Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Finanční krize nebo grandiózní tunel?

+18
Vierka
Mezek
witness
admin pavel
Zdeněk Bláha
JAREKzRybenu
Jiří Brei
pepakrocan
Losiris
rals
Ing.Peter
takynevím
zbysek
26
Matěj Telam
Albert Einstein
candy
Admin
22 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Mezek 4/4/2014, 21:42

Very Happy Very Happy Very Happy však jsou jen na legraci
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  dajti 5/4/2014, 20:27

Co se týká financování SJ, mince má 2 strany - 1. příspěvky jsou opravdu dobrovolné, jak může říct každý současný i bývalý SJ 2. je zvláštní, ze z dobrovolných darů je vše financováno - ústředí, odbočky, misionáři, zvláštní průkopníci, cestující dozorci atd....aspon má nějaká ta stovka měsíčně to určitě nevytrhla a takových jako já byla většina.......no je to na zamyšlení, jak se to může vše utáhnout, mě to jasné není. A protože to nevím, tak nemohu o tom mluvit ani SJ z něčeho podezřívat, mě každopádně nikdo finančně neoškubal, spíš já oškubal Společnost, dostal jsem víc, než jsem přispíval......

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Anonymní 7/4/2014, 19:24

No nevím jestli jsi dostal víc, než jsi dal, chodíš nebo chodil jsi do SK? Komu patří? A kdo za něj platí?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  dajti 10/4/2014, 16:00

yxoxs napsal:No nevím jestli jsi dostal víc, než jsi dal, chodíš nebo chodil jsi do SK? Komu patří? A kdo za něj platí?

Komu patří sály Království ? Asi Společnosti. Kdo za ně platí ? Sbory, které se tam scházejí. No na tom něco je, díky za zamyšlení. Jen Společnost ty sbory asi nevyžene, a pořád je to levnější než pronájem někde u , světáků ´- nemluvě o důstojnosti SK v kontrastu s ,hospodskými ´pronajatými sály, zažil jsem obojí. A také, kdyby SK patřily sborům, komu by to patřilo konkrétně, nějakému jednotlivci nebo jednotlivcům v rámci Nadace badatelů Bible, jak se to, co si vzpomínám, právně užívalo? Co kdyby odpadl/odpadli ? A ta bezúročná ,hypotéka ´na těch , kvanta ´ let byla opravdu výhodná pro obě strany - sbory i Společnost. Samozřejmě, že Společnost to má ,dobře´ vymyšlené, ale jak to udělat pro sbory jinak a lépe, dej radu yxoxsi ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  jája 10/4/2014, 20:58

dajti, my se scházeli v koncertním sále LŠU za deset tisíc za čtvrtletí Byli jsme malej sbor, poslední v kraji, nepříkladnej, co neměl svůj SK. KD na nás neustále tlačili, až jsme si vzali na 60 let půjčku a rekonstruovali starou prodejnu. Splátky? 10 tis. měsíčně. Když jsem z pozice PD volal na odbočku, že na to nemáme, jsou jen důchodci a pár rodin s dětmi, bylo mi řečeno odvolaným vedením, ať se nadchnu já a pak ať nadchnu sbor.
Když jsem se ptal při schůzce starších ve Stodůlkách, proč platíme za víkendovej sjezd NÁJEM 40 tis., když jsme měli v kraji sportovní halu za 10, dostal jsem odpověď o důstojnosti.
Mám firmu a podnikat na důstojnost, už jsem zbankrotoval. Žel, o penězích SJ rozhodujou lidi podobný našim politikům. Nikdy nepracovali a jedou, dokud tam ještě nějaký peníze jsou.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  dajti 12/4/2014, 15:14

jája napsal: Žel, o penězích SJ rozhodujou lidi podobný našim politikům. Nikdy nepracovali a jedou, dokud tam ještě nějaký peníze jsou.

To by znamenalo, že vedení SJ opravdu , touhu ´ po zisku nemá...........

Že váš sbor si pohoršil, je smutné, myslím si však, že většina sborů přivítala shromáždění ve
vlastních sálech Království a že i finančně je to pro ně výhodnější.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  witness 13/4/2014, 00:24

dajti napsal:
To by znamenalo, že vedení SJ opravdu , touhu ´ po zisku nemá......
Jistě, není v naší kompetenci soudit a určitě by nebylo dobře tvrdit, že vedení SJ si
cíleně založilo náboženskou společnost za účelem zisku a jen z tohoto důvodu ji i nadále
udržuje v chodu.
Nicméně, člověk nemusí mít přímo prvoplánovitou touhu po zisku, a přesto nemusí být
v jeho náhledu na peníze vše zcela biblicky OK.
Já v tomto tématu mohu přispět např. tím, co jsem sám zažil jako bývalý starší sboru,
který měl přímou osobní zkušenost s účetnickou prací jak ve sboru, tak na sjezdech.

Jaká je tedy ona prezentovaná politika SJ, která se pokládá za jeden z dokladů,
že právě SJ jsou onou vyvolenou a Bohem podporovanou skupinou.

Ta pozitivní a prezentovaná strana mince vypadá asi takto:

Svědkové Jehovovi nikdy nikoho přímo a výslovně nenutí, aby přispíval, nikdy nikomu neříkají,
kolik má sám za sebe nebo za rodinu přispět, vše je dobrovolné, nikdo nikoho nekontroluje.
A tak můžeš mít literatury kolik chceš, být v sále nebo na sjezdu a přitom nemusíš vydat
ani korunu na tisk literatury nebo na pronájem sálu nebo stadionu a nikdo o tom nebude vědět.
ANO, TO VŠECHNO JE PRAVDA, TAK TO SKUTEČNĚ JE A TAKÉ JE S TÍM CÍLENĚ POČÍTÁNO A PRACOVÁNO JAKO S ARGUMENTEM DOKLADUJÍCÍM JEDINEČNOST SJ.

Ta negativní a odvrácená strana mince vypadá např. takto:

1)
Vedení SJ si je dobře vědomo toho, že prostě peníze potřebuje a ekonomická politika
společnosti Strážná věž si v ničem nezadá s ekonomickou politikou běžné světské firmy
a o nějakém spoléhání se na Jehovu nemůže být u vedení SJ ani řeči.

2)
Vedení SJ si je dobře vědomo toho, že rozhodnutí neplatit nic nebo jen málo a jen
od Společnosti brát a nic jí nedávat udělá jen málokterý SJ a i když VRO samozřejmě
počítá s tím, že takoví lidé budou, tak ale také počítá i s tím, že mnozí jiní budou dávat
klidně své celé (nemalé) jmění, závěti, životní pojištění, úspory.
(Na sjezdu jsem zažil i případy, že se objevovaly ve schránkách na dary i snubní prstýnky nebo dary deseti a více tisícové..pravda, byly to výjimky, ale byly a když se takové výjimky z mnoha akcí SJ sečtou z celého světa, také to dá slušný balík)
Pravda, nikdo k takovým darům není nucen ani to nikomu není přikázáno, ale získat peníze z lidí
přece jde mnoha způsoby...a použít jiné způsoby a přitom zanechat zdání dobrovolnosti, kdy nikdo není k ničemu nucen (a psychologické podvědomé nucení přece nelze dokázat), je poměrně dobrý marketingový tah, který jen tak lehce neodežene ty, kteří jsou připraveni se v dobré víře finančně obětovat.

3)
Malá zkušenost z mé praxe bývalého staršího a sborového i krajského účetního.
Pro nezasvěcené připomenu, že u SJ jsou v sálech schránky, kam se dá vložit dar - zjednoduším li to - buď na potřeby vně sboru (tisk literatury, podpora výstavby sálů království atd.) nebo na potřeby sboru samotného (pronájem, rekonstrukce, opravy, spotřeba energií apod.).
Každý sbor měl (jestli tomu tak je i dnes, nevím, ale předpokládám, že ano) založený
svůj vlastní účet a na něj ukládal všechny vybrané peníze.
Na konci měsíce bylo do odbočky v Praze spolu se zprávou o kazatelské službě sboru zaslána též účetní informace o tom, kolik se vybralo za daný měsíc celkem na celosvětové dílo a podporu celosvětové výstavby sálu království, a tuto částku si odbočka pak strhla z účtu daného sboru.
Na účtech sborů tedy vždycky nakonec zbyla jen ta částka, kterou sbor vybral sám pro sebe a ta se u mnoha sborů každý měsíc o něco navyšovala, neboť dary pro sbor byly často štědré a nebyly li mimořádné výdaje, tak se i naspořilo. Sbor, ve kterém jsem tehdy působil, měl naspořeno asi 60 tisíc korun, což v tehdejší době byly nemalé peníze a i jiné sbory (mluvím teď za sbory pražské) na tom byly podobně.
Někdy v 90. letech minulého století bylo jedno školení starších sboru a bratr Müller (onen proslavený právník) začal hřímat z pódia, že si sbory na svých účtech drží desetitisícové částky a že ty peníze vlastně leží ladem a že by je sbory měly poslat odbočce jako podmíněný dar, což znamená, že se pošlou na účet odbočky, která je pak dá k dispozici Společnosti a v případě potřeby se sboru vrátí.
Dokonce byla doporučena maximální částka, kterou si sbor může ponechat na svém vlastním účtě (neklame li mě paměť, bylo to okolo 10-15 tisíc, ale ruku do ohně bych za to už nedal, tak to berte s rezervou).
Nebylo to řečeno vůbec jako pokorný návrh, který mají právo projednat a zvážit zejména
majitelé naspořených peněz, což byli řadoví SJ v jednotlivých sborech, ale bylo to řečeno
spíše jako výtka, jak je možné, že starší sboru dovolují mít přebytky na svých účtech a nemyslí
na Společnost.
A že neproběhla žádná diskuze ani na onom školení, ani následně ve sborech, jen se to prostě
oznámilo a poté všechny pražské sbory jako na povel převedly své peníze ze svých účtů na účet Společnosti (a některé sbory část těchto peněz nebo i všechny peníze věnovaly jako
nenávratný dar), tak o tom snad není třeba sáhodlouze mluvit.
Ano, nikdo nikoho nenutil, ale všechny pražské sbory udělaly to, co je do té doby vůbec
nenapadlo, a kdyby to neudělaly, jistě by je k tomu následně povzbudil krajský dozorce
a udělaly by to tedy později..vždyť kteří starší sboru by chtěli mít pověst těch, co nechtějí
podporovat dílo a jsou jen hmotaři na svém vlastním sborovém písečku.
Pokud budeme počítat byť jen v malých číslech, tak jeden kraj má průměrně 20 sborů,
Praha měla v té době kraje dva, to znamená cca 40 sborů. I kdyby každý sbor měl našetřeno
v průměru jen 30 tisíc (což bylo u mnoha sborů mnohem více), přišla si Společnost jen v Praze díky jednomu školení starších na 1 200 000 Kč (slovy jedenmilióndvěstětisíc).
A že to nebyl výmysl br. Müllera, ale výsledek ,,dobrovolné´´ ekonomické politiky VRO,
který neponechává nic náhodě a že takováto školení byla v případě potřeby jistě udělána
všude po celém světě, o tom také není třeba pochybovat.
Mnohá světská banka by dala jistě mnohé za to, kdyby mohla mít takový vliv
na své klienty, jaký má VRO v otázce peněz na své podřízené po celém světě.


PS - Publikace SJ často odsuzují takové církve, které při bohoslužbách obcházejí své ovečky
a přímo na místě vybírají peníze.
Děje li se opravdu někde v nějaké církvi něco takového, je to jistě špatné,
ale já osobně si neumím představit, že by se někdy v Praze mohlo v takových církvích
za jediný den vybrat v součtu přes milión korun.
A tak pokud se tak někde v církvích děje, měli by se jejich představitelé nechat zaškolit
v Brooklynu v tom, že přijít k penězům není zas tak těžké a lze to dělat mnohem efektivněji
a ne tak primitivně a uchopitelně jako při přímém obcházení věřících  Very Happy 

A tak VRO sice možná není přímo posedlý touhou po zisku, ale peníze umí počítat
znamenitě a rád.
Proto neponechává nic náhodě a ví přesně, kde a jak může k penězům přijít a plnými doušky
toho beze zbytku využívá.
A VRO si je také dobře vědom toho, že od Boha nic zázrakem nedostane a že co si sám
nevezme, mít nebude....jen to nesmí řadoví členové sborů vědět, ba právě naopak.

Jsou mnohé další věci, o kterých by šlo psát (investice VRO v cenných papírech, předkládání ekonomických škrtů jako nové světlo a nové uspořádání od Jehovy, životní úroveň členů VRO, investice do budování firemní značky SJ atd. atd...) , ale to třeba zase někdy jindy a také to tu už mnohokráte bylo.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  rals 13/4/2014, 01:05

Jo tak taková životní úroveň vedoucích členů VRO asi není vůbec špatná. Tito šéfové vpodstatě nepotřebují peníze. Vše jim zaplatí ostatní SJ, z nich určitě mnozí žijí na pokraji bídy. Vcelku luxusní bydlení na dobré adrese v NY, nábytek nikdo z nich nemusí kupovat, jídlo po celý život zdarma, oblečení, úklid, doprava novými Oldsmobily, letenky do celého světa kde je s nimi opět jednáno jak s polobohy opět vše gratis..ubytování, jídlo, prohlídky zajímavých míst atd atd.. slušnej život..

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty dary a "peníze" versus dluh

Příspěvek  Bob 20/5/2014, 12:28

Po přečtení příspěvku Witnesse ohledně darů, ať vně či uvnitř sboru příp na sjezdech (ve skutečnosti jinam), jsem si to všechno sesumíroval, a vzhledem k tomu, co vím o tom, co JSOU anebo NEJSOU peníze (cenné kovy versus fiat měny potažmo [v dnešní době] UŽ i elektronické "peníze"), a co vím o tomto světě (césar) od našeho Krále Jehošuu Krista, a co vlastně řekl, že se stane a co máme/nemáme dělat, tak mám(e) opravdu s čím srovnávat. Kromě jiného HLAVNĚ řekl "co je césarovo, dejte césarovi" a já proti tomu nemám ani "ň" ... 100% souhlas. Víme, že peníze anebo "peníze" jsou dluh (Řím. 4:4; PNS), že? Jak to tedy rozklíčovat? Naše výplaty či jiné peníze jsou "osekány" o to, co patří césarovi [v každém státě více či méně], a "zbytek" už je náš. Opravdu? Ano i ne. V tom je ten skrytý háček! Všechno patří Bohu (celá Země, všechno...), samozřejmě teď to patří Kristu, ale jinak samozřejmě furt Bohu. Kurňik šopa, jak to z těch lidí dostat?! César nejsem, tož co s tím... Tak se postavím na místo Boha a zaonačím to tak, jakože já jsem ten zástupce Boha na Zemi. Já jsem sice zástupce právoplatného zástupce [zprostředkovatele a vykupitele], docela mi to připomíná dnešní firmy a jejich členění, ale to není podstatné. Ať mi potom někdo dokáže úmysl. A když lidi na to díky Bohu přijdou, tak je "uklidníme" [manipulace, nátlak apod.] anebo vyloučíme a pomluvíme, a když se budou bránit, tak budeme mluvit lidem PRAVDU, ale takovým způsobem, že to nebude uchopitelné a prokazatelné. Lidi, nepřipomíná vám to něco? Apoštol Pavel o tom hovří "ale byli jste takoví...", jenže ONI ze světa nevyšli, ale zůstali v něm a jen si to "trochu" upravili. Já říkám a nejsem sám, a určitě se mnou budete souhlasit, že daří-li se někomu anebo něčemu v tomto světě, tak NĚCO není v pořádku. Já jsem dříve hledal jistoty a zázemí v tomto světě (schválení světa) a v konečném důsledku jsem se cítil prázdný a unavený, jakoby vyhořelý - i díky organizaci SJ a jejím přisluhovačům [nakonec] úplně vyčerpaný. Otec povzbuzuje a pozvedá z prachu, a dává pocit, že jsem NĚKDO, že jsem milován, bez ohledu na moji povahu. Avšek tento svět vysává, lže, manipuluje, kritzuje a sráží, jak řekl Syn "jste ze svého otce, z ďábla, ten nikdy nestál v pravdě, lže, protože jeho povahový rys a vy těláte totéž" (cituji vlastními slovy). Tak kam by jste zařadili organizaci SJ? Já osobně mezi Velký Babylón"...
... a tak "vyjděte z něj můj lide, aby vás nepostihla část z jeho ran".


Naposledy upravil Bob dne 23/3/2024, 19:09, celkově upraveno 1 krát
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Právo SOUŠE a Právo VODY

Příspěvek  Bob 29/12/2020, 06:55

Zdravím, bratři a sestry, přátelé pravdy, Smile

právě v tuto chvíli je tomu již více 5 let, co jsem zde přispíval, mno ... dal pár příspěvků, ale na fórum jsem nezapomněl, a tak jsem se sem opět vrátil, abych doplnil další informace stran odhalování skutečností, které vychází na světlo díky Otci Jehovovi a našemu Králi Jehošuovi.

Čas tedy pokročil a Otec otevírá oči těm, kdo jej upřímně prosí. Mnohé věci nám byly skryty kvůli našemu tělesnému uvažování a šupiny nám Otec odstranil až když jsme se začali stávat duchovními lidmi, protože "...slovo Boha je živé a vykonává moc a je ostřejší než jakýkoli dvojsečný meč a proniká až k rozdělení duše a ducha a kloubů a [jejich] morku a [je] schopné rozeznávat myšlenky a úmysly srdce", takže rozezná, kdo jaký doopravdy je a co mu ve skutečnosti jde.

To jen tak něco málo na uvítanou, ale teď k věci.

Přečtěte si prosím článek Fenomén, o kterém se mluví – SIMONA SCHUBERT, její analýza Lodního práva, aneb proč jsme jen VĚC, který Vám odhalí vše stran finančních záležitostí a práva, jak je na nás LIDI pohlíženo "díky" vládcům, kteří poslouchají toho Zlého, který si v současné době nechá říkat nadneseně GP (Generální Prediktor).

Upozorňuji Všechny  Exclamation  že žijeme od podzimu 2015 v Čase konce a hlavně na to, že letos po svátku stánků počátkem října 2020 započalo Velké soužení, které bude trvat 'čas a období' do počátku roku 2022. Více se dozvíte v článku zde Velké Soužení v Čase Konce.

Uvítám následnou diskuzi, případně otevření nového vlákna.


Naposledy upravil Bob dne 23/3/2024, 04:56, celkově upraveno 1 krát
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Nikdo nic neprošvihl...

Příspěvek  Bob 24/9/2022, 10:57

Čas se posunul a je potřeba dovysvětlit některé detaily. Vše jsem vložil do vlákna Čas Konce aktuálně s názvem Nikdo nic neprošvihl....

...kde k doplnění dodatečně uvádím, kdy že to byl Otcův odpůrce Satan Ďábel uvržen k Zemi.

Všem vřele doporučuji toto prozkoumat, aby jste byli v obraze.

Vše s důvěrou k Otci JeHoVovi ve jménu Jehošuy Krista king
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize nebo grandiózní tunel? - Stránka 4 Empty Re: Finanční krize nebo grandiózní tunel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru