Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 5/7/2012, 01:15

lorak napsal:
gari to co sem vam napsal zde taky sdeluju jako svoji viru a presvedceni i svim bratrum v krestanskem sboru a nikto mne za tenhle nazor z krestanskeho zboru pryc neposila.

A chodíš opravdu do sboru SJ? Mnozí z nás tady za tento názor byli vyloučeni, nebo po nepříjemných rozhovorech se staršími odešli sami.

lorak napsal:
Nemate teda vy sami v tyhle veci predsudky ? Proc soudite a odsudzujete jine lidi co uctivaji Jehovu jako jedineho praveho Boha a nasleduji priklad a uceni PANA Jezise KRISTA ?
Já jsem nikoho neodsoudil, ale byl jsem odsouzen SJ, byť jsem zůstal věrný Bohu a Ježíši. SJ mě však označili a odsoudili jako antikrista a odpadlíka.
lorak napsal:
Znate snad lepsi uceni a viru co lidi vede k poslusnosti k Bozim zakonum a projevuje se to i laskou k bliznim v kritickych situacich ?
Ano znám.
lorak napsal:
Ktere jine nabozesntvi kde lide uctivaji Jehovu a uznavaji Jezise Krista jako sveho PANA je oddeleno od veci tykajicich se sveta ?
Je jich celá řada, zde přítomní ti mohou každý sám za sebe podat svědectví.
Pro mne je to např. Církev Bratrská.
lorak napsal:
Kdo zachovava neutralitu ohledne politickych a vojenskych zalezitosti tohoto sveta ?
Asi jenom SJ, kteří za sebe nechají dělat špinavou práci jiné lidi, a ty pak odsuzují. Je to stejné jako s krví. Sami krev nedáváte, ale její jednotlivé složky od dárců pro své zdraví využíváte. Tomu se mezi slušnými lidmi říká pokrytectví.
lorak napsal:
Kto oznamuje po cele zemi prichod Boziho kralosvstvi a plni tak proroctvi o ktorem mluvil sam Jezis Kristus ? Neznam moc krestanu co vydavaji svedectvi podle vzoru Jezise a jeho apostolu a chodi dom od domu. Kto z lidi veri v prichod Boziho kralovstvi na ZEM ?
Snad všechny křesťanské církve. Každá svým způsobem. Ale to by ses musel trochu více zajímat a ne jen číst propagandistickou SW.
lorak napsal:
Kto posvecuje JMENO OTCE jedineho praveho BOHA ?
Spíš ti řeknu, kdo to určitě nedělá. Nedělají to SJ, kteří svými falešnými předpověďmi a výpočty Boží jméno jen špiní.
lorak napsal:
Gari odpovis mi na moje otazky ?
Ne Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 01:22

lorak napsal:
Witnessi rekni mi milujes lidi, co se ujimaji vedeni v krestanskem zboru JS ?
Ale loraku, neuhýbej od tématu těmito lacinými dotazy.
Budeš se možná divit, ale mezi SJ mám s velkou pravděpodobností daleko více
osobních přátel, a zejména mezi staršími sboru, než máš Ty.

Jake poznani PISMA by ste meli vy sami kdyby ste predtim neznali uceni JS ?
A loraku, podobná otázka: Jakou práci bys dnes dělal, kdyby ses narodil ve Venezuele?
Az by VRO skutecne konal veci v rozporu s Bozim duchem a odporoval by PRAVDE i kdyz ji zna, tak bych tvuj postoj vuci VRO vedel pochopit.
Přece jen Ti položím ještě otázku.

Psal jsi, že Tě sem na fórum Jehova poslal, abys zde konal svou povinnost upozorňovat přestupníky na jejich ,,zlé správanie´´.

VRO zase píše, že je veden Božím duchem, aby dával pokrm v pravý čas, a součástí jeho pokrmu je striktní zákaz komunikovat jakýmkoliv způsobem s odpadlíky.

Kdo tedy jedná v rozporu s Božím duchem, VRO nebo Ty?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 02:45

Gari je pravdou, ze moje navstevy shromazdeni JS nejsou caste.

1. Gari jak si chtel zustat verny Jezisi ? Nevim o tom, zeby byl nekdo z krestanskeho sboru JS vyloucen za to, ze chtel byt vernym nasledovnikem Jezise Krista a choval by se v souladu s jeho ucenim a ridil by se Jezisovym prikladem i pri uctivani JEHOVU BOHA jako jedineho praveho Boha.

2. Psal si, ze znas lidi co jsou poslusny Bozim zakonum i v kritickych situacich. Rekni mi teda ci jsou vsichni verici tohoto nabozenstva skutecne oddeleny od sveta a zachovaji politickou i vojenskou neutralitu rovnako jak to delaji JS ? Jaky postoj clenove tohle nabozesntva zaujali napriklad ve druhe svetove vojne, ale i dalsich vojnach ? Ucastnili se techto veci jako vojaci poslusny cisarovi, alebo prevazna vecsina odmitla poslusnost cisari pokud by tahle poslusnost vedla k poruseni dulezitych Bozich zakonu a nebyla by projevem lasky ani k Bohu ani k bliznym.


3. Ptal jsem se "Ktere jine nabozesntvi kde lide uctivaji Jehovu a uznavaji Jezise Krista jako sveho PANA je oddeleno od veci tykajicich se sveta ?"

Spomenul si, ze jich je cela rada a ze ty sam za takovou povazujes Církev Bratrskou.

Pokud vim tak tahle cirkev stale prebira mnohe odpadlicke nauky Rimskeho krestanstvi, ktore zacali byt prijimany v sektarskej krestanstvi v prevazne mire od 4 stoleti, kdy delali odpadlicky krestane kompromisy vuci svetske moci a nakonec sa ji sami stali soucasti a tak slouzili a rovnako i dnes slouzi primo Satanovi jako panovnikovi tohoto sveta.

Článok 1 - o Božej trojjedinosti

Článok 2 - o zjavení
Vyplyva z clanku 1 a oznacuje Jezisa za praveho Boha, co je v rovnakom postaveni s jeho Otcom.

Článok 3 - o Písme svätom
Písmo sväté má dve stránky: božskú a ľudskú. Božská stránka je neomylná pravda, ľudská stránka je ľudská reč a ľudské vyjadrenie i to, ako reč a vyjadrenie boli zachované.

Pri výkladu Písma svätého sa hlásime ku starokresťanským vyznaniam viery (Apoštolské vyznanie, Nicejsko-carihradské, Athanasiovo)...

Toto len potvrdzuje to co som napisal vyssie, ze sa tato cirkev hlasi k odpadlickemu krestanskemu uceniu prijimanemu do krestanstva pod vplyvom filozofie a svetskej moci uz 300 rokov po smrti Jezisa Krista a viac ako 200 rokov po smrti posledneho Apostola vyucovaneho priamo Jezisom Kristom, ktorym bol Jan.

Uz iba tieto 3 clanky cirkvi bratskej jasne poukazuju na ich previazanost na odpadlicke ucenie Rimskej cirkvi, ktora v ziadnom pripade nie je pokracovanim cisteho uctievania co zanechal Jezis a jeho ucenici. Paradoxne je, ze cirkev bratska prijima od Rimskej cirkvi toto sektarske ucenie, lebo je zname z historie, ze reformator a zakladatel tejto cirkvi vela veci v uceni tejto cirkvi odsudil ako kacirske a nebiblicke ucenie.

4. Neodpovedas na neutralitu, ale riesis krv, co s danou vecou nijako nesuvisi.

5. Vymenuj mi jednu cirkev kde vsetci clenovia takejto cirkvi vydavaju svedectvo o prichode Bozieho kralovstva z domu do domu podla vzoru a ucenia Jezisa Krista a jeho apostolov ?

6. O posvacovani Bozieho mena v pripade Cirkvi Bratskej co uctieva ako Boha trojicu netreba nijako diskutovat. Je jasne, ze ten co vyznava vieru v trojjedinneho Boha tymto sektarskym ucenim znesvacuje Jehovu ako jedineho praveho Boha a nepridrza sa tak ani ucenia Jeho syna co je v podriadenom postavenim voci svojmu Otcovi a sam Jehovu oznacil za jedineho praveho Boha a svojho Boha, ktory ma vyssie postavenie od jeho.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 5/7/2012, 10:59

Ahoj
Předem se všem omlouvám za delší příspěvek, ale jinak to nešlo
lorak napsal: Psal si, ze znas lidi co jsou poslusny Bozim zakonum i v kritickych situacich. Rekni mi teda ci jsou vsichni verici tohoto nabozenstva skutecne oddeleny od sveta a zachovaji politickou i vojenskou neutralitu rovnako jak to delaji JS ?
To, že to tak dělají SJ ještě neznamená, že to dělají správně. Řekni mi, jaké povolání měl první pokřtěný člověk z pohanů, kterého si Bůh vybral? Bylo mu to někde vytýkáno, nebo na něj byl nátlak, aby to přestal dělat? Nikde nic. A co když za Ježíšem přišli státní zaměstnanci a vojáci? Řekl jim, že mají změnit povolání, aby mohli být pokřtěni? Ani náhodou:
Lukáš 3:12  Přišli i celníci, aby se dali pokřtít, a ptali se: "Mistře, co máme dělat?"13  On jim řekl: "Nevymáhejte víc, než máte nařízeno."14  Tázali se ho i vojáci: "A co máme dělat my?" Řekl jim: "Nikomu nečiňte násilí, nikoho nevydírejte, spokojte se se svým žoldem."
To, že si SJ určují svá pravidla je vaše věc, ale nedělejte z nich vzor a měřítko pro ostatní.

lorak napsal:
Pokud vim tak tahle cirkev stale prebira mnohe odpadlicke nauky Rimskeho krestanstvi, ktore zacali byt prijimany v sektarskej krestanstvi v prevazne mire od 4 stoleti, kdy delali odpadlicky krestane kompromisy vuci svetske moci a nakonec sa ji sami stali soucasti a tak slouzili a rovnako i dnes slouzi primo Satanovi jako panovnikovi tohoto sveta.

Článok 1 - o Božej trojjedinosti
To, samé mohu říct na adresu SJ, kteří jsou ovlivněni ariánskou fizofickou herezí ze stejného období - viz Wikipedie: Ariánství či arianismus je christologická hereze, odchylné učení, jež popíralo božství Ježíše Krista. 

lorak napsal:
Článok 3 - o Písme svätom
Písmo sväté má dve stránky: božskú a ľudskú. Božská stránka je neomylná pravda, ľudská stránka je ľudská reč a ľudské vyjadrenie i to, ako reč a vyjadrenie boli zachované.
Nevím, co je na tomto vyznání tak špatné? Pokud by se člověk domníva, že Bible je pouze a jen Boží slovo bez lidského elementu, pak se při čtení dostane do velkých problémů.
Tak např:
Podle synoptických evangelií (Marka, Matouše a Lukáše) došlo k povolání učedníků u Galilejského moře až někdy po šesti nebo více měsících od okamžiku, kdy byl Ježíš ve vodách Jordánu pokřtěn Janem Křtitelem. Bezprostředně po svém křtu, 40 dnech pokušení na poušti a zatčení Jana Křtitele Ježíš odchází do Galileje, kde začíná kázat o Božím království a nutnosti pokání. Během jedné kazatelské cesty podél Galilejského moře uvidí Petra a Šimona a Jakuba a Jana a povolá je jako učedníky. – Mk 1:1-21; Mt 3:13-4:22; Lk 3:15-23; 4:1-15; 5:1-11.
Podle synoptiků jsou od tohoto okamžiku Ježíš a jeho učedníci stále pospolu v Galileji, přičemž uplyne asi ještě jeden rok, než Petr v odpovědi na přímou Ježíšovu otázku vyzná: „Ty jsi Kristus.“ – Mk 8:27-29; Mt 16:13-16; Lk 9:18-20.

Poněkud jiný obrázek ohledně toho, kdy učedníci byli povoláni a kdo a kdy vyznal Krista, nám předkládá Janovo evangelium. První část příběhu je stejná a Ježíš je Janem pokřtěn v Jordánu. (Jan 1:29-34) Zde ale podobnost končí a Jan se například vůbec nezmiňuje o 40 dnech, během kterých by se Ježíš postil a poté byl pokoušen ďáblem. Naopak, zdůrazňuje, že již druhého dne po svém křtu se Ježíš seznamuje se svými učedníky, a všímáme si i dalších rozdílů, které lze se synoptiky jenom obtížně smířit. Především však Ježíš nezíská své první učedníky až zhruba po několika měsících na břehu Galilejského moře, ale bezprostředně po svém křtu, totiž právě během onoho druhého dne po svém křtu, kdy se opět vidí s Janem Křtitelem! A získá je nikoli na základě nějakého zázraku, jako tomu je v případě Lukášova popisu (Lk 5:9), ale na základě doporučení Jana Křtitele (Jan 1:35,36) a proto, že učedníci s Ježíšem stráví celý den a jsou jím vyučováni (Jan 1:39). Na konci toho dne se jeden z těch dvou, Ondřej, vydá za svým bratrem Šimonem, synem Jonášovým, a přímo mu sdělí:
„Nalezli jsme Mesiáše (což je v překladu: Kristus).“ (Jan 1:41) Potom ho přivede k Ježíšovi, který Šimona již v tomto okamžiku přejmenovává na Kéfu (Petra), což se v případě synoptiků stává až po Šimonově vyznání. (Jan 1:35-42; srov. Mt 16:18) Kromě toho, dalšími dvěma učedníky, které Ježíš získá následujícího dne, nejsou podle Janova evangelia Jakub a Jan, synové Zebedeovi, ale Filip a Natanel. (Jan 1:42-50) Tak první skupina učedníků v Janově evangeliu sestává z pěti osob (neznámý učedník, o kterém se traduje, že to byl Jan osobně, Ondřej, Šimon, Filip a Natanael), a je vytvořena ve zcela jiné době a ve zcela jiném složení, než je tomu u synoptiků. – srov. Mk 1:16-19.
(Ź knihy „O základech křesťanské víry: Ježíš církev a Bible“ od Jakoubka Stříbrného)


A takových rozporů najdeš v Bibli celou řadu.
Když je podle tebe Bible jen a pouze čisté Boží slovo, bez lidského elementu,jak mi tento rozpor a mnoho jiných vysvětlíš? Doufám že ano, protože já ti zatím poctivě a věcně odpovídám na všechny tvé otázky.
lorak napsal:
Pri výkladu Písma svätého sa hlásime ku starokresťanským vyznaniam viery (Apoštolské vyznanie, Nicejsko-carihradské, Athanasiovo)...

Toto len potvrdzuje to co som napisal vyssie, ze sa tato cirkev hlasi k odpadlickemu krestanskemu uceniu prijimanemu do krestanstva pod vplyvom filozofie a svetskej moci uz 300 rokov po smrti Jezisa Krista a viac ako 200 rokov po smrti posledneho Apostola vyucovaneho priamo Jezisom Kristom, ktorym bol Jan.
Možná si to neuvědomuješ, ale NSSJ má s katolickou církví mnohem více společného než protestantské církve, které zavrhly to, co u SJ stále ještě platí:
Rozdělaní křesťanů na dvě třídy
KC kněží a lajci,
SJ pomazaní a ostatní křesťané

Přijímat chléb a víno Pánovi večeře
KC pouze kněží - dnes už jen víno.
SJ pouze pomazaní

Porozumění a vyučování Bible
KC biblické pravdy mohou vyučovat pouze kněží
SJ přesné poznání Bible má jen VRO – ne jednotlivec

Učení a doktríny církve
KC katechismus je nedotknutelný a je nadřazen Bibli
SJ pravidla a ustanovení VRO jsou nedotknutelná a jsou nadřazena Bibli

Vztah k jiným křesťanským náboženstvím
KC papež je jediným pravým zástupcem Boha na zemi
SJ VRO je jediným pravým mluvčím Boha na zemi.

Uctívání
KC uctívání obrazů soch a svatých
SJ posvátnost a nedotknutelnost „vedoucího sboru“

Respektování vedení jednotlivců svatým duchem
KC dříve krutě potíráno, v dnešní době uznáváno
SJ vedení svatým duchem poze prostřednictvím VRO – jinak vyloučení a označení za antikrista.

Historie církve
KC velmi dlouhá - v božím jménu mnoho křivd a utrpení
SJ velmi krátká – v božím jménu mnoho falešných proroctvích a fatálních omylů a křivd.

lorak napsal:
5. Vymenuj mi jednu cirkev kde vsetci clenovia takejto cirkvi vydavaju svedectvo o prichode Bozieho kralovstva z domu do domu podla vzoru a ucenia Jezisa Krista a jeho apostolov ?
A proč by to měli dělat právě touto formou, kterou to dělají SJ a jen tím dráždí lidi, kterým opakovaně lezou do soukromí, a kteří jim už mnohokrát řekli, že nemají zájem. Ani první křesťané to tak nedělali. Přečti si pořádně Skutky, a dozvíš se, jak to dělali tehdy, a právě tak se to děje v mnoha církvích i dnes.
Budeš se divit, ale přináší to své ovoce.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  transylvánec 5/7/2012, 11:22

Gari - je tu však veliký rozdíl :

KC - není od Boha
SJ - jsou od Boha

A proto respektování a uznávání VRO je úplně z jiných důvodů než uznávat a respektovat papeže a kněží.
Jako by jsi srovnával izraelské vedení a Baalovo vedení.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  transylvánec 5/7/2012, 11:31

witness napsal:
lorak napsal:
Rozumis mi ?
Jistě, rozumím, že jsi neodpověděl na konkrétní otázky,
zkusím je tedy položit znova, odpovíš tentokrát?

VRO dnes učí, že ,,generace´´ jsou pomazaní křesťané.
Je to světlo nebo tma?

Předtím VRO učil, že ,,generace´´ jsou ničemní lidé, kteří projevují určité společné rysy chování.
Bylo to světlo nebo to byla tma?

Ve vysvětlení ,,generace´´ se z ničemných přeskočilo na pomazané.
Jak se splnilo, že světlo svítilo stále více?


Witnessi, já ti odpovím za , mamlase ´Loraka :

Že generace jsou pomazaní je docela možné - tudíž světlo.
Že generace byli ničemní byla blbost - tudíž tma a lidský faktor.
Přeskočení z ničemných na pomazané je ale důkaz toho, že tma a lidský faktor se v Boží organizaci dlouho neohřeje.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 5/7/2012, 12:10

gari napsal:Nevím, co je na tomto vyznání tak špatné? Pokud by se člověk domníva, že Bible je pouze a jen Boží slovo bez lidského elementu, pak se při čtení dostane do velkých problémů.
No vidíš, já byl za tvrzení v tomto smyslu zdejšími dogmatiky proklet. Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 12:21

lorak napsal:Gari je pravdou, ze moje navstevy shromazdeni JS nejsou caste.
Jak je to možné?
Nikdy jsi v publikacích SJ nečetl, že neúčast na všech shromážděních je v podstatě totéž, jako kdybys v biblických dobách sbíral klacky v sabatu?

Nikdy jsi nečetl ty mnohé a opakované výzvy, že je naprosto nezbytné být na všech shromážděních?

transylvánec napsal:.

Witnessi, já ti odpovím za , mamlase ´Loraka :

Že generace jsou pomazaní je docela možné - tudíž světlo.
Že generace byli ničemní byla blbost - tudíž tma a lidský faktor.
Transylvánče, děkuji Ti za poctivou snahu na rovinu odpovědět.
Jednou z Tebe snad bude poctivý odpadlík od VRO, ale nikoliv odpadlík od Boha a Krista Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 5/7/2012, 12:39

zbysek napsal:
gari napsal:Nevím, co je na tomto vyznání tak špatné? Pokud by se člověk domníva, že Bible je pouze a jen Boží slovo bez lidského elementu, pak se při čtení dostane do velkých problémů.
No vidíš, já byl za tvrzení v tomto smyslu zdejšími dogmatiky proklet. Wink
Ahoj Zbyšku,
já vím a tu diskuzi jsem sledoval. Domnívám se, že došlo ze strany tvých kritiků k velkému nedorozumění a nepochopení toho, co jsi tím chtěl říct - jako ostatně i v některých jiných věcech. Ale to je jen můj dojem. Ne vždy mám chuť a potřebu se do takových debat vkládat.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 12:44

gari napsal:
Ahoj Zbyšku,
já vím a tu diskuzi jsem sledoval. Domnívám se, že došlo ze strany tvých kritiků k velkému nedorozumění a nepochopení toho, co jsi tím chtěl říct.
Gari, mám na Tebe dotaz.

Myslíš si, že existuje v Bibli nějaký verš, pod který by se Bůh nepodepsal a který byl jen
libovůlí pisatele, která se ale neslučovala s pohledem a vůlí Boha?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 5/7/2012, 12:45

gari napsal:Domnívám se, že došlo ze strany tvých kritiků k velkému nedorozumění a nepochopení toho, co jsi tím chtěl říct - jako ostatně i v některých jiných věcech.
To bezpochyby ano. Jen nevím, zda si mám vybrat, že to prostě neumím dostatečně jasně vysvětlit, nebo je druhá strana tak zabedněná ve svých dogmatech. Hm, asi si zvolím tu první variantu. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 5/7/2012, 14:48

witness napsal:
Gari, mám na Tebe dotaz.

Myslíš si, že existuje v Bibli nějaký verš, pod který by se Bůh nepodepsal a který byl jen
libovůlí pisatele, která se ale neslučovala s pohledem a vůlí Boha?

Ne, to si nemyslím. Bibli vnímám jako Boží dílo s tím, že pisatelé, které použil do toho vložili i lidský prvek. Myslím tím to, že když dva lidé popisují jednu a tu samou událost, popíší ji každý jinak, mnohdy je přeházen i sled událostí. V jádru však zůstává základ zachován. To je ta lidská část.

Jak by sis jinak vysvětlil příklad, který jsem uvedl ohledně učedníků. Stejné nesrovnalosti najdeš i v událostech kolem Ježíšova hrobu a mnoho dalších.Kdyby byl autorem pouze Bůh - bez lidského elementu, pak bych musel uznat, že Bible sama sobě odporuje a je zavádějící. Nebo bych si musel vybrat jenom jedno evangelium a druhé zavrhnout.
Jak si ty rozdílnosti v biblických zprávách vysvětluješ ty, když nepřipouštíš lidský prvek?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 15:05

gari napsal:
witness napsal:
Gari, mám na Tebe dotaz.

Myslíš si, že existuje v Bibli nějaký verš, pod který by se Bůh nepodepsal a který byl jen
libovůlí pisatele, která se ale neslučovala s pohledem a vůlí Boha?
Ne, to si nemyslím.
Díky za odpověď.
Bibli vnímám jako Boží dílo s tím, že pisatelé, které použil do toho vložili i lidský prvek.
S tím samozřejmě souhlasím, jen jde o to, co si představit pod pojmem lidský prvek.

Myslím tím to, že když dva lidé popisují jednu a tu samou událost, popíší ji každý jinak,
Jistě, ale jinak ještě nemusí znamenat rozporuplně.
mnohdy je přeházen i sled událostí.

Mnohdy?
Můžeš prosím uvést jeden jediný příklad, kdy je nějaká událost popsána s rozdílným sledem událostí, které jsou jednoznačně v rozporu?
Jak by sis jinak vysvětlil příklad, který jsem uvedl ohledně učedníků. Stejné nesrovnalosti najdeš i v událostech kolem Ježíšova hrobu a mnoho dalších.
Např?
Kdyby byl autorem pouze Bůh - bez lidského elementu, pak bych musel uznat, že Bible sama sobě odporuje a je zavádějící.
Ovšem pokud máš názor, že lidský element byl natolik povolen, aby byly v Bibli jasné rozpory,
pak bys musel uznat totéž.
Jak si ty rozdílnosti v biblických zprávách vysvětluješ ty, když nepřipouštíš lidský prvek
Já ale připouštím lidský prvek, jen ne Bohem natolik povolený, aby se do Bible dostaly jednoznačně prokazatelné rozpory.
Jsem si jist, že v Bibli neexistuje prokazatelný rozpor, kdy jedna věc jasně popírá druhou
a nelze tedy brát obě vážně.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 5/7/2012, 16:13

witness napsal:
Můžeš prosím uvést jeden jediný příklad, kdy je nějaká událost popsána s rozdílným sledem událostí, které jsou jednoznačně v rozporu?
Nechci je tu všechny vypisovat. Jednu jsem zmínil v odpovědi Lorakovi o ustanovování učedníků. Mnoho dalších najdeš v publikaci "O základech křesťanské víry" v části "Rozdíly v biblickém vyprávění" str. 25.
Odkaz na tuto publikaci: http://www.rozcesti.org/system/files/o-zakladech-krest-viry_0.
Budu rád, když mi odpovíš, jak si tyto biblické zprávy s rozdílným sledem událostí vysvětluješ ty. Od Loraka, kterého jsem taky žádal o vyjádření se asi ničeho nedočkám.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 16:22

gari napsal:
Odkaz na tuto publikaci: http://www.rozcesti.org/system/files/o-zakladech-krest-viry_0.
Budu rád, když mi odpovíš, jak si tyto biblické zprávy s rozdílným sledem událostí vysvětluješ ty.
Díky za odkaz, určitě ho prostuduji a dám vědět Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 16:40

Witnessi aspon vidis jak dopadnou odpadlici. Nejdriv zaprou vlastneho Pana Boha Jehovu. Pak zacnou spochybnovat pres zdanlive rozpory jeho slovo PRAVDY a misto neho radeji budou poslouchat falesne nauky, co znesvecuji Jehovu i Krista. O tohle teda vubec nestojim a je mi z toho dost smutne kdyz takove chovani vidim u tech co byli v minulosti sluzebnici jedineho praveho Boha Jehovu.

Jak vidim, tak na ne Satan nechystal hezkou lecku.

Presne takhle dokonale oklamal Evu a cez ni dostal do problemu i Adama a neprestava, ale svoji taktiku i nadale skousi na kazdeho z nas.

Pomluva JEHOVU spochybneni jeho slova a nekonec vyuziti lidske touhy a zadosti po spatnych vecech v rozporu s jeho vuli.

"Lebo musia byť aj sekty medzi vami, aby sa aj schválené osoby stali zjavnými." (1.Korintanom 11:19)

"Vyšli z nás, ale neboli nášho druhu; lebo keby boli bývali nášho druhu, boli by zostali s nami. Ale [odišli], aby sa ukázalo, že všetci nie sú nášho druhu." (1. Jána 2:19)

"Had sa prejavil ako najobozretnejší zo všetkých divých poľných zvierat, ktoré urobil Boh Jehova. A tak začal žene hovoriť: „Naozaj Boh povedal, že nebudete jesť z každého stromu záhrady?“ Na to povedala žena hadovi: „Z ovocia stromov záhrady smieme jesť. Ale o [jedení] z ovocia stromu, ktorý je uprostred záhrady, povedal Boh: ‚Nebudete z neho jesť, a ani sa ho nedotknete, aby ste nezomreli.‘“ Na to povedal had žene: „Určite nezomriete. Boh totiž vie, že v ten deň, keď z neho zjete, celkom istotne sa vám otvoria oči a celkom istotne budete ako Boh a budete poznať dobré a zlé.“
Žena teda videla, že strom je dobrý na jedenie a že je niečím túžobným pre oči, áno, strom bol žiadúci na pohľad. Tak si začala brať z jeho ovocia a jedla ho. Potom z toho dala aj svojmu manželovi, keď bol s ňou, a on ho začal jesť. Vtedy sa im obom otvorili oči a začali si uvedomovať, že sú nahí. " (1 Mojzisova 3:1-7)

"ale každý je pokúšaný tým, že je priťahovaný a lákaný vlastnou žiadosťou." (Jakub 1:14)

"Lebo takí sú falošní apoštoli, podvodní robotníci, ktorí sa premieňajú na Kristových apoštolov. A niet divu, lebo sám Satan sa stále premieňa na anjela svetla. Nie je to preto nič veľké, ak sa tiež jeho služobníci stále premieňajú na služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude podľa ich skutkov." (2 Korintanom 11:13-15)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 21:41

lorak napsal:Witnessi aspon vidis jak dopadnou odpadlici.
Odpadlíci od Boha a Krista dopadnou vždycky špatně,
ale odpadlíci od VRO, pokud neodpadnou i od Krista a od Boha, dopadnou dobře.

Gari určitě není odpadlík od Boha a Krista, jen od VRO, což je zcela v pořádku.
Já Gariho i přes některé názorové rozdíly mezi mnou a jím považuji za dobrého křesťana, který Pána Ježíše poctivě následuje.
A že Gari poukazuje na různé biblické studie a klade si otázky? To je jen dobře Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 22:44

witnessi takze ta prava vira je podle tebe zalozena na uctivani trojjedineho Boha ?
Tohle je ten jediny pravy Buh od ktereho poznani zavisi i samotny vecny zivot ?

Presne k tomuhle uceni a lidem se gari hlasi.

Cirkev Bratska.
http://www.cb.sk/index.php/o-nas/vyznanie-viery

Sdilis teda tento jeho spusob uctivani a myslis si, ze si vybral spavneho Boha i cestu k nemu ? Vybral si cestu co smeruje k vecnemu zivotu a smireni s Bohem ?

Pro mne je dulezita predevsim moje osobni vira k JEHOVOVI jako k jedinemu pravemu Bohu a mou cestou k nemu je uceni a zivotny priklad meho PANA JEZISE KRISTA.

VRO jsou lidi co se usiluji nasledovat JEHOVU rovnakou cestou a az ktokoliv z nich odpadne od cisteho uctivani ja ani ty nejsme urceni na to aby sme je za to co delaji soudili.

Mam svoje svedomi a viru witnessi a tu jsem nedostal od lidi, ale od JEHOVU. Rozumis mi co ti ted rikam ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 22:47

To Gari

Odkaz jsem si pročetl, ale ještě si ho chci důkladněji prostudovat,
zatím jsou mé dojmy takovéto:

- autor píše mnohé zajímavé úvahy o vzniku biblického kánonu a atmosféře biblické doby

- s mnohými neotřelými a zajímavými podněty k úvaze se dá souhlasit

- je to poměrně živě napsáno, takže je to čtivé

- styl, v jakým píše, mi však místy připadá tendenční, autor spíše nabádá k tomu, aby se rozpory braly jako rozpory a nepřímo navádí čtenáře, že snaha o smíření oněch rozporů je vlastně zbytečné a nesprávné řešení

- autor sice uvádí, že existuje snaha vysvětlit biblické rozpory tak, aby se ukázalo, že to vlastně rozpory nejsou, ale řešení a vysvětlení zastánců neomylnosti Bible nijak zvlášť neuvádí,
i když autorem uvedené ,,rozporuplné´´ verše jistě znají i zastánci přesného biblického záznamu a jistě i oni mají své rozbory, analýzy a písemné studie (pokusím se nějaké najít)

- autor si plně neuvědomuje dosah svých slov a má asi takový postoj, jako kdyby řekl,
že i přesto, že zjistil, že kniha XY je černobílá, tak si on stále knihy XY váží jako knihy barevné

- autor se snaží ukázat, že např. evangelia jsou natolik rozporuplná, že je to doklad lidského elementu, kdy tu či onu pasáž není radno brát úplně vážně, ale na druhou stranu tvrdí, že to jádro, poselství o Kristu, bylo zachováno...ovšem autor už nedomýšlí fakt, že pokud byla dána evangelistům taková volnost, že se do Bible dostaly nepřesnosti až lži, tak nemůže počítat s tím, že se ale potom nemohlo též stát, že by si stejní ,,svobodně´´ píšící autoři Bible po
svém způsobu ,,nedomysleli´´ též jednání Krista, smysl jeho myšlenek, jeho slov a že Krista v Bibli poněkud upravili též do podoby ne úplně takové jakým Kristus opravdu byl.
Autorovo přesvědčení o lidském faktoru psaní Bible, který vedl až ke v Bibli zapsaným dezinformacím, jde totiž ruku v ruce s tím, že pak nutně i v Bibli představený Kristus může být jen Krisus přikrášlený nebo nedokrášlený tím, co si u něj mohli pisatelé Bible přimyslet nebo odmyslet

- v závěru se autor snaží přesvědčit čtenáře o rozumnosti jít k Bohu katolickou cestou, což je doklad, že autor je zatížen tendenčním myšlením, kdy z něj tak úplně já osobně nevnímám snahu přijít věcem na kloub, ale snahu tendenčně vidět to, co chce on, aby se v Bibli vidělo.

Ale - v mnohém zajímavé i poctivé čtení, o tom není pochyb:

CITUJI AUTORŮV ZÁVĚR:
Shrnuji tedy účel tohoto pojednání: Aby věřící následovníci Krista zakládali svou víru nikoli
na tvrzení o neomylnosti Bible, ale na bytostné přítomnosti vzkříšeného Ježíše ve svém
životě, aby se při současném zachování své vlastní náboženské tradice přihlásili
k nepřerušené historii všeobecné církve katolické
, případně vyznávali víru v Boha cele ve
spojení s touto tradicí a aby žili ve společenství se všemi lidmi, kteří se s Ježíšem setkali,
a setkávají, a kteří proto prohlašují: „Ježíš je Pán“.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 22:54

witnessi jinymi slovy ti autor rika tohle.

Pápež Klement XI. (1700-1721) zakázal všetkým kresťanom čítať Bibliu. Vyhlásil, že nad Bibliou a v nej napísané Božím prikázaním a zjavením stojí pápež, pretože len pápež vie, čo je dobré a pravdivé.

Pápež Pius IX. (1826-1878) oznámil doslovne: „Biblia je jed.“

Pápež Leo XII. vyhlásil 25. Januára 1897 svoj slávny zoznam zakázaných kníh, v ktorom bolo aj Sväté Písmo.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 23:16

lorak napsal:witnessi takze ta prava vira je podle tebe zalozena na uctivani trojjedineho Boha ?
Tohle je ten jediny pravy Buh od ktereho poznani zavisi i samotny vecny zivot ?
Presne k tomuhle uceni a lidem se gari hlasi.
Já osobně víru v trojici nesdílím, ale mohu Tě ujistit, že víra v trojici má mnoho podob a není to tak jednoduché a směšné, jak to vyučují tendenčně SJ.
Pokud někdo věří v klasicky chápanou trojici, tedy v to, že Otec = Syn = Duch, tak s ním v tomto jednoznačně nesouhlasím, ale pokud takový člověk věří upřímně v Kristovu výkupní oběť
a žije křesťanským způsobem života, nemám žádný problém ho vnímat jako svého bratra.

Mimoto, víš, kolik nepřesností ohledně Krista se učí u SJ?

U SJ se sice neučí, že Kristus = Otec, ale také se u SJ např. neučí, že v Bibli je jasně ukázáno, že takový apoštol Pavel se modlil i ke Kristu, u SJ se tedy nevybízí k tomu, aby si i oni, stejně jako apoštol Pavel, budovali ke Kristu osobní vztah modlitbou (podobně jako si modlitbou budují SJ vztah k Jehovovi Bohu) atd. atd....je toho více než si myslíš.

Sdilis teda tento jeho spusob uctivani a myslis si, ze si vybral spavneho Boha i cestu k nemu ?
Gari si vybral Boha Bible, Stvořitele a věří ve výkupní oběť Krista, tudíž si vybral jak správného Boha, tak i správnou cestu k němu.
Vybral si cestu co smeruje k vecnemu zivotu a smireni s Bohem ?
Jistě.
Pro mne je dulezita predevsim moje osobni vira k JEHOVOVI jako k jedinemu pravemu Bohu a mou cestou k nemu je uceni a zivotny priklad meho PANA JEZISE KRISTA.
Co tedy máš proti Garimu? Jen to, že se schází s církví, která se oficiálně hlásí k trojici?
Každá církev dnes má své špatné a dobré nauky, to si nevybereš, kdyby nás Bůh soudil podle toho, zda církev, ve které se scházíme, učí všechno přesně a správně a v ničem se nemýlí, tak
pomřou všichni křesťané od adventistů, baptistů a dalších až po svědky Jehovovy.
VRO jsou lidi co se usiluji nasledovat JEHOVU rovnakou cestou

VRO je samozvaná banda těch, co si nárokují autoritu, která jim vůbec nepřísluší, v mnohých dílčích věcech sice mají pravdu(...a v mnohých zase ne), ale v rámci celkové koncepce svých prezentovaných a vyžadovaných nauk a postojů zavádějí své ovečky na scestí.
Mam svoje svedomi a viru witnessi a tu jsem nedostal od lidi, ale od JEHOVU. Rozumis mi co ti ted rikam ?
Jistě.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 23:18

lorak napsal:witnessi jinymi slovy ti autor rika tohle.
Co tím chce lorak sdělit?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 23:29

This Is The Way
https://www.youtube.com/watch?v=OGqop7cyxgA&feature=related

Jehovah, My Father, My God and Friend
https://www.youtube.com/watch?v=1Iems4h6bec&feature=related

See Yourself When All Is New
https://www.youtube.com/watch?v=WgMFMLDgdNs&feature=related

"Na svém strážním místě budu stále stát a budu zůstávat na baště; a budu na stráži, abych viděl, co bude mluvit mým prostřednictvím a co odvětím na své pokárání.
A Jehova přistoupil k tomu, aby mi odpověděl a aby řekl: „Zapiš vidění a jasně [je] předlož na tabulkách, aby ten, kdo z něho bude nahlas předčítat, mohl [číst] plynně. Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se.
Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností. A vskutku, protože víno jedná zrádně, zdatný muž je sebejistý; a nedosáhne svého cíle, on, který učinil svou duši prostornou právě jako šeol a který je jako smrt a nemůže se nasytit. A shromažďuje k sobě všechny národy a sbírá k sobě všechny lidi. Nepozdvihnou právě ti všichni proti němu příslovečné rčení a náznakovou poznámku, narážky na něho? A řekne se:
‚Běda tomu, kdo rozmnožuje, co není jeho — ach, jak dlouho! " (Habakuk 2:1-6 )

"Běda tomu, které se bouří a znečišťuje se, utlačujícímu městu! Nenaslouchalo hlasu; nepřijalo ukázňování. V Jehovu nedůvěřovalo. Nepřiblížilo se ke svému Bohu. Jeho knížata byla uprostřed něho řvoucími lvy. Jeho soudci byli večerní vlci, kteří nehryzli [kosti] až do rána. Jeho proroci byli nestoudní, byli muži zrady. I jeho kněží znesvěcovali, co bylo svaté; znásilňovali zákon. Jehova byl uprostřed něho spravedlivý; nečinil žádnou nespravedlnost. Ráno co ráno vydával své vlastní soudcovské rozhodnutí. Toho nebyl za denního světla nedostatek. Ale nespravedlivý neznal stud." (Sefenjas 3:1-5)

"Proto vás právě tento den volám za svědky, že jsem čistý od krve všech lidí, neboť jsem se nezdržel, abych vám nesdělil celou Boží radu. Dávejte pozor na sebe a na celé stádo, v němž vás svatý duch ustanovil jako dozorce, abyste pásli Boží sbor, který vyplatil krví svého vlastního [Syna]. Vím, že po mém odchodu vstoupí mezi vás utlačující vlci a nebudou něžně zacházet se stádem, a z vás samotných povstanou muži a budou mluvit převrácené věci, aby za sebou odvedli učedníky." (Skutky apoštolů 20:26-30 )

"Ale jestliže by si někdy ten otrok řekl ve svém srdci: ‚Můj pán otálí s příchodem‘, a začal by bít sluhy a služky a jíst a pít a opíjet se,  pán toho otroka přijde v den, kdy [ho] neočekává, a v hodinu, kterou nezná, a nanejvýš přísně ho potrestá a určí mu díl s nevěrnými.  Pak ten otrok, který rozuměl vůli svého pána, ale nepřichystal se ani nejednal podle jeho vůle, bude bit mnoha ranami. Ale ten, který nerozuměl, a tak dělal to, co si zaslouží rány, bude bit málo [ranami]. Vskutku, od každého, komu bylo mnoho dáno, od toho bude mnoho vyžadováno; a komu lidé mnoho svěřili, od toho budou vyžadovat více, než [je] obvyklé." (Lukas 12:45-48)

Nikoho nesoudim, ale i tohle jsou slova PRAVDY zapsane v Bozim slove.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 23:46

witness napsal:
lorak napsal:witnessi jinymi slovy ti autor rika tohle.
Co tím chce lorak sdělit?

witnessi reagoval jsme na to, co si psal garimu.

"CITUJI AUTORŮV ZÁVĚR:

Shrnuji tedy účel tohoto pojednání: Aby věřící následovníci Krista zakládali svou víru nikoli
na tvrzení o neomylnosti Bible, ale na bytostné přítomnosti vzkříšeného Ježíše ve svém
životě, aby se při současném zachování své vlastní náboženské tradice přihlásili
k nepřerušené historii všeobecné církve katolické, případně vyznávali víru v Boha cele ve
spojení s touto tradicí a aby žili ve společenství se všemi lidmi, kteří se s Ježíšem setkali,
a setkávají, a kteří proto prohlašují: „Ježíš je Pán“."

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 00:13

lorak napsal:
witnessi reagoval jsme na to, co si psal garimu.
To jsem pochopil, jen mi není zcela zřejmé, co jsi tím chtěl sdělit.
Že celý ten odkaz nemá smysl číst, protože ho napsal někdo, kdo se hlásí ke katolíkům?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 14 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru