Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MESIÁNSKÉ SBORY

+30
hanala
candy
skeptik
Ctibor Plášek
drobeček
Old.Stloukal
zbysek
Pavel Sládeček
Martin Vlasák
Arago
dov
Foreign girl
Morpes
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
haid
hihihi
Petr V.
petra
Mysteri
Vladislav Kulda
Zdeněk Bláha
stefan
Biblicky krestan
Věra Kolafová - quaero
Jirka z P. (queens)
Petr W.
OOO
Martin Cibulka
34 posters

Strana 7 z 22 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Next

Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 14/9/2007, 13:21

Pro Hvězdlického a ostatní podobně smýšlející:

Záleží na tom, zda jsi spoluobčan "svatých" a člen "Boží domácnosti" (Efezanům 2:19). Pokud ne a ani o tom neuvažuješ, tak se Tě to opravdu netýká.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 14/9/2007, 14:39

Záleží na tom, zda jsi spoluobčan "svatých" a člen "Boží domácnosti" (Efezanům 2:19). Pokud ne a ani o tom neuvažuješ, tak se Tě to opravdu netýká.

No konečně je to stravitelnější. Jen je ještě potřeba pochopit maličkost.
A sice, že "občanství svatých" nezáleží na přání, nebo náboženské pomatenosti člověka, ale NA VÝBĚRU PÁNA.

Jan 15:16 Ne vy jste vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a ustanovil jsem vás,.....

Jan 13:18 Nemluvím o vás všech. Já vím, které jsem vyvolil.

Jan 6:44 Nikdo nemůže přijít ke mně, jestliže ho nepřitáhne Otec, který mě poslal;

a další náruč kontextu k tomu...

Můžeš být šťastný, že si tě Pán vyvolil a náležíš k jeho spoluvládcům,
Ale jako milující spolukrál neosočuj ty, které si Pán pro tento úkol nevybírá, ale má s nimi jiný plán.
Není to sice tak důležitý úkol, jako ten tvůj, ale odpovědnost stejná...

KAŽDÝ BUDEME SKLÁDAT ZA SEBE SVOJE ÚČTY..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/9/2007, 18:11

Přesně tak. Určitě nezáleží na Martinovi a jeho názorech, ale na Pánu a vůli jeho Otce.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 15/9/2007, 15:19

Pro Hvězdlického:

Jestliže Tě Pán nevyvolil, jak víš co a jak máš chápat? Odkdy o svých úkolech rozhodují poddaní? Který poddaný kdy takto neuctivě poučoval některého ze spolukrálů a nebyl potrestán?

Pro Jirku z P.:

Jestliže nezáleží na Martinovi a jeho názorech, ale jen na Pánu a vůli jeho Otce, proč potom Pán říká:

"Vpravdě, vpravdě vám říkám: Kdo přijímá každého, koho posílám, přijímá také mne. A zase, kdo přijímá mne, přijímá také toho, kdo mě poslal." (Jan 13:20)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 15/9/2007, 15:36

Odkdy o svých úkolech rozhodují poddaní? Který poddaný kdy takto neuctivě poučoval některého ze spolukrálů a nebyl potrestán?

No, napsal jsem, že si mne Pán nevybral do řad svých spoluvládců, a sebe jsem zařadil mezi ty, s kterými má Pán jiný plán. Jaký? To nevím. U spoluvládců je to jasné. Spoluvláda po tisíc let nad zemí.

Co se týká tebe, jako spolukrále, tak nemám vůči tobě neuctivé chování, protože jsi mne zatím o tomto svém postavení nepřesvědčil. Je to jen tvoje doměnka. Že patříš Pánu.
Ale co když se mýlíš a ten tvůj pán. má malé "p" na začátku slova??

I kdyby někdo byl ale vybrán a měl tu jistotu, tak králem se všemi pravomocemi se stane teprve, pokud "vytrvá až do konce".

Takže bych slevil ze své sebejistoty. To si mohou dovolit pouze SJ..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 15/9/2007, 15:43

Pro Hvězdlického:

No, apoštolé také o své vyvolenosti nepřesvědčili všechny. Kromě toho nemám potřebu Tě přesvědčovat o svém postavení, ostatně o poddaných a spolukrálích jsi začal psát Ty a ne já. Ty máš totiž stále potřebu vysvětlovat, co má dělat Kristův spolukrál, ačkoliv sám o svých vlastních úkolech nevíš vůbec nic.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 15/9/2007, 15:50

co má dělat Kristův spolukrál, ačkoliv sám o svých vlastních úkolech nevíš vůbec nic.

Nejsem ve smlouvě. Nejsem pod zákonem.

Ty znáš, jako můj král, moje úkoly?? Abych se "nepletl do povinností a práv" vás, pomazaných, vyvolených a znovuzrozených??

Já se domnívám, že tyto úkoly, pro "osádku nové země" se včas (kdo tam budeme) dozvíme.

Zatím úkol evangelizace, na svědectví všem národům, leží na vašich bedrech. My ostatní tomu přece ani nemůžeme rozumět a kázali bychom jen bludy...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 15/9/2007, 20:03

Ano, ti, kdo nejsou ve smlouvě, vědí, že úkol evangelizace je na bedrech těch, kteří ve smlouvě jsou. Problém je však v tom, že ti, co nejsou ve smlově nejen, že nic nenesou, ale ještě k tomu kritizují a zpochybňují ty, co evangelium nesou. Jestliže však nejsou ve smlouvě, kde mají záruku, že budou tvořit "osádku nové země"? Ten, kdo není ve smlouvě s Bohem, je vlastně bez práce a tak se ho zmocňuje Boží nepřítel a ten ho úkoluje. Je to znát i v této diskuzi.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Doktorka White 15/9/2007, 20:15

Nejsem ve smlouvě. Nejsem pod zákonem.

Question
Nemáš smlouvu s Bohem skrze oběť jeho Syna ? Jseš si jistý, Svatopluku ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 15/9/2007, 20:51

Jsem si jistý.

Tato smlouva je smlouvou o království. Budete se mnou vládnout.

Jak si mohu být jistý? Nedostal jsem svědectví Ducha, ve smyslu "
Římanům 8:16 Duch sám vydává svědectví s naším duchem, že jsme Boží děti.

Nejsem tedy dědicem, ani spolukrálem s Kristem..Ale..

Jan 3:16 Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.

Věřím , že Pán má s každým člověkem svůj plán. Nenechává nikoho na pospas náhodě, ale zasahuje svým Duchem a svými anděli. Protože i mne nějakým způsobem vede Duch, nejsem pod zákonem, ale pod jeho milostí.

Galaťanům 5:18 Dále, jestliže jste vedeni duchem, nejste pod zákonem.

Zákon je pro ty, kdo Ducha nemají..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  oskar 15/9/2007, 21:02

Kdo nemá víru k tomu, aby vstoupil do nové smlouvy s Bohem, nepřestává být objektem Božího zájmu. Není pravda, že takový člověk tzv. „nemá nic na práci“.

Ten, kdo není ve smlouvě, zůstává v pozici ženy z Edenu, která je vůči Satanovi v nepřátelství. Satan se pokouší získat každého člověka a přetvořit ho ke svému obrazu. Člověk má za úkol „odolávat tlaku Božího nepřítele a uchovat si v srdci alespoň nějaký zbytek lidství“ (cituju Petra V.), aby tím ukázal Bohu, že je hoden vzkříšení a že je schopen nápravy v budoucím království. Většina lidstva si tuto skutečnost neuvědomuje a netuší, co se s nimi za jejich života vskrytu děje, ani že jsou předmětem útoků Božího nepřítele. Lidstvo má vrozenou touhu po spravedlosti a po Bohu, obrazně řečeno pracuje k „porodu“ a očekává „zjevení Božích synů“. Někteří se sice zkazí a v kritickou dobu vystoupí jako Boží nepřátelé vůči Božím synům, ale to nic nemění na tom, že lidstvo jako celek bude zachráněno.

Dbát na své srdce a zachovat si do konce života svědomí, zbytky lidství a milosrdenství není v Božích očích žádný nepatrný úkol. Naopak, je to otázka bytí nebo nebytí člověka po vzkříšení.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 15/9/2007, 21:13

Někteří se sice zkazí a v kritickou dobu vystoupí jako Boží nepřátelé vůči Božím synům, ale to nic nemění na tom, že lidstvo jako celek bude zachráněno.

Proto musí být oznamováno evangelium NA SVĚDECTVÍ LIDEM ZE VŠECH NÁRODŮ, aby věděli, jak se rtozhodnout v den a hodinu...

Co se týká těch nepřátel, ti povstanou v jejich vlastních řadách. Nevytrvají do konce, ale na poslední chvéli zradí..

Skutky apoštolů 20:30 I mezi vámi samými povstanou lidé, kteří povedou scestné řeči, aby strhli učedníky na svou stranu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  oskar 15/9/2007, 21:16

Doktorka White napsal:Nemáš smlouvu s Bohem skrze oběť jeho Syna ? Jseš si jistý, Svatopluku ?

Doktorko Whitová, to vypadá, jako bys buď chtěla "Svatoplukovi" tu smlouvu vnutit, anebo jako že si snad myslíš, že Bůh tu smlouvu uzavřel po smrti a vzkříšení Ježíše Krista tak nějak rámcově se všemi lidmi. Je to tak? Pokud ano, tak to by byl omyl, protože zatím trvá Boží smlouva pouze s konkrétními jedinci, kteří ji přijmou a dostanou o ní potvrzení. Ale možná, že se jen špatně dohaduju, co máš na mysli.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 15/9/2007, 21:24

konkrétními jedinci, kteří ji přijmou a dostanou o ní potvrzení.

Na podporu této myšlenky již zde byla celá náruč textů.

Bylo tam ukázáno, že nezáleží na naší volbě, ale Pán si sám vybírá a zároveň tomu člověku dá svědectví o svém výběru.

Někteří ale prožívají citový zážitek, který považují za to, že byli Pánem vyvoleni.

Islám říká "Alah je mocný". Zde se dá říct že "satan je mocný". Prostě mistr podvodu a iluze.

Někteří se tedy asi mýlí.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Vladislav Kulda 16/9/2007, 08:30

Pro Oskara!

Především pěkný den! Líbí se mi, jak se na některé věci ohledně diskuze o mesiánských sborech a o všem kolem toho díváš ty, má to svou logiku. Faktem je, že je dnes celkem dost velký úspěch pro člověka odolávat všem nástrahám satanova světa, pro spousta lidí je to totiž nepřekonatelná bariéra, jsou v tom až po krk, vím to podle nejmladšího kluka, kterého jsem vyženil. Od mala chodil do kostela, ministrantoval, tancoval v souboru, no, byl to takový miláček benjamínek. Kde je dnes? Chytl se kluků, kteří mají ty nejnižší hodnoty v životě, jen ty ryze živočišné. Jakákoliv zmínka o Bohu jej vytočí a dnes víru v Boha pokládá za hloupost, pošetilost. To nemluvím o lidech, kteří v dnešní době na vesnici jen "chodí" do kostela, u mnohých je to pouze tradice, ale nikoliv víra spojená s odpovědností za své jednání a chování. Proto také pokládám za důležité to, že dnes je důležité uhájit svou víru, je to velký úkol a myslím, že Bůh to dobře ví, zná totiž člověka, protože jej stvořil. Napsal jsem o tom jeden článeček na jiné diskuzi, zkus si jej přečíst, čerpal jsem přitom z literatůry faktu a prozatím nejnovějších poznatků, které jsou v archeologii k dispozici. Mě to velice zaujalo a odepsal jsem tam jednomu pánovi na jeho komentář ohledně náboženství.

http://sekty.blog.cz/0706/svedkove-jehovovi
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 16/9/2007, 09:21

Pro Vladislava:

Možná by bylo dobré, kdyby jsi připomenul něco z toho, co Oskar vlastně ohledně diskuze o mesiánských sborech logického napsal, že se Ti to tak líbilo. Prozatím je veškerá Oskarova logika ohledně jiných společenstvích postavená na vytrženém kontextu o sejití se dvou nebo tří v Ježíšově jménu a nedůvěře ke všemu, co překračuje tento počet.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Vladislav Kulda 16/9/2007, 10:03

Martine, to je sice pravda, ale o některých věcech psát nechci, dobře víš, že většinou píšu o svých pocitech z toho, co si přečtu a upřímně, do nějakých rozsáhlých diskuzí nemám chuť vstupovat. Některé věci mě buď osloví nebo neosloví, u Oskara jsem si všiml myšlenky o úspěchu v tom, že některý člověk je jen schopen uhájit si svou určitou ryzost před Bohem. Mnozí lidé totiž, tak jak je znám zde od nás, jsou schopni jen pouze toho, co jsem uvedl výše, to ostatní je míjí, protože musí od rána do večera dělat na polích a vinicích a to pak už mnoho sil už nezbývá, aby někde několik hodin denně rozjímali o duchovních věcech. Znám je, žiji mezi nimi a častokrát si vyslechnu pláč jejich srdcí. Jsou to vesměs hodní a důvěřiví lidé, hodně mi připomínají lidičky z doby zotročeného Izraele, kteří také od úmoru do úmoru pracovali a jen o sabatu si měli možnost odpočinout a celý den duchovně žít, jinak to byl často jen boj o přežití. Netvrdím, že tady jsou jen "dříči", ti co jsou bohatí už zase neuvažují většinou duchovně, ale "ohlédávajú" si svůj majetek a na Boha mnoho čas nemají i když sedí v kostele, tam však jsou většinou jen proto, aby na ně bylo "vidět". Co se mě týče, musím být spokojen i s tím, že se sejdou dva nebo tři, ostatní možnosti jsou pro mě velmi vzdálené a to doslovně, jezdit někde do Brna je velice nákladné, jsem rád, že mám prostředky na bydlení a na zajištění ostatních členů rodiny. Ledaže bych založil nějakou "sektu", to pak bych se stal "šéfem" a pěkně doloval penízky těch druhých, tak jak to je u podobných spolků zvykem, tím ovšem nemíním mesiánské sbory, jejichž jsi členem a rabínem (alespoň tak jsem to pochopil). Myslím tím podobné spolky jako je NSSJ, která si ze svých "ovcí udělala své akcionáře. Prosím, ber to jako nadsázku, některé věci je třeba karikaturovat, lépe mi pak "chutná".


Naposledy upravil dne 16/9/2007, 10:07, celkově upraveno 1 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 16/9/2007, 10:04

Prozatím je veškerá Oskarova logika ohledně jiných společenstvích postavená na vytrženém kontextu o sejití se dvou nebo tří v Ježíšově jménu a nedůvěře ke všemu, co překračuje tento počet.

Domnívám se, že tady nejde vůbec o množství lidí, ale o způsob a možnosti v daném množství.

"Dva nebo tři" mají společný zájem. Studium Písma. Nikdo a nic v tomto malém kroužku jej nenarušujue.

Ve velkém společenství je tento zájem jiný. Ovládnout členy církve, dát jim něco příjemného pro jejich uši (aby si je církev udržela v členství), upevnit svou moc atd. Prostě úplně jiný zájem. Na shromážděních ve skutečnosti ovečky baští jen a pouze NÁBOŽENSKÉ PLACEBO.

Kdo se s tímto "pokrmem" nespokojí, vetšinou odchází, nebo se z něj stane nevěrec.
Je na tom stejně jako před tím, jen přestane omýlat Pane, Pane. Někdy ale se nemění naprosto nic, jen přejde z bláta do louže..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 16/9/2007, 11:34

Pro Vladislava:

Možná jsi citlivější, než já, ale na druhé straně vyvozuješ z mých příspěvků věci, které jsem ani nenapsal (zřejmě syndrom čtení mezi řádky) ani nejsou pravdivé (zřejmě se řídíš především city). Například rabínem opravdu nejsem a co se týče scházení se dvou nebo tří v Ježíšově jménu, netvrdil jsem, že to není možnost, jak společně s jinými uctívat Boha. Ostatně i já se účastním takových skupinek. Pouze trvám na tom, že tento počet netvoří místní sbor, ale pouze skupinku těch, kteří mají svůj domovský místní sbor někde jinde.

To, co píše Oskar, Hvězdlický a vlastně i Ty o jiných a větších skupinách jsou nepodložené teorie, které u Vás přetrvávají z dob, kdy jste ještě byli členy organizace svědků Jehovových. Možná, že ve Vašem okolí není opravdu nic lepšího, než co popisujete, ale spíše bych řekl, že se díváte na všechny křesťany v okolí příliš kriticky. Možná by stačilo podívat se na ně tak shovívavě, jak se díváte sami na sebe. Pokud jsou ti hodní a důvěřiví lidé ve Tvém okolí opravdu podobní lidičkám z doby zotročeného Izraele, jak to, že jsi je již dávno neshromáždil k Pánu Ježíši?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 16/9/2007, 11:54

Pokud jsou ti hodní a důvěřiví lidé ve Tvém okolí opravdu podobní lidičkám z doby zotročeného Izraele, jak to, že jsi je již dávno neshromáždil k Pánu Ježíši?

Stejnou normu ale splňují všichni řadoví členové SJ..a přesto se nestalo to, co píšeš ohledně Pána...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Martin Cibulka 16/9/2007, 12:02

I na těch, kteří splňují normu hodných a důvěřívých, se často naplňují slova apoštola Pavla, který napsal:

Ale přítomnost toho bezzákonného je podle Satanova působení s každým mocným skutkem a lživými znameními a předzvěstmi a s každým nespravedlivým podvodem pro ty, kteří hynou odplatou za to, že nepřijali lásku k pravdě, aby byli zachráněni. Proto Bůh na ně nechává působit omyl, aby uvěřili lži, aby všichni byli souzeni, protože nevěřili pravdě, ale měli zalíbení v nespravedlnosti. (2.Tesaloničanům 2:9-12)

Možná mají lásku, ale ne k pravdě.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 16/9/2007, 12:08

Možná mají lásku, ale ne k pravdě.

Souhlasím. Proto respektuji radu Krista, který říká "pravé moje učedníky, poznáš po jejich ovoci"

To je důvodem, proč "ruce pryč, od jakékoliv církve"...všechny má v moci stejný pán...bůh tohoto světa..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 16/9/2007, 13:41

Proto respektuji radu Krista, který říká "pravé moje učedníky, poznáš po jejich ovoci"

To je důvodem, proč "ruce pryč, od jakékoliv církve"...všechny má v moci stejný pán...bůh tohoto světa..

Kristus mluvil, tuším o jednotlivcích, ne o církvi.

Pak se těžko můžu distancovat od církve, ve které mohou být (a já myslím, že určitě jsou) právě Kristovi učedníci. To bych se mohla distancovat od Krista, ne?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Hvězdlický 16/9/2007, 14:12

Správně. Jenže Martin prosazujke církev, ne jen některé jednotlivce bez ohledu, ke které se hlásí církvi.

˛Lukáš 12:34 Neboť kde je váš poklad, tam bude i vaše srdce.

Možná, že ve vztahu k různým církvím, pochopíš i myšlenku tohoto textu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 16/9/2007, 14:33

Lukáš 12:34 Neboť kde je váš poklad, tam bude i vaše srdce.

Možná, že ve vztahu k různým církvím, pochopíš i myšlenku tohoto textu.

To teda nepochopím.
Protože ten text mluví o vztahu jednotlivce k hmotnému majetku v kontrastu ke vztahu k majetku duchovnímu.
O církvi ani slovo.

"ruce pryč, od jakékoliv církve"...všechny má v moci stejný pán...bůh tohoto světa..
Docela odvážný výrok. Nebo drzý? No nejspíš bezbožný.
Pisatel se staví do role Soudce, a tím je jenom Bůh.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

MESIÁNSKÉ SBORY - Stránka 7 Empty Re: MESIÁNSKÉ SBORY

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 22 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru