDUJE VYKUPITELE LIDSTVA.

PROTO PROSME PÁNA A NAŠEHO BOHA JEŽÍŠE KRISTA ZA ODPUŠTĚNÍ HŘÍCHŮ A DOKAZUJME SVÝMI ČINY ŽE O JEHO PŘÍZEŇ STOJÍME VE SVÝCH SRDCÍCH. BUĎME POKORNÍ VE SVÝCH SRDCÍCH SKRZE SKUTKY NAŠE A POŽEHNÁNÍ OD NAŠEHO PÁNA J.K. NÁS NEMINE.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 2/9/2008, 12:59

Prosím Vás, Vy kteří zde zastupujete názorový směr načichlý filozofickým pojetím Boha jako trojjediného. Mám na Vás prosbu jak mám rozumět tomuto biblickému úseku?

Matouš 20, 20 Tehdy k němu přišla matka Zebedeových synů se svými syny,
klaněla se mu a o něco ho prosila.
21 Řekl jí tedy: "Co chceš?" Ona řekla: "Řekni, ať tito dva
moji synové mohou sedět ve tvém království jeden po tvé pravici
a druhý po tvé levici."

22 Ježíš jí ale odpověděl: "Nevíte, o co prosíte. Můžete pít
kalich, který já mám pít, a být pokřtěni křtem, kterým se já
křtím?" Řekli mu: "Můžeme."

23 On jim řekl: "Můj kalich budete opravdu pít a křtem,
kterým se já křtím, budete pokřtěni, avšak dát vám sedět po
mé pravici a po mé levici, to není má věc, ale patří těm, pro
které to připravil můj Otec."

Zvlášť mě zajímá 23 verš, protože jak já tomu rozumím, je zde ukázáno, že o takzvaném postavení v království nerozhoduje král, ale ten kdo jej do tohoto postavení delegoval nebo odměnil za věrné služby. Vídím tam i jakousi totožnost s těmi, co budou s ním, aby tam mohli být musí být pokřtěni stejným křtem jako jejich Pán a pít s ním kalich. Ale proč se Pán zříká té výsady určit kdo kde v jeho království bude. Když dostal autoritu od Otce, proč tedy jsou okamžiky kdy si Otec ponechal vliv i když víme, že Syn by neudělal nic, co by nebylo Otcovou vůlí?

Děkuji za objasnění.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Pasach 2/9/2008, 14:02

Přidávám se k výše uvedené moudré prosbě od pana Malého a zároveň prosím o vysvětlení ještě následujících dvou veršů:

Jan 5:30 Sám od sebe nemohu dělat nic; jak mi Bůh přikazuje, tak soudím, a můj soud je spravedlivý, neboť nehledám vůli svou, ale vůli toho, který mě poslal."

Jan 6:38 neboť jsem sestoupil z nebe, ne abych činil vůli svou, ale abych činil vůli toho, který mě poslal;


Jsou-li Otec i Syn součástí jednoho Boha v trojici a je-li Ježíš Bůh, jak je možné, že Otec a Syn mají rozdílnou (vzájemně nezávislou) vůli?


Za odpověď předem děkuji.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  stefan 2/9/2008, 18:50

Pasach
Jsou-li Otec i Syn součástí jednoho Boha v trojici a je-li Ježíš Bůh, jak je možné, že Otec a Syn mají rozdílnou (vzájemně nezávislou) vůli?
Práve, že to nie je možné, ale veď predsa Ježiš píše, že nič nekoná sám od seba, teda, že nič nie je jeho, a ak nič, tak vôbec nič. Teda je len jedna vôľa Božia, ktorá je tá istá pre Syna, ako aj pre Otca. V prípade Ježišovho poníženia sa do ľudského stavu sa situácia nemení. Ježiš síce má dve vôle, ale jeho ľudská vôľa nie je nič iné, ako služba jeho Božskej vôli. Dnes som sa pokúsil nato dať odpoveď na iných stránkach, tak ju sem prekopírujem:

Ale ktorý syn robí len to, čo chce jeho otec? Žiaden, teda ak Ježiš skutočne robí len to, čo chce ten, ktorý ho poslal a nič iné, tak to znamená, že jeho vôľa je nielenže taká istá ako Otcova, ale jeho vôľa je vskutku tá istá. Neexistujú dve bytosti na svete, ktoré by mali tú istú vôľu, teda tam, kde je tá istá vôľa, tam musí byť tá istá bytosť. Ježiš nerobí nič sám od seba, len to čo vidí činiť Otca práve preto, že On a Otec sú jedno. Sú jedno vo svojej vôli, majú jednu vôľu a to znamená, že žiadnu inú. Syn teda nečiní všetko čo Otec chce preto, že Otec je mu nadradený, ale preto, lebo presne to, čo chce Otec, to chce aj Syn - majú jednu vôľu, ešte by sa to dalo povedať ináč, že vlastne jedinou vôľou Syna je, aby sa plnila Otcova vôľa. A tu sa dostávame k niektorým zdanlivo problematickým veršom, lebo niektorí dokážu čítal len literu, kdežto význam ich nezaujíma. Vidia iba lístky, ale pre zeleň nedokážu vidieť koreň. Keď Syn sa stal človekom, sám seba zmaril a prijal prirodzenosť ľudskú. Kompletnú a celú, telo a dušu /kto chce, tak aj ducha/. Ježiš, čoby osoba božská, podriadil prirodzenosti ľudskej v sebe mnoho zo svojho božského. Chcel byť ľuďom úplne podobný a to aj tým, že chcel mať ľudskú vôľu, ale napríklad aj ľudské vedomie. Teda v pozemskom Ježišovi nachádzame dve vôle, božskú a ľudskú, tak ako v ňom nachádzame dve prirodzenosti, božskú a ľudskú. Vrátim sa teda k tomu, čo som písal. Aj keď pozemský Ježiš mal dve vôle, jeho ľudská vôľa nikdy nebola v rozpore s božskou vôľou, ale sa jej pokorne podriaďovala. Preto Ježiš mohol v getzemanskej záhrade v úzkosti strachu z toho čo ho čaká pokorne povedať, že si praje len to, čo Otec si praje. A preto aj v tomto verši čo spomínate Ježiš odkazuje na vôľu svojho Otca, lebo vie, že je to aj jeho vlastná vôľa, pretože inú vôľu nečiní. Aby ste tomu lepšie porozumeli, musíte sa v texte vrátiť do kapitoly 19 a pozrieť sa na verše 27 a 28. Tam Ježiš hovorí o tróne svojej slávy a dvanástich trónoch, ktoré pripravil pre tých, ktorí ho nasledujú. Čo teda matka Zebedeových synov žiadala od Ježiša? Vedela čo žiada? Raz sa už Ježiš na túto tému vyjadril /19,28/ druhý krát ich odkazuje na Otca, ak s ním nie sú spokojní.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 2/9/2008, 23:43

Pan stefan zde popisuje zvláštní formu schizofrenie, protože nám chce vnutit myšlenku, že sice Ježíš jako člověk se chová slabošsky a tudíž mu nezbývá nic jiného než pro své sobecké zachování sebe sama koná vůli svého Otce, ale zároveň se musí vyrovnat se situací, že jako Otec sám po sobě chce aby nejednal jako člověk Ježíš, ale jako Otec, který je v nebesích. I když vlastně sestoupil, protože se ponížil a přijal na sebe tělo z masa a kostí, přesto musí zachovat tuto schizofrenní pózu protože jinak by šel proti vůli Otce, tedy vlastně proti své vůli, která ale jeho není protože on v té době jak učí lidská filozofie, byl zde na zemi jako člověk a tudíž nemůže, jak nám zde hezky pan stefan chce namluvit, konat jinak než dle Otcovy-své vůle. Skutečně jsem šťasten, že mě Pán Ježíš od takové fantasmagorie osvobodil svou láskou.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  stefan 3/9/2008, 09:12

Jaroslav Malý
Pan stefan zde popisuje zvláštní formu schizofrenie, protože nám chce vnutit myšlenku, že sice Ježíš jako člověk se chová slabošsky a tudíž mu nezbývá nic jiného než pro své sobecké zachování sebe sama koná vůli svého Otce, ale zároveň se musí vyrovnat se situací, že jako Otec sám po sobě chce aby nejednal jako člověk Ježíš, ale jako Otec, který je v nebesích.
Ak už by som sa v tomto chcel vyjadrovať lekárskou terminológiu, tak by som nehovoril o schizofrénii, ale o rozdvojenej osobnosti. V skutočnosti ani jedno, ani druhé sa nedá aplikovať na danú situáciu. Vyjadrím to teda jasnejšie. V Ježišovi Kristovi sú dve vôle, božská a ľudská. Božská vôľa Ježišova je tá istá ako vôľa jeho Otca, teda Ježišova vôľa a vôľa jeho Otca je jedno. Ľudská vôľa Ježišova je plne a vo všetkom poslušná jeho Božskej vôli.

I když vlastně sestoupil, protože se ponížil a přijal na sebe tělo z masa a kostí, přesto musí zachovat tuto schizofrenní pózu protože jinak by šel proti vůli Otce, tedy vlastně proti své vůli, která ale jeho není protože on v té době jak učí lidská filozofie, byl zde na zemi jako člověk a tudíž nemůže, jak nám zde hezky pan stefan chce namluvit, konat jinak než dle Otcovy-své vůle. Skutečně jsem šťasten, že mě Pán Ježíš od takové fantasmagorie osvobodil svou láskou.
Ježišova ľudská vôľa bola dokonalá a preto nikdy nešla proti jeho božskej vôli. Ježiš na zemi síce bol ako človek, avšak v dokonalom spojení s Bohom, teda vlastne sa dá povedať, že bol na zemi aj ako Boh, konkrétne Boh Syn, ktorý k svojej božskej podstate pripojil ľudskú prirodzenosť. Táto koncepcia, ktorú som popísal je plne v súlade s Písmom svätým a tvorí jadro kresťanskej výpovede o Ježišovi Kristovi. Akákoľvek iná pozícia by sa nutne dostala do konfliktu s Písmom. Preto akékoľvek iné zmýšľanie o Ježišovi sa z tradičného katolíckeho, pravoslávneho a protestantského pohľadu nutne stáva kacírstvom, bludom, alebo herézou, vyberte si čo chcete.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 3/9/2008, 10:33

Pane stefane už si nejsem jistý jestli jsem to četl tady nebo jinde, ale to není podstatné, co mě na tom zaujalo a přijal jsem to za své, tak na to se Vás chci zeptat.

Jak rozumíte, nebo ještě jinak, jak byjste odpověděl někomu, kdo by se Vás ptal na vztah Otce a Syna když jeden je zplozený a druhý je ploditel, proč si většina z křesťanské obce myslí, že v tom nevidí problém, ale dotyčný tazatel v tom nemá jasno a proto Vás oslovil aby jste mu na tu pro něj v ten okamžik závažnou otázku odpověděl, protože se doslechl, že Vy máte v tom jasno? Jak by vypadala Vaše odpověď pane stefane na takto položenou otázku:

Je rozdíl mezi zplozeným a ploditelem? A jestli ano tak v čem? A proč tedy většina si myslí, že není?

Děkuji za odpověď.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Červenka 3/9/2008, 11:17

diskuze je veřejná, tak snad mohu připojit svůj názor, který vychází z toho, co jsem zatím zde vyčetl.,

Je rozdíl mezi zplozeným a ploditelem? A jestli ano tak v čem? A proč tedy většina si myslí, že není?

Ta většina si to myslí, protože NEMYSLÍ. Jen opakují co kde vyčtou (a čím víc nesrozumitelných náboženských slov, tím lépe) někdy okopírují celý článek a tím posilují vlastní důležitost.

Jsem nadšený. Můj pocit vlastní hlouposti již mne tak nebolí.

Červenka

Male Poeet p?íspivku : 7
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  dov 3/9/2008, 12:30

Jaroslav Malý napsal:
Je rozdíl mezi zplozeným a ploditelem? A jestli ano tak v čem? A proč tedy většina si myslí, že není?

Nemám potřebu urážet většinu jestli myslí či nikoli. Chtěl bych jen upozornit, že při vztahu ploditele a zplozeného zůstává stále stejná podstata jednoho i druhého a to je základ pro křesťanské učení o Kristově Božství.

Nikdo nezpochybňuje, že existují v rámci Trojjediného Boha osoby rozdíli mezi Synem a Otcem. Tyto rozdíly jsou funkční a osobně nemám odvahu se pouštět do příliš detailního rozboru, protože i v Písmu jsou jen náznaky. Wink

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 3/9/2008, 13:12

Prosím Vás pane dove já taky neřeším podstatu v tom mám jasno a božství Kristovo přijímám se vším všudy.
Ale mám ještě otázku: Má i zplozený schopnost plodit? Protože jestli ne tak bych zde viděl diametrální rozdíl a o tom se chci bavit.

Jistěže za schopnost plodit nechápu schopnost tvořit. Ale i zde vidím rozdíl, znázorním ho otázkou: Mohl by zplozený tvořit, kdyby mu tu schopnost nepropůjčil poloditel? Pokud nemohl, je to jasné Otec a Syn jsou jedné podstaty, ale rozdíly mezi nimi jsou velmi, velmi veliké.

Ano Otec je větší než Syn jak v době kdy byl na zemi jako člověk, taktéž jako Syn v nebesích.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  stefan 3/9/2008, 19:07

Jaroslav Malý
Jak rozumíte, nebo ještě jinak, jak byjste odpověděl někomu, kdo by se Vás ptal na vztah Otce a Syna když jeden je zplozený a druhý je ploditel, proč si většina z křesťanské obce myslí, že v tom nevidí problém, ale dotyčný tazatel v tom nemá jasno a proto Vás oslovil aby jste mu na tu pro něj v ten okamžik závažnou otázku odpověděl, protože se doslechl, že Vy máte v tom jasno?
Celé kresťanské rozjímanie o tom, aký Boh je sa môže držať len niekoľkých základných bodov. To znamená, že ani ja, ani nikto iný v tom nemá jasno v takej miere, ako by ste si predstavovali.

Jak by vypadala Vaše odpověď pane stefane na takto položenou otázku:
Je rozdíl mezi zplozeným a ploditelem? A jestli ano tak v čem? A proč tedy většina si myslí, že není?
Ako už povedal dov, zo zjavenia, ktoré nám zanechal sám Kristus vieme, že Syn nie je Otec a Otec nie je Syn. Výpoveď kresťanstva je v tomto jasná, iba Otec je ten čo plodí a iba Syn je ten, čo je plodený. Bližšie do podstaty imanentnej Trojice asi nevieme preniknúť.

Prosím Vás pane dove já taky neřeším podstatu v tom mám jasno a božství Kristovo přijímám se vším všudy.
To je trochu zvláštne, ja som mal dojem, že božstvo Ježiša Krista neprijímate.

Ano Otec je větší než Syn jak v době kdy byl na zemi jako člověk, taktéž jako Syn v nebesích.
To by už potom ale nebol jeden Boh.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  zbysek 3/9/2008, 19:31

stefan napsal:
Ano Otec je větší než Syn jak v době kdy byl na zemi jako člověk, taktéž jako Syn v nebesích.
To by už potom ale nebol jeden Boh.
A co tedy máme dělat s těmito texty?

J 14:28 "Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím - a přijdu k vám. Jestliže mě milujete, měli byste se radovat, že jdu k Otci; neboť Otec je větší než já."

1K 15:25-28 "25 Musí totiž kralovat, `dokud Bůh nepodmaní všechny nepřátele pod jeho nohy´.
26 Jako poslední nepřítel bude přemožena smrt,
27 vždyť `pod nohy jeho podřídil všecko´. Je-li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.
28 Až mu bude podřízeno všecko, pak i sám Syn se podřídí tomu, kdo mu všecko podřídil, a tak bude Bůh všecko ve všem."

1K 11:3 "Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  dov 3/9/2008, 22:41

stefan napsal:
Jaroslav Malý napsal:Ano Otec je větší než Syn jak v době kdy byl na zemi jako člověk, taktéž jako Syn v nebesích.
To by už potom ale nebol jeden Boh.

Myslím si, že to nejlépe jde vysvětlit následovně. Možná by to bylo lepší vlastními slovy, ale protože mne lepší nenapadají pomohu si citátem Jamese Boice, který o zmiňmovaných rozdílech píše:

Obyčejně se tak v Písmu říká, že Otec (ne Duch) poslal Syna na svět (Mk 9,37, Mk 10,40, Ga 4,4), ale že Otec i Syn posílají Ducha (J 14,26, 15,26, 16,7). Neznáme plně, co takový popis vztahů uvnitř Trojice znamená. Obvykle se však říká, že Syn je podřízen Otci, protože jej Otec poslal a že Duch je podřízen Otci i Synu, neboť je poslán na svět jak Synem, tak i Otcem. Musíme však mít na paměti, že když hovoříme o podřízenosti, nemyslíme tím nerovnost. I když jejich vzájemný vztah je určován uvedenými vazbami, přesto jsou představitelé Trojice "stejní ve své podstatě, rovní v moci a slávě," jak to říká Westminsterský katechismus.
(James Montgomery Boice, Základy křesťanské víry, Návrat Domů)

Snad je to srozumitelné

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 4/9/2008, 00:05

Pane dove jak mohou být rovni v moci a slávě když jaká je moc zplozeného, když sám nemůže plodit. A jaká je moc zplozeného, že sice může tvořit, ale kdyby to nechtěl ploditel, tak zplozený si ani neškrtne? Někdo se nahoře ukec, že v bibli jsou o tom jen náznaky, ano to je dobrý postřeh, tak proč z toho děláte už ne náznaky, ale fakta? Jste Bůh, že máte právo určovat jak to má být? Nechejte to na něm a věnujme se tomu jak žít abychom dělali čest našemu Pánovi, potažmo tomu, že si smíme říkat křesťané?

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  stefan 4/9/2008, 06:20

Takže len krátko, v prípade hlbšieho záujmu odporučím literatúru.

J 14:28 "Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím - a přijdu k vám. Jestliže mě milujete, měli byste se radovat, že jdu k Otci; neboť Otec je větší než já."
Z Písma vieme, že Ježiš, čoby podstaty Božej, sám seba zmaril a ponížil sa, a to až tak, že bol nižší ako anjeli. Teda človek Ježiš hovorí, že jeho Otec je väčší než On.

1K 15:25-28 "25 Musí totiž kralovat, `dokud Bůh nepodmaní všechny nepřátele pod jeho nohy´.
26 Jako poslední nepřítel bude přemožena smrt,
27 vždyť `pod nohy jeho podřídil všecko´. Je-li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.
Tento text nám možno trošku poodhaľuje to, o čom sme už hovorili. Otec sa Synovi nepodriaďuje, iba Syn je poslaný, nie Otec, Syn dostáva príkazy, nie Otec, iba Syn je plodený, nie Otec. Všetko to sa však deje vrámci nekonečnej lásky medzi Otcom a Synom, kedy existuje len jedna vôľa Otcova a Synova. To znamená, že Otec nemusí nič povedať a Syn sám ide, nemusí nič prikázať, a Syn sám činí, Otec nemusí chcieť, a Syn sám sa podriaďuje. Z nášho ľudského pohľadu teda existuje istá postupnosť /nie hierarchia/, kedy hovoríme Otec i Syn, i Duch svätý. Nikdy nie v inom alebo opačnom poradí. Táto postupnosť však v žiadnom prípade nesmie byť dôvodom pre špekuláciu o rozdielnych postaveniach Otca, Syna a Ducha svätého.

Až mu bude podřízeno všecko, pak i sám Syn se podřídí tomu, kdo mu všecko podřídil, a tak bude Bůh všecko ve všem."
Túto vetu som si nechal samostatne, lebo je špeciálna. Kedy teda sa Syn podriadi Otcovi? Potom, ako mu bude všetko podriadené. Otázka teda znie, že či je Syn podriadený Otcovi aj pred tým... a ak nie je, tak čo z toho vyplýva?

1K 11:3 "Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh."
Povedal by som, že sa tu znova jedná o vzťah človek Ježiš Kristu - Boh /Otec/.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Ježíš Kristus Bůh ? - Stránka 5 Empty Re: Je Ježíš Kristus Bůh ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru