Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Přesnost" Bible

+9
Vierka
gari
Ing.Peter
Jiří Brei
lorak
pepakrocan
Martin Cibulka
Mezek
zbysek
13 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  gari 31/10/2013, 20:24

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.
............ tak jestli se chcete tahat o odkazy a jste líní pohledat... , no těm méně zkušeným naťuknu, když si zadá určité zde diskutované fráze či termíny, tak ty odkazy najde i třeba na první stránce vyhledávače. Smile
Já v tom mám jasno, věřím že ostatní k tomu, když budou chtít, dojdou taky. Smile
Ahoj yxoxi,
nerozumím tomu, proč s tím děláš takové tajnosti a proč sem nemůžeš dát ty odkazy rovnou. Nebo alespoň napsat, co máš konkrétně na mysli.Question  Takhle se diskutuje velice špatně, když po nás chceš, abychom si sami na internetu vypátrali, co se ti honí hlavou. Mě to ani nebaví. Ale jestli si chceš hrát na pana záhadného, je to tvá věc. Já tuhle podivnou hru s tebou hrát nebudu. Evil or Very Mad 

A nebo možná jo. Víš co, na internetu jsem našel, že fáma o odstranění některých částí Písma na 5. ekumenickém koncilu je pěkná blbost. Když budeš chtít, najdeš to na internetu. Stačí jen zadat zde diskutované fráze či termíny a hned to na tebe vyskočí.
Přeji ti příjemnou zábavu. drunken

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  Anonymní 31/10/2013, 20:47

Bráškové a sestřičky.

Víš gari, já se obecně blbostma... nevšímám si je, nechám to plynout, jestli to, co jsem nadhodil považuješ za blbost, pak se podivuji, že se tím vůbec zatěžuješ?! Smile Jestli ti tedy rozumím, info v NZ, když ap. Pavel píše o někom kdo byl, neví jestli v těle nebo v duchu, v nějakém tom nebi, za blbost, tak se podivuji, že vůbec Pavla vnímáš nebo že se jím máš zaobírat! Sorry, ale jak vnímáš moji informaci, to jde mimo mou maličkost, ale jsme jedno s naším Životem, tak se vůbec nestrachuji, že někdo může na moje zprávy nějak reagovat, jak to nechávám na něm. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  gari 31/10/2013, 23:03

Ahoj yxoxsi
yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Víš gari,........ Jestli ti tedy rozumím, info v NZ, když ap. Pavel píše o někom kdo byl, neví jestli v těle nebo v duchu, v nějakém tom nebi, za blbost, tak se podivuji, že vůbec Pavla vnímáš nebo že se jím máš zaobírat!
Víš yxoxsi, .....vůbec mi nerozumíš.
Pokud sis nevšiml, tak jsem nereagoval na slova apoštola Pavla, ale na tvoji prapůvodní otázku, kterou jsi nám dal hned na začátku. Připomenu ti jí:
yxoxs napsal:
....... Ptám se proto, protože jsem slyšel i četl o tom, že v pátém-šestém století když byl konán 5. koncil bylo něco z Písma odstraněno a za dosti podivných okolností, ..........
Podrobnosti jsou dostupné na netu. Co si myslíte, nakolik skutečně můžeme věřit tomu, že Bůh skutečně a jestli vůbec nějak zasahuje do toho, co lidé dělají s jeho Slovem?
Celý problém je v tom, že na 5. ekumenickém koncilu se nic z Písma neodstranilo.
Od té doby se z tebe snažíme v zájmu diskuze vydolovat, kde jsi k té informaci na netu přišel. Přiložil jsi pouze odkaz, který se zabývá 5. koncilem v souvislosti s učením Origena, a v zápětí jsi tvrdil, že o Origena ti vůbec nejde. Nediv se, že nechápeme, co vlastně chceš diskutovat. Pořád jen dokola říkáš, že si to máme najít na internetu.  Ale co ?
Asi máš nějaký jiný internet, než mám já - jinak si to neumím vysvětlit Sleep

No hlavně že v tom máš sám jasno, i když nevíme v čem.
Od tebe se to už asi nedovíme - takže dobrou noc.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  sazeč 1/11/2013, 00:11

Yxoxsi, ap.Pavel dobře věděl dle mého názoru, zda byl v těle či mimo tělo v nebi a kdo to byl. Byl to on sám, jen se nechtěl chlubit. To je celé, abys věděl. Psal korint. křesťanům proto, aby pochopili, že se nemají tahat za přitažlivými veleapoštoly, než je on sám, který musel nosit osten na těle. Myslím, že jsi to vyložil jinak. Měl bys číst 10.-13.kap. 2.Kor.

Pozn. D. Stampse:
Ap.Pavel měl mnohá vidění včetně pobytu jeho ducha v nebi a tam přijal zjevení o Kristově evangeliu a o nevýslovné slávě nebeské, která je připravena pro věřící. Tato velká výsada a zjevení udělené Pavlovi jej posilovalo a uschopoňovalo vydržet dlouhá a bolestná utrpení, do nichž se během své apoštolské služby dostával.
7 Abych se nepovyšoval pro výjimečnost zjevení, jichž se mi dostalo, byl mi dán do těla osten, posel satanův, který mne sráží, abych se nepovyšoval.

Ap.Pavel se proto raději chlubil svými slabostmi, aby na něm spočinula moc Kristova. A ne, že nevěděl, co psal, jestli byl v těle či mimo a kdo, jak jsi se zmínil a proto tak také reaguješ. Naopak dal nám příklad pokory.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  Anonymní 1/11/2013, 00:24

Bráškové a sestřičky.

Gari, ale já jsem si toho vědom, že v tom nemáte jasno, to celou dobu dokazujete, jinak by jste to už našli, tak jako já, ale to je v pořádku, když to přijde, taky to poznáte. Smile

Sazeči, jistě, děkuji ti za tvůj pohled na věc a ap. Pavla. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  kaplan 3/11/2013, 17:48

Jak jsem psal na jiném vláknu myslím si, že nejde o to jestli je takový nebo makový překlad nebo dokonce mít pochybnosti o důvěřivosti bible, já mám zkušenost s tím jak se cítím když čtu v Božím Slovu a jak na mě působí Boží Duch. Pak si myslím že jdou stranou všechny pochyby a strachy, ti kteří si to neuvědomují nebo to řeší, jsou těmi, kteří v celé historii nesou odpovědnost za všechny sváry a konflikty jak psychické tak i fyzické třeba války a genocidy, v Božím jménu.

kaplan

Male Poeet p?íspivku : 29
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 03. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  JAREKzRybenu 4/11/2013, 00:50

preexistence duše, inkarnace, reinkarnace... putování duší ... New Age... meditace, hinduismus, démonská učení a následné posednutí démony, to je prostě katastrofa...

Židům9:27,28 A jako je lidem uloženo jednou zemřít a potom bude soud, 28tak i Kristus, když byl jednou obětován, aby vynesl hříchy mnohých, podruhé se bez hříchu ukáže k záchraně těm, kteří ho očekávají.

Omluvám se za příspěvek mimo téma, ale po nahlédnutí do jedné citované bludologie No jsem si nedokázal popoci
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  kaplan 4/11/2013, 01:13

Samozřejmě chápu některé, že jsou zděšeni z různých pojmů, které, jestli to tak mohu nazvat tzv. tradičně chápány jako proti vnímání (běžnému), ale někdy stačí se zamyslet nad významem slov a nad manipulací manipulátorů, kteří moc dobře vědí, jakou moc má, když je slovo použito a opakováno dostatečně dlouho může časem vyznít úplně opačně. Proto je důležité ani tak lpět nebo spoléhat se na tzv. vzdělané nebo učené, ale na vlastní zážitek nebo zkušenost, aby bylo člověku jasné, jestli to je manipulace nebo dobře myšlená snaha k něčemu se dobrat. Myslím si, že netřeba místním diskutujícím připomínat příklad s Berojskými.

kaplan

Male Poeet p?íspivku : 29
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 03. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  kaplan 4/11/2013, 01:25

JarkuzRybeny, můžu se tě zeptat, jak se díváš na vědomí, kdo nebo co to je, ve světle toho, že jsme bytosti utvořené k obrazu Božímu? Nebo ještě jinak, máš život nebo jsi život?

kaplan

Male Poeet p?íspivku : 29
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 03. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  JAREKzRybenu 5/11/2013, 01:06

yxoxsku, je to mimo dané téma, tak jen stručně (ale i tak nevím, co bych dodal):

Jan 3,16 1„Neboť tak Bůh miluje svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.

Jan 6,47 Amen, amen, pravím vám, kdo věří ve mne, má život věčný.

Jan 6,54 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.

1Janův 5,12 Kdo má Syna, má život; kdo nemá Syna Božího, ten život nemá.

Já v Božího Syna a v zachraňující oběť jeho krve na kříži věřím, tedy já mám život a tudíž nejsem život. Kdybych od své víry v Ježíše Krista odpadl, život bych ztratil - neměl bych život.

Co se týká vlastní zkušenosti, ta je naprosto nezbytná, stejně tak spolehnutí se na Boha a Jeho Slovo - viz Berojští, kteří osobně zkoumali Písmo - nespokojili se samotným Pavlovým kázáním ani s pouhým duchovním zážitkem či zázrakem, který jim Pavel mohl díky darům a moci DS zprostředkovat. Duchovní prožitky a zázraky mohou působit i démoni, stejně jako uvádět v oběh "nová kázání". Proto je nutné rozsuzovat a porovnávat s tím, co už bylo Bohem zjeveno.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  kaplan 6/11/2013, 13:58

Já v Božího Syna a v zachraňující oběť jeho krve na kříži věřím, tedy já mám život a tudíž nejsem život. Kdybych od své víry v Ježíše Krista odpadl, život bych ztratil - neměl bych život.

JarkuzRybeny, co máte s tím yxoxsem?

Zeptám se tedy jinak, kdo tedy má ten život, když jím nejseš?

kaplan

Male Poeet p?íspivku : 29
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 03. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  JAREKzRybenu 7/11/2013, 01:35

Laughing Laughing Laughing  tady se člověk někdy zasměje Laughing Laughing Laughing 



...i když mám důvod spíše ke smutku Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

Jen 2 otázečky:

1) Ty v Božího Syna a v zachraňující oběť jeho krve na kříži za tvé hříchy věříš?

2) Jestliže ne, věřil jsi tomu někdy?
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

"Přesnost" Bible - Stránka 3 Empty Re: "Přesnost" Bible

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru