Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oslavy

+27
witness
26
agamnemnon
jsemkteryjsem
dov
floweret
jája
Petr V.
Vladislav Kulda
stefan
petra
Petr W.
Dora
Mysteri
Jane
Doktorka White
Fortuna
Veronika
Arago
Věra Kolafová - quaero
Michal
Hvězdlický
hihihi
Jirka z P. (queens)
Old.Stloukal
Zdeněk Bláha
Marcy
31 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Oslavy Empty Oslavy

Příspěvek  Marcy 10/9/2007, 20:32

Zajímalo by mě, jak se díváte na různé oslavy - narozeniny, svátky, příchod nového roku apod. Myslíte, že jsou vhodné pro křesťany? Mohou se jich účastnit ? U NSSJ se takové oslavy pokládaly za pohanské apod. Přitom první nebo druhý /teď nevím který/ prezident slavil narozeniny a vánoce. Je zvláštní, že v tom neměl jasno hned od začátku, když se pokládal za zástupce Boha zde na Zemi. Rolling Eyes

Marcy

Female Poeet p?íspivku : 2
vztah k organizaci : opustila společenství po 7 letech
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 06. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Zdeněk Bláha 10/9/2007, 20:43

Marcy napsal:Zajímalo by mě, jak se díváte na různé oslavy - narozeniny, svátky, příchod nového roku apod. Myslíte, že jsou vhodné pro křesťany? Mohou se jich účastnit ? U NSSJ se takové oslavy pokládaly za pohanské apod. Přitom první nebo druhý /teď nevím který/ prezident slavil narozeniny a vánoce. Je zvláštní, že v tom neměl jasno hned od začátku, když se pokládal za zástupce Boha zde na Zemi. Rolling Eyes

Vymezování náboženství ve smyslu toho, co nedělat, nepovažuji za správné. Za daleko lepší způsob považuji uvažování pozitivní, které se ptá, co dělat? Pokud naleznete odpověď na otázku, co dělat a budete to dělat,  potom vám začne být jasné i to, co nedělat.
 

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Old.Stloukal 10/9/2007, 20:51

Marcy napsal:Zajímalo by mě, jak se díváte na různé oslavy - narozeniny, svátky, příchod nového roku apod. Myslíte, že jsou vhodné pro křesťany? Mohou se jich účastnit ? U NSSJ se takové oslavy pokládaly za pohanské apod. Přitom první nebo druhý /teď nevím který/ prezident slavil narozeniny a vánoce. Je zvláštní, že v tom neměl jasno hned od začátku, když se pokládal za zástupce Boha zde na Zemi. Rolling Eyes

JSEM PEVNĚ PŘESVĚDČEN NA ZÁKLADĚ POZNÁNÍ VNNSSJ, ŽE JIM NEJDE O TO ZDA SLAVIT ČI NESLAVIT, ALE HLAVNĚ O TO, ABY JEJ JEJCH OVEČKY ZCELA BEZVÝHRADNĚ POSLOUCHALI V DOBRÉM I ŠPATNÉM. BOŽÍ SLOVO NÁS UČÍ BY CHOM DĚLALI DOBRO! POKUD SE NA SVÁTKY NEPŘEJÍDÁME NEOPÍJÍME,ALE BEREME JE JAKO PŘÍLEŽITOST PROKÁZAT DRUHÝM LIDEM SVOJI LEPŠÍ TVÁŘ PŘÍPADNĚ SVÝM BLIŽNÍM PROJEVIT ZVÝŠENOU MÍRU LASKAVOSTI A LÁSKY, NENÍ TO PROTI BOŽÍM PŘIKÁZÁNÍM V BIBLI. JE NAOPAK V ROZPORU Z BOŽÍM SLOVEM, KDYŽ VNNSSJ KAŽÍ VODU A SAMI PIJÍ VÍNO COŽ HISTORIE JEJICH KRATIČKÁ NEZVARTNĚ VERIFIKOVALA JEJICH SKUTKY. NENÍ V NICH LÁSKY A PROTO SI HRAJÍ NA ZNALCE PÍSMA. KDYŽ USVĚDČENI JSOUCE Z NEPRAVOSTÍ NEMLUVÍC PRAVDU ZABŘEDÁVAJÍ STÁLE VÍCE DO TENAT TOHO ZLÉHO A NEŠTÍTÍ SE NI JAKÉ ŠPATNOPSTI A PODLOSTI, SNAŽÍ SE JI ZAVINOUTI DO HÁBITU SVATOSTI, ALE SKUTEČNOSTÍ ZŮSTÁVÁ, ŽE JSOU SLUŽEBNÍCI BEZ POKORY TEDY JDOU VE ŠLÉPĚJÍCH TOHO KDO ODPORUJE BOHU. SAMI SOUDÍ DRUHÉ PRO SNÍTKO, ALE BŘEVNO VE SVÉM OKU NEVIDÍ.

NECHŤ JIM JE ZKRZE VÝKUPNÍ OBĚ'T JEŽÍŠE KRISTA JEJICH PROVINĚNÍ ODPUŠTĚNO POKUD NENÍ PŘÍMO PROTI DUCHU SVATÉMU.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/9/2007, 12:24

Dvě tváře, jsou taky odvěkým prokletím lidí.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  hihihi 11/9/2007, 12:24

No poznal som komunistou, ktory chodili napriklad do kostola v inom meste kde ho nikto nepozal. Tak preco by to trebas nerobili i u NSSJ?
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Hvězdlický 11/9/2007, 13:50

KAŽÍ VODU A SAMI PIJÍ VÍNO COŽ HISTORIE JEJICH KRATIČKÁ NEZVARTNĚ VERIFIKOVALA JEJICH SKUTKY. NENÍ V NICH LÁSKY A PROTO SI HRAJÍ NA ZNALCE PÍSMA. KDYŽ USVĚDČENI JSOUCE Z NEPRAVOSTÍ NEMLUVÍC PRAVDU ZABŘEDÁVAJÍ STÁLE VÍCE DO TENAT TOHO ZLÉHO A NEŠTÍTÍ SE NI JAKÉ ŠPATNOPSTI A PODLOSTI, SNAŽÍ SE JI ZAVINOUTI DO HÁBITU SVATOSTI, ALE SKUTEČNOSTÍ ZŮSTÁVÁ, ŽE JSOU SLUŽEBNÍCI BEZ POKORY TEDY JDOU VE ŠLÉPĚJÍCH TOHO KDO ODPORUJE BOHU. SAMI SOUDÍ DRUHÉ PRO SNÍTKO, ALE BŘEVNO VE SVÉM OKU NEVIDÍ.

To ale není problém pouze SJ a jejich VRO. Tak je tomu všude....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/9/2007, 14:09

Jo a proto se někdy hašteříme ne o Písmo, ale pro určité učení určité církve nebo náboženství. Že to nevyřešíme nyní to si mnozí uvědomujeme, ale někteří, a myslím si, že většina pozná, koho mám namysli, si myslí, že oni to už mají vyřešené. Že by, ale předbíhali události, které mají teprve přijít?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Michal 11/9/2007, 15:50

Omlouvám se, ale přesunul jsem toto téma sem - do oznámení Aktualit jaksi nepatří.
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 11/9/2007, 19:15

Marcy:
Zajímalo by mě, jak se díváte na různé oslavy - narozeniny, svátky, příchod nového roku apod. Myslíte, že jsou vhodné pro křesťany? Mohou se jich účastnit ? U NSSJ se takové oslavy pokládaly za pohanské

Zdeněk Bláha:
Vymezování náboženství ve smyslu toho, co nedělat, nepovažuji za správné. Za daleko lepší způsob považuji uvažování pozitivní, které se ptá, co dělat? Pokud naleznete odpověď na otázku, co dělat a budete to dělat, potom vám začne být jasné i to, co nedělat.

To je moc dobrý nápad, Zdeňku. Než zkoumat co nedělat, je opravdu lépe dělat to, co dělat máme.
Je to v souladu s Písmem. To nás vede k lásce a ta se projevuje vždycky aktivně a pozitivně.
A jestli nám ta láska pořád ještě úplně nejde - není divu, komu to v nedokonalém těle vždycky jde, že? - a přejeme si číst nějaké zákazy o tom, co se nesmí, tak lituju, protože si opravdu nevzpomínám, kde bych v Písmu četla, že slavit narozeniny, svátky, příchod nového roku, se nesmí.
A jestli někdo odvozuje zákaz slavení narozenin třeba z toho, že při nějaké oslavě narozenin došlo k popravě (faraon, Herodes - jak nás učívali) odvozuje to dost hloupě. Protože to bych si taky mohla odvodit z příběhu o Jezábel, že si nesmím nikdy namalovat oči, protože když si je ona namalovala, svrhli jí z okna dolů. A jiných takových nesmyslných zákazů bychom tam vykonstruovali asi nespočet.....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  hihihi 12/9/2007, 08:16

Pozrite sa quaero, narodeniny by som neresil, ale k tomu ostatnemu by som mohol argumentuvat podobno ako vy. Vy pisete, ze ste necitala, ze by sa nesmelo, ale ja som necital, ze by sa daco take ako napriklad prichod noveho roka, lebo vianoce a dalej, slavilo. Delajte si co chcete, ale nemalo by sa skutocne zabudnut na to, ze nektore veci mozno maju suvislost napriklad z modlosluzbou?
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 09:36

ale nemalo by sa skutocne zabudnut na to, ze nektore veci mozno maju suvislost napriklad z modlosluzbou?

SOUHLASÍM I JÁ.

Je zde možná i další důvod. Někteří rádi a bombasticky píší o lásce. Dobrá,¨
A co takle ohled na svědomí druhého?? (Jak je psáno)

Dám příklad. Každé povolání (nebo stav) se vyznačovalo a nosí svojí "uniformu".
Pekař, kominík, řidič, kriminálník, prostitutka atp.

Jestli něco převezmu z té "jejich uniformy" do svého šatníku, potom se nemohu divit, když se setkám s určitou reakcí okolí.
Když si například oholím lebku a potetuji kůži, s kým mě lidé budou spojovat??
Když si žena vezme patřičný sexi obleček, namaluje se a bude mít podobně okrášlené i nehty (může jinak být velice slušná) s jakým druhem žen ji budu spojovat?,, Se slušnou a pracovitou mámou od dětí a nebo s povětrnicí (s ženou pro všechny)??

Takže svědomí toho druhého. Aby se nade mnou nepohoršoval a nic mu nebránilo v kontaktu se mnou...

Podobné je to i se svátky a narozeninami. Kdo je slaví?? Je to výsada skutečných křesťanů, nebo je slaví i ten kriminálník, prostitutka, prostě kde kdo, a jak je slaví??

Přináší to Bohu čest???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Arago 19/9/2007, 22:04

Izraelité také slavili....
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Old.Stloukal 22/9/2007, 13:33

Hvězdlický napsal:
KAŽÍ VODU A SAMI PIJÍ VÍNO COŽ HISTORIE JEJICH KRATIČKÁ NEZVARTNĚ VERIFIKOVALA JEJICH SKUTKY. NENÍ V NICH LÁSKY A PROTO SI HRAJÍ NA ZNALCE PÍSMA. KDYŽ USVĚDČENI JSOUCE Z NEPRAVOSTÍ NEMLUVÍC PRAVDU ZABŘEDÁVAJÍ STÁLE VÍCE DO TENAT TOHO ZLÉHO A NEŠTÍTÍ SE NI JAKÉ ŠPATNOPSTI A PODLOSTI, SNAŽÍ SE JI ZAVINOUTI DO HÁBITU SVATOSTI, ALE SKUTEČNOSTÍ ZŮSTÁVÁ, ŽE JSOU SLUŽEBNÍCI BEZ POKORY TEDY JDOU VE ŠLÉPĚJÍCH TOHO KDO ODPORUJE BOHU. SAMI SOUDÍ DRUHÉ PRO SNÍTKO, ALE BŘEVNO VE SVÉM OKU NEVIDÍ.

To ale není problém pouze SJ a jejich VRO. Tak je tomu všude....
NEMOHU NESOUHLASIT. JE TOMU TAK I V JINÝCH CÍRKVÍCH, ALE VNNSSJ TVRDILI, ŽE ONI MAJÍ OSTRAHU SKRZE VRO A NEMOHOU NIKDY SEJÍT Z TÉ SPRÁVNÉ BOHEM POŽEHNANÉ ŽIVOTNÍ CESTY. BOHUŽEL SKUTKY JE USVĚTČILI O TOM, ŽE KÁŽÍ VODU A PIJÍ VÍNO A NA OVEČKÁCH JIM JAKO DOBRÉMU PASTÝŘI PRA MÁLO ZÁLEŽÍ. TEDY JSOU TO LŽI PROROCI A JAKO TACÍ BUDOU POSUZOVÁNI PŘI KONEČNÉM ÚČTOVÁNÍ JEŽÍŠEM.

PROTO NENÍ PROTI BOŽÍMU ZÁKONU RADOVAT SE VE DNECH K TOMU URČENÝCH V SOULADU SE ZÁKONEM BOŽÍM! TEDY NEOŽÍRATI SE NEPŘEJÍDATI SE A VE VŠEM BÝTI STŘÍDMÍMY TAK JAK NÁM TO UKÁZAL I PÁN PÁNŮ JEŽÍŠ KRISTUS. MLUVIL S NEVĚSTKAMI A CELNÍKY A LIDÉ HO ZA TO KRITIZOVALI. PROČ? ON JIM DÁVAL STEJNOU NADĚJI JAKO TĚM, KTEŘÍ V DOMĚNÍ ŽE JSOU JEDINEČNÍ, VYJÍMEČNÍ A ZVLÁŠTNÍ PÁCHALI MNOHO ŠPATNÉHO VE JMÉNU BOŽÍM. PROTONÁM DAL BŮH ROZUM, BY JSME JEJ POUŽÍVALI A JEDNALI TAK JAKO JEŽÍŠ. OD ŠPATNÉHO SE ODVACELI A POKUD JE NĚCO VE SPOLEČNOSTI NEDOBRÉ TAK TO OTEVŘENĚ A BEZ OBALU KRITIZOVALI A POKUD NUTNÉ TO JEST, TAK ZA BOŽÍ ZÁKON I ŽIVOT POLOŽILI. TO VŠAK VNNSSJ NEČINÍ, ALE HLEDAJÍ VÝHODY HMOTNÉ PRO SEBE NA ÚKOR SVÝCH OVEČEK A KDYŽ JSOU ODHALENÍ TAK MLČÍ, NESYPOU SI NA HLAVU POPEL, ALE POZDĚJI BUDOU ZASE TVRDIT, ŽE TO TAK NEBYLO, ŽE TO UČINILI JEJICH NEPŘÁTELÉ!!!
JE TO BOHU - ŽEL PRAVDOU A PRO NĚ VELMI NEPŘÍJEMNOU A PRO SE ZATVZELOSTÍ PŘESTUPNÍKŮ TVRDÍ, ŽE ONI JSOU TI DOBŘÍ A OSTATNÍ, ŽE NESOU VINU A SVĚTLA V NICH NENÍ OD BOHA - JHVH.

NO BUDE TO SOUDIT JEŽÍŠ KRISTUS O KTERÉM TVRDÍ, ŽE NENÍ UCTÍVÁNÍ HODEN!!!

OLDA

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Veronika 26/10/2007, 00:04

Narozeniny bych taky neřešila, na tom není nic pohoršujícího.

Ale z Vánoc, Velikonoc se stala šílená komerce, vůbec lidi kromě upřímných křesťanů nevědí, co tyto svátky znamenají. Slovo Ježíšek je hrůza - otázky typu: co jsi dostal k Ježíškovi? - a ty lidi vůbec nevědí, kdo to ten takzvaný Ježíšek je... Já to taky nevěděla až do mých ca. 21 let. Stavěli jsme doma tzv Betlém malovaný od Josefa Lady, moc se mi líbil ale vůbec jsem nevěděla, o co se jedná. A neptala jsem se, protože mi nevadilo, že to nevím, hlavně že tam byla zvířátka, velká hvězda a miminko. Taťka mi o tom něco párkrát povídal, ale sice to bylo hezké, co říkal, jako pohádka, ale jinak jsem nic nepochopila. Tenkrát to ještě nebylo tolik zprofanované, ale později čím dál horší.
Přiznám se, že ač 18 let křesťanka, do loňského roku z protestantské církve, si stále nemohu zapamatovat, co se o Velikonocích slaví. Je to též tím, že mám poškozenou paměť a též tím, že v naší konfesi se na Velikonoce nedával důraz jako u katolíků. Teď mě došlo, že si připomínáme ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Ale stejně mi to stále vypadává z paměti. Nekřesťané vidí jen malovaná vajíčka, pomlázku a opít se.
Je to moc smutné, ale je to tak. Proto třeba to SJ odmítají slavit, protože nechtějí být jako ostatní. Nevím..... A asi jsou hrdí, když vidí tu honičku za dárky a oni mají pokoj a klid... A některé SJ to musí bolet v srdci, když vidí, jak se víra vytrácí a nastupuje jen komerce a snaha majitelů obchodů prodat co nejvíc zbytečností, které by jinak neprodali....
Veronika
Veronika

Female Poeet p?íspivku : 49
Age : 55
vztah k organizaci : Jsem Starokatolička,nebyla jsem u SJ,ale mám mezi nimi známé.
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 05. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Arago 26/10/2007, 21:57

Izraelité také slavili a nebyly to jen oslavy ve stylu, že si někdo v kravatě stoupne k pultíku a řeční, zatímco se posílá víno a chléb, kteří všichni sledují, jak opět mizí na stolečku. Není to snad tak, že máme svobodu v oslavách? Ve stylu čistému vše čisté? Slavím li narozeniny s tím, že děkuji Bohu za to, že jsem se jich vůbec dožil, kdo proti tomu co řekne? Slavím li vánoce s tím, že děkuji Bohu, protože poslal Krista, je to špatné? Snad jen, kdyby to uráželo mého bratra... Použil bych zde srdce, které jsme dostali od Boha.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Fortuna 4/11/2007, 20:55

K oslavám mám jen jednu takovou malou poznámku, samozřejmě jsem věděla, že SJ svátky neslaví, ale nějak jsem předpokládala, že je i ignorují, proto mě poměrně překvapilo, když jsem přijela na návštěvu za svou jehovistickou půlkou rodiny. Návštěva se odehrála v únoru a v jejím průběhu mi manžel mojí matky s "bodrostí" sobě vlastní nabídl plnou mísu figurek z vánoční kolekce s tím, že je vždycky kupují takhle po svátcích, protože teď jsou téměř zadarmo. Lehce mi to vyrazilo dech...

Fortuna

Female Poeet p?íspivku : 43
vztah k organizaci : negativní, půl rodiny u SJ
Reputace : 0
Body : 22
Registration date : 19. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Doktorka White 4/11/2007, 21:00

Jak slevy čokolády v marketech souvisí s neslavením svátků jehouvistů ??? santa
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Fortuna 4/11/2007, 21:12

Ale tak nijak, jen mě to prostě překvapilo, já měla vždycky kolekce spojený se stromečkem a od stromečku už je k samotné oslavě a dárkům nedaleko Very Happy Ale uznávám, že hlavní problém není ve slevách, ale ve mě, protože cokoliv, co se na těch návštěvách děje si vždycky moc beru a nějak, povětšinou špatně vykládám...

Fortuna

Female Poeet p?íspivku : 43
vztah k organizaci : negativní, půl rodiny u SJ
Reputace : 0
Body : 22
Registration date : 19. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Jane 5/11/2007, 14:46

Zažila jsem, že SJ si klidně o velikonocích rozprostře na stůl vánoční ubrus a obráceně. Jako by chtěla využít toho, že jej z minulosti má a chce jej využít, ale protože neslaví, tak to udělá obráceně.
A vánoční cukroví po vánocích, to už přece není slavení vánoc. Tvar, obal a účel si odmyslím a obsah je přece lákavý, ne?
Zdraví a veselou mysl všem přeje

Jane sunny
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Mysteri 5/11/2007, 20:44

No mi jsme si dopřávali i kapříka na vánoce akorát to nesmělo být na štědrý den.Někteří si ho dopřáli i na štědrý den.Myslím,že v tomto je to na svědomí každého jednotlivce.Což je u SJ vcelku překvapivé.A určitě s tím souhlasím.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Veronika 7/11/2007, 16:29

Doktorka White napsal:Jak slevy čokolády v marketech souvisí s neslavením svátků jehouvistů ??? santa

No, podle mne, když SJ z náboženského přesvědčení neslaví vánoce, proč si pak kupují čokoládové figurky, které jsou vyrobeny za účelem pověsit si je na vánoční stromeček? Jsou na nich i očka na zavěšení na větvičky. Kdyby figurky nebyly určeny na vánoce, vyráběly by se v jiné podobě. A jmenují se většinou nějak tak jako Vánoční kolekce. Když si je pak SJ po Novém roce se slevou koupí, podpoří tak - alespoň já tomu tak rozumím - obchodníky, kteří tyto figurky pro Vánoce vyrobili a tou koupí také nepřímo souhlasí se slavením Vánoc, i když je po sezóně.

Já to cítím tak, jako že já jako křesťanka například neslavím Halloween, a když jsou po Halloweenu s většími slevami prodávány některé nedoprodané výrobky určené ke slavení nebo s logem Halloweenu(třeba bloky do školy, penály...), tak je taky nekoupím, i kdyby byly za pakatel, vzhledově hezké nebo jako čokoládové figurky. Zdá se mi to logické. Tím říkám NE Halloweenu.
A Svědkové tím, že si koupí vánoční kolekci, neříkají NE Vánocům.
Co si o tom myslíte?

Veronika
Veronika
Veronika

Female Poeet p?íspivku : 49
Age : 55
vztah k organizaci : Jsem Starokatolička,nebyla jsem u SJ,ale mám mezi nimi známé.
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 05. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Dora 7/11/2007, 17:37

Možná je to o tom, jestli dotyčný SJ Vánoce neslaví z vlastního přesvědčení, anebo proto, že neslavení předepisuje organizace.
Taky bych si nekoupila žádnou věc související s Halloweenem, protože jsem přesvědčena, že Halloween je něco, co jde proti Bohu. Není to ale proto, že by mi to někdo nařizoval nebo zakazoval. Prostě by mi to bylo proti srsti. Stejně jako by mi bylo proti srsti koupit si na Mikuláše figurku čerta apod.
Pokud ale SJ uvnitř žádné hlubší přesvědčení "necítí" a Vánoce neslaví jen proto, že z pohledu NSSJ se to prostě nemá - protože NSSJ říká, že je to špatné, ale on sám to nijak neprožívá, nepřekvapí mě, když si koupí kolekci. Však na stromeček si to nevěší, tak co...
Kolekce mě nechávají chladnou, Santa Claus, to už mě vykolejí trochu víc, ale nejvíc mě trápí, možná se tomu budete divit, některé vánoční koledy a zvyky, i když ty už se tak moc nedrží. Když se zamyslíte nad texty některých koled, zjistíte, že jsou "uhozené", nebiblické až rouhavé. Nepochybuju o tom, že jejich autoři to mysleli upřímně, ale fakt to v některých případech přehnali. Rolling Eyes
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Petr W. 7/11/2007, 18:52

A Svědkové tím, že si koupí vánoční kolekci, neříkají NE Vánocům.
Co si o tom myslíte?

...ta skupina neni pochopitelne homogenni a dochazi k plizivemu efektu sekularizace, ktera u nekterych muze zase vyvolat usili o zvysenou cinnost, ale u vetsiny a zpravidla rezignaci...nekteri clenove maji az sebou cela desetileti spolecenske izolace, ktera dosud "nic" neprinesla...

Kniha "Psychologie nabozenstvi" (Pavel Rican, Portal 2002, str.134) to vhodne popisuje:

Sociologové se zaměřují zejména na nové náboženské skupiny vzniklé obvykle z misijních úspěchů mezi mladými lidmi hledajícími svou identitu a zároveň nezávislost na rodičích. V čele stojí obvykle charizmatická osobnost zakladatele nebo misionáře. Nová skupina dosahuje vysoké angažovanosti členů, kteří zpravidla tráví společně mnoho času a vytvářejí pospolitost s jasným odlišením mezi ní a ostatním světem, jenž je vnímán jako inferiorní, například „my spasení a oni nespaseni". Okolí reaguje tak, že skupinu označuje jako deviantní, například jako „sektu". Typický je radikalismus v učení i v mravních nárocích. Tento počáteční stav se mění působením několika faktorů (Barker, 1995; Vojtíšek, 2001). Mění se věkové složení skupiny (viz obr. 3.1). Členové stárnou, zakládají rodiny a zkušenost s dětmi koriguje jejich radikální názory i původní vyhraněnost životního stylu. Věroučný systém se upřesňuje a zbavuje se extrémů, jednotlivým členům jsou tolerovány variantní interpretace. Hranice mezi členy a nečleny ztratí na ostrosti, jsou akceptováni sympatizanti, kteří se nestanou členy, vytvoří se tolerance k těm, kdo zvlažněli a zůstávají marginálními členy, snad dokonce i pro „odpadlíky". Růst počtu členů omezí jejich přímý kontakt s charizmatickým vůdcem a vyžádá si formální organizaci s byrokratickými prvky. - Historikové a zkušení praktičtí teologové říkávají poněkud zjednodušeně: Sekta je záležitostí jedné generace.
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Doktorka White 7/11/2007, 18:55

Ahoj Veroniko !
Proč plýtvat časem nad tím jestli si někteří členové spolku jehovistů kupují levnou čokoládu ? .... je mi to úplně fuk.
Jiné je to ovšem v konkrétním případě. Pokud mám před očima známého či kamaráda, který je až posedlý zákonictvím ohledně slavení svátků a porušuje vlastní zásady koupí podporujícího prostředku, pak mne přímo vybízí ke kritice. Kritice osobní.

Tady v diskuzi je to ovšem kritika nějakého jehovisty co doma žvejká prošlý cukroví. Neznám ho , neznám jeho intence ... proto nemohu k tomu říct ani ň. (natož k celé skupince zákonických uhozenečků)

Zkusím to příblížit jinak. Co když ten kámoš jehovista je natolik chudej, že nemá na čokoládu v plný částce a čeká tedy na slevy v marketech? On si jistě odůvodní, proč si "čokoládu" jde koupit i ve vánočně našňořeném pozlátku a dávno po štědrým dnu. On si zcela jistě myslí, že s tím ulítlým světem vlastně vyběhl.

P.S. A teď si holky vemte, že po zimě přijde jaro a s ním další senzační slevy na pozlacený zajíce ....

clown
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Petr W. 7/11/2007, 19:30

On si zcela jistě myslí, že s tím ulítlým světem vlastně vyběhl.

tedy takhle tongue na santa ?



lol!
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru